آخرین اخبار

ناگفته هايي از زندگي التون جان، يکي از موفق ترين خواننده هاي موسيقي + عکس موسيقي

ناگفته هايي از زندگي التون جان، يکي از موفق ترين خواننده هاي موسيقي + عکس

  بزرگنمايي:

چه خبر - نگاهي به آن روي سکه زندگي التون جان

التون جان اسطوره دنياي موسيقي است و در کنار خوانندگي و آهنگسازي دستي در نواختن پيانو نيز دارد، آلبوم‌هاي اين خواننده انگليسي که افتخار دريافت لقب سِر را نيز در کارنامه‌اش دارد بيشتر از 250 ميليون نسخه در سرتاسر دنيا فروش داشته‌اند و به همين دليل نيز التون جان يکي از موفق‌ترين خواننده‌هاي موسيقي در طول تاريخ شناخته مي‌شود.
اگر کار‌هاي التون جان را شنيده باشيد حتماً شما هم با ما هم عقيده هستيد که التون جان از آن دسته خواننده‌هايي نيست که بخت و اقبال به آن‌ها رو کرده باشد و با خواننده‌اي طرف هستيم که انصافاً بايد گفت استعداد خوبي دارد و با تلاش و پشتکار و سابقه حضور بيشتر از چندين دهه در دنياي موسيقي باعث شده تا به شهرت و افتخار امروز برسد.

 التون جان اسطوره دنياي موسيقي
التون جان اسطوره دنياي موسيقي

جالب اينجاست که التون جان ميان‌بري براي رسيدن به افتخار پيش‌روي خود نداشته و سختي‌ها و ناملايمتي‌هاي زيادي را در اين راه تجربه کرده است. بعضي از اين دشواري‌ها مربوط به زندگي شخصي او مي‌شوند و بعضي دشواري‌هاي ديگر را نيز شرايط کاري پيش‌روي التون جان قرار داده است. در کنار اين موارد مشکلاتي نيز وجود داشت که مستقيماً زندگي التون جان را تحت‌تاثير قرار نداده بود، اما او هميشه غيرمستقيم با اين مشکلات دست‌به‌گريبان بود.
نگاهي گذرا به زندگي التون جان ثابت مي‌کند که راه موفقيت، راه ساده و آساني نيست، اما دور از دسترس هم نيست و مي‌توان با تلاش و پشتکار به دستاورد‌هاي مهمي در زندگي رسيد. طرفداران التون جان در جريان بيشتر موفقيت‌هاي او هستند، اما کمتر کسي از آن روي سکه زندگي التون جان خبر دارد، به همين دليل در ادامه ناگفته‌هايي از زندگي اين خواننده افسانه‌اي را با شما در ميان مي‌گذاريم.

التون جان مدت زيادي گرفتار مواد مخدر و الکل بود

اين روز‌ها خبري از اعتياد و الکل در زندگي التون جان نيست، اما اين خواننده پرآوازه هميشه به اين سبک زندگي نکرده است و به گزارش تلگراف، التون جان در ابتدا فردي خجالتي بود و براي اينکه به خجالتش غلبه کند از موادمخدر کمک مي‌گرفت. در نتيجه اعتياد به کوکائين مدت زيادي از بهترين سال‌هاي زندگي او را تباه کرد.

عکسهاي التون جان خواننده بريتانيايي
عکسهاي التون جان خواننده بريتانيايي

اعتياد التون جان به جايي رسيد که دوستان و آشنايانش او را تنها گذاشتند، اما او باز هم نتوانست کوکائين را کنار بگذارد و در همين زمينه کوئينزلند تايمز (Queensland Times) گزارش داد که التون جان در کنار موادمخدر، الکلي نيز بود و گاهي اوقات به‌مدت 3 روز متوالي لب به غذا نمي‌زد و گرفتار اعتيادش بود. در نهايت نيز از فرط خستگي به خواب مي‌رفت و پس از يک روز و نيم خواب، دوباره بيدار مي‌شد و زندگي نکبت‌بار خود را با اعتياد ادامه مي‌داد.
جالب اينجاست که در آن زمان، التون جان چنين سبک زندگي را ناشايست نمي‌دانست و حتي حاضر نبود خودش را به‌عنوان يک معتاد معرفي کند. به نظر او، معتاد‌ها افرادي بودند که هميشه يک سوزن در رگ آن‌ها بود و از آنجايي که التون جان از اين طريق، مواد مصرف نمي‌کرد، خودش را معتاد نمي‌دانست. خوشبختانه در نهايت التون جان به خودش آمد و رفتار مخرب گذشته‌اش را حيواني و هيولا‌وار قلمداد کرد، در نتيجه در سال 1990 تصميم گرفت تا پاک شود و از آن زمان تاکنون لب به الکل و موادمخدر نزده است.

التون جان رفيق گرمابه و گلستان جورج مايکل بود

التون جان به لحاظ سن و سال از جورج مايکل بزرگ‌تر بود، اما اين دو خواننده انگليسي نقاط مشترک زيادي با هم داشتند و به همين دليل نيز، رفاقت ديرينه‌اي ميان اين دو شکل گرفت. از طرف ديگر جورج مايکل نيز گرفتار اعتياد بود و همين امر باعث نزديکي بيشتر اين دو خواننده اسطوره‌اي شد. به گزارش تلگراف از آنجايي که التون جان در گذشته طعم تلخ اعتياد را تجربه کرده بود تلاش‌هاي زيادي براي ترک دادن جورج مايکل انجام داد.

دوستي جورج مايکل و التون جان
دوستي جورج مايکل و التون جان

اين دو خواننده مطرح ترانه «اجازه نده خورشيد بر من نتابد» (Don’t Let The Sun Go Down On me) را با همسرايي کردند و از آنجايي که جورج مايکل دوست نداشت اعتياد را کنار بگذارد، در نهايت التون جان از کمک به او دلسرد شد و ميانه اين دو خواننده به تيرگي کشيد. در دهه 2000 ميلادي التون جان آلبوم جديد جورج مايکل را مورد نقد‌هاي تند و تيزي قرار داد و جورج مايکل نيز در پاسخ رابطه‌اش را با التون جان کمتر کرد و مدعي شد التون چيزي از زندگي او نميداند.
همان‌گونه که حتماً در جريان هستيد جورج مايکل در سال 2016 از دنيا رفت و التون جان پس از مرگ، تعريف و تمجيد‌هاي زيادي از استعداد بي‌مانند جورج در موسيقي به‌عمل آورد و او را فردي مهربان و سخاوتمند دانست.

التون جان ميانه خوبي با هوادارانش ندارد

سر التون جان ممکن است اسطوره‌اي در دنياي موسيقي باشد، اما در بيشتر موارد فراموش مي‌کند که محبوبيت خود را مديون هوادارانش است و ميانه خوبي با آن‌ها ندارد، به همين دليل زماني که هواداران به دعوت مسئولين برگزار کننده کنسرت‌هاي التون جان به روي صحنه مي‌آيند، التون جان سر آن‌ها داد مي‌زند و هوادارانش را به پايين صحنه هدايت مي‌کند. در حاشيه‌هاي برگزاري کنسرت يا ديگر مراسمي که التون در آن‌ها حضور دارد نيز اگر هوادارن به او نزديک شوند، سر آن‌ها داد مي‌زند و از هوادارانش کناره مي‌گيرد.

کنسرت التون جان
کنسرت التون جان

به همين دليل نيز تلگراف گزارش داده بود که در کنسرت‌هاي بعدي التون جان، ديگر خبري از حضور هواداران روي صحنه نبود. جالب اينجاست که التون جان ميانه خوبي با مدونا، ديگر اسطوره موسيقي نيز ندارد و مدت‌ها پيش او را زني هرزه خطاب کرده بود که توانايي خوانندگي ندارد و روي صحنه لب مي‌زند.
اين قضيه رابطه ميان التون جان و مدونا را تيره کرد تا اينکه در سال 2013 به صورت کاملاً اتفاقي التون و مدونا به يک رستوران براي صرف غذا مراجعه کردند، التون جان در اين رستوران فرصت را مغتنم دانست و از مدونا بابت صحبت‌هايي که پشت سر او گفته بود عذرخواهي نمود و مدونا را به صرف غذا مهمان کرد. رفتار‌هاي خصمانه التون جان تنها به انسان‌ها ختم نمي‌شود و او حتي از دست طبيعت هم گله‌مند است، در اين زمينه گاردين گزارش جالبي منتشر کرده و مدعي است، مدت‌ها پيش زماني که التون هنوز با اعتياد دست‌به‌گريبان بود، بر اثر صداي توفان از خواب بيدار مي‌شود و از خدمتکارهايش مي‌خواهد فکري به حال صداي توفان بردارند.

وقتي التون جان تهديد به مرگ مي‌شود

التون جان ترانه‌هاي اعتراضي زيادي ندارد، اما سبک زندگي او که حتماً در جريان هستيد باعث شده تا ناراحتي افراد و گروه‌هاي زيادي را به دنبال داشته باشد و بعضي‌ها حاضر نباشند وجود او را روي کره‌زمين تحمل کنند. در اين زمينه مجله رولينگ استون، در سال 2010 گزارش داد که مردي 65 ساله با نام نيل هورسلي (Neal Horsley)، با انتشار ويدئويي صريح و بي‌پرده در يوتيوب، التون جان را به مرگ تهديد مي‌کند.
کاملاً مشخص است که نيرو‌هاي امنيتي دست روي دست نمي‌گذارند و سريعاً مرد مذکور را دستگير مي‌کنند، ناگفته نماند که عصبانيت اين مرد و عزم او براي کشتن التون جان بي‌دليل نبود چرا که مدتي پيش التون در مصاحبه‌اي وصله‌هاي نامربوطي را به حضرت مسيح مي‌چسباند.

التون جان مردي با صداي عشق
التون جان مردي با صداي عشق

در کنار تهديد‌هاي آنلاين و غيرآنلاين که اهميت زيادي نداشتند، التون جان تهديد‌هاي خطرناک‌تري را نيز دريافت کرده است. يکي از اين موارد به سال 2016 مربوط مي‌شود که در آن زمان يک جوان 19 ساله با نام هارون علي‌سيد (Haroon Ali-syed) برنامه‌اي براي بمب‌گذاري در يکي از کنسرت‌هاي التون جان ترتيب مي‌دهد. بر اساس گزارش آلتيميت کلاسيک راک (Ultimate Classic Rock)، هارون علي‌سيد قصد داشت تا يک بمب دست‌ساز را در محل برگزاري اين کنسرت در لندن منفجر کند. التون از اين حادثه نيز جان سالم به در مي‌برد و مامورين اسکاتلنديارد و ام. آي.5 قبل رد اين جوان را مي‌گيرند و او را دستگير مي‌کنند.

التون جان گرفتار بيماري پرخوري عصبي بود

وقتي که التون جان در سال 1990 به مرکز ترک اعتياد و الکل مراجعه کرده بود، از او پرسيدند که در کنار اين اعتياد‌ها، چه عادت‌هاي ناپسند ديگري دارد، و التون جان پاسخ داد که گاهي اوقات از کوره در مي‌رود و بعضي مواقع نيز تا مي‌تواند غذا مي‌خورد. پس از بررسي‌هاي بيشتر مشخص کشد که التون جان گرفتار بيماري برخوري عصبي (bulimia) است و از قرار معلوم در آن زمان چيزي نزديک به 16 سال بود که از اين بيماري رنج مي‌برد.

پرخوري عصبي سر التون جان
پرخوري عصبي سر التون جان

التون جان که آگاهي زيادي در خصوص اين بيماري نداشت، پس از آشنايي با عوارض آن درصدد درمان برآمد و در کنار الکل و موادمخدر، توانست بر پرخوري عصبي نيز غلبه کند. ناگفته نماند پايگاه خبري يو. پي. آي، مدعي شد که بيماري پرخوري عصبي التون جان در سال 1992 عود کرده و او دوباره به پرخوري روي آورده است. التون جان نيز در همان زمان پاسخ کوبنده‌اي به اين ادعا داشت و مدعي شد چنين خبري کذب محض است و او هرگز عادت‌هاي ناشايست گذشته را تکرار نخواهد کرد.

مصرف بيش از حد مواد مخدر

براي شما گفتيم که التون جان از سال 1990 به اين طرف زندگي سالم و بدون موادمخدر را در پيش گرفت، اما بر اساس گزارشي که کوينزلند تايمز منتشر کرد، التون 15 سال قبل از اينکه مواد را کنار بگذارد در سال 1975 با مصرف بيش‌از اندازه مواد مخدر نزديک بود جانش را پاي مواد بگذارد.
اين قضيه ختم به خير شد، اما مدت‌ها بعد التون جان گفت که به دليل مصرف بيش از حد مواد، تا پاي مرگ پيش رفته و حالت‌هاي بسيار بدي که داشت را هنوز هم به خاطر دارد، از قرار معلوم پس از اينکه التون جان مواد زيادي را مصرف کرده بود حالت تشنج مي‌گيرد و بدنش آبي مي‌شود، خوشبختانه در آن زمان التون تنها نبود و افرادي که با او بودند، بدن نيمه‌جانش را افتاده روي زمين پيدا مي‌کنند و حدود يک ساعت طول مي‌کشد تا به حالت معمولي باز گردد. جالب اينجاست که پس از چنين حمله خطرناکي، التون جان دوباره سراغ مواد مي‌رود و تا سال 1990 به اين کار ناشايست ادامه مي‌دهد.

بيشتر بدانيد : داستان سلبريتي هايي که از دام اعتياد رها شدند+ تصاوير

شرايط نابسامان پدر و مادر التون جان

تجربه نشان داده است بيشتر هنرمندان و سلبريتي‌هاي مطرح در خانواده‌هاي به‌هم پاشيده‌اي بزرگ شده‌اند. ظاهراً التون جان نيز پدري چاق و بدون اعتماد به‌نفس داشت و به‌رغم اينکه هميشه در حسرت آغوش پدرانه مي‌سوخت، پدرش حتي يک بار هم در زندگي او را در آغوش نگرفت و خاطره‌هاي خوشي از پدرش ندارد.
التون جان که دلش حسابي از دست پدرش خون بود، انرژي منفي خود را به نيروي محرکه‌اي براي ادامه دادن به زندگي و موفقيت در کارهايش تبديل کرد و دست آخر موفق هم شد. از طرف ديگر ميانه مادر التون و پسرش نيز هميشه تيره و تار بود و التون جان مهر و محبتي از مادر دريافت نکرد.
در اين زمينه مجله پيپل گزارش جالبي منتشر کرد و مدعي شد زماني که مادر التون جان به سن 90 سالگي رسيده بود، براي جشن تولدش از فردي که شباهت زيادي به پسرش داشت در خواست کرد تا نقش التون جان را در تولد او بازي کند. پس از اينکه مادر التون جان از دنيا رفت، قسمت زيادي از ثروت‌اش را براي دستيار سابق التون به ارث گذاشت، از قرار معلوم اين فرد نقش مهمي در ادامه کدورت ميان التون و مادرش داشت. مادر التون جان براي پسرش تنها چند گلدان و لوازم معمولي منزل در کنار عکس‌هاي خانوادگي‌شان را به ارث گذاشت. کاملاً مشخص است التون جان نيازي به ثروت مادر نداشت، اما هميشه از مهر پدر و مادر که با هيچ ثروتي نمي‌توان خريداري کرد محروم بود.

التون جان و جراحي حنجره

هنر هر خواننده‌اي در صدايش است و بدترين اتفاقي که براي هر خواننده‌اي ممکن است رخ دهد، از دست دادن صداي آن خواننده خواهد بود، شوربختانه بايد گفت اين حادثه ناخوشايند براي التون جان رخ داد و پس از آن، التون هرگز صداي قديم‌اش را نداشت. بر اساس گزارش آلتيميت کلاسيک راک، التون جان در دهه 80 ميلادي تور‌هاي زيادي را برگزار کرد و در عرض 15 ماه، در چيزي نزديک به 200 کنسرت در سرتاسر دنيا حاضر شد.
اين امر فشار زيادي به حنجره التون جان وارد کرد و در نهايت در اوايل سال 1987 بود که التون جان متوجه درد‌هايي در ناحيه حنجره شد، در پي اين عارضه، التون در بيمارستاني خصوصي در استراليا بستري گرديد و تمام کنسرت‌هاي آن سال را لغو نمود. دليل اصلي جراحي جنجره التون جان برملا نشد و در کنار اينکه گفته شد التون دچار يک عارضه جزيي در ناحيه گلو شده بود، بعضي‌ها معتقد بودند که التون جان سرطان حنجره داشت.
خوشبختانه جراحي حنجره التون با موفقيت پيش رفت و توانست به سرعت پس از بهبودي کامل به اجراي دوباره کنسرت‌هايش ادامه دهد. اما صداي التون جان پس از جراحي با صدايي که قبل از جراحي شنيده بوديم تفاوت‌هاي زيادي داشت و طرفداران از صداي جديد التون ناراضي بودند.
در اين قسمت به پايان ناگفته‌هاي زندگي التون جان رسيديم، از آنجايي که در خصوص يکي از اسطوره‌هاي موسيقي صحبت مي‌کنيم مطمئن هستيم شما هم اطلاعات جالبي از اين خواننده مي‌دانيد يا اينکه خاطره‌هاي خوشي با ترانه‌هاي التون جان داريد. با اين حساب پيشنهاد مي‌کنيم در قسمت نظرات براي ما و ديگر خواننده‌ها از اين اطلاعات سودمند و خاطره‌هاي جالب بگوييد.

بيشتر بدانيد : بازنشستگي «التون جان»

بيشتر بدانيد : التون جان دوست دارد چه کسي نقش او را بازي کند؟

بيشتر بدانيد : نقش‌آفريني «التون جان» و «لي هال» در «مزرعه حيوانات»

بيشتر بدانيد : درآمد فوق العاده بالاي ستاره هاي جهان!! + عکس


منبع: زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آهنگ «بهت قول ميدم» محسن يگانه رکود زد + حاشيه هاي آن

زندگي عاشقانه ادل پس از 7 سال به پايان رسيد! + عکس همسر و فرزند

ناگفته هايي از زندگي التون جان، يکي از موفق ترين خواننده هاي موسيقي + عکس

راجر واترز به مدونا: در تل آويو کنسرت اجرا نکن!

دختر 18 ساله اي که موسيقي آمريکا را ترکاند!! + عکس

کدام موسيقي دانان در سال 2019 بيشترين درآمد را داشتند؟ + عکس

گزارش و عکس هاي کنسرت کيهان کلهر

جنجال ها و حواشي موسيقي ايران در سال 97

خواننده هايي که در سال گذشته حال مردم را خوب کردند

از حميد هيراد تا همايون شجريان: چهره هاي خبرساز موسيقي در سال 97

پرطرفدارترين آهنگ هاي موسيقي پاپ در سال 97

ممنوع الکار شدن يک خواننده به دليل حرکات عجيب و مهيج روي صحنه!

صد خواننده برتر تاريخ موسيقي به انتخاب مجله رولينگ استون

مراسم رونمايي آلبوم «آرش کمانگير» شهرام ناظري + عکس

حاشيه ها و انتقادها از جشنواره موسيقي فجر/ وقتي داد رضا صادقي هم درآمد!!

شکست عشقي، آزار جنسي، بيماري ها و تمام رازهاي تلخ زندگي ليدي گاگا

دو برادر خواننده که در خانواده ناشنوا بزرگ شدند + عکس

توضيحات حميد عسکري درباره خواننده زن در کنسرت جنجالي اش + عکس

از شکيرا تا ادل، خوش صداترين ستاره هاي زن دنيا + عکس

جنجال آهنگ گروهي که حتي نام خودش را غلط تلفظ مي‌کند

عکس هاي ديدني و قديمي از محمدرضا شجريان که تا بحال نديده بوديد!

برندگان جشن «موسيقي ما» با حضور چهره هاي سرشناس

گفتگو با پري زنگنه؛ بانوي اپراي ايران

آلبوم هاي جديد خواننده ها، از حامد همايون تا احسان خواجه اميري

گروه چاووش؛ اولين گروه موسيقي زيرزميني ايران

سازهايي که با ياد استاد شجريان به نمايش درآمدند + عکس

بازگشت گروه دخترانه «اسپايس گرلز» بدون «ويکتوريا بکهام»

تعظيم سالار عقيلي به صبوري و متانت زلزله‌زدگان کرمانشاه

محمدرضا فروتن، هانيه توسلي و ابوالفضل پورعرب در يک اُپرا + عکس

خواننده‌اي که 8 سال اجازه کار نداشت و ممنوع‌الفعاليت بود

مهم‌ترين کنسرت‌هاي آذر 97 از محسن ابراهيم زاده تا بهنام باني و ماکان بند

خواننده پرتناقض که بعد عاشق شدن هنر را فراموش کرد!

ناگفته هايي جذاب از خواننده جوان و خوش‌آتيه + عکس

فعاليت هنري همايون شجريان از ابتدا تا امروز

همه چيز درباره الويس، مرده پر درآمد

گران‌ترين ساز جهان چه سازي است و از کجا آمده است؟

مصاحبه بي‌بي‌سي با امير تتلو و داغ شدن تتليتي ها!

آهنگ «بارون» را با صداي محمدرضا گلزار بشنويد

نقد و بررسي آلبوم «ابراهيم» محسن چاوشي

فريدون فروغي؛ خواننده‌اي که 17 سال پيش دِق کرد و مُرد!

پرفروش هاي موسيقي ايران بعد از انقلاب/از دهاتي شادمهر تا اصفهاني

خواننده‌اي که زود گل کرد و زود پژمرد + فيلم

بهترين و خاطره‌انگيز‌ترين خواننده‌هاي عرب‌ را بشناسيد + تصاوير

گفتگو با زيباروي خوش صداي افغان، مقيم کانادا

شجريان از نگاه خودش! شجريان از نگاه ديگران!

خاطره خواندني خواننده مشهور از استاد شجريان

«پيکلاويه»: گروه ايراني راک انگليسي! + تصاوير

خواننده‌هايي که سابقه انتشار قطعات عاشورايي داشته‌اند

شهريار قنبري، ترانه سرايي که شعر نفس کشيدن تنها کارش بود

نواي کمانچه کيهان کلهر روح بشري را تصاحب کرد + عکس