آخرین اخبار

پليس پايتخت: تهران، امن‌ترين شهر کشور است اجتماعي

پليس پايتخت: تهران، امن‌ترين شهر کشور است

  بزرگنمايي:

چه خبر - پليس پايتخت: تهران، امن‌ترين شهر کشور است

سردار حسين رحيمي در رزمايش طرح نوروزي فرماندهي انتظامي تهران بزرگ که صبح امروز با حضور فرمانده ناجا، استاندار تهران، فرماندار تهران، شهردار تهران، رييس پليس راهور تهران و ... در ميدان آزادي برگزار شد، گفت: پليس پايتخت با سرلوحه قراردادن اوامر و دستورات فرماندهي ناجا و تلاش شبانه‌روزي نيروهاي اين فرماندهي توانسته است امروز بهترين امنيت را در قياس با ديگر شهرهاي کشور در تهران ايجاد کند و به جرات مي توان گفت که امروز تهران امن‌ترين شهر کشوراست.

وي با بيان اينکه پليس پايتخت در کشف جرائم در سال 97 نسبت به سال قبل رشد 12 درصدي داشته است، افزود: رتبه افزايش جرم در تهران عدد 30 است.

رحيمي با ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده از سوي پليس پايتخت در سال 97 گفت: در اين مدت 1891 باند سرقت قاچاق، کالا و مواد مخدر و ... در تهران شناسايي و منهدم شده‌اند. 17 هزار نفر از مردم شهر تهران به طور روزانه به يگان‌هاي مختلف ما مراجعه کرده و به 6 ميليون و 200 هزار نفر از مراجعه‌کنندگان پاسخ داده شده است.

وي ادامه داد: همچنين يک ميليون و 335 هزار پرونده در رده‌هاي مختلف نيروي انتظامي تشکيل شده که بيشترين سهم اين پرونده‌ها در حوزه کلانتري‌ها بوده است.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با بيان اينکه طرح‌هاي ارتقاي امنيت در تمام محلات شهر تهران اجرا شده است، اظهار کرد: برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمين نواميس و برهم‌زنندگان امنيت باعث شده تا امنيت در سطح شهر تهران ايجاد شود. در همين رابطه 210 نفر از اراذل و اوباش در تهران دستگير شده اند که بيشتر آنها نيز از اراذل سطح بالا بودند. 550 قبضه سلاح از اين افراد نيز کشف و ضبط شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزايش داشته است.

رحيمي با اشاره به رسيدگي به 21 هزار پرونده در پليس فتا تهران بزرگ گفت: در اين بخش نيز 30 درصد افزايش داشته‌ايم.

وي با بيان اينکه پليس در برابر شهروندان قانون مدار با احترام و رافت اسلامي و در برابر هنجارشکنان و مخلان نظم و امنيت عمومي، با اقتدار ايستاده و در برخورد با آنها اغماض نمي کند، گفت: پليس در عرصه مبارزه با جرايم و مفاسد اقتصادي درسال 97 کارنامه‌اي زرين و بي نظير دارد، امسال 31 نفر از اخلال گران بازار مايحتاج و ارزاق عمومي، با همکاري پليس آگاهي و پيشگيري تهران بزرگ، شناسايي و دستگير شده‌اند.

وي همچنين از رسيدگي به 21 پرونده فساد اقتصادي و احضار 2هزار تن از اخلال گران اقتصادي خبر داد و گفت: در عرصه مبارزه با قاچاق کالا بيش از 130 درصد افزايش کشفيات طي مدت يک سال اخير داشته‌ايم.

رحيمي، با اشاره به مبارزه بي امان پليس پايتخت با خرده فروشان و قاچاقچيان مواد مخدر اظهار کرد: در اين حوزه با تلاش همکارانم در پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، بالغ بر 16 تن مواد مخدر را در تهران کشف کرده‌ايم.

رئيس پليس پايتخت، همچنين به پاک سازي محله‌هاي شوش، مولوي و هرندي، اشاره کرد و گفت: با همکاري پليس، دادستاني تهران، ستاد مبارزه با مواد مخدر، شهرداري و سازمان‌هاي مردم نهاد، اين محله‌ها از لوث وجود معتادان متجاهر پاک سازي شده و مجددا امنيت و آرامش شهروندان به محلات بازگشته است.

وي به نتايج نظرسنجي هاي صورت گرفته از سوي مراکز معتبر آماري در خصوص عملکرد پليس پايتخت اشاره کرد و گفت: بر اساس اين نظرسنجي‌ها پليس تهران در حوزه عملکردهاي انتظامي در رتبه دوم ارتقاء امنيت در کشور از ديدگاه شهروندان قرار دارد و همچنين در حوزه اعتماد مردمي و باور به فعاليت‌هاي انتظامي، رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

رئيس پليس تهران بزرگ در بخش ديگري از صحبت‌هايش با اشاره به اجراي طرح‌هاي نوروزي خاطر نشان کرد: ما مدتهاست براي طرح هاي نوروزي برنامه‌ريزي مي‌کنيم تا بتوانيم سال 98 و ايام نوروز طرح متفاوتي را براي مردم شهر تهران اجرا کنيم؛ مرحله اول طرح نوروزي ما از پيش از اسفند ماه آغاز شده است و با پوشش انتظامي 211 مرکز خريد تلاش کرديم امنيت را در اين اماکن برقرار کنيم.

وي ادامه داد: ساماندهي دستفروشان و کتاب‌فروشان چهارراه وليعصر و انقلاب نيز بدون مشکل و با همکاري شهرداري برگزار شد. همچنين برخورد با واردکنندگان مواد محترقه باعث شد شب چهارشنبه سوري بي نظيري را پشت سر بگذاريم.

رئيس پليس پايتخت با بيان اينکه مرحله دوم طرح نوروزي از امروز همزمان در سراسر کشور برگزار مي شود گفت: در تهران نيز با ساماندهي و تجهيز 217 ايستگاه پليس اين طرح آغاز مي شود؛ در طرح نوروزي پليس پايتخت 2281 واحد گشت شامل 443 گشت خودرويي، 800 واحد گشت زوج پياده، 84 تيم عملياتي تجسس، 150 واحد گشتي فوريتهاي 110 و 300 واحد گشتي محلات حضور دارند.

رحيمي با بيان اينکه 14 ايستگاه بازرسي در مبادي ورودي شهر تهران ايجاد شده است گفت: کلانتري‌هاي 84 گانه شهر تهران نيز در اين ايام به صورت شبانه روز فعال بوده و در روز 13 فروردين نيز نيروهاي پليس براي پوشش امنيتي و انتظامي در دو هزار بوستان شهر تهران حضور خواهند داشت. همچنين سي ميدان اصلي شهر تهران توسط يگانهاي ويژه پليس پوشش داده خواهند شد.

منبع: isna.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بارش‌ها تا سه روز آينده ادامه دارد

استان‌هايي که دماي آن‌ها به زير صفر مي‌رسد

سامانه بارشي فردا سراسر ايران را فرا مي‌گيرد

بازداشت زني که در مترو کشف حجاب کرد

کشف قرص‌هاي غيرمجاز جنسي

تعطيلي مدارس کشور در روز شنبه تکذيب شد

فرمانده ناجا: طرح «گشت ارشاد» ادامه مي‌يابد

اينستاگرام تعداد لايک‌ها را مخفي مي‌کند

برخورد بدون اغماض با رانندگان متخلف در نوروز

توزيع روزانه 126 تن گوشت قرمز در تهران

گوشت يخي در فست فود برج ميلاد!

شر چيني‌ها از سر خليج فارس کم شد

کلانتري: تحريم‌ها بيشتر از 10 ماه دوام ندارد

تکذيب وجود مخدر جديدي به نام توت‌فرنگي

شيطنت خبرنگاران در زمينه دريافت طرح ترافيک

هوا سردتر مي‌شود

وقوع سيل، برف و کولاک در 17 استان

اجاره ساعتي اتاق به معتادان در شوش و مولوي

فياض: ايراني‌ها براي فحشا به «پاتايا» مي‌روند

خواستگاري در ملأ عام جرم است؟

سازمان تبليغات: کم‌حجابي و بدحجابي جرم نيست

لزوم نامگذاري معابر با نام زنان

راه‌اندازي گشت ضدسرقت پليس و بسيج در نوروز

ميزان مرخصي زايمان 9 ماه مي‌شود

سامانه بارشي جديد پنجشنبه وارد کشور مي‌شود

خيلي نوبرانه؛ آجيل دزدي در کرج و مازندران!

جزئيات لايحه تعيين حداقل سن ازدواج

روز‌هاي کاري ميادين ميوه و تره‌بار در ايام نوروز

تمهيدات پليس براي پنج‌شنبه و جمعه آخر سال

کشف محموله گوشت الاغ در بندرعباس

بازنشستگي همسران شهدا با 25 سال سابقه

مصباح: خوردن گوشت هم مي‌تواند حرام باشد

پيشنهاد برگزاري امتحانات نهايي از ارديبهشت‌ماه

ادعاي من و تو؛ کمک کميته‌امداد به زنان عراقي

دفاتر خدمات الکترونيک در نوروز فعال هستند

مهلت يک هفته‌اي تا اتمام اعتبار کارت ملي قديمي

توقيف دو کشتي صيد ترال توسط سپاه

پاکسازي خيابان انقلاب از دستفروشان کتاب

گردش مالي 50 ميلياردي در چهارشنبه‌سوري

آغاز عرضه نوروزي سيب و پرتقال با نرخ دولتي

توزيع آب بسته‌بندي در شهر‌هاي بحراني

«سفر ارزان» در تهران کليد خورد

عاشقان شمال نشتابيد؛ مازندران را آب برد!

کارت تبريک نوروز 43؛ زماني که امام در زندان بود

چهارشنبه‌سوري تا ساعت 12 به موزه برويد

کشف 30 کاميون لباس قاچاق در کرج

برف و باران، کشور را غافلگير کرد

بارش برف و باران در جاده‌هاي 6 استان

تغيير ساعت رسمي کشور از فردا شب

نوروز در عراق تعطيل رسمي اعلام شد