آخرین اخبار

2 روزه بدن تان را سم زدايي کنيد تناسب و زيبايي

2 روزه بدن تان را سم زدايي کنيد

  بزرگنمايي:

چه خبر - سم زدايي بدن در 2 روز

تعطيلات آخر هفته‌ها تنها براي تميز کردن خانه نيست، لازم است بدن‌تان را هم پاک کنيد. دکتر اوز با يک برنامه دقيق و خاص به شما آموزش مي‌دهد كه چگونه بدن‌تان را از تمام سمومي که درآن جمع شده خالي کرده و آن را براي شروع يک هفته متفاوت و خاص آماده کنيد. از همين حالا فهرست خريد را برداريد و خود را براي يک آخر هفته با بدن پاک آماده کنيد.

بيشتر بدانيد : سم زدايي بدن با 7 روش موثر!!

هوشمند انتخاب کنيد

روش‌هاي سم زدايي بدن از قرن‌ها پيش در دنيا وجود داشته است حتي در توصيه‌هاي بقراط هم اين روش‌ها و تاثير آنها بر سلامتي وجود دارند اما بايد در انتخاب رژيم سم‌زدا دقت کرد. بسياري از رژيم‌هاي غذايي سم‌زدا بدن را در معرض کاهش شديد کالري دريافتي قرار مي‌دهند و مي‌توانند بدن را از دسترسي به مواد غذايي مورد نياز خود بازدارند، به آن گرسنگي دائم بدهند و سوخت و ساز را کاهش دهند.
جنبه‌هاي منفي ديگر بعضي از اين رژيم‌ها از دست دادن آب بدن، خستگي، سرگيجه، تهوع و حتي آسيب رساندن به دستگاه گوارش به ويژه روده بزرگ است. در اين برنامه غذايي هيچ‌کدام از اين اتفاق‌ها براي بدن شما نمي‌افتد. مي‌توانيد تنها با يک تغيير کوچک در برنامه غذايي آخر هفته خود، مواد خطرناک را از بدن‌تان پاک کنيد. با اين مواد غذايي سم‌زدا که به راحتي مي‌توانيد آنها را در سوپر مارکت‌ها پيدا کنيد، مي‌توانيد علاوه بر دفع سموم بدن، وزن خود را کاهش دهيد و سطح انرژي بدن خود را بالا ببريد.

سيستم سم‌ زداي بدن شما

بدن شما درون خودش يک سيستم يا دستگاه سم‌زدا دارد و مي‌تواند سموم را دفع و از بدن بيرون براند. اين دستگاه 3 عضو مهم دارد:

سم زدايي بدن در 2 روز
سم زدايي,سم زدايي بدن,سم زدايي بدن در 2 روز
کبد

اولين خط دفاعي بدن در برابر سموم، کبد شماست. کبد درست مانند يک فيلتر در جريان خون قرار مي‌گيرد و مي‌تواند سموم مواد غذايي‌اي که مي‌خوريد را تصفيه کند.

روده بزرگ

اين عضو باکتري‌هايي دارد که مي‌توانند هم مواد سالم و هم مواد ناسالم توليد کنند. شما بايد جريان عبوري از روده بزرگ خود را منظم نگه داريد تا اين عضو بتواند نقش مهم خود را در بيرون راندن مواد شيميايي ناسالم، پيش از آنکه بتوانند به بدن شما آسيب برسانند، انجام دهد.

کليه

کليه‌ها به طور منظم خون شما را فيلتر مي‌کنند و مواد سمي را به شکل ادرار از بدن شما بيرون مي‌رانند. براي يک رژيم سم‌زدا که به درستي عمل کند شما بايد با تغذيه مناسب بدن خود با مواد سالم و حياتي، از اين سه ارگان مهم محافظت کنيد.
اين رژيم 48ساعته پاک‌کننده بر پايه مصرف غذاهاي سم‌زداست که باعث مي‌شوند سيستم سم‌زداي بدن شما به درستي کار کند. اين برنامه غذايي به غذاهايي که در روزهاي عادي هفته مي‌خوريد وابسته نيست و اصلا لازم نيست در اين 48 ساعت تنها غذاهاي خام بخوريد.

چک ليست خريد

قبل از شروع، به سوپر مارکت برويد و اين ليست را تهيه کنيد : يک بسته غلات صبحانه بدون شکر و چربي، يک بسته کوچک جوز هندي، يک ساقه متوسط زنجبيل يک بسته کوچک روغن بذرع کتان، يک بسته آلو بخارا، يک پيمانه شيربرنج، يک آناناس، 3 خيار بزرگ، يک کلم، 3 ليمو، يک دسته نعنا، يک پيمانه بادام، يک ظرف بذر کتان، يک بسته بلوبري خشک، يك موز، 2 پياز قرمز، 3 ساقه کرفس، يک بسته رازيانه، يک بسته زيره سياه، يک بسته نمک دريايي، يک بسته فلفل سياه، يک بسته قارچ، 4 کله سير، يک بسته فلفل پاپريکا، يک دسته آويشن تازه، يک دسته جعفري، 3 سيب، يک بسته تربچه، نيم کيلو لوبيا سبز، يک شيشه روغن زيتون، يک پاکت آب آناناس بدون شکر، يک پاکت آب انار و آب معدني.

صبحانه

در اين 2 روز صبح‌هاي خود را با خوردن يک کاسه غلات صبحانه آغاز کنيد. انواع بدون چربي و شکر آنها سالم هستند و علاوه بر داشتن پروتئين، فيبر بالايي هم دارند و به دفع کمک مي‌کنند. اين خاصيت آنها را با مصرف آلو بخارا کامل کنيد. آلو يک ملين واقعي است. براي درست کردن اين صبحانه يک ليوان غلات را با آب، نصف فنجان آلو، نوک قاشق جوز هندي، يک قاشق چايخوري زنجبيل رنده شده، يک قاشق روغن بذر کتان و 2 قاشق شيربرنج ترکيب کرده و ميل کنيد.

2 روزه بدن تان را سم زدايي کنيد
سم زدايي,سم زدايي بدن,2 روزه بدن تان را سم زدايي کنيد
ميان وعده

اين نوشيدني سم‌زدا را مي‌توانيد هر زماني در طول روز مصرف کنيد. براي درست کردن آن نصف فنجان آناناس، 2خيار، 4 فنجان کلم خرد شده، نصف ليمو، نيم سانتي‌متر زنجبيل رنده شده و نصف فنجان نعناع را در آبميوه‌گيري بريزيد و آب آنها را بگيريد. کلم مي‌تواند کليه‌هاي شما را پاک کند، آناناس به هضم غذا کمک مي‌کند و زنجبيل جريان ترشح صفرا در کيسه صفراي شما را تحريک مي‌کند.اگر آبميوه‌گيري در دسترس‌تان نيست يا به نوشيدني ديگري نياز داريد مي‌توانيد با ترکيب يک فنجان آب آناناس بدون شکر، يک ليمو، يک فنجان آب انار و سه فنجان آب، نوشيدني ديگري درست کرده و ميل کنيد.

ناهار

براي درست کردن اين اسموتي ميوه خوشمزه، يک چهارم فنجان بلوبري، نصف فنجان بادام، دو قاشق بذر کتان، يک چهارم موز و نصف فنجان يخ را در بلندر بريزيد و آنقدر هم بزنيد تا صاف و يکدست شود. بلوبري کورستين دارد و قدرت سيستم ايمني بدن را افزايش مي‌دهد و براي کبد شما خوب است. موز پر از ويتامين B6 است که يک ويتامين ضروري براي سم‌زدايي کبد است. بذر کتان هم سرشار از امگا 3 و فيبر است و مي‌تواند يک دفع سالم و کامل را براي شما به ارمغان بياورد.

سالاد

اگر دوست داريد ميان وعده جامد بخوريد مي‌توانيد با خرد کردن ساقه‌هاي کرفس، تربچه و خيار، يک سالاد درست کنيد و آن را با آبليمو، روغن زيتون، نمک و فلفل مزه‌دار کنيد. اين ميان وعده را بدون سس در يک کيسه پلاستيکي يا ظرف در دار قرار دهيد و هر وقت که مي‌خواهيد در طول روز آن را ميل کنيد.

شام

در اين 2 روز مي‌توانيد براي شام سوپ سبزيجات بخوريد. براي درست کردن اين سوپ دو پياز قرمز، دو ساقه کرفس، چند رازيانه، 2 قاشق چايخوري زيره سياه، 2 قاشق چايخوري نمک دريايي، کمي فلفل سياه، يک فنجان قارچ ورقه شده، 4حبه سير خرد شده، نصف کلم، دو ليوان آب معدني، 2 قاشق غذاخوري فلفل پاپريکا، 2 قاشق غذاخوري آويشن تازه خرد شده و 4 قاشق غذاخوري جعفري خرد شده را در بلندر بريزيد و با هم مخلوط کنيد. رازيانه در اين دستور به جريان صفرا در کيسه صفراي شما کمک مي‌کند. سير براي کمک به عملکرد کبد و صفرا عالي است. کلم براي سم‌زدايي از کبد و کليه خوب است و قارچ به افزايش آنزيم‌هاي کبدي کمک مي‌کند. مي‌توانيد سوپ را با ورقه‌هاي سيب سرو کنيد زيرا سيب عملکرد کبد و کليه را افزايش مي‌دهد.

بهتر نتيجه بگيريد

براي اينکه از اين رژيم نتيجه بهتري بگيريد، لازم است در اين 2 روز بعد از ساعت 8شب هيچ غذايي نخوريد. تنها چيزي که مي‌توانيد قبل از خواب بخوريد، يک فنجان چاي سبز يا چاي ريشه قاصدک است. اين چاي به دفع سموم از کبد شما کمک خواهد کرد.

بيشتر بدانيد : دتاکس واتر چيست؟ لاغري سريع با 6 دتاکس واتر خانگي + طرز تهيه

بيشتر بدانيد : 7 چاي عالي براي سم زدايي بدن تان

بيشتر بدانيد : سم زدايي بدن با 4 آب سم زداي خانگي!!

بيشتر بدانيد : سم زدايي هر روزه بدن با 10 روش

بيشتر بدانيد : سم زدايي بدن با يک سوپ ساده و مقوي


منبع : مجله سيب سبزارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مدل مويي مناسب براي شما که جلوي موهايتان کم پشت و خاليست!!

چگونه تيرگي لب هايمان را از بين ببريم؟

با تخم مرغ به راحتي لاغر شويد

2 روزه بدن تان را سم زدايي کنيد

پلينگ يا پاکسازي پوست در منزل

چگونه چشم هاي زيبا و جذابي داشته باشيم؟

چه کنيم تا کمر باريک و خوش اندام شويم!

هنگام اتو کشيدن مو بايد خشک، خيس يا نمناک باشه ؟

چربي سوزي و کاهش وزن بعد از نوروز با چند پيشنهاد ساده و آسان!

چگونه در خانه خودمان خوش اندام شويم ؟

رژيم غذايي سنگ شکن براي مبتلايان به سنگ کليه

شما که پوستي مختلط داريد بدانيد!

چگونه بعد از 30 سالگي جوان بمانيم؟

چطور ميتونم موهاي بلندم را خودم رنگ کنم ؟!

با اين غذاها به جنگ خواب آلودگي برويد

6 ماده غذايي ممنوعه قبل از خواب!!

سم زدايي بدن با چند پيشنهاد ساده!!

شامپو رنگ مو، معايب و مزاياي آن از زبان متخصص پوست و مو

طراحي ناخن با رنگ قرمز، جديدترين مدل طراحي ناخن براي بهار امسال

تشخيص روغن سالم از روغن ناسالم با چند روش کاربردي

کاهش ريزش مو با 5 روش طبيعي

بدترين عادت هاي غذايي ايرانيان که مريض شان مي کند!!

مدل مو جمع اي که مي توانيد 5 دقيقه اي درست کنيد + آموزش تصويري

صاف کردن مو بدون اتوي مو با 4 ترکيب طبيعي!!

کاهش روند پيري با 10 روش طبيعي

مدل طراحي ناخن براي فروردين 97

بهترين آرايش صورت در اسکار 2019 براي چه سلبريتي هايي بود؟

پوست تان را براي فصل بهار آماده کنيد، 3 نکته مهم که خانمها بايد بدانند

فوايد نوشيدن آب گرم در اول صبح، چرا بايد صبح ناشتا آب گرم بخوريم؟

ماسک ضد جوش خانگي را با اين دستورات درست کنيد

کوچک کردن شکم در 15 روز با 10 توصيه ساده

ورزش هاي چربي سوز مخصوص افراد مبتدي

سيب و دارچين براي لاغري، يک ترکيب چربي سوز عالي

افزايش رشد مژه با 4 روش طبيعي و موثر

بهترين رنگ براي پوشش موهاي سفيد کدام است؟

7 نوشيدني چربي سوز عالي براي کاهش وزن

جلوگيري از چاقي در نوروز با چند پيشنهاد ساده!!

13 ماده خوراکي براي داشتن شکمي تخت

كدام حالت دهنده مو بهتر است؟

بهترين مدل آرايش در مراسم اسکار از 1948 تا 2015

يک راه ساده براي لاغر کردن شکم

5 راهکار موثر و سريع براي لاغري

با خيار و آلوئه ورا يک ماسک ضد چروک درست کنيد

چگونه تن نارنجي موهاي رنگ شده را از بين ببريم؟

امگا3 را هم بخوريد هم به پوستتان بزنيد!!

چگونه لاک ناخن مان را سريع خشک کنيم؟

رنگهاي فانتزي چه مدت زمان بر روي موها دوام مي آورند ؟

براي لاغر شدن چگونه اشتهاي مان را کم کنيم؟

10 راه براي داشتن پوستي براق و خيره کننده!!

اگر معده تان ترش مي کند اينها را بخوريد