آخرین اخبار


10 ماشيني که با قيمت 10 ميليون تومان مي توانيد بخريد! ماشين

10 ماشيني که با قيمت 10 ميليون تومان مي توانيد بخريد!

  بزرگنمايي:

چه خبر - 10 ماشين‌ شهري با کمتر از 10 ميليون تومان!

احتمالا وقتي تيتر را خوانديد، زير لب گفته‌ايد، مگر مي‌شود با اين پول‌ها صاحب ماشين درست و حسابي شد؟! حق هم داريد؛ در آشفته بازاري که پرايد 20 و اندي ميليون تومان و پژو پارس نزديک به 40 ميليون تومان قيمت‌گذاري مي‌شود، خريد خودرو با بودجه‌اي کمتر از ده ميليون تومان به رويا مي‌ماند! با اين حال، هنوز گزينه‌هاي دست دوم و بعضا قديمي در اين بازه قيمتي يافت مي‌شوند که در صورت محدوديت بودجه به ده ميليون تومان مي‌توان به آنها فکر کرد.

خودروهايي که هرچند عمدتا به دليل کهولت سن! چندان سرحال و رو پا نيستند و بعضا به مراقبت و مراجعه مکرر به تعميرگاه نياز دارند، اما در شرايط اين روزهاي بازار شما را از بي‌ماشيني رها مي‌کنند.

در ادامه به بررسي کوتاه ده مورد از خودروهاي قابل خريداري در کمترين بازه قيمتي ممکن خواهيم پرداخت که مي‌توانند به عنوان نخستين خودروي شما يا حتي در جايگاه يک خودروي ارزان‌قيمت مورد استفاده قرار بگيرند. البته پيشنهاد مي‌کنيم تنها در صورتي سراغ اين گزينه‌ها برويد که اندکي دست به آچار و فني باشيد!
1. دوو ريسر
کرمان خودرو ريسر را اوايل دهه 70 شمسي يا به طور دقيق‌تر از سال 1371/ 1992 به بازار کشور عرضه کرد. اين خودرو که در دو نسخه سدان و هاچ بک و با پيشرانه 4 سيلندر 1/5 ليتري تک انژکتور (در مدل‌هاي 1992 و 1993) و چهار انژکتور (در مدل‌هاي 1994) در ايران به فروش رسيد، خودرويي است که اين روزها انواع متفاوتش با قيمت کمتر از ده ميليون تومان در بازار خريد و فروش مي‌شود. ظاهر نه‌چندان قديمي، محبوبيت نسبتا مطلوب، سواري نرم، مصرف سوخت بهينه، لوازم يدکي نسبتا فراوان در قياس با ديگر خودروهاي دهه 90 ميلادي، از جمله امتيازهاي مثبت اين خودرو است، اما بايد در نظر داشته باشيد که ساختار فني اين خودرو را هر مکانيکي نمي‌شناسد.
2. هيونداي اکسل
يکي ديگر از خودروهاي دهه 90 ميلادي که با اين بودجه قابل خريد است، هيونداي اکسلي است که در نيمه اول دهه 70 ميلادي (سال‌هاي 1992 الي 1994) وارد بازار ايران شد. اين خودرو در رده‌اي مشترک با پرايد سدان قرار مي‌گيرد و با وجود پيشرانه 1300سي‌سي 63 اسب بخاري، قدرت مناسب و مصرف سوخت بهينه‌ هم دارد، اما برتري اين خودرو نسبت به دوو ريسر اين است که به علت بهره‌گيري از سيستم سوخت کاربراتوري، پيچيدگي فني کمتري دارد و در نتيجه خوش تعميرتر است. لازم به ذکر است که اکسل خودروي چندان خوش فروش، شناخته‌شده و محبوبي نيست. پس اگر از جمله افراد تنوع طلب در زمينه خودرو هستيد، اين گزينه به شما پيشنهاد نمي‌شود.
3. دوو ماتيز
کوچولوي کم مصرف و سر به راه کره‌اي، يکي ديگر از گزينه‌هايي است که با بودجه ده ميليون توماني پيش روي شما قرار مي‌گيرد.
دوو ماتيز در ايران و توسط کرمان‌خودرو مونتاژ شد و با توجه به بهره‌گيري از پيشرانه 3 سيلندر خطي 800 سي‌سي، مصرف سوخت بسيار خوبي دارد، اما نکته جالب اينجاست که ماتيز با وجود ابعاد کوچکش (طول کمتر از 3/5 متر!)، فضاي داخلي بسيار خوبي را به شما ارائه مي‌کند و حتي براي سفر (خصوصا براي خانواده‌هاي کم جمعيت و تازه شکل گرفته) گزينه چندان بدي نيست. نکته قابل توجه درمورد اين خودرو اين است که ماتيز يکي از ايمن‌ترين‌ توليدات شرکت دوو است.
4. پژو 206 تيپ 1
گفتنش کمي عجيب به نظر مي‌رسد، اما در شرايط اين روزهاي بازار، شما با در دست داشتن ده ميليون تومان قادر به خريد پژو 206 تيپ يک نيز خواهيد بود! اين خودرو که تنها سال‌ 1380 به فروش رسيد، پايه ترين تيپ پژو 206 و بدون هرگونه امکانات رفاهي است. توجه داشته باشيد که بسياري از قطعات اين خودرو فرانسوي بوده و به قول معروف دوام بسيار خوبي دارد! اما اگر قصد خريد اين خودرو را داريد، بايد گفت بيشتر تيپ يک‌ها تا حد بسيار زيادي مستهلک شده‌اند و شايد شما را به دردسر بيندازند. با اين حال اگر دستي به سر و روي آن بکشيد، مي‌توانيد با کمترين هزينه خودروي خوش وجهه‌اي سوار شويد.
5. رنو پي‌کي
ترکيبي از پرايد و رنو5! اين فرمولاسيوني است که پارس خودرو براي ساخت محصولي به نام پي‌کي استفاده کرده بود تا يک خودروي ارزانقيمت مردمي توليد کند. در نتيجه هنوز مي‌توان نمونه‌هاي متفاوت اين خودرو را با قيمتي کمتر از ده ميليون تومان (يا حتي کمتر از پنج ميليون تومان!) خريداري کرد. پي کي از پيشرانه و سيستم انتقال قدرت مشترک با پرايد بهره مي‌برد و به همين دليل خودرويي کم مصرف و کم خرج از نظر نگهداري است، زيرا بيشتر مکانيک‌ها با ساختار فني پرايد آشنا هستند و همچنين قطعات يدکي اين خودرو در بازار فراوان است. پي‌کي در دو سال آخر توليد خود تغيير چهره داد و با ظاهري متفاوت به بازار عرضه شد. در اين نمونه فلاپ‌هاي پلاستيکي بالاي چرخ‌ها با قوس‌هايي از جنس بدنه جايگزين شد.
6. کيا پرايد
بله، باز هم پرايد! شما با در دست داشتن ده ميليون تومان، يکي از بهترين گزينه‌هايي که براي سواري بي دردسر مي‌توانيد انتخاب کنيد، پرايد است. در شرايط اين روزهاي بازار، شما با اين بودجه مي‌توانيد يک پرايد سالم تا مدل 1386 بخريد که فقط ده سال کار کرده است و لزوما مسافت زيادي را هم ممکن است نپيموده باشد. نمونه‌هاي بدون تصادف و بي‌رنگ آن نيز کم نيست. براي افرادي که به دنبال خودروي متفاوت‌تري هستند، نمونه‌هاي کره‌اي هاچ بک اين خودرو را که البته مدل‌هاي پايين‌تر را شامل مي‌شود پيشنهاد مي‌کنيم. در ضمن، پرايدهاي دهه هفتادي کاربراتوري نيز مي‌توانند گزينه‌هاي کم دردسر و خوش شتابي براي شما باشند. هرچند اين روزها نمونه‌هاي کره‌اي هاچ بک تميز اين خودرو، گران‌تر از برخي نمونه‌هاي مدل بالاتر سدان برچسب قيمت مي‌خورند.
7. اپل کورسا
يکي از هاچ‌بک‌هاي داغي که در دهه 70 شمسي وارد بازار ايران شد، محصولي از شرکت اُپل آلمان با نام کورساست که در دو نمونه سه در و پنج در در بازار ايران حضور دارد. البته نمونه‌هاي سه در که از پيشرانه 1/6 ليتري بهره مي‌برند، بسيار کمياب بوده و قيمتشان اصولا با بودجه مدنظر ما همخواني ندارد، اما نمونه پنج در که بيشتر کورساهاي موجود در بازار از همين نوع هستند از پيشرانه چهار سيلندر 8 سوپاپ 1200‌سي‌سي به همراه 45 اسب بخار قدرت بهره مي‌برند که اين موضوع مصرف سوخت بسيار عالي را براي اين هاچ‌بک دوست داشتني به ارمغان مي‌آورد. کورسا گزينه‌اي نسبتا اسپرت و ايده‌آل براي جوانان است.
8. ب‌ام‌و 518
براي افرادي که به خودروهاي اروپايي و خصوصا محصولات کلاسيک ب‌ام‌و علاقه دارند، ب‌ام‌و 518 مي‌تواند گزينه جالب و جذابي محسوب شود. در نظر داشته باشيد که اين خودرو خصوصا در نمونه‌هايي که با کمتر از 10 ميليون تومان مي‌توان خريد، استهلاک نسبتا بالايي دارد و قيمت قطعات آن چندان پايين نيست! اگر واقعا عاشق خودروهاي کلاسيک هستيد و تنش‌ها و دردسرهاي آن را به جان مي‌خريد، سراغ اين خودرو برويد. 518 از موتور چهار سيلندر 1800 سي‌سي به همراه محور فعال عقب و جعبه دنده چهار سرعته دستي بهره مي‌برد و در کنار هندلينگ و پايداري بسيار خوب، سواري بسيار نرم و راحتي دارد.
9. پژو روآ
روآ همچون پي‌کي حاصل ترکيب دو خودروي محبوب براي ساخت خودرويي ارزان قيمت است. اين محصول از ساختار فني پيکان به همراه ظاهري شبيه پژو 405 بهره مي‌برد. روآ يک پيکان نيمه مدرن براي افرادي است که به ساختار ساده‌تر فني به همراه ظاهر مدرن‌تر علاقه دارند. اين خودروي چهار سيلندر ديفرانسيل عقب با قيمت کمتر از 10 ميليون تومان قابل خريداري خواهد بود و از نظر فراواني قطعات يدکي و تعدد مکانيک‌هاي کاربلد براي انجام تعميرات در وضعيت بسيار خوبي به سر مي‌برد. البته لازم به ذکر است که در اين بازه قيمتي مدل ساده‌تر روآ يعني پژو آر دي نيز قابل خريداري است.
10. پيکان
در پايان اين فهرست به پيکان فقيد مي‌رسيم؛ خودرويي که طي بيش از چهار دهه با نسخه‌هاي متفاوت در اختيار مردم ايران قرار گرفته و هنوز تعداد زيادي از آن در ناوگان تاکسيراني و خيابان‌ها به چشم مي‌خورد. پيکان ارزان قيمت به دنيا آمد و ارزان قيمت ماند؛ پس به همين خاطر اين خودرو مي‌تواند يکي از گزينه‌هاي شما براي خريد يک خودروي کمتر از 10 ميليون تومان باشد. از آنجا که ما در ايران با پيکان بزرگ شده‌ايم و برايمان محصولي آشناست، بررسي ويژگي‌هايش به توضيحات چندان زيادي نياز ندارد، اما بايد گفت که در صورت خريد يک نمونه سالم و سرحال، خودرويي بي‌دردسر و ساده خواهيد داشت که اگر تنها اندکي دست به آچار باشيد از پس بسياري از ايرادات احتمالي آن بر خواهيد آمد.


منبع: jamejamonline.ir
ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خبر عجيب درباره پژو 2008: توليد صفر دستگاه پژو 2008 در ايران خودرو!!

افزايش شديد قيمت خودرو هاي داخلي در بازار! + جدول

با ماشين کيا سيد مدل 2019 آشنا شويد! عکس

پيش فروش پارس LX اتوماتيک با قيمت نامشخص!

5 مشکل رايج خودرو ها در زمستان

خودروي زيبا رنو مگان 2018 به ايران آمد + عکس, قيمت و مشخصات

ماشين برليانس با موتور جديد و قدرتمند آمد + مشخصات فني و قيمت

خودروي زيبا و جذاب هيونداي سانتافه 2019 ! عکس

10 راه ساده براي تشخيص خودروي تصادفي

تمام دلايلي که باعث لرزش فرمان اتومبيل در هنگام ترمز مي شوند

در بازار خريد و فروش خودرو هاي وارداتي چه مي گذرد؟

مرسدس بنز کلاس A با هوش مصنوعي! عکس

10 خودروي شاسي بلند پرطرفدار و کمتر از 100 ميليون تومان در ايران! عکس

قيمت خودرو هاي داخلي و خارجي در بازار شب عيد

راه هاي مناسب براي افزايش سلامتي خودرو در زمستان

دنا پلاس توربو چه مشخصاتي دارد؟ + قيمت

راهکارهاي زنده ماندن در خودرو در زمان برف و بوران

آموزش بستن زنجير چرخ خودرو

توليد چتر براي خودرو! عکس

بررسي خودرو پژو پارس اتوماتيک + قيمت

چگونه مصرف سوخت ماشين خود را 20% کم کنيم؟

منتظر خودرو شاسي بلند فراري باشيد!

روش جديد فروش خودرو با نام اشتراک خودرو

آخرين خبر از توليد مرسدس بنز در ايران خودرو

مرسدس بنز CLS53 جديد ترين محصول جذاب و هيجاني بنز! عکس

خودرو هاي بدون فرمان و پدال سال آينده مي آيند!

توليد 10 خودرو در سال آينده متوقف مي شود!

10 ماشيني که با قيمت 10 ميليون تومان مي توانيد بخريد!

همه چيز درباره سيستم استاپ/استارت + نقاط قوت و ضعف

با 35 ميليون تومان اين خودرو ها را مي توانيد بخريد! جدول

8 تکنولوژي و آپشن برروي خودرو هاي وارداتي که در ايران کار نمي کنند!

بزودي جايگزين خودرو پرايد معرفي مي شود

همه نکات مهمي که درباره روغن موتور خودرو بايد بدانيد

قيمت خودرو هاي صفر کيلومتر به 40 ميليون تومان خواهد رسيد!

خودرو هاي نيسان ذهن راننده را مي خوانند!

راه هاي ساده براي افزايش عمر خودرو

قيمت خودرو هاي وارداتي واقعي نيست!

پاسخ علمي: گرم کردن در جا خودرو درست است؟

پرفروش ترين خودرو ها در سال 2017

ممنوعيت واردات خودرو مدل 2016

آغاز فروش خودروهاي مدل 1397

با انجام اين نکات مهم خودروي خود را براي زمستان آماده کنيد

آموزش نحوه صحيح باتري به باتري کردن خودرو

بهترين زمان براي خريد خودرو

اعلام تعرفه جديد واردات خودرو؛ منتظر کاهش قيمت باشيد

سوپاپ در خودرو چه نقشي دارد؟

با پلاک هاي جديد ملي خودرو هاي کشور آشنا شويد! عکس

اين لوازم ضروري را هميشه در ماشين خود به همراه داشته باشيد

مازراتي با روکش طلا در خيابان جردن تهران! عکس

نکات مهم و قابل توجه درباره لاستيک و تاير خودرو