آخرین اخبار

اخبار پزشکي

تشديد آرتريت روماتوئيد در يائسگي

يکي از عوامل تشديد کننده آرتريت يائسگي است و افت حرکتات جسمي و معلوليت در دوران يائسگي در زنان افزايش پيدا مي کند.

انجام اين ورزش ها در هواي آلوده ممنوع !

آلودگي هوا خطرات زيادي دارد و بسياري از مسائل در اين شرايط بايد رعايت شوند. يکي از مسائل ورزش کردن در هواي آلوده است که توصيه نمي شود. در ادامه با جزئيات بيشتري به اين مسئله پرداخته مي شود.

کشف واکسن سرطان توسط دانشمندان

سرطان در دنياي امروز بسياري از افردا را مبتلا ساخته است که دانشمندان به تازگي موفق شده اند واکسن سرطان را کشف کنند. در اين مقاله به جزئيات بيشتري در مورد اين مسئله مي پردازيم.

آلودگي هوا با بدن شما چه مي کند؟

آلودگي هوا خطرناک تر از آن است که فکرش را مي کنيد. در اين مقاله به تمام تاثيرات آلودگي هوا بر بخش هاي مختلف بدن اشاره مي کنيم.

ميوه يا آبميوه کدام بهتر است؟ + مدت زمان نگهداري از آبميوه چقدر است؟

ميوه يکي از مهم ترين خوراکي هاي مورد نياز ما انسان هاست، اما آيا خوردن آبميوه هم به اندازه ميوه براي بدن مفيد است؟ در اين مقاله به طور کامل به بررسي اين مسئله مي پردازيم.

اقدامات اورژانسي لازم بعد از ليزر خوردن در معابر يخ زده و بروز شکستگي

با سرد شدن هوا و بارش برف و باران معابر لغزنده شده و احتمال ليز خوردن و بروز آسيب و شکستگي افزايش پيدا مي کند. اما در زمان بروز اين شکستگي ها چه بايد کرد؟ در مقاله زير به اين مسئله اشاره مي شود.

جديدترين آنفولانزا با نام ياماگاتا چه نشانه هايي دارد؟

با شروع فصل پاييز و زمستان شيوع آنفوالانزا و سرماخوردگي افزايش پيدا مي کند که آنفولانزا براي برخي افراد بسيار خطرناک است و هر سال گونه جديدي از آنفولانزا شيوع پيدا مي کند. در اين مقاله به معرفي نوع جديد آنفولانزا با نام ياماگاتا مي پردازيم.

پيش بيني زمان مرگ با ماشين حساب مرگ !!

عليرغم پيشرفت هاي علم پزشکي برخي بيماريها هنوز غير قابل درمان هستند. دانشمندان تصميم گرفته اند با پيش بيني زمان مرگ اينگونه بيماران به جاي مراقبت ها و درمان هاي نافرجام آرامش را برايشان فراهم کنند. در اين مقاله به بررسي ماشين حساب مرگ در اين باره مي پردازيم.

اضطراب اولين و مهم ترين نشانه بروز آلزايمر

آلزايمر يکي از مشکلاتي است که در سنين بالا، بالاتر از 60 سال، بروز مي کند. اضطراب اولين نشانه آلزايمر است که در اين مقاله به اين مسئله مي پردازيم.

درد دنبالچه در زنان بيشتر از مردان است ، چرا؟

درد دنبالچه يک مشکل رايج در بين خانم هاست ک بررسي ها نشان داده خانم ها بيش از آقايان به درد دنبالچه دچار مي شوند. در اين مقاله به بررسي علت اين مسئله مي پردازيم.

مصرف کدئين با خطر اعتياد همراه است ، مراقب باشد

کدئين پر مصرف ترين داروي ضد درد است، اما آيا با خطرات و عوارض اين دارو آشنا هستيد؟ در اين مقاله به معرفي کامل داروي کدئين و چند ضد درد پر مصرف ديگر مي پردازيم.

اين افراد سوار هواپيما نشوند

سفر هوايي عليرغم راحتي که دارد، اما براي برخي افراد به هيچ عنوان توصيه نمي شود. در اين مقاله بيان مي شود که سوار هواپيما شدن براي چه کساني خطرناک است.

علت درد گردن چيست؟ + روش هاي درمان

درد گردن يک مشکل رايج است که البته گاهي به خودي خود برطرف مي شود، اما گاهي اوقات درد گردن ناشي از يک مشکل جدي است و نياز به درمان هاي خاص دارد. در اين مقاله به بررسي علت درد گردن مي پردازيم.

علت مرگ پريسا خدري ژيمناستيک کار جوان داروي اپي نفرين بود؟

عمل بيني پريسا خدري، ژيمناستيک کار جوان باعث مرگ ايشان شد، به گفته پزشک بيهوشي پريسا در اتاق عمل داروي اپي نفرين به اين ورزشکار جوان تزريق شده است. اپي نفرين چيست و چه عوارضي دارد؟؟؟

قبل از مصرف هر دمنوش گياهي با پزشک مشورت کنيد

مصرف دمنونش هاي گياهي در کشور ما رواج زيادي دارد، اما هميشه اين دمنوش ها موثر نيستند و عوارضي در پي دارند. در اين مقاله به اين مسئله مي پردازيم.

آلودگي هوا و ترافيک دو عامل مهم در افزايش ميزان سکته قلبي

آلودگي هوا و ترافيک مشکلات زيادي را براي انسان ايجاد کرده اند که يکي ديگر از پيامدهاي آنها افزايش ميزان سکته هاي قلبي است که در اين مقاله به بيان اين موضوع از زبان يکي از پزشکان مي پردازيم.

پاکسازي آلودگي هواي خانه با استفاده از اين گياهان

آلودگي هوا يکي از مشکلاتي است که اين روزها با آن درگير هستيم. تصور بيشتر مردم اين است که در زمان آلودگي، هواي داخل خانه تميز است، اما اينطور نيست. در ادامه گياهاني معرفي مي شوند که به حفظ تميزي هواي داخل خانه کمک مي کنند.

تاثيرات وحشتناک کم آبي بر مغز

کم آبي بر روي کل سيستم بدن تاثير مي گذارد. يکي از مهم ترين قسمت هايي که تحت تاثير کم آبي قرار مي گيرند، مغز است. با تاثيرات وحشتناک کم آبي بر مغز آشنا شويد.

ارتباط بين رژيم غذايي و علائم بيماري ام اس

بيماري ام اس با علائم ناراحت کننده اي همراه مي شود که اغلب باعث ناراحتي فرد مبتلا مي شود. با انتخاب يک رژيم غذايي مناسب مي توان برخي از علائم آن را کنترل کرد.

لثه هاي بيمار عامل سرطان مري مي شوند!

بهداشت دهان و دندان و سلامت لثه ها بيشتر از آنچه فکر مي کنيد اهميت دارند. محققان دريافته اند بيماري لثه ها با سرطان مري در ارتباط است.

درمان سکته مغزي به کمک سنجاب ها

دانشمندان با بررسي تغييرات مغز سنجاب ها در خواب زمستاني به يافته هاي ارزشمندي رسيده اند که اميدوار هستند به کمک اين يافته ها بتوانند از مغز انسان در مقابل سکته مغزي محافظت کنند.

باکتري روده مي‌تواند عامل شروع بيماري ام اس باشد!

مشخصه حائز اهميت اين مطالعه جديد اين است که مکانيزمي را ارائه مي‌دهد که از طريق آن، باکتري روده تغيير يافته و ژن‌هاي خطرزاي ام اس در بروز بيماري ام اس با يکديگر همکاري مي‌کنند.

ارتباط ميان ماه تولد و خطر بيماري در طول سال‌هاي زندگي !

محققان بسياري با ارتباط ميان ماه تولد و خطر بيماري در طول سال‌هاي زندگي برخورد داشته‌اند. هدف حقيقي اين پژوهش، درک ريشه‌اي عوامل فصلي و محيطي است که مي‌توانند در طول دوره بارداري مادر، بر آمادگي دائم‌العمر فرزند براي بيماري‌هاي خاص موثر باشند.

اين مشاغل شما را به سنگ کليه مبتلا مي کنند!!

بيشترين علت ايجاد سنگ کليه کمبود مصرف آب، مصرف زياد نمک، نوع رژيم غذايي و استفاده از پروتئين‌هاي حيواني است. همچنين شغل افراد مي‌تواند در ابتلاي به سنگ کليه تأثيرگذار باشد.

چرا اکثر خانم هاي ايراني ورزش نمي کنند؟

اوضاع ورزش بانوان به حدي نامطلوب است، که حتي اگر در دوره‌ي اخير رقابت‌هاي المپيک، هر 9 ورزشکار ايراني حاضر در مسابقات، موفق به کسب مدال طلاي المپيک مي‌شدند، باز ضعف ساختاري و عملکردي و مشکلات زير ساختي مربوط به چالش ورزش بانوان کشور، از ذهن‌ها دور نمي‌شد.

عوارض آلودگي هوا در طولاني مدت

آلودگي هوا در شهرهاي بزرگ هر روز به مشکلي بزرگ تر تبديل مي شود. آيا از عوارض آلودگي هوا در طولاني مدت با خبر هستيد؟

اگر رفلاکس اسيد معده داريد دارو نخوريد!!

اين آزمايش‌ها نشان داد در حالي که مسدودکننده‌هاي H2 هيچ ارتباطي با افزايش خطر ابتلا به سرطان معده ندارند داروهاي مهار کننده پروتون پمپ با افزايش بيش از دو برابري خطر ابتلا به اين سرطان مرتبط هستند.

مغز انسان پس از مرگ هم آگاه باقي مي ماند‎!

تصور اغلب ما از مرگ بي خبري کامل است؛ در واقع گمان مي کنيم فردي که از دنيا رفته است نسبت به وقايع پيراموني خود هيچ آگاهي ندارد. اين در حالي است که مطالعات دانشمندان به نکته اي عجيب و خلاف اين باور همگاني اشاره مي کنند.

واردات جسد به ايران !!

گفت‌ و گو با دکتر امين رادمنش رئيس بانک نسوج سازمان پزشکي قانوني کشور؛ به بهانه انتشار يک خبر درباره واردات جسد به ايران

راز سلامتي پوتين 65 ساله

ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه با اينکه 65 ساله است، اما فردي بسيار سالم مي باشد. راز سلامتي ولاديمير پوتين، چيست؟

آرد کدام نان‌ها با آهن و اسيدفوليک غني مي‌شود؟

سازمان غذا و دارو طي سال‌هاي گذشته، به جهت تأمين نياز ضروري افراد جامعه به ريزمغذي آهن ، اقدام به غني‌سازي آرد گندم نانوايي‌هاي سنتي به ريز مغذي‌ هاي آهن و اسيد فوليک خوراکي در کل کشور کرده است.

چه کساني بايد قبل از سفر اربعين واکسن آنفولانزا تزريق کنند؟

در اربعين سال گذشته مواردي از ابتلا به آنفولانزا در بين زائران مشاهده شد و موج اول آنفولانزاي کشور با ورود زائران آغاز شد. پس تزريق واکسن آنفولانزا در بين گروه‌هاي پر خطر بسيار اهميت دارد که بايد قبل از سفر زيارتي خود به عراق، واکسن آنفولانزا را تزريق کنند.

عسل بديعي پوستش را اهدا کرده بود!!

دکتر کشاورزي: مرحوم «عسل بديعي» يکي از اهدا‌کنندگان پوست بود. اين بازيگر ارزشمند با اقدام خداپسندانه خود در زمان حيات، رضايت داده بود که ضمن اهداي اعضاي معمول، پوست او نيز براي کمک به بيماران، اهدا شود.

چرا ناهار مدرسه هاي ژاپن بهترين ناهار دنيا است؟!

علت بسياري از پيشرفت ها و کارآمدي ها در ژاپن وجود زيرساخت هاي اصولي با اجرايي جدي است که در بسياري از کشورها از جمله کشور خودمان تقريبا بي معني است. يکي از اين موفقيت ها داشتن کمترين نرخ چاقي در کودکان است که علت اصلي آن تهيه سالم ترين ناهار دنيا در مدرسه است.

زخم ديابتي کشنده تر از سرطان است! مراقب باشيد

شايع ترين سرطان در زنان سرطان پستان است، همچنين شايع ترين سرطان در مردان، سرطان پروستات است که آمار مرگ و مير هر دو اين سرطان ها؛ از آمار زخم‌هايي چون زخم ديابتي کمتر است.

درمان گرفتگي گوش در هواپيما

احساس درد و يا گرفتگي گوش در طول پرواز يک واکنش شايع نسبت به تغييرات مرتبط با ارتفاع در فشار هواي کابين هواپيما است. که در اين مقاله ما طريقه درمان آن را به شما مي گوييم.

پيشگيري از صرع با مصرف نوعي مکمل !

در اين مطالعه دريافتند گلوکزامين در واقع آنزيم‌ پاک کننده پروتئين O-GlcNAcylation از مغز را مسدود مي‌کند که نتيجه آن افزايش سريع سطح اين پروتئين و پيشگيري از صرع است.

با مشاهده اين علايم ممکن است در چند قدمي مرگ باشيد!

سردرد، ضعف جسماني، سرگيجه، بي قراري، تهوع، استفراغ، بي حالي و کاهش ديد از علائم شايع سرما خوردگي و يا آنفولانزاست، اما جالب است بدانيد همين چند علامت ساده گاهي مي تواند جانتان را بگيرد.

کدام دردها در شهرهاي بزرگ شايع تر است

رئيس انجمن بررسي و مطالعه درد در ايران گفت: دردهاي تنشي در ساکنين تهران و کلان شهرها بيشتر از شهرهاي کوچک مشاهده مي شود

بهترين مسکن ها براي سردردهاي عصبي

فوق تخصصي نروفيزولوژي با اشاره به اهميت ترشح هورمون سروتونين در مغز از بهترين و طبيعي ترين داروي رفع افسردگي و درمان سردردهاي عصبي پرده برداشت

نقش آنتي‌اکسيدان‌ها در کارکرد مغز

تحقيقات بسياري بر روي ارتباط ترکيبات آنتي اکسيدان‌ها در کارکرد مغز و اعصاب در کشور انجام شده که نتايج مطلوبي را نيز به همراه داشته است، معمولا اين نوع تحقيقات کمتر در ساير نقاط دنيا صورت مي‌گيرد و ايران در اين زمينه گامهاي موثري برداشته است

همايش بيماري هاي کودکان، PICU، ديابت، راديولوژي و بيماري هاي متابوليک

ادکتر علي رباني با اشاره به اهميت موضوعات مورد بحث در همايش امسال بيماري هاي کودکان، تاکيد کرد: تمام موضوعات و محورهاي انتخابي در همايش بيماري هاي کودکان با هدف پيشگيري و بهداشت بوده و تازه هاي پيشگيري و درمان بيماري هاي اطفال مورد بررسي قرار مي گيرد

چه ارتباط بين کسلي و خواب آلودگي وجود دارد

احساس کسلي از جمله ناخوشايند ترين حالاتي است که براي هر انساني ممکن است به وجود آيد. اين حالت در اغلب مواقع به علت خستگي و يا ناراحت بودن از چيزي بروز مي کند

مهم ترين ضرر ايستادن به مدت طولاني

قطعا شما هم بعد از ايستادن هاي طولاني مدت احساس خستگي شديدي را در پا هاي خود احساس مي کنيد و سريعا در اولين مکاني که پيدا کنيد مي نشينيد و اندکي استراحت خواهيد کرد. ايستادن به مدت طولاني، مضرات زيادي دارد که به شرح مهمترين آنها مي پردازيم

امکان ارائه درمان هاي جديد براي صرع

دبيرعلمي چهاردهمين کنگره بين‌المللي صرع با اشاره به اينکه ايران 800 هزار بيمار مصروع دارد که يک چهارم تا يک سوم اين بيماران صرع‌هاي مقاوم به درمان دارند، گفت: از اين تعداد حدود 20 تا 30 درصد بايد عمل جراحي شوند

مراقب کودکان در اين روزها باشيد،80 درصد سوختگي دختر 3 ساله

رئيس بيمارستان سوانح و سوختگي طالقاني اهواز در مورد آخرين وضعيت، بتول احمدي دختر سه ساله اي که با سقوط در ديگ خورش نذري دچار سوختگي شده بود، گفت: هم اکنون علائم حياتي بيمار پايدار است و اقدامات درماني و مراقبتي همچنان ادامه دارد

واکسن آنفلوآنزا را با روحيه خوب بزنيد

متخصصان علوم پزشکيِ انگليس در يک مطالعه جديد به نقش شرايط رواني و خلق و خوي فرد در زمان تزريق واکسن آنفلوآنزا در بهبود تاثير حفاظتي اين واکسن پي بردند

حفاظت از قدرت بينايي با لاغر شدن

اگر به تازگي دچار مشکل افت قدرت بينايي شده و نياز به استفاده از عينک با شماره‌هاي بالاتر داريد، به کمک چند روش طبيعي مي توانيد بينايي خود را تقويت کنيد

دليل رشد 200 درصدي دختران سيگاري چيست؟

در حالي که پنج سال پيش 0/9 درصد از دخترانمان سيگار مي‌کشيدند، حالا با گذشت پنج سال تعداد دختران سيگاري نه‌فقط کم نشده، بلکه بيش از دو برابر رشد داشته و به 2/1 درصد رسيده است

امکان شيوع "سوپر مالاريا" در جهان

دانشمندان درباره خطر شيوع گسترده نوعي مالاريا هشدار داده‌اند و اعلام کردند که اين بيماري به نام "سوپر مالاريا" در مقابل تمام داروهاي ضد مالاريا مقاوم است و هيچ دارويي توانايي کشتن آن را ندارد

هنگام تغيير ارتفاع هواپيما، نخوابيد

نتايج مطالعه‌اي جديد حاکي از آن است که خواب بودن سرنشينان هواپيما هنگام تغيير ناگهاني ارتفاع در عمليات پرواز، امکان آسيب ديدن شنوايي آنها را افزايش مي‌دهد

خطرات بلند قد بودن براي سلامت

قد بلند بودن اگرچه از بسياري جنبه‌ها يک ويژگي‌ مثبت محسوب‌ مي‌شود اما مطالعات نشان مي‌دهد که اين مشخصه مي‌تواند اثرات متفاوت بر سلامت جسم داشته باشد.

آيا درمان کامل براي پارکينسون وجود دارد

عضو انجمن جهاني و فلوشيپ اختلالات حرکتي گفت: تحقيقات گسترده بر روي مکانيسم بيماري پارکينسون، حاکي از حرکت جامعه پزشکي به سمت متدهاي متفاوت درمان با هدف توقف کامل اين بيماري است

رژيم غذايي «بد» پنجمين عامل مرگ و مير در جهان است

مصرف غذاهاي ناسالم مي تواند در طولاني مدت، منجر به بروز مشکلات سلامت و حتي مرگ زودهنگام شود. محققان اعلام کرده اند در سال 2016، يک مرگ از هر پنج مرگ با رژيم غذايي نامناسب مرتبط بوده است

گيـاهخـواري مي تواند زمينـه‌سـاز افسـردگي باشد

گرچه رژيم گياهخواري به عنوان يکي از اصول عالي تغذيه براي حفظ سلامت جسم شناخته شده و مي‌تواند خطر بيماري‌هايي نظير سرطان کولون و ناراحتي قلبي عروقي را کاهش دهد اما محققان به تازگي دريافتند، گياهخواري با احتمال افزايش افسردگي همراه است

مبارزه با سرطان، بدون جراحي، فرضيه اي جالب

دانشمندان با ارائه فرضيه‌اي جالب درباره لايه‌اي شکري که سلول‌هاي سرطاني را دربرگرفته، قصد دارند راهي عملي براي برانگيختن سيستم ايمني بدن پيدا کنند تا بدون نياز به عمل جراحي يا شيمي‌درماني، خود بدن در جنگ عليه سلول‌هاي سرطاني پيروز شود

مبارزه با سرطان، بدون جراحي، فرضيه اي جالب

دانشمندان با ارائه فرضيه‌اي جالب درباره لايه‌اي شکري که سلول‌هاي سرطاني را دربرگرفته، قصد دارند راهي عملي براي برانگيختن سيستم ايمني بدن پيدا کنند تا بدون نياز به عمل جراحي يا شيمي‌درماني، خود بدن در جنگ عليه سلول‌هاي سرطاني پيروز شود

چرا عاشق بوي کتاب هاي قديمي هستيم؟

دانشمندان متوجه شدند که چرا عاشق بوي کتاب هاي قديمي هستيم؟ براي پي بردن به آن ما با براي خواندن اين مقاله همراه شويد.

ابر کامپيوتري فراتر از تصور بشر بنام مغز

انسان را مي توان يک مخلوق فوق العاده پيچيده و شگفت انگيز دانست. بدن انسان از اعضا و ابعاد مختلفي تشکيل شده است و مغز انسان يکي از پيچيده ترين اعضاي بدن و حتي پيچيده ترين موجودات در جهان است

رابطه بين حس بويايي و پارکينسون

مطالعه جديد نشان مي دهد از بين رفتن حس بويايي ممکن است نشانه اوليه افزايش ريسک ابتلا به بيماري پارکينسون باشد

زمان بيماري آلزايمر با هوش مصنوعي قابل تشخيص شد

يافته هاي جديد محققان نشان مي دهد، الگوريتم ناشي از هوش مصنوعي مي تواند علائم اوليه زوال عقل را در اسکن مغز نشان دهد و پيش بيني احتمال ابتلا به آلزايمر را از دو سال قبل امکان پذير سازد

رژيم غذايي روزانه آدري هپبورن

آدري هپبورن جزو هنرپيشه هاي زيبا و خوش اندام هاليوود است. در اين مطلب با رژيم غذايي آدري هپبورن آشنا مي شويم.

افزايش سکته مغزي ناشي از مصرف مت آمفتامين در ميان جوانان ايراني

محمد قدير‌زاده عضو گروه مطالعات اعتياد مرکز تحقيقات پزشکي قانوني مي‌گويد: مرگ و مير ناشي از سوء مصرف کننده‌ها در سال 95 سه هزار و صد و نود نفر بوده است، که از اين تعداد 14 درصد آن يعني چهارصد و پنجاه و هفت ناشي از مصرف مواد روان‌گردان‌ها است

تحقيق در مورد کتامين و تاثير آن بر افسردگي

پژوهشگران مي‌گويند که هنوز زمان آن نرسيده است که کتامين را به‌خاطر تاثيرات ‏ناشناخته بلندمدت آن توصيه کنند. کتامين هنوز به عنوان وعده‌اي براي درمان افسردگي ‏شناخته شده است.‏

رژيم غذايي مرلين مونرو و راز تناسب اندام او چه بوده است؟

مطمئنا يکي از بزرگترين دقدقه هاي مريلين مونرو که يکي از مشهورترين ستارگان سينما، نماد جذابيت و زيبايي قرن بيستم بود، حفظ زيبايي و اندامش بوده است و حالا بخوانيد درباره رژيم غذايي مريلين مونرو تا بدانيد که او در روز چه مي خورده است؟

کار زياد ريتم قلب را به هم مي زند

يک مطالعه بريتانيايي جديد نشان مي‌دهد که کار کردن به مدت طولاني، جز خستگي، باعث افزايش ريسک ابتلا به يک اختلال رايج و خطرناک در ريتم قلب مي‌شود

محدوديت‌هاي فرهنگي براي آموزش روابط جنسي

قائم مقام وزير بهداشت با اشاره به وجود محدوديت‌هاي فرهنگي براي آموزش روابط جنسي گفت: اگر بخواهيم در حوزه رفتار جنسي حتي در سنين جواني آموزش داشته باشيم، ممکن است افرادي مخالف باشند و بگويند، آموزش در اين زمينه تبليغ يا شيوع رفتار جنسي است

بهترين زمان تزريق واکسن آنفلوآنزا از اواسط شهريور تا اوايل مهرماه است

رئيس اداره بيولوژيک سازمان غذا و دارو با اشاره به نزديکي فصل توزيع و تزريق واکسن آنفلوآنزا گفت: موارد ‏آنفلوانزاي گزارش شده همان آنفلوانزاي فصلي شامل سويه‌هاي ‏H1N1,H2N3,B‏ مي‌باشد که در اين ميان سويه ‏H1N1‎‏ از قدرت ‏بيماري زايي بيشتري برخوردار است

آيا مايکروويو باعث سرطاني شدن غذا مي شود؟

دستگاه مايکروويو با پرتوهاي مايکروويو يعني امواج کوتاه کار مي‌کند و اين پرتوها همان امواجي هستند که راديو، تلويزيون، رادار و موبايل هم با آن کار مي‌کند

ويتامين C در خدمت مبارزه با سرطان خون

کشفي جديد در دنياي پزشکي نويد درمان و مهار يکي از مرگبارترين سرطان‌هاي دنيا را با استفاده از ويتامين C محبوب، به مبتلايان مي‌دهد

نان هاي صنعتي بهتر هستند يا نان هاي سنتي

سميره صباح مدير کل نظارت بر فراورده‌هاي غذاي سازمان غذا و دارو عنوان کرد: يکي از ايده آل‌هاي اين سازمان براي ارتقاي سلامت، جايگزين نمودن نان صنعتي بجاي سنتي است

اخبار خواندنی

ترميم بافت قلب با استفاده از باند هاي تزريقي

نرون هاي مسئول احساس درد هاي مکانيکي شناسايي شدند

اعتراض انجمن سکته مغزي به تبليغ درمان سکته مغزي با زالو

چگونه مغز تحت تاثير گيم هاي ويدئويي تخريب مي شود؟

!ادعاي بکار بردن روغن آرگان در انواع محصولات بهداشتي و آرايشي

درمان سرطان به کمک نانو ذرات طلا

لطفا در هواپيما از اين خوراکي ها استفاده نکنيد

بطري هاي آب معدني بدون خطر، به بازار مي آيند

هفته جهاني تغذيه با شير مادر 2017

خطرات مهلک ميليارد ها ميکروب‌ روي اسفنج ظرفشويي

روز جهاني تغذيه با شير مادر 2017

خطر رنگ زعفران جدي است!

فلج صورت آنجلينا جولي: فلج صورت چيست؟

براي تشخيص سرطان ريه در افراد سيگاري، اسکن از ريه الزامي است

علت فوت دوقلو هاي نيک شهري چه بود؟

علت فوت دوقلو هاي نيک شهري چه بود؟

براي خلاقيت بيشتر، برنامه ريزي شده استراحت کنيد

بر طبق تحقيقات زنان فعال ترند يا مردان؟

مسافران شمال مراقب اين شناگاه هاي آلوده باشند

تنش در زندگي و تاثير آن بر پيري مغز

هشدار سازمان دامپزشکي براي نحوه مصرف گوشت و جگر به دليل تب کريمه کنگو

هشدار جدي سازمان جهاني بهداشت در مورد شيوع وبا در مراسم حج

علايم اوليه پارکينسون مي تواند مشکل بينايي باشد

شيوع ويروس مرگبار سرخک در اروپا بدليل ترس از اوتيسم

چهره شما بازگو مي کند که ثروتمند هستيد يا فقير

خطرناک ترين سرطان به خاطر زيبايي دست‌ها

تهديد سلامت شهروندان با دکل هاي فشار قوي

حيواناتي که مي‌توانند سرطان را تشخيص دهند

اولين داروي درمان سرطان کبد توسط FDA تاييد شد

کاهش سائيدگي مفصل با مصرف فيبر بيشتر

سيگارهاي با تار tar کمتر سالم تر هستند؟

کار شيفت شب عامل چاقي است

اگر شير نمي توانيد بخوريد، آب ماست بخوريد

پيش بيني زمان مرگ با برآورد سن مغز!

خطري که کاغذ ديواري هاي خيلي قديمي براي سلامتي دارند

مبارزه با مواد مخدر، چرا يک وظيفه اجتماعي است؟

بالاخره به دليل بيماري تب کريمه کنگو جگر بخوريم يا نخوريم؟

ايرانيان، عصباني ترين مردم دنيا هستند! گزارش 2017 گالوپ

ارتباط داروهاي کاهش کلسترول با بيماري پارکينسون

بلافاصله بعد از روشن کردن ماشين کولر نگيريد

عوامل بيماري زاي سرفه يا عطسه چه مدت در هوا زنده مي مانند

ترکيبي فوق العاده براي مقابله با سرطان پروستات

رابطه افسردگي با فشار خون

تاثير عجيب کلم بروکلي بر ديابت

بدبيني باعث تخريب DNA افراد مي شود

چگونگي پردازش و تشخيص چهره‌ها توسط مغز

تذکر به مسافران شمال، مراقب نيش دراکولا باشيد

روز جهاني مبارزه با دخانيات، توتون و تنباکو تهديدي براي توسعه جوامع

زولبيا و باميه رنگي نخريد!

با يکي از علائم عجيب پير شدن آشنا شويد!

کارت اهداي عضو براي اندام هايي که نبايد خاک شوند

ابتلاي 40 درصدي ايرانيان به اختلالات عضلاني و اسکلتي

کاهش التهاب در بدن, فقط با 20 دقيقه پياده روي روزانه

مواد مخدر کروکوديل، وحشتناک و تهوع آور

درمان دارويي آلزايمر به کمک داروي جديد sak3 ممکن خواهد شد

احتمال وقوع مرگ با تزريق داروهاي هورموني دامي در بدن‌سازي

شيوع بيماري ابولا در کنگو، بحراني جهاني

تاثير راست يا چپ دست بودن بر نحوه گفتار شما

هشدار معاونت غذا و داروي علوم پزشکي ايران: از بستني سنتي بترسيد

يادداشت تلگرامي وزير بهداشت: برعهد خود با خدا و مردم مي مانيم

با کتاب خواندن اين ويژگي ها در شما تقويت مي شوند

ضوابط درج تصوير روي فرآورده هاي غذايي اعلام شد

روشي جديد براي درمان سرطان

تاثير سوء مواد شيميايي اطراف ما، بر عملکرد اسپرم ها

مراقب آسم باشيد، به مناسبت روز جهاني آسم

چه گروه خوني کمتر سکته مي کند؟

واکسن ترک اعتياد ساخته شد

غضروف مصنوعي تهيه شده از هيدروژل در خدمت مفاصل زانو

تزريق mRNA، جايگزيني مناسب براي پادتن هاست

روز زمين پاک

اميد به زندگي مردم ايران چقدر است؟

کشف جديد: غذاهاي شور و پر نمک گرسنه مي کند، نه تشنه

چرا مردان شديدتر از زنان بيمار مي شوند؟

آيا فشار خون مادر مي تواند بر جنسيت جنين تاثيرگذار باشد؟

چرا يک پزشک براي درمان بيماري شما روي رژيم غذايي و تغذيه شما تمرکز نمي کند؟

اين درد به ظاهر بي ضرر مي تواند نشانه اي از مرگ زودرس باشد!

کيت کت Kit Kat رژيمي را بدون نگراني درباره کالري آن نوش جان کنيد!

عوارض مصرف خودسرانه داروهاي مکمل

سالانه 30هزار کودک معلول در کشور متولد مي شوند

دستمال‌کاغذي يا دستگاه خشک‌کن دست، کداميک بهداشتي‌تر است

به زودي آزمايش داروي ضد پيري آغاز مي‌ شود

استفاده از برگ اسفناج براي پرورش شبکه‌اي از عروق

علت چپ دست‌ بودن افراد کشف شد

گل درماني و گل فشان هاي ايران

دلايل خواب آلودگي و بي حالي در فصل بهار

30درصد از زنان مبتلا به سرطان در کشور، به سرطان سينه مبتلا مي شوند

رابطه قند، لاکتات و سرطان در بررسي هاي جديد محققان

افرادي که نبايد از صندلي هاي ماساژور استفاده کنند

دفترچه بيمه تامين اجتماعي حذف شد

آيا آب و هوا در اندازه و شکل بيني اثر دارد؟

سالمترين قلب ها متعلق به کدام کشور است؟

شب‌زنده‌داران از سحرخيزان باهوش‌تر هستند!!

اين نوشابه از پوکي استخوان جلوگيري مي کند!!

مراقب ماهي هاي قرمز ناسالم باشيد

درمان سنتي اختلال نعوظ در مردان و مقاربت دردناک در زنان

تاثير رنگ مو و برخي روش هاي ضدبارداري بر ابتلا به سرطان سينه

اين آبليموها طبيعي نيستند و مشکل دارند!

چرا به افراد مسن توصيه مي شود روزانه آسپرين مصرف کنند؟

با بوتاکس هم چين و چروک ها را صاف کنيد و هم اين اختلال ها را درمان کنيد!

اين داروي سرماخوردگي احتمال آلزايمر را افزايش مي دهد!

واکنش وزارت بهداشت به خبر "آسيب‌رسان بودن سفره‌هاي يکبار مصرف"

عوارض خطرناک داروهاي پرمصرف ايراني ها

سيگارهاي الکترونيکي مضر هستند يا مفيد؟

هشدار به افرادي که پاهاي بلندي دارند!!

اوتيسم در کمين نوزادان سزاريني!

40 ميليون ايراني، طعمه بيماري دردناک

پژوهشگران رويان منبع سلول جديدي براي درمان انواع بيماري عصبي معرفي كردند

طرح منع تبليغات و معرفي محصولات آسيب رسان به سلامت

بيماران ديابتي از اين خاصيت داروي متفورمين بي خبرهستند

عوارض جانبي ايبوپروفن بسيار خطرناک و جبران ناپذير هستند!

چرا نبايد با معده پر بخوابيم؟

نمک با اين نام هاي تجاري را نخريد!

متاهل بودن براي سلامت زنان مفيدتر است يا مردان؟

محصولات غذايي اين برندها و شرکت ها را نخريد!

نجات بيماران سرطاني با القاي پيام خودکشي!

مصرف چه داروهايي مانعي براي روزه داري نيست؟

تأثير خوردن «فرني» در کاهش ابتلا به سرطان

اگر قصد برنزه کردن خود بوسيله اسپري هاي برنزه کننده را داريد, بخوانيد

دلايل هورموني خيانت به همسر!!

پيراشکي, يخمک, آلوچه و... با اين نام هاي تجاري را نخوريد

اين شکلات صبحانه ها خطرناک هستند!!

داروهايي که براي معده شما عوارض بدي دارند

سيگار الکتريکي, خوب, بد, زشت؟!

کاهش وزن با "زالو درماني" !!

توضيحات رييس بيمارستان جم در مورد درگذشت عباس کيارستمي

خط و نشان وزير بهداشت براي افرادي که در معالجه عباس کيارستمي قصور کرده اند!

چرا کيارستمي حاضر به پذيرفتن پزشک جراحش نشد؟!

پزشک شخصي کيارستمي به کميسيون رسيدگي احضار شد

علي جنتي: مرگ کيارستمي ناشي از يک سکته بوده است

نامه تند بهمن کيارستمي در پاسخ به سخنان اخير علي جنتي

واکنش نظام‌پزشکي به اظهارات مهرجويي درباره فوت کيارستمي

شکلات‌هاي کيندر حاوي مواد سرطان‌زا است؟!

دفاع پزشک جنجالي بيمارستان جم از واکنشش نسبت به سخنان داريوش مهرجويي

جزئيات جديد پرونده کيارستمي از زبان معاون نظارت سازمان نظام پزشکي تهران

آيا ميزان داروي مسکن در بدن قابل اندازه گيري است؟

آيا مرغ‌هاي در دسترس ما هورموني هستند؟

درمان رفتارهاي وسواسي طي چند دقيقه!

علت فوت بهمن زرين پور چه بود؟

مي دانيد کلسترول بالا با مغز شما چه مي کند؟

به بهانه فوت مهديه الهي قمشه اي به خاطر ذات الريه

پاسخ هاي رئيس بيمارستان جم به سوالات پرونده کيارستمي و واکنش تند بهمن کيارستمي

کريستيانو رونالدو در 48 همايش سلامت و زندگي!!

عباس کيارستمي نبش قبر خواهد شد؟!

مدت زمان ويزيت يک پزشک جقدر بايد باشد؟

علت مرگ عباس کيارستمي از زبان پزشک فرانسوي

هفته جهاني تغذيه با شير مادر سال 2016

علت بيهوش شدن کارشناس هواشناسي در حين اجراي برنامه

مرغ سبز ارگانيک است؟

مايت چيست و چگونه بايد مراقب مايت ها باشيد!

خشکي چشم ها، بلايي که باد کولر خودرو بر سر چشم ها مي آورد