آخرین اخبار

چگونه با پسر دلخواهم ازدواج کنم؟ روابط عاطفي

چگونه با پسر دلخواهم ازدواج کنم؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - نحوه ازدواج با پسر مورد علاقه تان

پيدا کردن جفت مناسب آرزو و خواسته همه جوانان است، حتما شما هم اطراف‌تان دختران ايده‌آلي را ديده‌ايد که نمي‌توان عيب و ايرادي روي آنها گذاشت، هم تحصيل کرده‌اند و هم جايگاه اجتماعي مناسبي دارند، از زيبايي هم چيزي کم ندارند و حتي درآمد مناسبي هم دارند. اما همچنان تنها به زندگي خود ادامه مي‌دهند و خسته و نالان ابراز مي‌کنند که نمي‌توانند پسر مناسبي بيابند. جنيفر لارنس، چهره شناخته شده هاليوودي هم اين روزها از اين موضوع خيلي شکايت دارد که با وجود جايگاه اجتماعي بالا و درآمد مالي خوب در پيدا کردن همراه زندگي‌اش بي اقبال است. او در مصاحبه‌اي مطبوعاتي از تنهايي خودش اظهار ناراحتي کرده و معتقد است که نه شهرت و نه ثروت نمي‌تواند غم تنهايي او را پر کند و اکنون بيش از همه چيز در زندگي خود نگران اين است که نتواند عشق و همسر مناسبي را براي خود پيدا کند.
دکتر حريرچي، آسيب‌شناس و استاد دانشگاه معتقد است که به علت فرهنگ نامناسب و قوانين نانوشته و نابجا براي ازدواج، جوانان ميلي به ازدواج ندارند. دکتر اسلامي، روانشناس هم معتقد است که جوانان راهکارهاي لازم براي ازدواج و يافتن همسر مناسب را نياموخته‌اند به‌همين دليل نمي‌توانند ازدواج کنند.

خواستگاران را فراري ندهيد

تنها مدارک بالاي علمي و شغل مناسب نمي‌تواند تضميني براي ازدواج موفق شما باشد. جامعه بيش از همه چيز به‌دنبال شادي است. اگر دو نفر بتوانند اين حس
را به يکديگر منتقل کنند که چقدر کنار يکديگر شاد هستند، به احتمال زياد رابطه به دراز مي‌کشد و اگر همه چيز مناسب باشد، با يکديگر ازدواج مي‌کنند. به‌ طور کلي پسر و دختري که به‌دنبال ازدواج هستند، احساس تنهايي مي‌کنند و به‌دنبال فردي مي‌گردند که بتوانند لحظات خوبي را در کنار او بگذرانند. فرض کنيد براي جلسه معارفه ازدواج قرار ملاقاتي را در رستوران ترتيب داده‌ايد، به‌طور حتم ابتدا کمي با هم صحبت مي‌کنيد. اگر هر دو افسرده باشيد و حس افسردگي را به يکديگر منتقل کنيد، به‌طور حتم هيچ يک ميلي به ازدواج نخواهيد داشت. حالا تصور کنيد که شما با نامزد خود در رستوران مي‌خنديد و شاد هستيد، طرف مقابل شما هم سر ذوق مي‌آيد و از اين لحظات لذت مي‌برد. شما بهترين ضمانت خوشبختي را به او داده‌ايد. او به‌طور حتم احساس خواهد کرد که با شما و در کنار شما مي‌تواند شاد باشد. او در درون خود از اينکه توانسته شما را شاد کند احساس سودمندي مي‌کند. با شاد بودن، شما قدم اول براي ازدواج را برداشته‌ايد و بايد پله‌هاي بعدي را طي کنيد تا بتوانيد ازدواج کنيد.

جيغ و داد را کنار بگذاريد

درست است که در کنار يکديگر شادي را تجربه کرده‌ايد و قدم اول را برداشته‌ايد اما براي تداوم رابطه نياز داريد که شرايط ديگري را هم تجربه کنيد. اگر هر کدام از شما نتوانيد عصبانيت خود را کنترل کند و مهارت کنترل خشم را ندانيد به احتمال زياد در رابطه با مشکل مواجه مي‌شويد و مسير به ازدواج ختم نمي‌شود. حتي مي‌توان گفت يکي از راه‌هاي مناسب براي امتحان همسر آينده‌تان مي‌تواند عصباني کردن او باشد. فردي که نتواند خشم خود را کنترل کند، نمي‌تواند زندگي خوبي را براي شما بسازد. پس شايد علت ديگري که اين روزها روابط پايدار نمي‌مانند، ناتواني افراد براي کنترل خشم باشد، هرقدر هم که با هم شاد باشيد اگر نتوانيد در مسائلي که اختلاف‌نظر داريد، به تفاهم برسيد، به احتمال زياد نمي‌توانيد رابطه خود را ادامه دهيد. دعوا و مشاجره بين همه زوج‌ها رخ مي‌دهد اما بايد سعي کنيد بعد از دعوا، با کسب تجربه‌اي جديد به يکديگر نزديک‌تر شويد و بتوانيد رابطه خود را با صميميت بيشتري ادامه دهيد؛ رابطه‌اي به درازا مي‌کشد و تداوم پيدا مي‌کند که دو نفر در کنار يکديگر لذت ببرند و وقتي که از هم دور شدند، دل‌شان بخواهد که دوباره کنار يکديگر باشند. دعوا و مشاجره بيش از حد شما را از هم دور مي‌کند. با شاد بودن، شما قدم اول براي ازدواج را برداشته‌ايد

در و تخته‌ها را جور کنيد

از قديم گفته‌اند که در و تخته بالاخره با هم جور مي‌شوند، ما هم موافقيم به شرطي که در و تخته را که از جنس هم‌اند، کنار يکديگر قرار دهيم. خيلي از اوقات فردي که همه‌چي تمام است و همه چي‌ دارد در زندگي به‌دنبال هيجانات خاص است و ديگري در زندگي خود تنها به‌دنبال آرامش است، به احتمال زياد اين در و تخته هيچ‌گاه با يکديگر جور نمي‌شوند و نمي‌توانند زندگي خوبي را کنار يکديگر داشته باشند. بهتر است قبل از انتخاب همسر مناسب به اين نکات دقت کنيد تا بعدا دچار شکست نشويد.

دنبال خواستگار بگرديد

خوب فکر کنيد و ببينيد که براي ازدواج دنبال چه شخصي هستيد، لازم نيست دست روي دست بگذاريد تا خواستگار براي‌تان پيدا شود. اگر دوست داريد ازدواج کنيد، لازم است که خودتان هم کمي تلاش کنيد. به معيارهاي خود فکر کنيد، اگر دوست داريد که همسر پولدار داشته باشيد، مي‌توانيد به مکان‌هايي برويد که افراد پولدار در آنجا بيشتر هستند يا حتي اگر دوست داريد که همسرتان پزشک باشد، مي‌توانيد محل کارتان را طوري انتخاب کنيد تا با پزشکان بيشتري سر و کار داشته باشيد. شانس آشنايي و ازدواج شما در محل‌هايي که رفت‌و‌آمد بيشتري در آنجا داريد، بيشتر است. قبل از تصميم به هرکاري خوب فکر کنيد و با شناختن معيارهاي مناسب به سمت اهداف خود پيش برويد.

تحصيلات کار دست دختران داده!

امروزه نرخ جمعيت در کشور ما رو به کاهش است، ازدواج‌ها اغلب ناموفق‌اند و جوانان هم رغبتي براي ازدواج ندارند. در گذشته فرهنگ تحصيل دختران باب نشده بود و دختران آينده‌اي جز ازدواج و توليد مثل نداشتند در‌نتيجه به زندگي در هر شرايطي تن مي‌دادند تا انگ طلاق بر آنان نخورد اما امروزه شرايط زندگي فرق کرده ‌است؛ دختران تحصيلکرده‌اند و حاضر نيستند در هر شرايطي زندگي کنند. آنان با دقت تمام افراد را بررسي مي‌کنند تا بتوانند شخص مناسبي را براي ادامه زندگي خود پيدا کنند. از طرفي نمي‌توان اين نکته را ناديده گرفت که ازدواج دير‌هنگام مشکلات زيادي به‌همراه دارد؛ از سلامت کودک آينده گرفته تا سلامت خود جوانان که به خطر مي‌افتد و با ازدواج ديرهنگام ممکن است انواع بيماري‌هاي جسمي و رواني سراغ جوانان بيايد.

عاقبت ازدواج چه مي‌شود؟

شايد دختران امروزي با کمي تعامل و ديدن زندگي مشترک همسالان‌شان از ازدواج فراري مي‌شوند. براي بالا بردن نرخ مناسب ازدواج بايد فرهنگ ازدواج را به جوانان آموزش دهيم. دختراني که رشد کرده‌اند، حاضر نيستند مانند زمان‌هاي گذشته زندگي کنند. آنان به‌دنبال زندگي با شرايط يکسان هستند و ترس ازدست دادن موقعيت و آزادي‌هاي فعلي آنان مانع از اين مي‌شود که به اين سادگي‌ها تن به ازدواج دهند.

ازدواج امنيت مي‌آورد؟

از طرفي اطمينان نداشتن به وعده‌هاي طرف مقابل و ترس از اينکه نکند کارشان به جدايي بکشد، مانع ازدواج آنان مي‌شود. بهتر است براي داشتن انتخابي درست و اطمينان‌خاطر به‌جاي فرار از ازدواج، قبل از اينکه پاي سفره عقد بنشينيد با مراجعه به دفاتر روانشناسي و جلسات مشاوره با اطمينان بيشتري همسر خود را انتخاب کنيد. هزينه‌هاي اضافه براي ازدواج را کنار بگذاريد و جوانان را تشويق کنيد تا به موارد مهم و ضروري فکر کنند. جوانان بايد معنا و مفهوم ازدواج را درک کنند و بعد سراغ ازدواج بروند. ازدواج موفق خود تبليغي براي ازدواج است.

فرهنگ درست کدام است؟

براي داشتن جامعه‌اي سالم بايد همه افراد ياد بگيرند که به حقوق يکديگر احترام بگذارند. جوانان مفهوم هوش هيجاني را درک کنند و وزارت آموزش و پرورش تکنيک‌هاي مربوط به ازدواج را به دانش‌آموزان آموزش دهد. متاسفانه ما حتي در دانشگاه‌ها هم دروس کافي براي آموزش جوانان نداريم و با اين اوضاع نبايد توقع ازدواج را از جوانان داشته باشيم. براي حل معضل ازدواج بايد همه ارگان‌ها دست به دست هم بدهند، از تلويزيون گرفته تا آموزش و پرورش بايد سعي کنند مهارت‌هاي زندگي را به جوانان آموزش دهند. جوانان بايد همدلي و همراهي را بياموزند تا بتوانند زندگي خوبي داشته باشند.


منبع: مجله سيب سبزارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

همسران جوان بخوانند : همه چيز درباره رابطه جنسي

چگونه ميل جنسي مان را زياد کنيم؟

بعد از دعوا با همسرتان اين کارها را نکنيد!!

فرزند مسئوليت پذير مي خواهيد؟ اين 6 گام به شما کمک مي کند

رابطه با خانواده همسر، چگونه رابطه بهتري داشته باشيم؟

اولين قرار ملاقات عاشقانه تان اگر اين نشانه ها را دارد، ترکش کنيد!!

آنچه که زنان آرزو دارند مردان درباره آنها بدانند

وقتي شوهرتان با شما قهر مي‌کند چگونه رفتار کنيد؟

10 نکته مهم در زندگي زناشويي که هر زن و مردي بايد بداند

برقراري روابط عاشقانه با مردان متاهل!!

نقش‌ مادران در كاهش‌ عوارض بلوغ دختران

چطور بعد از يک دعوا دوباره آشتي کنيم؟

با چهار سياست زنانه مردان را حرف شنو کنيد

خيانت همسرتان را با اين نشانه ها متوجه شويد!!

8 مرد خطرناک براي ازدواج!!

احترام در رابطه زناشويي چگونه ايجاد مي شود؟ حتما زوج ها بخوانند

11 رازي که بايد از همسرتان پنهان کنيد!!

شکوفا کردن خلاقيت کودک با چند پيشنهاد ساده

4 ترفند زنانه براي عاشق کردن همسر!!

رفتارهاي مردانه اي که زنان از آنها بيزارند، آقايان بخوانند!!

رابطه جنسي لذت بخش با ترک 12 اشتباه ساده!!

متاهلم اما علاقه مند به دوستي با زنان ديگر هستم!!

10 نکته که به شما مي گويد براي ازدواج آماده ايد!!

زندگي زناشويي تان را با اين ترفندها نجات دهيد!

نحوه صحيح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!!

5 قانون تربيت کودک که بايد از ژاپني ها بياموزيم!

رموزي ناياب از ازدواج که همه بايد بدانند!!

11 کار غلطي که نبايد جلوي فرزندتان انجام دهيد!!

10 راه براي حرف شنو کردن کودکان

قوانيني که براي حفاظت از کودک بايد به او بگوييد، از قانون لباس زير تا ...

5 توصيه براي مشورت با فرزند قبل از سن بلوغ!!

بلوغ زودرس در دختران، چگونه جلوي آرايش کردن دختران خردسال را بگيريم؟

9 نشانه که مي گويد براي ازدواج آماده ايد!!

بعد از شکست عشقي اين کارها را هرگز نکنيد!!

براي داشتن يک رابطه طولاني مدت اين مقاله را بخوانيد!!

در اولين قرار ملاقات عاشقانه تان اين سوالات را نپرسيد!

منظور مرد علاقه تان از گفتن اين جملات چيست؟

پسر مورد علاقه تان را اينگونه عاشق کنيد!!

ازدواج با اين دلايل ممنوع!!

اگر جوابتان به اين سوالات مثبت است، با اين مرد ازدواج نکنيد!!

دعواي شما با همسرتان اين فوايد جالب را دارد!!

فکر مي کنم همسرم در اينستاگرام به من خيانت مي کند!!

اين 10 جمله را هرگز به مادرشوهرتان نگوييد!!

حل اختلافات زن و شوهري با 6 کليد اصلي

سوالات جنسي که پاسخ شان را بايد بدانيد!

6 راز دوام ازدواج والدين تان که بايد بدانيد!!

متاهلان و کارهاي ممنوعه اي در اينستاگرام!!

عشق واقعي بين زن و مرد 20 نشانه اصلي دارد!!

حرف هاي جالب همسر يک هنرمند مشهور از دلايلي که زندگي مشترکش را تباه کرد!!

چگونه پسري که عاشق اش بودم را بعد از ازدواج فراموش کنم؟