آخرین اخبار

مي خواهي بازيگر شوي؟ پول بده و مشهور شو! سينما

مي خواهي بازيگر شوي؟ پول بده و مشهور شو!

  بزرگنمايي:

چه خبر - بازيگراني که براي ستاره‌شدن مجبورند پول بدهند!

بر‬ خلاف دوران گذشته که بازيگري حرفه خوش‌نامي نبود و هنرپيشگان براي ورود به اين حيطه بايد موانع زيادي را ‏پشت‌سر مي‌گذاشتند؛ در سال‌هاي اخير بازيگري تبديل شده به يکي از جذاب‌ترين مشاغل. حرفه‌اي که مي‌تواند شهرت و ثروت و ‏موقعيت اجتماعي را يک‌جا به ارمغان آورد. همين نيز موجب شده که بسياري راضي باشند امتيازات مختلفي بدهند به‌شرطي‌که ‏راه طولاني ورودشان به اين عرصه کوتاه‌تر و سهل‌تر شود. يکي از بهترين راه‌هاي کوتاه کردن اين مسير پول است.

روياهايت چند؟

از زماني‌که رسانه‌هاي اجتماعي انحصار رسانه‌اي را از بين برده‌اند، در گوشه و کنار فضاي مجازي ادعا‌ها و شايعات زيادي درباره ‏راه‌هاي مختلف ورود بازيگران به سينما منتشر شده. راه‌هايي که به ادعاي شايعه‌پردازان در سه شاه‌مسير پول و پارتي و زيبايي ‏خلاصه مي‌شوند. در اين بين، با بالا رفتن هزينه‌هاي توليد فيلم نقش پول در مناسبات خاص ورود به سينما بالا و بالاتر رفته و ‏بيراه نيست اگر بگوييم در حال حاضر يکي از مطمئن‌ترين راه‌ها براي کساني‌که رؤياي بازيگري و شهرت دارند، پرداخت هزينه ‏پيگيري روياشان است!

يافتن سرمايه‌گذار

با اين‌که کسي در اين نکته که مي‌توان با پرداخت مبلغي- کم يا زياد - بازيگر شد، شکي ندارد، اما اين قضيه از حد شايعات و ‏پچ‌پچه‌هاي در‬ گوشي فراتر نمي‌رفت تا اين‌‬ که ماجراي بازيگر فيلم خفگي پيش آمد. بازيگري به‌‬ نام پاشا که ظاهراً قرار بود نقش ‏اصلي فيلم فريدون جيراني را بازي کند، اما در روز‌هاي اول فيلمبرداري نويد محمدزاده جايگزينش شد. آن روز‌ها اميررضا پاشا ‏گفت که «سال‌ها پيش قرار بود در فيلم پارک‌وي آقاي جيراني باشم. اما اين اتفاق رخ نداد و من‌هم از سينما دلزده و خسته شدم و از ‏ايران رفتم. سه‌سال پيش دوباره فريدون جيراني را ديدم و او هم گفت که هميشه دوست داشته با من کار کند. بعد هم فيلمنامه خفگي ‏را آورد و گفت که پاشا بازيگر اصلي است.»

بازيگران پولي,با پول بازيگر شويد,پول بده بازيگر شو,راه آسان بازيگر شدن,راحت ترين راه براي بازيگر شدن
اميررضا پاشا

فارغ از اين‌که ماجراي حذف چه بود آن روز‌ها مسأله پول دادن پاشا براي گرفتن نقش بار‌ها به‌صراحت در رسانه‌ها مطرح شد. با ‏اين‌که خود اميررضا پاشا منکر اين قضيه بود و مي‌گفت که «قرار بود ما دونفري دنبال سرمايه‌گذار بگرديم و اين‌گونه نبود که من ‏سرمايه بياورم تا نقش اول را کسب کنم.»

پول بده مشهور شو! ‏

بعد از آن ماجراي عجيب، اين ماجرا ديگر از حالت تابو بودن درآمد و خيلي‌ها از‬ جمله رسانه‌ها با آزادي و صراحت بيشتري ‏درباره سرمايه‌گذاري برخي از بازيگران تازه‌وارد در برخي از پروژه‌ها سخن گفتند. ماجرايي که به گزارش‌هايي شبيه رپرتاژ هم ‏انجاميد: «ديدن چهره‌تان روي سر‬ در سينما‌ها آرزوي شماست؟ باور کنيد اين يک رؤياي محال و دور از دسترس نيست. فقط کمي ‏پول مي‌خواهد و رابطه.»
باور مي‌کنيد اين چند خط در يکي از سايت‌هاي سينمايي درج شده بود؟ اين سايت که البته خيلي زود بعد از چند روز اين ‏آگهي‌مانند را حذف کرد، به‌‬ تلويح گفته بود که «اگر به اين شهرت بازيگري علاقه‌منديد، کافي است پول داشته باشيد.» ادعايي که با ‏توجه به اوضاع سينماي ايران دور از حقيقت به‌نظر نمي‌رسد و حداقل نگارنده اين سطور که دستي بر آتش فيلمسازي دارد بار‌ها و بار‌ها شاهد خريد و فروش نقش در سينما بوده است.

بازيگران سرمايه‌گذار

درباره بازيگران زيادي شايع شده که با سرمايه‌گذاري وارد سينما شده‌اند. شواهد و قرائن هم بر اين شايعات گواهي مي‌دهند. مثلاً ‏اين روز‌ها فيلمي روي پرده است که در کنار جواد عزتي، بازيگري ناشناس هم ديده مي‌شود و جالب اين‌که همه‌جا در تبليغات و بيلبورد‌هاي فيلم هم اين بازيگر ناشناس در کنار سوپراستار فيلم حضور دارد. حالا اگر حتي سازندگان فيلم بيايند و سرمايه‌گذاري ‏اين تازه‌آمده را در فيلمشان تکذيب کنند، باز هم يک ذهن منطقي و سالم مي‌تواند اين رشد ناگهاني را حاصل روندي سالم بداند؟ گذشته از اين‌که اين ادعا‌ها و شايعات تا چه حد حقيقت دارند، در مورد بازيگراني، چون آناهيتا درگاهي، الهه حصاري، شهره قمر، ‏الهه استيري و حتي بازيگران شناخته‌شده‌اي، چون پوريا پورسرخ، بهرام رادان، محمدرضا فروتن، شاهرخ استخري و… اين ‏شايعات گاه باورنکردني در مقاطعي مطرح شده. شايعاتي که بسياري از آن‌ها را اصلاً نمي‌توان جدي گرفت.

حسن شکوهي، تهيه‌کننده باسابقه از اوضاع سينما نالان است:

«نمي‌دانم چه اتفاقي افتاده که روند پيدايش بازيگران پولي در سينما ‏اتفاق افتاده و بازيگران نوظهور با دادن پول در هر نقشي بازي مي‌کنند و سينما را در دست گرفته‌اند.»
مثل کورش زارعي که او ‏نيز گلايه دارد: «اين روز‌ها کساني که بازيگر نيستند و تخصص ندارند يا بر اثر خريدن نقش يا ارتباطات دوستي و آشنايي وارد اين ‏حوزه مي‌شوند، پس از مدتي خودشان متوجه مي‌شوند که اين‌کاره نيستند و به تدريج از اين عرصه خارج مي‌شوند.» ‏

حذف نابلد‌ها

فرشته صدرعرفايي، بازيگر فيلم شبي که ماه کامل شد مي‌گويد: «جلوي ورود افراد جديد به سينما نبايد مانع ايجاد کرد. البته ممکن ‏است کساني با کمک پول وارد سينما شده باشند که اينان هم زود حذف خواهند شد. مگر اين‌که اينان آن‌قدر سرمايه بگذارند و فيلم ‏بازي کنند که بالاخره بازيگر شوند.»

صحبت‌هاي محمدحسين فرح‌بخش که جزو معدود تهيه‌کنندگان واقعاً خصوصي ايران است، درباره اين موضوع مي‌تواند معتبر باشد، مي‌گويد:

«اين‌گونه نيست که کسي پولي بدهد و بازي کند و به جايگاهي برسد. براي ماندگار شدن در سينما بازيگر ‏بايد چيزي داشته باشد که مردم او را دوست داشته باشند. سوپراستار‌هايي که در سينماي ما جايگاهي دارند، اغلب پشت‌شان ‏کارنامه‌اي بوده که آن‌ها را موفق کرده. مثلاً امين حيايي هر جور هم آمده باشد، مي‌دانيم که تئاتر بازي مي‌کرده. بهرام رادان هم ‏مي‌دانيم که قبل از ورود به سينما دوره‌هاي بازيگري ديده. يا مهناز افشار که همه مي‌دانند در کار تدوين فيلم بوده. حتي گلزار هم ‏چون نوازنده بوده به‌هرحال در حال و هواي هنر بود.»

بازيگران پولي,با پول بازيگر شويد,پول بده بازيگر شو,راه آسان بازيگر شدن,راحت ترين راه براي بازيگر شدن
محمدحسين فرح‌بخش
ستاره چيست؟! ‏

آرش معيريان هم به‌واسطه فيلم‌هايي که ساخته در اين زمينه مي‌تواند صاحب نظر باشد. او، اما نه درباره موضوع خاص گزارش ما، ‏بلکه درباره مفهوم ستاره سينما حرف مي‌زند: «در سينماي کلاسيک يک بازيگر براي ستاره شدن بايد مهارت‌هاي کافي را مي‌داشت. ‏وقتي چهره‌اي کشف مي‌شد کمپاني روي او سرمايه‌گذاري مي‌کرد و تعليم مي‌داد. در آن سينما زيبايي هم متر و معياري داشت. پس ‏ستاره هم بايد استاندارد‌هاي بازيگري را رعايت مي‌کرد و هم از نظر ظاهر و فيزيک و فتوژنيک بودن حداقل‌هايي مي‌داشت. ‏امروز، اما اين معيار‌ها مخدوش شده‌اند. مشکل سينماي امروز اين است و نه ورود بازيگران جديد.»

تکذيب يک بازيگر

الهه استيري يکي از بازيگران تازه‌آمده‌اي است که درباره سرمايه‌گذاري او نيز حرف‌وحديث‌هايي وجود داشت. او که در ‏سايه‌روشن فرزاد موتمن درخشيد، به‌‬ نظر مي‌آمد که در حال تثبيت در سينماست، اما به‌يک‌باره ناپديد شد. استيري مي‌گويد که، چون ‏مي‌خواسته مراقب تمرين‌هاي فرزندش باشد که در سطح قهرماني ورزش مي‌کند، از سينما دور افتاده است. استيري درباره شايعات ‏موجود در مورد پول دادن براي گرفتن نقش هم مي‌گويد: «تهيه‌کننده آن فيلم آقاي ساداتيان بود. ما با ايشان بيست‌‬ سال است آشنايي ‏خانوادگي داريم و اين حرف‌ها به ايشان نمي‌چسبد. اما همين حرف‌ها در زمان توليد فيلم باعث شد رابطه ما با هم به مشکل بخورد. ‏در هر حال بايد يک‌بار ديگر تأکيد کنم که من براي توليد آن فيلم حتي يک ريال هم نداده‌ام و البته ريالي هم دستمزد نگرفته‌ام.»
يعني شايعات موجود درباره ديگر بازيگران نوآمده هم شايعه بوده‌اند! ‏

بيشتر بدانيد : بازيگر زني که همسرش، بخشي از هزينه فيلم موتمن را داد! + عکس

بيشتر بدانيد : بازيگراني که جذابيتشان پول‌ زيادي به بدنه سينماي ايران تزريق کرد + تصاوير

بيشتر بدانيد : پرطرفدار ترين بازيگران در فضاي مجازي+ عکس

بيشتر بدانيد : بازيگري که سر صحنه مواد مي‌کشد و پول کلان مي گيرد!


منبع: روزنامه‬ شهروندارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بيوگرافي ليام نيسون و مصيبت هايي که پشت سر گذاشته از کودکي تا امروز + عکس

مقايسه دستمزد بازيگران سريال بازي تاج و تخت با بازيگران پردرآمد ديگر

بهترين فيلم هاي سينماي جهان با موضوع جنگ جهاني دوم + عکس

ستاره هاي محبوبتان را قبلا با اين تيپ و ظاهر نديده بوديد!!

حقايق جالب ناشنيده در مورد فيلم هاي تام کروز + عکس

سکانس هاي حذف شده سريال «بازي تاج و تخت» که داستان فيلم را تغيير مي دهند (قسمت2)

براي موفق شدن در زندگي اين 10 فيلم را ببينيد + عکس

محبوب ترين شخصيت هاي منفي تاريخ سينما + عکس و ديالوگ هاي برتر

گفتگوي خواندني دو خواهري که با Game of Thrones بزرگ شدند! + عکس

10 فيلم سينمايي ايران براي مخاطبين سخت پسند سينما + عکس

سکانس هاي حذف شده سريال «بازي تاج و تخت» که داستان فيلم را تغيير مي دهند (قسمت1)

بازيگراني که به خاطر دلايل عجيب و غريب بازيگر شدند! + عکس

تاثيرگذارترين شاهکارهاي تاريخ سينما + عکس

12 پوستر ترسناک و خشن سينماي هاليوود که نمايششان ممنوع شد!!

حقايقي که نظرتان را درباره بازيگران «بازي تاج و تخت» تغيير مي دهد + عکس

ستاره هاي معروفي که در پياده روي مشاهير هاليوود صاحب ستاره نشدند!

نکات عجيب و جالب رابطه اورلاندو بلوم و کيتي پري! + عکس

برترين فيلم هاي تاريخ سينما، تلفيق کمدي و تراژيک + عکس ( قسمت 2)

بازيگري که پس از 50 سالگي مشهور شد! + عکس

سلبريتي هايي که پس از مرگ مبلغ قابل توجهي بدهي به يادگار گذاشتند! + عکس

رحمان 1400 فيلمي با شوخي هاي مستهجن و مبتذل؟!! + عکس

جمشيد مشايخي به روايت جمشيد مشايخي + عکس کودکي

پول سازترين بازيگران سينماي ايران در سال 97/ از رضا عطاران تا سارا بهرامي

جنجال برانگيزترين فيلم‌هاي تاريخ سينما!! (+عکس)

شغل دوم معروف ترين سلبريتي هاي ايراني + عکس

فيلم هايي که تاريخ را با واقعيت و بدون تحريف نشان دادند + عکس

سکانس هاي برتر سينمايي در سال 97 + عکس

مادران متفاوت دهه نود در سينماي ايران + عکس

ستاره هايي که در زمينه عشق خوش شانس نبودند! + عکس

مردان جذاب سينماي ايران در سال 97 + عکس

برترين فيلم هاي تاريخ سينما، تلفيق کمدي و تراژيک + عکس ( قسمت 1)

نگاهي به زندگي هنري سوسن تسليمي، زن تکرار نشدني سينماي ايران + عکس

گزارش تصويري: فيلم برنده اسکار 2018 کتاب سبز (Green Book)

کارگردان هاي مشهوري که هرگز اسکار بهترين کارگرداني نگرفتند + عکس

بيوگرافي پل نيومن، ستاره خوش چهره اي که با موي سفيد هم دوست داشتني است + عکس

آيا مي توانيد اين بازيگران زن را در اولين نقش هايشان تشخيص دهيد؟!

معروف ترين زبان هاي ساختگي در فيلم ها و سريال هاي مطرح

با اين عکس ها معجزه جلوه هاي ويژه در هاليوود را متوجه مي شويد!

فيلم هايي که بر مبناي زندگي شخصيت هاي واقعي ساخته شدند + عکس

ستاره هاي هاليوود که هيچ وقت ازدواج نکردند + عکس

10نکته در مورد فيلم ليدي گاگا A Star Is Born + عکس

10 فيلم برتري که بايد سه بعدي تماشا کنيد! (+عکس)

3 فيلم عاشقانه سال 97 که در يادها مي ماند + عکس

3 فيلم ديدني ايراني با حال و هواي نوروز

آيا در مستند جديد مايکل جکسون Michael Jackson حقايق بيان شده؟! + عکس

خبرسازان سينما در سال 97 چه کساني بودند؟

اکران فيلم هاي سينمايي در نوروز 98 + تصاوير

زيباترين و مشهورترين زنان سياهپوست دنيا + عکس

چرا برخي زوج هاي هاليوودي جدا از هم زندگي مي کنند؟! + عکس

بازيگران پرطرفدار «گرگ و ميش» قبل از معروف شدن!! (+عکس)