آخرین اخبار

6 ماده غذايي ممنوعه قبل از خواب!! تناسب و زيبايي

6 ماده غذايي ممنوعه قبل از خواب!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - اين 6 ماده غذايي را در قبل از خواب نخوريد!

عصرانه يا شام يکي از اصلي‌ترين غذا‌هاي روز به شمار مي‌رود. به همين دليل نبايد از خوردن اين وعده مهم غافل شده و همچنين نبايد هم به سراغ مواد غذايي ناسالم برويد. بهتر است وعده شام و عصرانه را سبکتر از ديگر وعده‌هاي غذايي انتخاب کنيد.
با مصرف اين وعده غذايي بسياري از فرآيند‌هايي است که بدن ما را در طول استراحت انجام مي‌دهد را کنترل مي‌کنيد، حال ممکن است در روند متابوليسم بدن تاثير مثبت داشته باشيد يا آن را با مصرف مواد غذايي اشتباه بر هم زنيد.
در واقع مواد مغذي که در اين زمان از شبانه روز و در ساعت‌هاي شب دريافت مي‌شوند، بر کيفيت خواب، هضم و گوارش و انرژي مغزي و بدني روز بعد اثر گذار هستند. مشکل زماني به وجود مي‌آيد که بسياري از مردم نمي‌دانند چطور مي‌توان غذاي مناسب و صحيح را براي مصرف انتخاب کرد.
شايد برخي اين گونه تصور کنند مصرف هر نوع ماده غذايي که بتواند گرسنگي قبل از خواب را از بين ببرد، مجاز است. در حقيقت بايد اين نکته را بدانيد که هر آنچه مصرف مي‌کنيد، عواقب گوناگون گوارشي و متابوليسمي بر بدن مي‌گذارد. پس شما چگونه مي‌توانيد از مشکلات احتمالي جلوگيري کنيد؟ بهترين روش آن است که ويژگي‌هاي مواد غذايي مختلف را بشناسيد و مواردي که براي مصرف شبانه مناسب نيستند را از رژيم غذايي خود حذف کنيد. در ادامه با چند ماده غذايي آاشنا مي‌شويد که خوردن آن‌ها قبل از خواب و براي شب توصيه نمي‌شود.
خوردن اين 6 ماده غذايي ممکن است بر کيفيت خواب شما اثر گذاشته و همچنين باعث بازگشت اسيد معده يا ريفلاکس و ديگر مشکلات گوارشي شود.

بيشتر بدانيد : 7 نکته براي داشتن يک خواب خوب و آرام

ماکاروني و پاستا

ما نمي‌گوييم مصرف اين ماده غذايي را به طور کلي از رژيم غذايي خود حذف کنيد. اين ماده منبع مهمي از کربوهيدرات محسوب مي‌شود و براي زمان‌هايي از روز که فعال هستيد، مناسب است. براي مثال بهتر است پاستا و ماکاروني را براي وعده ناهار در برنامه غذايي خود قرار هيد. خوردن پاستا و ماکاروني در زمان عصر و شب و به عنوان وعده شام باعث احساس ناراحتي و سنگيني مي‌شود و استراحت شبانه شما را بر هم مي‌زند. همچنين اين ماده غذايي به دليل کالري بالايي که دارد، بر روي متابوليسم بدن و وزن نيز تاثيرگذار است.

بستني

خوردن بستني به عنوان عصرانه يا در انتهاي شب گزينه مناسبي نيست. هرچند بستني يکي از خوراکي‌هاي خوشمزه و رضايت بخش به شمار مي‌رود و احساس لذت به فرد مي‌بخشد، ولي حاوي چربي‌هاي اشباع شده، قند و مواد افزودني بسياري است که بر روي وزن بدن و کيفيت خواب تاثير مي‌گذارد. مصرف بستني در شب بر گوارش و هضم هم اثر گذار است. در نتيجه نفخ شکم و تحريک سيستم عصبي اتفاق مي‌افتد. اين عواقب با استراحت و خواب شما تداخل ايجاد مي‌کند. بستني باعث بازگشت و رفلاکس اسيد معده شده و سطح گلوکز را افزايش مي‌دهد.

پنير

پنير و طبيعتا هر نوع غذايي که حاوي پنير باشد را به هيچ وجه قبل از خواب مصرف نکنيد. دسته پنير‌ها حاوي مدل‌هاي مختلفي است و هر آنچه نام پنير را دارد در اين دسته بندي جاي مي‌گيرد. با وجود اينکه اين ماده خطرناک نيست، ولي مصرف آن در شب باعث سنگيني معده شده و مشکلات خواب را به وجود مي‌آورد. پنير حاوي تيرامين است، اين آمينو اسيد توليد هورمون‌هايي که باعث تنظيم خواب مي‌شوند را کاهش مي‌دهد. اسيد‌هاي چرب موجود در پنير براي هضم در بدن سنگين هستند و ممکن است باعث واکنش‌هاي التهابي معده گردند.

فلفل و چاشني تند

انواع فلفل و سالسا طعم‌هاي تندي دارند که روي غذا بسيار تاثيرگذار است. با وجود آنکه خوردن اين ادويه جات بد نيست، ولي بهتر اين است که فلفل‌ها را در وعده‌هاي غذايي به جز شام مصرف کنيد. غذا‌هاي تند باعث تحريک غشاي مخاطي معده مي‌شوند و زمينه‌هاي رفلاکس اسيد معده و مشکلات گوارشي را افزايش مي‌دهند. زماني که غذا و خوراکي‌هاي تند را قبل از خواب مصرف کنيد، مشکلاتي از قبيل: سوزش معده، بازگشت اسيد و درد معده به وجود مي‌آيد.

گل کلم

اين سبزي ترد يکي از غذا‌هاي سالم با کالري کم به شمار مي‌رود. با وجود کيفيت بالاي گل کلم، به دليل اينکه باعث توليد گاز در بدن مي‌شود بهتر است آن را در عصر و شب هنگام مصرف نکنيد. مصرف اين سبزي در وعده شام و قبل از خواب فرآيند گوارش و هضم را سخت مي‌کند، اين مسئله به دليل حجم چربي و کالري آن به وجود مي‌آيد.
در حقيقت مصرف گل کلم براي سلامت احساس و روان توصيه مي‌شود. اين سبزي حاوي ماده‌اي است که سيستم عصبي را تحريک کرده و مغز را فعال مي‌کند. در واقع با مصرف گل کلم فرد انرژي مي‌گيرد، خواب براي او سخت شده و نوعي بي خوابي به سراغش مي‌آيد.

گوشت قرمز و مواد غذايي فرآوري شده

فرقي نمي‌کند چه زماني از روز باشد، بهتر است مصرف گوشت قرمز و فرآوري شده به طور کلي محدود شود. با وجود آنکه اين خوراکي‌ها حاوي مواد مغذي هم هستند، ولي حجم بالاي چربي‌هاي اشباع شده و مواد شيميايي افزودني آن‌ها را به انتخاب مناسبي براي رژيم غذايي سالم تبديل نمي‌کند.
اکنون با اطلاع از اين 6 ماده غذايي به خوبي مي‌دانيد که خوردن آن‌ها قبل از خواب اشتباه محض است. پروتئين‌هاي موجود در اين مواد گوارش را دشوار کرده و ممکن است در خوابيدن شما مشکل ايجاد کنند. با توجه به کالري بالاي موجود در آنها، متابوليسم بدن کم مي‌شود و به دنبال آن در فرد چاقي به وجود مي‌آيد. براي جلوگيري از بيماري‌هاي گوارشي و مشکلات خواب و استراحت، بهتر است به سراغ وعده‌هاي غذايي سبک و کم کالري برويد. رژيم غذايي متعادل و سالم در اين ساعت از شبانه روز کليد سلامت و شادابي شماست.

بيشتر بدانيد : براي لاغر شدن قبل از خواب چي بخوريم؟

بيشتر بدانيد : 15 گياه آپارتماني براي داشتن خوابي آرام و لذت بخش


منبع : زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مدل مويي مناسب براي شما که جلوي موهايتان کم پشت و خاليست!!

چگونه تيرگي لب هايمان را از بين ببريم؟

با تخم مرغ به راحتي لاغر شويد

2 روزه بدن تان را سم زدايي کنيد

پلينگ يا پاکسازي پوست در منزل

چگونه چشم هاي زيبا و جذابي داشته باشيم؟

چه کنيم تا کمر باريک و خوش اندام شويم!

هنگام اتو کشيدن مو بايد خشک، خيس يا نمناک باشه ؟

چربي سوزي و کاهش وزن بعد از نوروز با چند پيشنهاد ساده و آسان!

چگونه در خانه خودمان خوش اندام شويم ؟

رژيم غذايي سنگ شکن براي مبتلايان به سنگ کليه

شما که پوستي مختلط داريد بدانيد!

چگونه بعد از 30 سالگي جوان بمانيم؟

چطور ميتونم موهاي بلندم را خودم رنگ کنم ؟!

با اين غذاها به جنگ خواب آلودگي برويد

6 ماده غذايي ممنوعه قبل از خواب!!

سم زدايي بدن با چند پيشنهاد ساده!!

شامپو رنگ مو، معايب و مزاياي آن از زبان متخصص پوست و مو

طراحي ناخن با رنگ قرمز، جديدترين مدل طراحي ناخن براي بهار امسال

تشخيص روغن سالم از روغن ناسالم با چند روش کاربردي

کاهش ريزش مو با 5 روش طبيعي

بدترين عادت هاي غذايي ايرانيان که مريض شان مي کند!!

مدل مو جمع اي که مي توانيد 5 دقيقه اي درست کنيد + آموزش تصويري

صاف کردن مو بدون اتوي مو با 4 ترکيب طبيعي!!

کاهش روند پيري با 10 روش طبيعي

مدل طراحي ناخن براي فروردين 97

بهترين آرايش صورت در اسکار 2019 براي چه سلبريتي هايي بود؟

پوست تان را براي فصل بهار آماده کنيد، 3 نکته مهم که خانمها بايد بدانند

فوايد نوشيدن آب گرم در اول صبح، چرا بايد صبح ناشتا آب گرم بخوريم؟

ماسک ضد جوش خانگي را با اين دستورات درست کنيد

کوچک کردن شکم در 15 روز با 10 توصيه ساده

ورزش هاي چربي سوز مخصوص افراد مبتدي

سيب و دارچين براي لاغري، يک ترکيب چربي سوز عالي

افزايش رشد مژه با 4 روش طبيعي و موثر

بهترين رنگ براي پوشش موهاي سفيد کدام است؟

7 نوشيدني چربي سوز عالي براي کاهش وزن

جلوگيري از چاقي در نوروز با چند پيشنهاد ساده!!

13 ماده خوراکي براي داشتن شکمي تخت

كدام حالت دهنده مو بهتر است؟

بهترين مدل آرايش در مراسم اسکار از 1948 تا 2015

يک راه ساده براي لاغر کردن شکم

5 راهکار موثر و سريع براي لاغري

با خيار و آلوئه ورا يک ماسک ضد چروک درست کنيد

چگونه تن نارنجي موهاي رنگ شده را از بين ببريم؟

امگا3 را هم بخوريد هم به پوستتان بزنيد!!

چگونه لاک ناخن مان را سريع خشک کنيم؟

رنگهاي فانتزي چه مدت زمان بر روي موها دوام مي آورند ؟

براي لاغر شدن چگونه اشتهاي مان را کم کنيم؟

10 راه براي داشتن پوستي براق و خيره کننده!!

اگر معده تان ترش مي کند اينها را بخوريد