آخرین اخبار

سلامت روان

درمان افسردگي پس از زايمان در طب سنتي

افسردگي پس از زايمان به دليل تغييرات هورموني و تغيير شرايط مادر بسيار شايع است که چند راهکار براي درمان آن در طب سنتي ارائه مي شود

کاهش استرس با نوشتن احساسات مثبت

نوشتن اين احساسات منفي مي‌تواند براي مقابله با حالات ناخوشايند موثر باشد، اما نوشتن احساسات مثبت هم مي‌تواند منجر به اثر مثبت در افراد شود

پيشگيري از افسردگي در سالمندان

افسردگي در سالمندان يک مشکل جدي است که معمولا تشخيص داده نمي شود. در اين مطلب روش هاي پيشگيري از افسردگي در سالمندان بيان مي شوند

بيماري هاي روحي ناشي از بحران اقتصادي را بشناسيد

بحران اقتصادي و رکود علاوه بر مشکلات اجتماعي که در پي دارد، باعث بروز مشکلات روحي و افسردگي در بين افراد مي شود که در اين مطلب با جزئيات بيشتري به اين مسئله پرداخته مي شود.

در خواب چه اتفاقاتي در بدن مي افتد؟

خواب يکي از مهم ترين بخش هاي زندگي ماست که در عين حال پر از اسرار زيادي است. در اين مطلب هر اتفاقي که در خواب براي بدن مي افتد و هر فعاليتي که بدن انجام مي دهد با جزئيات براي شما بيان مي شود.

درمان وزوز گوش با روشي متفاوت

اگرچه در حال حاضر درمان قطعي براي وزوز گوش وجود ندارد اما راهکارهاي متعددي هست که افراد با کمک آنها مي‌توانند بيماري خود را کنترل کنند.

عصبانيت بي دليل چرا ايجاد مي شود

يکي از علت‌هاي عصبانيت بدون دليل، افسردگي است که فرد مدام در حال گريه کردن بوده و در نتيجه دچار اختلال خواب و کج‌خلقي مي‌شود.

آزار جنسي زنان را جدي بگيريد، گفتگو با قربانيان گرگ خاکستري پايتخت

آزار جنسي زنان مشکل جدي است که زندگي روحي اين قربانيان را تحت تاثير قرار مي دهد و باعث انزواي آنها مي شود. در اين مطلب با دو تن از قربانيان آزار جنسي صحبت شده تا به اين ترتيب بتوانيد با مشکلات بعد از اين اتفاق آشنا شويد.

بيماري قلبي و مرگ زودرس بر اثر تنهايي

به گفته‌ي محققان، افرادي که تنها هستند و يا از ديگران جدا شده ‌اند، در معرض خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي و مرگ زودرس قرار دارند.

خودکشي در افرادي با اين نشانه ها زياد است

خودکشي يکي از اتفاقات ناگواري است که روز به روز هم در حال افزايش است. خودکشي آنتوني بوردن که اخيرا رخ داده نشان مي دهد هر کسي ممکن است در معرض خطر باشد.

انحراف جنسي را مي توان با مصاحبه شغلي تشخيص داد؟

تشخيص انحراف جنسي از طريق مصاحبه شغلي موضوعي است که با بروز اتفاقات ناگوار اخير مطرح شده است، اما آيا اين کار امکان پذير است؟ در اين باره با يک روانشناس صحبت شده است.

کاهش استرس با مصرف پروبيوتيک ها

مصرف پروبيوتيک ها باعث بهبود جمعيت باکتريهاي مفيد روده مي شود. باکتري‌هاي مفيد با خاصيت ضد التهابي وجود دارند که مي‌توانند با استرس مقابله کنند.

خانواده پر استرس داراي چه نشانه هايي است؟

استرس در خانواده ها بر روي تمام اعضاي خانواده تاثير مي گذارد. خانواده هاي پراسترس داراي نشانه هايي هستند که در ادامه به آنها اشاره مي کنيم.

بهبود افسردگي با اين مکمل ها

داروهاي ضد افسردگي تنها راه حل براي غلبه بر افسردگي نيستند. مصرف برخي مکمل ها نيز مي تواند علائم افسردگي را به طور طبيعي کاهش داده و شما را به زندگي عادي باز گرداند.

نشانه هاي جسمي افسردگي را بشناسيد

نشانه هاي جسمي افسردگي گاهي ناديده گرفته مي شوند يا با برخي بيماري هاي ديگر به اشتباه گرفته مي شوند. نشانه هاي جسمي افسردگي را بشناسيد تا بتوانيد زودتر به وجود بيماري در خود پي ببريد.

براي درمان افسردگي چي بخوريم؟

براي درمان افسردگي علاوه بر مراجعه به پزشک و مصرف دارو آنچه مهم است تغذيه سالم است که در ادامه به چند نکته مهم در مورد تغذيه سالم و موثر بر درمان افسردگي اشاره مي کنيم.

کاهش هورمون استرس در بدن با اين توصيه ها

زماني که ميزان کورتيزول در خون به طور افراطي بالا مي رود، صحبت از هيپرکورتيزوليسم يا سندرم کوشينگ به ميان مي آيد. اين بيماري باعث تجمع چربي، افزايش فشار خون و استرس بدني مي شود. کاهش مصرف قهوه و افزايش انرژي سوزي به کمک ورزش دو کار ضروري در کنترل ميزان کورتيزول مي باشد.

کاهش استرس با اين خوراکي ها

يکي از روش هاي کاهش استرس استفاده از رژيم غذايي با فيبر بالاست که مي تواند باعث کاهش ترشح هورمون استرس در بدن شوند.

چرا بعضي موسيقي ها را بارها و بارها گوش مي دهيم؟

بعضي موسقيي ها را بارها و بارها بدون خستگي گوش مي دهيم و لذت مي بريم. آيا تاکنون به علت آن فکر کرده ايد؟ در اين مطلب به چند سوال در اين باره پاسخ داده مي شود.

مصرف ماده مخدر گل چرا افزايش يافته است؟

ميزان مصرف ماده مخدر گل اخيرا افزايش پيدا کرده است. علت افزايش اين ماده مخدر چيست؟ در اين مقاله به بررسي علت اين مسئله پرداخته مي شود.

چرا بي دليل گريه مي کنيم؟

گريه کردن ممکن است بي هيچ دليلي و کاملا خود به خودي باشد. ممکن است حين انجام کارهاي روزانه گريه تان بگيرد و تعجب کنيد که چرا داريد بي دليل گريه مي کنيد؟

تشخيص اوتيسم در کودکان با آزمايش خون

تشخيص زود هنگام اوتيسم در کودکان به بهتر شدن تعاملات اجتماعي و مشکلات رواني و شناختي کودکان اوتيسمي کمک مي کند.

آسيب هاي شغلي در زنان بيشتر از مردان است علت آن چيست؟

در بررسي هاي مختلف سلامت روحي زنان و مردان در مشاغل مختلف مورد بررسي قرار گرفته اند که در اين بررسي مشخص شده زنان بيشتر از مردان در معرض آسيب هاي شغلي هستند. در اين مقاله با جزئيات بيشتري به اين مسئله پرداخته مي شود.

دکتر عبدالرضا کردي از مسافران پرواز تهران ياسوج و آخرين توصيه هايش

دکتر عبدارضا کردي روانشناس سرشناس و يکي از مسافران پرواز تهران ياسوج که متاسفانه در اين حادثه هوايي در گذشت. ايشان در نوشته هاي خود در رابطه با لزوم شادي مادر توصيه هايي کرده اند که حتما بخوانيد.

تعبير خواب ديدن نزديکان چه حقيقتي را به شما مي گويد

تعبير خواب هايي که مي بينيم گاهي مي تواند نشان دهنده حالات روحي ما باشد. تفسير روياها مي تواند بينش ما را به ناخوداگاهمان بگشايد و وضعيت احساسي ترس ها و تجربياتمان را به ما نشان دهد.

زلزله تهران را مي توان پيش بيني کرد؟ با ترس از زلزله چه کنيم؟

شب زنده داري ها و بيرون خوابيدن هاي بعد از زلزله استرس مضاعفي به زندگي شهر نشيني وارد مي کند و باعث نگراني هاي زيادي در افراد مي شود. در اين مطلب به تاثير زلزله بر روح و روان مي پردازيم.

با خريد اسباب بازي زياد خلاقيت کودک خود را از بين مي بريد

اسباب بازي يکي از ضروريات براي رشد ذهني کودکان محسوب مي شود، اما آيا اينکه کودک کمدي پر از اسباب بازي داشته باشد بهتر است يا چند اسباب بازي محدود؟ در اين مقاله به اين پرسش پاسخ داده مي شود.

چرا هميشه در حالت بي حوصلگي و بد اخلاق هستيد؟+8 دليل پزشکي

اينکه گاهي بد اخلاق مي شويم يک امر طبيعي است و عوامل زيادي باعث تغيير خلق و خوي ما مي شود، اما چرا بعضي آدم ها هميشه بد اخلاق و بي حوصله هستند؟ بد اخلاقي مداوم علل پزشکي دارد که به آنها مي پردازيم.

پيشگيري از کودک آزاري با چند مهارت ساده

بسياري از ما کودک آزاري را همان آزار دادن جسمي و جنسي مي دانيم، اما گاهي خودمان ناخواسته و نادانسته ممکن است به کودک آزاري اقدام کنيم.

اسکيزوفرني قبل از تولد و در رحم مادر قابل تشخيص و درمان است!

بيماري اسکيزوفرني schizophernia يک اختلال روحي قابل درمان است. محققان مي توانند اين بيماري را قبل از تولد و در رحم مادر تشخيص دهند و اميدوار هستند بتوانند با اين يافته ها بيماري را قبل از تولد درمان کنند.

چرا گاهي لازم است تنها باشيم؟

تاکنون در مورد مضرات و خطرات تنهايي صحبت هاي زيادي شده است، اما گاهي تنها ماندن نيز لازم است که در اينجا به مزيت هاي آن مي پردازيم.

حرف زدن با خود بسيار مفيد است!!

آيا جزو کساني هستيد که با خودتان حرف مي زنيد؟ در اين مقاله با 6 فايده حرف زدن با خود آشنا شويد.

زلزله با سلامت روان ما چه مي‌کند؟

به دليل وقوع زلزله ديشب در غرب کشور در اين مطلب براي آگاهي از استرس هاي ناشي از زلزله با دکتر حسين ابراهيمي مقدم، روانشناس گفتگو کرده ايم.

چرا دو دختر اصفهاني از خودکشي نمي ترسيدند؟

چرا نسل امروز با تمام امکانات مالي و تکنولوژي اين اندازه بي‌انگيزه است؟ آنان به زندگي و مرگ چگونه مي‌نگريستند که سرخوشانه به سوي مرگ پر گشودند؟ آن هم مرگي از نوع خودکشي! چرا اقدام به خودکشي براي دو دختر اصفهاني اينقدر راحت است؟

رابطه اسيدي چيست؟

آناليز رابطه اسيدي در روابط زناشيويي در گفت‌وگو با دکتر حامد محمدي‌کنگراني عضو کميته رسانه انجمن روان‌پزشکان ايران

بيماران رواني يا جن زده ها؟!

امروز مهم‌ترين استراتژي دنيا در زمينه سلامت‌روان توانمندسازي است. يعني افراد در شرايط مختلف مي‌توانند کيفيت زندگي خود را حفظ کنند.

آيا زنان خودخواه‌تر از مردان هستند؟

پژوهشگران با انجام آزمايش‌هايي ارتباط بين جنسيت و تمايلات خودخواهانه يا ايثارگرانه در افراد را کشف کردند، نتيجه اين تحقيق، در اين مطلب در اختيار شما قرار دارد

چه کنيم که کودک ما لوس نشود

اگر در حال لوس کردن فرزندتان هستيد، خيلي راحت از رفتارهاي آنها متوجه خواهيد شد. آنها در برابر شما و بزرگسالان ديگر رفتار گستاخانه‌اي خواهند داشت

بررسي شجاعت و ريسک پذيري در مردان و زنان

نتايج مطالعات پژوهشگران دانشگاه هاي اکستر و ملبورن نشان مي دهد ريسک پذيري زنان و مردان تفاوت چنداني نداشته و تنها نوع ان متفاوت است و شرايط موجود در جامعه نيز برآمده از تفکرات سنتي و کليشه اي قالب است

نشانه هاي ابتلا به پارکينسون، 6 نشانه اوليه

بيماري پارکينسون يک اختلال مغزي مزمن و پيشرونده است که موجب از دست رفتن کنترل عضلات مي شود و ميليون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثير قرار مي دهد. اين بيماري را مي توان با هشدار دهنده هاي اوليه اي که در اينجا به شما معرفي مي کنيم، شناسايي کرد

بيماري هاي رواني که قدرت فوق العاده اي به مغز شما مي بخشند

وقتي اسم بيماري رواني به ميان مي آيد احساس ناخوشايندي به ما دست مي دهد، ولي بسياري از اين بيماري هاي رواني با خود قدرت هاي فرا انساني را به بيمار مي بخشند که ممکن است در تغيير ديدگاه نسبت به بيماران رواني سهم بسزايي داشته باشد

پارکينسون چگونه توهم آفرين مي شود؟

گروهي از محققان هلندي بخش هاي مختلفي را در مغز شناسايي کردند که قطع ارتباط آنها با يکديگر، مي تواند بيماران مبتلا به پارکينسون را دچار توهم کند

دليل هميشه ديرکردن افراد چيست؟

بگذاريد با يک اعتراف شروع کنم: من هميشه تاخير دارم. البته دارم سعي مي‌کنم ترک عادت کنم. راستش تحويل همين مقاله هم بارها و بارها به تاخير افتاده و مايه آبروريزي شده است اما مي‌دانم که آدم‌هاي زيادي مثل من هستند

بچه‌ها نبايد مجازات اعدام را تماشا کنند

مردم چنان با ذوق و شوق به سوي مراسم اعدام مي‌روند، گويا قرار است صحنه‌اي از بازي فوتبال را ببينند! برخي جامعه شناسان معتقدند که اين شيوه اجراي حکم، به جاي بازدارندگي، خشونت‌زاست

افسردگي فصلي چيست؟ علت، علائم و درمان افسردگي فصلي

افسردگي فصلي يک نوع افسردگي است که هر سال طي يک فصل اتفاق مي افتد. ممکن است در طول زمستان دچار افسردگي فصلي شويد و در بهار و تابستان خيلي حالتان بهتر باشد. برخي افراد هم ممکن است در طول تابستان دچار افسردگي فصلي شوند

قدرت يادگيري با افزايش سن کاهش نمي يابد

تحقيقات جديد نشان داده که قدرت يادگيري مغز انسان با بالا رفتن سن از بين نمي‌رود. يعني گفتار «ز گهواره تا گور دانش بجوي»، امکاني کاملا عملي است و حتي سالمندان نيز مي‌توانند موضوعات ناشناخته و جديدي ياد بگيرند، فقط بايد راه آن را بلد باشند

بهترين روش‌هاي رفع استرس و اضطراب

يک دکتراي روان شناسي عمومي جابه جايي در محيط کار، آغاز يک مقطع تحصيلي يا فعاليت جديد و مصرف برخي دارو‌ها را از علل شايع ايجاد اضطراب و استرس در افراد دانست

افراد ناموفق چه دروغ‌هايي به خودشان مي‌گويند

موفقيت در کسب و کار فقط به فروش ختم نمي‌شود بلکه روابط ميان فرد و ديگران نيز از اهميت ويژه‌اي برخودار هستند و براي بدست آوردن پيشرفت در زندگي و تجارت اساسي هستند، اما در کنار اين‌ها دروغ‌هايي نيز وجود دارند

آسيب‌هاي رواني ناشي از حوادث را جدي بگيريد

رييس مرکز تحقيقات ارتقاي ايمني و پيشگيري از مصدوميت‌ها گفت: هنگام بروز حادثه، بيشتر رويکردها براي کنترل عوارض ناشي از آسيب‌هاي جسماني است و آسيب‌هاي روحي و رواني که متوجه فرد آسيب ديده شده، مغفول باقي مي‌ماند

يک هشدار جدي به خانم ها و آقايان، بخصوص زوج هاي جوان

وقتي زوجي يکديگر را براي ازدواج انتخاب مي‌کنند تصور و احساسي خوب نسبت به يکديگر دارند تا زماني که يکي از آن‌ها در ذهن يا به زبان طرف مقابل يا زندگي‌شان را با ديگري مقايسه کند

نرخ خودکشي در ايران پايين است يا بالا

براساس آمارهاي جهاني سال 2012، سالانه حدود 800 هزار نفر در جهان در اثر خودکشي جان خود را از دست مي دهند، تا جايي که خودکشي دهمين علت مرگ و مير در دنيا را به خود اختصاص داده است

بي سوادي عاطفي چيست؟ نشانه هاي آن را بشناسيد

بعضي افراد دچار بي سوادي عاطفي بوده و نمي‌توانند براي بيان احساس درون خود، واژگان مناسب پيدا کنند، يک روانشناس اجتماعي در رابطه با نشانه‌هاي بي سوادي عاطفي توضيحاتي را ارائه کرده که در ادامه مي خوانيد

باور هايي که در مورد زوال عقل شايع است

باورهاي اشتباه و حقايقي در مورد زوال عقلي وجود دارد که آگاهي از آنها به افراد کمک مي‌کند بهتر با اين بيماري برخورد کنند. زوال عقلي چالش‌هاي رواني، اجتماعي و روان شناختي زيادي را به بيمار خانواده و پرستاران بيمار تحميل مي‌کند

اغلب اختلالات روان قبل از 14 سالگي آغاز مي شوند

ميزان شيوع اختلالات روان خفيف تا شديد در کشور حدود 23 درصد است. معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور گفت: 50 درصد اختلالات روان به طور کلي در تمام دنيا در زير سن 14 سالگي شروع مي شود

مجرد ها منتظر اين بيماري باشند

افرادي که ازدواج مي‌کنند، به طور کلي رژيم غذايي سالمي دارند و به همين دليل کمتر به بيماري‌هايي که در اثر بي تحرکي و استرس به وجود مي‌آيند، مبتلا مي‌شوند

درمان افسردگي بدون داروي ضد افسردگي!!

داروهاي ضد افسردگي توسط پزشکان در شرايطي که شما از افسردگي شکايت داريد، براي شما تجويز مي شود، اما داروهاي ضدافسردگي تا چه حد موثرند؟

علل کودک آزاري در ايران

معاون دفتر امورآسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي مهم ترين عوامل دخيل در کودک آزاري و دليل شيوع کودک آزاري در ايران را تشريح کرد

4 اختلال رواني که با عشق اشتباه گرفته مي‌شوند!

کسي که اختلال رواني دارد دائماً در شور و حال اوليه است او رابطه‌ را مجموعه‌اي از احساس دوست داشتن، مشکلات روزمره، خستگي، اختلاف نظر و بي‌حوصلگي نمي‌داند و برداشت او از هر نوع کم توجهي به خاطر خستگي و فشار روزانه يا بي‌حوصلگي فقط نفرت و بي‌علاقگي است.

زنان وسواسي و مشکلاتي که براي خانواده ها بوجود مي آورد

بد نيست زن نسبت به شوهرش مختصر مراقبتى داشته باشد اما نه به حدى که به بدگمانى و وسواسي گرى منتهى شود، بدبينى يک بيمارى خانمانسوز و صعب العلاجى است، متاسفانه بعضى خانمها بلکه بسيارى ازآنها به اين بيماري مبتلا هستند

جلوگيري از زوال عقل با رويکرد هاي غير پزشکي

يک گزارش جديد نشان مي‌دهد که حدود يک نفر از هر سه مورد مبتلا به زوال عقل با پيروي از عوامل مناسب سبک زندگي، مانند انجام تمرينات جسماني بيشتر يا داشتن يک زندگي اجتماعي فعال، قابل پيشگيري هستند

علت و علايم اعتماد به نفس پايين| افزايش اعتماد به نفس

افرادي که اعتماد به نفس پايين دارند، اغلب نسبت به خودشان سخت گير هستند. گاهي اوقات آنها حتي نمي توانند تعريف و تمجيد ديگران را بپذيرند ؛ چون آنها نسبت به مقصود ديگران ظنين هستند.در واقع آنها نسبت به خود شک دارند و مرتبا فکر مي کنند که لايق تعريف هاي ديگران نيستند و آنها دارند با او تعارف مي کنند.

چرا حوصله مان سر مي رود؟ نکات جالبي که بايد بدانيد!

آيا تا به حال دچار بي حوصلگي شده ايد؟ به طور کلي زماني که فرد کاري براي انجام دادن ندارد بي حوصله مي شود. بدون شک احساس بي حوصلگي يکي از احساس هاي ناخوشايند است و باعث مي شود فرد روي هيچ کاري تمرکز نداشته باشد

اخبار خواندنی

کاهش خطر ابتلا به زوال تا 35 درصد ممکن است

بيماري رواني دونالد ترامپ چيست؟

ترس خود از برخاستن و فرود هواپيما را اينگونه کنترل کنيد

آيا خود را قرباني رفتار بد ديگران مي دانيد؟

مصرف داروهاي اعصاب و روان اعتياد آور است؟

رفتارهايي که کودک آزاري عاطفي محسوب مي شوند

خودشيفته ها چه علائمي دارند؟

انواع بلوغ در ازدواج را بشناسيد

با روحيه دختر خانم‌ها بيشتر آشنا شويد

تعبير خواب از نظر علمي صحت دارد؟

فوايدي که سکوت براي مغز دارد

فشار عصبي و استرس را چگونه مي توان مهار کرد

راز خط خطي‌هايي که گوشه کاغذ مي‌کشيم چيست؟

10 تکنيک آرامش بخش براي از بين بردن استرس

چرا موسيقي شاد، خاطرات خوب و موسيقي غمگين خاطرات بد را به ياد مي آورد؟

اين اختلال انگيزه خودکشي را افزايش مي دهد!!

آلرژي غذايي کودکان موجب اضطراب دوران کودکي و نوجواني

درد هاي مزمن باعث تغيير شخصيت مي شوند

چرا نمي توانم هيچ چيزي را به خاطر بسپارم و به ياد بياورم؟

تشخيص اختلال دوقطبي چگونه است؟

خواب هاي تان مي خواهند شما را از چه چيزهايي آگاه کنند؟

عوامل موثر بر ترس از تغيير را بشناسيم

وسواس زيبايي شما با جراحي زيبايي ساکت نمي شود اگر...

بيماري هاي خيالي با درد هاي واقعي

حرف هاي مردانه پدر و پسري که بايد به پسرتان بگوييد

در سفر با کودکان، حتما اين 33 مورد ضروري را رعايت کنيد

خصوصيات افراد مهرطلب را بشناسيد

چرا بعضي ها لجباز هستند

شادي حقيقي با اين ده عادت ساده

با اين عادت ها به روان کودکتان آسيب وارد نکنيد

دردهاي روان تني يا سايکوسوماتيک چيست؟ علل, علايم و درمان

استرس و اضطراب شديد داريد اگر اکثرا اين علايم جسماني را تجربه مي کنيد!

نحوه بيان مهمتر از کلماتي است که بکار مي بريد

شخصيت شناسي افراد بر اساس اين 7 نکته کوچک

عادت هاي بدي که استعداد هاي شما را از بين مي برند

افسردگي خندان چيست؟

اشتباه در برداشت از زبان بدن ديگران

پارانوئيد چيست؟ علائم ابتلا به اختلال پارانوئيد چيست؟

مبتلا به پارانوئيد هستم, اگربه همه شک دارم؟

روشهاي حفظ خونسردي و آرامش در شرايط بحراني

دل کندن از عشق گذشته، جدايي و مراحل آن

اختلالات عاشقي را بشناسيد و مراقب آن باشيد

عواقب دروغ گفتن و اثر دروغ بر مغز و جسم

همدردي با بيمار چرا درست نيست؟ راهکار درست چيست؟

هر انسان 5 راز مگو دارد که .....

دو عامل مهم طلاق از ديد روانشناسان

هورمون اکسي توسين يا هورمون حفظ رابطه هاي عاشقانه

جنگ رواني ناشي از جنگ و راهکارهاي محافظت از خود و خانواده در برابر آن

تصويرسازي نامطلوب از بدن، پيامد ها و راه حل ها

چقدر زيبا هستيد؟

مردان تنها تر و تودار ترند يا زنان؟

مردان چقدر زنان را مي شناسند

کارهايي که باعث تنفر مردم از شما مي شوند

تفاوت اختلال دوقطبي و افسردگي

کساني که بيشتر در معرض زوال عقل هستند

کارهايي که خلاقيت را مي کشد

روش هاي هوشمندانه مقابله با افراد منفي گرا

واکنش عجيب مغز نوجوانان در برابر انتقادات والدين

چيز هاي که نبايد به فرد افسرده گفت

چگونه نفرت و کينه را کنترل کنيم؟

8 کار که نبايد انجام دهيد تا رواني سالم و شخصيتي موفق داشته باشيد

16 حقيقت درمورد شيشه (مت آمفتامين) که تا به حال نشنيده ايد

خوشبختي را با تقويت 7 حس خوب، تجربه کنيد

عادت افراد کاريزماتيک و چگونه کاريزماتيک باشيم

رابطه کاهش وزن با ابتلا به مشکلات روحي و رواني

دليل توهم رييس جمهور شدن برخي مردم

نقش پدر در زندگي فرزندش چيزي بيش از پرداخت قبوض است

افسردگي پنهان پشت چهره بشاش افراد را با 7 نشانه تشخيص دهيد!

چرا در فصل بهار حالمان بهتر است؟

اختلالات رواني، روان درماني يا دارو درماني را انتخاب کنيم؟

اوتيسم چيست و درمان آن چگونه است؟ به مناسبت روز جهاني اوتيسم

ترس در کودکان چرا بوجود مي آيد، دلايل، علايم، پيشگيري و درمان ترس

چگونه عصبانيت خود را با خود کنترلي مهار کنيم

تاثيرگذارترين رفتارهاي والدين که کودکان هرگز فراموش نمي کنند

روش هاي درمان وسواس

چگونه خشم در هنگام رانندگي در تعطيلات نوروز را کنترل کنيم

شاد بودن در نوروز را به دلايل زير فراموش نکنيد

چروفوبيا، ترس از شاد بودن و شادي کردن

تعطيلاتي شاد را براي سالمندان تدارک ببينيد

ميزان خواب کافي براي بدن چقدر است؟اختلال خواب چيست؟

علت لذت کودکان از بازي دالي موشه

علت علاقه شما به موسيقي غمگين چيست؟

مشکلات رواني دونالد ترامپ به روايت روان پزشکان

باهوش تر از حد نرمال هستيد اگر اين علائم را داريد

چرا مردم اينقدر زود عصباني مي شوند؟

هر احساسي روي کداميک از اندام هاي شما اثر مي گذارد

چرا دونالد ترامپ هيچ وقت دست همسرش ملانيا را نمي‌گيرد؟

فشارهاي روحي و رواني را چگونه تخليه کنيم + راه حل هاي ساده و عملي

نشانه هايي که مي گويد همسرتان افسرده است

کلماتي که مغز به آنها حساس است

نشانه هاي پنهان افسردگي را بشناسيم

چه عواملي باعث لجبازي مي شوند

نقش شيمي مغز در عاشق شدن خانم ها و سبک وابستگي زن ها

حملات هراس و راه هاي مقابله با حمله هراس

خشم چيست و در چه ساعاتي بيشتر بروز مي کند

چگونه ذهن را کنترل کنيم، دستورات عملي براي تغيير در زندگي

از ميزان هوش احساسي خود مطلع شويد

آشنايي با تفاوت هاي فکري و رواني زنان و مردان، الزامي براي درک جنس مخالف

اگر عصباني هستيد, داد بزنيد, خشم فروخورده يعني سرطان!

آيا ازدواج در بهبود سلامت سالمندان موثر است؟

در ذهن يک فرد مبتلا به اضطراب و دلشوره چه مي گذرد؟

خشم‌ پنهاني و اثر آن در رابطه زناشويي

رفتارهايي که کودکان از بزرگترها کپي مي کنند

گاهي به جلوي يخچال مي روم, اما نمي دانم چه مي خواستم!!

با زبان بدن دوست داشتني شويد

ارتباط خشم فرو خورده شده و سرطان

اعتماد به همسر، نشانه ها و دلايل

8 خصوصيت افراد مقتدر و تاثيرگذار که ممکن است از ديد ديگران ترسناک باشد!!

درک حس خوشبختي

سرعت اثر داروهاي ضد افسردگي چقدر است؟

علت اصلي گوشه گيري در کودکان

انواع عشق از ديدگاه روانشناسان

چرا بعضي افراد توانايي برقراري يک رابطه درست را ندارند؟

زوج درماني couple therapy

از مزاياي درمان به روش ACT (آکت) آگاه شويم

چرا کابوس مي بينيم؟

در شکل گيري شخصيت، ژن تاثيرگذارتر است يا تربيت؟

چرا بعضي مواقع همه بدنم درد مي کنه؟

چرا وقتي عصباني هستم به ديگران گير مي دهم؟

دلشوره‌ و اضطراب ناگهاني را جدي بگيريد!

نشانه هاي رفتاري افراد منفي باف

چرا مردان کمتر از زنان گريه مي کنند؟

تفاوت دوجنسي ها با همجنس‌گرايان چيست؟

تفاوت احساسات در زنان و مردان

استرس تان را بدون قرص و مراجعه به متخصص کاهش دهيد!

تماشاي فيلم هاي ترسناک و آنچه در مغزتان اتفاقي مي افتد

رابطه خشم و نفرت و سرطان

کودکان هوش را از پدر ارث مي برند يا از مادر؟

شخصيت شناسي عاشقان سلفي! آيا سلفي گيران مشکلات روحي دارند؟

توصيه هاي جادويي براي کنترل اضطراب

چطور ايده پردازي در کودک را تقويت کنيم؟

علت حرف زدن در خواب برخي افراد چيست؟

چرا برخي از مردم مرتبا دروغ مي گويند؟

کمي استرس براي شما مفيد است!!

اقدام به خودکشي در بين مردان ايراني بيشتر است يا زنان ايراني؟

چرا برخي از مردم تمايل زيادي به ديدن فيلم هاي ترسناک دارند؟

قدرت يادگيري دخترها بيشتر است يا پسرها؟

روانشناسي قهر همسران

آيا جنايتکار بودن ژنتيکي است؟

به کار انداختن صبحگاهي مغز با موسيقي شجريان!

درمان هنگ کردن صبحگاهي مغز با موسيقي شجريان!

تيپ شخصيتي شما کدام است؟

ويتامين N را براي سلامت عاطفي و جسمي تان مصرف کنيد!

سر و صدا را تحمل کنيد تا رواني نشويد

علايم جسماني داشتن اضطراب و استرس

علائم اختلال دو قطبي

خانواده يا دوستان، کدام يک عمر را زياد مي کنند؟

انواع اعتياد و آيا اعتياد ژنتيکي است؟

افسردگي شما به فرزندانتان ارث مي رسد؟

افسردگي نوجوانان، شناخت و مقابله با آن