آخرین اخبار

23 ترفند براي داشتن شکم صاف، بدون ذره اي ورزش! تازه هاي سلامت

23 ترفند براي داشتن شکم صاف، بدون ذره اي ورزش!

  بزرگنمايي:

چه خبر - چطور بدون ورزش کردن شکم خود را صاف کنيم؟

دور کمر بخشي از بالاتنه است که زنان و مردان بيشترين نگراني را در موردش دارند. در اين مقاله روش هاي ساده براي کاهش چربي شکم و داشتن يک شکم صاف براي هميشه را با شما در ميان مي گذاريم.

1 . براي داشتن يک شکم صاف، پروبيوتيک بيشتري مصرف کنيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

*ميکروبيوم هاي microbiome روده ما بيشتر از آنچه به آنها اهميت مي دهيم، سلامت ما را کنترل مي کنند، به همين دليل است که تجمع انواع باکتري هاي مفيد در روده از اهميت بالايي برخوردار است. يکي از روش هاي افزايش ميکروبيوم هاي مفيد در روده مصرف مکمل پروبيوتيک يا خوراکي هاي حاوي پروبيوتيک است. نه تنها اين کار باعث مي شود کمتر بيمار شويد، احساس شادي بيشتري داشته باشيد و هضم را نيز آسان تر مي کند، بلکه به از بين رفتن نفخ و صاف کردن شکمتان هم کمک مي کند.

*ميکروبيوم microbiome:اجتماعي از جانوران کوچک ميکروسکوپي (مانند باکتري ها، قارچ ها وويروس ها) که در يک محيط خاص از جمله بدن انسان زندگي مي کنند.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : پروبيوتيک و 7 نکته اي که قبل از مصرف پروبيوتيک بايد بدانيد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : فوايد پروبيوتيک ها براي بدن

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 11 منبع پروبيوتيک خوشمزه و تاثيرشان بر روده و هضم غذا در بدن شما

2 . براي داشتن شکم صاف، نمکدان را از روي ميز برداريد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

نمک اگر به اندازه مصرف شود چيز خوبي است، ماده معدني اي که براي سلامت قلب و مغز ضروري است. ولي مصرف بيش از حد نمک باعث احتباس آب در بدنتان شده و شکمتان مثل يک بادکنک پر آب ورم خواهد کرد. کم کردن نمک يکي از قدم هاي اوليه براي کاهش وزن ناشي از احتباس آب اضافه در بدن است. (يکي از دلايلي که ممکن است با انجام آن هنگام شروع يک رژيم غذايي جديد شاهد کاهش وزن زيادي باشيد.) نمکدان را از روي ميزتان برداريد تا عادت نمک زدن به همه غذاها از سرتان بيفتد. اگر واقعا بعد از چشيدن غذا حس کرديد بي نمک است مي توانيد از جايتان بلند شده و مقداري نمک به غذا بزنيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : علت جمع شدن آب زير پوست و احتباس آب در بدن چيست؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : دريافت بيش از حد نمک 7 هشدار براي سلامت کلي بدن دارد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 8 ادويه که بهترين جايگزين براي نمک هستند

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : علاقه زياد شما به نمک به يکي از اين دلايل است

3 . براي داشتن شکم صاف آدامس خود را بيرون بيندازيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

بسياري از مردم به آدامس جويدن به عنوان راهي براي سرکوب گرسنگي يا خوردن بي برنامه نگاه مي کنند ولي اين روش ممکن است عوارض جانبي ناخوشايند داشته باشد: نفخ شکم. هر کسي به طور طبيعي هنگام جويدن مقدار کمي هوا مي بلعد ولي اين مقدار در افرادي که آدامس مي جوند خيلي زياد است که منجر به گاز و نفخ مي شود. به علاوه مشخص شده که برخي شيرين کننده هاي مصنوعي موجود در آدامس اشتهاي شما براي مصرف هله هوله را افزايش مي دهند. بنابراين آدامس از دو جهت باعث افزايش دور کمرتان مي شود.

4 . براي داشتن شکم صاف با دهان باز غذا نخوريد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

اول اين که غذا خوردن با دهان باز ناخوشايند است. دوم اين که جويدن غذا و همزمان نفس کشيدن از طريق دهان باعث مي شود به همان اندازه غذا، هوا ببلعيد که موجب باد کردن شکم مي شود. يادگيري رفتار مناسب سر ميز نه تنها شکمتان را صاف نگه مي دارد، بلکه باعث خوشحالي بيشتر خانواده و دوستانتان هم خواهد شد.

5 .براي داشتن شکم صاف مصرف شيريني خود را کاهش دهيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

شيريني جات واقعا خوشمزه هستند ولي براي بدنمان خوب نيستند و اين مساله شکم مان را هم شامل مي شود. نه تنها به خاطر کالري اضافه و افزايش سايز دور کمرتان بلکه به اين دليل که مصرف قند بيش از حد منجر به مقاومت به انسولين شده و به بدن اعلام مي کند که چربي اضافه اطراف کمر را ذخيره کند. اين تاثير طولاني مدت قند است ولي در کوتاه مدت قند با تغذيه کردن باکتري هاي بد روده باعث نفخ کردن شکم و افزايش گاز روده مي شود. وقتي نوبت به صاف کردن شکمتان مي رسد حذف شکر يکي از بهترين کارهايي است که مي توانيد انجام دهيد.

6 . براي داشتن شکم صاف هورمون هايتان را چک کنيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

درست کار نکردن هورمون ها داراي انواع عوارض جانبي ناراحت کننده است و نفخ شکم يکي از آن هاست. به همين دليل است که يکي از شکايت هاي اوليه زنان در دوران يائسگي به خاطر نفخ شکم است! نمي توانيد زمان را به عقب برگردانيد و هورمن هاي دهه 20 را دوباره در بدن بازسازي کنيد، ولي مي توانيد سعي کنيد مطابق نظر پزشکتان هورمون هاي بدنتان را در محدوده طبيعي نگه داريد. در اين حين درست غذا خوردن و ورزش کردن راههايي طبيعي هستند که مي توانيد براي تعادل هورموني انجام دهيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 12 روش طبيعي براي رسيدن به تعادل هورموني

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : بهترين غذاها براي ايجاد تعادل در کارکرد هورمون‌ها

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : کاهش وزن را با متعادل کردن هورمون هاي بدنتان تجربه کنيد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : به هم خوردن تعادل هورموني با کارهاي ساده اي که انجام مي دهيم !!!

7 . براي داشتن شکم صاف مشکل يبوست خود را درمان کنيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

تقريبا 20% از آمريکايي ها از يبوست مزمن رنج مي برند و اين مشکل مي تواند بر کل بدن شما تاثير بگذراد از جمله احساس نفخ ناخوشايند و ورم معده.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : درمان يبوست با 5 دمنوش خانگي

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : درمان يبوست با 7 راه حل براي اينکه فردا صبح شکم تان راحت تر کار کند

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : چگونه يبوست را با آب ولرم رفع کنيم

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : چه راه حل هايي براي رفع يبوست طي دوران بارداري وجود دارد؟

8 . براي داشتن شکم صاف مصرف کلم بروکلي را کاهش دهيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

سبزيجات خانواده کلم يکي از سالم ترين گروه سبزيجات هستند که مي توانيد بخوريد ولي متاسفانه يکي از عوامل اصلي باد کردن شکم مي باشند. به خاطر وجود رافينوس raffinose، ترکيبي که پس از تجزيه منجر به توليد گاز مي شود، بروکلي، کلم و گل کلم و سبزيجات مشابه به طور قابل توجهي دور کمرتان را افزايش مي دهند. ولي مصرف آن ها را براي هميشه کنار نگذاريد. فقط براي وعده اي استفاده کنيد که شلوار راحتي پوشيده باشيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : فوايد کلم بروکلي

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : کلم بروکلي را با اين چاشني بخوريد؟!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : کلم بروکلي، کلم برگ يا گل کلم؟

9 .براي داشتن شکم صاف زودتر بخوابيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

امروزه آمريکايي ها کمتر از هميشه مي خوابند که تاثير منفي روي سلامت مي گذارد و تاثير آن روي دور کمر ما مشخص تر است. براساس مطالعه انجام شده توسط انجمن غدد درون ريز Endocrine Society ،کم شدن فقط 30 دقيقه خواب هر شب مي تواند منجر به افزايش وزن شود. بدتر از آن اين است که اين افزايش وزن مستقيم روي شکم تاثير مي گذارد. محققان دريافتند که بهترين چرخه خواب، خوابي است که بر اساس ريتم طبيعي شبانه روزي باشد، يعني خواب و بيداري همزمان با طلوع و غروب خورشيد انجام بگيرد.

10 . براي داشتن شکم صاف از مصرف غذاهاي فرآوري شده صرف نظر کنيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

غذاهاي فرآوري Processed foods شده يکي از بزرگترين منابع نمک در رژيم غذايي هستند و بخش ترسناکش اينجاست که حتي متوجه آن نمي شويد. به دليل فرمول اعتياد آور اين خوراکي ها، نمک در هر يک از غذاهاي فرآوري شده مخفي شده از سوپ گرفته تا سس پاستا و حتي شريني جاتي مثل کيک هاي جعبه اي. غذاهاي فرآوري شده را با غذاهاي تازه جايگزين کنيد تا شکمتان از شما متشکر شود. با اين کار نه تنها از شر نفخ ايجاد شده توسط نمک خلاص مي شويد بلکه کالري هاي پوچ و اضافه اين خوراکي ها را از دست مي دهيد که منجر به کاهش وزنتان خواهد شد.

11 . براي داشتن شکم صاف نوشيدني هايتان را با دقت بيشتري انتخاب کنيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

شکم صاف تري مي خواهيد؟ به ليوانتان نگاهي بيندازيد – شير و نوشابه دو عامل اصلي تورم شکم هستند. تقريبا 65% مردم پس از تولد توانايي کافي براي هضم لاکتوز ندارند، يعني يک ليوان شير گرمي که قبل از خواب مي خوريد ممکن است عامل بيدار شدن شما بر اثر تنگ شدن بيش از حد شلوارتان باشد. اين مشکل نشان مي دهد شما احتمالا دچار عدم تحمل لاکتوز هستيد. و وقتي صحبت از نوشابه مي شود، بايد بدانيد که در هر دو نوع نوشابه، هم معمولي و هم رژيمي که بزرگ کننده شکم هم هستند، شيرين کننده و کربنات carbonation (فرايند چسباندن دي اکسيد کربن به لايه ها) استفاده شده است. سعي کنيد اين دو را از رژيم غذايي خود حذف کنيد تا شکمي صاف داشته باشيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : محتويات نوشابه را مي شناسيد؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : همه چيز درباره نوشابه هاي رژيمي و غير رژيمي

12 . براي داشتن شکم صاف آب بيشتري بنوشيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

با وجود تعداد زياد نوشيدني هايي که دور کمرتان را افزايش مي دهند، يک نوشيدني وجود دارد که تضميني شکمتان را کوچک مي کند: آب. نوشيدن آب ساده H2O از اين جهت کارساز است که هيدراته ماندن hydrated (آبرساني کردن) به بدنتان اعلام مي کند مشکلي با آزاد کردن آب حبس شده در شکمتان که منجر به نفخ شده، ندارد. به علاوه ثابت شده که نوشيدن آب هوس خوردن شيريني را کاهش مي دهد، اشتها را کم مي کند و کمک مي کند زودتر احساس سيري داشته باشيد.

13 . براي داشتن شکم صاف روي ميز آشپزخانه يک ظرف ميوه بگذاريد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

ميوه هايي مانند بري ها berries (انواع توت ها)، گيلاس، سيب و پرتقال سرشار از کورستين quercetin هستند، يک ماده طبيعي براي کاهش التهاب شکم. و اگر يک کاسه از اين خوراکي هاي مفيد درست جلوي چشمتان در آشپزخانه باشد، احتمال اين که به عنوان ميان وعده از ان ها مصرف کنيد بيشتر مي شود. يا اين که مي توانيد يک اسموتي smoothy خوشمزه براي صبحانه با اين ميوه ها آماده کنيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : کوچک کردن شکم با 4 اسموتي ميوه اي

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 10 اسموتي خوش طعم و لاغر کننده

14 . براي داشتن شکم صاف به زندگيتان طعم بدهيد (ادويه مصرف کنيد)

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

در مطالعات انجام شده مشخص شده که رازيانه، نعنا، زنجبيل اثرات آرام بخش روي شکم دارند. اين ادويه ها با افزايش آنزيم هاي گوارشي کمک مي کنند تا خوراکي ها سريعتر در طول دستگاه گوارش حرکت کنند. و حرکت سريعتر غذاها به معني شکمي کوچک تر است. به علاوه، نعناع گرفتگي و گاز را کاهش مي دهد، زنجبيل به رفع حالت تهوع و التهاب کمک مي کند، و رازيانه با خاصيت ديورتيک diuretic (ادرار آور) خود به دفع آب حبس شده در شکم کمک مي کند.

15 . براي داشتن شکم صاف وضعيت بدن را در بهترين حالت قرار دهيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

مي خواهيد در عرض 2 ثانيه شکمي صاف تر داشته باشيد؟ راست بايستيد! خموده بودن باعث مي شود شکمتان روي هم بيفتد ولي صاف نگه داشتن ستون فقرات منجر به صاف شدن تمام بدن شده و باعث مي شود بلند تر و شيک تر به نظر برسيد. مي خواهيد ظاهرتان باز هم صاف تر به نظر برسد؟ از ترفند قديمي مدل ها استفاده کنيد و باسنتان را کمي به عقب انحنا بدهيد - اين کار پوست شکمتان را کشيده و سفت تر مي کند و زماني که از جلوي دوربين عبور مي کنيد شکمتان کوچک تر ديده مي شود. درست است که اين روش موقتي است ولي تلاش براي داشتن يک وضعيت بدني مناسب مزيت هايي فراتر از خوب به نظر رسيدن دارد.

16 . براي داشتن شکم صاف آرامش خود را افزايش دهيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

استرس سطح کورتيزول cortisol را بالا مي برد. اين هورمون اغلب به نام "هورمون چربي شکم" شناخته مي شود زيرا به بدن پيام مي دهد که چربي اطراف کمر را ذخيره کند. با اضافه شدن عوامل استرس زا بر اثر سبک زندگي مدرن مي بينيد که کورتيزول به طور مداوم وارد رگ هايتان مي شود. اين حالت استرس فرساينده از جهات مختلف براي سلامتي خوب نيست. شکمتان فقط يکي از آن هاست بنابراين اهميت زيادي دارد که روزانه زماني براي کاهش استرس اختصاص دهيد. يوگا، مديتيشن، پياده روي، وقايع نويسي، سرگرمي هايي مانند انجام هنر هاي دستي يا نواختن موسيقي همه روش هاي امتحان شده براي کاهش استرس هستند.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : مديتيشن

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : يوگا چيست؟ژيمناستيک ،هيپنوتيزم يا مديتيشن؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : همه آنچه در مورد مراقبه و مديتيشن بايد بدانيد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 10 روش تمدد اعصاب براي کاهش استرس

17 . براي داشتن شکم صاف از لوازم الکترونيک کمتر استفاده کنيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

تلفن، تبلت و تلويزيون ممکن است به راه هاي مختلف روي اندازه دور کمرتان تاثير بگذارند. واضح است که اگر در حال استفاده از لوازم الکترونيک باشيد، مي نشينيد و ديگر حرکت نکرده و کالري نمي سوزانيد. ولي اثرات اين وسايل الکترونيک فراتر از انرژي است. نور آبي صفحه نمايش لوازم الکترونيکي مي تواند ريتم شبانه روزي شما را مختل کند؛ بنابراين اعتياد به لوازم الکترونيکي خوابمان را کاهش مي دهد. هر دوي اين ها مي تواند منجر به افزايش چربي شکم شود.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : خطرات امواج تلفن همراه تان را با اين روش ها کاهش دهيد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : تاثير امواج تلفن همراه بر روي قلب!

18 .براي داشتن شکم صاف لباس زير فرم دهنده بپوشيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

شايد استفاده از گن ايده خوب و راحتي نباشد ولي گاهي اوقات براي صاف به نظر رسيدن شکم و پوشيدن لباس مهماني مورد علاقه تان به کمک بيشتري نياز داشته باشيد. و هيچ اشکالي در استفاده از تکنولوژي براي رسيدن به اين خواسته وجود ندارد. گن هاي فرم دهنده در اين چند سال راهي طولاني طي کرده اند و مدل هايي متنوع و راحت با پارچه هايي سبک براي زنان و مردان در دسترس است.

19 . براي داشتن شکم صاف مصرف فيبرتان را افزايش دهيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

خوراکي هاي فيبر دارد مثل قرص معجزه آساي صاف کننده شکم عمل مي کنند. اثبات شده که ميوه ها، سبزيجات و غلات کامل، به خصوص آنهايي که فيبر محلول بالايي دارند نقش بسزايي در کاهش چربي قسمت مياني بدن ايفا مي کنند. به علاوه اين خوراکي ها معده شما را پر کرده و باعث مي شوند کمتر بخوريد و در طولاني مدت شکمتان را کوچک مي کند.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : چگونه فيبر بيشتري مصرف کنيم؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : نشانه هايي که مي گويند فيبر مصرفي شما بيش از حد کم است, مراقب باشيد!

20 . براي داشتن شکم صاف لزوم جراحي را در نظر بگيريد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

منظورمان اين نيست که نياز به جراحي زيبايي شکم(tummy tuck ) داريد. (با اين که مي تواند شکمتان را صاف کند.) مي خواهيم بگوييم چندين مشکل سلامتي ممکن است در شکم شما وجود داشته باشد که باعث ورم شکم شده و تا آن ها را رفع نکنيد هيچ کاري قادر به صاف کردن شکمتان نخواهد بود. به عنوان مثال، بسياري از زنان بعد از زايمان دچار دياستيزيس رکتي* (diastisis recti) يا جدا شدن عضلات شکم هستند. عضلات حدود 25 درصد از اين زنان کاملا به حالت اوليه خود برنمي گردند و جداشدگيشان دائمي مي شود. به همين ترتيب، فتق hernia (مادرزادي يا در اثر جراحت) هم مي تواند منجر به ايجاد مشکل در شکم شود که هر دوي اين ها با جراحي قابل حل هستند.

* Diastasis Recti : تغيير شکل و ضعف شديد عضلات جلوي شکم

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : انواع فتق را بشناسيم

21 . براي داشتن شکم صاف سيگار کشيدن را ترک کنيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

آيا واقعا به دليل ديگري براي کنار گذاشتن اين ميله سرطاني نياز داريد؟ سيگار کشيدن شما را چاق مي کند. نه تنها شيگار کشيدن کمکي به لاغري شما يا ساير باورهاي غلط در مورد سيگار، نمي کند بلکه افراد سيگاري تجمع چربي بيشتري اطراف بخش مياني شکمشان دارند. وقتش شده با سيگار خداحافظي کنيد.


22 . براي داشتن شکم صاف سندرم روده تحريک پذير irritable bowel syndrome را درمان کنيد

23 ترفند براي صاف کردن شکم بدون ذره اي ورزش

IBS يا سندرم روده تحريک پذير شايع ترين اختلال گوارشي است. علايم IBS شامل حالت تهوع، اسهال، يبوست، درد معده و نفخ است. با اين که علل آن شناخته شده نيست ولي تصور مي شود به فاکتورهاي سبک زندگي از قبيل رژيم غذايي، ورزش، هورمون ها و استرس مرتبط مي شود. بيماران اغلب با ايجاد تغييرات در سبک زندگي متوجه کاهش و از بين رفتن علايم IBS مي شوند.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : روده تحريک پذير و تاثير شگفت انگيز روان درماني بر آن


منبع: سيمرغارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

فوايد علمي براي استفاده از ظروف مسي

شارژ و ترميم سلول هاي مغز با اين ورزش

6 تغيير ساده و مهم براي حفظ سلامت و عمر طولاني تر

علت خواب آلودگي بهاري چيست و چطور با خواب آلودگي مقابله کنيم؟

8 قسمت بدن که نبايد لمس کنيد

مسموميت با قارچ سمي را چطور درمان کنيم

غذاهاي مفيد و مضر براي شما که حساسيت فصلي داريد

چرا پشت سر هم عطسه مي کنم؟ آيا عطسه در خواب اتفاق مي افتد؟

خواب راحت شبانه با ترک اين عادت هاي اشتباه

10 بيماري عجيب و هولناک که از طريق نيش پشه منتقل مي شوند

روش هاي طبيعي براي افزايش هورمون شادي

علايم نشان دهنده بيماري در چشم ها

12 دليل براي نفخ ناگهاني

هنگام انجام فعاليت هاي خلاقانه موسيقي گوش ندهيد

علت عرق زياد زير بغل و روش هاي درمان

علت تيک هاي عصبي چيست؟ آيا تيک عصبي درمان مي شود؟

براي به تعويق انداختن پيري مغز بايد اين دو نکته را رعايت کنيد

داغ شدن بدن نشانه چيست؟ چرا هميشه بدنم گرم است؟

باکتري سالمونلا در ماهي قرمز و بيماري هاي ناشي از آن

ژله و پاستيل چه خواصي دارد و براي چه کساني ممنوع است؟

افزايش وزن در تعطيلات و باورهاي غلطي که بايد کنار بگذاريد

روش هايي براي درمان ميگرن بدون نياز به دارو

دوش گرفتن با آب سرد چه فوايدي براي سلامت دارد؟

عوامل تهديد کننده قلب از شب کاري گرفته تا ازدواج ناشاد

خطرناک ترين شوينده هاي خانه تکاني کدامند؟

آيا توقف قلب امکان پذير است؟ به بهانه پخش برنامه عصر جديد

چگونه طول عمرمان را مثل يک ورزشکار افزايش دهيم

علت سردي پاها چيست؟

گياهان آپارتماني که نگهداري آنها براي حفظ سلامت ضروري هستند

مهم ترين دلايل پزشکي کم اشتهايي چيست؟

شوينده هاي شيميايي که براي خانه تکاني نوروز نبايد استفاده کنيد

مشکلات بينايي نوزادان چه علايمي دارد

هر آنچه بايد در مورد مدفوع بدانيد + پيوند مدفوع چيست؟

کدام بيماري ها باعث بر هم خوردن تعادل شما مي شوند؟

چرا با افزايش سن حس بويايي کاهش پيدا مي کند

خطرات مصرف عطر و ادکلن که تاکنون نشنيده ايد!

پير شدن غير عادي مغز با اين علايم همراه است

نوار مغز EEG چيست و چه زماني بايد نوار مغز بگيريد؟

علايمي که نشان ميدهد متابوليسمتان کند است

اين سرفه ها يعني قلب شما بيمار است، مراقب باشيد

مراقب سم خطرناک سيب زميني سبز رنگ باشيد

چشم قهوه اي ها بيشتر به افسردگي فصلي دچار مي شوند يا چشم آبي ها؟

آيا قرص لاغري واقعا باعث کاهش وزن مي شود؟

علت داغ کردن بدن چيست؟

6 استفاده خانگي قرص آسپرين، از درمان شوره سر تا رفع جوش پوستي

چرا هميشه خسته ام؟ چطور از خستگي مزمن خلاص شويم؟

مور مور شدن وبي حسي دست و پا نشانه چيست؟

کاهش وزن با رژيم ماست + برنامه غذايي روزانه با ماست

مشکلات دست ها که نشان دهنده بيماري است

آلوده ترين اشيائي که هر روز به آنها دست مي زنيم