آخرین اخبار

تنگ کردن واژن: آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟چند سوال جنسي زنانه سلامت خانواده

تنگ کردن واژن: آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟چند سوال جنسي زنانه

  بزرگنمايي:

چه خبر - برخي سوالات جنسي مهم و پاسخ کارشناسان1. چرا نمي توانم در طول رابطه جنسي ارگاسم شوم؟

آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟ و پاسخ به چند سوال جنسي ديگر

حقيقت اين است که اين مشکل به کليتوريس clitoris شما بر مي گردد. به گفته دکتر روان شناس، لاري مينتزLaurie Mintz، فقط حدود 30 درصد زنان بدون تحريک کليتورال ارگاسم مي شوند. بنابراين اگر رابطه جنسي شما بدون دخالت مستقيم کليتوريس انجام مي شود – چه به صورت دستي و يا چه به واسطه پوزيشن جنسي که کليتوريس را درگير کند ( وضعيتي که زن در بالا قرار مي گيرد، اغلب اين مشکل را حل مي کند ) احتمال به ارگاسم نرسيدنتان وجود دارد. مينتز پيشنهاد مي کند که انتظارات خود را تعديل کنيد. " به ارگاسم به عنون پديده اي قبل يا بعد از دخول فکر کنيد"يا کمي مطالعه شبانه را به شوهرتان توصيه کنيد تا با اندام و نيازهاي زنان بيشتر آشنا شوند.
بسياري از مردان کاملا با کليتوريس بيگانه هستند. بهترين نکته اي که در اين مورد بيان مي کند: در تحريک کليتوريس زبان شما قوي تر از شمشير است. غدد کليتوريس حدود 2 سانتي متر بالاتر از ورودي واژن قرار گرفته اند بنابراين حين رابطه جنسي اين نقطه کمتر لمس مي شود به همين دليل است که بسياري از زنان حين دخول ارگاسم نمي شوند. مي خواهيد همسرتان به ارگاسم برسد؟ با زبانتان کليتوريسش را تحريک کنيد."

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 5 اشـتـبـاه جـنـسـي مـردان

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : چيزي به نام ارگاسم واژينال براي زن ها وجود ندارد!

2. آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟

آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟ و پاسخ به چند سوال جنسي ديگر

بله! روش خاصي براي تنگ کردن واژن وجود دارد. به گفته دکتر لوان بريزندين Louann Brizendine، روش هاي فيزيو تراپي براي واژن وجوددارد که تفاوتي با ورزش هاي عضلات شکم يا عضلات دوسر* biceps ندارد. شما براي سفت شدن اين قسمت ها روي عضلاتتان کار مي کنيد، براي سفت کردن عضلات واژن هم بايد روي عضلات کف لگن pelvic floor از جمله واژن کار شود. دکتر بريزندين مي گويد: "کلينيک هاي خاصي براي رسيدن به اين هدف وجود دارد که به نام بازسازي عضلات پرينال* perineale شناخته مي شوند. و روي سفت کردن عضلات و کانال واژن که در اثر افزايش سن يا زايمان از هم باز شده اند يا حساسيت کمتري نشان مي دهند کار مي کنند. با افزايش سن، واژن و عضلات کف لگن شل مي شوند و حدود 78 درصد زنان با کاهش حساسيت روبرو مي شوند.

* عضلات دوسر biceps: ماهيچه دوسر بازويي يا biceps، ماهيچه‌اي است دراز در جلوي استخوان بازو، که به راحتي قابل لمس بوده و به صورت يک برجستگي بيضي شکل مشاهده مي‌گردد. اين ماهيچه در حرکات مفصل شانه و آرنج نقش دارد.

* عضلات پرينال perineale : عضلات پرينال در خانم ها به عضلات بين فرج و مقعد و در آقايان به عضلات بين کيسه بيضه و مقعد گفته مي شود.

مي توانيد تبديل به مربي شخصي خودتان در اين زمينه شويد. ابتدا عضلات مورد نظر (عضلات کف لگن) را با نگه داشتن ادرار يا قرار دادن يک يا دو انگشت در واژن و فشار آوردن به آن ها پيدا مي کنيد. اين عضلات همان عضلاتي هستند که حين انجام ورزش هاي کف لگن يا کگل kegel درگير مي شوند.روزانه 5-10 بار کگل انجام دهيد و عضلات را به مدت 2-4 ثانيه منقبض نگه داشته و سپس شل کنيد. کم کم با قوي تر شدن و سفت تر شدن عضلات و تنگ تر شدن واژن تعداد و مدت زمان هر تمرين را افزايش دهيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : آيا ورزش کگل باعث تنگ شدن واژن مي شود؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : ورزش کگل | آموزش ورزش کگل براي تقويت ماهيچه هاي لگني

3. از هر روشي که استفاده مي کنم باز هم واژنم خشک است، چه کنم؟

آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟ و پاسخ به چند سوال جنسي ديگر

بستگي دارد. اگر در دوران پيش از قاعدگي هستيد که استروژن مقصر است. براي رفع خشکي واژن نياز به مقدار کافي از اين هورمون داريد ولي در زمان پيش از قاعدگي سطح طبيعي اين هورمون کاهش پيدا مي کند. اگر هنوز به دوره گر گرفتگي (دوره يائسگي) نرسيده ايد نگاهي به داروهايتان بيندازيد. آنتي هيستامين ها مي توانند علاوه بر بيني، واژن شما را هم خشک کنند. مواد شيميايي استفاده شده در استخرها و جکوزي ها، کافئين و حتي استرس مي تواند باعث خشکي واژن شود. به پيشنهاد مينتز بهتر است از مقداري لوبريکانت يا روان کننده استفاده کنيد. استفاده از روان کننده به تنهايي باعث مي شود احساس بهتري حين رابطه داشته باشيد که منجر به بهبود ترشح روان کننده طبيعي بدن مي شود. بهتر است از لوبريکانت هايي که بر پايه آب هستند يا انواع گليسرينه استفاده کنيد.

4. نقطه G کجاست و چه تاثيري در رضايت جنسي دارد؟

آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟ و پاسخ به چند سوال جنسي ديگر

بر اساس گزارشي در سال 2012 در مجله پزشکي جنسي Journal of Sexual Medicine ، دکتر آدام استرزنسکي Adam Ostrzenski، متخصص زنان و زايمان در فلوريدا، ادعا کرد که با تشريح بدن يک زن 85 ساله فوت شده محل نقطه G را مشخص کرده است. متاسفانه پيدا کردن اين نقطه کار راحتي نيست چون يک اندام محسوب نمي شود، يک ناحيه آناتوميک است که مکان مشخصي نداشته و نه تنها از يک زن تا زني ديگر متفاوت است، بلکه در برخي از زنان بزرگتر است."
اگر مي خواهيد خودتان اين نقطه را پيدا کنيد بايد بدانيد که معاينه شخصي توسط خودتان کار دقيق و مطمئني نيست. همان طور که يک آلت تناسلي مردانه در حالت نعوظ و حالت تحريک نشده تفاوت زيادي با هم دارند، کانال واژن هم اندامي است که هنگام تحريک شديد تغيير زيادي مي کند. بهتر است پوزيشن هاي مختلف را امتحان کنيد تا وضعيتي را پيدا کنيد که همزمان کليتوريس و نقطه G که حساس ترين نقطه در کانال واژن است را تحريک مي کند. ( به عنوان مثال قرار گرفتن زن روي مرد ) در اين حالت کليتوريس به استخوان شرمگاهي يا آلت مرد کشيده مي شود و روش موثري است.

5. من و شوهرم شايد سالي يک بار رابطه جنسي داشته باشيم. من مشکلي با اين مسئله ندارم. ازدواج بدون داشتن رابطه جنسي چقدر شايع است؟

آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟ و پاسخ به چند سوال جنسي ديگر

پنج تا 20% زوج ها در سال 10 بار يا کمتر رابطه جنسي دارند که روان شناسان به اين شرايط ازدواج بدون رابطه جنسي s-e-xless marriage مي گويند. بنابراين اين مساله شايع تر از چيزي است که فکرش را مي کنيد. اما آيا اين حالت ايده آل است؟
مينتز Mintz نويسنده کتاب A Tired Woman`s Guide to Passionate Sex مي گويد "ازدواج بدون رابطه جنسي به دو بخش تقسيم مي شود. يک دسته زوج هايي هستند که هر دو نفر اهميتي به نداشتن رابطه جنسي نمي دهند و دسته دوم که شايع تر است يکي از زوجين نگران اين مساله است و ديگري اهميتي به آن نمي دهد."
اگر جزو گروهي هستيد که از اين بابت نگراني دارند، کاري که مي خواهيد را انجام دهيد. او توضيح مي دهد"هر چه بيشتر رابطه جنسي داشته باشيد، تمايل شما به آن بيشتر خواهد شد، براي بسياري از مراجعين من ين کار ساده اي است. زماني که جوان تر هستيد يا رابطه تان جديد است، قبل از رابطه جنسي ميل زيادي به سراغتان مي آيد. با بالا رفتن سن يا طولاني تر شدن با هم بودنتان بايد رابطه جنسي را شروع کنيد تا ميل جنسي تان بيدار شود. هر چه در رابطه جلوتر برويد تمايلتان بالاتر خواهد رفت و احتمالا دوام ازدواجتان هم بيشتر خواهد شد.

6. چگونه به شوهرم بگويم در رابطه جنسي مشکل دارد؟

آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟ و پاسخ به چند سوال جنسي ديگر

خيلي مراقب باشيد. به گفته امبر مديسون Amber Madison، درمانگري در نيويورک، "بسياري از مردان درباره عملکرد جنسي خود احساس نا امني مي کنندبنابراين قبل از اشاره به اين مورد اعتماد به نفس او را تقويت کنيد و به او اطمينان دهيد که در هر شرايطي برايتان قابل احترام است و از بودن با او لذت مي بريد، نه فقط به خاطر دخول حين رابطه جنسي."
پس از آن قدم بعدي به مشکل موجود بستگي دارد. اگر مشکل اختلال نعوظ است نيازي به گفتن ندارد چون خود شوهرتان از آن آگاه است. چيزي که او نياز دارد درک و همراهي شماست. به گفته کرنر Kerner ، " بسياري از مشکلات اختلال نعوظ ذهني هستند، يک بار اختلال نعوظ باعث مي شود که شوهرتان از دوباره اتفاق افتادن آن بترسد و اين مشکل تشديد شود."
اگر مشکل انزال زودرس است براي حل آن به پيشنهاد کرنر: "از توانايي نعوظ سريع و قوي او تعريف کنيد و از ايده ارگاسم چند گانه در مردان بهره ببريد.ارگاسم چند گانه از تکنيک توقف و شروع بهره مي گيرد. با تقويت عضلات کف لگن در لحظه اوج انزال کنترل شده و متوقف مي شود. مردان هم مانند زنان مي توانند با ورزش هاي کگل يا انقباض عضلات پوبوکوکسيژيوس* pubococcygeus اين کار را انجام دهند. براي پيدا کردن اين عضلات مردان بايد ادرار خود را متوقف کنند. شوهرتان را تشويق کنيد روزانه چندين بار به مدت 10 ثانيه اين عضلات را منقبض کند تا بتواند حين رابطه جنسي از اين روش براي جلوگيري از انزال استفاده کند.

* پوبوکوکسيژيوس pubococcygeus :عضله pubococcygeus در مردان و زنان وجود دارد، کف حفره لگن را تشکيل مي دهد و مثل يک کلوچه از استخوان شکم به پايين ستون فقرات گسترش مي يابد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : تقويت نعوظ با 7 کاري که مي توانيد در طول روز انجام دهيد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : اختلال نعوظ در مردان مي تواند به دليل کمبود اين ويتامين باشد!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : پيشگيري از اختلالات نعوظ و محافظت از آلت تناسلي مردان با 10 ترفند ساده

7. من نگران اين هستم که بهترين زمان براي رابطه جنسي و هجوم هورمون ها در جواني را پشت سر گذاشته ام. درست است؟

آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟ و پاسخ به چند سوال جنسي ديگر

به گفته برزندين Brizendine، متخصص روانپزشکي در دانشگاه کاليفرنيا، در سانفرانسيسکو:" يک زن از نظرفيزيولوژيک، در سن 19 سالگي در اوج تمايلات جنسي است. زماني که استروژن واژن را روان کرده و تستوسترون ميل جنسي را به حداکثر مي رساند. و در حال حاضر 19 سالگي سني نيست که اغلب زنان بتوانند بگويند رابطه جنسي داشته اند يا دارند. نکته همينجاست. تعيين بهترين سن براي رابطه جنسي، به فيزيولوژي ارتباط ندارد، بلکه با روان شناسي در ارتباط است.
به گفته مينتز، اين مسئله در هر زني متفاوت است ولي من به تجربه متوجه شده ام که با بالا رفتن سن، رابطه جنسي بهتر مي شود.زنان با بدن خودشان راحت تر شده و مي دانند که به چه چيزي نياز دارند و از چه چيزي خوششان مي آيد بنابراين رابطه جنسي بهتري را تجربه مي کنند."
به گفته کرنر " اغلب براي توسعه آگاهي جنسي و ميزان آرامش در آن به زمان نياز است. بنابراين فکر مي کنم بهترين رابطه جنسي زماني است که بتوانيد فانتزي هاي جنسي بسيار پر حرارت يا اميالتان را با شريکتان در ميان بگذاريد.و آن زماني است که واقعا آماده دريافت چيزي هستيد که مي خواهيد و اغلب اين فانتزي ها را به انجام مي رسانيد."

8. آيا اين بيان درست است که مردان به از بين بردن يا نبردن موهاي زائد اهميتي نمي دهند؟

آيا مي توانم واژنم را تنگ تر کنم؟ و پاسخ به چند سوال جنسي ديگر

به نظر مي رسد وجود موهاي زائد کاملا طبيعي شمرده مي شود. بر اساس نتايج بررسي اخير در انگليسي، وجود موهاي زائد طبيعي بوده و به عنوان بخشي از زيبايي در نظر گرفته مي شود. از 1870 زني که توسط pharmacy UK Medix مورد پرسش قرار گرفته بودند، 51% گفته بودند که موهاي زائدشان را نه حالت مي دهند و نه واکس مي اندازند. 45% اعلام کرده بودند که خيلي وقت است ديگر نگران حذف موهاي زائدشان نيستيد. 62% اعلام کرده بودند که شريکشان همان ظاهر طبيعي آن ها را مي پسندد.
به گفته مديسون اگر از مردان درباره موهاي زائد سوال شود اغلب آن ها خواهند گفت که از فرم دادن آن ها استقبال مي کنند. اين مورد کاملا سليقه اي است نه بيشتر و نه کمتر.ولي زمان عمل که مي رسد کمي متفاوت است و اگر رضايت کافي از شما داشته باشند اهميتي به ظاهر آن قسمت نخواهد داد.


منبع: سيمرغارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

13 خوراکي اي که زنان نبايد مصرف کنند

4 خطر پنهان درد شکمي در زمان قاعدگي

چرا سرطان هاي دستگاه گوارش در بين مردان در حال افزايش است؟

وقتي قلب جنين مي ايستد!

ويتامين هاي مورد نياز بدن کودکان را بشناسيد

آقايان اين 10 اشتباه خطرناک را در مورد سلامت خود انجام ندهيد!

چرا بايد بيضه هاي نوازد تازه متولد شده معاينه شود؟

بهترين سن باروري در زنان و مردان

علت مشاهده خون در ادرار مردان چيست؟

علت لکه بيني در ماه هاي مختلف بارداري

ممکن است دليل سقط جنين مکرر، مردان باشند!

چرا بايد از شکم بند بارداري استفاده کنيد

مردان 14 تا 20 ساله اي که دچار کمبود ويتامين D هستند

روش تشخيص خوش خيم يا بدخيم بودن بيماري پروستات

سرخک چيست؟ + علائم سرخک و درمان سرخک در کودکان

علت سردرد در کودکان چيست؟

واکسن سه گانه کودکان چه عوارضي دارد؟

درمان اسهال نوزادان در خانه با نکاتي طلايي

خونريزي در بارداري چه علتي دارد و چه زماني خطرناک است؟

مصرف ويتامين D در دوران بارداري به چه صورت است؟

بيماري هاي زنانه که دير تشخيص داده مي شوند

سلامت پروستات را با اين گياهان تضمين کنيد

چرا کودکان از حمام کردن مي ترسند و چطور اين ترس را کم کرد؟

بالارفتن فشار خون بر اثر نشستن طولاني مدت در خانم ها

علت و درمان کمر درد قاعدگي

در زمان پريود از انجام اين کارها جدا بپرهيزيد

نکاتي فوق العاده مهم راجع به تب کودکانمان

کيست تخمدان به سراغ چه زناني مي رود؟

تيز كردن هوش كودكان!؟

نشانه هاي هشدار دهنده سرطان دهانه رحم

صفحه رشد تا چه زماني باز است؟

7 زنگ خطر در اوايل بارداري

ضربه در بارداري مساوي است با سقط‌جنين؟

5 علامتي که نشان مي دهد دوقلو بارداريد!!

چرا بعضي بچه ها هميشه مريض هستند؟

عوامل تشديد افسردگي پس از زايمان

واريکوسل؛ پاسخ به 20 سوال متداول

در ماه دوم بارداري حواستان به اين موارد باشد

سرطان تخمدان و علايم هشدار دهنده اي که هر زني بايد بداند

درد سينه ها نشانه ي چيست؟

علت مشاهده خون در مايع مني مردان چيست؟

علت مرگ جنين در داخل شکم در ماه هاي مختلف

علت دو بار پريود شدن در يک ماه چيست؟

سرطان پروستات در زنان چگونه امکانپذير است؟

تاثير هر کدام از روش هاي پيشگيري از بارداري بر پريود

عمل کورتاژ چيست؟ کورتاژ چرا و چگونه انجام مي شود؟

هورمون ها چطور باعث چاق شدن شما مي شوند؟

نکاتي که مردها براي سالم ماندن بايد از زن ها ياد بگيرند

7 نشانه از بيماريهاي خطرناکي که خانم ها ناديده مي گيرند

آلت تناسلي مردان با افزايش سن کوچک مي شود؟