آخرین اخبار

سلامت خانواده

خطر ابتلا به سرطان کولورکتال در زنان - سرطان روده بزرگ

جنسيت احتمال ابتلا به برخي بيماري ها را بيشتر مي کند. سرطان کولورکتال يا به عبارت ديگر، سرطان روده بزرگ، از جمله بيماري هايي است که زنان بيشتر در معرض ابتلا به آن قرار دارند. در ادامه با علل ابتلا زنان به سرطان کولورکتال آشنا مي شويد

پيشگيري از يائسگي زودرس در جوانان

به موازات افزايش سن، به تدريج تخمدان‌ها هورمون‌هاي کمتري توليد مي‌کنند، اين تغييرات هورموني منجر به کاهش توانايي باروري و توقف عادت ماهيانه مي‌گردد. اين وقايع اگر قبل از سنين 40 سالگي شروع شوند زنگ خطري براي يائسگي زودرس محسوب مي‌شود

سلامت پروستات با نخوردن 5 گروه غذايي

امروزه آموزش‌هاي بيشتري نسبت به گذشته درباره نوع غذا و نحوه غذاخوردن به مردان داده مي‌شود تا بيماري‌هاي پروستات را مهار کنند. يکي از اين آموزش ها، نخوردن گروه هاي غذايي مضر براي سلامت پروستات است

داروهاي ضد ريزش مو، ناتواني جنسي را افزايش مي دهند

مطالعات نشان مي دهد که مواد دارويي که براي جلوگيري از ريزش مو استفاده مي‌شوند، خطر ناتواني جنسي را به همراه مي‌آورند. عوارض اين داروها مي تواند حتي تا سال‌ها پس از پايان استفاده نيز ادامه يابد

پوشک بچه پمپرز Pampers حاوي مواد سرطان‌زاست!!

انجمن بهداشت فرانسه در يک تحقيق جديد نشان داد که ترکيبات متعدد سرطان‌زايي در برند تجاري محبوب پمپرز وجود دارند که مي‌توانند باعث بروز سرطان شوند.

آيا صافي سر نوزاد مي تواند خطرناک باشد؟

شايع‌ترين علت صافي سر نوزاد وضعيت خواب است. قرار دادن نوزادان در وسايلي که در طول روز پشت به آنها مي‌خوابند مانند صندلي ماشين، کالسکه و... مشکل صافي سر را تشديد مي‌کند.

خانمها پنير خامه اي نخورند!!

خوردن پنير خامه اي به خانمها توصيه نمي شود. در اين مطلب به علت ممنوعيت خوردن پنير خامه اي براي خانمها مي پردازيم.

ويتامين هاي ضروري براي زنان کدامند؟ و منابع آنها

ويتامين ها براي عملکرد و رشد و پيشرفت سلولي بدن همه افراد به خصوص زنان لازم هستند. ما خيلي از مواد مغذي مورد نيازمان را نمي توانيم توليد کنيم، پس بايد آن ها را از طريق مواد غذايي تامين کنيم.

جوانسازي پوست آقايان در حمام با پرتقال!

آقايان مي توانند بجاي خريد لوسيون هاي شيميايي بوسيله پرتقال به جوانسازي و آبرساني پوست خود در حمام کمک قابل توجهي کنند.

چطور از ابتلاي فرزندم به ويروس پيشگيري کنم؟

اگر فرد مبتلا به اين ويروس در نزديکي کودک نوپاي شما عطسه يا سرفه کند، و يا چيزي را لمس کند و پس از آن فرزند شما آن شي را لمس نموده و به دهانش ببرد، اين ويروس به همين سادگي وارد بدن فرزندتان خواهد شد.

علائم بيماري هاي خطرناک در کودکان

هنگامي که کودکان نشانه هايي غير معمول را نشان مي دهند، اغلب شرايطي طبيعي دارند و چندان جاي نگراني وجود ندارد. اما اگر متوجه سطح غير معمول ناراحتي و يا اين علائم بيماري در کودک خود شده ايد، ممکن است مشکلي بزرگ‌تر شکل گرفته باشد.

چند توصيه براي سلامت مردان

مردان بيش از زنان به عوارضي همچون بيماري‌هاي قلب و عروقي، آرتروز، سکته و سرطان ريه مبتلا مي‌شوند. مردان بايد بيش از اين مراقب سلامت خود باشند.

کاهش ميل جنسي در زنان دقيقا از چه زماني اتفاق مي افتد؟

کاهش ميل جنسي مرتبط با يائسگي بر اساس نژاد و قوميت تفاوت دارد.مطالعه جديدي نشان مي‌دهد که زنان در يک سال و نيم قبل از آخرين پريودشان بيشتر از عبارت «امشب نه، عزيزم» استفاده مي‌کنند.

تغييرات واژن در دهه هاي 30, 40, 50 و 60 زندگي

اگر شما جزو زناني که هميشه سر تا پايشان را وارسي مي کنند نباشيد، ممکن است متوجه نشده باشيد که واژن تان هم مانند ساير اعضاي بدنتان فرسوده شده است.تغييرات واژن در دهه هاي 30, 40, 50 و 60 سالگي:

آقايان اين دردها را بسيار جدي بگيريد

در اين مطلب 7 دردي که آقايان به هيچ وجه نبايد از آن چشم پوشي کنند و بايد سريعا به دنبال درمان هاي فوري براي اين دردها باشند، بيشتر معرفي شده است.

اين آقايان احتمال ناباروري دارند

علل ناباروري در مردان با زنان متفاوت است. در اين مطلب در مورد آقاياني که احتمال ناباروري دارند صحبت خواهيم کرد.

التهاب مثانه در زنان, نشانه ها, علت و درمان

از نشانه‌هاي التهاب مثانه مي‌توان به احساس دفع مکرر و به مقدار کم ادرار و احساس سوزش ادرار اشاره نمود. تغذيه و انتخاب مواد غذايي نقش مهمي بر روي رفع التهاب مثانه دارد.

آيا ريزگردها در تولد کودکان نارس موثر هستند؟

يکي از انواع آلودگي هوا که بسيار براي سلامت انسان ها، مضر است، بحث ريزگردها است.اغلب، تولد کودکان نارس در جنوب آسيا مرتبط با مساله ريزگردها است.

انسداد مجراي انزالي در مردان, علت, علائم و درمان

کم نيستند بيماراني که به دليل انسداد مجراي انزالي به متخصصان اورولوژي مراجعه مي‌کنند. در اين مطلب با علت، علائم و درمان انسداد مجراي انزالي در مردان آشنا مي شويد.

رژيم مديترانه اي, بي توجهي و تکانشگري کودکان بيش فعال را کاهش مي دهد!

معمولا سطح اسيدهاي چرب ضروري و مواد مغذي مهم مانند آهن و زينک در کودکان بيش فعال پايين باشد. يک مطالعه نشان داد پسران با سطح پايين اسيد هاي امگا3 مشکلات رفتاري، بي توجهي، تکانشگري و يادگيري بيشتري داشتند.پس استفاده از رژيم مديترانه اي مي تواند کمک کننده باشد.

نشستن کودکان در اين وضعيت ممنوع است

به فرزند خود چگونگي درست نشستن را آموزش دهيد و در صورت نياز هر روز آن را تکرار کنيد. پيشگيري از نشستن حالت نادرست و آموزش شيوه درست، آنها را از هر نوع خطري ايمن نگه مي دارد.

بهترين روش اصلاح تغييرات واژن بعد از يائسگي

زنان بعد از يائسگي دچار تغييراتي در ناحيه اندام تناسلي و واژن مي‌شوند. سازمان غذا و داروي آمريکا روشي را براي اصلاح تغييرات واژينال تأييد کرده است که به موناليزا تاچ معروف است.

بهترين روش اصلاح تغييرات واژينال

زنان بعد از يائسگي دچار تغييراتي در ناحيه اندام تناسلي و واژن مي‌شوند. سازمان غذا و داروي آمريکا روشي را براي اصلاح تغييرات واژينال تأييد کرده است که به موناليزا تاچ معروف است.

عفونت پستان, انواع, علت و درمان

عفونت پستان معمولا عارضه‌اي دردناک و آزاردهنده است.عفونت پستاندر سنين بين 18 تا 50 سالگي شيوع بيشتري دارد.

تنگي نفس در بارداري, علت و درمان

تنگي نفس در بارداري بسيار رايج است. اما اگر نفس تنگي بطور ناگهاني و يا چندين بار پشت هم پيش بيايد، بايد حتما با پزشک معالج خود مشورت نماييد.

خوراکي هاي مفيد براي سلامت رحم

رحم يک ارگان جنسي توليد مثل واکنش-هورموني در بدن زنان است و اگر تمايل به فرزندآوري داريد، بسيار مهم است که با پيروي از رژيم غذايي متعادل و مصرف مواد غذايي مناسب، سلامت رحم را حفظ کنيد.

چگون به طور موقت از بارداري جلوگيري کنيم

روش هاي بسياري براي پيشگيري از بارداري وجود دارد که به طور مفصل در رابطه با آنها صحبت کرديم. اما بهترين روش براي جلوگيري از بارداري چيست ؟

سينه|تغييرات نگران کننده و تغييرات طبيعي سينه ها در زنان

مشکلات آناتوميکي و ساختاري در سينه ها مي تواند موجب ايجاد درد شود که در بيشتر موارد اين دردها غير دوره اي هستند.در اين مقاله به تغييرات طبيعي و تغييرات نگران کننده سينه ها در زنان مي پردازيم.

درباره ايمپلنت پستان بيشتر بدانيم

بزرگ کردن اندازه پستان يکي از رايج‌ترين جراحي هاي زيبايي در جهان محسوب مي شود که با عمل جايگذاري ايمپلت پستان انجام مي گردد.

دانستني هاي مردانه در مورد مني

شايع‌ترين دليل تغيير رنگ مايع مني ابتلا به يک عفونت است. اگر به همراه مايع مني زرد رنگ بوي بدي نيز حس مي کنيد، احتمال ابتلا به عفونت بالا است

بيماري پروانه اي چيست؟ EB دردي بي پايان

بيماري پروانه اي يک بيماري خاص و دردناک است که ناشي يک جهش ژنتيکي است و از بدو تولد تا پايان عمر همراه بيمار خواهد بود. بيماري پروانه اي هيچ درمان و التيامي ندارد، مگر آنکه بتوان با شيوه هاي گوناگون و پر هزينه، از افزايش و دشواري هاي آن کاست

اقدامات فوري در زمان تشنج کودکان و نوزادان

تشنج ناشي از تب معمولا در کودکان 1 تا 5 سال رخ مي‌دهد، هر چند گاهي اين نوع تشنج قبل از يک سالگي يا بعد از پنج سالگي هم ديده مي‌شود. در برخي خانواده‌ها تشنج بسيار شايع‌تر بوده که به علت زمينه ژنتيکي است

10 آزمايش حياتي براي همه مردان

بسياري از مردان از مراجعه منظم به متخصصان خودداري مي کنند و آنهم به دلايل مختلف. بسياري از آنها اين باور را دارند که مراجعه به پزشک تنها خبرهاي بد سلامتي را به همراه دارد

سيکل قاعدگي و شرح وضعيت بدني و نواسانات خلقي بانوان طي اين 28 روز

بانوان هر 28 روز يک چرخه قاعدگي را تجربه کرده و پشت سر مي گذارند، ما در اين طي چرخه، وضعيت بدني و خصوصيات اخلاقي شما را از روز 1 تا 28 بررسي کرده و راهبردها و متدهايي براي کنترل و تنظيم رفتارهايتان به شما معرفي مي کنيم

خواب کودکان و آنچه بايد در مورد آن بدانيم

يکي از چالش‌هاي خانواده‌هايي که بتازگي صاحب فرزند مي‌شوند، خواب نوزاد است. در اين رابطه باورهاي درست و غلط زيادي وجود دارد. مهم‌ترين باور مربوط به ساعات خواب نوزاد است

آزواسپرمي چيست و دلايل آزواسپرمي

براساس آمار، حدود 10 تا 15 درصد زوج‌ها نابارور هستند و علت ناباروري در 50 درصد موارد، مربوط به زنان و 50 درصد بقيه مربوط به مردان است. از طرفي، علت ناباروري مردان، اختلال در کميت يا کيفيت اسپرم‌هاست

علت شکاف کام و يا لب شکري شدن نوزادان چيست؟

عارضه لب شکري و شکاف کام دو نوع ناهنجاري شايع در نوزادان است. محققين به نتايج جديدي در مورد علت شکاف کام و يا لب شکري شدن نوزادان رسيدند.

مصرف اسيد فوليک براي همه زنان جوان لازم است

به اعتقاد کارشناسان سلامت، بيشتر مکمل‌ها و ويتامين‌هاي موجود مي‌توانند براي سلامتي خطرناک باشند. اما در اين ميان يک استثناي مهم وجود دارد و آن توصيه به مصرف اسيد فوليک براي زناني است که قصد بارداري دارند

درمان فيبروئيد هاي رحمي و تاثير آن بر زندگي جنسي خانم ها

از بيماريهاي شايع در خانم ها ميتوان به فيبروئيد رحمي اشاره کرد که در اين بيماري در ديواره رحم توده هاي خوش خيم رشد ميکنند. جالب است بدانيم که بهبود فيبروئيدهاي رحمي در زندگي جنسي زنان موثر است

ايمپلنت پستان و امکان تغذيه با شير مادر

زناني که قصد انجام جراحي ايمپلنت پستان دارند يا اين جراحي را انجام داده‌اند، نمي‌دانند که آيا موفق به تغذيه کودکانشان خواهند بود يا نه. دانشمندان گفته‌اند درصد زيادي از آنها مي‌توانند پس از ايمپلنت، با شير خود نوزادانشان را شير دهند

درد بيضه و علت هاي ايجاد درد در بيضه ها

منشاء درد در بيضه يا در داخل کيسه بيضه است يا اينکه دردهاي انتشاري هستند که به علت عصب مشترک بيضه درد جاهاي ديگر بدن به بيضه منتشر مي شود که به اينها دردهاي ارجاعي بيضه مي گوييم

در چه مواردي پزشک براي زنان عکس رنگي از رحم تجويز مي کند؟

با تست هيستروسالپنگوگرافي پزشک از وضعيت داخلي رحم و لوله­‌هاي رحمي مطلع مي­‌گردد. عکس رنگي رحم توسط راديولوژيست انجام مي­‌شود و به­‌ طور متوسط در حدود 30-10 دقيقه به طول مي‌انجامد.

واريکوسل چيست؟ علائم، علل و درمان واريکوسل

واريکوسل يکي از شايعترين بيماريهاي مردان پس از بلوغ مي باشد. واريکوسل شايعترين علت ناباروري در مردان است. واريکوسل همچنين مي تواند باعث جمع شدن بيضه ها شود

سن مناسب کودک براي استفاده از بالش

مراقبت از کودکان کار بسيار مشکلي است. يکي از سئوالات بسياري از مادران اين است که از چه سني مي توانند براي کودکشان از بالش استفاده کنند؟

خون در مايع مني آقايان نشانه اين سرطان است

برخي سرطان ها زنانه و برخي مردانه هستند. در اين مطلب به يکي از سرطان هاي مردانه اشاره مي شود که خون در مايع مني آقايان يکي از نشانه هاي آن است.

علت انزال زودرس چيست؟

هر چند مساله انزال زودرس مي تواند باعث بروز مشكلات بسياري در زندگي زناشويي گردد، اما خوشبختانه راههاي درماني مناسب و حتي ساده اي براي رفع مشكل انزال زودرس وجود دارد.

عفونت ادراري دستگاه تناسلي زنان, شايعترين بيماري مقاربتي

سوزش ادرار ، تکرر ادرار، خون در ادرار ، تغيير رنگ ادرار و در برخي موارد حاد تر تب و لرز، درد در پهلو ها و درد عضلاني نشانه هاي عفونت ادراري هستند و اگر زود درمان نشوند پيامدهاي جبران ناپذيري را به همراه دارد. در اين خصوص با يک متخصص زنان به گفت و گو پرداخته ايم.

آيا تغيير رنگ ادرار مي تواند نشانه اي از عفونت ادراري باشد؟

سوزش ادرار ، تکرر ادرار، خون در ادرار ، تغيير رنگ ادرار و در برخي موارد حاد تر تب و لرز، درد در پهلو ها و درد عضلاني نشانه هاي عفونت ادراري هستند و اگر زود درمان نشوند پيامدهاي جبران ناپذيري را به همراه دارد. در اين خصوص با يک متخصص زنان به گفت و گو پرداخته ايم.

چرا مردان بيشتر از زن‌ها سرما مي‌خورند؟

سرماخوردگي براي مردان يک مشکل کاملا جدي است و به دليل بالاتر بودن سطح هورمون تستسترون، اين افراد در مقابل ويروس آنفلوآنزا آسيب‌پذيرتر هستند.بر اين اساس محققان اين نظريه را مطرح کردند که استروژن در خانم‌ها باعث مي‌شود در مقابل سرماخوردگي مقاومت بيشتري نشان دهند.

خطرات آبله مرغان در دوران بارداري

بيشتر افراد در سن 5 تا 10 سالگي به آبله مرغان دچار ميشوند، آبله مرغان يک بيماري فوق العاده مسري ميباشد. مادران بايد آگاه باشند که در دوران بارداري آبله مرغان چه خطراتي را بوجود مي آورد

روش جديد درمان سرطان پروستات

اما روش جديد که اخيرا روي 413 نفر آزمايش و نتايج آن در نشريه لنست منتشر شده است، عوارض جانبي کمتر و کوتاه‌مدت تري دارد و موثر هم هست به طوري که سرطانِ تقريبا نيمي (49 درصد) از کساني که اين روش برايشان به کار گرفته شد، دو سال بعد کاملا سرکوب شده بود

خانم ها هرگز نبايد از محصولات ويژه آقايان استفاده کنند, زيرا...

چندي پيش به مطلبي برخوردم که در آن محصولات مردانه‌اي را معرفي کرده بود که خانم‌ها نيز مي‌توانند استفاده کنند. در ميان اين محصولات، مواردي پيدا مي‌شد که نه‌تنها مناسب زنان نبود، بلکه مي‌توانست آسيب‌زننده باشد.

برداشتن رحم چه وقت ضروري است؟

يکي از آخرين اقداماتي که براي درمان برخي بيماري انجام مي شود، برداشتن رحم است که البته مانند بسياري از بيماري هاي ديگر که با جراحي بهبود مي يابند، که البته ممکن است عوارضي هم داشته باشد

برش پروستات از طريق مجرا TURP

بزرگ شدن غده پروستات موجب فشار به مجراي ادراري و انسداد آن مي شود که يکي از روش هاي درمان، برش پروستات از طريق مجراي ادراري و بدون شکاف جراحي باز مي باشد که در اينجا به شرح آن خواهيم پرداخت

پيچ خوردگي تخمدان چيست؟

پيچ خوردگي و يا پيچيدن تخمدان زماني رخ مي دهد که يک تخمدان به طور ناگهاني پيچ مي خورد و جريان خون به سمت آن متوقف مي شود. اگر اين اتفاق بيافتد، درد ناگهاني و شديدي در يک طرف از قسمت تحتاني شکم آغاز مي شود

علت و درمان تکرر, سوزش و عفونت ادرار در زنان

يشتر خانم‌هايي که از مشکلات مجاري ادراري گلايه دارند، در حقيقت هيچ مشکلي ندارند.در حقيقت اين افراد مثانه خود را به خوبي تربيت نکرده‌اند، به طور مثال خانم هايي که چاي زياد مصرف مي‌کنند به ناچار بيشتر به دستشويي مراجعه کرده و تصور مي کنند که مشکلات ادراري دارند.

درمان عفونت قارچي واژن با جوش شيرين مفيد است يا مضر؟

عفونت واژن از جمله بيماري هاي زنانه است که علل متفاوتي را در بر مي گيرد. اين عفونت ها ممکن است اغلب به شکل قارچ بوده و با ترشحات دوران قاعدگي خارج شوند. اين مسئله زماني خطرناک تر مي شود که زن، باردار هم باشد. از اين رو بايد از تشخيص هاي خودسرانه و مصرف بي رويه داروها خوداري کرد.

زخم داهانه رحم و دانستني هايي در باره آن

زخم دهانه رحم اصطلاحي کاملا عاميانه و غير علمي است که منظور از آن هر گونه تغيير شکل دهانه رحم ، از مخاط صورتي به بافت مخملي و قرمز مي باشد. در اينجا سعي کرده ايم که شما را بيشتر با اين اصطلاح آشنا کنيم

زخم داهانه رحم و دانستني هايي در باره آن

زخم دهانه رحم اصطلاحي کاملا عاميانه و غير علمي است که منظور از آن هر گونه تغيير شکل دهانه رحم ، از مخاط صورتي به بافت مخملي و قرمز مي باشد. در اينجا سعي کرده ايم که شما را بيشتر با اين اصطلاح آشنا کنيم

اگر در درمان ناباروري بعد از تزريق آمپول خونريزي داشتيد, بخوانيد

خون ريزي بعد از تزريق آمپول hcg در دوران درمان ناباروري را نمي توان ناديده گرفت زيرا مي تواند عواقب خطرناکي را براي فرد به دنبال داشته باشد. اين خون ريزي ها مي توانند عوامل مختلفي داشته باشند و ...

ابتلا به سرطان در مردان بيش از زنان است, چرا؟

در مجموع احتمال بروز سرطان در مردان بيش از زنان است. در برخي موارد اختلاف بسيار اندک است، اما در برخي موارد ديگر بروز برخي سرطان ها در مردان دو يا سه برابر بيشتر است.

افزايش هورمون‌هاي مردانه در خانم‌ها مشکلات جدي ايجاد مي کند, مراقب باشيد

افزايش هورمون‌هاي مردانه در خانم‌ها شايع‌ترين اختلال غدد درون‌ريز خانم‌ها در سن باروري است و اگر در خانمي هورمون‌هاي مردانه افزايش يابند، مشکلات جدي مي توانند ايجاد کنند.

گياهان دارويي خطرناک براي سلامت جنين

گياهان دارويي مي توانند براي مادران باردار مفيد و يا خطرناک باشند، براي جلوگيري از خطرات داروهاي گياهي، بهتر است از خواص آنها بخصوص داروهاي گياهي خطرناک براي سلامت جنين و مادر آگاه باشيد و در مصرف آنها حتما با پزشک معالج خود مشورت کنيد

علائم داشتن دوقلو در خانم هاي باردار

بارداري چند قلويي علامت‌هاي کمي متفاوت، با بارداري تک قلويي دارد، لذا بايد از داشتن دوقلو آگاه بود تا بتوان با خطراتي که جنين‌هاي چند قلو را تهديد مي‌کند، مقابله کرد

معجره انار براي سلامت مردان

هورمون هاي نقش خاصي در بدن ايفا مي کنند. برخي موادغذايي وميوه ها به طور معجزه آسايي در تنظيم هورمون هاي زنانه و مردانه موثر هستند

ديسمنوره و آنچه بايد در مورد ديسمنوره دوره پريودي بدانيد

ديسمنوره، به درد در حين دوره هاي پريودي خانم ها گفته مي شود . تخمين زده مي شود در حدود 75 درصد از کساني که ديسمنوره (درد قاعدگي) دارند، علتي فيزيکي درد وجود ندارد و براي 25 درصد بقيه بايد علت را مشخص نمود

بزرگ کردن آلت تناسلي مردان از نظر متخصصين

بزرگ کردن آلت تناسلي در مردان بدون توجه به نياز به آن، چه از نظر ظاهر بدن و چه از نظر کارکرد اندام تناسلي در روابط جنسي و حتي اثر آن در ايجاد و درک لذت روابط زناشويي، به يکي از دغدغه هاي مردان در زندگي جنسي تبديل شده است

6 بيماري زنانه که شامل مردان نيز مي شود

بسياري از بيماري‌ها و عارضه‌هاي متداول در باب سلامتي زنان، مردان را نيز متاثر مي‌سازد. از علائم سرطان سينه تا رماتيسم مفاصل، همه و همه از موارد بسيار مهمي هستند که در مردان هم بايد آن‌ها را از علائم هشدار دهنده قلمداد ‌کرد

6 بيماري زنان که شامل مردان نيز مي شود

بسياري از بيماري‌ها و عارضه‌هاي متداول در باب سلامتي زنان، مردان را نيز متاثر مي‌سازد. از علائم سرطان سينه تا رماتيسم مفاصل، همه و همه از موارد بسيار مهمي هستند که در مردان هم بايد آن‌ها را از علائم هشدار دهنده قلمداد ‌کرد

علت لکه بيني چيست؟|تفاوت بين لکه بيني و قاعدگي

تفاوت اصلي بين لکه بيني و قاعدگي در حجم خوني است که از طريق واژن تخليه مي‌شود. خونريزي از طريق واژن در لکه بيني بسيار اندک است و مي‌توان از آن چشم پوشي کرد در حاليکه خونريزي در دوران قاعدگي ممکن است سه الي پنج روز طول بکشد.

پاکسازي رحم و درمان مشکلات قاعدگي با گياه رازيانه

بسياري از خانم‌ها دچار اختلالات هورموني و مشکلات قاعدگي هستند.با خوردن رازيانه تمام هورمون‌هاي زنانه تنظيم و رحم بصورت کامل پاکسازي مي‌شود و احتمال تمام بيماري‌هاي مربوط به رحم را به صفر مي‌رساند.

با فريز تخمک، ناباروري غافلگيرتان نمي کند

فريز تخمک يکى از روش‌هاى درمان نابارورى است که مى‌تواند قدرت بارورى خانم‌ها را در سنين بالا، افزايش دهد. در اين روش، تخمک‌ها جمع آورى شده و در محيط آزمايشگاهى فريز مى‌شوند.

خطر ابتلا به سرطان مثانه براي زنان شاغل

سرطان مثانه هم جزو بيماري هايي است که زنان زيادي را در گير کرده است. تحقيقات نشان مي دهد، امکان ابتلا به سرطان مثانه در زنان شاغل بيشتر است.

ويتامين هاي ضروري براي خانم ها و مقدار مناسب هريک

اکثر خانم ها امروزه به دليل مشغله زياد کمتر براي زمان غذا خوردن وقت مي گذارند، بنابراين براي تامين ويتامين هاي لازم و ضروري بايد به سراغ مکمل ها برويم. براي دانستن مهم ترين و اساسي ترين ويتامين هاي مورد نياز خانم ها با يک داروساز به گفت و گو پرداخته ايم.

نگرانم که مبادا کودکم مورد آزار جنسي قرار گيرد, چه کاري بايد انجام دهم؟

دکتر غلامرضا تبريزي روانشناس: آموزش کودکان اصل مهم در جلوگيري از آزار و اذيت جنسي آنان است و متاسفانه حدود 90 درصد آزار جنسي کودکان توسط بستگان و نزديکان رخ مي دهد.

صبحانه اي مردانه براي مبارزه با ناباروري و استرس

صبحانه وعذه غذايي مهمي براي تمام گروه هاي سني و جنسيتي است. اما اين بار مي خواهيم صبحانه اي مخصوص مردان را پيشنهاد کنيم که از ناباروري و استرس پيشگيري مي کند.

عامل اصلي انتقال بيماري‌هاي آميزشي خانم‌ها هستند يا آقايان؟

عامل اصلي انتقال بيماري‌هاي آميزشي در جامعه خانم‌ها هستند، چون يک خانم اگر در مواجهه با يک بيماري آميزشي قرار گيرد، احتمال اين که مبتلا شود بيشتر از مردان است و مي‌تواند بدون علامت نيز باشد. در نتيجه اگر درمان نشود باعث انتقال بيماري در جامعه مي‌شود.

اخبار خواندنی

سوال هايي که يک خانم بايد در 30 سالگي از متخصص زنان بپرسد!

مه مغزي در زنان چيست؟

خانم ها براي جلوگيري از سرطان تخمدان بيشتر پياز بخورند!

انزال رتروگراد در مردان چيست؟

سرماخوردگي مي‌تواند عاملي براي تکامل سيستم ايمني بدن کودکان باشد!!

علت بدبو شدن واژن شايد اين مواد غذايي باشد!

ماساژ پوست نوزاد با روغن گياهي مضر است!

ماساژ پوست نوزاد با روغن گياهي, مفيد است يا مضر؟

آتروفي واژن، دلايل, علائم و درمان

زنان در شهرهاي آلوده بيشتر مبتلا به آندومتريوز مي‌شوند

غذاهاي ضد سرطان پستان را بشناسيد

قرص ضد بارداري، فوايد، ضررها و موارد عدم استفاده

ميکرو اينجکشن چيست؟

خروج خون بعد از انزال، چرا؟

افتادگي سينه, پيشگيري و درمان

آيا شيفت کاري شبانه احتمال ابتلا به سرطان سينه را افزايش مي دهد؟

ترس از زايمان طبيعي، باورهاي نادرست

عوارض مصرف کافئين براي کودکان را جدي بگيريم

بارداري در پاييز و توصيه هاي مهم

مکانيزم مغزي زنان از چرخه عادت ماهيانه تا ميل جنسي شان

قاعدگي و همه علايمي که بايد جدي گرفته شود

علت نامنطمي قاعدگي, سيکل طبيعي قاعدگي و علايم افزايش هورمون مردانه در زنان

آيا نارنجي شدن ادرار نوزاد نشانه خطر است؟

زايمان طبيعي، مزايا، مراقبت ها و نحوه زايمان طبيعي

صافي کف پاي کودکان| علت, علايم و درمان آن

خانم ها بايد بيش از آقايان از خوردن شکلات پرهيز کنند! چرا؟

بهترين زمان ورزش کردن خانم ها چه زماني است؟

کودکان را هر چند روز يکبار حمام ببريم؟

آيا ورزش کگل باعث تنگ شدن واژن مي شود؟

استفاده از ژل هاي آنتي بيوتيک براي درمان عفونت گوش کودکان توصيه نمي شود

خانم ها, قبل از رابطه جنسي اين کارها را انجام ندهيد!!

افتادگي رحم چيست؟ علايم، دلايل و درمان افتادگي رحم

فعاليت جنسي براي مردان سالمند مضر است؟

سرطان پروستات و باور هاي غلط در باره پروستات

علائم پيش يائسگي

قاعدگي و چند سوال متداول

ورزشي عليه ناباروري

علت سوزش و خارش واژن پس از رابطه جنسي چيست؟

تاخير در پريود, چرا باردار نيستم؟

علت زود به رختخواب رفتن مردان شايد فشار خون بالا باشد!

کدام زنان در رابطه جنسي شان به ويروس زگيل تناسلي HPV مبتلا مي شوند؟

علائم ابتلا به توده‌هاي تخمداني را جدي بگيريد

نقطه G در زنان و تاثير آن بر لذت جنسي شان

گرم نگه داشتن نوزاد باعث تشديد زردي مي‌شود

درمان زودانزالي مردان با دارچين

با عصبانيت هاي دوره عادت ماهانه چه کنيم؟

دردهاي دوران قاعدگي, علت و درمان

نقش خوب و بد ورزش در يائسگي

دليل خنده هاي نوزادان چيست؟

اهميت ادرار کردن پس از رابطه جنسي براي زنان

جفت چيست؟ و سلامت جفت چگونه به خطر مي افتد؟

به کودکان قرص سرماخوردگي ندهيد!

دليل خودارضايي مردان متاهل چيست؟

بالا رفتن دماي کيسه بيضه ها در مرداني که از لپ تاپ استفاده مي کنند!

درمان هاي نوين ناباروري باعث سرطان در زنان مي شود؟

پارگي دهانه واژن در زايمان طبيعي را چگونه مراقبت کنيم؟

علت دردهاي لگني در زنان, در دوران غير از عادات ماهيانه چيست؟

دوران قاعدگي در خانمها چرا با اضافه وزن همراه است؟

دو شاخ بودن رحم در زنان چيست؟ و راه درمان آن

علت درد زير شکم بعد از رابطه جنسي در زنان چيست؟

در دوران بارداري اين واکسن ها را بزنيد و اين واکسن ها را نزنيد

اين زنان به هيچ عنوان نبايد رژيم غذايي بگيرند!

علائم ناباروري در زنان

عدم کنترل ادرار در مردان و مديريت آن

کدام زنان عمر طولاني‌تري دارند؟

اين بازي خطرناک را با کودکتان نکنيد!

ارگاسم خشک در مردان، علت چيست؟

استروژن، هورموني که باعث زيبايي زنان مي شود

روي کالسکه بچه را در روزهاي گرم نپوشانيد, بله نپوشانيد!!

آيا خروپف کودکان در خواب خطرناک است؟

باوري اشتباه در مورد افزايش شانس باروري خانم ها پس از نزديکي

يائسگي مردانه را چطور مي توان به تعويق انداخت؟

لکه بيني در خانم ها طبيعي است يا نگران کننده؟

يائسگي زودرس تخمدان چيست؟

پستان فيبروکيستيک, علت دردناک‌شدن پستان ها در دوره پيش از قاعدگي

بوي بد دستگاه تناسلي مردان

رفيق باز بودن مردها دليل علمي دارد!!

عوارض تستوسترون پايين در مردان

علائم اصلي مشکلات واژن چه چيزهايي هستند؟

نمي دانم چرا هرکاري مي کنم بازهم چاق مي شوم؟

اين علائم، نشانه سرطان بيضه در آقايان است

علائم يائسگي زودرس و درمان آن

قبل از شروع قاعدگي و در حين آن اين مواد ممنوع است!

اين اشتباهات زنان بعد از سن 30 سالگي است!

علت کوچکي پستان يا هايپوپلازي پستان چيست؟

اين 14 ويتامين براي بدن زنان ضروري است

اين 14 ويتامين براي بدن زنان ضروري است

خون قهوه‌اي در دوره قاعدگي نشان‌دهنده چه مشکلي است؟

اين بيماري ها در زنان باعث مشکلات جنسي مي شود

بهترين ماهي براي سلامت مردان کدام ماهي است؟

علائم کم‌کاري تيروئيد را با علائم يائسگي اشتباه نگيريد!

بخور نخورهايي که درد قاعدگي و عادت ماهيانه را تحمل پذير مي کنند

اين بيماري هاي پوستي مي توانند ناحيه تناسلي زنان را درگير کنند، مراقب باشيد

تأثير رابطه جنسي بر زيبايي زنان!!

علت سردرد در دوران بارداري و درمان آن

مشکلات پستان هاي بزرگ و راه حل آن

عوارض خطرناک لاک زدن براي دختربچه هاي زير 7 سال

جلوگيري از بزرگي پروستات با يک رژيم غذايي مردانه!

يائسگي مردانه چيست و چرا اتفاق مي افتد؟

علت ترش کردن معده در دوران بارداري چيست؟

واژينوز باکتريال چيست؟و در کدام زنان بيشتر شايع است؟

پارکت و سراميک اين مشکل را در پاي کودک تان به وجود مي آورند!!

شايع‌ترين مشکلات آناتوميک در مردان که در ايجاد رابطه جنسي مشکل ايجاد مي کند

تاثير مثانه بيش فعال(بي اختياري ادرار) بر رابطه جنسي

زنان مجرد مراقب اين بيماري باشند

ترشحات واژن: کدام ترشحات غير طبيعي هستند؟

آيا خودآزمايي پستان مي تواند جايگزين ماموگرافي باشد؟

برفک واژن چيست و چگونه به آن مبتلا مي شويد؟

آنچه در مورد پرده بکارت و مشکلات آن بايد بدانيد

آيا سينه بند ها در ميزان خطر ابتلا به سرطان سينه تاثير دارند؟

اگر هنگام بوسيدن کودک تان احساس شوري کرديد, حتما به پزشک مراجعه کنيد!

علل و درمان درد زير شکم در خانم ها

٦ برداشت غلط زنان در مورد قلب!

کيست هاي سينه، علائم و دلايل بوجود آمدن

علت ابتلا به عفونت قارچي در زنان

٨ نکته مهم براي داشتن واژن سالم

دليل ساده فوت زنان پس از حمله قلبي!

هورمون ها دليل اين سردرد خانم ها هستند!

اگر قصد برداشتن تخمدان خود را داريد, مراقب اين سرطان باشيد!

مهم ترين تست هاي غربالگري بيماري هاي زنان که هر خانمي بايد انجام دهد

عوامل ايجاد کننده درد در آلت تناسلي مردان

سرطان دهانه رحم، خطرناک و قابل پيشگيري، لطفا بخوانيد

چند توصيه بهداشتي زنانه به خانم ها در رابطه جنسي

چه علائمي در سينه خانم ها نشانه خطر است؟

علت يبوست در نوزاد و درمان آن

چرا بعضي از بچه ها روي نوک انگشتان پا راه مي روند؟

آموزش ورزش کگل, بسيار موثر, بسيار ساده, براي تقويت ماهيچه هاي لگني

خانم ها لطفا پيراشکي و دونات نخوريد!

متهم رديف اول درد لگني, درد هنگام عادت ماهيانه و نازايي در زنان

اگر پس از مدتي جلوگيري حالا قصد بارداري داريد...

آزمايش اسپرموگرام يا تجزيه مايع مني مردان چرا و چگونه انجام مي شود؟

ديافراگم لگني يا pelvic floor چيست؟

شايعترين علامت اين بيماري خونريزي زياد هنگام عادت ماهيانه است

هيستروسکوپي چيست؟ انواع هيستروسکوپي و مزاياي آن

آشنايي با سرکلاژ يا دوختن دهانه رحم

دلايل بلوغ زودرس

علائم هشدار در نوزادان که بايد به پزشک مراجعه کنيد

زنان کدام روز هفته تمايل بيشتري به رابطه جنسي دارند؟

آقايان از چه زماني بايد غربالگري باروري و بيماري هاي اورولوژيک را انجام دهند؟

براي راحت گذراندن دوران پريودي، اين خوراکي ها را بخوريد

ظروف تفلون براي زنان باردار خطرناک است!!

7 نشانه اي که مردان بايد براي درمان، فوري اقدام کنند

علت برانگيخته نشدن آلت جنسي مردان چيست؟

آيا عوارض پوستي ايجاد شده در دوره بارداري ماندگار هستند؟

آيا خشکي واژن با ليزر رفع مي شود؟

حلقه واژينال چيست؟و چه وظيفه اي در رابطه جنسي دارد؟

اين ويروس تناسلي زنانه, بيماري همسرتان هم هست!

احتمال بارداري در کدام آميزش ها و روزها بيشتر است؟

زنان باردار حتما بايد از گربه دوري کنند!

توصيه هايي که هر خانمي بايد قبل از انجام فريز رحم بداند