آخرین اخبار

اخبار پزشکي

سلول هاي مغز چگونه سن شما را پيش بيني مي کنند؟

ما معتقديم که داده ها و روش هاي محاسباتي ما يک منبع قوي براي مطالعه بيشتر از تغييرات سلولي و مولکولي در حال وقوع حين بالا رفتن سن مغز انسان و مطالعات باليني سلولي زوال عقل را ارائه مي کند.

تاثير پارازيت در بروز سرطان

دبير شبکه ملي تحقيقات سرطان ضمن اشاره به نگراني مردم از تاثير پارازيت‌ها در افزايش ابتلا به سرطان اظهار کرد: شواهد ما بسيار کم و محدود است و هنوز در مرحله‌اي نيستيم که به صورت قطعي در باره آن صحبت کنيم

خبرهاي وحشتناک براي طرفداران نوتلا Nutella

گزارش EFSA اعلام کرده است که روغن پالم بيش از هر روغن ديگري سرطان زاست.تعداد زيادي از خرده فروشان در ايتاليا از قبيل Coop که بزرگترين سوپرمارکت زنجيره اي در اين کشور است تمام محصولات حاوي شکلات و فندق از جمله نوتلا را تحريم کرد.

يادداشت وزير بهداشت براي فاجعه پلاسکو: آوار اندوه

وزير بهداشت با انتشار يادداشتي در کانال تلگرامي و صفحه شخصي اينستاگرام خود با عنوان«آوار اندوه» نوشت: اي کاش فجايعي چنين تلخ و دردناک، مانند حادثه ساختمان پلاسکو درس عبرتي باشد براي توجه بيشتر به قانون، پيشگيري از تکرار حوادث و البته برخورد جدي‌تر با متخلفان

تشخيص سريع ابتلا به ايدز و هپاتيت ممکن شد

پژوهشگران چيني روشي تازه ارائه کرده‌اند که در آن با استفاده از نانو ذرات مي‌توان وجود ويروس‌هايي نظير HIV و هپاتيت را در خون، بسرعت شناسايي کرد

روغن پوميس زيتون خوراکي نيست, مراقب باشيد

کليه روغن هاي تفاله زيتون (پوميس)موجود در بازار قاچاق و غير مجاز هستند و توصيه ما به مردم اين است که اين روغن هاي زيتون را خريداري نکنند.

هشدار در مورد ژيلت هاي ارزان قيمت

کارشناسان بهداشت اعلام کرده‌اند، ژيلت‌هاي يک‌بار مصرف ارزان‌قيمتي که در سطح شهر در حال فروش هستند و ظاهري مناسب نيز دارند، معمولا چيني بوده و احتمال بيماري‌زايي داشته و مردم به هيچ وجه نبايد از آنها استفاده کنند

نقش آلودگي هوا در فوت آيت الله هاشمي

مانند بسياري ديگر از شهروندان که قرباني آلودگي‌ هوا مي‌شوند و در گواهي فوت هيچ‌کدام نوشته نمي‌شود، علت مرگ: آلودگي هوا.

پيش‌بيني پيري سالم با يک آزمايش خون!!

دانشمندان دانشگاه بوستون در اين پژوهش نشان دادند که الگوهاي خاصي از گروهي از اين نشانگرهاي زيستي مي‌تواند نشان دهد که چگونه يک فرد در آينده مي‌تواند روند پيري سالم و بي خطري داشته باشد.

علت فوت آيت الله هاشمي رفسنجاني

آيت‌الله اکبر هاشمي رفسنجاني، رييس مجلس تشخيص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبري در اثر سکته قلبي و در سن 82 سالگي درگذشت. در اين مطلب به علت فوت آيت الله هاشمي رفسنجاني مي پردازيم.

آلودگي هوا چگونه شما را بيمار مي کند؟

آلودگي هوا ميتواند عامل جديدي براي ابتلا به آسم باشد، يک بيماري تنفسي که از قبل داشته ايد را تشديد کند، يک بيماري مزمن از قبيل سرطان ريه، آمفيزم و بيماري انسدادي مزمن ريوي را تحريک کند.

قلب, يک مغز منحصر به خود دارد!!

"مغز قلب"، قلب را قادر مي سازد تا عملکردهايي نظير يادگيري، يادآوري و تصميم گيري را جدا از قشر مخ انجام دهد و...

علت مرگ جورج مايکل چه بود؟

علت مرگ جورج مايکل از سوي مدير برنامه‌هايش نارسايي قلبي اعلام شده است. نارسايي قلبي زماني رخ مي‌دهد که قلب قادر به پمپاژ کافي نيست و نمي‌تواند جريان خون کافي را به اعضاي بدن برساند.

علت مرگ جورج مايکل چه بود؟

علت مرگ جرج مايکل از سوي مدير برنامه‌هايش نارسايي قلبي اعلام شده است. نارسايي قلبي (Heart failure)، اغلب به معناي نارسايي مزمن قلب (chronic heart failure) است و زماني رخ مي‌دهد که قلب قادر به پمپاژ کافي نيست و نمي‌تواند جريان خون کافي را به اعضاي بدن برساند.

مراقب کورتون در پودرهاي چاق کننده باشيد

دکتر امير حسين جمشيدي گفت: فرآورده ها يا پودرهاي چاق کننده غيرمجاز، اغلب حاوي مقدار بالاي کورتون هستند که موجب احتباس آب در بدن فرد مصرف کننده و افزايش وزن کاذب مي شوند

عوارض استفاده بي رويه از مسکن ها

ما عادت کرده ايم تا سرمان درد گرفت، برويم سر بسته داروها، يک مسکن يا هر داروي ديگري را براي خودمان تجويز کنيم. در اين مطلب به عوارض استفاده بي رويه از مسکن ها مي پردازيم.

آيا خبر پني سيلين هاي آلوده حقيقت دارد؟

اين روزها خبري مبني بر وجود پني سيلين هاي آلوده در فضاي مجازي دست به دست مي شود. در اين خبر به نتيجه بررسي پني سيلين ها و احتمال آلوده بودن آنها مي پردازيم.

آيا ورود موزهاي آلوده به کشور حقيقت دارد؟

برخي در شبکه هاي اجتماعي از آلوده شدن موزهاي وارداتي به ويروس ايدز خبر و هشدار داده بودند که مردم از خوردن اين موزهاي آلوده خوداري کنند.

درمان ديابت نوع 2 به کمک نوعي زهر

محققان استراليايي موفق شده‌اند درمان احتمالي بيماري ديابت نوع 2 را در شکم و زهر پلاتي‌پوس شناسايي کنند.

از اين حشرات آنفلوانزا مي گيريد, مراقب باشيد

تا امروز براي دچار نشدن به آنفلوانزا و سرماخوردگي بايد مراقب بهداشت شخصي، تغذيه و ايمني بدن مان مي بوديم ولي آخرين تحقيقات خبر از دست داشتن حشرات در انتقال آنفلوانزا دارند.

چه کساني مبتلا به آنفلوآنزاي پرندگان مي شوند

رئيس کميته تخصصي بهداشت مواد غذايي جامعه دامپزشکان ايران تاکيد کرد: مردم عادي نگران نباشند، همه افراد در معرض ابتلا به آنفلوآنزاي پرندگان قرار ندارند

سيگارهاي الکترونيکي سرطان زا هستند

نتايج آخرين مطالعات پزشکان موسسه تحقيقاتي DRI آمريکا، احتمال سرطان‌زا بودن سيگارهاي الکترونيکي را تاييد کرده است

استفاده از ماسک هنگام آلودگي هوا چقدر موثر است

اين روزها هواي کلان شهر هاي کشورمان بسيار آلوده است و مرز هشدار را مي گذراند. هواي آلوده براي تمام افراد به خصوص سالمندان،کودکان و افرادي که ناراحتي قلبي و تنفسي دارند خطرناک است.

فوايد شمارش با انگشتان براي مغز

آيا شما هم جزء والديني هستيد که فرزندانتان را از شمردن با انگشت بر حذر مي داريد؟ فکر مي کنيد استفاده از انگشت براي شمارش نشانه ضعف است؟

موج MS در کشور در راه است

نايب رئيس انجمن MS ايران با اشاره به اينکه دو سوم بيماران مبتلا MS در کشور از داروهاي توليد داخل استفاده مي‌کنند، گفت: شيوع اين بيماري در کشور رو به افزايش است و هر سال شاهد ابتلاي تعدادي از هموطنانمان به MS هستيم

براي مقابله با افسردگي چراغ ها را خاموش کنيد!!

يک گروه از محققان آمريکايي: نور زياد و مداوم در طول شب باعث ايجاد افسردگي در موش ها مي شود. همچنين مطالعه ديگري تاثير همين شرايط را در بروز اضافه وزن به اثبات رسانده بود.

علت تب و لرز در هنگام سرماخوردگي چيست؟

کارشناسان علت تب و لرز در سرماخوردگي و بيماري و همين طور گريه کردن آنها به هنگام درد کشيدن را به تازگي کشف کرده‌اند.

علت مرگ منصور پورحيدري کدام سرطان بود؟

بر اساس تشخيص پزشکان و اعلام همسر منصور پورحيدري، وي دچار سرطان ريه شده بود و مدتها با اين بيماري جنگيد. امروزه سرطان ريه اولين عامل مرگ ناشي از سرطان هم در مردان و هم در زنان است اما در گذشته چنين نبوده است. پيش از گسترش مصرف سيگار، سرطان ريه يک بيماري نادر بود!

دليل تکرار بي‌اختيار يک شعر يا آهنگ و ترانه در ذهن چيست؟

تکرار بي اختيار يک شعر يا آهنگ در ذهن يعني بخش‌هاي معمولا کوتاهي از يک ترانه يا آهنگ که به‌صورت ناخودآگاه وارد ذهن شخص شده و او احساس مي‌کند در حال شنيدن آن موسيقي است. اما در حقيقت هيچ منبع صوتي در حال پخش آن نيست.

شربت متادون عامل بيشترين مسموميت هاي دارويي

مشاور مرکز ملي اطلاع رساني داروها و سموم سازمان غذا و دارو گفت: بيشترين مسموميت هاي دارويي در کشور به دليل مصرف دارومخدرها به ويژه شربت متادون براي کنترل درد است

مرگبارترين باکتري هاي موجود در کيف خانم ها!

سالمونلا يکي از مرگبارترين باکتري هاي بيماري زا در جهان است که در کيف خانم ها وجود دارد و از عوارض اين بيماري اسهال, تب و استفراغ است و بيمار در اکثر موارد نياز به بستري در بيمارستان پيدا مي کند.

براي تسکين چه دردي کمپرس آب گرم و براي چه دردي يخ مناسب است؟

تشخيص اينکه براي انواع دردهاي فيزيکي کدام يک از انواع کمپرس‌هاي گرم يا سرد مفيد هستند، کار راحتي نيست. تحمل يخ اغلب ناراحت کننده به نظر مي‌رسد، در حالي که گرما و تحمل آن بسيار راحت‌تر و خوشايندتر است.

نوزاد سه والدي و ملاحظات اخلاقي

تولد فرزندي با 3 والد، تيتر خبري پرسر و صدايي بود که چندي پيش ذهن مردمان را مشغول کرد. رشد علم و فناوري در خصوص مسايل آغازين حيات، همواره براي بشر، جذاب و تعجب‌آور بوده است

21درصد از جامعه ايراني مبتلا به اختلالات روانپزشکي هستند

دبير علمي سي‌وسومين کنگره ساليانه انجمن علمي روانپزشکان ايران با اشاره به اينکه 21 درصد از جامعه ايراني دچار اختلالات روانپزشکي هستند، گفت: اين افراد نياز به ارائه خدمات جهت درمان دارند

راه جديد درمان فشار خون بالا !

فشار خون بالا، بيماري نهفته اي است که تاثيرات بسيار مخربي بر روي اندام‌هاي مختلف بدن، مانند مغز، قلب و کليه دارد. محققان روش جديدي براي درمان فشارخون بالا کشف کرده‌اند که در زير مي خوانيد

اين تذکرات پزشکي شايعه است. باور نکنيد!

شکستن انگشتان، آرتروز مي‌آورد: واقعيت اين است که اگر شکستن انگشتان دردناک نباشد، انجام اين کار ضرري ندارد. مطالعات نشان داده، احتمال ابتلا به آرتروز در کساني که عادت دارند از اين روش براي رفع خستگي انگشتان استفاده کنند، نسبت به افرادي که اين عادت را ندارند، بيشتر نيست.

خميردندان هاي ذغالي مورد تاييد نيست

علي يزداني رييس انجمن دندانپزشکي گفت: خمير دندان هاي ذغالي رنگ به هيچ وجه از سوي انجمن دندانپزشکي تاييد نمي شوند

وظايف مغز دوم يا سيستم عصبي روده شما چيست؟

دانشمندان در تحقيقات خود اثبات کرده اند "مغز دوم" در شکم عملکرد بخش هاي زيادي از بدن را به عهده دارد.مغز دوم مسئوليت کنترل اعمال، تفکر و واکنش هاي بدن ما را به عهده دارد.

علت تشنگي قبل از خواب چيست؟

گرچه اين مطالعه روي موش ها انجام شد، اما نشان مي دهد که علت تشنگي قبل از خواب چيست؟ و چرا مايليم مايعاتي مانند آب يا شير بنوشيم.محققان براساس مطالعات قبلي مي دانستند که موش ها قبل از خواب و بدون آن که تشنه باشند، آب بيشتري مصرف مي کنند اما علت اين کار مشخص نبود.

علت تمايل جوانان به ازدواج سفيد

چندين عامل براي رشد ازدواج سفيد در ايران وجود دارد که مهمترين آن عدم تمايل افراد جهت قبول مسئوليت زندگي زناشويي است. در اين مطلب به شرح کاملي از ازدواج سفيد مي پردازيم.

اين علايم بر روي زبانتان به متخصص طب سوزني چه مي گويد؟

اگر نوک زبان تان قرمز باشد، متخصص طب سوزني درباره ي چگونگي خواب، بي قراري، احساس گرما و شب زنده داري در شب از شما سئوال خواهد کرد. علايم مختلف بر روي زبان شما متخصص طب سنتي را به نتيجه اي متفاوت ميرساند.

لامپ هاي کم مصرف کي خطرناک و کي بي خطر است؟!

لامپ کم مصرف و پاسخ مهندس علي گوراني کارشناس مسئول بهداشت پرتوهاي وزارت بهداشت به ابهاماتي درباره بيماري‌زا و از جمله سرطان‌زا بودن لامپ‌هاي کم مصرف.

سازمان نظام پزشکي قصد ندارد نتايج پرونده کيارستمي را اعلام کند؟

هيچ تعمدي در تاخير در ارائه نتايج پرونده پزشکي مرحوم کيارستمي از سوي سازمان نظام پزشکي وجود ندارد. تا زماني که گواهي فوت و جواز دفن کيارستمي را در اختيار نداشته باشيم نمي‌توانيم علت مرگ وي را تعريف کنيم.

بيماري هيلاري کلينتون چيست؟

گمانه‌زني‌ها درباره سلامتي هيلاري کلينتون بي‌سابقه نيست و به همين خاطر برخي مشكل جسمي او را فراتر از بيماري اعلام شده مي‌دانند، اما به صورت رسمي بيماري هيلاري کلينتون اين گونه اعلام شده است.

چرا بعضي افراد را پشه بيشتر مي خورد؟

دليل جذب پشه و گزيده شدن شيرين بودن خون اين افراد است. بدن صاحبان گروه خوني O آنتي‌بادي‌ کمتري ضد ميکروب‌ها توليد مي‌کند و باعث مي‌شود سيستم ايمني آنها در برابر بيماري‌هاي عفوني ضعيف شود.

استاتين ها داروي جنجال برانگيز

يک مطالعه گسترده درباره داروهاي پايين آورنده کلسترول خون (استاتين‌ها) نشان مي‌دهد که فوايد اين داروها دست کم گرفته شده و بر مضرات آنها بيش از اندازه تاکيد شده است

درخواست جمع‌آوري دستشويي‌هاي ايراني

رئيس انجمن علمي فيزيوتراپي ايران با اشاره به اينکه استفاده از دستشويي‌هاي ايراني بيشترين فشار را به زانوها وارد مي‌کند، پيشنهاد کرد تا کاسه دستشويي‌هاي معمولي در کشور جمع شود و مردم از دستشويي فرنگي استفاده کنند تا دچار آرتروز پيش رونده زانو نشوند

علت فوت اولين دريافت کننده پيوند صورت

اين عمل شگفت‌آور پيوند صورت در آن زمان جنجالي شد و بعضي آن را از لحاظ اخلاقي زير سوال بردند. با انجام اين عمل اما در چند سال اخير جراحي پيوند صورت در چند کشور از جمله آمريکا، اسپانيا، ترکيه، چين و لهستان انجام شده است.

خواب زياد و بلايي که بر سر بدن مي آورد

خواب زياد اگرچه بيماري نيست، ولي مي تواند نشانه بيماري باشد به طوري که افرادي که بيش از حد مي‌ خوابند نسبت به ساير افراد، بيشتر در معرض خطر ابتلا به بيماري‌ هايي نظير ديابت و چاقي قرار دارند.

چرا مي گويند با کفش وارد خانه نشويد؟

در بين خانواده هاي ايراني ورود به خانه با کفش طرفداران زيادي ندارد. در اين مطلب به ذکر دلايل علمي در مورد منع ورود به خانه با کفش مي پردازيم.

آيا مغز افراد باهوش بزرگتر است؟!

محققان مي گويند هوش با اندازه مغز ارتباطي ندارد، بلکه بيشتر با منبع جريان خون به سوي مغز مرتبط است.

علت تاخير بررسي پرونده کيارستمي چيست؟!

دکتر محسن خليلي، قائم مقام معاون انتظامي نظام پزشکي قويا اعلام کرد دليل تاخير در بررسي پرونده کيارستمي، احترام به خواست خانواده آن مرحوم و بازگشت پسر ايشان از سفر بوده است اما وکيل پرونده چيز ديگري مي گويد!!

نامه رئيس مرکز تحقيقات پيشگيري و کنترل دخانيات به مهران مديري

چندي پيش، مهران مديري در نشست خبري فيلم جديدش اقدام به کشيدن سيگار کرد. اين اقدام وي، واکنش‌هاي بسيار زيادي را در پي داشت که مهم‌ترين آنها نامه دکتر غلامرضا حيدري، رئيس مرکز تحقيقات پيشگيري و کنترل دخانيات به مهران مديري است.

آيا پشه هاي سفيد براي انسان ها خطرناک هستند؟

اينروزها پشه هاي سفيد زيادي در سطح شهر ديده مي شوند. به همين دليل در اين مطلب به شرح کاملي از خطرات اين پشه هاي سفيد و چگونگي مقابله با اين موجودات مي پردازيم.

علت فوت داوود رشيدي

داوود رشيدي که کارهاي ارزشمندي چون هزاردستان، آواي فاخته، عطر گل ياس، کمال‌الملک و گل‌هاي داوودي را در کارنامه پُربار کاري خود داشت، متاسفانه چند روز پيش از دست داديم. در اين مطلب به علت فوت داوود رشيدي مي پردازيم.

خطرات روشن بودن واي فاي در شب

اگر شب ها نزديک موبايل و يا تلفن بي سيم و يا واي فاي بخوابيم، مکررا در معرض امواج الکترومغناطيسي هستيم که مي تواند توليد شبانه هورمون خواب را کاهش دهد.

داروهاي خوراکي موثرترند يا داروهاي تزريقي؟

برخي افراد تصور مي‌کنند داروهاي تزريقي بهتر از داروهاي خوراکي است. يک کارشناس در دانشگاه علوم پزشکي اهواز گفت چنين تصوري اشتباه و ناشي از باورهاي غلطي است که درباره داروها وجود دارد.

نان آور خانواده بودن براي مردان مضر است!! براي زنان چطور؟

جامعه‌شناسان دانشگاه کنکتيکات در صد و يازدهمين نشست سالانه انجمن جامعه‌شناسي آمريکا اظهار کردند که نقش مردان در يک خانواده به عنوان نان‌آور براي آنها مضر بوده و باعث کاهش سلامت رواني و تندرستي آن‌ها مي‌شود.

درمان هاي قديمي | 10 درمان قرون وسطايي که همچنان رايج هستند

علي رغم اينکه حوزه پزشکي بطور مستمر به دنبال کشف و استفاده از فناوري‌هاي مدرن‌ و روش‌هاي پيشرفته‌تر براي بهبود سلامت مردم است، ولي مشاهده مي شود که درمان هاي قديمي همچنان مورد توجه بوده و بعضا هنوز از درمان هاي قديمي و گاها قرون وسطايي استفاده مي شود

فروش سبزيجات با ريشه ممنوع است

مديرعامل سازمان ميادين ميوه و تره بار اعلام کرد: فروش سبزيجات با ريشه ممنوع است.

آيا بادکش علت دايره هاي تيره رنگ روي بدن بازيکنان المپيک است؟

در ميان کاروان هايي که از کشورهاي مختلف در المپيک 2016 ريو شرکت کرده اند بيشتر بازيکنان و قهرمانان نامدار کاروان آمريکا بر روي بدنشان دايره هاي تيره و قرمز رنگي ديده مي شود که براي بسياري از طرفداران و تماشاچيان سوال برانگيز است. علت را در اين مطلب بخوانيد.

آيا بادکش يا حجامت علت دايره هاي تيره رنگ روي بدن بازيکنان المپيک است؟

در ميان کاروان هايي که از کشورهاي مختلف در المپيک 2016 ريو شرکت کرده اند بيشتر بازيکنان و قهرمانان نامدار کاروان آمريکا بر روي بدنشان دايره هاي تيره و قرمز رنگي ديده مي شود که براي بسياري از طرفداران و تماشاچيان سوال برانگيز است. علت را در اين مطلب بخوانيد.

مراقب مايت ها باشيد!

شايد تا به حال نام مايت را نشنيده باشيد، مايت‌ها يا هيره‌هاي خانگي، موجوداتي ميکروسکوپي هستند که با چشم غيرمسلح نمي‌توانيم آنها را ببينيم، اما اين حشرات ريز هميشه در کنار ما زندگي مي کنند

مرغ سبز ارگانيک است؟

مرغ سبز مرغي است که به آن آنتي‌بيوتيک و داروهاي آنتي کوکسيديوز که درمانگر نوعي بيماري انگلي طيور با همين نام است داده نشده است. خوردن مرغ سبز پيشنهاد مي شود.

هفته جهاني تغذيه با شير مادر سال 2016

تغذيه با شير مادر به تنهايي بهترين راه براي فرزند شماست تا شروعي بسيار عالي در زندگي خود داشته باشد. براي ما لازم است تا هر کاري را که در توانمان است براي زناني که ميخواهند فرزند خود را با شير خود تغذيه کنند در هر جا و هر زماني که باشد انجام دهيم.

علت مرگ عباس کيارستمي از زبان پزشک فرانسوي

پزشک معالج عباس کيارستمي در فرانسه درباره اينکه آيا روند درمان کيارستمي درست آغاز شده بود، گفت: تاريخچه بيماري او با يک پوليپ آغاز شده بود. يک پوليپ خوش‌خيم و نه بدخيم. البته اين اطلاعات را براساس آنچه پزشکان ايراني در اختيار ما گذاشته بودند، کسب کرده بوديم و فکر مي‌کنم آنها صادقانه آنچه را که رخ داده بود، شرح داده بودند؛ گرچه آنها نگفته بودند «ما اشتباهات زيادي کرده‌ايم» و گفته بودند «بعد از عمل با عواقب فراواني روبه‌رو شديم». عواقبي که يکي دو مورد نبودند، عواقبي که بسيار غيرمعمول هستند.

مدت زمان ويزيت يک پزشک جقدر بايد باشد؟

دکتر محمد آقاجاني, معاون درمان وزير بهداشت ضمن تشريح جزييات استانداردهاي ويزيت و مدت زماني که پزشک بايد براي ويزيت و مشاوره بيماران زمان بگذارد، گفت: بالا بودن تعداد تقاضا براي ويزيت، باعث مي‌شود که بيماران در نوبت‌هاي طولاني انتظار قرار گيرند و اين موضوع سطح کيفي خدمات را کاهش مي‌دهد.

عباس کيارستمي نبش قبر خواهد شد؟!

سخنگوي وزارت بهداشت گفت: با توجه به اينکه علت فوت عباس کيارستمي مشخص است، دليلي براي نبش قبر اين کارگردان وجود ندارد.

کريستيانو رونالدو در 48 همايش سلامت و زندگي!!

نقطه عطف اين همايش را کمپيني در رابطه با "کريستيانو رونالدو" دانست و افزود: اين بازيکن در گفته‌هاي خود اشاره کرده‌ است که «من خالکوبي نمي‌کنم چرا که مي‌خواهم خون خود را اهدا کنم.» اين حرکت نوعي فرهنگسازي در راستاي جلوگيري از خالکوبي براي اهداي خون است.

پاسخ هاي رئيس بيمارستان جم به سوالات پرونده کيارستمي و واکنش تند بهمن کيارستمي

بهمن کيارستمي در پي اظهارات اخير رييس بيمارستان جم درباره‌ي روند درمان عباس کيارستمي،توضيحاتي داد. بهمن کيارستمي در اين متن که در اختيار ايسنا گذاشت،آورد: در تاريخ پنجم مرداد در خبري با عنوان "ناگفته‌هاي رييس بيمارستان جم از پرونده کيارستمي" دکتر تدين‌فر اظهاراتي را درباره روند درمان بيان نموده‌اند. در اين اظهارات سه نکته حائز اهميت است و به توضيح بيشتر نياز دارد:

به بهانه فوت مهديه الهي قمشه اي به خاطر ذات الريه

پس از فوت عباس کيارستمي، بهمن زرين‌پور و مليحه نيکجومند، خبر فوت مهديه الهي‌ قمشه‌اي نيز بسياري را دچار بهت و غمزدگي کرد. او در سن 79 سالگي به دنبال عفونت ريه درگذشت

اخبار خواندنی

مي دانيد کلسترول بالا با مغز شما چه مي کند؟

علت فوت بهمن زرين پور چه بود؟

درمان رفتارهاي وسواسي طي چند دقيقه!

آيا مرغ‌هاي در دسترس ما هورموني هستند؟

آيا ميزان داروي مسکن در بدن قابل اندازه گيري است؟

معاون نظارت سازمان نظام پزشکي تهران: پزشک و کادر درمان هم به استراحت نياز دارند!!

دفاع پزشک جنجالي بيمارستان جم از واکنشش نسبت به سخنان داريوش مهرجويي

شکلات‌هاي کيندر حاوي مواد سرطان‌زا است؟!

واکنش نظام‌پزشکي به اظهارات مهرجويي درباره فوت کيارستمي

نامه تند بهمن کيارستمي در پاسخ به سخنان اخير علي جنتي

علي جنتي: مرگ کيارستمي ناشي از يک سکته بوده است

پزشک شخصي کيارستمي به کميسيون رسيدگي احضار شد

چرا کيارستمي حاضر به پذيرفتن پزشک جراحش نشد؟!

خط و نشان وزير بهداشت براي افرادي که در معالجه عباس کيارستمي قصور کرده اند!

توضيحات رييس بيمارستان جم در مورد درگذشت عباس کيارستمي

کاهش وزن با "زالو درماني" !!

کاهش وژن با "زالو درماني" !!

سيگار الکتريکي, خوب, بد, زشت؟!

داروهايي که براي معده شما عوارض بدي دارند

اين شکلات صبحانه ها خطرناک هستند!!

اين پيراشکي, يخمک, آلوچه و... با اين نام هاي تجاري را نخوريد

دلايل هورموني خيانت به همسر!!

اگر قصد برنزه کردن خود بوسيله اسپري هاي برنزه کننده را داريد, بخوانيد

تأثير خوردن «فرني» در کاهش ابتلا به سرطان

مصرف چه داروهايي مانعي براي روزه داري نيست؟

نجات بيماران سرطاني با القاي پيام خودکشي!

محصولات غذايي اين برندها و شرکت ها را نخريد!

متاهل بودن براي سلامت زنان مفيدتر است يا مردان؟

نمک با اين نام هاي تجاري را نخريد!

چرا نبايد با معده پر بخوابيم؟

عوارض جانبي ايبوپروفن بسيار خطرناک و جبران ناپذير هستند

بيماران ديابتي از اين خاصيت داروي متفورمين بي خبرهستند

طرح منع تبليغات و معرفي محصولات آسيب رسان به سلامت

پژوهشگران رويان منبع سلول جديدي براي درمان انواع بيماري عصبي معرفي كردند

اوتيسم در کمين نوزادان سزاريني!

40 ميليون ايراني، طعمه بيماري دردناک

سيگارهاي الکترونيکي مضر هستند يا مفيد؟

هشدار به افرادي که پاهاي بلندي دارند!!

واکنش وزارت بهداشت به خبر "آسيب‌رسان بودن سفره‌هاي يکبار مصرف"

اين داروهايي که مصرف مي کنيد، عوارض خطرناکي دارند

اين داروي سرماخوردگي احتمال آلزايمر را افزايش مي دهد!

با بوتاکس هم چين و چروک ها را صاف کنيد و هم اين اختلال ها را درمان کنيد!

چرا به افراد مسن توصيه مي شود روزانه آسپرين مصرف کنند؟

اين آبليموها طبيعي نيستند و مشکل دارند!

نظر دو پزشک متخصص درباره علت ايست قلبي مهرداد اولادي

افزايش قد با مکمل ها, حقيقت يا دروغ؟

آيا محصولات ترش مثل لواشک، باعث چربي سوزي و لاغري مي شوند؟

زايمان در آب و زايمان اپيدورال را فراموش کنيد، خطرناک است!!

پروفسور سميعي: وزن مغز زنان يکصد گرم کمتر از وزن مغز مردان است!!

مشکلات ناگفته بيماران اسکيزوفرن

راه اندازي بزرگترين بيمارستان مغز و اعصاب جهان در ايران

يک شب بدخوابي معادل شش ماه تغذيه پرچرب!!

انتقال ايدز از طريق رابطه جنسي رو به افزايش است

چرا چشم ها قي مي کنند؟

با خوردن شکلات با هوش شويد

آيا واقعا 90% از سرطان ها قابل پيشگيري هستند؟

تاثير استفاده نکردن از آسانسور بر مغز

برنج و نان خطر ابتلا به سرطان ريه را افزايش مي دهند!!

افسردگي با بدن شما چه مي کند؟

مصرف ويتامين D براي کاهش درد و کُند کردن روند پيشروي آرتروز زانو, درست يا غلط؟!

اين صابون ها و لوازم آرايشي موجب اختلال هاي هورموني در بدن مي شوند

داروهاي گياهي مي توانند شما را مسموم کنند، مراقب باشيد

عوارض بروفن و ديکلوفناک که بايد بدانيد

بلايي که خوردن نان بر سر ايرانيان مي آورد

ماهي قرمزهاي امسال هم بيماري زا هستند؟

مردم براي اطمينان از عدم وجود جيوه از مرغ‌هاي شناسنامه‌دار استفاده کنند

مراقب آجيل هاي کهنه باشيد, اين سم سرطانزا در انتظار شماست

جلو کشيدن ساعت در اول بهار براي سلامتي ما مفيد است يا مضر؟

ويروس هاي سرماخوردگي و آنفولانزا را با سشوآر از بين ببريد!!

خطر تکرار سونوگرافي3 بعدي و 4 بعدي براي جنين!

چرا مردان کمتر از زنان تحت تاثير خميازه ديگران هستند؟

اگر دچار بي خوابي کشنده شده ايد, بخوانيد

چگونه صندلي ماشينم را تنظيم کنم تا کمردرد نگيرم؟

ميزان مصرف مناسب قهوه براي سلامتي چقدر است؟

وزن مناسب خود را محاسبه کنيد

کثيف ترين چيزها در رستوران که نبايد به آنها دست بزنيد، مراقب باشيد!

اگر چاي را براي کاهش وزن و خواص درماني آن مي نوشيد, به دم کردنش توجه کنيد!

مهم ترين علت کوتاه بودن قد را بدانيد

اگر در کاهش وزن تان موفق نيستيد، ايراد از رژيم لاغري شماست نه شما!!

در صورت سرماخوردگي براي استفاده از آنتي بيوتيک ها عجله نکنيد!

20واقعيت کمتر شناخته شده درباره چپ دست ها

نکات تغذيه‌اي براي شب يلدا

وقتي چاق شدن به دليل پرخوري نيست!

توصيه هاي ديابتي براي شب يلدا

داروهايي که مي توانند کشنده باشند

تاثير کتاب خواندن بر جنين در دوران بارداري

اين افراد بي خواب مي شوند

چرا زنان بيشتر عمر مي کنند؟

رابطه چاقي و حافظه

چاقي نوجوانان را جدي بگيريد

در هنگام سرماخوردن فين نکنيد, آب بيني تان را بالا بکشيد, مفيدتر است!

اسامي برندهاي غيرمجاز گلاب و عرقيات گياهي

واقعا سيگارهاي لايت از سيگارهاي معمولي نيکوتين کمتري دارند؟

تفاوت نوشيدني ميوه اي, نکتار و آبميوه طبيعي چيست؟

سوسيس‌هاي تقلبي که نبايد بخوريد

چرا برخي از داروها و ويتامين ها به صورت قرص جوشان هستند؟

اندازه گيري فشارخون صبح مطمئن تر است يا عصر؟

چرا بزاق دهان زخم را التيام مي دهد؟

بلايي که گريم‌ هاي آرايشي بر سر هنرپيشه‌ها مي‌آورد

پسر يا دختر؟ تعيين جنسيت فرزند مطابق ميل شما!

علت سردي دست و پا چيست؟

از مصرف خودسرانه آنتي بيوتيک ها خودداري کنيد

با مخدرهاي خياباني,نمک حمام,فلاکا و purple drank آشنا شويد

چگونه گوشت مرغ تازه را از کهنه تشخيص دهيم؟

نوشابه انرژي زاي Red BUll از نظر بهداشتي و شرعي شبهه ناک است و مجوز ندارد!!

بيماري وبا در کمين زائران ايراني!!

علت فوت ريحانه بهشتي, بانوي دووميداني از زبان برادرش

وزوز گوش يکي از عوامل خودکشي است, مراقب باشيد!

علت درگذشت هادي نوروزي از زبان روانشناس و پزشک تيم پرسپوليس

حجامت چه فوايد و زيان هايي دارد و چه کساني مي توانند حجامت کنند؟

37 قلم کالاي مضر سلامت ممنوع التبليغ شدند!

به بهانه روز جهاني آرتروز

آبليمو با اين نام هاي تجاري را نخريد!

به کرم هاي لاغري تبليغ شده در ماهواره اعتماد کنيم؟

بيماري و درگذشت هما روستا به روايت پزشک معالجش

واکسن آنفلوانزا براي شما لازم است يا نه؟

اين داروها حافظه شما را ضعيف مي کنند

علت بسته شدن کارخانه آب معدني دماوند چه بود؟

اسرار زيبايي، جواني و لاغري ساندرا بولاک

به بهانه روز دامپزشکي

درگذشت هادي نوروزي از زبان پزشک باشگاه پرسپوليس

نوشابه رژيمي به لاغري کمک مي کند؟

مهم ترين علل کوتاه بودن قد را بدانيد

علت درگذشت هادي نوروزي از زبان متخصصان قلب

ژلوفن، خوب يا بد؟!

تا ابتلا به ويروس کرونا 40 دقيقه فاصله هست!

با بازگشت حجاج مراقب کرونا باشيد

اين روزها براي تزريق واکسن آنفلوانزا اقدام کنيد

قوانين استفاده از رحم جايگزين براي زوج هاي نابارور

از مژه مصنوعي بترسيد!

به بهانه روز جهاني قلب 2015

به بهانه روز جهاني بيماري هاري

به دليل حادثه منا بيماري کرونا در راه است

وقتي به دلايل عجيب چاق مي شويم

به بهانه روز جهاني آلزايمر 2015

شمشير دولبه اي به نام دگزامتازون

به دستگاه هاي لاغري اعتماد کنيم يا نه؟

شما هم با پرواز مشکل داريد؟

وقتي واقعا بي دليل چاق مي شويم!

مصرف خودسرانه کورتون ممنوع!

اصول ساده اما مهم براي لاغري!

اين علايم نشان مي دهند بدنتان دچار کم آبي شده است

بعد از ترک سيگار چه اتفاقي در بدن مي افتد؟

دارو هم چاق مي کند؟

محصولات آنتي‌باکتريال؛ مزايا و معايب

آيا بيت ا... عباسپور بر اثر مصرف مکمل‌هاي بدنسازي دچار واسکوليت شد؟

اين اعتياد ترک ندارد!

خستگي امانتان را بريده است؟

مسموميـت‌ با الکل را ساده نگيريد

زيباسازي فک، چانه و گونه چگونه انجام مي شود؟