آخرین اخبار

شادکامي و موفقيت

در سال جديد اين اشتباهات رايج را اصلاح کنيد

برخي از اشتباهات کوچک ممکن است در زندگي تان تبديل به مشکلات جدي اي شوند. در اينجا برخي ازاين خطاهاي رايج و راههاي اجتناب از آنها توصيه مي شود.

چگونه هميشه مثبت فکر کنيم؟

مقالات بسياري براي مثبت انديش بودن وجود دارد نگران نباشيد نکاتي که در اين جا توصيه مي کنيم مثل آن موارد کليشه اي هميشگي نيستند. اين نکات بسيار مهم و کاربردي هستند و با کاربرد آن ها واقعا تغيير خواهيد کرد.

موفق ترين افراد دنيا صبح خود را چگونه آغاز مي کنند؟

چه روزتان را با کشش بدن شروع کنيد چه با نوشتن برنامه هاي آزمايشي، عادت هاي مثبت و سازنده شما را به سمت موفقيت پيش مي برد. در اين جا چند نمونه از برنامه هاي روتين صبحگاهي مشهورترين انسان هاي موفق آمده است.

بيل گيتس با اين کار، شادتر، سالم تر و پولداتر شد

دلايل بسياري در اين زمينه وجود دارند که شما را قانع مي‌کنند بهتر است در برنامه کاري و پر مشغله خود زماني را براي مطالعه و يادگيري اختصاص دهيد. بيل گيتس، وارن بافت، اپرا وينفري و... همه اين افراد بخش قابل توجهي از زمان خود را در طول هفته صرف يادگيري نکات جديد مي‌کنند.

در 5 گام ميليونر شويد!!

افراد بسياري به دنبال کسب پول و ثروت هستند. شما هم با خواندن اين مقاله متوجه مي شويد که چگونه در 5 گام ميليونر شويم.

چگونه مثبت فکر کنيم؟

تفکر مثبت به فرد کمک مي‌کند تا وقتي در مسير سختي‌هاي زندگي قرار مي‌گيرد، با داشتن يک چشم‌انداز و نگرش سالم از زندگي لذت ببرد.

20 راز افراد شاد که هرگز به شما نمي گويند!!

خوشحالي يک انتخاب است و افرادِ واقعا خوشحال هر روز آن را انتخاب مي‌کنند! اگر تا به حال از خودتان پرسيده‌ايد که «چرا آنها هميشه اينقدر خوشحال‌اند؟» با ما همراه شويد تا برخي از رازهاي اين افرادِ واقعا خوشحال را مرور کنيم.

روش هاي غلبه بر استرس هاي نوروزي

تعطيلات نوروز براي بعضي ها يادآور آرامش، شادي، رفت و آمدهاي دلنشين و براي برخي تداعي کننده استرس، خستگي، تنهايي و غم است. استرس تعطيلات طي سه مرحله ( پيش از تعطيلات، حين تعطيلات و پس از تعطيلات ) آشکار مي‌شود. در ادامه به استرس در حين تعطيلات مي‌پردازيم.

سفر نوروزي با اين افراد را از سرتان بيرون کنيد

هنگام انتخاب همراه خود در مسافرت به سراغ کساني که متخصص خراب کردن لحظات خوب هستند، نرويد. افرادي که در اين مطلب از آنها ياد شده است، هرگز مناسب سفر نمي‌باشند.

تقويت حافظه با 5 روش ساده

آيا اخيراً پيدا کردن کليد، به خاطر سپردن نام و قيافه‌ها براي شما دشوار شده است؟ نگران نباشيد با اتخاذ چند روش طبيعي اثبات ‌شده، مي توانيد حافظه تان را بهبود دهيد.

عذرخواهي به اين دلايل ممنوع!!

عذرخواهي کردن در زماني که کار ناشايستي از ما سر زده باشد، جزو ضروريات زندگي در کنار ساير انسان‌هاست اما عذرخواهي کردن زماني که کار خطايي انجام نداده‌ايد، مي‌تواند از شما شخصيتي ضعيف و قابل ناديده گرفته شدن بسازد.

چگونه با خانه تکاني وسواسي خداحافظي کنيم؟

خانه تکاني عيد نوروز، سنتي قديمي و زيبا است که در دل خود فلسفه زيبايي را جاي داده اما برخي خانم‌ها – و حتي مردها- از اين سنت هيولاي وحشتناکي در ذهن خود ساخته‌اند که ديگر افراد خانواده را روزها و حتي شايد هفته‌ها با انواع کارهاي بيهوده درگير مي‌کنند و آنها را آزار مي‌دهند.

شانس خوشبختي را در زندگي تان بالا ببريد

همه ما مستحق احساس خوشبختي هستيم اما ضريب شانس ما براي رسيدن به آن متفاوت است که در بسياري مواقع از نظر دروني، اين ضريب‌هاي شانس دست خود ما است. ما به شما راه‌هايي را نشان مي‌دهيم که مي‌توانند ضريب شانس خوشبختي‌تان را افزايش بدهند.

انرژي هاي منفي اطراف تان را از خودتان دور کنيد

چند شيوه‌ي ساده وجود دارد که تمرکزتان را از خودتان و نفس‌تان دور کنيد. اگر تصميم بگيريد هميشه اين را در ذهن داشته‌باشيد، نفس‌تان خواه ناخواه آرام مي‌شود.

6 موردي که شما را از مهاجرت منصرف مي کند!!

فارغ از اين مسائل بديهي، نکاتي هم هست که قبل از مهاجرت بايد دانست و براي آن ها آمادگي داشت. در ادامه 6 مورد از عوامل اجتماعي و اقتصادي که بايد آن ها را در اين تصميم گيري مورد توجه قرار داد مي خوانيد.

اين کارها نمي گذارد يک ميلياردر شويد

ميليونر شدن آن‌قدرها هم که فکر مي‌کنيد دور از دسترس نيست. ميليونر شدن با تعهد، صبوري و تمرکز کاملا دست يافتني است. اگر من مي‌توانم اين کار را بکنم، هر کسي مي‌تواند.

چگونه با ديدن فيلم زبان انگليسي ياد بگيريم؟

يادگيري زبان انگليسي وديگر زبان ها با ديدن فيلم هاي مختلف يکي از بهترين راه ها براي يادگيري زبان هاي مختلف است. اما بايد بدانيد که چگونه مي توانيد با ديدن فيلم هاي خارجي، زبان تان را تقويت کنيد.

شکست را با اين روش ها شکست دهيد!!

براي موفق شدن در زندگي بايد راه‌هايي را نيز براي غلبه بر شکست ياد بگيريم. پس با ما همراه باشيد.

13 فکر منفي که بايد سريع تر از ذهن تان دور کنيد!!

افکار منفي شما را از رسيدن به هدف تان دور مي کنند. در اين مطلب با 13 نمونه از افکار سمي آشنا مي شويد که رهايي از آنها درهاي موفقيت را به روي زندگي تان باز مي کند.

برند بري بري چگونه برندي موفق و ماندگار شد؟

برند بري بري Burberry سابقه درخشاني در گذشته داشته و به عنوان يکي از برندهاي لوکس و لاکچري در جهان شناخته مي‌شود. با ما همراه شويد تا رازهاي موفقيت اين برند را بدانيد.

با اين روش هرگز وقت کم نمي آوريد!!

آن چيست که از طلا با ارزش تر است، خريدني به دست آوردني و ذخيره کردني نيست و هيچوقت به اندازه کافي از آن نداريد. پاسخ معما زمان است.

چگونه گيرا و جذاب صحبت کنيم؟

برخي از افراد آن‌قدر جذاب صحبت مي‌کنند که محال است از نشستن پاي صحبت‌هايشان خسته شويد. احتمالا شما هم دل‌تان مي‌خواهد بتوانيد مثل اين افراد، طوري صحبت کنيد که ديگران شيفته‌ي صحبت‌ کردن‌تان شوند. حتما مي‌پرسيد چگونه جذاب صحبت کنيم تا شنونده متقاعد شود پاي صحبت‌هايمان بنشيند.

روش هاي فنگ شويي براي دور کردن بدشانسي از خانه!!

طبق آموزه هاي فنگ شويي مي توانيم با دکور و چيدمان مناسب شانس و اقبال را به خانه هاي مان بياوريم و همين طور بالعکس يکسري چيدمان ها در دکوراسيون مي تواند بدشانسي را مهمان خانه هاي مان کند.

اين مسائل عاطفي را در شبکه هاي اجتماعي نگوييد!!

شبکه هاي اجتماعي اين روزها طرفداران بسياري دارند و بيشتر افراد زمان بسياري از روز خود را در اين شبکه ها مي گذرانند. بهتر است بدانيد که يک سري مسائل را نبايد در شبکه هاي اجتماعي مطرح کنيد. اين مسائل عبارتند از :

از کي اين‌قدر بد دهان شده‌ايم؟

هيچ کجا از تيررس ناسزا در امان نيستيد. رگباري از فحش که خيلي وقت‌ها معني بعضي‌هايشان را درست نمي‌دانيد. حتماً لازم نيست دعوايي سر بگيرد تا مجبور شويد گوش‌هايتان را بگيريد يا خودتان را به نشنيدن بزنيد. در هر موقعيتي ممکن است تيرها به سمتتان پرتاب شود.

برند رولکس چگونه پادشاه ساعت ها شد؟

برند رولکس از جمله مهم‌ترين برندهايي باشد که با يادآوري ساعت مچي در ذهن بسياري از مردم جهان، خاطر نشان شود. با ما همراه شويد تا دليل موفقيت اين برند را بدانيد.

در شبکه هاي اجتماعي مراقب اين اشتباهات باشيد!!

اينستاگرام، فيس بوک، توييتر، اسنپ چت، لينک و ... راه هاي برقراري ارتباط با ديگران در شبکه هاي اجتماعي بي شمار هستند، اما اجازه ندهيد که زندگي اينترنتي شما بر زندگي واقعي تان تاثير منفي بگذارد. در اينجا فهرستي از کارها را فراهم کرده ايم که نبايد انجام دهيد.

راهکارهاي ساده اي براي روان صحبت کردن

آيا وقتي قصد داريد چيزي را براي ديگران توضيح دهيد، در بيان روان کلمات مشکل داريد و احساس مي کنيد گفتارتان روان نيست؟ آيا وقتي از شما ميخواهند جلوي ديگران صحبت کنيد مضطرب و دچار تنش مي شويد؟ نگران نباشيد راه حل هاي ساده اي هم وجود دارد که با انجام آن ها ميتوانيد تا حدي گفتار رواني را براي خود به ارمغان آوريد.

چند توصيه براي دانش آموزاني که از اول سال درس نخوانده اند

در هر مقطع تحصيلي که باشيم با نزديک شدن به فصل امتحانات دلهره و اضطراب به سراغمان مي آيد و اين سوال در ذهنمان ايجاد مي شود که آيا مي توانيم نتيجه خوبي در امتحانات کسب کنيم يا نه؟ در ادامه اين مطلب به معرفي روش هايي مي پردازيم که به دانش آموزان کمک مي کند در مدت زماني محدود براي خود يک برنامه ريزي درسي مفيد طراحي کنند.

در چهل سالگي اينگونه زندگي کنيد

تقريبا تمام افراد در زندگي شان در مورد کارهايي که انجام داده اند يا کارهايي که مي توانستند انجام دهند و نداده اند، پشيماني هايي دارند. آيا بهتر نيست که از تجربه ديگران و ندامت هاي آنها در اين موارد کمک گرفته و با اين کار، راه را براي خودمان هموارتر کنيم؟

از بين بردن استرس با چند روش گياهي

يکي از بهترين روش ها براي از بين بردن استرس، گياهان هستند. بله استفاده از گياهان. حتما شما هم شهرت گل گاوزبان را در کاهش استرس شنيده‌ايد. بايد بدانيد که علاوه بر گل گاوزبان گياهان ديگري هم هستند که استرس و اضطراب را از شما دور مي‌کنند.

چگونه در زندگي هاي پرمشغله امروزي شاد زندگي کنيم؟

در اين مطلب مي خواهيم در خصوص روش هاي شادتر بودن صحبت کنيم. روش هايي که از نظر علمي نيز به اثبات رسيده اند و به ما کمک مي کنند تا ابر غم و غصه را از آسمان زندگي مان پس بزنيم. شايد نتوانيم يک شبه تمام اين روش ها را در زندگي پياده کنيم، اما بهتر است تلاش مان را بکنيم.

بالا بردن تمرکز با چند تمرين ساده

داشتن تمرکز يکي از رمزهاي موفقيت در انسان هاي موفق است که براي بسياري از افراد کار ساده اي نيست. شما هم به دنبال به دست آوردن تمرکز هستيد به شما پيشنهاد مي کنيم تمرين هاي زير را انجام دهيد.

چگونه در زمستان افسرده نشويم؟

اين روزها که هوا رو به سرما گذاشته است و کم کم زمستان از راه مي رسد نه تنها زمين و حيوانات به خواب زمستاني مي روند بلکه بايد انتظار کم شدن حس و حال و شور و هيجان خودتان را هم داشته باشيد. دليلش يک اتفاق ساده و رايج است که به نام افسردگي زمستاني شناخته مي شود که با چند راهکار ساده مي توانيد با آن مقابله کنيد.

هميشه وقت کم مي آورم، زمان ام را چگونه مديريت کنم؟

آيا به دنبال ترفندهاي مفيدي در زمينه مديريت زمان هستيد؟ به اين هشت ترفند ساده اي که به راحتي مي توانيد انجام شان دهيد، نگاهي بيندازيد. اين ترفند ها نه تنها کارايي شما را افزايش مي دهند، اعتماد به نفسي را که براي رسيدن به اهدافتان احتياج داريد، نيز به شما مي بخشند.

اين افراد موفق قبل از موفقيت شان يک شکست بزرگ خورده اند!

براي اين افراد شکست الهام بخش بوده و زمينه پشتکار و انعطاف پذيري که کليد رسيدن به موفقيت هستند، فراهم کرده است. در اين مطلب ليستي از افراد موفق بي چون و چراي دنياي سينما، علم، سياست و.. که شکست بزرگي قبل از رسيدن به شهرت و ثروت خود داشته اند، را با هم مرور خواهيم کرد.

چرا انسانهاي موفق هميشه يک مدل لباس دارند؟

موفق ترين انسان ها کمترين انتخاب را براي لباس دارند. آن ها هر روز تنها يک مدل لباس به تن مي کنند. شايد اين کار نظريه “براي موفقيت لباس بپوش” را نفي کند اما به دلايل مختلفي اين افراد موفق چنين روشي را در پوشيدن لباس انتخاب مي کنند که آن ها را بررسي مي کنيم.

انرژي مثبت را با اين روش هاي ساده جذب کنيد

وقتي ناراحت و بي حوصله هستيد جذب انرژي مثبت محيط ، کار سختي به نظر مي رسد اما اگر باور داشته باشيم که شادي و غم زاييده شرايط محيطي اطراف ما نيست بلکه حاصل انتخاب ماست آن وقت انتخاب بين شادي و غم آسان مي شود.

با اين تمرين مانند آب خوردن به ديگران بگوييد نه

يکي از مهارت‌هاي مهم زندگي، مهارت «نه» گفتن است. کسي که اين مهارت را مي‌آموزد به‌راحتي مي‌تواند کارهايي را که دوست ندارد رد کند و بسيار مؤدبانه در مقابل خواسته‌هاي غيرمنطقي اطرافيان، پاسخ منفي دهد و از استرس، نگراني وخشم ناشي از پذيرش اجباري درخواست‌هاي اطرافيان در امان بماند.

14 راز محبوبيت دکتر ظريف!

آيا دوست داريد يک شخصيت ميليون دلاري داشته باشيد؟ در اين مطلب که به قلم ناپلئون هيل، نويسنده کتاب هاي پرفروش موفقيت، نگارش شده از عادت‌هاي افراد محبوبي گفته مي‌شود که باعث شده آنها شخصيت‌هاي دوست‌داشتني داشته باشند و البته الگوي رفتاري اين افراد مي‌تواند ديگران را در بسط توانايي هاي شخصيتي مطلوب کمک شاياني کند.

5 عاملي که مي تواند شما را شاد و خوشحال کند

شاد بودن يکي از بهترين احساس ها در زندگي روزانه است. شما هم اگر شاد نيستيد و احساس شادي درونتان نداريد با ما همراه شويد تا روش شاد شدن را به شما نشان دهيم.

استفاده از كلمات قدرتمند – 101 كلمه ي قدرتمند

كلمات در درست كردن ، يا خراب كردن قدرت زيادي دارند. زماني كه ما از كلمات استفاده مي كنيم،‌به سادگي مي توانيم به وسيله ي انتخاب كلمات حساسات را تغيير دهيم...

اگر دوست تان اين ويژگي ها را دارد، دشمن شماست

يک دوست واقعي بايد به بهتر شدنمان کمک کند نه اينکه باعث زمين خوردنمان شود. براي اينکه چنين افرادي را در رابطه خود شناسايي کنيد مي خواهم از نشانه هايي صحبت کنم که با ديدنشان متوجه خواهيد شد کسي که به عنوان دوست در کنارتان است در واقع دشمنتان است.

با وجود استرس و فکر و خيال چگونه راحت بخوابيم؟

مطمئناً همه ما در نقطه‌اي از زندگي دچار مشکل بي‌خوابي مي‌شويم. استرس‌هاي زندگي و ضرب‌ العجل‌ هاي کاري استراحت همه آدم‌ها را به نوعي تحت‌تاثير قرار مي‌دهد. براي اينکه بتوانيد ذهنتان را آرام کنيد و خوابي راحت‌تر داشته باشيد، از اين نکات استفاده کنيد.

عادت هاي بدم را چگونه ترک کنم؟

عادت، رفتاري است که به صورت پايدار در ما شکل گرفته و به طور منظم، مکرر و خودکار بروز مي يابد. عادت خوب به ما کمک مي کند کمتر بينديشيم و فعاليت هاي روزانه مان را به سرعت انجام دهيم؛ اما از سويي ديگر عادت بد مي تواند تجارب ناخوشايند و گريز ناپذيري براي برخي از ما ايجاد کند.

7 تکنيک ساده براي ياد گرفتن آسان زبان انگليسي

خبر خوب اينکه روش‌هايي وجود دارند که يادگيري کلمات جديد را براي‌مان ساده‌تر، لذت‌بخش‌تر، سريع‌تر و مؤثرتر مي‌کنند. 7 روشي که در ادامه مي‌خوانيد يادگيري کلمات جديد زبان خارجي را براي‌تان ساده‌تر مي‌کنند.

افراد شاد اين کارها را انجام نمي دهند

ثابت شده است که شادترين مردم، مردمي هستند که بيشترين تمرکزشان بر آن چيزي است که انجام ميدهند نه آنچه که دارند. اين افراد ديدگاه ها و اعتقادات متفاوتي دارند. با هم نگاهي مي اندازيم به کارهايي که شادترين مردم هرگز آنها را انجام نميدهند.

12 درس استيو جابز براي موفق شدن

انسان هاي متفاوت، متفاوت رفتار مي کنند و اثرات متفاوتي هم بجا مي گذارند، استيو جابز يکي از اين افراد متفاوت بود که با عقايد و الگوهايي که داشت توانست قله هاي موفقيت و محبوبيت را فتح کند. استيو جابز تنها اسطوره اي نخواهد بود که دنياي فناوري هرگز خدماتش را فراموش نمي کند.

شاد بودن در زندگي با ساده ترين روش هاي ممکن

شادي در زندگي چيز گرانبهايي است چراکه انسان موجودي شادي خواه و لذت طلب است و اغراق نکرده ايم اگر بگوييم هدف نهايي تمام انسان‌ها دستيابي به يک زندگي شاد است. هر چند شادي براي همه انسان‌ها به يک روش به دست نمي‌آيد؛ اما در ادامه 10 روش علمي براي شاد بودن آورده شده است.

به جاي هديه گرفتن هديه بدهيد!

هديه دادن سلاح عشق و دوستي و صميميت و ابزاري براي نشان دادن محبت است. هديه دادن و هديه گرفتن در تمام دنيا همانند ايران به مناسبت هاي مختلف انجام مي شود. ادامه اين مطلب به بعد روان شناسي اين موضوع مي پردازد.

يک عادت 30 ثانيه اي که زندگي تان را متحول مي کند

مردم اول صبح ها چاي يا قهوه را ترجيح مي دهند اما مي توانيد آب را جايگزين اين دو نوشيدني کنيد. دلايلي وجود دارد که يک ليوان آب اول صبح را به هر کسي که مي خواهد روز پرانرژي داشته باشد پيشنهاد مي کند.

چگونه سحرخيز شويم؟

قبل از اينکه از تخت‌خواب گرم و نرم خود بيرون بياييد، بايد دليل محکمي براي اين کار داشته باشيد. سحرخيزي و بيدار شدن در صبح زود فوايد زيادي دارد؛ فقط کافي است از هر کسي چنين عادتي دارد، سوال کنيد. در اين مطلب قصد داريم 4 راه‌حل ساده براي سحرخيز بودن ارائه کنيم.

از بين بردن استرس و اضطراب با چند اسانس خوشبو

استرس و اضطراب به يکي از اجزاي جدا نشدني از زندگي هاي امروزي تبديل شده است. با ما همراه شويد تا بتوانيد با اين اسانس هاي خوشبو استرس و اضطراب را از زندگي تان دور کنيد.

اين عادت هاي روزانه شما را باهوش تر مي کند

آيا مي خواهيد ذهن خود را وسعت دهيد و باهوش تر شويد؟ کمي تلاش روزانه وسعت عظيمي به ذهن شما مي دهد. در مقاله علمي که به تازگي در نشريه Quora چاپ شده و بر مبناي چند مقاله روان‌شناسي معروف است، چند روش ساده به شما پيشنهاد مي شود که با انجام آن ها مي توانيد باهوش‌تر شويد.

بعد از ترک کردن شبکه هاي اجتماعي چه بر سرمان مي آيد؟!!

شبکه هاي اجتماعي اين روزها طرفداران بسياري دارند و اکثر مردم در هر سن و سالي تقريبا بيشتر زمان خود را در اين شبکه هاي اجتماعي مي گذرانند، به همين بهانه مي خواهيم بررسي کنيم اگر از اين شبکه ها دور شويد چه اتفاقي براي تان مي افتد.

تقويت اعتماد به نفس با چند راه ساده

اعتماد به نفس يکي از مهم ترين راه ها براي داشتن روحيه اي خوب و رسيدن به موفقيت است. به راحتي با روش هاي زير مي توانيد اعتماد به نفس تان را تقويت کنيد.

برند نايک و رازهاي موفقيت اش را اينجا بخوانيد

فيليپ نايت با دارايي‌اي به ارزش خالص 11 ميليارد دلار توسط مجله فوربز به عنوان بيست و سومين مرد ثروتمند آمريکا معرفي شد.او اين ثروت را از طريق کارآفريني بدست آورده است.

محبوبيت تان را با اين ترفندها بيشتر کنيد

خيلي‌ها باور دارند تلاش رمز موفقيت است، اما بايد بدانيد که تلاش تنها مولفه مورد نياز براي موفقيت نيست. يکي از مواردي که مي‌تواند به موفقيت شما کمک کند رسيدن به محبوبيت در ميان همکاران، مديران و حتي ارباب رجوع‌ها است. قصد داريم 18 ترفند ساده را مرور کنيم که به محبوب‌تر شدنتان کمک خواهد کرد.

در دهه سوم زندگي تان اينگونه زندگي کنيد!!

بر اساس باور بسياري، دهه‌ي بيست زندگي انسان تکرار نشدني است. 20 تا 30 سالگي زماني است که در آن روند کلي زندگي بسياري از ما تعيين مي‌شود. مسلما تصميم‌هايي که مي‌گيريم و کارهايي که انجام مي‌دهيم نيز در شکل‌گيري اين روند موثر هستند. در اين گزارش به 15 مورد از پيشنهادهايي مي‌پردازيم که براي کمک به استفاده‌ي بهينه از اين سال‌ها از سوي افراد گوناگون ارايه شده است.

بي حوصلگي تان را ضربه فني کنيد!!

«امروز خيلي بي‌حوصله‌ام»؛ اين جمله را همه ما در طول زندگي‌مان بالاخره براي يکي دو بار هم که شده با خودمان مرور کرده‌ يا به ديگران گفته‌ايم. اگر سالي چند بار اين حالت به ما دست دهد شايد بتوان گفت طبيعي است، اما اگر بي‌حوصلگي در ما ضريبش افزايش يابد آن وقت بايد فکر جدي براي آن کرد که در اين مطلب ما چند راهکار ساده را به شما مي‌گوييم.

اين رفتارتان مردم را از شما فراري مي دهد!

همه‌ي ما انسان‌ها اخلاق‌‌‌هاي سمّي و ناپسندي داريم که تنها باعث پراکنده شدن انسان‌‌‌هاي ديگر از کنار ما‌ مي‌شوند. چطور است که با خودمان رو راست باشيم و اگر اخلاق سمّي‌‌اي در خودمان‌‌‌ مي‌بينيم آن را اصلاح کنيم؟ براي شروع بياييد اين اخلاق‌‌‌هاي بد را شناسايي کنيم تا بتوانيم از آنها پرهيز کنيم.

چرا ايرانيها دوست دارند لباس مشکي و تيره بپوشند؟

پوشيدن لباس هاي تيره و مشکي براي ايراني ها جزو يکي از عادت هاي شان شده است. در اين مقاله قصد داريم دليل علاقه شديد ايراني ها به پوشيدن لباس هاي تيره و مشکي را جويا شويم.

با فنگ شويي زندگي تان را شاد و متحول کنيد

تابستان بهترين زمان براي تمرکز بر احساسات خوب و مثبت است. در اين مورد دوست دارم چندين توصيه برايتان داشته باشم و بياموزم که چگونه با اين اصول اوليه و جامع رفاه را به خانه و زندگي دعوت کنيد. سال هاست فنگ شويي به اين نتيجه رسيده است که ظاهر زندگي بر باطن تاثير مي گذارد.

بهترين و بدترين شهرهاي جهان براي زندگي انتخاب شد

گزارشي که به تازگي منتشر شده است، بهترين شهرهاي جهان را از لحاظ ارائه خدمات براي زندگي و کار معرفي مي کند.اين شهرها از نظر خدمات مختلف و امکانات درمان و پزشکي بررسي شده است.

تقويت فن بيان با چند روش ساده و موفقيت آميز

راز افرادي که در ارتباط برقرار کردن مهارت دارند، چيست؟ همه‌چيز به رساندن پيام مربوط است. در ادامه‌ي اين مقاله ياد مي گيريم چگونه فن بيان‌مان را تقويت کنيم و واضح‌تر صحبت کنيم.

بر ترس هاي دروني تان اينگونه غلبه کنيد

ترس هاي دروني در همه آدم ها وجود دارد و در برخي موارد مانعي براي رسيدن به موفقيت هاست. با ترفندها و روش هاي زير به راحتي بر ترس هاي دروني تان غلبه کنيد.

افراد موفق اين ويژگي ها را دارند که شما نداريد!

دکتر محمود سريع‌القلم در ادامه مطالب خود با عنوان ويژگي‌هاي سي‌گانه، 30 ويژگي افراد موفق را از ديدگاه خود بيان کرده است. اين استاد دانشگاه در وب‌سايت خود، اين 30 ويژگي را بدين شرح آورده است.

9 سوالي که شما را متحول و دگرگون مي کند

تحملبرخي ناملايمات ارزش سعي کردنش را دارد، چرا که مي‌تواند به افزايش اعتماد به نفس لازم جهت موفقيت در کار و زندگي روزمره بيانجامد. اينها 9 پرسشي هستند که شما امروز خود را بايد با سوال کردن آنها از خود بايد آغاز کنيد.

چگونه در اولين ملاقات طرف مقابل را جذب خودمان کنيم؟

وقتي افراد براي اولين بار در قرار ملاقات‌هاي حضوري شرکت مي‌کنند، اصلي‌ترين موردي که ذهن آنها را مشغول مي‌کند اين است که تاثيري مثبت روي فرد مقابل داشته باشند و به گونه‌اي رفتار کنند که فرد مقابل آنها را فراموش نکند. نکاتي کاربردي براي رسيدن به اين هدف وجود دارد که در ادامه‌ي مطلب به آنها مي‌پردازيم.

شما هم آدم حواس پرتي هستيد؟!!

نگران‌کننده‌ترين بهانه‌هايي که به ما کمک مي‌کنند تا در کار خود سهل‌انگاري کنيم به شرح زير است. دليل نگران‌کننده بودن آن‌ها اين است که مقابله با آن‌ها کار بسيار دشواري است. براي هر مورد راهبرد‌هاي پيشگيرانه‌اي ذکر شده‌ است، بنابراين مي‌توانيد زماني‌که احساس خوبي براي انجام کارها نداريد بر تعلل غلبه کنيد و کارايي خود را بالا ببريد.

ترفندهاي زبان بدن براي به دست آوردن اعتماد به نفس

افراد با اعتماد به نفس بالاتر به نسبت افرادي که اعتماد پايين تري به خود دارند به درجات بالاتري از موفقيت مي رسند. اگر فکر مي کنيد به اندازه ي کافي اعتماد به نفس بالايي نداريد از بدن خود شروع کنيد و چند تکنيک ساده اما کاربردي را ياد بگيريد. با استفاده از زبان بدن، Body Language، مي توان به تمرين اعتماد به نفس پرداخت.

مديريت زمان با 6 راه ساده

مديريت و صرفه جويي زمان يکي از کليدهاي موفقيت شدن در زندگي هاي پرمشغله امروزي است. شما هم در مديريت زمان تان مشکل داريد کافي است اين راه هاي پيشنهادي ما را امتحان کنيد.

رهايي از استرس با چند روش ساده

در اين مطلب «لاگوس»، يک روانشناس باليني و ورزش از شهر نيويورک، سه روش تنفسي آسان براي کمک به آرامش ذهن پرمشغله در لحظات پر از استرس را آموزش مي‌دهد. اين روش به صرف ‌وقت زيادي هم نياز ندارد. مي‌توانيد اين حرکت‌هاي چند دقيقه اي را در ساعت ناهار يا زماني که در آسانسور هستيد، انجام دهيد!

اين عادت هاي ساده شما را اي کيو سان مي کند!!

آيا مي‌خواهيد ذهن خود را وسعت دهيد و باهوش تر شويد؟ يک کمي تلاش روزانه وسعت عظيمي به ذهن شما مي‌دهد. در اين مقاله چند روش ساده به شما پيشنهاد مي‌شود که با انجام آنها مي‌توانيد شخص باهوش تري شويد.

اين نشانه هاي مي گويد شما افسردگي پنهان داريد!!

آدم‌هاي افسرده نشانه‌هاي روشني دارند : غمگين و افسرده و بي‌توجه به اطرافند. با خواندن اين متن مي‌توانيد علامت‌هايي را پيدا کنيد که نشان مي‌دهند مشکلي وجود دارد. يادتان باشد که وجود اين علامت ها نشانه قطعي افسردگي نيست. اطرافيان هم درمانگر افراد افسرده نمي‌توانند باشند.

در مقابل 6 کار زير هرگز احساس گناه نکنيد!!!

در اين نوشتار 6 محرک شايع احساس گناه که ( هيچ اصل اخلاقي را نقض نمي‌کنند و ) من مکررا آنها را مي‌شنوم آورده شده‌اند. به خودتان اجازه دهيد که از آنها خلاص شويد.

رموز موفقيت هاي دقيقه نودي براي کنکوري ها!!!

کنکور آن قدر نزديک شده که داوطلبان کنکور تصور مي کنند ديگر کاري از دست هيچ فردي بر نمي آيد و فقط بايد منتظر اين آزمون سرنوشت ساز باشند که در تاريخ هاي 24 و 25 همين ماه برگزار خواهد شد.

اضطراب تان با اين خوراکي ها صد برابر مي شود!!!

يکي از حالات رواني که با مصرف برخي غذاها تشديد مي شود، اضطراب است. در اين ميان برخي غذاها به توليد مواد شيميايي که خلق و خوي را افزايش مي دهند، کمک مي کنند در حالي که برخي ديگر از غذاها تشديد کننده اضطراب هستند.

مثل آب خوردن در جمع هاي بزرگ صحبت کنيد!!

افرادي که اعتماد به نفس شان پايين آمده و در جمع دوستان نمي توانند به راحتي صحبت کنند، مي توانند با به کارگيري چند راهکار ساده مورد توصيه کارشناسان، بر اين مشکل خود غلبه کنند.

در مصاحبه هاي شغلي چي بپوشيم؟

يکي از مهم‌ترين بخش‌هايي که مي‌تواند تاثير اوليه خوبي را روي فرد مصاحبه‌کننده بگذارد، نوع پوشش ماست. اين‌که چگونه براي يک مصاحبه کاري لباس بپوشيم از اهميت فوق‌العاده زيادي برخوردار است و ما در اين مطلب مي‌خواهيم چند روش ساده را با شما در ميان بگذاريم که با استفاده از آن‌ها مي‌توانيد بهترين پوشش ممکن را در يک مصاحبه کاري داشته باشيد.

افراد سرسخت و يکدنده را نرم و چند دنده کنيد!!!

چه بخواهيم چه نخواهيم، در برخي مواقع با افراد يکدنده و سر سخت روبه رو مي شويم و چاره اي جز تحمل نداريم. در هر صورت، آن ها هم انسان هستند و مشکل جدي شان در نحوه ارتباط برقرارکردن با ديگران است. در ادامه، 7 روش به شما ياد مي‌دهيم تا با به کارگيري آنها بتوانيد به راحتي با مخاطبان سرسخت و يکدنده تان ارتباط برقرارکنيد.

اين موسيقي ها بازده کارتان را بالاتر مي برند!!

موسيقي مي تواند به شما کمک کند تمرکز خود را حفظ کنيد، در کار خود عميق شويد، و کارهايتان را با رضايت بيشتري انجام دهيد. اما همه اينها در صورتي محقق مي شود که موسيقي درستي براي کار کردن انتخاب کرده باشيد.

اين خصلت هاي بد مي تواند موفق تان کند!!!

بسياري از معايب شخصيتي واقعا مي توانند شما را تبديل به يک فرد موفق کنند. موفقيت چيزي است که همه در آرزوي دست يابي به آن هستند، اما با اين حال، برخي افراد تنها به اين دليل که توانايي ها و قابليت هاي خود را دست کم مي گيرند دست از تلاش بر مي دارند. شما هم همانند بسياري از مردم روي سياره زمين نواقص خاص خود را داريد.

اين زنان ايراني در ليست ثروتمندان دنيا هستند!!

معمولا زن هاي ايراني وقتي مهرشان را اجرا مي گذارند، پولدار مي شوند؛ اما در اين مطلب با چند زن ايراني آشنا مي شويد که از راه هاي ديگري ثروتمند شده اند. البته اين راه ها شامل راهي که آقاي «ب.ز» رفتند هم نمي شود!

اضطراب تان را با اين روش هاي طبيعي به سادگي برطرف کنيد!!

اضطراب به يکي از اجزاي جدا نشدني در زندگي اين روزه تمام انسان ها تبديل شده است. اگر شما هم به دنبال راهي براي درمان و برطرف کردن اضطراب تان هستيد به شما پيشنهاد مي کنيم از روش هاي طبيعي زير استفاده کنيد.

رسيدن به روياهاي تان با اين ترفندها ممکن مي شود، خوشحال باشيد!!!

روياهايي که فکر مي کنيد رسيدن به آن ها نه کار شماست و نه کار فرد ديگري، مي توانند به واقعيت زندگيتان تبديل شوند. کافي است بعد از ديدنشان چشم هايتان را باز کنيد و با تکنيک هايي که به شما معرفي مي کنيم، دنبالشان کنيد.

مصاحبه اي جالب و خواندني با 2 برادر ميلياردري که ديجي کالا را راه‌اندازي کردند!!

مديريت شرکت فروش آنلاين ديجي‌کالا به بررسي شکل‌گيري کسب و کار اينترنتي اين دو برادر دوقلوي موفق و چگونگي تبديل شدن ديجي‌کالا به شرکتي بزرگ با حدود 450 کارمند پرداخته است که در ادامه مي‌خوانيد.

يک هفته قبل از امتحاناتم چگونه درس بخوانم؟

فصل امتحانات فرا رسيده است.محمدحسين نيک حسيني، کارشناس مسائل آموزشي که سال هاست ميانبرهاي يادگيري را با دانش آموزان و دانشجويان در ميان مي گذارد، در اين مطلب به شما مي گويد که چطور از وقت کوتاه باقي مانده بيشترين استفاده را ببريد.

اخبار خواندنی

اوريگامي ‌را تمام دنيا مي‌شناسند، شما چطور؟

چگونه با همکار مشکل ساز خود برخورد کنيم؟

چرا اين برند کفش کتاني انقدر محبوب شد؟!!

امسال براي «محيط زيست» 5 قدم برداريد!

اين تست به شما مي گويد افسرده ايد يا نه؟؟؟

بدون کولر خانه تان را خنک کنيد

خيانت و زندگي مشترک

چگونه يک فرد خوش صحبت باشيم؟

آيا مدارس جديد و مجازي بهتر از قديمي هاست؟

فيلم: ترفندهاي استفاده از چسب حرارتي

ترافيک ايراني؛ فرصتي براي برابري و رهايي!

20 درسي که بايد پيش از 30 سالگي بياموزيد

چگونه يک شب زنده دار حرفه اي شويم؟

چگونه يک شب زنده دار حرفه اي شويم؟

گفتگوي خواندني با فعال ترين ترنس ايران

راز موفقيت جهاني اين 6 جوان ايراني را بدانيد!!

عجيب ترين کانال هاي تلگرامي که درگيرتان کرده اند

با همکار قلدر چگونه بايد رفتار کرد؟!

کارتن خوابي در ايران، دچار نيمبيسم!

اينجوري طرفدار دوآتشه حقوق حيوانات شويد

براي خريد عيد به کدام پاساژهاي تهران برويم؟

همه چيز درباره آفرود؛ يک ورزش عجيب و غريب

در محل کار؛ درباره اين موضوعات صحبت نکنيد

اقتصاد يا فرهنگ: کدام «شادي آفرين» است؟

ورزشي به نام پاساژنوردي

اوقات فراغت به سبک جوان ايراني

نوکيسگي، بحران جديد ايراني ها

گران ترين هاي تهران را بشناسيد و امتحان نکنيد

فرزند، عامل سردي رابطه زن و شوهر!

خانه تکاني يا خانه ترکاني؟!

کيفيت زندگي در مناطق تهران چگونه است؟

فرار مغزها يک پديده جهاني، نه ايراني! (1)

خانه‌ تكاني به سبک حرفه اي ها

پنج «عيب» که شما را دوست داشتني مي کند!

چرا به فالگيرها مراجعه مي کنيم؟!

دانشگاه امام صادق، مقر مديران سياسي

کتاب خانه مان را در لپ تاپمان جا دهيم

تمرين هايي براي فعال تر، پوياتر و باهوش تر بودن

امسال عيدي چي بگيرم؟!

عاليجناب اينستاگرام و ميل به خودنمايي

راهنماي خريد عيد با 688 هزار تومان!

خداحافظي با چرخي‌ هاي هوس‌انگيز...

خشونت در فضاي مجازي

نوروز امروزي و سنت‌هايي که بايد حفظ شوند

اضطراب هاي احتمالي تعطيلات

چرا قضاوت از روي قيافه ديگران غلط از آب در مي آيد؟

8 تصميم طلايي براي سال 95

برداشت هاي اشتباه ولي رايج درباره احساسات

حاشيه سازترين کمپين هاي مردمي سال 94

تنبلي موقوف!

بررسي اقتصادي فرار مغزها در دنيا و ايران

ايراني هاي خارج نوروز را بيشتر دوست دارند

عمليات ويژه براي فرار از روزمرگي

براي عزيزانمان چه کادويي بخريم؟

سلاطين پورشه و مازراتي محتاج نان شبند

چگونه لباس عشاير ايراني تبديل به مد روز مردم آلمان شد؟

مناسبات قدرت در خانواده ايراني

اصول سر ميز غذا نشستن را ياد بگيريد

فرار از روزمرگي

گام به گام تا تبديل شدن به يک ماهي گير حرفه اي

من عاشق زنان روسي هستم!

چرا شايعات با اين سرعت در فضاهاي مجازي منتشر مي شوند؟

حريم شخصي مو بکُش؛ لايکم کن!

جهان ايراني چيست؟

اينستاگرام، در خدمت يا خيانت به زنان؟

حقايقي درباره دروغ بر مبناي پژوهش هاي جهاني

ثروتمندان کجاها درس مي‌خوانند؟

چيزهاي کوچکي که زندگي تان را تغيير مي دهد

داستان دو برادر ايراني که دور دنيا را گشتند

ثروتمندترين و فقيرترين کشورهاي جهان

مرثيه‌ اي براي خودكشي هاي سال 94

10 مزيت ناراحت بودن!

به سوي شادکامي، به روش علمي

چگونه اعتماد ديگران را به دست بياوريم؟

بازي‌هاي آفتابيِ بهاري

نبود طبقه متوسط واقعي در ايران

داستان زني که برده جنسي شد

چرا افزايش درآمد سبب افزايش شادي نمي شود؟

پيشنهاد براي هديه «روز مرد»، منهاي جوراب!

چگونه مقايسه خودمان با ديگران را متوقف کنيم؟ (1)

اشتياق همگاني براي ديدن عکس هاي فجيع

اين قدر سلفي بگير تا بميري!

چگونه روزي پر از انرژي داشته باشيم؟

بهار اينجا، بهار آنجا، بهار همه جاست

کدام «بيمه تکميلي» به درد من مي خورد؟

ايراني ها، تلگرام بازترين مردم دنيا!

شما خوشبخت تر از آني هستيد که فکر مي کنيد

خانواده واقعا شاد، اين شکليه!

ايراني ها، عاشق طالع بيني و کف بيني اند!

همسرم بهداشت خود را رعايت نميکند، چه بايد بکنم؟

سازمان هاي مردم نهاد غربي؛ چگونه و چرا مهم شدند؟

در مواجهه با مزاحمان جنسي چه کار کنيم؟

توصيه هاي مفيد براي مادران شاغل

همه چيز درباره شيشه؛ يادگار جنون آور نازي ها

سرکه سفيد واقعا معجزه مي کند

تنها زندگي کردن و اين همه فايده

زندگي‌ كردن با يك همسر راستگو

زنان ترکيه اي، شوهر مي خواهند سريع!

9 باور اشتباه درباره‌ي عطر و ادوکلن

موج سوم بي سوادي در جامعه ايران

بهترين و بدترين کشورهاي جهان براي سالمندان

فيلم: با پنکيک آرايشي خرد شده چه کار کنيم؟

تمام دروغ هاي تبليغات خريد خانه و اقامت در ترکيه

فيلم: ساخت يک آويز خلاقانه براي گردنبندها

11 ترفند براي بالا بردن عمر کفش هايمان

هفت راهکار براي خريد خانه ارزان قيمت

10 اشتباه رايج که جلوي شاد بودن را مي گيرد

هديه هايتان را خاص کادو کنيد

چه زماني به يکديگر کمک نکنيم؟

اکراه ايراني ها از کارکردن بعد از تعطيلات!

نحوه برخورد با فحاشي، انتقادهاي بيجا و افراد بي ادب

فيلم: ساخت دستمال مرطوب در خانه، به همين سادگي!

10 روش براي بهبود گفت و گو

صندلي هاي خالي علوم انساني در ايران

103 نکته براي اينکه شاد زندگي کنيد

کارگران مشغول اعتراض اند

چرا جوانان امروزي، عشق مجردي اند؟

هر غذايي فلسفۀ خودش را دارد

دهه شصت؛ زيستن در دامنه آتشفشان

10 اشتباه در آداب معاشرت که شما را بي کلاس مي کند

زيباترين و مهمترين هنر زندگي چيست ؟!

جملاتي در مورد دوستي !

5 توصيه براي جذاب شدن در 3 دقيقه

راه‌هاي شاد زيستن براي زنان

بسيار جالب و خواندني درباره دروغ گفتن!!

راههاي طلايي براي مديريت زمان

7 راز براي به دست آوردن اعتماد به نفس

10 روش تمدد اعصاب براي کاهش استرس

جملاتي کوتاه , عميق و بسيار زيبا !

اين 5 عيب شما را دوست داشتني تر مي کند!!!

زنان و مردان موفق در ابتداي سال چه قراري با خود مي گذارند؟

موفقيت در زندگي با 5 اصل ساده !!!

ريزنکته هاي مهمي براي مادران کارمند!!

مودبانه بگوييد " نه "

6 عامل کوچک که مي تواند زندگي تان را دگرگون کند

مشکلات تان را در 6 مرحله حل کنيد

11 نکته براي آغاز يک هفته خوب

15 روش ساده براي رهايي از افسردگي

آداب معاشرت اصلي که بايد آنها را رعايت کنيد

10 شهر برتر در قاره آسيا

اولين شغل 5 ميلياردر جهان چه بوده است؟

چگونه مثبت انديش باشيم؟

گردگيري ذهن از افکار منفي با 6 راه

5 ويژگي که افراد با نفوذ دارند

چگونه با ترس هايمان مقابله کنيم؟

20 کليد طلايي براي داشتن يک خانواده خوشبخت

از اين عادت هاي خوب افراد خلاق الگو بگيريد

4 نکته مهم در کنترل خشم

10 مهارت که زندگي تان را زير و رو مي کند

چگونه در زندگي امروزه به آرامش برسيم؟