آخرین اخبار

عفونت واژينال و اشتباه خانم ها سلامت خانواده

عفونت واژينال و اشتباه خانم ها

  بزرگنمايي:

علت عفونت واژينال در خانم ها و درمان آن

دکتر مليحه تبرايي، متخصص طب سنتي: به نظر مي رسد، امروزه موارد مقاوم و عودکننده عفونت هاي دستگاه تناسلي زنان افزايش پيدا کرده، هرچند ميکرو ارگانيسم هاي مختلفي مانند قارچ ها و باکتري ها در ايجاد اين عارضه دخالت دارند، اما امروزه ثابت شده وضعيت بدني و Ph واژن هم نقش قابل توجهي در اين زمينه ايفا مي کنند. از نظر حکماي طب سنتي، علت اصلي اين مساله استعدادي است که در بدن فرد به وجود مي آيد.

آنها 2 علت اصلي را در زمينه بروز اين استعداد دخيل مي دانند، علت اول ضعفي است که در دستگاه تناسلي زنان ايجاد شده و دومين علت فضولات و مواد زائدي است که در نتيجه عوامل مختلفي از قبيل تغذيه نامتعادل، بي تحرکي و استراحت ناکافي، حالت هاي روحي- رواني نامناسب، در بدن تجمع مي يابند. از اين رو، در طب سنتي با در نظر گرفتن اين 2 علت اصلي به درمان بيماري پرداخته مي شود. يعني اگر ضعفي در دستگاه تناسلي ايجاد شده باشد، آن را تقويت مي کنند و اگر بدن دچار تجمع مواد زائد شده باشد، به کمک داروها و تدابير مناسب آن را پاکسازي مي کنند.

از نظر طب سنتي، درمان خودسرانه بيماري ها به هيچ وجه توصيه نمي شود، بنابراين، اينکه فردي هنگام مواجهه با بيماري در اينترنت جستجو و راه حلي را پيدا کند و به کار ببندد، کاملا نادرست است، زيرا طبع و مزاج افراد با يکديگر تفاوت دارد و نمي توان يک درمان کلي را به همه پيشنهاد داد. يک راه درماني ممکن است در يک فرد خيلي موثر باشد و خوب جواب بدهد، اما همان راه درماني در فرد ديگري با همان مشکل، عارضه ايجاد کند. به عنوان مثال، مصرف عسل در عفونت هاي دستگاه تناسلي براي بسياري از افراد خوب است، اما در افرادي هم مشکل ايجاد مي کند، يا اگر ميزان مصرف آن از حد مشخصي بيشتر شود، مي تواند آزار دهنده باشد.

توصيه ما به همه خانم هايي که دچار چنين مشکلي مي شوند اين است که، خيلي سريع به پزشک مراجعه کنند، زيرا تاخير در درمان، باعث شدت بيماري مي شود و فرد را ناگزير مي کند، براي تسکين علائمش کارهاي مختلفي انجام بدهد که ممکن است برخي از آنها نادرست باشند و بر شدت بيماري بيفزايند.

يکي از راه هاي تسکين دهنده و در عين حال کم عارضه خارش ناحيه تناسلي در زنان، نشستن در تشت آب ولرمي است که يک استکان سرکه و يک استکان گلاب در آن ريخته شده باشد. اين کار به طور موقت خارش را کاهش مي دهد، تا بيمار خود را به پزشک برساند، اما درمان اصلي بيماري نيست. لازم به ذکر است طول مدت درمان با توجه به شدت بيماري و زمان آن در طب سنتي متفاوت است. قطعا درمان کامل يک بيماري به خصوص اگر مزمن شده باشد به زمان بيشتري نياز دارد و نمي توان انتظار داشت در مدت کوتاهي بهبودي کامل حاصل شود.

در ناحيه تناسلي از مواد شوينده استفاده نکنيد

دکتر مريم کاشانيان، متخصص زنان و زايمان: معمولا قبل و بعد از عادت ماهانه بدن مستعد ابتلا به قارچ مي شود. توصيه ما در مسائل زنان و زايمان هميشه به خانم ها اين بوده که، به محض بروز مشکل به پزشک متخصص زنان مراجعه کنيد و از گوش دادن به توصيه دوستان يا درمان هايي که در اينترنت گذاشته شده بپرهيزيد، زيرا علامت بيماري ها در افراد مختلف با توجه به شرايط گوناگوني که هر فرد به تنهايي دارد، با هم تفاوت مي کند، بنابراين، هرگز نمي توان يک دارو را به طور مشترک براي همه تجويز کرد يا توصيه مشترکي به بيماران داشت. تجويز دارو و ارائه راهکار درماني نيازمند بررسي و معاينه پزشک و در صورت نياز آزمايش يا ساير راه هاي تشخيصي است.

بسياري ازخانم ها به خصوص دخترخانم ها از اينکه به پزشک متخصص زنان مراجعه و مشکلشان را مطرح کنند، خجالت مي کشند. واقعيت اين است که براي متخصصان زنان يا کساني که در اين حيطه کار مي کنند، اعضاي بدن همگي مثل هم هستند، بنابراين براي ما معاينه دستگاه تناسلي با معاينه ساير قسمت هاي بدن تفاوتي ندارد. از مراجعه به پزشک متخصص زنان براي معاينه خجالت نکشيد. قطعا اين کار خيلي بهتر از اين است که با کارهاي غيرعلمي سلامتتان را به خطر بيندازيد.

بسياري از خانم ها بر اين باورند که، اگر ناحيه تناسلي خود را با شوينده هاي مختلف شستشو بدهند، عوامل ميکروبي را از بين مي برند و احتمال آلودگي را کاهش مي دهند، در حالي که اين کار بسيار نادرست است و نتيجه برعکس مي دهد. زيرا مواد شوينده، هم مي توانند حساسيت ايجاد کنند و هم ميکروب هايي را که به طور طبيعي در آن ناحيه زندگي مي کنند و مدافع واژن هستند از بين ببرند، در نتيجه ساير عوامل بيماري زا فرصت رشد و تکثير پيدا مي کنند و بدتر باعث عفونت مي شوند. بنابراين، خود را با مواد شوينده نشوييد. در بتادين، جوش شيرين و ساير مواد ننشينيد . Ph منطقه را به هم نريزيد و فقط به پزشک مراجعه کنيد.

منبع:niniban.com

ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

13 خوراکي اي که زنان نبايد مصرف کنند

4 خطر پنهان درد شکمي در زمان قاعدگي

چرا سرطان هاي دستگاه گوارش در بين مردان در حال افزايش است؟

وقتي قلب جنين مي ايستد!

ويتامين هاي مورد نياز بدن کودکان را بشناسيد

آقايان اين 10 اشتباه خطرناک را در مورد سلامت خود انجام ندهيد!

چرا بايد بيضه هاي نوازد تازه متولد شده معاينه شود؟

بهترين سن باروري در زنان و مردان

علت مشاهده خون در ادرار مردان چيست؟

علت لکه بيني در ماه هاي مختلف بارداري

ممکن است دليل سقط جنين مکرر، مردان باشند!

چرا بايد از شکم بند بارداري استفاده کنيد

مردان 14 تا 20 ساله اي که دچار کمبود ويتامين D هستند

روش تشخيص خوش خيم يا بدخيم بودن بيماري پروستات

سرخک چيست؟ + علائم سرخک و درمان سرخک در کودکان

علت سردرد در کودکان چيست؟

واکسن سه گانه کودکان چه عوارضي دارد؟

درمان اسهال نوزادان در خانه با نکاتي طلايي

خونريزي در بارداري چه علتي دارد و چه زماني خطرناک است؟

مصرف ويتامين D در دوران بارداري به چه صورت است؟

بيماري هاي زنانه که دير تشخيص داده مي شوند

سلامت پروستات را با اين گياهان تضمين کنيد

چرا کودکان از حمام کردن مي ترسند و چطور اين ترس را کم کرد؟

بالارفتن فشار خون بر اثر نشستن طولاني مدت در خانم ها

علت و درمان کمر درد قاعدگي

در زمان پريود از انجام اين کارها جدا بپرهيزيد

نکاتي فوق العاده مهم راجع به تب کودکانمان

کيست تخمدان به سراغ چه زناني مي رود؟

تيز كردن هوش كودكان!؟

نشانه هاي هشدار دهنده سرطان دهانه رحم

صفحه رشد تا چه زماني باز است؟

7 زنگ خطر در اوايل بارداري

ضربه در بارداري مساوي است با سقط‌جنين؟

5 علامتي که نشان مي دهد دوقلو بارداريد!!

چرا بعضي بچه ها هميشه مريض هستند؟

عوامل تشديد افسردگي پس از زايمان

واريکوسل؛ پاسخ به 20 سوال متداول

در ماه دوم بارداري حواستان به اين موارد باشد

سرطان تخمدان و علايم هشدار دهنده اي که هر زني بايد بداند

درد سينه ها نشانه ي چيست؟

علت مشاهده خون در مايع مني مردان چيست؟

علت مرگ جنين در داخل شکم در ماه هاي مختلف

علت دو بار پريود شدن در يک ماه چيست؟

سرطان پروستات در زنان چگونه امکانپذير است؟

تاثير هر کدام از روش هاي پيشگيري از بارداري بر پريود

عمل کورتاژ چيست؟ کورتاژ چرا و چگونه انجام مي شود؟

هورمون ها چطور باعث چاق شدن شما مي شوند؟

نکاتي که مردها براي سالم ماندن بايد از زن ها ياد بگيرند

7 نشانه از بيماريهاي خطرناکي که خانم ها ناديده مي گيرند

آلت تناسلي مردان با افزايش سن کوچک مي شود؟