آخرین اخبار

در جمعه هاي دلگير چگونه حال مان را خوب کنيم؟ شادکامي و موفقيت

در جمعه هاي دلگير چگونه حال مان را خوب کنيم؟

  بزرگنمايي:

چه خبر -

حالِ بد، اول هفته و آخر هفته و وسط هفته نمي‌شناسد؛ وقتي حال بد است، بد است! شادترين آهنگ دنيا را هم بشنويد، گريه مي‌كنيد؛ چون از درون اوضاع خراب است و اين به قول معروف جنگولك بازي‌ها! نمي‌تواند ويرانه درون‌تان را آباد كند. حوصله خودتان را هم نداريد.


حالا همه بيايند و بگويند:« خوب باش»، « قوي باش»، « اتفاقي نيفتاده»، «به بدترش فكر كن»، «هنوز سلامتي، برو خدا رو شكر كن» و... هزار و يك جمله مثلا اميدواركننده ديگر كه بدتر حرص‌تان را درمي‌آورند! مي‌خواهيد سر به ديوار بكوبيد و فقط صداي بقيه را نشنويد. حق هم داريد؛ چون ديگران فقط كنار گود ايستاده‌اند و شما در بطن ماجرا هستيد.

پس با همه اين توضيح‌، فقط و فقط خودتان هستيد كه مي‌توانيد دست به زانوي‌تان بزنيد و بلند شويد. براي اينكه حال‌تان تغيير كند، بايد چه كار كنيد؟ به قول خارجي‌ها، براي تغيير مودتان، چه راهكارهايي را بلد هستيد؟ حتما راه‌هايي را امتحان كرده‌ايد، اما بد نيست اين راهكارها را هم، با هم مرور كنيم.

 

چگونه در جمعه هاي دلگير، حال‌مان را خوب کنيم؟حال‌مان دگرگون مي‌شود؟

يك پيغام يا تماس تلفني بدون پاسخ، يك كلمه يا جمله دل‌شكن، بدقولي، سؤال يا سؤال‌هاي بدون پاسخ، يك درخواست ساده بدون جواب، هديه‌اي كه بايد خريده مي‌شد و نشد و... بنابراين هزار و يك دليل براي تغيير حال رواني ما وجود دارد؛ همينطور بگيريد از دلخوري‌هاي ساده‌اي كه شايد با يك توجه ساده‌تر برطرف مي‌شدند تا اتفاقات بزرگ‌تري كه مي‌تواند مشكلات جدي روانپزشكي در ما ايجاد كند. بنابراين حال و روز هيچ آدم سالمي بي‌دليل به هم نمي‌ريزد! حتما اتفاقي افتاده كه آدمي كه تا يك ساعت پيش خوب و خوش بوده حالا به اتاقش پناه مي‌برد و در را روي خودش مي‌بندد.

براي دلخوري‌مان چه كار كنيم؟

همه ما ادعاي شعور و فرهنگ داريم. همه ما به زبان مي‌گوييم:« اگر از ما انتقاد كنند، نمي‌رنجيم!» اما اين حقيقت ندارد! افراد از اينكه مشكل رفتاري‌شان را به آنها گوشزد كنيد حتما خواهند رنجيد و در مقابل شما جبهه مي‌گيرند، اما اگر شخصي را پيدا كرديد كه توانستيد مراتب اعتراض‌تان را خيلي متمدنانه به او بگوييد و او بشنود و توضيح بدهد و واكنش عجيبي نشان ندهد، حتما اين كار را انجام دهيد. تلفن را برداريد و خيلي راحت درباره موضوعي كه شما را ناراحت كرده، با طرف مقابل صحبت كنيد.

فرقي هم ندارد اين شخص والدين، خواهر يا برادر، همكلاسي، دوست، نامزد يا همكار شماست. رفتار نادرست متعلق به هر كسي كه باشد، بايد درباره آن توضيح داده و معذرت‌خواهي كند، اما اگر نمي‌توانيد،حالا يا اينكه نمي‌خواهيد يا جراتش را نداريد، مطمئن باشيد در همان حال مي‌مانيد و حال‌تان بد و بدتر خواهد شد. اما يادتان باشد، لحظه‌هايي كه شما در رنج و عذاب بوده و دلخور هستيد، طرف مقابل، شما را نمي‌بيند و چه بسا كه در حال خوشگذراني است!

 

از خانه بيرون بزنيد

با اينكه خانه، براي اغلب ما امن‌ترين مكان دنياست، اما گاهي در و ديوار همين مكان امن،روي دل‌مان آوارمي‌شود. انگار كه ديوارها روي قلب‌مان آوار فرو‌ريخته‌اند. پس، از خانه بيرون بزنيد. بهتر است بدون قرار گذاشتن با كسي اين كار را انجام دهيد. اصلا مهم نيست هدف و مسير مشخصي داشته باشيد. فقط همين كه بيرون برويد و در خيابان‌هاي شهر قدم بزنيد، كافي است.
اگر مكان سرسبزي مانند پارك نزديك شماست، مي‌توانيد بخشي از اين مسير را در فضاي سبز قدم بزنيد. سعي كنيد حتما بخشي از مسير را زير نور آفتاب قدم بزنيد. نور آفتاب انرژي‌بخش است. همين كه از خانه بيرون برويد، انگار از مشكل‌ فاصله گرفته‌ايد و از نماي دورتري به آن نگاه مي‌كنيد. براي حل آن نيز مي‌توانيد به فكرهاي بهتري برسيد.

موسيقي گوش كنيد

در سكوت مطلق، هجوم افكار بيشتر است؛ اگرچه گاهي فكر كردن در سكوت مناسب است. در اين شرايط، حتما موسيقي گوش كنيد. نوع موسيقي بستگي به حال‌تان دارد. ممكن است حتي در تمام طول مسير فقط به يك آهنگ گوش بدهيد؛ اصلا مهم نيست. به موسيقي‌اي‌ گوش كنيد كه آرام‌تان مي‌كند.از گريه نترسيد. معذب نشويد كه ديگران شما را حين گريستن مي‌بينند. راحت باشيد.

 

براي خودتان چيزي نخريد

شايد براي تغيير روحيه، حتي خريد يك بستني ساده خوب باشد. خريدن اينطور موارد مساله‌اي نيست. به اين دليل كه چيزي براي شما به يادگار نمي‌ماند، اما از خريدن چيزهايي كه ماندگارند و براي شما باقي مي‌مانند، خودداري كنيد. به اين دليل كه با هر بار ديدن شيء موردنظر، ياد حال بدتان خواهيد افتاد. پس سعي كنيد در حال بد، دست به خريد نزنيد.

 

ورزش كنيد

در هر پارك بزرگ و كوچك كنار خانه، وسايلي براي ورزش وجود دارد. خودتان را به‌دست يكي ازاين بازي‌ها بسپاريد. اگر حتي در مسير به زمين بازي بچه‌ها برخورديد، حتما داخل شويد و خودتان را به‌دست بازي‌هاي كودكانه مثل تاب‌بازي، سرسره و الاكلنگ بسپاريد. مطمئن باشيد حال‌تان دگرگون خواهد شد.

 

يك كار خوب انجام دهيد

يك گلدان بخريد و آن را در پارك بكاريد. ساندويچ بخريد و به كودك نيازمندي كه سر راه‌تان مي‌بينيد، بدهيد. به يك نفر در خيابان كمك كنيد. براي عزيزي هديه بخريد و براي او بياوريد. هر كاري كه حس مي‌كنيد حال خوبي در شما ايجاد مي‌كند، انجام دهيد.

 

تلفن‌تان را خاموش نكنيد

در اين شرايط نخستين واكنش بسياري از ما، به‌ويژه خانم‌ها، قطع ارتباط است. موبايل را خاموش نكنيد. اين وضعيت غيرعادي، استرس و اضطراب شما را بيشتر خواهد كرد، اما سعي كنيد تا حد ممكن به آن سر نزنيد و منتظر نباشيد. بسيار كار سختي است، اما به نتيجه خوب آن فكر كنيد تا بتوانيد! البته كه در اين شرايط ضرورتي ندارد به تلفن هر كسي هم پاسخ بدهيد.

 

 


seemorgh.com/lifesyle
منبع : 6o7.hamshahrilinks.org

 ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

5 توصيه براي جذاب شدن در 3 دقيقه

عادت هاي بدي که شادي شما را به تاراج مي برد!!

تقويت اعتماد به نفس با چند تغيير ساده!!

5 فرد موفقي که بعد از اخراج شان موفق شدند!!

مديتيشن را چگونه در خانه تمرين کنيم؟

بگوييد چگونه مي خنديد تا شخصيت تان را به شما بگوييم!!

11 قانون اصلي فنگ شويي براي جذب عشق و پول

دوست خوب و واقعي چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟

آداب هديه دادن گل را بياموزيد

استفاده از كلمات قدرتمند – 101 كلمه ي قدرتمند

شخص دروغگو را با اين 8 مورد شناسايي کنيد

استرس شب امتحان را با اين روشها از بين ببريد

زبان بدن فروشنده حرفه اي چگونه است؟

کاهش استرس و اضطراب با چند روش خوراکي

اصول زبان بدن براي تشخيص کلاهبرداران در ازدواج

زندگينامه مريم ميرزاخاني، نابغه ايراني رياضي در جهان

مي خواهم شاد باشم و شاد زندگي کنم!!

مريم ميرزاخاني در ليست 5 زن نخبه رياضي دنيا

مادلين وسترهات، دستيار 26 ساله ترامپ چقدر درآمد دارد؟

5 اصل روانشناسي براي يک زندگي راحت

انسان هاي سمي اطرافتان را با اين روشها از زندگي تان دور کنيد

10 عادتي که براي شاد بودن بايد ترک شان کنيد!!

چگونه در مقابل خواسته هاي ديگران نه بگوييم؟

راه هاي کنترل خشم، چگونه خشم را کنترل کنيم؟

اين نشانه ها مي گويد بايد به دوستي تان پايان دهيد!!

در جمعه هاي دلگير چگونه حال مان را خوب کنيم؟

با همسر بهاره رهنما بيشتر آشنا شويد

دوست واقعي شما اين نشانه ها را دارد!!

اين 3 خصوصيت را هرگز نبايد داشته باشيد!!

فقط سه گام تا داشتن احساس خوشبختي فاصله داريد!

زبان بدن و 10 نکته که بايد بدانيد

روشهاي عالي براي مقابله با احساسات منفي

تحليل زبان بدن مسي و رونالدو در مراسم بهترينهاي سال فوتبال 2017

چرا ما ايراني ها عادت به عذرخواهي نداريم؟؟؟

اعتياد به تلفن همراه و دنياي مجازي را چگونه از بين ببريم؟

چگونه به کسي که قصد خودکشي دارد کمک کنيم؟/به بهانه خودکشي هاي اخير

گفتن اين جملات پس از 40 سالگي، ممنوع!

با غم و اضطراب بعد از زلزله چه کنيم؟

چگونه دقيقه نودي نباشيم؟!!

هنگام وقوع زلزله بهترين کار چيست؟

زبان بدن چيست و 12 نکته که در مورد آن بايد بدانيد

چگونه مانند آهنربا ديگران را جذب کنيم؟

تحليل جالب زبان بدن کي روش بعد از قرار گرفتن ايران در گروه مرگ

تاثير باورنکردني اسم افراد بر سرنوشت و وضعيت روحي آنها

روشهاي شاد بودن در زندگي هاي سخت امروزي!!

نکته هايي براي سحر خيزي در صبحهاي سرد زمستان

مردي 40 ساله ام و بيشتر فکرم مشغول زنان است؟

مثبت انديشي با 7 روش ساده

تست روانشناسي : چقدر اعتماد به نفس داريد؟

5 جمله اي که هرگز نبايد به خودتان بگوييد