آخرین اخبار

براي کاهش وزن چه موقع و چقدر چاي سبز بخوريم؟ تناسب و زيبايي

براي کاهش وزن چه موقع و چقدر چاي سبز بخوريم؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - بهترين روش استفاده از چاي سبز در کاهش وزن

حتما تا امروز با تبليغات وسيعي که درباره خواص درماني چاي سبز در کاهش وزن در جامعه، رسانه‌ها و اينترنت وجود دارد، روبه‌رو شده‌ايد و شايد با انگيزه کاهش وزن و درمان چاقي خود يکي از اين محصولات را سفارش داده و با انگيزه لاغر شدن آن را مصرف کرده و نتيجه مطلوب را دريافت نکرده‌ايد.
اگر شما نيز با اتکا به تبليغاتي که در اين زمينه وجود دارد و با هدف لاغري سريع و آسان سراغ چاي سبز رفته‌ايد، بايد بدانيد سخت در اشتباهيد، بنابراين به شما پيشنهاد مي‌کنيم تا انتهاي اين مطلب ما را همراهي کنيد تا با جزئيات بيشتر خواص چاي سبز به منظور درمان چاقي، اضافه وزن و پيشگيري از ابتلا به اين عارضه آشنا شويد.

براي کاهش وزن چه زماني چاي سبز بخوريد

اگر تصميم داريد با مصرف چاي سبز با چاقي و اضافه وزن خداحافظي کنيد، بايد براي مصرف آن در طول روز برنامه‌ريزي داشته باشيد و از مصرف اين نوشيدني گياهي بدون برنامه پرهيز کنيد. بهترين زمان براي نوشيدن چاي سبز به منظور کاهش وزن، 2 ساعت پس از صرف غذا در وعده‌هاي غذايي است. به اين ترتيب شما علاوه بر آنکه از خواص درماني چاي براي کاهش وزن بهره مي‌بريد، خللي در ميزان جذب آهن به وجود نمي‌آوريد؛ زيرا چاي سبز همانند چاي سياه موجب کاهش جذب آهن موجود در غذا مي‌شود.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : براي کاهش وزن روزي چند فنجان چاي سبز بخوريم؟

چاي سبز به تنهايي براي کاهش وزن کافي نيست

بسياري از مردم تصور مي‌کنند تنها با نوشيدن چاي گياهي در طول روز مي‌توانند به هدف بزرگي مثل کاهش وزن دسترسي پيدا کنند. در حالي که اين ديدگاه به هيچ وجه صحيح نيست. نوشيدن چاي گياهي در کنار رعايت رژيم غذايي، فعاليت‌هاي بدني و ورزش مي‌تواند روند لاغري را سرعت ببخشد و با بهبود سوخت‌وساز بدن ميزان کاهش وزن را در طول هفته قابل ملاحظه کند، بنابراين افرادي که تصور مي‌کنند بدون رعايت هيچ يک از نکات ذکر شده و تنها با نوشيدن چاي سبز مي‌توانند اضافه وزن خود را آن هم به شکل کاملا محسوس درمان کنند، سخت در اشتباهند.

براي کاهش وزن از پرخوري‌هاي عصبي پيشگيري کنيد

يکي ديگر از خاصيت‌هاي چاي سبز خاصيت آرامش‌بخشي آن است که به پيشگيري از پرخوري‌هاي عصبي که منجر به اضافه وزن و در نهايت چاقي مي‌شود، کمک مي‌کند. افراد زيادي وجود دارند که به محض دريافت فشار عصبي، استرس يا تنش‌هاي ناشي از کار روزانه مشغول به خوردن مي‌شوند و به ريزه‌خواري روي مي‌آورند که اين مسئله به مرور به عادت آنها تبديل مي‌شود. براي پيشگيري از بروز اين عادت نامناسب يا درمان آن، مي‌توان از چاي سبز استفاده کرد. نوشيدن اين چاي به شما کمک مي‌کند تا از خاصيت آرامش‌بخشي اين گياه دارويي براي تقويت سيستم عصبي خود استفاده کنيد و به اين ترتيب مانع بروز اشتهاي کاذب ناشي از استرس‌ها يا تنش‌هاي روزمره شويد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : لاغري سريع با ليموناد چاي سبز!!

چاي سبز؛ چاي چربي سوز طبيعي براي کاهش وزن

افرادي که عادت به نوشيدن چاي سبز دارند با کمک اين نوشيدني گياهي به افزايش سوخت و ساز بدنشان کمک مي‌کنند. در حقيقت چاي سبز به دليل داشتن ماده‌اي به نام «پلي‌فنول» مي‌تواند به افزايش حرارت دروني بدن کمک کرده و به اين ترتيب ميزان سوخت انرژي موجود در سلول‌هاي چربي را افزايش دهد و تاثير قابل ملاحظه‌اي بر روند چاقي افراد داشته باشد. به شرطي که افراد چاق يا داراي اضافه وزن در روند رژيم غذايي خود و مقدار کالري روزانه‌اي که دريافت مي‌کنند نيز تجديدنظر کنند. اينگونه نيست که ما هر ميزان کالري که دوست داريم به بدن برسانيم و توقع داشته باشيم با نوشيدن يک تا 2 ليوان چاي سبز در روز لاغر شويم و کالري بسوزانيم.

براي کاهش وزن چند ليوان چاي سبز بنوشيد؟

اگر براي افزايش سوخت‌وساز بدن قصد داريد چاي سبز را به برنامه روزانه خود اضافه کنيد، بايد توجه داشته باشيد نوشيدن 3 تا 4 ليوان چاي سبز در طول روز مي‌تواند به اين موضوع کمک کند. اين تصور که نوشيدن چاي سبز در دفعات زياد مي‌تواند ميزان کالري‌سوزي در بدن را افزايش دهد، ايده اشتباهي است، زيرا با نوشيدن بيش از حد چاي سبز در طول روز، بدن علاوه بر آنکه با مشکل تحريک‌پذيري پايانه‌هاي عصبي روبه‌رو مي‌شود، با اختلال دفع آب و الکتروليت‌هاي بدن مواجه مي‌ شود. به اين ترتيب همانطور که بايد در نوشيدن چاي معمولي پرهيزهاي لازم را رعايت کنيد توصيه شده که در نوشيدن چاي سبز نيز افراط نکنيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : کاهش وزن با يک چاي خانگي

پيشگيري از چاقي ناشي از افزايش سن

افرادي که در آستانه ميانسالي با بالارفتن سن دچار اضافه وزن و چاقي مي‌شوند نيز مي‌توانند از چاي سبز براي پيشگيري از اين بحران کمک بگيرند. به شرط آنکه مصرف روزانه چاي سبز را از 30 سالگي در برنامه غذايي روزانه خود بگنجانند. چاي سبز علاوه بر آنکه به کندي روند پيري سلول‌ها در اندام‌هاي مختلف بدن کمک مي‌کند به اين افراد کمک مي‌کند تا در ميانسالي حداقل افزايش وزن را تجربه کنند، زيرا چاي سبز به آنها کمک مي‌کند کمترين ميزان ذخيره چربي و مواد زائد را در طول‌ سال‌هاي جواني و ميانسالي در بدن داشته باشند.

قرص چاي يا چاي سبز؟

تبليغات زيادي درباره لاغري سريع با قرص يا کپسول چاي سبز در سايت‌هاي اينترنتي و برخي از مراکز فروش گياهان دارويي ديده مي‌شود که به مردم وعده مي‌دهند با قرص‌هاي چاي سبز مي‌توانند در مدت زمان بسيار کوتاهي وزن کم کنند. اين قرص‌ها در صورتي که تنها حاوي گياه چاي سبز باشند، دقيقا همان خاصيت چاي سبز را دارند و مي‌توانند به افزايش متابوليسم بدن کمک کرده و روند جذب چربي‌ها را در بدن کاهش دهند. مصرف اين قرص‌ها نيز مانند چاي سبز بايد بر اساس قاعده باشد، زيرا زياده‌روي در مصرف اين قرص با وجود آنکه گياهي و طبيعي است مي‌تواند همان عوارض چاي سبز را داشته باشد.

عوارض احتمالي چاي سبز را بشناسيد

افزايش بيش از حد دمنــوش چــاي سبـــز،کپسول‌ها و قرص‌هايي که از اين گياه دارويي وجــود دارد، عوارض جانبي متعددي را به همراه دارد. سوء مصرف اين گياه دارويي ممکن است عوارضي مانند سردرد، اختلال در عملکرد دستگاه گوارش، اسهال و تهوع را به همراه داشته باشد که با اصلاح شيوه مصرف به مرور مرتفع مي‌شود. اما از طرفي افزايش فشار خون، تغييرات خلقي و تحريک‌پذيري، بي‌قراري و نامنظم شدن ضربان قلب نيز از جمله عوارض جانبي مصرف بيش از اندازه اين گياه دارويي در طول روز است که بايد بلافاصله پس از مشاهده آن براي بررسي و پيشگيري از شدت آن با متخصص يا پزشک مشورت شود.

در مصرف چاي سبز اين نکته را جدي بگيريد

افرادي که به نوشيدن چاي سبز يا ديگر فرآورده‌هاي اين گياه عادت دارند به اين معني که براي بهره‌مندي از خواص درماني اين گياه دارويي به منظور پيشگيري از اضافه وزن روزانه از اين گياه مصرف مي‌کنند ممکن است در صورت عدم مصرف اين گياه دارويي با عوارضي مانند سردرد، عصبانيت يا افزايش ميزان تحريک پذيري رو به رو شوند، بنابراين توصيه شده که براي مصرف هدفمند از اين گياه دارويي با قصد درمان بهتر است با پزشک يا متخصص طب سنتي مشورت شود. علاوه بر اين، تجويز اين گياه به هر صورتي براي خانم‌هاي باردار، مادران شيرده و کودکان و نوجوانان پيش از سن بلوغ توصيه نشده است.

با خواص ديگر چاي سبز آشنا شويد

افرادي که براي کاهش وزن و تنظيم سوخت‌وساز بدنشان از چاي سبز استفاده مي‌کنند، علاوه بر بهره‌مندي از خواص اين گياه دارويي براي درمان چاقي خود مي‌توانند از فوايد آن براي کاهش فشار خون، کاهش قند خون، تقويت سيستم ايمني بدن و تخفيف علائم و نشانه‌هاي بيماري‌هايي مانند پارکينسون، آلزايمر و بيماري مفصلي- استخواني مانند آرتريت روماتوئيد بهره ببرند. علاوه بر اين، در تحقيقات مختلف به اين نکته اشاره شده که مصرف چاي سبز مي‌تواند تاثير بسيار چشم‌گيري در کاهش بيماري‌هاي قلبي-عروقي، پيشگيري از بروز سرطان‌هايي مانند سرطان کولون و تخفيف علائم و نشانه‌هاي افسردگي داشته باشد.


منبع : مجله سيب سبزارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بهترين رنگ براي پوشش موهاي سفيد کدام است؟

7 نوشيدني چربي سوز عالي براي کاهش وزن

جلوگيري از چاقي در نوروز با چند پيشنهاد ساده!!

13 ماده خوراکي براي داشتن شکمي تخت

كدام حالت دهنده مو بهتر است؟

بهترين مدل آرايش در مراسم اسکار از 1948 تا 2015

يک راه ساده براي لاغر کردن شکم

5 راهکار موثر و سريع براي لاغري

با خيار و آلوئه ورا يک ماسک ضد چروک درست کنيد

چگونه تن نارنجي موهاي رنگ شده را از بين ببريم؟

امگا3 را هم بخوريد هم به پوستتان بزنيد!!

چگونه لاک ناخن مان را سريع خشک کنيم؟

رنگهاي فانتزي چه مدت زمان بر روي موها دوام مي آورند ؟

براي لاغر شدن چگونه اشتهاي مان را کم کنيم؟

10 راه براي داشتن پوستي براق و خيره کننده!!

اگر معده تان ترش مي کند اينها را بخوريد

خوشرنگ ترين ترکيب رنگ مو براي مامانها!+عکس

تقويت مو با 5 روش طبيعي براي داشتن مو هايي پرپشت و زيبا!!

با وز بعد از سشوار چه کنم ؟

همه چيز درباره کانسيلر و نحوه استفاده از آن !

چربي هاي پهلوي تان را اينگونه آب کنيد

تقويت و پرپشت کردن مو با 5 ماسک مو طبيعي و خانگي !!

ورزش هايي که 14 روزه لاغرتان مي کند

ترميم موهاي سوخته و آسيب ديده با روش هاي خانگي

مدلهاي مو مناسب با کت و دامن يا شلوار

براي تغيير رنگ موهاي شرابي و قرمز به رنگهاي روشن چه مدت بايد صبر کرد؟

روشهاي مرتب کردن ابرو مخصوص دختران جوان!

غذاهاي مفيد براي بدن چه غذاهايي هستند؟

صورتم را بند بيندازم يا شيو کنم؟!

موي مشکي پرکلاغي شده را چگونه رنگ کنيم؟

چطور ابروي تاتو شده مثل ابرويي طبيعي ديده شود!؟

7 راه جديد براي زيباتر کردن چشم

در چه مواقعي مي توان رنگ مو را بدون اکسيدان بر روي مو گذاشت؟

25 روش براي سوزاندن 500 کالري در يک روز

از بين بردن جوش صورت با چند ماسک خانگي

رنگ موي تان را با روش هاي طبيعي روشن کنيد

آموزش کوتاهي مو توسط خودتان!(1)

3 غذاي عالي براي کوچک کردن شکم

راههاي برطرف کردن قرمزي موها

بهترين آرايش صورت در گلدن گلوب 2019 Golden Globes

مدل مو هاي برتر در گلدن گلوب 2019 Golden Globes

رنگ موي نامطلوبتان را با رنگساژ با وارياسيون، خودتان عوض کنيد

کوچک کردن شکم با 10 ماده غذايي خوشمزه!!

آرايش لايت، نکته هايي که به شما کمک مي کند حرفه اي آرايش کنيد!

14 خوشمزه اي که بايد هرچه سريع تر مصرف شان را قطع کنيد!!

کاهش وزن با چربي سوز هاي زمستاني!!

آموزش بند انداختن صورت مخصوص افراد مبتدي

درمان سرماخوردگي با طب سنتي، چي بخوريم؟ چي نخوريم؟

5 رنگ مو برتر براي سال 2019 ميلادي

کالري سوزي پيلاتس براي کاهش وزن چقدر است؟