آخرین اخبار

چگونه مانند آهنربا ديگران را جذب کنيم؟ شادکامي و موفقيت

چگونه مانند آهنربا ديگران را جذب کنيم؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - چطور کاريزماتيک باشيم و مثل آهنربا ديگران را به خود جذب کنيم!

کاريزما يک مهارت فوق‌العاده است. اکثر رهبران برتر، بازرگانان، کارآفرينان و سلبريتي‌ها کاريزما دارند. وقتي مردم با اين افراد صحبت مي‌کنند، حس مي‌کنند که در تمام زندگي‌شان آنها را مي‌شناخته‌اند، انگار که مثل آهنربا آنها را به خود جذب مي‌کنند. در حقيقت قدرت کاريزما همين است.
اگر شما يادبگيريد که چگونه اين مهارت را در خودتان ايجاد و تقويت کنيد، تاثير بسزايي در تمام عرصه‌هاي زندگي‌تان خواهد گذاشت. شما مي‌توانيد جوري بر ديگران تاثير بگذاريد که کاري که شما مي‌خواهيد را انجام بدهند و شما درواقع مي‌توانيد با استفاده از آن به خيلي چيزها برسيد. هر هدفي که در زندگي دنبال مي‌کنيد، داشتن کاريزما به شما کمک مي‌کند که سريع‌تر به مقصد موردنظرتان برسيد.
اما اگر حس مي‌کنيد اصلا کاريزماتيک نيستيد چه؟ جاي نگراني نيست؛ اگر حس مي‌کنيد خيلي جذاب و دلربا نيستيد هم باز مي‌توانيد روي کاريزمايتان کار کنيد.

براي جذب کردن ديگران بيشتر لبخند بزنيد

يکي از آسان‌ ترين راهها براي اينکه بيشتر کاريزماتيک شويد اين است که بيشتر لبخند بزنيد. اگر کلا آدمي هستيد که خيلي لبخند نمي‌زند پس همين الان دست به کار شويد. آينه‌اي پيداکنيد و شروع به لبخند زدن در مقابل آن کنيد. اين کار را تا زماني ادامه بدهيد که لبخندتان مصنوعي و زورکي بنظر نرسد. چراکه هيچ چيز بدتر از يک لبخند زورکي و بالاجبار نيست و اين لبخند شديدا نشان‌دهندهٔ عدم صداقت بوده و ايجاد اتصال و ارتباط با افراد را دشوارتر مي‌کند. لبخند، لبخند، لبخند. لبخند زدن هم باعث مي‌شود خودتان حس بهتري داشته باشيد و هم هرکسي که دور و بر شماست و با شما گفت و گو مي‌کند.

براي جذب کردن ديگران ارتباط چشمي قوي برقرار کنيد

تابه حال به کسي نگاه کرده‌ايد و حس کنيد که انرژي‌اي بين‌تان در رفت و آمد است؟ شما در اين لحظات قدرت و فشار يک ارتباط چشمي قوي را حس مي‌کنيد. وقتي با کسي صحبت مي‌کنيد چشم‌هايتان را رويش قفل کنيد. مستقيم در چشم‌هايش نگاه کنيد. چشم‌هايتان را نچرخانيد و اطراف را نگاه نکنيد. انجام اين کار يکي از آسان‌ترين راه‌هاي برقرار ارتباط با ديگران است.
به عنوان مثال بيل کلينتون به عنوان يک فرد بسيار کاريزماتيک شناخته مي‌شود و عمده‌ي آن هم به خاطر ارتباط چشمي قوي‌اي است که برقرار مي‌کند. اگر در گوگل عبارت کاريزماي بيل کلينتون يا Bill Clinton Charisma را سرچ کنيد کلي مطلب و نوشته در اين باره پيدا مي‌کنيد. مردمي که با او حرف زده‌اند به شدت از قدرت کاريزماي او تعريف کرده‌اند. آنها او را فردي هيپنوتيزم کننده خوانده‌اند، کسي که باعث مي‌شود بيشتر بخواهي دور و برش باشي. قسمت جالبش اين است که جمهوري خواهاني که معمولا با سياست‌ها و ديدگاه‌هاي او موافق نيستند گفته‌اند که بعد از صحبت کردن با او حس کرده‌اند که مي‌خواهند با او موافقت کرده و از وي حمايت کنند. پس قدرت برقراري يک ارتباط چشمي قوي را دست کم نگيريد و از آن استفاده کنيد.

براي جذب کردن ديگران مشتاق باشيد

خيلي مهم است که به افراد و حرف‌هايشان اشتياق و علاقه نشان بدهيد. مي‌دانيد براي مردم چه چيزي از همه مهم‌تر است؟ خودشان! شما مي‌توانيد از اين موضوع به نفع خودتان استفاده کنيد. اگر شما نسبت به آنها اشتياق نشان بدهيد آنها بطور خودکار شما را دوست خواهند داشت. چرا؟ چون شما باعث شديد آنها حس خوبي درمورد خودشان داشته باشند. براي اينکه به افراد علاقه نشان بدهيد لازم نيست پاچه‌خواري بکنيد.
سوالات هوشمندانه از آنها بپرسيد، ازشان تعريف‌هاي واقعي بکنيد و به صحبت‌هايشان اظهار اشتياق و هيجان کنيد. انجام اين کار به شما کمک مي‌کند که در مکالمات و گفت و گوهايي که با ديگران داريد بيشتر درگير شويد.

براي جذب کردن ديگران بلد باشيد چطور خودتان را سرگرم کنيد

آخرين نکته‌ اين مطلب که به شما کمک مي‌کند بيشتر کاريزماتيک باشيد اين است که يادبگيريد چطور خودتان را سرگرم کنيد. شايد بپرسيد خودتان را سرگرم کنيد يعني چه؟ که در جواب بايد گفت يعني اينکه شما کاري را تنها براي اينکه برايتان جالب و سرگرم کننده است انجام دهيد. يعني در انجام آن کار به دنبال واکنش از سوي کسي يا تاييد شدن نباشيد و آن کار را فقط براي اينکه دوست داريد و حسش هست انجام دهيد.
براي توسعهٔ اين مهارت مي‌توانيد توقع‌تان از بامزه بودن چيزها را پايين بياوريد. خودتان را خيلي جدي نگيريد. براي مثال افرادي که حس شوخ طبعي پيچيده و تصنعي‌اي دارند معمولا خودمحور هستند. آنها خواستار اين هستند که هوشمند بنظر برسند و به همين دليل فقط به جوک‌ها و مسخره‌بازي‌هاي خيلي دست بالا مي‌خندند.
چه چيزي را مي‌خواهيد ثابت کنيد؟ زندگي همينجوري کسل کننده هست. شادترين آدم‌ها کساني هستند که خيلي خودشان را جدي نمي‌گيرند. اصلا برايتان مهم نباشد که ديگران چه فکري راجع بهتان مي‌کنند. برايتان مهم نباشد که براي آنها بامزه جلوه مي‌کنيد يا نه. چيزي که خوشحالتان مي‌کند را بگوييد؛ به خاطر خودتان نه اينکه ديگران حتما بخندند و از حرف‌تان استقبال کنند.
احساسات معمولا مسري هستند؛ يعني اگر شما معذب هستيد احتمالا اطرافيان‌تان هم معذب خواهند شد و اگر حال و هوايتان خوب باشد اين حس ناخودآگاه به آنها هم سرايت خواهد کرد. با در ذهن داشتن اين قانون ديگر مي‌دانيد که وقتي چيزي براي شما جالب و بامزه است، احتمالا براي ديگران هم در سطوح متفاوت همينطور خواهد بود، پس هميشه خودتان باشيد و سعي‌تان را بکنيد.


منبع : digiro.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

5 توصيه براي جذاب شدن در 3 دقيقه

عادت هاي بدي که شادي شما را به تاراج مي برد!!

تقويت اعتماد به نفس با چند تغيير ساده!!

5 فرد موفقي که بعد از اخراج شان موفق شدند!!

مديتيشن را چگونه در خانه تمرين کنيم؟

بگوييد چگونه مي خنديد تا شخصيت تان را به شما بگوييم!!

11 قانون اصلي فنگ شويي براي جذب عشق و پول

دوست خوب و واقعي چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟

آداب هديه دادن گل را بياموزيد

استفاده از كلمات قدرتمند – 101 كلمه ي قدرتمند

شخص دروغگو را با اين 8 مورد شناسايي کنيد

استرس شب امتحان را با اين روشها از بين ببريد

زبان بدن فروشنده حرفه اي چگونه است؟

کاهش استرس و اضطراب با چند روش خوراکي

اصول زبان بدن براي تشخيص کلاهبرداران در ازدواج

زندگينامه مريم ميرزاخاني، نابغه ايراني رياضي در جهان

مي خواهم شاد باشم و شاد زندگي کنم!!

مريم ميرزاخاني در ليست 5 زن نخبه رياضي دنيا

مادلين وسترهات، دستيار 26 ساله ترامپ چقدر درآمد دارد؟

5 اصل روانشناسي براي يک زندگي راحت

انسان هاي سمي اطرافتان را با اين روشها از زندگي تان دور کنيد

10 عادتي که براي شاد بودن بايد ترک شان کنيد!!

چگونه در مقابل خواسته هاي ديگران نه بگوييم؟

راه هاي کنترل خشم، چگونه خشم را کنترل کنيم؟

اين نشانه ها مي گويد بايد به دوستي تان پايان دهيد!!

در جمعه هاي دلگير چگونه حال مان را خوب کنيم؟

با همسر بهاره رهنما بيشتر آشنا شويد

دوست واقعي شما اين نشانه ها را دارد!!

اين 3 خصوصيت را هرگز نبايد داشته باشيد!!

فقط سه گام تا داشتن احساس خوشبختي فاصله داريد!

زبان بدن و 10 نکته که بايد بدانيد

روشهاي عالي براي مقابله با احساسات منفي

تحليل زبان بدن مسي و رونالدو در مراسم بهترينهاي سال فوتبال 2017

چرا ما ايراني ها عادت به عذرخواهي نداريم؟؟؟

اعتياد به تلفن همراه و دنياي مجازي را چگونه از بين ببريم؟

چگونه به کسي که قصد خودکشي دارد کمک کنيم؟/به بهانه خودکشي هاي اخير

گفتن اين جملات پس از 40 سالگي، ممنوع!

با غم و اضطراب بعد از زلزله چه کنيم؟

چگونه دقيقه نودي نباشيم؟!!

هنگام وقوع زلزله بهترين کار چيست؟

زبان بدن چيست و 12 نکته که در مورد آن بايد بدانيد

چگونه مانند آهنربا ديگران را جذب کنيم؟

تحليل جالب زبان بدن کي روش بعد از قرار گرفتن ايران در گروه مرگ

تاثير باورنکردني اسم افراد بر سرنوشت و وضعيت روحي آنها

روشهاي شاد بودن در زندگي هاي سخت امروزي!!

نکته هايي براي سحر خيزي در صبحهاي سرد زمستان

مردي 40 ساله ام و بيشتر فکرم مشغول زنان است؟

مثبت انديشي با 7 روش ساده

تست روانشناسي : چقدر اعتماد به نفس داريد؟

5 جمله اي که هرگز نبايد به خودتان بگوييد