آخرین اخبار

سلبريتي هايي که به بيماري سخت دچار شدند و پيوند اعضا انجام دادند + عکس هنر و سلامت

سلبريتي هايي که به بيماري سخت دچار شدند و پيوند اعضا انجام دادند + عکس

  بزرگنمايي:

چه خبر - سلبريتي هايي که نمي دانستيد پيوند اعضا انجام داده اند

براي ميليون ها طرفداري که در سراسر دنياي ستاره هاي مورد علاقه خود را ستايش مي کنند باورپذير نيست که اين سلبريتي ها دچار مشکل جسمي زيادي شوند و همه آن ها را شکست ناپذير مي دانند. معمولاً اين سلبريتي ها همواره در برابر چشمان طرفداران خود بوده و به نظر مي رسد که دائماً در بهترين شرايط ممکن قرار دارند. اما نبايد فراموش کرد که سلبريتي ها نيز مانند همه ما انسان بوده و نقاط ضعف انساني خود را دارند. آن ها نيز به همان بيماري هايي دچار مي شوند که ما را درگير خود مي سازند و در زندگي روزمره خود با بسياري از مشکلاتي که ما نيز هر روز با آن ها سروکار داريم روبرو مي شوند.
بيماري و ناخوشي بين افراد تمايز قايل نمي شوند هر چند ممکن است برخي بيش از ديگران با بيماري دست و پنجه نرم کنند. در ادامه اين مطلب قصد داريم شما را با سلبريتي هايي آشنا کنيم که به بيماري هاي سختي دچار شده و مجبور به پيوند اعضا شده اند.

تريسي مورگان

در بسياري از موارد افراد به دليل عادت هاي بد خود دچار بيماري هايي مي شوند که براي درمان آن ها بايد دست به پيوند اعضا بزنند. در اين موارد معمولاً افراد احساس همدلي و دلسوزي کمي با اين افراد دارند. اما در مواردي نيز فرد بدون اين که عادت بدي داشته باشد مجبور به پيوند اعضا مي شود که معمولاً افراد فکر مي کنند فرد بيمار شايسته اين همه درد و رنج نيست به خصوص اگر وي فرد شناخته شده اي باشد. تريسي مورگان ستاره اي است که به عنوان بازيگر و کمدين در فيلم ها و سريال هاي زيادي حضور يافته است.

 تريسي مورگان
تريسي مورگان

استعداد کمدي او باعث شده ميليون ها نفر در سراسر جهان او را ستايش کنند اما اتفاقي که در سال 2010 براي وي رخ داد جاي خنديدن نداشت. در اين سال بود که مورگان چاره اي جز پيوند کليه نداشت. کليه او به دليل بيماري ديابت و سوء مصرف مشروبات الکلي از کار افتاده بود. مشکل ديابت او نيز روز به روز بدتر مي شد زيرا مورگان به اين بيماري خود اهميت زيادي نمي داد. بدين ترتيب وقتي که خبر رسيد مورگان به پيوند کليه نياز دارد، طرفدارانش همدردي زيادي با او نداشتند زيرا مي دانستند که خود مسبب اين مشکلات بوده است.

ناتاشا ريچاردسون

ناتاشا ريچاردسون يک بازيگر و مجري بريتانيايي است که حرفه بسيار موفقي داشته است. با اين وجود بسياري او را به خاطر شوهرش ليام نيسون مي شناسند. آن ها 15 سال پيش با هم ازدواج کردند و رابطه اين دو در اين مدت کاملاً استوار و محکم بوده است. با اين وجود بعد از يک تصادف مرگبار اين زندگي شاد به پايان رسيد. ناتاشا در حالي که در کانادا در حال اسکي بود دچار سانحه شده و جان سپرد.

 ناتاشا ريچاردسون
ناتاشا ريچاردسون

او به خاطر خونريزي داخلي و مغزي درگذشت و کاري نيز از دست کسي برنمي آمد. زماني که اعلام شد هيچ اميدي براي زنده ماندن او وجود ندارد همه دچار نااميدي مطلق شدند. اما خانواده اش با بخشيدن اعضاي او به کمي آرامش رسيدند. او با اهداي اعضاي بدن خود جان سه نفر ديگر را نجات داد. ناتاشا زماني که زنده بود نيز به ديگران کمک مي کرد و در فعاليت هاي خيريه زيادي شرکت داشت و بعد از مرگ نيز از اين هدف خود دست برنداشت.

جورج لوپز

جورج لوپز که يک کمدين و بازيگر آمريکايي است به خاطر بازي در سريال هاي کمدي ساخته خودش به شهرت رسيد. او از شخصيت هاي مشهور لاتين در ايالات متحده بوده و با از ميان برداشتن موانع بسيار توانسته به معضلات روابط اجتماعي مکزيکي هاي مهاجر در آمريکا بپردازد. او بدون شک يکي از تاثيرگذارترين سلبريتي هاي اسپانيولي زبان تاريخ است. همه مي گويند که پشت سر يک مرد موفق هميشه يک زن موفق وجود دارد و اين موضوع در مورد جورج لوپز کاملاً صدق مي کند.

جورج لوپز
جورج لوپز

در تمام مدتي که وي براي رسيدن به موفقيت تلاش مي کرد تنها يک نفر در کنار او بود. اين زن همسرش آن سرانو بود که نه تنها به او کمک کرد به موفقيت برسد بلکه يکي از کليه هايش را نيز به شوهرش تقديم کرد. بر اثر يک مشکل ژنتيکي، کليه هاي لوپز شروع به تحليل رفتن کردند. همسرش به کمک او آمد و پيوند کليه با موفقيت انجام شد. البته اين دو بعدها در کمال ناباوري از هم جدا شدند.

لوسي ديويس

لوسي ديويس يک بازيگر شناخته شده بريتانيايي است که بيشتر به خاطر نقش هاي کمدي اش شناخته مي شود و سال هاست که تماشاگران بريتانيايي را سرگرم کرده است. او سال گذشته با بازي در فيلم «زن شگفت انگيز» بيش از پيش خود را به جهانيان شناساند. همچنين بازي او در فيلم «غرور و تعصب» (Pride and Prejudice) نيز باعث شد بسياري بيش از پيش او را تحسين کنند. يک بار که وي مانند هميشه به صورت روتين براي انجام تست هاي پزشکي به بيمارستان مراجعه کرده بود دريافت که کليه اش در حال از کار افتادن است.

 لوسي ديويس
لوسي ديويس

مادرش يکي از کليه هايش را به او داده و پيوند کليه با موفقيت انجام شد. اما نزديک به يک دهه بعد ديويس بار ديگر با از کار افتادن کليه مواجه گرديد. اما اين بار ديگر نيازي به پيوند کليه نبود و خوشبختانه با تجويز دارو مشکل حل شد. بعد از آن لوسي به بيماري ديابت دچار شد اما اميد خود را از دست نداده و همچنان به فعاليت هاي هنري خود ادامه مي دهد.

سلنا گومز

بدون شک سلنا گومز جوان ترين و مشهورترين فرد اين فهرست است که پيوند اعضا انجام داده است. او در سن 25 سالگي يکي از مشهورترين و دوست داشتني ترين سلبريتي هاي جهان است. او که هميشه به خاطر موفقيت ها و جنجال هاي زندگي اش خبرساز مي شد اما در سال گذشته خبر رسيد که سلنا گومز براي انجام پيوند کليه در بيمارستان بستري شده است.

سلنا گومز
سلنا گومز

بدين ترتيب وي به مدت چند ماه از انظار عمومي پنهان بود و دست از تمام فعاليت هايش کشيد. تنها بعد از جراحي بود که سلنا گومز با قرار دادن عکسي در اينستاگرام در بيمارستان پرده از راز غيب شدن ناگهاني خود برداشت. او اکنون کاملاً بهبود يافته و به شرايط قبل از عمل پيوند بازگشته است.

بيشتر بدانيد : بازيگري که کليه اش را به سلنا گومز اهدا کرد! + عکس سلنا در بيمارستان

جري اورباچ

جري اورباچ بازيگري سرشناس بود که در سال 2004 در سن 69 سالگي درگذشت. وي يکي از بازيگران دوست داشتني سريال «نظم و قانون» (Law and Order ) بود که هنوز در برخي از شبکه هاي تلويزيوني به نمايش در مي آيد. جري به دليل سرطان پروستان جانش را از دست داد. او به مدت يک دهه با اين بيماري جنگيد تا اين که تسليم بيماري شد. نکته مهم اين بود که وي تا يک هفته پيش از مرگ در مورد بيماري خود سخن نگفته و کسي از اين ماجرا اطلاع نداشت.

جري اورباچ
جري اورباچ

به همين دليل وقتي اعلام شد وي به سرطان پروستات مبتلاست بسياري حيرت زده شدند. او خواست که پس از مرگ نه قلب و کليه بلکه چشم هايش را اهدا کنند. وي از چشمان قدرتمند و نافذي سود مي برد و به همين دليل مي خواست بعد از مرگ ديگران نيز از اين قدرت او استفاده کنند. در نهايت پس از مرگ قرنيه هاي او به دو بيمار نيازمند پيوند زده شد.

ايمي پوردي

ايمي پوردي يک بازيگر، مدل و يک قهرمان پاراليمپيک در رشته اسنوبورد است. مشکلات جسمي ايمي از سن 19 سالگي آغاز شد. وي به بيماري مننژيت باکتريايي مبتلا شده بود که قابل کنترل نبوده و تاثير بسيار بدي بر روي سلامتي او داشت. اين باکتري به سيستم گردش خون او حمله کرده و به ارگان هاي ديگر حياتي بدن او منتفل شد. اين موضوع باعث انتشار عفونت در خون ايمي شد. اوضاع او چنان وخيم بود که پزشکان اعلام کردند تنها 2 درصد امکان زنده ماندن ايمي وجود دارد.

 ايمي پوردي
ايمي پوردي

اما او در نهايت زنده ماند، هر چند مجبور شد پاهايش را قطع کند، طحالش را از بدن خارج کند و کليه هايش را نيز از دست داد. پدرش يکي از کليه هاي خود را به او اهدا کرد و بعد از سال ها مبارزه با اين شرايط سخت اکنون ايمي پوردي به شرايط مناسب جسمي رسيده است.

سارا هايلند

سارا هايلند هميشه مي دانست که روزي بازيگر خواهد شد. والدينش بازيگر بودند و او نيز تصميم گرفت حرفه والدينش را در پيش گيرد. اگر چه وي بازيگر شناخته شده اي نيست اما به سمت شهرت پيش مي رود. هايلند هنوز 27 سال سن دارد و فرصت زيادي براي موفقيت در برابر خود مي بيند. اما سارا از همان دوران کودکي با مشکلات عديده اي در زمينه سلامت جسماني مواجه بوده است. او از بدو تولد با مشکل مادرزادي کليوي مواجه بود و کليه هاي او در طول سال هاي متوالي همواره در حال تحليل رفتن بوده اند.

 سارا هايلند
سارا هايلند

تا اينکه در سن 22 سالگي چاره اي جز پيوند کليه نماند. پدرش يکي از کليه هايش را به او داد و عمل پيوند با موفقيت انجام گرفت. البته اين پايان کار نبود زيرا سارا مجبور شد جراحي هاي متعدد ديگري نيز انجام دهد و به طور مستمر بايد به پزشک مراجعه کرده و دارو مصرف نمايد.

بيشتر بدانيد : از اما استون تا دواين جانسون/سلبريتي هايي که از بيماري هاي روحي رنج مي برند

بيشتر بدانيد : 10 ستاره که بيماري سخت و لاعلاج داشتند، اما مشهور شدند + عکس

بيشتر بدانيد : ستاره‌هايي که از بيماري‌هاي کشنده نجات يافتند/ از آنجلينا جولي تا سلنا گومز

بيشتر بدانيد : سلبريتي هايي که يک بار از دست مرگ فرار کردند!! + عکس


منبع: زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

چرا اميليا کلارک دو بار تا آستانه مرگ پيش رفت؟! + عکس در بيمارستان

سلبريتي هايي که به بيماري سخت دچار شدند و پيوند اعضا انجام دادند + عکس

5 خواننده اي که خيلي زود از دنيا رفتند! (+عکس)

از عزت الله انتظامي تا خشايار الوند: هنرمنداني که در سال 97 از دنيا رفتند

7 ستاره مشهور که به مشکلات روحي خود اقرار کردند + عکس

سلبريتي هايي که يک بار از دست مرگ فرار کردند!! + عکس

بالاخره دليل اصلي مرگ اسکندر مقدوني کشف شد + عکس

10 چهره مشهوري که از بيماري سرطان مردند (+عکس)

ستاره‌هايي که از بيماري‌هاي کشنده نجات يافتند/ از آنجلينا جولي تا سلنا گومز

برنامه هاي مناسب کودکان به پيشنهاد مشاور کودک

عکس هاي تراژيک از آخرين هنرنمايي بازيگران در فيلم هايشان (قسمت2)

اگر از زندگي نا اميد شده ايد اين فيلم ها را ببينيد + عکس

عکس هاي بازيگران و ستاره هاي مشهور قبل از مرگ! (قسمت2)

از نيکول کيدمن تا ليدي گاگا/ستاره هايي که به عمل زيبايي خود اعتراف کردند!

عکس هاي بازيگران و ستاره هاي مشهور قبل از مرگ! (قسمت3)

بيوگرافي پيام دهکردي و گفت و گو درباره روزهاي سخت بيماري‌اش

آيا پاريس، دختر مايکل جکسون مانند پدرش از دنيا مي رود؟!

رفتارهاي بهداشتي - آرايشي عجيب و چندش آور در طول تاريخ!! + عکس

ستاره هايي که در سن کم و جواني داغدار شدند!

بيماري عجيب و غريب مجيد خراط‌ها چيست؟!

10 ستاره که بيماري سخت و لاعلاج داشتند، اما مشهور شدند + عکس

مونا ليزا تيروئيد داشته؟!/دليل لبخند مرموز موناليزا چيست؟

داستان سلبريتي هايي که از دام اعتياد رها شدند+ تصاوير

سلبريتي هايي که با مصرف مواد مخدر به کام مرگ کشيده شدند + تصاوير

بهترين فيلم هاي ترسناک روانشناسانه قرن 21 + عکس

طلاق‌هاي عاطفي در سينماي ايران

ستاره هاي بالاي 85 سال هاليوود که صحيح و سلامت هستند + عکس

بازيگران بي عيب نيستند/ هاليوودي هايي که جاي زخم دارند + عکس

دليل اصلي مرگ جورج اورول چه بود؟

خواننده هايي که با مشکلات روحي و افسردگي مي جنگند + عکس

اعتراف ماريا کري به اختلال رواني جدي اش + عکس وي با همسر و فرزندانش

تئاتر درماني چيست و چگونه انجام مي پذيرد؟

از اما استون تا دواين جانسون/سلبريتي هايي که از بيماري هاي روحي رنج مي برند

علت حرکات عجيب مژگان صابري در جشنواره فجر 96

هنرمنداني که پس از جراحي زيبايي به هيولا تبديل شدند + تصاوير

درمان بيماري هاي رواني با هنر چگونه امکان پذير است ؟

چرا فرهنگ و هنر ما ستايشگر مرگ و مرگ طلبي ست؟/علل کشش به خودکشي در ايران

صحبت هاي خواندني دنيا فني‌زاده عروسک گردان کلاه قرمزي درباره بيماري اش

ستارگاني كه «اعتياد» را کنار گذاشتند+ تصاوير

شهرت ستارگان عمر آنها را كوتاه مي‌كند!

تقليد از «افسردگي مشاهير» براي رسيدن به مد روز! + نمونه‌ها

بستري دوباره بازيگر زن هاليوود به دليل بيماري روحي

10 اختلال شخصيت: از خودشيفته‌ها تا ضد اجتماعي‌ها

بازيگراني كه هم درد «آنجلينا جولي» هستند + تصاوير

نويسندگان بزرگي که از اختلال رواني رنج مي‌بردند + تصاوير

زن‌هاي معتاد سينماي ايران! + تصاوير

10 ستاره سينما که مرگ دردناکي داشتند

مسعود رايگان و رويا تيموريان؛ برخورد هنرمندان زوج بازيگر با ايدز

پرستو صالحي در تلويزيون: 8سال است از عواقب تزريق لب زجر مي‌کشم! + تصاوير

خودکشي دختران نوجوان ايراني بعد از يک بازي رايانه‌اي