آخرین اخبار

دختر 18 ساله اي که موسيقي آمريکا را ترکاند!! + عکس موسيقي

دختر 18 ساله اي که موسيقي آمريکا را ترکاند!! + عکس

  بزرگنمايي:

چه خبر - زندگينامه بيلي ايليش Billie Eilish، خواننده «چشمان اقيانوسي»

حتماً شما هم شنيده‌ايد که مي‌گويند سن و سال عدد و رقمي بيش نيست و انصافاً هم بايد گفت چنين باوري صحت دارد چرا که گاهي اوقات افراد موفقي را مي‌بينيم که در دهه‌هاي پاياني عمر خود به دستاورد‌هاي مهمي مي‌رسند، اين سکه روي ديگري نيز دارد و بعضي مواقع نوجوان‌هاي موفقي را شاهد هستيم که به‌رغم سن و سال کم به موفقيت‌هاي چشمگيري مي‌رسند.
در اين زمينه مي‌توان به بيلي آيليش (Billie Eilish)، ترانه سرا و خواننده آمريکايي اشاره کرد که در نوجواني اسم و رسم خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. بيلي آيليش دقيقاً متولد 18 دسامبر سال 2001 است و اولين تک‌آهنگ خود را در سال 2016 با نام «چشمان اقيانوسي» (Ocean Eyes) منتشر کرد و اين تک‌آهنگ سريع‌تر چيزي که فکرش را بکنيد در فضاي اينترنت ميان کاربران دست به دست شد و شهرت زيادي را براي بيلي آيليش رقم زد.

بيلي آيليش Billie Eilish ترانه سرا و خواننده آمريکايي
بيلي آيليش Billie Eilish، ترانه سرا و خواننده آمريکايي

بيلي آيليش در هايلند پارک (Highland Park) واقع در لس‌آنجلس در ميان خانواده‌اي هنرمند و موسيقيدان متولد شد، پاتريک اوکانل (Patrick O’Connel) و مگي بيرد (Maggie Baird) پدر و مادر بيلي آيليش هستند و به لحاظ نژادي نيز رگ و ريشه بيلي به ايرلند و اسکاتلند باز مي‌گردد. پدر و مادر بيلي هنرپيشه هستند و مادرش در فيلم «Life Inside Out» و بازي ويدئويي «Mass Effect 2»، ايفاي نقش کرده و پدر بيلي آيليش را در فيلم‌هاي معروف‌تري مانند «آيرون من» و برنامه تلويزيوني «The West Wing» ديده‌ايم. برادر بيلي نيز دستي در خوانندگي و موسيقي دارد.
بيلي درس و مشق را در منزل آموخت و در 8 سالگي به گروه بچه‌هاي خواننده سرود‌هاي کليسايي پيوست. وقتي بيلي 11 ساله شد ترانه‌سرايي و اجراي آهنگ‌هاي خودش را بر عهده گرفت و در اکتبر سال 2015 ترانه «چشمان اقيانوسي» را ضبط کرد، اين ترانه به‌عنوان اولين تک‌آهنگ بيلي آيليش در ساند‌کلاود (SoundCloud) منتشر شد و در 24 ماه مارس سال 2016 نيز شاهد انتشار موزيک‌ويدئويي براي ترانه «چشمان اقيانوسي» بوديم.

خواننده چشمان اقيانوسي بيلي آيليش
خواننده «چشمان اقيانوسي» بيلي آيليش

در سال 2016 بيلي تک‌آهنگ ديگري نيز با نام «شش فوت زير زمين» (Six foot Under) منتشر کرد و اين ترانه نيز بازخورد‌هاي مثبتي از جامعه منتقدين دريافت کرد. جالب اينجاست که بيلي آيليش در مصاحبه‌اي با نشريه اينترنتي استريوگام (Stereogum)، متذکر شد که اصلاً توقع نداشت آهنگ «شش فوت زير زمين» تا اين اندازه محبوبيت پيدا کند. بيلي آيليش جوان و پرانرژي، چهار ريميکس جديد براي ترانه «چشمان اقيانوسي» را در تاريخ 14 ژانويه 2017 منتشر کرد و 24 فوريه سال 2017 نيز شاهد انتشار تک‌آهنگ «Bellyache» بوديم.
فينياس اوکانل، برادر بيلي آيليش در نويسندگي و تهيه‌کنندگي اين ترانه دست داشت و طبق معمول اين آهنگ نيز در نظر مخاطبين مقبول افتاد.

خواننده 18 ساله امريکايي
خواننده 18 ساله امريکايي

ترانه‌هاي بيلي آيليش يکي پس از ديگري منتشر شد و بيشتر اين آهنگ‌ها بازخودرو‌هاي خوبي را در جامعه هنري و ميان طرفداران داشتند. به همين دليل نيز در فوريه سال 2018 بيلي تور موسيقي را با نام «ذهنم کجاست» (Where is My Mind) به‌راه انداخت. اين تور در آوريل سال 2018 خاتمه يافت و پس از مدتي شاهد همکاري بيلي آيليش و خليد رابينسون (khalid robinson) (خواننده آفريقايي‌تبار اهل آمريکا) بوديم. ماحصل اين همکاري تک‌آهنگي با نام «دوست‌داشتني» (Lovely) بود که در آوريل سال 2018 منتشر شد، اين ترانه مدتي بعد در دومين فصل از سريال معروف «13 دليل براي اينکه» نيز استفاده شد.
2018، سال پرکاري براي بيلي بود و تک‌آهنگ‌هاي «قلب‌هاي شکسته زن‌هاي غرغرو» (Bitches Broken Hearts) و «مرا با تاج پادشاهي بايد ببيني» (You Should See Me in a Crown)، را منتشر کرد، اين ترانه‌ها در در کنار چندين آهنگ ديگر در اولين آلبوم استوديويي بيلي آيليش قرار گرفتند، اين آلبوم «وقتي همه ما خوابمان مي‌برد، کجا مي‌رويم؟» (When We All Fall asleep, Where Do We Go) نام دارد و در مجموع 14 ترانه در آن قرار گرفته که دو ترانه از اين آلبوم را بيلي با همکاري برادرش اوکانل اجرا کرده است. اين آلبوم در صدر جدول ترانه‌هاي آمريکا قرار گرفت و بيلي افتخار اولين دختر نوجوان متولد دهه 2000 را که توانسته است در صدر جدول ترانه‌هاي آمريکا قرار بگيرد را از آن خود کرد.

بيلي آيليش Billie Eilish دختر 18 ساله خواننده
بيلي آيليش Billie Eilish دختر 18 ساله خواننده

فينياس اوکانل نقش مهمي در ترانه‌سرايي و تهيه‌کنندگي ترانه‌هاي بيلي آيليش دارد و بيلي که بار‌ها در کنار برادرش در اجرا‌هاي زنده نيز خوانندگي کرده، مدعي است برادرش شريک هنري اوست و از همکاري با او لذت مي‌برد.
بيلي آيليش مدعي است بيشتر ترانه‌هايي که او و برادرش سروده‌اند، محصول همکاري هر دو نفر آن‌ها است و بعضي از اين ترانه‌ها کاملاً خيالي و روياپردازانه هستند و بعضي ديگر از ترانه‌هاي آهنگ‌هاي بيلي واقعيت‌هاي زندگي را روايت مي‌کنند. بيلي در جايي گفته است او و برادرش سعي در سرودن ترانه‌هايي دارند که تمام مردم در ذهن‌شان دارند، اما کمتر کسي اين چيز‌ها را روي کاغذ مي‌آورد. به همين دليل نيز بعضي از ترانه‌هاي بيلي آيليش عمق و مفهوم خاصي ندارند و به مسائل روزمره‌اي اشاره مي‌کنند که انسان‌ها در طول روز با آن‌ها سر و کار دارند.
آيليش همانند ديگر همقطاران خواننده خود علاقه زيادي به گوش‌دادن به موسيقي دارد و ترانه‌هاي سبک هيپ‌هاپ، آر اند بي را گوش مي‌دهد و يکي از علاقه‌مندان دوآتشه موسيقي رپ است. او با گوش دادن به ترانه‌هاي بيتل‌ها، گرين دِي و آوريل لوين، بزرگ شده است به ادعاي خودش، لانا دل ري (Lana Del Rey)، خواننده‌اي است که تأثير زيادي روي بيلي آيليش گذاشته است.
جالب است بدانيد بيلي در 27 نوامبر سال 2018 ويدئويي از بيلي آيليش در شبکه‌هاي مجازي دست به دست شد که در اين ويدئو شواهدي از ابتلاي او به بيماي نشانگان توره (Tourette syndrome) وجود داشت. اين بيماري، عارضه‌اي عصبي است که فردي که به آن مبتلا است حرکات و صدا‌هاي ناخواسته‌اي را نشان مي‌دهد و بيمار ناخودآگاه بي‌دليل سرفه مي‌کند يا اينکه واژه‌ها را با صداي بلند ادا مي‌کند، اين بيماري به لحاظ جسمي نيز نشانه‌هايي دارد و فرد ممکن است ناخواسته سرش را تکان دهد يا اينکه به بالا و پايين بپرد.

Billie Eilish خواننده امريکايي
Billie Eilish خواننده امريکايي

به دنبال انتشار اين ويدئو، بيلي آيليش پستي در حساب کاربري اينستاگرام خود منتشر کرد و از مبتلا بودن به بيماري نشانگان توره خبر داد، وي مدتي بعد در مصاحبه‌اي با گاردين گفت هرگز مواد مخدر مصرف نکرده است و تاکنون حتي لب به سيگار نزده است. بيلي آيليش و ديگر افراد خانواده او گياه‌خوار هستند.
اگر از آن دسته هواداراني هستيد که دوست داريد بيلي آيليش را در اينستاگرام دنبال کنيد بايد براي شما بگوييم در اين شبکه اجتماعي خبري از حساب کاربري با نام بيلي آيليش نيست و اين خواننده نوجوان و خوش‌آتيه نام کاربري عجيب و غريبي را با نام wherearetheavocados@ براي خودش در اينستاگرام انتخاب کرده است.
انتخاب اين نام کاربري داستان جالبي دارد که اشاره به آن خالي از لطف نيست، بيلي آيليش در مصاحبه‌اي با آي‌هارت‌راديو (iHeartRadio)، توضيحاتي در خصوص انتخاب اين نام کاربري عجيب و غريب داد، اگر خاطر شما باشد در بالا گفتيم که بيلي و خانواده‌اش گياه‌خوار هستند، از قرار معلوم حدود هفت سال پيش و زماني که بيلي شهرت و آوازه امروز را نداشت در آشپزخانه مشغول پخت غذايي گياهي بود و نياز به مقداري آواکادو داشت تا در اين غذا استفاده کند.
اما در آشپزخانه و يخچال خانه بيلي خبري از آواکادو نبود، بيلي نيز که حسابي دنبال آواکادو گشته بود و کلافه شده بود، از شدت ناراحتي با تمام وجود فرياد مي‌زند آواکادو‌ها کجا هستند؟ اما پاسخي نمي‌شوند و کسي هم به کمک او نمي‌آيد، در نتيجه غذا را بدون آواکادو مي‌پزد و نوش‌جان مي‌کند. همين قضيه باعث مي‌شود نام کاربري خودش در اينستاگرام را «آواکادو‌ها کجا هستند» انتخاب کند تا اين نام، فريادي که در آن روز براي پيدا کردن آواکادو زده بود، را در ذهن بيلي آيليش تداعي کند.
بيلي آيليش فعاليت حرفه‌اي‌اش را به‌عنوان رقصنده شروع کرد، اما پس از آسيب‌ديدگي، رقص را کنار گذاشت. ترانه «چشمان اقيانوسي» آهنگي بود که توسط فينياس اوکانل، برادر بيلي نوشته شد و جالب است بدانيد اين ترانه براي کلاس رقص سروده شده بود و بيلي آيليش در حين رقص دچار آسيب شديد شد و رقصندگي را کنار گذاشت، بيلي در گفتگويي با بي. بي. سي تأکيد کرد که اميدوار است با بهبود سلامتي‌اش دوباره روزي به صحنه‌هاي رقص باز گردد.
سعي کرديم تمام چيز‌هايي که از بيلي آيليش مي‌دانستيم را با شما در ميان بگذاريم، مطمئن باشيد بيلي آيليش آينده روشني دارد و در آينده نيز بيشتر براي شما از موفقيت‌هاي او خواهيم گفت. در پايان پيشنهاد مي‌کنيم اگر شما هم از طرفداران بيلي آيليش هستيد و اطلاعات جالبي از زندگي او داريد يا ترانه‌هاي او خاطره‌هاي خوشي را در ذهن شما ماندگار کرده‌اند، براي ما و ساير کاربران در قسمت نظرات از اين ترانه‌ها و خاطره‌ها بگوييد.

بيشتر بدانيد : صد خواننده برتر تاريخ موسيقي به انتخاب مجله رولينگ استون

بيشتر بدانيد : 10 خواننده بزرگ تاريخ (+عکس)

بيشتر بدانيد : خواننده اي که توانست رکورد مايکل جکسون را بزند + عکس

بيشتر بدانيد : 5 خواننده اي که خيلي زود از دنيا رفتند! (+عکس)


منبع: زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آهنگ «بهت قول ميدم» محسن يگانه رکود زد + حاشيه هاي آن

زندگي عاشقانه ادل پس از 7 سال به پايان رسيد! + عکس همسر و فرزند

ناگفته هايي از زندگي التون جان، يکي از موفق ترين خواننده هاي موسيقي + عکس

راجر واترز به مدونا: در تل آويو کنسرت اجرا نکن!

دختر 18 ساله اي که موسيقي آمريکا را ترکاند!! + عکس

کدام موسيقي دانان در سال 2019 بيشترين درآمد را داشتند؟ + عکس

گزارش و عکس هاي کنسرت کيهان کلهر

جنجال ها و حواشي موسيقي ايران در سال 97

خواننده هايي که در سال گذشته حال مردم را خوب کردند

از حميد هيراد تا همايون شجريان: چهره هاي خبرساز موسيقي در سال 97

پرطرفدارترين آهنگ هاي موسيقي پاپ در سال 97

ممنوع الکار شدن يک خواننده به دليل حرکات عجيب و مهيج روي صحنه!

صد خواننده برتر تاريخ موسيقي به انتخاب مجله رولينگ استون

مراسم رونمايي آلبوم «آرش کمانگير» شهرام ناظري + عکس

حاشيه ها و انتقادها از جشنواره موسيقي فجر/ وقتي داد رضا صادقي هم درآمد!!

شکست عشقي، آزار جنسي، بيماري ها و تمام رازهاي تلخ زندگي ليدي گاگا

دو برادر خواننده که در خانواده ناشنوا بزرگ شدند + عکس

توضيحات حميد عسکري درباره خواننده زن در کنسرت جنجالي اش + عکس

از شکيرا تا ادل، خوش صداترين ستاره هاي زن دنيا + عکس

جنجال آهنگ گروهي که حتي نام خودش را غلط تلفظ مي‌کند

عکس هاي ديدني و قديمي از محمدرضا شجريان که تا بحال نديده بوديد!

برندگان جشن «موسيقي ما» با حضور چهره هاي سرشناس

گفتگو با پري زنگنه؛ بانوي اپراي ايران

آلبوم هاي جديد خواننده ها، از حامد همايون تا احسان خواجه اميري

گروه چاووش؛ اولين گروه موسيقي زيرزميني ايران

سازهايي که با ياد استاد شجريان به نمايش درآمدند + عکس

بازگشت گروه دخترانه «اسپايس گرلز» بدون «ويکتوريا بکهام»

تعظيم سالار عقيلي به صبوري و متانت زلزله‌زدگان کرمانشاه

محمدرضا فروتن، هانيه توسلي و ابوالفضل پورعرب در يک اُپرا + عکس

خواننده‌اي که 8 سال اجازه کار نداشت و ممنوع‌الفعاليت بود

مهم‌ترين کنسرت‌هاي آذر 97 از محسن ابراهيم زاده تا بهنام باني و ماکان بند

خواننده پرتناقض که بعد عاشق شدن هنر را فراموش کرد!

ناگفته هايي جذاب از خواننده جوان و خوش‌آتيه + عکس

فعاليت هنري همايون شجريان از ابتدا تا امروز

همه چيز درباره الويس، مرده پر درآمد

گران‌ترين ساز جهان چه سازي است و از کجا آمده است؟

مصاحبه بي‌بي‌سي با امير تتلو و داغ شدن تتليتي ها!

آهنگ «بارون» را با صداي محمدرضا گلزار بشنويد

نقد و بررسي آلبوم «ابراهيم» محسن چاوشي

فريدون فروغي؛ خواننده‌اي که 17 سال پيش دِق کرد و مُرد!

پرفروش هاي موسيقي ايران بعد از انقلاب/از دهاتي شادمهر تا اصفهاني

خواننده‌اي که زود گل کرد و زود پژمرد + فيلم

بهترين و خاطره‌انگيز‌ترين خواننده‌هاي عرب‌ را بشناسيد + تصاوير

گفتگو با زيباروي خوش صداي افغان، مقيم کانادا

شجريان از نگاه خودش! شجريان از نگاه ديگران!

خاطره خواندني خواننده مشهور از استاد شجريان

«پيکلاويه»: گروه ايراني راک انگليسي! + تصاوير

خواننده‌هايي که سابقه انتشار قطعات عاشورايي داشته‌اند

شهريار قنبري، ترانه سرايي که شعر نفس کشيدن تنها کارش بود

نواي کمانچه کيهان کلهر روح بشري را تصاحب کرد + عکس