آخرین اخبار

چگونه در خانه خودمان خوش اندام شويم ؟ تناسب و زيبايي

چگونه در خانه خودمان خوش اندام شويم ؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - روش هاي رسيدن به تناسب اندام در خانه

اين خود شما هستيد كه بايد جايي را براي ورزش كردن در برنامه روزانه‌تان خالي كنيد حتي 15 دقيقه قبل از صرف صبحانه. آيا شما فكر مي‌كنيد براي رسيدن به تناسب اندام و اندام دلخواهتان بايد حتما در يك باشگاه ورزشي ثبت نام كنيد و انواع دستگاه‌هاي ورزشي گرانقيمت را خريداري كنيد. بله اين روش‌ها فقط به شما انگيزه بيروني مي‌دهند ولي اگر انگيزه و شوق دروني شما براي دستيابي به تناسب اندام، قوي باشد شما مي‌توانيد حتي در منزل هم به اندام دلخواه خود دست يابيد و از شر كيلوهاي اضافي خلاص شويد.

بيشتر بدانيد : بهترين ورزش براي تناسب اندام بانوان

داشتن تناسب اندام در خانه با دمبل
تناسب اندام,داشتن تناسب اندام در خانه,داشتن تناسب اندام در خانه با دمبل

دمبل از جمله وسايل ورزشي است كه با آن مي‌توانيد يك سري از حركات ورزشي را براي تناسب اندام و فرم دادن به بدنتان استفاده كنيد. اگر شما به فروشگاه‌هايي كه در آن لوازم ورزشي ارائه مي‌شود، سري زده باشيد، خواهيد ديد كه خريد يك سري كامل از دمبل‌ها چندان هزينه سنگيني برنخواهد داشت. به علاوه اگر شما در آپارتمان كوچكي زندگي مي‌كنيد كه فضاي كافي براي نگهداري دستگاه‌هاي بزرگ ورزشي مثل تردميل را نداريد، دمبل‌ها جاي كمي را اشغال مي‌كنند و فضاي كمي نيز براي انجام حركات ورزشي با آن نياز خواهيد داشت.با استفاده از اين وسيله شما مي‌توانيد ورزش‌هاي بيشتري را نسبت به هالتر و ساير دستگاه‌هاي بدنسازي انجام دهيد.
بايد به ورزشكاراني كه تازه به ورزش كردن روي آورده‌اند و رسيدن به تناسب اندام و كاهش وزن از اهدافشان است مژده داد كه دمبل، انتخاب مناسبي براي آنها خواهد بود چرا كه مي‌توانند حركات ورزشي گوناگوني را با آن انجام دهند.
اگر مي‌خواهيد با استفاده از دمبل در منزل ورزش كنيد، بهتر است يك نيمكت تخت تهيه كنيد و آن را با زاويه 45 تا 90 درجه به صورت مايل بر روي زمين نصب كنيد. يك تشكچه پلاستيكي هم بر روي زمين پهن كنيد تا اگر دمبل‌ها از دستتان بر روي زمين افتاد ضرب آنها گرفته شود. مي‌توانيد يك چنگك مخصوص نگهداري دمبل نيز نصب كنيد.
اگر مبتدي هستيد، نخست از وزنه‌هاي سبك‌تر شروع كرده و يك سري 5 تا 15 تايي را براي 4 مرتبه تكرار كنيد.

بيشتر بدانيد : لاغري و کاهش وزن در خانه با 4 وسيله ارزان قيمت!!

کاهش وزن چه آسان

شما تا به حال فكر كرده‌ايد كه خط خطي كردن يك صفحه كاغذ و يا بلند كردن يك صندلي نيز مي‌تواند موجب كاهش وزن شود؟ مطالعات مختلف نشان داده‌اند كه اين پا و آن پا كردن و وول خوردن موجب سوزاندن 800 كالري در روز مي‌شود.
براي اينكه در خانه، وزن كم كنيد، مي‌توانيد هنگام تلفن كردن و مكالمه تلفني با ديگران اين پا و آن پا شويد و حركات ريز روي پنجه را انجام دهيد.
اگر در حين يك مكالمه 15 دقيقه‌ايي اين نرمش‌ها را انجام دهيد، 5 كالري مصرف مي‌كنيد. اگر خانم هستيد، بدون شك عاشق خريد كردن و تماشاي ويترين مغازه‌ها هستيد، اگر 10 دقيقه در روز اين كار را انجام دهيد، 35 كالري انرژي مصرف مي‌كنيد.
گاهي به باغچه منزل سر بزنيد و علف‌هاي هرز را از ريشه خارج كنيد. اگر اين عمل را تند و سريع انجام دهيد، 60 كالري مي‌سوزانيد تاتي كردن با كودك ناز و كوچولويتان در منزل، 40 كالري انرژي را از سر شما باز مي‌كند.
اگر منزلتان در طبقات بالاي آپارتمان است، به جاي استفاده از آسانسور از پله‌ها استفاده كنيد. جاروبرقي كشيدن نيز به كاهش كالري بدن كمك مي‌كند. اين بار كه يك آهنگ و يا ترانه را در تلويزيون و يا از روي CD گوش مي‌دهيد، با او همصدا شويد با اين كار 20 كالري انرژي از دست مي‌دهيد.

بيشتر بدانيد : 3 ورزش اصلي که وزن تان را به شدت کاهش مي دهد!!

اعتقادات غلط ممنوع

اگر تمايل داريد در منزل و با همت خودتان ورزش كنيد، قبل از هر چيز بايد از شر اعتقادات و باورهاي غلط كه مانع رسيدنتان به تناسب اندام است رها شويد و با ذهني روشن به سوي اندام دلخواهتان گام برداريد.
اگر فكر مي‌كنيد براي ورزش كردن وقت كافي نداريد و كارهاي منزلمان شما را بريده‌اند، بايد بدانيد كه هيچ‌كس براي ورزش كردن وقت ندارد. شما بايد اين وقت را خودتان خلق كنيد و به وجود آوريد. اين روزها همه سعي مي‌كنند فعاليت‌ها و كارهايشان را پشت سر هم انجام دهند و يك وقت خالي بين فعاليت‌هاي روزانه ندارند.
بنابراين اين خود شما هستيد كه بايد جايي را براي ورزش كردن در برنامه روزانه‌تان خالي كنيد حتي 15 دقيقه قبل از صرف صبحانه. ولي هنگامي كه اين وقت را در نظر گرفتيد، براي خودتان ارزش قايل شده و به آن پايبند باشيد. اگر بهانه‌تان اين است كه شما به دليل متابوليسم پايين بدنتان چاق هستيد. حق را به شما نمي‌دهيم چون اكثر مردم متابوليسم متوسطي دارند و فقط با رعايت نكردن رژيم غذايي و كم تحركي به راحتي چاق مي‌شوند.
حتي اگر در گروه افرادي باشيد كه متابوليسم پايين دارند، باز هم با مشاوره پزشك و كمي تلاش بيشتر مي‌توانيد اندام متوسطي داشته باشيد. بعضي‌ها مي‌گويند من حوصله ورزش را ندارم بنابراين اصلا غذا نمي‌خورم تا لاغر شوم ولي اين هم از همان حرف‌هايي است كه مغز انسان از شنيدنش سوت مي‌كشد چرا كه بدن شما به انرژي، پروتئين، ويتامين و بسياري از مواد ضروري ديگر در غذاها نيازمند است و با اين كار با محدوديت روبرو خواهد شد، بنابراين يك تغذيه صحيح و اصولي، رمز تناسب اندام است و شما بايد تغذيه درست را در كنار نرمش و فعاليت روزانه براي رسيدن به تناسب اندام مدنظر داشته باشيد.

تناسب اندام در خانه با يك توپ گرد
تناسب اندام در خانه با يك توپ گرد,حفظ تناسب اندام در خانه

شايد شما هم اين توپ‌هاي گرد و خوش رنگ تناسب اندام را كه تقريبا اندازه بزرگي هم دارند در باشگاه‌هاي ورزشي ديده‌ايد. اگر ميل داريد مي‌توانيد يكي از آنها را براي تمرين كردن در منزل تهيه كنيد. شايد تصور كنيد خيلي دخترانه به نظر برسند ولي حتي افراد عضلاني هم در باشگاه‌هاي ورزشي با اين وسيله ورزش مي‌كنند.
با اين توپ‌ها مي‌توان تمام قسمت‌هاي بدن را ورزش داد. بنابراين علاوه بر احساس خوبي كه از ورزش كردن با يك توپ بزرگ پيدا مي‌كنيد مي‌توانيد با آن موجب كشش بالاتنه و حركات چرخشي شكم شده و شناي تعادلي يا درازنشست را با آن انجام دهيد.

بيشتر بدانيد : کوچک کردن شکم با 3 حرکت آسان با توپ هاي بدنسازي

كودكتان را دريابيد

كودكان معمولا سرشار از انرژي‌اند و يك لحظه آرام نمي‌نشينند. بنابراين نياز به صرف وقت زيادي براي آموزش حركات ورزشي و جنب و جوش به آنها نيست و در اين زمينه معمولا خودكار عمل مي‌كنند ولي بازي‌هاي كامپيوتري و تلويزيون بلاي جان بچه‌هاي اين دوره و زمانه است.
بنابراين تلاش كنيد آنها به بازي با اين وسايل عادت نكنند چون بازي و فعاليت بدني علاوه بر كمك به تناسب اندام كودك براي رشد عضلات و اسكلت او ضروري است.
شما مي‌توانيد يك بازي گروهي همراه فرزندانتان ترتيب دهيد و همراه آنها فعاليت بدني داشته باشيد به اين ترتيب با يك تير دو نشان را زده‌ايد.
هم خودتان به جاي لم دادن روي كاناپه و عوض كردن كانال‌هاي تلويزيون با كنترل، به خودتان يك حركت داده‌ايد و هم كودكان به شادي و نشاط بازي كردن گروهي، عادت خواهند كرد. اگر فضاي داخل منزل و يا حياط خانه به شما اجازه مي‌دهد بسيار مناسب است كه با نظارت خود شما به فرزندانتان فرصت دهيد، ساعتي از روز را با همسالانشان در فضاي آزاد بازي كنند و به جست‌وخيز بپردازند. آموزش فرهنگ ورزش و فعاليت به كودكان، يكي از همان اصول اساسي است كه شما بايد در منزل براي فرزندانتان پي‌ريزي كنيد كه مي‌تواند در تمام طول عمر همراه ايشان باشد

بيشتر بدانيد : ورزش در خانه براي تناسب اندام، چند نکته که خانم ها بايد بدانند!

بيشتر بدانيد : تناسب اندام در 8 هفته

بيشتر بدانيد : 17 نکته مهم براي رسيدن به تناسب اندام


منبع: سيمرغارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مدل مويي مناسب براي شما که جلوي موهايتان کم پشت و خاليست!!

چگونه تيرگي لب هايمان را از بين ببريم؟

با تخم مرغ به راحتي لاغر شويد

2 روزه بدن تان را سم زدايي کنيد

پلينگ يا پاکسازي پوست در منزل

چگونه چشم هاي زيبا و جذابي داشته باشيم؟

چه کنيم تا کمر باريک و خوش اندام شويم!

هنگام اتو کشيدن مو بايد خشک، خيس يا نمناک باشه ؟

چربي سوزي و کاهش وزن بعد از نوروز با چند پيشنهاد ساده و آسان!

چگونه در خانه خودمان خوش اندام شويم ؟

رژيم غذايي سنگ شکن براي مبتلايان به سنگ کليه

شما که پوستي مختلط داريد بدانيد!

چگونه بعد از 30 سالگي جوان بمانيم؟

چطور ميتونم موهاي بلندم را خودم رنگ کنم ؟!

با اين غذاها به جنگ خواب آلودگي برويد

6 ماده غذايي ممنوعه قبل از خواب!!

سم زدايي بدن با چند پيشنهاد ساده!!

شامپو رنگ مو، معايب و مزاياي آن از زبان متخصص پوست و مو

طراحي ناخن با رنگ قرمز، جديدترين مدل طراحي ناخن براي بهار امسال

تشخيص روغن سالم از روغن ناسالم با چند روش کاربردي

کاهش ريزش مو با 5 روش طبيعي

بدترين عادت هاي غذايي ايرانيان که مريض شان مي کند!!

مدل مو جمع اي که مي توانيد 5 دقيقه اي درست کنيد + آموزش تصويري

صاف کردن مو بدون اتوي مو با 4 ترکيب طبيعي!!

کاهش روند پيري با 10 روش طبيعي

مدل طراحي ناخن براي فروردين 97

بهترين آرايش صورت در اسکار 2019 براي چه سلبريتي هايي بود؟

پوست تان را براي فصل بهار آماده کنيد، 3 نکته مهم که خانمها بايد بدانند

فوايد نوشيدن آب گرم در اول صبح، چرا بايد صبح ناشتا آب گرم بخوريم؟

ماسک ضد جوش خانگي را با اين دستورات درست کنيد

کوچک کردن شکم در 15 روز با 10 توصيه ساده

ورزش هاي چربي سوز مخصوص افراد مبتدي

سيب و دارچين براي لاغري، يک ترکيب چربي سوز عالي

افزايش رشد مژه با 4 روش طبيعي و موثر

بهترين رنگ براي پوشش موهاي سفيد کدام است؟

7 نوشيدني چربي سوز عالي براي کاهش وزن

جلوگيري از چاقي در نوروز با چند پيشنهاد ساده!!

13 ماده خوراکي براي داشتن شکمي تخت

كدام حالت دهنده مو بهتر است؟

بهترين مدل آرايش در مراسم اسکار از 1948 تا 2015

يک راه ساده براي لاغر کردن شکم

5 راهکار موثر و سريع براي لاغري

با خيار و آلوئه ورا يک ماسک ضد چروک درست کنيد

چگونه تن نارنجي موهاي رنگ شده را از بين ببريم؟

امگا3 را هم بخوريد هم به پوستتان بزنيد!!

چگونه لاک ناخن مان را سريع خشک کنيم؟

رنگهاي فانتزي چه مدت زمان بر روي موها دوام مي آورند ؟

براي لاغر شدن چگونه اشتهاي مان را کم کنيم؟

10 راه براي داشتن پوستي براق و خيره کننده!!

اگر معده تان ترش مي کند اينها را بخوريد