آخرین اخبار

نحوه صحيح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!! روابط عاطفي

نحوه صحيح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - خانمها! با همسرتان اينگونه رفتار کنيد

فرض کنيد مهمان داريد. شوهر شما با حوصله و علاقه يک کيک مي‌پزد و آن را براي مهمان‌ها مي‌آورد اما ديزاين روي کيک خراب مي‌شود و شما عصباني و آشفته مي‌شويد. صبر نمي‌کنيد تا مهمان‌ها بروند و بعد همسرتان را سرزنش کنيد، معطل نمي‌مانيد و جلوي همه او را به باد انتقاد مي‌گيريد. اين موقعيت بي‌ادبي به نظر نمي‌رسد؟ اگر در يک رابطه به همديگر احترام نگذاريم چنين صحنه‌هايي روي خواهند داد. اگر زني لازم نبيند که به عزت نفس همسرش احترام بگذارد، چنين اتفاق‌هايي دور از انتظار نيستند. نبايد اجازه دهيد اين شرايط در زندگي شما پيش بيايد، و مطمئنا با احترام گذاشتن مي‌توانيد جلوي وقوع آن را بگيريد.

بيشتر بدانيد : چگونه با شوهرم صميمانه و صحيح صحبت کنم؟

چرا بايد به شوهرتان احترام بگذاريد؟

جواب ساده است: زن و شوهر بايد به هم احترام بگذارند، درست مانند دو فرد بزرگسال. زن و مرد با هم برابرند. مردها به دنبال احترام و افتخارند و زنها به دنبال عشق و توجه و اطمينان (به اين معني نيست که نياز به احترام ندارند).
احترام شما به شوهرتان او را تشويق مي‌کند وظايفش را به عنوان رئيس خانواده بهتر انجام دهد. با احترامي که به همسرتان مي‌گذاريد، او اعتماد بنفس لازم براي برآورده کردن انتظارات شما را به دست مي‌آورد و مي‌داند شما هميشه براي حمايت از او آماده‌ايد.
مرد ِ خانه‌ي شما اگر بداند که شما بابت هر چيز کوچکي او را سرزنش و تحقير نمي‌کنيد، براي گرفتن تصميم‌هاي مهم و بزرگ دچار ترديد و ترس نخواهد شد. از سويي ديگر، اگر همسرتان را بابت هر حرکتي که مي‌کند نقد و نکوهش کنيد او از مسئوليت‌هايش سرباز خواهد زد.

دلايل ديگري که بايد به مرد خانه‌تان احترام بگذاريد:

از نظر احساسي و مالي از خانواده حمايت مي‌کند
تمام تلاشش را مي‌کند تا خانواده‌اش شاد و راضي باشند
الگوي فرزندان‌تان است
بي‌قيد و شرط دوست‌تان دارد و در هر شرايطي کنار شماست
به شما اطمينان دارد و هر مشکلي برايش پيش بيايد با شما مطرح مي‌کند
احترام شما، خصوصيات او را به عنوان يک شوهر و يک پدر براي بچه‌ها تثبيت مي‌کند
احترام شما به او انگيزه مي‌دهد تا شما را بيشتر و بيشتر دوست بدارد

چگونه احترام‌ بگذاريم؟

حتما متقاعد شده‌ايد که احترام شما چگونه رابطه‌ي زناشويي‌تان را استحکام مي‌بخشد، پس حالا بايد بدانيد چگونه احترام‌تان را به همسرتان نشان دهيد.

از او همفکري بخواهيد

همسرتان را در تصميم‌گيري‌هاي‌تان شريک کنيد تا احساس کند براي‌تان باارزش است. به او نشان دهيد که براي عقايد و نظراتش احترام قائليد اما مجبورش نکنيد به جاي شما تصميم بگيرد. مثلا او را در موقعيتي قرار ندهيد که کفش و لباس‌تان را انتخاب کند. بلکه در موضوعات مهمي چون مسائل مالي خانواده، آموزش بچه‌ها و چيزهايي از اين دست همفکري‌اش را بخواهيد.

الويت‌هايش را به خاطر بسپاريد

وقتي از او نظر مي‌خواهيد، انتخاب‌ها و الويت‌هايش را به خاطر بسپاريد تا دفعه‌ي بعد بدانيد چه مي‌خواهد. ذائقه و سليقه‌ي همسرتان را بشناسيد.

تحسينش کنيد

وقتي با دوستان و اقوام در مورد همسرتان حرف مي‌زنيد از ويژگي‌هاي خوبش بگوييد، اما نه اينکه اغراق کنيد و لاف بزنيد و در ميان جمع، همسرتان را آزرده و شرمنده کنيد. يک تحسين واقعي و بي‌غل و غش در تقويت پيوند زناشويي‌تان معجزه مي‌کند و همسرتان نيز احساس اعتماد بنفس خواهد داشت. يادتان نرود که همسرتان را جلوي بچه‌ها تحسين و تمجيد کنيد، چون او الگوي بچه‌هاست و آنها براي راهنمايي خواستن به پدر نيز مراجعه خواهند کرد.

به کار و حرفه‌اش توجه نشان دهيد

به کار و وظايف شغلي‌ همسرتان علاقه و توجه نشان دهيد. مردها از کار خسته و فرسوده خواهند شد اگر همسران‌شان به مهارت‌ها، توانمندي‌ها و استعداد‌هاي‌شان احترام نگذارند. براي شوهرتان منبع انگيزه باشيد تا هر در روزهاي سخت براي تسلي خواستن پيش شما بيايد. انتقاد مداوم شما و نظرات منفي‌تان در مورد کار و حرفه‌اش مي‌تواند عزت نفس او را خدشه دار کند. اگر ديديد همسرتان آشفته و پريشان است، پاي يک گفتگوي دوستانه با او بنشينيد تا بيشتر براي‌تان حرف بزند اما او را با سوالات خود بمباران نکنيد.

ذهن باز داشته باشيد

نسبت به ايده‌ها و عقايد همسرتان ذهن باز داشته باشيد و به طرز فکرش توهين نکنيد. اما چشم بسته هم توصيه‌هايش را عملي نکنيد؛ قبل از هر اقدامي اول آنها را ارزيابي کنيد.

تحسين‌تان را به زبان بياوريد

تعريف و تمجيدهاي‌تان را در دل‌تان نگه نداريد و آنها را به زبان بياوريد، چون تا اين کار را نکنيد همسرتان نمي‌داند مورد تحسين شماست. شوهر شما کلام تحسين برانگيز‌تان را دوست خواهد داشت و احساس مي‌کند تمام تلاش‌هايش را مي‌بينيد و قدر مي‌دانيد. همسر شما به دنبال تائيد و تحسين شماست تا انگيزه بگيرد.

اهدافش را پشتيباني کنيد

تشويق شما او را به هدف‌هايش نزديک مي‌کند و سرزنش‌هاي شما او را از هدفش دور و دورتر! پشتيباني شما تاثير مثبت و پُررنگي در رسيدن او به اهدافش دارد، چه در کارش و چه در زندگي‌تان. ضمنا فراموش نکنيد که رشد و ترقي شوهر شما، پيشرفت شما نيز هست و سودش به کل خانواده‌تان خواهد رسيد. اگر حامي همسرتان نباشيد، او شور و اشتياقي براي تلاش نخواهد داشت.

اگر اشتباهي کرديد از او عذرخواهي کنيد

شايد گاهي اشتباهاتي مرتکب شويد (چه کسي نمي‌شود؟!)، و شايد ناخواسته شوهرتان را با رفتاري نادرست آزرده کنيد. به جاي ناديده گرفتن اشتباه‌تان، منطقي باشيد و از همسرتان عذرخواهي کنيد. بهترين راه پايان دادن به اختلافات زناشويي اين است که يکي از شما دو نفر عذرخواهي کند و قائله را پايان دهد. پوزش شما نشان مي‌دهد اشتباه خود را پذيرفته‌ايد و تکرارش نخواهيد کرد.

بيشتر بدانيد : آشتي با همسر بعد از دعوا، مخصوص کساني که تازه ازدواج کرده اند!!!

به او گوش دهيد

وقتي همسرتان با شما حرف مي‌زند با تمام وجودتان گوش دهيد. اگر هنگام حرف زدن با همسرتان، سرتان گرم تماشاي تلويزيون و انجام کارهاي خانه و تصحيح تکاليف بچه‌ها باشد نمي‌توانيد تعامل و گفتگويي واقعي و دوستانه با همسرتان داشته باشيد. صحبت‌هاي همسرتان را قطع نکنيد و اجازه دهيد قبل از هر گونه نتيجه گيري شما، کلامش را کامل کند.

جلوي ديگران از او ايراد نگيريد

اين بدترين کاري است که مي‌توانيد براي بي‌احترامي به همسرتان انجام دهيد. فرقي نمي‌کند همسر شما چه کاري بايد مي‌کرده و نکرده يا چه اشتباهي مرتکب شده، در هر صورت اين حق را نداريد که جلوي ديگران به او توهين کنيد و ايرادش را بگيريد. براي گوشزد کردن اشتباهش فقط شما دو نفر بايد باشيد. جلوي بچه‌ها، دوستان و يا ساير اعضاي خانواده، سر همسرتان داد نزنيد.

توقع نداشته باشيد کامل و بي‌عيب باشد

هيچکس کامل نيست، از جمله خود شما و همسرتان. اگر انتظار داريد همسرتان هميشه بي‌عيب و ايراد عمل کند پس منطقي نيستيد. ضعف‌ها و ايرادهايش را درک کنيد و بپذيريد. اگر شوهر شما فراموشکار است، سرش غُر نزنيد. قبول کنيد که فراموشکاري عادت اوست تا بتوانيد با هم راه حلي براي کمرنگ‌تر کردن اين نقطه ضعفش پيدا کنيد.

پيش از حرف زدن فکر کنيد

کلمات‌تان را سبُک و سنگين کنيد. اين عادت هميشه مهم است اما وقتي مي‌خواهيد با همسرتان حرف بزنيد مهمتر هم مي‌شود. واژه‌ها را با دقت انتخاب کنيد و مراقب باشيد کلمه‌اي به زبان نياوريد که همسرتان را آزرده کند.

پيش بچه‌ها از پدرشان بدگويي نکنيد

فرزندان شما اگر ببينند شما به همسرتان احترام مي‌گذاريد آنها نيز به پدرشان احتران خواهند گذاشت. پيش آنها از پدرشان حرفهاي خوبي بزنيد و براي‌شان بگوييد چگونه روز و شب زحمت مي‌کشد تا آنها شاد باشند. اگر بچه‌ها از پدرشان دلخور شوند براي نظرخواهي پيش شما مي‌آيند؛ از همسرتان دفاع کنيد تا بچه‌ها بدانند که حق با پدرشان است.
گاهي شايد همسرتان شما را برنجاند و ناراحت‌تان کند اما شما بايد آرام و مثبت بمانيد. سعي کنيد عاقلانه موقعيت را کنترل کنيد و راه‌‌حل‌هاي مناسبي براي مشکل‌تان پيدا کنيد.

چگونه همسرتان را تحسين کنيد

رفتار شما برتر از گفتارتان است و اگر بتوانيد تحسين و احترام‌تان را با رفتارتان نشان دهيد، همسرتان بي‌‌قيد و شرط عاشق‌تان خواهد بود. در ادامه توصيه‌هاي ساده‌اي براي‌تان داريم که چگونه تحسين و احترام‌تان را ابراز کنيد.

مثبت باشيد

خوشبين باشيد و جنبه‌ي مثبت هر چيزي را ببينيد. زحمات همسرتان را قدر بدانيد و درک کنيد که تلاش او براي رضايت خانواده‌اش است. زندگي هميشه آرام و دوست داشتني پيش نمي‌رود اما مثبت انديشي شما کمک مي‌کند روزهاي سخت‌ را بهتر مديريت کنيد.

به عقايدش احترام بگذاريد

تصور کنيد نظر همسرتان را جويا مي‌شويد اما وقتي او اظهار نظر مي‌کند، طرزفکرش را به باد انتقاد مي‌گيريد. اين کار شما باعث سکوتش مي‌شود و دفعه‌ي بعد که نظرش را جويا شويد، آنچه در سر دارد را به شما نخواهد گفت. به نظرات و پيشنهاد‌هايش فکر کنيد و بگذاريد بداند واقعا براي‌تان مهم است تا احساس باارزش بودن بکند. به افکارش نخنديد و اجازه دهيد با خيال راحت پيش شما حرف بزند.

غُر نزنيد

شوهر شما يک مرد بالغ است پس سعي نکنيد با او مثل بچه‌ها رفتار کنيد. به او کمي فضا بدهيد تا از آزادي‌اش لذت ببرد و بتواند به طور مستقل تصميم بگيرد.

سپاسگزار باشيد

هرگز تلاش‌هاي‌ همسرتان را ناديده نگيريد و به او بگوييد چقدر قدردانش هستيد. کاري که انجام مي‌دهد چه کوچک باشد و چه بزرگ، تشکر شما به رابطه‌تان استحکام خواهد داد.

به او لبخند بزنيد

لبخند زدن، شادي را در زندگي منتشر مي‌کند و پيوندتان را تقويت مي‌کند. با لبخند در به روي همسرتان بگشاييد و جواب درخواستش را با لبخند بدهيد.

عشق‌تان را فيزيکي هم نشان دهيد

اگر در کارش موفقيتي کسب کرده با آغوش‌تان تحسينش کنيد. اگر به فرزندتان کمک کرده براي مسابقه‌اش تمرين کند، او را ببوسيد و بابت زحمتش از او تشکر کنيد. کاري کنيد که احساس مهم بودن کند.

مراقب لحن‌تان باشيد

وقتي با همسرتان حرف مي‌زنيد مراقب لحن کلام‌تان باشيد، مخصوصا وقتي که عصباني هستيد. حتي اگر باعث رنجش‌تان شده، بي‌ادبي نکنيد. از همه مهمتر سرش فرياد نزنيد. با اين کار، الگوي بسيار بدي براي بچه‌ها خواهيد بود.

در مورد بچه‌ها با هم حرف بزنيد

در مورد نقش پدر و مادري‌تان در تربيت و آموزش بچه‌ها با هم گفتگو کنيد و ايده‌ها و عقايد همسرتان را جويا شويد. ممکن است طرزفکر شما با هم متفاوت باشد و لازم باشد با حرف زدن به يک توافق برسيد.

شايد براي نشان دادن احترام‌تان به همسرتان هر کاري بکنيد اما گاهي اوضاع همانجوري که مي‌خواهيم پيش نمي‌رود. آيا در چنين شرايطي به نظر مي‌رسد که به همسرتان بي‌احترامي مي‌کنيد؟

به همسرتان گوش نمي‌دهيد

گوش دادن و اهميت دادن به نظرات همسر، يکي از علائم اصلي احترام به اوست. همسران بايد بتوانند افکارشان را با هم به اشتراک بگذارند، بدون اينکه بترسند يا ترديد کنند. اگر به حرفهاي همسرتان توجه نکنيد و مدام کلامش را قطع کنيد يعني به او بي‌احترامي مي‌کنيد.

از پدر و مادرش ايراد مي‌گيريد

شما هرچقدر هم که با پدر و مادر همسرتان اختلاف نظر و سليقه داشته باشيد بايد درک کنيد که آنها والدين همسرتان هستند. پس همانطور که انتظار داريد همسرتان به والدين شما احترام بگذارد، شما نيز همين کار را بکنيد.

بيشتر بدانيد : چگونه با خانواده همسرمان صميمي باشيم؟

او را دلخور مي‌کنيد

همسرتان با هديه‌اي شما را سورپرايز مي‌کند اما شما او را نااميد و دلخور مي‌کنيد و مي‌گوييد اين هديه را دوست نداريد، به چشمهايش نگاه مي‌کنيد و مي‌گوييد هرگز سليقه‌ي شما را نفهميده است و هرگز به خودش زحمت نمي‌دهد بداند چه دوست داريد. اين برخورد شما تمام شور و شوق او را مي‌کُشد و بعدها هميشه براي خريدن هديه‌اي براي شما ترديد خواهد داشت. شايد هم به اين نتيجه برسد که بهتر است خودتان هر چه مي‌خواهيد بخريد. لحن تند و زننده و کلمات بي‌ادبانه و آزاردهنده همگي علامت بي‌احترامي شما به همسرتان هستند.
احترام متقابل، اساس هر رابطه‌اي است و رابطه زناشويي هم مستثني نيست. وقتي به همسرتان احترام مي‌گذاريد او نيز همان را به شما برمي‌گرداند. خانواده‌اي را تصور کنيد که اعضاي آن به هم احترام مي‌گذارند، با خوش‌رويي با هم گفتگو مي‌کنند و بدون داد و فرياد و توهين و سرزنش مشکلات را حل مي‌کنند. اين خانواده مي‌تواند خانواده‌ي شما باشد.

بيشتر بدانيد : با چهار سياست زنانه مردان را حرف شنو کنيد

بيشتر بدانيد : 5 رمز ارتباط صميمانه با همسر

بيشتر بدانيد : شوهرتان را با اين نکته ها حرف گوش کن کنيد!!

بيشتر بدانيد : 9 رفتار غلط خانم ها که روي اعصاب مردان است!!

گزوه سبک زندگي سيمرغ
منبع : زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

همسران جوان بخوانند : همه چيز درباره رابطه جنسي

چگونه ميل جنسي مان را زياد کنيم؟

بعد از دعوا با همسرتان اين کارها را نکنيد!!

فرزند مسئوليت پذير مي خواهيد؟ اين 6 گام به شما کمک مي کند

رابطه با خانواده همسر، چگونه رابطه بهتري داشته باشيم؟

اولين قرار ملاقات عاشقانه تان اگر اين نشانه ها را دارد، ترکش کنيد!!

آنچه که زنان آرزو دارند مردان درباره آنها بدانند

وقتي شوهرتان با شما قهر مي‌کند چگونه رفتار کنيد؟

10 نکته مهم در زندگي زناشويي که هر زن و مردي بايد بداند

برقراري روابط عاشقانه با مردان متاهل!!

نقش‌ مادران در كاهش‌ عوارض بلوغ دختران

چطور بعد از يک دعوا دوباره آشتي کنيم؟

با چهار سياست زنانه مردان را حرف شنو کنيد

خيانت همسرتان را با اين نشانه ها متوجه شويد!!

8 مرد خطرناک براي ازدواج!!

احترام در رابطه زناشويي چگونه ايجاد مي شود؟ حتما زوج ها بخوانند

11 رازي که بايد از همسرتان پنهان کنيد!!

شکوفا کردن خلاقيت کودک با چند پيشنهاد ساده

4 ترفند زنانه براي عاشق کردن همسر!!

رفتارهاي مردانه اي که زنان از آنها بيزارند، آقايان بخوانند!!

رابطه جنسي لذت بخش با ترک 12 اشتباه ساده!!

متاهلم اما علاقه مند به دوستي با زنان ديگر هستم!!

10 نکته که به شما مي گويد براي ازدواج آماده ايد!!

زندگي زناشويي تان را با اين ترفندها نجات دهيد!

نحوه صحيح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!!

5 قانون تربيت کودک که بايد از ژاپني ها بياموزيم!

رموزي ناياب از ازدواج که همه بايد بدانند!!

11 کار غلطي که نبايد جلوي فرزندتان انجام دهيد!!

10 راه براي حرف شنو کردن کودکان

قوانيني که براي حفاظت از کودک بايد به او بگوييد، از قانون لباس زير تا ...

5 توصيه براي مشورت با فرزند قبل از سن بلوغ!!

بلوغ زودرس در دختران، چگونه جلوي آرايش کردن دختران خردسال را بگيريم؟

9 نشانه که مي گويد براي ازدواج آماده ايد!!

بعد از شکست عشقي اين کارها را هرگز نکنيد!!

براي داشتن يک رابطه طولاني مدت اين مقاله را بخوانيد!!

در اولين قرار ملاقات عاشقانه تان اين سوالات را نپرسيد!

منظور مرد علاقه تان از گفتن اين جملات چيست؟

پسر مورد علاقه تان را اينگونه عاشق کنيد!!

ازدواج با اين دلايل ممنوع!!

اگر جوابتان به اين سوالات مثبت است، با اين مرد ازدواج نکنيد!!

دعواي شما با همسرتان اين فوايد جالب را دارد!!

فکر مي کنم همسرم در اينستاگرام به من خيانت مي کند!!

اين 10 جمله را هرگز به مادرشوهرتان نگوييد!!

حل اختلافات زن و شوهري با 6 کليد اصلي

سوالات جنسي که پاسخ شان را بايد بدانيد!

6 راز دوام ازدواج والدين تان که بايد بدانيد!!

متاهلان و کارهاي ممنوعه اي در اينستاگرام!!

عشق واقعي بين زن و مرد 20 نشانه اصلي دارد!!

حرف هاي جالب همسر يک هنرمند مشهور از دلايلي که زندگي مشترکش را تباه کرد!!

چگونه پسري که عاشق اش بودم را بعد از ازدواج فراموش کنم؟