آخرین اخبار

مبارزه با بوي بد دهان با 8 ماده غذايي که بلافاصله نفس شما را خوشبو مي کنند! دهان و دندان

مبارزه با بوي بد دهان با 8 ماده غذايي که بلافاصله نفس شما را خوشبو مي کنند!

  بزرگنمايي:

چه خبر - خوشبوکننده هاي طبيعي دهان:

اول نگاه به عواملي که باعث ايجاد بوي بد دهان مي شوند

first, a look at what causes bad breath.jpgfirst, a look at what causes bad breath.jpg

خوردن برخي مواد غذايي هيچ نتيجه مثبتي براي دهان و دندان شما ندارد. دکتر جان سي کومي سي john c. comisi در مرکز care with a difference پيشنهاد مي کند که غذاهايي که منجر به ايجاد بوي بد دهان شوند را محدود کنيد. " سير، پياز، قهوه، الکل، گوشت، آب ميوه، نوشابه گازدار تنها تعداد کمي از غذاها و نوشيدني هايي هستند که با بوي بد دهان ارتباط دارند. بوي دهان اغلب توسط ترکيبات فرار گوگرد ايجاد مي شوند که در بسياري از اين آيتم ها وجود داشته يا مي تواند بعد از مصرف توليد شود. دنبال نکردن يک روال مناسب براي بهداشت دهان و دندان که شامل بازديد منظم است هم مي تواند در اين امر مشکل ساز شود. " به گفته آنا گورلي ana gourlay گياه شناس در مرکز sunflower natural foods که مطالعات پيشرفته اي در زمينه گياهان دارد مي گويد راه هاي بسياري براي اين که به صورت طبيعي دهانتان را خوشبو کنيد وجود دارد که در اين مقاله نگاهي دقيق تر به اين غذاها و نوشيدني هايي که به طور طبيعي نفستان را تازه کرده و دهانتان را سالم و خوشبو نگه مي دارد، مي اندازيم.

نوشيدن آب بيشتر

drink more water.jpgdrink more water.jpg

از قبل در مورد فوايد نوشيدن آب اطلاع داريد. اگر از خاصيت آب رساني آن به بدن (هيدراته کردن بدن) بگذريم، همه کاري برايمان انجام مي دهد از تقويت سلامت مغز گرفته تا بهبود قابليت ارتجاعي پوست. ولي بهتر است بدانيد که به عنوان يک خوشبو کننده طبيعي دهان هم عمل مي کند. نوشيدن آب باکتري هايي که باعث ايجاد بوي بد در دهان خشک مي شوند را مي شويد. دکتر کوميسي comisi اضافه مي کند، مصرف مقادير کافي آب در طول روز باعث آزاد کردن مواد غذايي روي زبان مي شود که باعث مراقبت درست از دهان و دندان شده و باعث کاهش تجمع ذراتي که باعث ايجاد بوي بد دهان هستند و در دهان به دام افتاده اند، مي شود.

ماست غني شده با پروبيوتيک مصرف کنيد

به گفته دکتر کوميسي اغلب ماست ها حاوي پروبيوتيک هستند. بهتر است به دنبال ماست هايي باشيد که روي برچسب شان " غني شده با ويتامين d " و " حاوي باکتري پروبيوتيک " نوشته شده باشد. پروبيوتيک، باکتري هاي خوبي هستند که مي توانند " براي کمک به تغيير توازن قدرت " در دهان " از جمعيت باکتري هاي بد به باکتري هاي خوب " کمک کنند. افزايش جمعيت باکتري هاي خوب به طور طبيعي دهان را خوشبو مي کنند. برخي از شرکت ها براي حفظ باکتري هاي سالم دهان قرص هاي پروبيوتيک توليد مي کنند.

شير مصرف کنيد

get a milk mustache.jpgget a milk mustache.jpg

علاوه بر ماست غني شده، شير – هر دو نوع چرب و کم چرب – با بوي بد دهان مقابله مي کند. محتواي چربي شير و آب توانايي مقابله با بوي بد دهان را دارند به خصوص هنگامي که عامل ايجاد آن سير باشد.

سر کشيدن چاي سبز