آخرین اخبار

3 رازي که دست شوهرتان را رو مي کند!! روابط عاطفي

3 رازي که دست شوهرتان را رو مي کند!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - رازهايي که دست مردان را رو مي کند

سؤالاتي هستند که بيشتر اوقات در ذهن تمامي زن‌ها وجود دارد؛ سؤالاتي درباره رابطه‌شان با مردان، اينکه چرا خيلي اوقات بدون وجود هيچ نوع مشکل خاصي با هم دعوايشان مي‌شود و دچار اختلاف مي‌شوند. اينکه مثلا چرا مردها نمي‌توانند آنطور که بايد احساسات آنها را درک کنند، چرا بي‌خودي عصباني مي‌شوند و عکس‌العمل‌هايي غير قابل پيش‌بيني نشان مي‌دهند و سؤالاتي از اين قبيل. درک مردها و داشتن تعامل بهتر با آنها مستلزم دانستن 3 راز بزرگ درباره ويژگي‌هاي مغزي- احساسي آنهاست؛ اين 3 راز همان‌هايي هستند که باعث مي‌شوند فکر کنيم مردها موجودات پيچيده‌اي هستند اما اشتباه نکنيد شما به راحتي مي‌توانيد مردتان را پيش‌بيني کنيد چون او خيلي ساده‌تر از آن است که تصور مي‌کنيد.

راز شماره يک : چرا مردها احساس مي‌كنند هميشه بايد حق با آنها باشد؟

به منظور درك اين معما در مورد مردان بايد به شرايط تعليم و تربيت آنها در دوران كودكي نگاهي بيندازيم. مردها اينگونه آموزش ديده‌اند كه بايد دنياي بيرون را تحت كنترل كامل خود داشته باشند و هميشه به موفقيت دست پيدا كنند و در عوض به دنياي دروني خود كه شامل افكار و احساساتشان است، كمتر توجه نشان بدهند. به پسربچه‌هاي كوچك گفته شده كه ارزش آنها به كارهايي است كه انجام مي‌دهند و همچنين به موفقيت‌هايي است كه به آنها دست پيدا مي‌كنند. مثلا به آنها گفته‌اند كه تو مرد اين خونه‌اي و بايد به مادرت در همه‌ کارها کمک کني.
بر همين اساس پسربچه‌ها به اين نتيجه مي‌رسند براي اينكه پسرهاي خوبي باشند بايد كارها را درست انجام دهند. آنها بزرگ مي‌شوند و در نهايت به اين نتيجه مي‌رسند بايد اعتماد به‌‌ نفسشان را بر اســـاس موفقيت‌هــا و دستيابي‌هايشان بسنجند، يعني اعتمادبه‌نفس و موقعيت‌هايشان را با هم يكسان مي‌گيرند.
نكته مهم : مردها غالبا به سختي مي‌توانند بگويند متاسفم. معذرت‌خواهي از طرف آنها به اين معناست كه كار اشتباهي كرده‌اند و اينكه خيلي بد هستند.

راه‌حل چيست؟

1 - از به كار بردن الفاظ و عباراتي كه باعث احساس بي‌كفايتي در نامزد يا همسرتان مي‌شود، خودداري كنيد، او را سرزنش و محكوم نكنيد، با ديگران مقايسه‌اش نكنيد، راجع به شخصيت، قابليت و توانايي‌هايش نظر ندهيد، شخصيتش را زير سؤال نبريد و صرفا احساسات خود را بيان كنيد و حتما بگوييد به او اعتماد داريد.
2 - مرد زندگي‌تان را «تأييد» و از قابليت‌ها و توانايي‌هايش تعريف كنيد، هرگز نمي‌توانيد تصور كنيد مردها تا چه حد به تعريف و تحسين نيازمندند، ممكن است اين نيازشان را فاش نكنند يا حتي آن را انكار كرده يا ممكن است طوري وانمود كنند كه از اين كار خوششان هم نمي‌آيد اما به اين قبيل واكنش‌ها اعتنا نكنيد و اين را بدانيد كه مردها واقعا به تعريف و تمجيد شما احتياج دارند.

تفاوت زن‌ها و مردها : زن‌ها از اشتباه نمي‌ترسند

ممكن است تصور كنيد اشتباه كردن يا نكردن اهميت چنداني ندارد. خود من هم اشتباه مي‌كنم. اما وقتي كسي پيشنهادي مي‌دهد يا نصيحتي مي‌كند، ناراحت نمي‌شوم. به خاطر داشته باشيد تفاوت از اينجا آغاز مي‌شود كه پسرها و دخترها در كودكي به طرزي كاملا متفاوت آموزش ديده‌اند. به دخترهاي كوچك آموزش مي‌دهند در آينده شغلشان اين است كه اوضاع را بهتر و شرايط را اصلاح، پدرشان را خوشحال‌تر، خودشان را زيباتر و خانه را مرتب كنند بنابراين اگر زني‌ اشتباه كند، اينطور فكر مي‌كند كه چطور مي‌توانم جبران كنم؟ چطور اوضاع را بهتر كنم؟ اما در مورد مردها اينگونه نيست.

راز شماره دو : چرا مردها وقتي زن‌ها احساساتي برخورد مي‌كنند عصباني مي‌شوند؟

بسياري از متخصصان چنين توضيح مي‌دهند كه مردها به اين دليل در مواجهه با برخورد احساسي زن‌ها واكنش منفي نشان مي‌دهند كه با احساسات آسيب‌پذير خودشان راحت نيستند. بخشي از مشكلات ميان مردان و زنان از همين ناحيه نشات مي‌گيرد.

موقعيتي که حتما تجربه کرده‌ايد

آيا تا به حال برايتان پيش آمده كه فقط نياز داشته باشيد همسرتان كمي دلداريتان بدهد و دوست‌تان بدارد در عوض او براي شما يك سخنراني ترتيب داده و به شما امر و نهي كند؟ آيا تا به حال برايتان پيش آمده، احساسات‌تان را با نامزد يا همسرتان در ميان بگذاريد اما او شما را متهم كند كه بيش از حد احساساتي هستيد و در نهايت به شما بگويد:« به همه چيز واكنش نشون ميدي. اگه اين قدر احساساتي نبودي، شايد مي‌توانستيم كمي با هم آرامش داشته باشيم. ديگه نمي‌خوام به اين مزخرفات و چرت و پرت‌ها گوش بدم.» مردان خود را مسئول درد و رنجتان مي‌دانند و چنانچه نتوانند ناراحتي‌تان را برطرف كنند، احساس گناه خواهند كرد.

راه‌ حل چيست؟

1 - وقتي ناراحت هستيد به همسرتان دقيقا بگوييد كه از او چه خواسته‌اي داريد. اين كار، شما را از ساعت‌ها وقت تلف كردن، سوءتفاهم، جنگ و جدل، مشاجره، يأس و سرخوردگي نجات مي‌دهد. مثلا به او بگوييد فقط براي درددل با او حرف مي‌زنيد و نمي‌خواهيد سرزنش بشنويد.
2 - هنگامي كه ناراحت هستيد، اغراق نكنيد و ناراحتي‌تان را از آنچه كه واقعا هست بزرگ‌تر جلوه ندهيد. مردها همواره به معناي لغوي كلماتي كه به كار مي‌بريد، توجه مي‌كنند. تعبير و ترجمه مردان از كلمات و جملات مشابه تعبير ما زن‌ها نيست، مردها به معناي لغوي و تحت‌الفظي كلمات و جملات شما فكر مي‌كنند.
3 - به مرد زندگي‌تان بگوييد كه كاملا احساس بدبختي و درماندگي نمي‌كنيد و او مجبور نيست به كمكتان شتافته و نجات‌تان بدهد. بهتر است بگوييد گرچه حالتان خوب نيست، ولي آنقدرها هم احساس بدبختي و درماندگي نمي‌كنيد و اينكه او مجبور نيست حتما حالتان را خوب كند. مي‌توانيد بگوييد كه تنها مي‌خواهيد كمي دلداريتان بدهد و به شما عشق بورزد.

تفاوت زن‌ها و مردها : با احساسات معماگونه مردان آشنا شويد

3 حس معماگونه در مردها وجود دارد كه همين 3 احساس باعث مي‌شود خانم‌ها گمان کنند مردها از احساساتي بودن آنها ناراحت مي‌شوند؟
احساس اول : مردها با اين احساس بزرگ مي‌شوند كه مسئوليت درست كردن همه موارد با آنهاست. مثلا مردها از همان کودکي اين جمله را زياد مي‌شنوند که «پسرم وقتي بزرگ شدي، قراره رئيس يه خانواده باشي». پسربچه‌هاي كوچكي كه اين جملات به آنان گفته مي‌شود، با اين باور ناخودآگاه بزرگ مي‌شوند كه چنانچه مي‌خواهند يك مرد واقعي باشند بايد لايق و توانا باشند و مسئوليت مواظبت از زن زندگي‌شان با آنهاست. به همين دليل است که وقتي با شوهرتان درددل مي‌کنيد او به جاي اينکه با شما هم‌دردي کند و دلداريتان دهد، برايتان استدلال‌ مي‌كند.
احساس دوم : مردان خود را مسئول درد و رنجتان مي‌دانند و چنانچه نتوانند ناراحتي‌تان را برطرف كنند، احساس گناه خواهند كرد. هنگامي كه مردي درد و رنج همسرش را مي‌بيند، خود را سرزنش كرده و مسئول مي‌داند و به اين دليل كه شما باعث شديد، احساس بدي نسبت به خودش پيدا كند، از دست‌تان عصباني مي‌شود.
احساس سوم : آيا تا به حال برايتان پيش آمده كه بخواهيد احساسات خود را با همسرتان در ميان بگذاريد و او سعي كند كه يا با عجله شما را از آن احساس بيرون كشيده يا اينكه كاري كند تا دست از آن برداريد؟ شما فقط مي‌خواهيد كمي گريه كنيد ولي او طوري برخورد مي‌كند، انگار شما دچار يك بيماري عصبي يا رواني شده‌ايد. مردها غالبا احساساتي برخورد كردن زن‌ها را با حالت هيستريك اشتباه مي‌گيرند و فرض را بر اين مي‌گذارند كه وضعيت روحي‌تان خراب‌تر از آن است كه تصورش را مي‌كنيد.

راز شماره سه : آيا مردها در مقايسه با زن‌ها اهميت كمتري به عشق و روابط مي‌دهند؟

مردها هويت خود را بيشتر از ناحيه شغل و موفقيت‌هايشان تعريف مي‌كنند، در حالي كه زن‌ها هويتشان را صرفا بر اساس روابط خود بيان مي‌كنند. براي مردها موفقيت از هر مورد ديگري مهم‌تر است زيرا بقاي جسماني و فيزيكي خانواده را تضمين مي‌كند. زن‌ها نيز بقاي خود را در گرو حفظ روابط احساسي و نيز بچه‌هاي خود مي‌بينند بايد بدانيد که چنانچه مردي نسبت به شغل و توانايي‌هاي حرفه‌اي خود احساس خوبي نداشته باشد به سختي مي‌تواند توجه خود را به روابط عشقي و احساسي‌اش معطوف كند. موضوع اين نيست كه دوست‌تان ندارد يا به شما عشق نمي‌ورزد يا اينكه به شما احتياج ندارد، حتي موضوع اين نيست كه شغلش را بيش از شما دوست دارد. مطلب تنها اين است كه شغلش تاثير درگيرانه‌تري بر احساس رشد شخصي و اعتمادبه نفس او دارد تا رابطه‌اش با شما.

موقعيتي که حتما تجربه کرده‌ايد

شده احساس کنيد كه رابطه براي شما مهم‌تر است تا شوهرتان؟ تا حالا شده‌ است وقتي كه از سر كار به خانه برمي‌گرديد براي ديدنش لحظه‌شماري کنيد اما وقتي به خونه مي‌رسد، به نظر نيايد كه آن‌قدرها هم هيجان‌زده باشد يا اينكه هميشه كارهاي خاصي براي نامزد يا شوهرتان انجام مي‌دهيد. مثلا به مناسبت‌هاي ويژه برايش كارت پستال مي‌فرستيد. براي بعضي شب‌ها و مناسبت‌هاي به‌خصوص از قبل برنامه‌ريزي مي‌كنيد و... حتي ممکن است بارها از خودتان پرسيده‌ باشيد که «او هم به همين اندازه كه من دوستش دارم. دوستم داره، چرا همين كارها را براي من انجام نمي‌ده؟!»
نكته مهم : در مردها نيمکره راست فعال‌‌تر است ولي زن‌ها از هر دو نيمکره همزمان استفاده مي‌کنند در نتيجه مردها به سختي مي‌توانند از تعقل و عقلانيت به يكباره به سمت احساسات و عواطف تغيير موضع دهند.

راه‌حل چيست؟

1 - به خاطر داشته باشيد مردها از اينكه بفهمند شما آنها را درك مي‌كنيد، خيلي خوشحال مي‌شوند. برعكس از اينكه از آنها انتقاد كنيد، متنفر هستند. ممكن است نامزد يا همسرتان اين موضوع را تاييد كند كه در مقايسه با شما به عشق و روابط علاقه كمتري نشان مي‌دهد اما دليل آن را نداند. درك رازهايي كه در اين بخش به آنها پرداختيم، ممكن است باعث احساس بهتري در مردان بشود.
2. با نامزد يا همسرتان درباره روش‌هاي ديگر افزايش احساس عزت‌نفس و ارزشمند بودن (روش‌هايي به غير از موفقيت‌هاي شغلي و حرفه‌اي) گفت‌وگو کنيد. به عقيده من به منظور داشتن روابط و زندگي سالم‌تر، مردها بايد اولويت‌هاي خود را بازبيني كنند و اين اولويت‌ها را نه براساس پيشرفت‌هاي مادي و اقتصادي، بلكه كمي نيز بر اساس موفقيت‌هاي روحي، احساسي و عاطفي نيز گذارند.
3. مي‌توانيد كمك كنيد تا استرس كمتري داشته باشد و با صحبت كردن درباره راه‌هايي كه در انتقال او از محيط كاري به كانون گرم خانواده مي‌تواند كمك كند، حامي او باشيد. مثلا روش‌هايي بيابيد تا نامزد يا همسرتان بتواند به وسيله آن تنش‌هاي كاري و شغلي‌اش را در پايان روز كاهش دهد مثلا با ورزش كردن، قدم​زدن، دراز كشيدن و... همچنين بهتر است به محض ورود همسرتان با مسائل و مشكلات احساسي و عاطفي‌تان به او هجوم نبريد. به او وقت بدهيد تا آرام بگيرد.

تفاوت زن‌ها و مردها

تفاوت در ارزشيابي : ارزشيابي ما زنان با ارزشيابي‌هاي مردها متفاوت است. ما زن‌ها صرف‌نظر از اينكه تا چه حد در شغل خود موفق هستيم، مادامي كه زندگي احساسي خوبي نداشته باشيم، احساس خوبي نسبت به خودمان نخواهيم داشت. براي يك زن صميميت و نزديكي با همسرش، آرامش و راحتي است.
تفاوت‌هاي ساختماني مغز : مغز مردها با مغز زن‌ها تفاوت‌هايي دارد. مغز مردها تخصصي‌تر است. اين صرفا به اين معناست كه تقسيم كار در آن صورت گرفته است. به عبارت ديگر نيمكره راست مغز مردها با عملكردهاي بينايي و فضايي و همچنين احجام سروكار دارد. (فعاليت‌هاي نظير كسب مهارت‌هاي فيزيكي، تطابق‌هاي چشمي و ماهيچه‌اي). در حالي كه نيمكره چپ به مهارت‌هاي گفتاري و شناختي اختصاص يافته است (مهارت‌هايي مانند بيان احساسات و درك مسائل انتزاعي).


منبع : زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

همسران جوان بخوانند : همه چيز درباره رابطه جنسي

چگونه ميل جنسي مان را زياد کنيم؟

بعد از دعوا با همسرتان اين کارها را نکنيد!!

فرزند مسئوليت پذير مي خواهيد؟ اين 6 گام به شما کمک مي کند

رابطه با خانواده همسر، چگونه رابطه بهتري داشته باشيم؟

اولين قرار ملاقات عاشقانه تان اگر اين نشانه ها را دارد، ترکش کنيد!!

آنچه که زنان آرزو دارند مردان درباره آنها بدانند

وقتي شوهرتان با شما قهر مي‌کند چگونه رفتار کنيد؟

10 نکته مهم در زندگي زناشويي که هر زن و مردي بايد بداند

برقراري روابط عاشقانه با مردان متاهل!!

نقش‌ مادران در كاهش‌ عوارض بلوغ دختران

چطور بعد از يک دعوا دوباره آشتي کنيم؟

با چهار سياست زنانه مردان را حرف شنو کنيد

خيانت همسرتان را با اين نشانه ها متوجه شويد!!

8 مرد خطرناک براي ازدواج!!

احترام در رابطه زناشويي چگونه ايجاد مي شود؟ حتما زوج ها بخوانند

11 رازي که بايد از همسرتان پنهان کنيد!!

شکوفا کردن خلاقيت کودک با چند پيشنهاد ساده

4 ترفند زنانه براي عاشق کردن همسر!!

رفتارهاي مردانه اي که زنان از آنها بيزارند، آقايان بخوانند!!

رابطه جنسي لذت بخش با ترک 12 اشتباه ساده!!

متاهلم اما علاقه مند به دوستي با زنان ديگر هستم!!

10 نکته که به شما مي گويد براي ازدواج آماده ايد!!

زندگي زناشويي تان را با اين ترفندها نجات دهيد!

نحوه صحيح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!!

5 قانون تربيت کودک که بايد از ژاپني ها بياموزيم!

رموزي ناياب از ازدواج که همه بايد بدانند!!

11 کار غلطي که نبايد جلوي فرزندتان انجام دهيد!!

10 راه براي حرف شنو کردن کودکان

قوانيني که براي حفاظت از کودک بايد به او بگوييد، از قانون لباس زير تا ...

5 توصيه براي مشورت با فرزند قبل از سن بلوغ!!

بلوغ زودرس در دختران، چگونه جلوي آرايش کردن دختران خردسال را بگيريم؟

9 نشانه که مي گويد براي ازدواج آماده ايد!!

بعد از شکست عشقي اين کارها را هرگز نکنيد!!

براي داشتن يک رابطه طولاني مدت اين مقاله را بخوانيد!!

در اولين قرار ملاقات عاشقانه تان اين سوالات را نپرسيد!

منظور مرد علاقه تان از گفتن اين جملات چيست؟

پسر مورد علاقه تان را اينگونه عاشق کنيد!!

ازدواج با اين دلايل ممنوع!!

اگر جوابتان به اين سوالات مثبت است، با اين مرد ازدواج نکنيد!!

دعواي شما با همسرتان اين فوايد جالب را دارد!!

فکر مي کنم همسرم در اينستاگرام به من خيانت مي کند!!

اين 10 جمله را هرگز به مادرشوهرتان نگوييد!!

حل اختلافات زن و شوهري با 6 کليد اصلي

سوالات جنسي که پاسخ شان را بايد بدانيد!

6 راز دوام ازدواج والدين تان که بايد بدانيد!!

متاهلان و کارهاي ممنوعه اي در اينستاگرام!!

عشق واقعي بين زن و مرد 20 نشانه اصلي دارد!!

حرف هاي جالب همسر يک هنرمند مشهور از دلايلي که زندگي مشترکش را تباه کرد!!

چگونه پسري که عاشق اش بودم را بعد از ازدواج فراموش کنم؟