آخرین اخبار

اين جملات را هرگز به شوهرتان نگوييد!! روابط عاطفي

اين جملات را هرگز به شوهرتان نگوييد!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - جملاتي که حال مردان را بد مي کند

شايد خودتان هم متوجه نشويد اما برخي از حرف ها تاثير زيادي روي آقايان مي گذارد به طوري که از رابطه شان نااميد مي شوند. با دانستن اين که چه حرف هايي آنها را مي آزارد، مي توانيد رابطه اي بهتر و بادوام تر با شريک زندگي تان برقرار کنيد.

تو حسودي

حتي اگر احساس کرديد که شريک زندگي تان فرد حسودي است، نبايد آن را مستقيما به رويش آوريد. راههاي بهتري هم براي انتقاد کردن از او هست. در اين شرايط شما بايد کاري کنيد که اوضاع بهتر شود، نه بدتر. بنابراين اگر به اين باور رسيديد که همسرتان به کسي يا چيزي حسودي مي کند، به او بگوييد که جاي نگراني نيست. حتي اگر او حسادت اش را به شيوه بدي بروز داد، تا آرام شدن او صبر کنيد، سپس همه چيز را برايش توضيح دهيد تا نگراني هايش به پايان برسد.

اگر در اين شرايط نبودم، مي توانستم...

همسر شما نبايد احساس کند که مانع از پيشرفت شما يا رسيدن به اهداف و علاقمندي هايتان شده است. اين فکر به او حس ناامني مي دهد. به عنوان مثال اگر به او بگوييد که بدون او حس بهتري داريد، در واقع او را در مورد رابطه تان نگران کرده ايد. او پس از اين حرف شما ممکن است احساس کند که ديگر جايي در اين رابطه ندارد.
اگر واقعا احساس مي کنيد که از علاقمندي هايتان دور افتاده ايد، به دنبال راهي براي به دست آوردن آنها باشيد و از همسرتان بخواهيد که شما را در اين راه ياري کند. حتي اگر از او انتظار داريد که تغييري به شرايط فعلي دهد، رک و رو راست از او بخواهيد. شما نيز به او پيشنهادهايي را که مي خواهيد، بدهيد تا راه براي هر دويتان هموارتر شود.

مرد باش

اکثر مردها از بروز احساسات شان سر باز مي زنند. آنها در مواقع ناراحتي و افسردگي ماسکي به صورت خود مي زنند تا ديگران از راز دورني شان باخبر نشوند. اما اگر شما مي خواهيد که رابطه شاد و موفقي داشته باشيد، بايد کاري کنيد که او احساساتش را با شما به اشتراک بگذارد. گفتن جمله «مرد باش» حس ناامني به مرد زندگي تان مي دهد و باعث مي شود که او از آن پس پيش شما هم خودسانسوري کند. در واقع او فکر مي کند که گريه کردن، درد و دل کردن يا ناراحت بودن، از قدرت مردانه اش در نگاه شما مي کاهد.
به جاي اين که قدرت را از همسرتان بگيريد، کاري کنيد که او نيمه پنهان دروني اش را پيش شما آشکار کند. از ناراحتي، عصبانيت و اشک هاي او حمايت کنيد تا در کنار شما حس امنيت بيشتري داشته باشد.

تو به حرف هايم گوش نمي دهي

گاهي شما از همسرتان تنها انتظار داريد که به حرف هايتان گوش دهد و زماني که او مابين حرف هايتان پيشنهادي به شما مي شود، عصباني مي شويد و او را متهم مي کنيد که به حرف هاي شما گوش نمي دهد. دادن پيشنهاد يا نصيحت کردن اصلا به اين معني نيست که او حواسش جاي ديگر است، اين تنها بدين معني ست که او به شيوه خود به شما گوش مي کند، نه شيوه اي که شما مي خواهيد.
در واقع زماني که مرد زندگي تان پس از شنيدن حرف هاي شما، پيشنهادي مي دهد که ممکن است با طرز فکر شما جور نباشد، بدين معني است که او همه تلاشش را براي گوش کردن تان کرده است. پيشنهاد دادن يا نصيحت کردن نيز از نظر او نشانه اي از اهميت دادن به حرف هاي شماست. بنابراين با گفتن «تو به حرف هايم گوش نمي دهي» او را ناراحت نکنيد. در عوض به او بگوييد که تنها دو گوش شنوا براي دردودل هايتان، بدون هيچ تفسير و انتقادي، مي خواهيد.

تو هم مثل بقيه اي

حتما شما مردهاي زيادي را در زندگي تان ديده ايد که رفتارهايي نسبتا مشابه از خود نشان مي دهند. اما اين دليل قانع کننده اي نيست که همه مردها را در يک دسته بگذاريد و به راحتي در موردشان قضاوت کنيد، به خصوص اگر آن فرد، شريک زندگي تان باشد. همسر شما نبايد احساس کند که شما او را با ديگر مردها مقايسه مي کنيد. در واقع او از اين رفتار غيرمنصفانه شما رنجيده خاطر خواهد شد. جمله «تو هم مثل بقيه مردها هستي» اين حس را به طرف مقابل تان مي دهد که هيچوقت نمي تواند خودش را پيش شما ثابت کند. پس به جاي مقايسه کردن همسرتان با ديگر مردها، سعي کنيد که مشکلات تان را حل کنيد.

دوست من فوق العاده است

اگر شما يک دوست صميمي از جنس مخالف داريد، بايد موقع حرف زدن از او نزد همسرتان احتياط کنيد. آقايان نه تنها افراد حسودي هستند بلکه نسبت به يکديگر نيز حس رقابت دارند، بنابراين اگر شما مدام از دوست تان نزد او تعريف کنيد، نه تنها حسادت او را بر مي انگيزيد، بلکه باعث مي شويد که او خودش را با او مقايسه کند. همين حس رقابت، به او احساس ناامني در رابطه را مي دهد.
بنابراين براي اين که به او ثابت کنيد جاي هيچ نگراني نيست، از تعريف کردن مدام دوست تان نزد او بپرهيزيد، به جايش به همسرتان بگوييد که چقدر از رابطه با او خوشحال هستيد. در واقع شما با گفتن اين جمله، تمام انرژي هاي منفي را از او دور کرده ايد.

درآمد خوبي نداري

اگر به همسرتان در مورد درآمد مالي اش شکايت کنيد، نه تنها خودتان را نزد او خودخواه و پول پرست نشان داده ايد، بلکه حس عدم امنيت در رابطه را به او منتقل کرده ايد. مردها از اين که تنها کيف پول زنان باشند، بيزارند. زماني که شما به شريک زندگي تان مي گوييد که «تو درامد خوبي نداريد» در واقع به او ثابت مي کنيد که ارزش او به درامدش است. اما يادتان باشد که پول همه چيز نيست که اگر اين گونه بود تمام افراد ثروتمند دنيا غرق در شادي بودند و هيچ مشکلي نداشتند. بنابراين به جاي سرزنش کردن او، کمکش کنيد تا شرايط مالي خود را بهبود بخشد. اگر درامد مالي بالا بخش مهمي در زندگي شماست، زماني را به صحبت کردن با شريک زندگي تان، در مورد اين که از چه راههايي مي توان درآمد بيشتري داشت، اختصاص دهيد.

چرا نمي تواني يک کار را درست انجام دهي

اگر به همسرتان بگوييد که او توانايي انجام هيچ کاري را ندارد، نه تنها به او کمکي نکرده ايد، بلکه حس اعتماد به نفس را هم از او گرفته ايد. گفتن اين جمله نه تنها به شريک زندگي تان، بلکه به هر فرد ديگري اشتباه است.
به جاي سرزنش کردن او، سعي کنيد در جملات تان از واژه «من» استفاده کنيد. به عنوان مثال، به جاي اين که بگوييد «تو هيچ کاري را درست انجام نمي دهي» بگوييد «اين کار به من حس بدي مي دهد». علاوه بر آن، به طور دقيق به او بگوييد که چه چيزي شما را ناراحت کرده است، در اين شرايط او نيز سعي مي کند که با رفتار درستش ناراحتي شما را برطرف کند.

حرف نزدن

همانطور که بيان برخي حرف ها حس ناامني را به همسرتان منتقل مي کند، گاهي حرف نزدن هم چنين شرايط مشابهي را بوجود مي آورد.
اگر مردي احساس کند که همسرش از او حمايت نمي کند، به او عشق نمي ورزد يا قدردان محبت و تلاش هاي او نيست، نااميد مي شود. بنابراين همانطور که در حرف نزدن بايد مراقب باشيد، در سکوت کردن نيز بايد احتياط لازم را به خرج دهيد. سعي کنيد در هر شرايطي تعادل را حفظ کنيد. به شريک زندگي تان اين فرصت را بدهيد تا بفهمد که چقدر براي شما ارزش دارد.


منبع : زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

همسران جوان بخوانند : همه چيز درباره رابطه جنسي

چگونه ميل جنسي مان را زياد کنيم؟

بعد از دعوا با همسرتان اين کارها را نکنيد!!

فرزند مسئوليت پذير مي خواهيد؟ اين 6 گام به شما کمک مي کند

رابطه با خانواده همسر، چگونه رابطه بهتري داشته باشيم؟

اولين قرار ملاقات عاشقانه تان اگر اين نشانه ها را دارد، ترکش کنيد!!

آنچه که زنان آرزو دارند مردان درباره آنها بدانند

وقتي شوهرتان با شما قهر مي‌کند چگونه رفتار کنيد؟

10 نکته مهم در زندگي زناشويي که هر زن و مردي بايد بداند

برقراري روابط عاشقانه با مردان متاهل!!

نقش‌ مادران در كاهش‌ عوارض بلوغ دختران

چطور بعد از يک دعوا دوباره آشتي کنيم؟

با چهار سياست زنانه مردان را حرف شنو کنيد

خيانت همسرتان را با اين نشانه ها متوجه شويد!!

8 مرد خطرناک براي ازدواج!!

احترام در رابطه زناشويي چگونه ايجاد مي شود؟ حتما زوج ها بخوانند

11 رازي که بايد از همسرتان پنهان کنيد!!

شکوفا کردن خلاقيت کودک با چند پيشنهاد ساده

4 ترفند زنانه براي عاشق کردن همسر!!

رفتارهاي مردانه اي که زنان از آنها بيزارند، آقايان بخوانند!!

رابطه جنسي لذت بخش با ترک 12 اشتباه ساده!!

متاهلم اما علاقه مند به دوستي با زنان ديگر هستم!!

10 نکته که به شما مي گويد براي ازدواج آماده ايد!!

زندگي زناشويي تان را با اين ترفندها نجات دهيد!

نحوه صحيح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!!

5 قانون تربيت کودک که بايد از ژاپني ها بياموزيم!

رموزي ناياب از ازدواج که همه بايد بدانند!!

11 کار غلطي که نبايد جلوي فرزندتان انجام دهيد!!

10 راه براي حرف شنو کردن کودکان

قوانيني که براي حفاظت از کودک بايد به او بگوييد، از قانون لباس زير تا ...

5 توصيه براي مشورت با فرزند قبل از سن بلوغ!!

بلوغ زودرس در دختران، چگونه جلوي آرايش کردن دختران خردسال را بگيريم؟

9 نشانه که مي گويد براي ازدواج آماده ايد!!

بعد از شکست عشقي اين کارها را هرگز نکنيد!!

براي داشتن يک رابطه طولاني مدت اين مقاله را بخوانيد!!

در اولين قرار ملاقات عاشقانه تان اين سوالات را نپرسيد!

منظور مرد علاقه تان از گفتن اين جملات چيست؟

پسر مورد علاقه تان را اينگونه عاشق کنيد!!

ازدواج با اين دلايل ممنوع!!

اگر جوابتان به اين سوالات مثبت است، با اين مرد ازدواج نکنيد!!

دعواي شما با همسرتان اين فوايد جالب را دارد!!

فکر مي کنم همسرم در اينستاگرام به من خيانت مي کند!!

اين 10 جمله را هرگز به مادرشوهرتان نگوييد!!

حل اختلافات زن و شوهري با 6 کليد اصلي

سوالات جنسي که پاسخ شان را بايد بدانيد!

6 راز دوام ازدواج والدين تان که بايد بدانيد!!

متاهلان و کارهاي ممنوعه اي در اينستاگرام!!

عشق واقعي بين زن و مرد 20 نشانه اصلي دارد!!

حرف هاي جالب همسر يک هنرمند مشهور از دلايلي که زندگي مشترکش را تباه کرد!!

چگونه پسري که عاشق اش بودم را بعد از ازدواج فراموش کنم؟