آخرین اخبار

19 دروغ رايجي که تعميرکاران خودرو به شما مي گويند ماشين

19 دروغ رايجي که تعميرکاران خودرو به شما مي گويند

  بزرگنمايي:

چه خبر - 19 دروغي که از تعميرکاران خودرو مي‌شنويد

اگر شما مالک يک خودرو هستيد؛ قطعا بار‌ها به نمايندگي‌هاي مختلف و تعميرکاران متفاوت مراجعه کرده‌ايد. نمايندگي‌ها و تعميرکاران مذکور گاهي براي حل مشکل خودروي شما تلاش فراواني کرده و تمام توان خود را براي حل مشکل شما به کار مي‌گيرند.

ولي در مقابل برخي از تعميرکاران خودرو اگر متوجه شوند که شما از خودرو و نگهداري آن چيز زيادي نمي‌دانيد؛ سوء استفاده کرده و دروغ‌هاي زيادي مي‌گويند تا شايد پول بيشتري از شما گرفته و يا اشتباه خود را توجيه کنند!
متاسفانه اکثر مردم دروغ‌هاي برخي از نمايندگي‌ها و تعميرکاران را باور کرده و همين زود باوري آن‌ها باعث شده است که هزينه زيادي براي تعمير و بازديد خودروي خود پرداخت کنند. اما جاي نگراني نيست؛ چون ما قصد داريم که 19 دروغ رايج برخي از تعميرکاران و نمايندگي‌هاي مختلف را براي شما بازگو کنيم تا اين بار با گوش و چشماني باز به تعميرگاه رفته و به آساني فريب نخوريد!

براساس دفترچه راهنما خودروي خود را سرويس کنيد!
اين يکي از رايج‌ترين دروغ هاست و اکثر نمايندگي‌ها بر اجراي مو به موي آن تاکيد دارند! دليل اين تاکيد هم کاملا واضح است! شما با عمل کردن به دفترچه راهنماي سرويس خودرو؛ عملا بايد پول بيشتري پرداخت کرده و حتما به نمايندگي خودروي خود مراجعه کنيد.
واقعيت اين است که برخي از نمايندگي‌ها کار خاص و پيچيده‌اي انجام نداده و برخلاف تصور شما شايد کيفيت کار آن‌ها پايين‌تر از تعميرکاران متفرقه باشد! با اين حال برخي‌ها دروغ نمايندگي‌ها را باور کرده و حتي پس از پايان گارانتي باز هم براي انجام سرويس و تعمير خودروي خود به نمايندگي‌ها مراجعه مي‌کنند! البته بايد به اين نکته هم اشاره کنيم که برخي از تعميرکاران متفرقه اطلاع کافي از نحوه تعمير و سرويس خودروي شما ندارند و بهتر است که براي تعمير موارد خاص حتما به نمايندگي مراجعه کنيد؛ و اين به آن معني است که شما نبايد هميشه به نمايندگي رفته و پول بيشتري خرج کنيد!

حتما بايد اين قطعه را در کيلومتري مشخص تعويض کنيد!
اين يک دروغ ساده و در عين حال پيچيده و هزينه تراش است! تعميرکار خودروي شما ادعا مي‌کند که، چون 40 هزار کيلومتر را با خودروي خود طي کرده‌ايد؛ پس حتما بايد قطعه‌اي مانند تسمه تايم، هرزگرد و... را تعمير و يا تعويض کنيد. اين در حالي است که اصلا نيازي به انجام اين مورد وجود نداشته و اگر شما از قطعات با کيفيت و فابريک خودروي خود استفاده کنيد؛ مي‌توانيد مسافت بيشتري با خودروي خود طي کرده و فعلا دست به جيب نشويد. اين يعني حتما نياز نيست که يک قطعه را در کيلومتري خاص، تعويض و تعمير کنيد! پس خوب حواس‌تان را جمع کرده و مراقب دروغ تعميرکار باشد!

با تغيير فصل خودروي خود را سرويس کنيد!
يکي‌ديگر از دروغ‌هاي رايج برخي از تعميرکاران خودرو اين است که با تغيير فصل‌هايي مانند تابستان و زمستان، حتما بايد برخي از قطعات و... خودروي خود را تعويض کنيد. اين يک دروغ هوشمندانه بوده و خالي کردن جيب شما توسط تعميرکار محترم را تضمين مي‌کند!
به عنوان مثال تعميرکار خودرو از دانش کم شما سوء استفاده کرده و شما را مجبور به تعويض آب رادياتور و حتي ضد يخ مي‌کند! اين در حاليست که ضديخ و آب رادياتور بسته به ميزان کارکرد و مقدار آن‌ها تعويض شده و هيچ ارتباطي به فصول مختلف سال ندارند! جدا از اين‌ها بايد توجه کرد که بسياري از خودرو‌هاي جديد و مدرن امروزي به يک سيستم خنک‌کننده مدرن مجهز شده و شايد تا مدت‌ها نيازي به تعويض ضديخ و... نباشد! پس لطفا زود باور نباشيد و تيره تعميرکارِ زرنگ را به سنگ بزنيد!

کار‌هايي کردم که شما آن‌ها را نمي‌بينيد!
گاهي اوقات به يک تعميرکار مراجعه کرده و خودروي خود را به او سپرده و شما به هر دليلي در کنار خودروي خود نمانده و يا نحوه تعمير آن را نمي‌بينيد. شايد اين اتفاق تعميرکار خودروي شما را زرنگ کرده و او به دروغ به شما بگوييد که کار‌هايي انجام داده که شما آن‌ها را نمي‌بينيد! در واقع او کم کاري کرده و يا اصلا هيچ کاري براي خودروي شما انجام نداده و با اين ترفند مي‌خواهد که جيب شما را بدون هيچ زحمتي خالي کند! اما در اين شرايط شما هم مانند تعميرکار مذکور زرنگ باشيد و از او بپرسيد که چه کار‌هايي انجام داده است؟ خودروي خود را تست کرده و اگر قطعاتي را تعويض کرده است؛ حتما داغي قطعات معيوب خود را درخواست کنيد! با اين کار شما از جزئيات اقدامات تعميرکار مطلع شده و اگر دروغي در کار باشد؛ متوجه آن شده و از خجالت تعميرکار دروغگو در مي‌آيد!
البته به اين نکته هم بايد توجه کرد که تعميرکاران در اکثر مواقع کار‌هايي مي‌کنند که شما قادر به ديدن آن‌ها نيستيد و کاملا حق با آنهاست! ولي برخي از آن‌ها وقتي سادگي شما را ببينند؛ بدون انجام هيچ کار خاص و پيچيده‌اي و با يک دروغ ساده از شما پول زيادي مي‌گيرند.

موتور خودروي شما بايد تنظيم شود!
يکي از دروغ‌هاي تعميرکاران خودرو که براي خالي کردن جيب شما مورد استفاده قرار مي‌گيرد؛ اين است که شما بايد موتور خودروي خود را تنظيم کنيد! ولي احتمالا با چند تغيير کوچک و تعويض برخي از قطعات، مشکل خودروي شما حل مي‌شود. اما تعميرکار زرنگ به فکر جيب شما بوده و با تنظيم موتور به هدف خود خواهد رسيد! در حقيقت تعداد کمي از خودرو‌ها نياز به تنظيم موتور داشته و لازم نيست که شما با هر بار مراجعه به تعميرگاه؛ موتور خودروي خود را تنظيم کرده و جيب تعميرکارِ زرنگ را پر پول‌تر کنيد!

حتما روغن سينتتيک بريزيد!
برخي از تعميرکاران به شما پيشنهاد مي‌کنند که حتما به جاي روغن‌هاي معمولي از روغن‌هاي سينتتيک استفاده کنيد.
آن‌ها ادعا مي‌کنند که با اين کار عملکرد خودروي شما بهتر شده و از خودروي شما محافظت مي‌کنند. اما واقعيت اين است که با وجود پيشنهاد برخي از کارشناسان خودرو مبني بر استفاده از روغن‌هاي سينتتيک؛ اجباري براي استفاده از روغن‌هاي سينتتيک براي خودرو‌هاي مختلف وجود نداشته و اين تنها يک حربه براي خالي کردن جيب شماست! روغن‌هاي سينتتيک از روغن‌هاي معمولي گران‌تر بوده و همين مسئله ساده باعث مي‌شود که تعميرکاران زرنگ دست به کار شده و با پيشنهادِ بي مورد اين روغن‌ها از شما پول بيشتري دريافت کنند.

بهتر است که تعمير خودروي خود را فقط به من بسپاريد!
گاهي اوقات برخي از نمايندگي‌ها و تعميرکاران خودرو با استفاده از قرارداد‌ها و پيشنهادات خود شما را وادار به اين کار مي‌کنند که فقط خودروي خود را براي تعمير و نگهداري به نزد آن‌ها ببريد. اين يک دروغ نيست؛ بلکه زمينه را براي دروغ‌هاي بعدي آماده کرده و احتمالا شرايط خوبي را براي خالي کردن جيب شما توسط نمايندگي‌ها و تعميرکاران خودرو فراهم مي‌کند.
اين قرارداد‌ها و تعمير خودروي شما توسط يک تعميرکار و... شايد بسيار خوب و مفيد به نظر برسد؛ اما به ياد داشته باشيد که احتمالا خرابي‌هاي کوچک توسط تعميرکاران مذکور بزرگ جلوه داده شده و شما مجبور به پرداخت مبلغ زيادي هستيد! البته هستند تعميرکاران با انصافي که اين گونه نبوده و به درستي کار خود را انجام مي‌دهند.

ترمز خودروي شما مشکل دارد!
گاهي تعميرکارِ زرنگ ما هر چه مي‌زند به سنگ خورده و راه حلي جز ورود به بحث ايمني خودرو و ترساندن شما پيدا نمي‌کند! به اين ترتيب تعميرکار مذکور بعد از شکست‌هاي پي‌درپي به شما مي‌گويد که ترمز‌هاي شما به خوبي عمل نکرده و خطر شما را تهديد مي‌کند! همين کلمات باعث مي‌شود که شما از ترس جانتان دست به جيب شده و بي‌دليل براي چيزي که واقعيت ندارد؛ پول خرج کنيد.
البته گاهي تعميرکارانِ زرنگ ما راست گفته و ترمز‌ها واقعا مشکل دارند؛ اما براي برطرف کردن مشکل مذکور تنها کافي است که مقدار کمي هزينه کرده و با خيالي آسوده راهي جاده شد. ولي از بد روزگار تعميرکاراني هستند که شما را به تعويض و تعمير قطعاتي مانند؛ لنت ترمز، ديسک ترمز و... مجبور کرده و تمام سيستم ترمز خودرو را تعويض مي‌کنند! بنابراين حواس خود را جمع کرده و بي‌حساب و کتاب خرج نکنيد. اگر واقعا مشکلي وجود دارد؛ به تعميرگاه‌هاي مختلف سر زده و نظر آن‌ها را جويا شويد تا به اين ترتيب از چنگال تعميرکارِ زرنگ و دروغگوي مذکور فرار کنيد!

براي تعمير اين خودرو دوره ديده‌ام!
امروزه تقريبا براي هر کاري دوره‌هاي مختلفي وجود داشته و اشخاص با گذراندن دوره‌هاي مذکور مي‌توانند مجوز و گواهي‌نامه گذراندن دوره‌هاي مختلف را دريافت کنند. تعميرکاران هم دوره‌هاي مختلفي را پشت سر گذاشته و مي‌توانند گواهي‌نامه تعمير و سرويس برخي از خودرو‌هاي موجود در بازار را دريافت کنند. البته برخي اصلا گواهي لازم براي تعمير يک خودرو را نداشته و تنها با کسب تجربه به تعمير خودرو‌هاي مختلف مي‌پردازند. با اين حال بايد توجه داشت که داشتن مجوز و گواهي مورد نياز براي تعمير برخي از خودروها؛ نشان دهنده اعتبار تعميرکار بوده و قابل اعتماد بودن او را اثبات مي‌کند.
اما برخي از تعميرکاران محترم، گواهي‌نامه مرتبط با تعمير خودرو و مجوز‌هاي مرتبط به آن را نداشته و به دروغ مدعي مي‌شوند که دوره‌هاي مختلف را ديده و مجوز تعمير خودروي شما را دارند. پس لطفا اطمينان حاصل کنيد که تعميرکار خودروي شما مجوز‌هاي لازم را داشته و شما مي‌توانيد به او اطمينان کنيد. البته بايد قبول کرد که در کشور ما مجوز و... خيلي مهم نيست و کسي به خود زحمت گرفتن آن را نمي‌دهد!

فيلتر خودرو شما بايد تعويض شود!
يکي از راه کار‌هاي تيغ زدن شما توسط برخي از تعميرکارانِ دروغگو اين است که آن‌ها شما را مجبور به تعويض فيلتر هواي خودرو مي‌کنند. شما بايد توجه داشته باشيد که وجود مقدار کمي گرد و خاک در داخل فيلتر هواي خودرو طبيعي بوده و اين ثابت مي‌کند که فيلتر هوا به خوبي عمل کرده و از نفوذ ذرات گرد و غبار جلوگيري کرده است.
ولي برخي از تعميرکاران با يک سناريوي هيجان‌انگيز طوري رفتار مي‌کنند که انگار فيلتر هواي خودروي شما داخل فاضلاب بوده و به شدت کثيف است. به اين ترتيب آن‌ها شما را مجبور به خرج کردن و استفاده از يک فيلتر هواي جديد مي‌کنند؛ بنابراين کمي نسبت به فيلتر هوا حساس باشيد و آن را به خوبي بررسي کنيد تا از صرف هزينه‌هاي اضافي بابت تعويض آن جلوگيري شود.

خودروي شما بايد به نمايندگي برود!
گاهي اوقات خودروي خود را براي رفع يک مشکل ساده به يک تعميرکار نشان داده و از او مي‌خواهيد که خودرو را تعمير کند. اما از بد روزگار تعميرکار ما يک دروغگو بوده و به شما پيشنهاد مي‌کند که حتما براي تعمير خودرو به نمايندگي مراجع کنيد. واقعيت اين است که به احتمال زياد اصلا خودروي شما نيازي به نمايندگي نداشته و در يک گاراژ ساده و ارزان قابل تعمير است. اين يعني تعميرکار مذکور با نمايندگي بسيار جور بوده و مي‌خواهد که جيب شما را با کمک نمايندگي خالي کند! بنابراين به اين سادگي‌ها فريب نخورده و از مراجعه به نمايندگي خودداري کنيد؛ زيرا مراجعه به نمايندگي مساوي است با پرداخت هزينه‌هاي فراوان و دست به جيب شدن‌هاي پي در پي!

هزينه تعمير خودروي شما خيلي زياد است!
گاهي تعميرکارِ دروغگوي داستانِ ما ادعا مي‌کند که هزينه‌هاي تعمير خودرو بسيار بالا است. اين در حاليست که با صرف هزينه‌اي اندک خودروي شما تعمير و آماده مي‌شود؛ اما تعميرکار ما زرنگ بازي کرده و با طرح اين سناريو قيمت اجناس و دست مزد خود را بالا مي‌برد.
پس حتما از قيمت دستمزد و اجناس مرتبط با خودروي خود اطلاعات کافي را کسب کرده و به اين آساني‌ها در دام برخي از تعميرکارانِ دروغگو نيوفتيد.

لاستيک‌ها را تعويض کنيد
براي خريد و تهيه يک لاستيک مناسب علاوه بر نام کمپاني و... بايد به سال ساخت آن هم توجه کرد. ولي امروزه مشاهده مي‌شود که خيلي از کساني که به دنبال خريد لاستيک مناسب هستند؛ به سال ساخت لاستيک‌ها توجه نکرده و قيمت لاستيک براي آن‌ها در اولويت است. اين موضوع باعث مي‌شود که برخي از تعميرکاران خودرو ادعا کنند که لاستيک خودروي شما مناسب نيست و بهتر است که از لاستيک‌هاي موجود در مغازه آن‌ها استفاده کنيد. از بد روزگار لاستيک‌هاي تعميرکارِ زرنگ ما کارکرده بوده و يا مدت زمان زيادي از سال توليد آن‌ها گذشته است. تعميرکار با حيله‌گري تمام شما را فريب داده و باعث مي‌شود که از لاستيک‌هاي دست دوم او استفاده کنيد.
بايد توجه کرد که لاستيک‌هاي دست دوم شايد به صرفه باشند؛ اما استفاده از آن‌ها به شدت خطرناک بوده و هيچ انسان عاقلي يک لاستيک فرسوده را با يک لاستيک فرسوده تعويض نمي‌کند! پس هوشيار باشيد و از تعويض لاستيک خودروي خود با تاير‌هاي فرسوده و تاريخ مصرف گذشته خودداري کنيد.

تمام اين خودرو‌ها مشکل دارند!
گاهي مواقع برخي از تعميرکاران قادر به تعمير صحيح و مناسب خودروي شما نبوده و براي توجيه عملکرد ضعيف خود مدعي مي‌شوند که تمام خودرو‌هاي مشابه داراي مشکلات فني بوده و اين مسئله در خودروي شما عادي و غيرقابل حل است!
اين يک دروغ کاملا آشکار و زيرکانه بوده و شما نبايد بلافاصله پس از شنيدن سخنان تعميرکارِ مذکور حرف‌هاي او را باور کرده و جيب و پول خود را به او بسپاريد! بلکه بايد از حس کنجکاوي خود استفاده کرده و با پرسش از تعميرکاران ديگر و يا سازنده خودرو از وجود و يا عدم وجود مشکلات خودروي خود در محصولات ديگر اطلاع يابيد.

مشکل خودروي شما مشخص نيست
يکي از دروغ‌هاي معروف تعميرکاران خودرو اين است که مشکل خودروي شما مشخص نيست و نمي‌توان راه حلي براي تعمير آن پيدا کرد! ولي بايد توجه کنيد که در صورت مواجه با دروغ مذکور؛ شما در برابر يک مکانيک تنبل و البته پول دوست، قرار گرفته‌ايد که با طرح يک دروغ استراتژيک قصد دارد که مدت زمان بيشتري خودروي شما را نگاه داشته و به بهانه پيدا کردن راه حلي براي تعمير خودروي شما جيب مبارکتان را خالي‌تر کند!

حتي يک کيلومتر هم نبايد حرکت کنيد!
يکي از دروغ‌هاي قديمي تعميرکاران اين است که خودروي شما مشکلات زيادي داشته و حتي يک کيلومتر هم نبايد با آن رانندگي کنيد! اين دروغ ساده؛ ترس و وحشت را به جان شما انداخته و مجبور مي‌شويد که خودروي خود را به تعميرکارِ دروغگوي داستان ما بسپاريد و او هم خوشحال و شاد به خالي کردن جيب شما مي‌پردازد!
بنابراين کمي هوشيار باشيد و اگر احساس کرديد که مشکل خودروي شما خيلي هم جدي و وحشتناک نيست؛ از تعميرکار دروغگو خداحافظي کرده و يک تعميرکار منصف و سالم را براي تعمير خودروي خود پيدا کنيد!

خودروي شما به اين کار‌ها نياز دارد!
گاهي شما براي رفع يک مشکل فني به يک تعميرکار مراجعه مي‌کنيد؛ ولي تعميرکار مدعي مي‌شود که براي رفع کامل مشکلِ خودروي شما بايد کار‌هاي ديگري هم انجام داد! اين يک حيله قديمي براي خالي کردن جيب شماست و بايد هوشيار باشيد؛ چرا که در اغلب مواقع خودروي شما به هيچ عنوان به انجام کار‌هاي اضافي احتياجي نداشته و تنها با صرف هزينه‌اي اندک مشکل خودروي شما برطرف خواهد شد.

من بهترين تعميرکار هستم
اغلب مکانيک‌ها معتقد هستند که بهترين گزينه براي تعمير خودروي شما بوده و با وجود دريافت مبلغي بالاتر از ساير مکانيک‌ها؛ کار خود را با حساسيت و کيفيت بيشتري انجام داده و خودروي شما را مثل روز اولش مي‌کنند! اين يک دروغ آشکار بوده و اگر واقعا کسي کارش را به خوبي انجام دهد؛ نيازي به تعريف از خود نداشته و دروغ را کنار مي‌گذارد. علاوه بر اين ثابت شده است که اغلب مکانيک‌هايي که مبلغ کمتري بابت تعمير خودرو از مشتريان خود مي‌گيرند؛ عملکرد بسيار خوبي داشته و قابل اعتمادتر از مکانيک‌هاي خود بزرگ بين هستند!

تا آخر عمر تضمين مي‌کنم
گارانتي و تضمين تعمير و حل دائمي مشکل خودروي شما يکي از دروغ‌هاي آشکار برخي از تعميرکاران خودرو است. ظاهرا آن‌ها تنها از نام گارانتي استفاده کرده و مي‌خواهد که با اين کلمه بازار خود را گرم کنند! ولي بايد هوشيار باشيد که هيچ قطعه و هيچ خودرويي داراي گارانتي مادام‌العمر نيست و قطعا خودروي شما باز هم خراب خواهد شد! پس دروغ زيباي برخي از مکانيک‌ها مبني بر تضمين تعمير و قطعات خودروي خود را باور نکنيد!


منبع: tabnakbato.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کارهايي که با دزديده يا گم شدن پلاک خودرو بايد انجام دهيد

افزايش قيمت خودرو ها + جدول قيمت خودرو هاي داخلي 21 مرداد

کارهايي که با دزديده يا گم شدن پلاک خودرو بايد انجام دهيد

19 دروغ رايجي که تعميرکاران خودرو به شما مي گويند

ويژگي هاي بي ام و 2020 750Li xDrive + عکس

مشخصات خودروي شاسي بلند هوندا 2019 Honda Passport + عکس

9 نکته براي رانندگي در روز هاي باراني

معني رنگ پلاک خودرو ها و حروف آنها

نکات مهم براي رانندگي در جاده هاي باراني و برفي

با سوناتا 2020 Hyundai Sonata آشنا شويد! عکس

اقدامات مهم براي آماده کردن خودرو براي سفر در عيد نوروز

هنگام رانندگي با خودرو خودران چکار بايد کرد؟

خودرو 12 ميليون دلاري بوگاتي La Voiture Noir ! عکس

چند نکته مهم قبل از خريد خودرو کارکرده و دست دوم

مرسدس بنز فوق العاده طلايي در مراسم اسکار! عکس

نکات مهم براي شستن خودرو و اتومبيل

قراردادن کيسه هوا در خارج از خودرو براي ايمني بيشتر توسط آلماني ها

نور خورشيد چگونه به خودرو آسيب مي زند + راه هاي پيشگيري

راه جلوگيري از خراب شدن پمپ سوخت خودرو

نسخه S رنو کپچر چه مشخصاتي دارد

فروش مرسدس بنز 8.5 ميليارد توماني در تهران! عکس

7 تکنيک و ترفند براي رانندگي ايمن در زمستان

6 عاملي که باعث کاهش قدرت موتور خودرو مي شوند

6 روش ساده براي خوشبو کردن داخل خودرو

مشخصات مرسدس بنز mercedes benz CLA + عکس

با 100 ميليون چه خودرويي بخريم؟ + جدول

اين 5 کار را با خودرو اتومات هرگز انجام ندهيد

دنده مناسب براي پارک کردن خودرو در سراشيبي

باور مي کنيد اين 9 خودروي فوق العاده از پرايد ارزانتر هستند

4 مرحله براي خريد خودرو

قيمت بالاي نسل جديد بي ام و bmw Z4

با 80 ميليون تومان چه ماشيني بخريم؟ + جدول

بي ام و bmw هيبريدي جديد: 100 کيلومتر فقط 1.7 ليتر بنزين!

با 50 ميليون تومان کدام خودرو صفر کيلومتر را مي توان خريد؟ + جدول

خودروي بي‌ام‌و bmw iNext چه ويژگي هايي دارد؟ عکس

قيمت جديد خودرو هاي داخلي لو رفت! + جدول قيمت

خودروي بي ام و bmw X7 جذاب و غول پيکر! + عکس

قيمت تيبا کارکرده در بازار چقدر است؟ جدول

با کمتر از 50 ميليون چه خودرويي مي توان خريد؟ + جدول

جدول قيمت روز خودرو هاي پرطرفدار وارداتي

ارزان قيمت ترين خودرو هاي بازار را بشناسيد + جدول قيمت خودرو

عکس هاي BMW Z4 2019 لو رفت! + عکس

افزايش قيمت خودرو ها + جدول قيمت خودرو هاي داخلي 21 مرداد

فعلا ماشين نخريد!

افزايش دوباره قيمت خودرو هاي داخلي در بازار + جدول قيمت

جدول قيمت جديد خودرو هاي وارداتي در بازار

کاهش قيمت خودرو هاي وارداتي؛ سانتافه 70 ميليون ارزان شد!

خودرو هاي صفر زير 40 ميليون در بازار + جدول قيمت

کاهش قيمت خودرو در بازار + جدول قيمت خودرو

Digital Key قابليت جديد و جالب خودرو ها