آخرین اخبار

دهان و دندان

علت بي رنگ بودن لثه ها چيست؟

شايد متوجه شده باشيد که برخي افراد داراي لثه هاي کم رنگ تري هستند که بقرخي علت آن بسيار جدي است و بايد مورد بررسي قرار بگيرد که در ادامه به مهم ترين آنها اشاره مي شود

درمان بوي بد دهان و نفس بد بو با دارچين

طيف گستدره اي از محصولات مثل آدامس و دهانشويه و خوشبو کننده براي رفع بوي بد دهان وجود دارد با اين حال اثراتشان موقت بوده و مشکل نفس بدبو يا بوي بد دهان را حل نمي کنند

خوراکي هايي که دشمن دندان ها هستند

خوراکي هايي که مي خوريد تاثير مستقيم بر روي دندان دارند اما برخي خوراکي ها تاثيري مخرب بر دندان دارند که در ادامه به برخي از اين خوراکي ها اشاره مي شود

آسيب ديدن ريه ها به وسيله باکتري هاي دهان

سلامت دهان و دندان نه تنها به زيبايي صورت و خوردن غذاي بهتر کمک مي کند، بلکه سلامت دهان به طور مستقيم بر روي اندام هاي داخلي ااز جمله قلب و ريه تاثير مي گذارد

خمير دندان خوب چه ويژگي هايي دارد؟

رعايت بهداشت دهان و دندان اهميت زيادي دارد که خمير دندان به عنوان بخشي از رعايت اصول بهداشتي دهان و دندان داراي ويژگي هاي خاصي است که در ادامه به ويژگي هاي يک خمير دندان مناسب و استاندارد اشاره مي شود

پوسيدگي دندان چرا و چگونه اتفاق مي افتد؟

پوسيدگي دندان بر اثر مصرف مواد غذايي شيرين اتفاق مي افتد و ميکروب مربوط به پوسيدگي از همان کودکي از مادر به فرزند مي رسد که در ادامه به بررسي آن پرداخته مي شود

دوره درمان ارتودنسي چه مدت است ؟

اکثر افراد ارتودنسي را به عنوان يک فرايند زيبايي در نظر مي گيرند، اما در اين مطلب نکات بيشتري در مورد ارتودنسي بيان مي شود

روغن نارگيل دهانشويه اي طبيعي

روغن نارگيل خواص زيادي دارد. يکي از اين خواص تاثير مثبتي است که استفاده از اين روغن بر دندان ها دارد. در ادامه به مهم ترين مزيت هاي شستشوي دهان با روغن نارگيل اشاره مي شود

سفيد کردن دندان ها با اين روش هاي سالم و ساده

سفيد کردن دندان ها مسئله مهمي است که تاثير زيادي بر روي چهره و لبخند ما مي گذارد. در اين مطلب چند روش ساده و مهم براي سفيد کردن دندان ها بيان مي شوند.

سفيد کردن دندان ها با اين مواد طبيعي امکان پذير است؟

سفيد کردن دندان ها کار زياد سختي نيست، اما رسيدگي نکردن به دندان ها عاملي است که باعث خراب شدن و زرد شدن دندان ها مي شود. در اين مطلب چند عامل موثر و غير موثر براي سفيد کردن دندان ها معرفي مي شوند.

دهان شويه هاي طبيعي که دهانتان را خوشبو مي کنند

يکي از روش هاي رفع بوي بد دهان استفاده از دهان شويه هاي طبيعي است. شما مي توانيد با ترکيباتي که در اين مقاله آمده است دهان شويه هايي با طعم هاي مورد علاقه خودتان بسازيد.

وقتي کشيدن دندان عقل منجر به مرگ مي شود!

کشيدن دندان عقل به عنوان يک جراحي ساده و معمول محسوب مي شود، اما در مواردي اين جراحي ساده منجر به مرگ فرد شده که در ادامه به آنها اشاره مي کنيم.

درمان خانگي دندان درد با چند داروي گياهي

دندان درد مشکلي است که بسياري از ما دچار آن شده ايم. درمان خانگي دندان درد در شرايطي که به دندان پزشک دسترسي نداريد اهميت زيادي دارد.

دندان خراب چه تاثيري بر معده مي گذارد؟

دندان خراب علاوه بر اينکه درد زيادي به همراه دارد بر روي معده نيز تاثير زيادي دارد و باعث بروز مشکلات معده مي شود.

درمان سوختگي زبان

بسياري از ما ممکن است دچار سوختگي زبان شويم که معمولا به راحتي بعد از چند دقيقه برطرف مي شود. اما گاهي سوختگي زبان شديد و آزاردهنده است و نياز به درمان دارد. در ادامه به روش هاي خانگي براي درمان سوختگي زبان اشاره مي کنيم.

بعد از کشيدن دندان چه کنيم؟

بعد از کشيدن دندان خون ريزي و درد برخي افراد را اذيت مي کند که در اين مقاله به اقدامات لازم بعد از کشيدن دندان اشاره مي کنيم.

آبسه دندان چيست؟

دندان درد يک مشکل رايج و بسيار سخت است که معمولا به علت آبسه دندان بروز مي کند. اما آبسه دندان چيست و چطور بروز مي کند؟ در اين مقاله به اين سوال پاسخ داده مي شود.

اين 6 عادت باعث زرد شدن دندان ها مي شوند

زرد شدن دندان ها مشکلي است که ممکن است عليرغم رعايت بهداشت دهان و دندان به آن دچار شويد. در اين مقاله به 6 عادت نادرست اشاره مي کنيم که منجر به زرد شدن دندان ها مي شوند.

علت خونريزي لثه چيست؟

خونريزي لثه و جرم دندان يکي از مشکلات رايجي است که باعث مراجعه ما به دندانپزشک مي شود. در اين مقاله به مهم ترين علل خونريزي لثه اشاره مي شود.

فکر مي کنيد سواد سلامت دهان و دندان را داريد يا آموزش لازم است؟

سلامت دهان و دندان از اهميت بالايي برخوردار است که با آموزش صحيح و داشتن سواد کافي در مورد سلامت اين بخش مي توان سلامت آن را حفظ کرد. در اين مقاله به بررسي سلامت دهان و دندان و سواد مربوط به آن مي پردازيم.

مهم ترين علت بروز توده ها و کيست هاي دهان چيست؟

در حاشيه دوازدهمين کنگره علمي ساليانه انجمن دندانپزشکان عمومي با دکتر وحيد مسگرزاده، جراح دهان، فک و صورت درباره مهم ترين علت بروز توده ها و کيست هاي دهان صحبت کرده ايم که مي خوانيد:

کدام داروها دندان ها را خراب مي کنند؟

برخي داروها مي توانند باعث خراب شدن دندان هاي شما شوند. در اين مطلب شما را با داروهايي که باعث خرابي دندان شما مي شوند آشنا مي کنيم.

درمان آفت دهان با گياهان دارويي

آفت دهان مشکل آزاد دهنده اي است که گاه مي تواند شما را از کار و زندگي بياندازد. درمان متداول آن درمان با داروهاي شيميايي است که از داروخانه تهيه مي کنيد اما ما در اين مقاله شما را با گياهان دارويي آشنا مي کنيم که تير خلاص را به درمان آفت دهان مي زنند.

عوارض تراشيدن دندان

زيبايي به خاطر طبع زيباپسند انسان بوده به همين جهت در حوزه دندانپزشکي تراشيدن دندان رواج پيدا کرده اما بايد براي زيبا شدن به سراغ افراد داراي تخصص و مهارت کامل رفت

معايب نفس کشيدن از دهان

اگر تعجب مي کنيد که چرا و چگونه تنفس دهاني سبب بروز مشکل مي شود، بهتر است به مشکلاتي که از طريق تنفس از راه دهان بوجود مي آيد توجه کنيد

بوي بد دهان در ماه رمضان، دلايل و راه حل ها

ماه رمضان و روزه‌داري براي مسلمانان آدابي دارد که اين ماه را از ديگر ماه‌ها متفاوت مي‌سازد. همچنين در اين ماه رعايت بايدها و نبايدهاي تغذيه‌اي در افطار و سحر لازم است، اما يکي از مواردي که روزه‌داران با آن مواجه مي‌شوند، بوي ناخوشايند دهان هنگام روزه است

جويدن جداره دهان، خطرات و نحوه ترک آن

جويدن جداره دهان چيزي شبيه به جويدن ناخن است (البته به اندازه ي آن شايع نيست).در واقع يک عادت است که افراد آن را به صورت نا آگاهانه يا در نتيجه ي استرس انجام مي دهند

واترپيک يا نخ دندان، کداميک را انتخاب کنيم؟

همه مي‌دانند که بايد به طور منظم مسواک و نخ دندان بزنند. با اين حال بسياري از مردم نمي‌دانند دستگاه‌هاي واترپيک مي‌توانند جايگزين نخ دندان شوند يا خير؟

مسواک زدن زبان را فراموش نکنيد

باکتري هايي که روي زبان تجمع مي کنند مي توانند به دندان ها گسترش يابند و موجب التهاب و قرمزي لثه ها شوند. اگر درمان نشود، التهاب مي تواند پيشرفت کرده و به بيماري پريودنتال تبديل شود. مسواک زدن زبان مي تواند به رفع اين مشکلات کمک کند

افزايش تمايل به داشتن دندان هاي زيبا

امروزه، افراد زيادي را مي بينيم که خواهان داشتن دندان هايي زيباتر هستند و براي عملي کردن اين خواسته، به دندان پزشک زيبايي بيشتر مراجعه مي کنند. عضو انجمن متخصصين دندانپزشکي ترميمي ايران گفت: تمايل به زيبايي براي دندان، تقريبا فراگير شده است

دندان درد در نوروز، دلايل و راه حل ها

افراد بايد سعي کنند در ايام نوروز از مصرف بي‌رويه شيريني و شکلات خودداري کنند. بهترين راه حفظ سلامت دندان‌ها در نوروز، رعايت بيشتر بهداشت دهان نسبت به ساير زمان‌هاست

بوي بد دهان, خبر مي دهد از سر درون!

تنفس بدبوي مزمن يا بوي دهان، سيگنالي است که نشان مي دهد يک قسمت از بدن دچار اشکال شده است.اما از آنجا که هر کدام از بوها متفاوت هستند، مشکلات نيز متفاوت اند.

موقع دندان درد چه قرصي بخوريم؟

در ميان يک جلسه مهم کاري يا شب، هنگام خواب و يا در زمان صعود هواپيما، دندان درد ممکن است ما را گرفتار کند. بيشتر مردم هنگام دندان درد، سراغ داروهاي تسکين دهنده درد مي روند. اما اغلب اين سوال برايشان پيش مي آيد که از چه داروهايي براي تسکين درد دندان خود استفاده کنند؟

نبايد بيشتر از 8 دندان پر شده داشته باشيد! خطرناک است

به گفته محققان جيوه نوعي سم است اما قدرت آسيب‌زايي آن به مقدارش بستگي دارد. از اين رو اگر تنها يک دندان پر شده داشته‌ باشيد مشکلي ايجاد نخواهد شد اما اگر اين تعداد به بيش از 8 دندان پ شده برسد، خطر عوارض اين ماده در بدن افزايش پيدا خواهدکرد.

آب ليمو را با آب سرد مخلوط کنيم و يا آب گرم؟

اکثر مردم به دليل مزاياي زيادي که از آبليمو شنيدند، تمايل به خوردن آب ليمو دارند. در اين مطلب به شرح اين مزايا و همچنين نحوه مصرف آن مي پردازيم.

خرد شدن ناگهاني دندان نشانه چيست؟

چرا دندان‌هايش پوک هستند و علت خرد شدن ناگهاني آنها چيست؟ آيا احتمال اينکه دندان‌هاي ديگر هم به‌طور ناگهاني خرد شوند، وجود دارد؟ آيا اصطلاح پوک شدن دندان‌ها درست است؟

جرم گيري دندان با اين مواد طبيعي

شايد جرم دندان براي شما هم پيش آمده باشد. جرم گيري دندان جز با صرف هزينه‌هاي گزاف پزشکي، در خانه نيز مي‌تواند انجام شود.

9 موردي که ناخواسته باعث تغيير رنگ دندان هاي شما مي شوند

صرف‌نظر از اينکه چندبار مسواک مي‌زنيد، همچنان دندان هايتان سفيد نيستند و تغيير رنگ داده اند؟ در ادامه‌ي مطلب با 9 عامل آب زيرکاه را که رنگ دندان‌هايتان را تغيير مي‌دهند آشنا مي شويد.

نقش چاي در پيشگيري از پوسيدگي دندان

فاصله نوشيدن چاي بعد از غذا بايد يک ساعت باشد تا به هضم غذا کمک کند و در عين حال از جذب ويتامين هاي موجود در غذا و آهن ممانعت نکند.

تحليل لثه, علت و درمان

در اين مطلب در مورد تحليل بافت لثه و روش‌هاي درمان آن گفت‌وگو کنيم و البته اينکه تحليل لثه چه عواقبي مي تواند داشته باشد.

علت خونريزي گهگاه لثه موقع مسواک زدن

خونريزي گهگاه لثه موقع مسواک زدن شايد براي شما هم پيش آمده باشد. آيا بايد به سادگي از کنار خونريزي لثه موقع مسواک زدن گذشت؟

تاثير جرم دندان بر سکته مغزي و قلبي

دانشمندان بررسي بر تاثير جرم دندان بر حملات مغزي و قلبي داشته اند. در اين مطلب به شرح نتايج اين بررسي مي پردازيم.

محصولاتي خوب براي دندان‌هايي بد

چرا دندان‌هاي بسياري از افراد نسبت به پوسيدگي بسيار مستعد است؟ در اينجا قصد داريم محصولاتي را به شما معرفي کنيم که از دندان‌هاي شما در برابر پوسيدگي محافظت مي‌کنند

اگر دندان هاي سالمي مي خواهيد اين خوراکي ها را بخوريد

رييس انجمن دندان پزشکان عمومي ايران گفت:مصرف سبزي ها، ميوه هايي مانند هويج و کلم مي توانند به سلامت دندان ها کمک کنند، استفاده از نان و سيب نيز مي تواند به جلوگيري از بيماري هاي لثه کمک شاياني کند.

ايمپلنت هاي دنداني سرطان زا هستند, واقعيت يا دروغ؟

اين روزها در فضاهاي مجازي مطالب زيادي در مورد خطرات درمان‌هاي دندان‌پزشکي، به‌خصوص ايمپلنت منتشر مي‌شود. در مورد سرطان‌زا بودن درمان‌هاي دندان‌پزشکي با تاکيد روي ايمپلنت‌هاي دنداني مدام مطالبي در قالب ادعا، مقاله يا خبر منتشر مي‌شود.

در اين مواقع مسواک نزنيد

در صورت عدم وجود دهان‌شويه حاوي فلورايد، اولين اقدام شستن دهان با آب است.

چرا نبايد با دهان نفس بکشيم؟

متخصصان معتقدند که به طور طبيعي، تنفس از راه بيني سالم ‌تر از تنفس دهاني است.

10 علت افتادن دندان‌ها

اگر دندان‌هاي شما به خوبي رديف نشده باشند، تميز کردن آن‌ها خيلي سخت است.

اين اختلال در زنان شايع تر است

براي پيشگيري از بيماري هاي لثه که به هورمون هاي زنانه وابسته اند لازم است که هر 6 ماه يک بار به دندانپزشک مراجعه نمود.

به خاطر قلبتان مسواک بزنيد

عدم استفاده منظم از مسواک و نخ دندان موجب تجمع باکتري استرپتوکوکوس در دهان شده و تشکيل پلاک هاي دنداني و بيماري هاي لثه را موجب مي شود.

بايد و نبايدهاي دنداني

در صورتي که شما دندان هاي خود را به صورت ناخودآگاه و يا هنگام خواب به هم فشار داده و يا مي ساييد، حتما با دندانپزشک مشورت کنيد.

دندان شکسته کودک را دور نيندازيد

اين امکان هم وجود دارد که مادر به علت دارا بودن نزديک‌ترين فيزيک به بدن کودک، دندان را در زير زبان خود به مراکز دندانپزشکي منتقل کند.

اثر کاکائو بر دندان را مي دانيد؟

فلورايد يکي از مواد معدني مهم است که موجب افزايش مقاومت نسج دندان و کاهش خطر پوسيدگي آن مي شود.

لاغرها کمتر به اين بيماري مبتلا مي شوند

براي مراقبت از لثه و دندان ها، استفاده روزانه از مسواک و خمير دندان و همچنين مراجعه منظم به دندانپزشک و پريودونتيست (دندانپزشک متخصص در زمينه تشخيص، درمان و پيشگيري از بيماري هاي لثه) ضروريست.

آنچه موجب فرسايش دندان ها مي شود

نوشابه هاي گازدار حاوي مقادير بالايي اسيد فسفريک هستند که موجب خوردگي و فرسايش شيميايي ميناي دندان مي شود.

وقتي دندان مي شکند

شکستگي عمودي ريشه، از تاج دندان و سطح جونده آغاز مي شود و تا ريشه دندان امتداد پيدا مي کند.

اخبار خواندنی

چرا از جرم گيري دندان مي ترسيم؟

بوي بد دهان را با اين خوراکي ها رفع کنيد

همه آنچه بايد درباره ايمپلنت دندان بدانيد

چگونه آفت دهان را درمان کنيم؟

مهم ترين دليل بوي بد دهان را بدانيد

هر آنچه بايد درباره لامينيت دندان بدانيد

وقتي نبايد مسواک زد

اين خوراکي ها محافظ دندان هستند

خطاهاي رايج در مسواک زدن

اين نوشيدني ها قاتل دندان هستند

چرا همه از عصب‌کشي مي‌ترسند؟

سفيد کردن دندان هر چند وقت يک بار مجاز است؟

اين نوع چاي دشمن دندان است

با بيني نفس مي کشيد يا دهان؟

قهوه رنگ دندان‌ها را عوض مي‌کند؟

اولين نشانه پوسيدگي دندان را مي دانيد؟

مبارزه با بوي بد دهان با 8 ماده غذايي که بلافاصله نفس شما را خوشبو مي کنند!

ميوه ها و سبزيجات بسيار مفيد براي دهان و دندان

ايمپلنت هاي دنداني سرطان زا هستند, واقعيت يا دروغ؟

گذاشتن مسواک در دستشويي چرا ممنوع است؟

آيا مسواک زدن براي پيشگيري از پوسيدگي دندان کافي است؟

نقش چاي در پيشگيري از پوسيدگي دندان

اگر دندان هاي سالمي مي خواهيد اين خوراکي ها را بخوريد

محصولاتي خوب براي دندان‌هايي بد

تاثير جرم دندان بر سکته مغزي و قلبي

بلايي که پودرهاي سفيدکننده بر دندان شما مي آورد

علت خونريزي گهگاه لثه موقع مسواک زدن

تحليل لثه, علت و درمان

لمينت در چه صورت براي دندان مضر است؟

سنگ بيني, علت بوي بد دهان شماست!

کدام نخ دندان براي کدام دندان مناسب است؟

مزاياي پيشگيري از پوسيدگي دندان و درمانهاي زودهنگام در کودکان

اينگونه باکتري هاي مفيد دهان و دندانتان را از بين مي بريد

6 ماده غذايي ايجاد کننده جرم دندان

جرم گيري دندان با اين مواد طبيعي

علت عفونت لثه

کدام آدامس براي جلوگيري از پوسيدگي دندان ها مفيد است؟

علت مزه و بوي بد دهان چيست؟ و چگونه درمان مي شود؟

9 موردي که ناخواسته باعث تغيير رنگ دندان هاي شما مي شوند

درمان دندان درد با مسکن هاي طبيعي!

علت بدمزگي دهان در صبح و درمان آن

موقع دندان درد چه قرصي بخوريم؟

پوسيدگي دندان و پيشگيري از پوسيدگي دندان

آيا ارتودنسي باعث تحليل ريشه دندان مي شود؟

نبايد بيشتر از 8 دندان پر شده داشته باشيد! خطرناک است

در سفيدکردن دندان‌ها کدام روش استاندارد‌ترين است؟

آب ليمو را با آب سرد مخلوط کنيم و يا آب گرم؟

تاثير باکتري هاي دندان بر تومورهاي سرطاني روده بزرگ

باکتري هاي دندان مي تواند باعث تکثير سرطان شود!!

آفت هاي دهاني خود را با شيرنارگيل درمان کنيد

اين علايم دهان, زبان و لثه درباره سلامت شما چه مي گويند؟

بوي بد دهان, خبر مي دهد از سر درون!

نخ دندان و ادعاي تازه دندانپزشکان!

چرا آفت مي زنم؟ چگونه درمانش کنم؟

خميردندان‌هاي معروف هميشه هم براي دندان‌ها مفيد نيست!

دلايل بدرنگي دندان ها چيست؟

چند پيشنهاد براي پيشگيري از زرد شدن دندان ها

خرد شدن ناگهاني دندان نشانه چيست؟

موقع دندان درد چه قرصي بخوريم؟

درمان درد دندان تنها با چند حرکت!

دندان عقل را چه موقع بايد کشيد؟

به خاطر لثه هايتان لاغر شويد!

آيا دندان لق قابل درمان است؟

بهترين دهانشويه را بشناسيد

پنير براي دندان مفيد است يا مضر؟

اين نوع چاي براي دندان مضر است!

زخم زبان را ناديده نگيريد!

بلافاصله پس از غذا مسواک نزنيد!

ماده مغذي محافظ لثه را بشناسيد

اثرات شگفت آور آلوئه ورا بر دندان!

از دست دادن دندان ها براي قلب مضر است!

غذاهايي که دندانپزشکان هرگز نمي خورند!

توصيه هاي يک دندانپزشک درباره دندان درد شبانه

اين نوشيدني محافظ دندان است

عوارض جرم گيري نکردن دندان ها را بدانيد

آنچه درباره خواص روغن ماهي نمي دانيد

9 علت خونريزي لثه را بدانيد

دندان قروچه بي خطر نيست

دندان دردهايي که به دندان مربوط نيستند

چه دندان‌هايي نياز به روکش دارند؟

چند نکته مهم درباره ارتودنسي را بدانيد

باکتري دهان و سرطان روده بزرگ!

مسواک و نخ دندان جديد!

ويتاميني که از پوسيدگي دندان پيشگيري مي کند

مسواک هاي طبيعي را بشناسيد

نوشيدني هايي که دشمن دندان ها هستند

از خمير دندان هاي جرم گير استفاده کنيم يا نه؟

دليل آفت هاي دهان را بدانيد

آيا استفاده از دهان شويه ضروريست؟

بعد از اين خوراکي ها مسواک نزنيد

8 غذاي دوستدار دندان

چند بار مسواک بزنيم؟

چرا دندان هايمان کند مي شوند؟

آدامس به جاي مسواک!؟

با دندان هاي زرد چه کنيم؟

اجزاي يک لبخند زيبا را بشناسيد

سرمايه دهان هر انسان 100 ميليون تومان است

آدامس از ديدگاه دندانپزشکي

سن مناسب براي کشيدن دندان عقل را مي دانيد؟

اين عارضه چاقي را نمي دانيد

در اين مواقع مسواک نزنيد

13 عادتي که دندان هايتان را نابود مي کنند

چرا نبايد با دهان نفس بکشيم؟

چرا دندان هاي کودک خراب مي شوند؟

وقتي باکتري هاي دهان سرطان زا مي شوند

دندان هاي شيري را جدي بگيريد

10 علت افتادن دندان‌ها

پيشگيري از شايع ترين بيماري جهان!

دندان عقل بايد حتما کشيده شود؟

چرا وقتي عصبي مي شوم دندان هايم درد مي گيرد؟

با اين کار باکتري هاي مفيد دهان و دندانتان را از بين مي بريد

زمان لازم براي عصب کشي دندان چقدر است؟

رابطه بيماري هاي لثه و پيشرفت آلزايمر

سفيدکننده هاي خانگي براي سفيد کردن دندان‌ها در نوروز!!

راه خانگي براي سفيد کردن دندان‌ها در نوروز!!

نفس هايي که مي کشيد را خوشبو کنيد

قبل از خواب مسواک بزنيم يا صبح؟ چندبار در روز مسواک بزنيم؟

در دوران بارداري شاهد اين تغييرات دنداني هستيد

روشي جالب براي خداحافظي با درد دندان

مواردي که براي سلامت دندان ها بايد رعايت کنيم

پيشگيري ساده مشکلات دهان و دندان

خرمالو لثه هاي تان را سالم نگه مي دارد

اين نوشيدني طبيعي را جايگزين دهانشويه هاي صنعتي و مخرب براي دندان ها کنيد!!

چه کساني نبايد از خميردندان هاي سفيد کننده استفاده کنند!

نسخه‌هاي طب سنتي براي سلامت لثه و دندان

آدامس، دوست يا دشمن دندان؟

دندان قروچه را دست کم نگيريد

نوشابه هايي که ميناي دندان را حل مي کنند

التهاب لثه در کمين افراد چاق!

آفت دهان درمان دارد؟

فلورايد براي دندان ضروريست اما...

اين دو خوراکي مي توانند جايگزين مسواک شوند

اين اختلال در زنان شايع تر است

به خاطر قلبتان مسواک بزنيد

اين کمبودهاي تغذيه اي در بروز آفت موثرند

بايد و نبايدهاي دنداني

دندان شکسته کودک را دور نيندازيد

محافظ دندان براي اين افراد ضروريست

شب ها مسواک بزنيم يا روزها؟

اثر کاکائو بر دندان را مي دانيد؟

آنچه بايد درباره چاي کيسه اي بدانيد

ميوه هاي مفيد براي دندان

لاغرها کمتر به اين بيماري مبتلا مي شوند

اگر دندان عقل داريد، بخوانيد

آنچه موجب فرسايش دندان ها مي شود

وقتي دندان مي شکند

دندان هاي خود را به صورت افقي مسواک بزنيم يا عمودي؟

چرا از جرم گيري دندان مي ترسيم؟

بوي بد دهان را با اين خوراکي ها رفع کنيد

همه آنچه بايد درباره ايمپلنت دندان بدانيد