آخرین اخبار

گفتن اين جملات پس از 40 سالگي، ممنوع! شادکامي و موفقيت

گفتن اين جملات پس از 40 سالگي، ممنوع!

  بزرگنمايي:

چه خبر - بعد از 40 سالگي هرگز اين جملات را به خودتان نگوييد

اما هيچ قانوني براي بايدها و نبايدهاي ما وجود ندارد. ما از اين که وارد مرحله جديدي از زندگي مان شده ايم، نه تنها نبايد خودمان را محدود کنيم، بلکه بايد با خوشحالي تمام از اين که يک شمع ديگر را نيز فوت مي کنيم خوشحال باشيم.

اين کار براي من خيلي دير است

شايد به فکر تغيير شغل، تغيير محل زندگي، تغيير ظاهر و... باشيد يا حتي بخواهيد موقعيت خود را در رابطه عاطفي تغيير دهيد اما زماني که احساس مي کنيد در دهه 40 زندگي تان هستيد، از انجام اين کارها پشيمان مي شويد. در واقع براي تغيير سبک زندگي، هيچ محدوديت سني وجود ندارد و اين طرز فکر تنها ما را محدود مي کند تا از پيشرفت هاي زندگي مان دست بکشيم. يکي از روانشناسان مي گويد: «بهترين سن براي تو همين حالاست.»

زندگي در جواني ساده تر بود

خب اين جمله را خيلي از افراد مسن قبول ندارند زيرا معتقدند که استرس و نشانه هاي عصبانيت و افسردگي در جوان تر ها به مراتب بيشتر از افراد مسن است. در واقع با افزايش سن، افراد حس بهتري نسبت به خود و زندگي اطراف شان پيدا مي کنند. بنابراين اگر شما هم فکر مي کنيد که زندگي در دوران جواني ساده تر بوده، بد نيست که بار ديگر در افکارتان تجديد نظر و دقيق تر دوران جواني تان را با دوران ميان سالي تان مقايسه کنيد.

هيچ کسي دوست ندارد که با من در ارتباط باشد

اين هم يکي ديگر از افکار منفي ايست که گريبان افراد بالاي 40 سال را مي گيرد. افراد مجرد در اين سن و سال احساس مي کنند که هيچ فردي تمايل به برقراري ارتباط با آنها ندارد، در صورتي که واقعيت غير اين است. عشق سن و سال سرش نمي شود، بنابراين سن را فراموش کنيد و به دنبال هدفي که در سر داريد، باشيد.

براي تغيير، دير است

هيچوقت براي تغيير دير نيست، در واقع ما تا آخر عمرمان وقت داريم به زندگي مان تغيير دهيم. بنابراين اين فکر که براي رشد و تغيير دير است، تنها بدبيني فرد را نشان مي دهد. بنابراين تا جايي که توان داريد، براي رشد و پيشرفت خود تلاش کنيد.

چرا اين اتفاق براي من افتاد؟

بسياري از ما انسان ها خودمان را براي اتفاقاتي که در زندگي مان افتاده، سرزنش مي کنيم اما بهتر است که همه چيز را به دست سرنوشت بسپاريم و از تک تک لحظه هاي زندگي خود نهايت لذت را ببريم. تنها در صورتي که نمي توانيد يک اتفاق تلخ زندگي تان را هضم کنيد، بهتر است که از يک مشاور کمک بگيريد. اما در نهايت بدانيد که هيچ اتفاقي بدون دليل رخ نمي دهد و حتما حکمتي در کار بوده که شما از آن بي خبريد.

از کارم متنفرم اما نمي توانم رهايش کنم

اگر از کارتان راضي نيستيد، در هر سني که هستيد بايد آن را رها کنيد. ما زمان زيادي را در محيط کار مي گذرانيم، بنابراين بايد به دنبال شغلي باشيم که از آن لذت مي بريم، در غير اين صورت عمر خود را بي جهت بر باد داده ايم. طبق تحقيقات انجام شده، 82% افراد در سن 45 سالگي به بعد به کار مورد علاقه شان روي آوردند و در آن موفق شدند زيرا در آن سن تجربه کافي را به دست آورده و بهتر مي توانند براي آينده شان تصميم بگيرند.

من اشتباهات زيادي را در زندگي ام مرتکب شده ام و حال نمي توانم زندگي مورد علاقه ام را داشته باشم

حتي اگر اشتباهات زيادي را در زندگي مان مرتکب شده ايم، بهتر است که گذشته را رها کنيم و به فکر جبران باشيم. هر لحظه از زندگي فرصتي است تا براي آنچه مي خواهيم به دست آوريم، تلاش کنيم. گذشته خود را با آينده تان يکي ندانيد. شما هر زماني که اراده کنيد مي توانيد مسير درست زندگي را در پيش بگيريد، تنها کافي ست که بخواهيد.

توان دويدن ندارم

شايد فکر کنيد که با بالا رفتن سن تان توان دويدن نداريد، اما واقعيت اين است که هر چه سن ما بالاتر مي رود، دويدن فوايد بيشتري برايمان خواهد داشت. طبق تحقيقاتي که روي افراد بالاي 65 سال انجام شد، ثابت شده که افرادي که هفته اي سه بار در هفته به مدت 30 دقيقه مي دوند، از سلامت جسماني بالاتري نسبت به افرادي که پياده روي را به جاي دويدن انتخاب کرده اند، برخوردارند. در واقع دويدن موجب جواني مي شود، پس اين ورزش را از برنامه زندگي تان حذف نکنيد.

جذابيت خود را از دست داده ام

درست است که دوران جواني جذاب ترين دوران زندگي ماست اما به گفته هال بري، ستاره 51 ساله هاليوودي: «جذابيت در ذهن ما انسان هاست. هر چه سن ما بالاتر مي رود، احساس راحتي بيشتري خواهيم کرد، براي خودمان ارزش بيشتري قائليم و دوست داريم که از هر لحظه زندگي مان نهايت لذت را ببريم.»

من پير و چاقم

جدا از اين که اين جمله شما را فردي غرغرو جلوه مي دهد، تاثير منفي بر رابطه و احساسي که نسبت به خودتان داريد، ايجاد مي کند. جملات منفي بر روحيه شما تاثير مي گذارند و عزت نفس را از شما مي گيرند. چه کسي دوست دارد که همچين حسي نسبت به خود داشته باشد؟! پس نگاه خوش بينانه تري به خودتان داشت باشيد.

يوگا مناسب افراد جوان است

تحقيقي روي 56 خانم در سنين 50 تا 79 سالگي انجام شد. طبق اين تحقيق آنها به مدت 20 هفته هر روز 90 دقيقه در کلاس هاي يوگا حاضر مي شدند. پس از اتمام اين دوره ثابت شد که يوگا انعطاف پذيري و تحرک آنها را، بدون توجه به سن شان، بالا برد.

کاهش وزن غير ممکن است

درست است که در سن بالاي 30 سالگي، بدين علت که متابوليسم بدن کندتر پيش مي رود، کاهش وزن نيز سخت تر مي شود اما اين کار غير ممکن نيست. ما مي توانيم با راههاي ساده اي چون حذف شيريني جات، مصرف غذاهاي سالم تر، ورزش کردن و مصرف پروتئين بيشتر براي صبحانه، به وزن ايده آل خود دست يابيم.

براي انجام علاقمندي هايم، دير است

زمان به سرعت در حال گذر است، اما اين ماييم که تصميم مي گيريم آن را چگونه بگذرانيم. مهم نيست که در چه سني به سر مي بريد، شما بايد برنامه هاي زندگي تان را اولويت بندي کنيد. بنابراين اگر تا اين سن هنوز به دنبال علاقمندي هايتان نرفته ايد، زمان آن است که آنها را در اولويت برنامه هايتان قرار دهيد.

بهترين سالهاي عمر من گذشت

يادتان باشد که کلمات قدرت دارند. شما به هر چه باور داشته باشيد، همان برايتان رخ مي دهد. بنابراين باور کنيد که بهترين ها هنوز در انتظار شماست و هر دوره از زندگي ارزش و زيبايي خاص خود را دارد.


منبع : زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

5 توصيه براي جذاب شدن در 3 دقيقه

عادت هاي بدي که شادي شما را به تاراج مي برد!!

تقويت اعتماد به نفس با چند تغيير ساده!!

5 فرد موفقي که بعد از اخراج شان موفق شدند!!

مديتيشن را چگونه در خانه تمرين کنيم؟

بگوييد چگونه مي خنديد تا شخصيت تان را به شما بگوييم!!

11 قانون اصلي فنگ شويي براي جذب عشق و پول

دوست خوب و واقعي چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟

آداب هديه دادن گل را بياموزيد

استفاده از كلمات قدرتمند – 101 كلمه ي قدرتمند

شخص دروغگو را با اين 8 مورد شناسايي کنيد

استرس شب امتحان را با اين روشها از بين ببريد

زبان بدن فروشنده حرفه اي چگونه است؟

کاهش استرس و اضطراب با چند روش خوراکي

اصول زبان بدن براي تشخيص کلاهبرداران در ازدواج

زندگينامه مريم ميرزاخاني، نابغه ايراني رياضي در جهان

مي خواهم شاد باشم و شاد زندگي کنم!!

مريم ميرزاخاني در ليست 5 زن نخبه رياضي دنيا

مادلين وسترهات، دستيار 26 ساله ترامپ چقدر درآمد دارد؟

5 اصل روانشناسي براي يک زندگي راحت

انسان هاي سمي اطرافتان را با اين روشها از زندگي تان دور کنيد

10 عادتي که براي شاد بودن بايد ترک شان کنيد!!

چگونه در مقابل خواسته هاي ديگران نه بگوييم؟

راه هاي کنترل خشم، چگونه خشم را کنترل کنيم؟

اين نشانه ها مي گويد بايد به دوستي تان پايان دهيد!!

در جمعه هاي دلگير چگونه حال مان را خوب کنيم؟

با همسر بهاره رهنما بيشتر آشنا شويد

دوست واقعي شما اين نشانه ها را دارد!!

اين 3 خصوصيت را هرگز نبايد داشته باشيد!!

فقط سه گام تا داشتن احساس خوشبختي فاصله داريد!

زبان بدن و 10 نکته که بايد بدانيد

روشهاي عالي براي مقابله با احساسات منفي

تحليل زبان بدن مسي و رونالدو در مراسم بهترينهاي سال فوتبال 2017

چرا ما ايراني ها عادت به عذرخواهي نداريم؟؟؟

اعتياد به تلفن همراه و دنياي مجازي را چگونه از بين ببريم؟

چگونه به کسي که قصد خودکشي دارد کمک کنيم؟/به بهانه خودکشي هاي اخير

گفتن اين جملات پس از 40 سالگي، ممنوع!

با غم و اضطراب بعد از زلزله چه کنيم؟

چگونه دقيقه نودي نباشيم؟!!

هنگام وقوع زلزله بهترين کار چيست؟

زبان بدن چيست و 12 نکته که در مورد آن بايد بدانيد

چگونه مانند آهنربا ديگران را جذب کنيم؟

تحليل جالب زبان بدن کي روش بعد از قرار گرفتن ايران در گروه مرگ

تاثير باورنکردني اسم افراد بر سرنوشت و وضعيت روحي آنها

روشهاي شاد بودن در زندگي هاي سخت امروزي!!

نکته هايي براي سحر خيزي در صبحهاي سرد زمستان

مردي 40 ساله ام و بيشتر فکرم مشغول زنان است؟

مثبت انديشي با 7 روش ساده

تست روانشناسي : چقدر اعتماد به نفس داريد؟

5 جمله اي که هرگز نبايد به خودتان بگوييد