آخرین اخبار

ناگفته هايي جذاب از خواننده جوان و خوش‌آتيه + عکس موسيقي

ناگفته هايي جذاب از خواننده جوان و خوش‌آتيه + عکس

  بزرگنمايي:

چه خبر - بيوگرافي لرد، خواننده زيبارويي که از حضور در مراسم فرش قرمز خودداري مي‌کند!!

هنر خوانندگي که در دنياي تجاري به صنعت بزرگ و پول‌سازي تبديل شده در بازه‌هاي زماني مختلف شاهد هنرمنداني است که صداي زيبا و سبک جذاب آن‌ها باعث مي‌شود تا به‌سرعت به موفقيت و محبوبيت‌هاي جهاني برسند.يکي از اين خواننده‌هاي بسيار جوان و خوش‌آتيه را مي‌توان لرد، خواننده 22 ساله نيوزيلندي نام برد. وي که نام اصلي‌اش الا ماريا لاني يليچ-اوکانر است از کودکي علاقه زيادي به بازيگري داشت و و در نوجواني به سمت موسيقي و خوانندگي کشيده شد و در سال 2013 اولين آلبوم لرد با نام «باشگاه عشق» منتشر شد و محبوبيت زيادي پيدا کرد.

لرد خواننده جوان,بيوگرافي لرد,عکسهاي لرد,لرد خواننده زيبا,لرد ترانه سرا,خواننده زن زيبا
الا ماريا لاني يليچ-اوکانر با نام هنري لرد

مدتي بعد نيز تک‌آهنگ سلطنتي‌ها را منتشر کرد، اين آّهنگ به‌سرعت مرزها را در نورديد و در صدر جدول 100 موسيقي بيلبورد آمريکا قرار گرفت. در نتيجه لرد راه صد ساله را يک شبه طي کرد و به يکي از جوان‌ترين خوانندگان آمريکا تبديل شد. جالب است بدانيد به‌رغم موفقيت چشم‌گير، لرد اعلام کرده است که تا سال 2027 آلبومي منتشر نمي‌کند و به همين دليل طرفداران اين خواننده خوش‌صدا و زيبارو تشنه اطلاعات و جزئيات بيشتري از لرد هستند. به همين منظور در ادامه قصد داريم با هم به ناگفته‌هاي جذابي از لرد اشاره کنيم.

لرد در سن نوجواني بيشتر از هزار کتاب‌خوانده بود

يکي از موفق‌ترين و زيباترين ترانه‌هاي لرد را مي‌توان آهنگ «قهرمان محض» (Pure Heroine)، نام برد. زماني که اين ترانه منتشر شد،‌ افراد زيادي لرد را نمي‌شناختند و با گوش کردن به اين ترانه فکر مي‌کردند زني جا افتاده با سن و سالي حدود 40 تا 45 سال اين ترانه زيبا را اجرا کرده است. حتي پس از اينکه لرد به شهرت جهاني رسيد نيز بسياري از طرفداران به شعور و درک بالاي اين خواننده نوجوان پي‌بردند و به دنبال اين بودند که بدانند لرد چگونه به اين درک رسيده است. به همين منظور يکي از گزارشگران نيويورک تايمز مصاحبه‌اي با لرد انجام داد و از وي علت درک بالاي اين خواننده را سؤال کرد. لرد نيز در پاسخ گفت که حتي قبل از اينکه از دبيرستان فارغ‌التحصيل شود بيشتر از هزار کتاب‌خوانده بود.

لرد خواننده جوان,بيوگرافي لرد,عکسهاي لرد,لرد خواننده زيبا,لرد ترانه سرا,خواننده زن زيبا
لرد، خواننده جوان

لرد دستي در نويسندگي نيز دارد و داستان‌هايي نوشته است، جالب است بدانيد در سن 14 سالگي پايان‌نامه 40 هزار کلمه‌اي مادرش را خوانده و برايش ويرايش کرده بود. حضور در دنياي کتاب و کتابخواني کمک زيادي به پيشرفت لرد در خوانندگي داشت و وي از مطالعه کتاب‌هاي زيادي که انجام داده بود براي ترانه‌سرايي آهنگ‌هايش کمک گرفت. به گفته همکاران وي، لرد سابقه‌ زيادي در ترانه‌سرايي نداشت اما نشان داد که استعداد خوبي در در اين زمينه دارد و بدون هيچ پيش‌زمينه‌اي ترانه‌سرايي‌هاي بسيار خوبي ارائه داده است. لرد هميشه به‌دنبال پيدا کردن راهي است تا تفکراتش را در غالب موسيقي و ترانه بيان کند، به همين منظور فرآيند ساخت آهنگ‌هاي لرد، کار زمان‌بري است و چندين هفته طول مي‌کشد تا سبک مناسبي را براي بيان ترانه‌هايش پيدا کند.

لرد از حضور در صحنه‌ براي اجراي زنده موسيقي هراس دارد

علاقه‌مندان موسيقي به‌خوبي مي‌دانند که هيچ چيز جاي اجراي زنده را نمي‌گيرد، به همين دليل طرفداران هميشه از خواننده‌‌هاي مورد علاقه‌شان درخواست مي‌کنند تا کنسرت‌ها و اجراهاي زنده‌اي را برگزار کنند. اين کار به لحاظ تجاري نيز سود خوبي دارد و روي فروش آلبوم‌ها و تبليغات براي يک خواننده اثر مي‌گذارد. علاقه‌مندان لرد نيز اين خواننده زيبارو را بارها روي صحنه ديده‌اند، و اجراي زنده لرد و تيلور سويفت يکي از درخشان‌ترين اجراهاي لرد به‌حساب مي‌آيد اما جالب است بدانيد لرد از آن دسته خواننده‌هايي نيست که به‌ صحنه عادت کرده باشد و هنوز از اجراي زنده هراس دارد. هراس لرد از اجراي زنده به اندازه‌اي است که قبل از اجرا دارو مصرف مي‌کند تا تپش قلب ناشي از استرس وي کاهش پيدا کند و تسلط بيشتري به صحنه داشته باشد. اين داروها جلوي لرزش صداي ناشي از دلهره و اضطراب را نيز مي‌گيرد تا در حين اجرا صداي لرد بلند و رسا به گوش علاقه‌مندان منتقل شود.
لرد در اين زمينه به مجله ونيتي فِير (Vanity Fair)، گفت من اول از هر چيز يک نويسنده‌ام و نويسنده‌ها افراد درون‌گرايي هستند و رفتار آن‌ها با آدم‌هاي اجتماعي تفاوت دارد به اين ترتيب حضور يک آدم‌ درون‌گرا روي صحنه و اجرا براي هزاران نفر طرفدار اصلاً به عقل جور در نمي‌آيد. وي در ادامه صحبت‌هاي خود اشاره کرد که به‌شدت آدم خجالتي است، اما براي ادامه کاري که به آن علاقه دارد بايد ترس‌هايش را پشت‌سر بگذارد و از اجراي زنده هراسي نداشته باشد. جالب است بدانيد لرد حتي از حضور در مراسم فرش قرمز نيز خودداري مي‌کند و مدعي است لازم نيست کسي ظاهر دست‌ و پاچلفتي او را در مراسم فرش قرمز ببيند.

لرد شرايط عصبي عجيبي‌ دارد

لرد به لحاظ عصبي شرايط عجيبي دارد و اعداد و شماره‌ها را با رنگ‌هاي مشخصي مي‌بيند. اين شرايط که در علم عصب‌شناسي با نام حس‌آميزي (synesthesia) شناخته مي‌شود تنها مختص لرد نيست و در کنار اين خواننده، سلبريتي‌هاي ديگري مانند فارل ويليامز، کانيه وست، و جان‌ ماير نيز به اين وضعيت عصبي مبتلا هستند. بر اساس گزارشي که انجمن رواني آمريکا منتشر کرده است رايج‌ترين اين حالت در شنيدن رنگ‌ها مشاهده مي‌شود. به‌عبارت ديگر افرادي که چنين شرايطي را دارند صداها را در قالب رنگ‌ها مي‌بينند. چنين شرايطي در ميان انسان‌ها رواج زيادي ندارد و از هر 2 هزار نفر، يک نفر دچار حس‌آميزي مي‌شود.

لرد خواننده جوان,بيوگرافي لرد,عکسهاي لرد,لرد خواننده زيبا,لرد ترانه سرا,خواننده زن زيبا
لرد، ترانه سرا

ذهن لرد رنگ‌هاي مشخصي را با نت‌هاي موسيقي مشخص مرتبط مي‌کند. به‌ همين دليل ساخت موسيقي براي لرد در کنار اينکه يک امر شنوايي است، حس بينايي وي را نيز مشغول مي‌کند. او در مصاحبه‌اي که با نيويورک تايمز انجام داده بود مدعي شد ساخت آلبوم موسيقي براي او يک فرآيند بصري است و زماني که ترانه آهنگ Melodrama را مي‌نوشت رنگ‌ها را به صورت کدگذاري شده با طيف‌هاي مختلف مشاهده مي‌کرد. براي نمونه ترانه‌هاي غمگين را با يک رنگ مي‌بيند و ترانه‌هاي شاد با رنگ ديگري در ذهن وي نمايان مي‌شود.
لرد براي ساخت موسيقي و ترانه‌سازي، رنگ‌هايي را که به صورت کدگذاري شده مشاهده کرده است را يادداشت مي‌کند و با نصب اين رنگ‌ها به ديوار يک الگو براي آهنگي که در حال کار روي آن است ايجاد مي‌کند. سپس قسمت‌هاي خالي در اين الگو را پر مي‌کند و با جابجا کردن ساير قسمت‌هاي الگو، ترانه‌اي جديد و زيبا ايجاد مي‌کند. لرد مدعي است در اولين لحظه‌اي که شروع به آماده‌سازي يک آهنگ مي‌کند، اين آهنگ را تمام شده و کامل در ذهنش مي‌بيند. حتي اگر اين آهنگ محو و شکل‌نگرفته باشد اما باز هم چارچوب آن در ذهنش شکل مي‌گيرد. ترانه‌سازي‌هاي لرد مانند تبديل چيزهاي واقعي به نت‌هاي موسيقي است و رنگي چيزهايي که مي‌بيند را به موسيقي تبديل مي کند.

لرد سليقه‌غذايي خوبي دارد

لرد خوراکي‌هاي مک‌دونالد و انواع مختلف پنير را دوست دارد اما در کنار اين خوراکي‌هاي خوشمزه، يکي از طرفداران دوآتشه پياز حلقه‌ شده‌اي است که در روغن سرخ مي‌شود. اين خوراکي خوشمزه در آمريکا طرفداران زيادي دارد و همانند تمامي خوراکي‌ها هر رستوراني دستور پخت و شيوه‌ خاصي براي درست کردن آن دارد. به همين منظور لرد براي اينکه علاقه خود را به پياز حلقه‌شده نشان دهد صفحه‌اي را در اينستاگرام راه‌اندازي کرده است. لرد در مصاحبه‌اي با جيمي فالون در برنامه شوي امشب با جيمي فالون مدعي شد که صفحه‌‌اي را در اينستاگرام براي پياز حلقه‌شده راه اندازي کرده تا در اين صفحه علاقه‌مندان از پيازهاي حلقه‌شده خوشمزه‌اي که در رستوران‌هاي مختلف خورده‌اند بگويند و عکس‌ها و احساسات خود را از اين خوراکي با هم به اشتراک بگذارند. لرد وسواس زيادي براي اين خوراکي‌ دارد و معتقد است هر رستوراني نمي‌تواند به خوبي آن را سرو کند.

لرد علاقه زيادي به مترو سواري دارد

مترو سواري يکي از تفريح‌هاي مورد علاقه لرد است و طرفداران در بازه‌هاي زماني مختلف زماني که سوار متروي نيويورک بوده‌اند با لرد روبرو شده‌اند. لرد در مصاحبه‌اي با نيويورک تايمز گفت براي ضبط ترانه‌ Melodrama بارها از متروي نيويورک استفاده کرده است. لرد در چند سال اخير به اندازه‌اي براي خود پول دست و پا کرده که بتواند خودروهاي گران‌قيمت خريداري کند اما ترجيح مي‌دهد به بهانه استفاده از مترو در ميان مردم معمولي حضور پيدا کند. لرد گفته است دوست دارد بداند موسيقي چه تأثيري بر يک آدم معمولي مي‌گذارد. در نتيجه آهنگ‌هايش را در مترو براي سايرين پخش مي‌کند تا نظر آن‌ها را جويا شود.

لرد خواننده جوان,بيوگرافي لرد,عکسهاي لرد,لرد خواننده زيبا,لرد ترانه سرا,خواننده زن زيبا
لرد، خواننده زيبارو و جوان

جالب اينجاست که در بعضي از موارد لرد سعي مي‌کند ظاهري ناشناس داشته باشد تا تعامل بهتري با افراد معمولي حاضر در مترو پيدا کند. به گفته خودش در بيشتر مواقع نيز وقتي ظاهر ناشناس دارد، کسي متوجه نمي‌شود که با لرد، يکي از پرطرفدارترين خواننده‌هاي جوان سر و کار دارند. حتي يک بار که کسي در مترو متوجه لرد شد و مي‌خواست از هيجان فرياد بزند، لرد جلوي دهانش را گرفت و از او خواهش کرد سر و صدا نکند تا کسي مزاحم گفتگوي آن‌ها نشود.

لرد ميانه‌خوبي با سازهاي موسيقي ندارد

همان‌گونه که اشاره کرديم لرد اهميت زيادي به ترانه‌سرايي مي‌دهد و تأکيد دارد تا آهنگ‌هايش با بهترين جذابيت ممکن سازگار با ترانه‌هاي‌اش باشد اما بر خلاف بسياري از خوانندگاني که نوازندگان چيره‌دستي هستند، لرد دستي در ساز زدن ندارد. نيويورک تايمز در گزارشي به اين موضوع اشاره کرده است که لرد به‌ هيچ‌‌وجه ساز نمي‌زند و از عهده نواختن يک آهنگ معمولي و ساده با پيانو بر نمي‌آيد. آلبوم Melodrama، آلبومي درباره تنهايي است و لرد براي ساخت آهنگ‌هاي اين آلبوم دست همکاري به سوي موسيقي‌دان‌هاي بااستعداد دراز کرد تا شاهد آلبومي جذاب و پرفروش باشيم. وي در اين آلبوم از جک انتونوف کمک گرفت و آهنگسازي آبلوم Pure Heroine با کمک جو ليتل انجام شده است.
جالب اينجاست که افراد کمي در ساخت آلبوم‌هاي لرد دخالت دارند. اين امر در دنياي موسيقي تجاري امروزي کار مرسومي نيست. براي مثال مي‌توان به آلبوم The Middle از سري کارهاي زد (Zedd)، اشاره کرد. اين موسيقي‌دان روس براي اين آلبوم از هفت‌ ترانه‌سرا کمک گرفته بود. آلبوم «اعتبار» (Reputation) تيلور سويفت نيز که با همکاري سويفت و آنتونوف عرضه شد شاهد حضور سه تا چهار ترانه‌سرا بود. از طرف ديگر بيشتر ترانه‌هاي آلبوم Melodrama ماحصل همکاري لرد و آنتونوف است و لرد در کار ساخت اين آلبوم از کس ديگري کمک نگرفت اما اين آلبوم فروش بسيار خوبي داشت و مدت‌هاي زيادي سکوي اول 200 آلبوم بيلبورد آمريکا را از آن خود کرد.

لرد يکي از آهنگ‌هايش را با الهام از کارهاي ريحانا ساخت

اگر از طرفداران لرد باشيد بدون شک ترانه Sober را شنيده‌ايد. اما به احتمال زياد داستان ايجاد شدن اين ترانه زيبا را نمي‌دانيد. از قرار معلوم لرد سوار بر يکي از تاکسي‌هاي اوبر بوده که راننده يکي از آهنگ‌هاي ريحانا را پخش مي‌کند. گوش فرا دادن به اين موسيقي باعث مي‌شود آهنگ جديدي در ذهن لرد شکل بگيرد. سپس لرد به سرعت پيش آنتونوف مي‌رود و ترانه‌اي که در ذهن‌اش بود را با اين موسيقي‌دان برجسته‌ در ميان مي‌‌گذارد تا شاهد شکل گرفتن آهنگ زيباي Sober از لرد باشيم. جالب اينجاست راننده‌اي که لرد را به مقصد مي‌رساند نيز به هيچ‌وجه متوجه نشد که يک سلبريتي پرطرفدار و خواننده‌اي آينده‌دار را سوار کرده است، اما ترانه‌اي که از ريحانا پخش کرد باعث الهام لرد و شکل‌ گرفتن آهنگ Sober شد.

لرد خواننده جوان,بيوگرافي لرد,عکسهاي لرد,لرد خواننده زيبا,لرد ترانه سرا,خواننده زن زيبا
لرد، خواننده خوش آتيه

لرد سن زيادي ندارد اما سرد و گرم روزگار را چشيده است

طرفداران لرد به خوبي خاطرشان هست که لرد در سن 13 سالگي براي انتشار آلبوم خود اقدام کرد، سه‌سال بعد نيز آبلوم «قهرمان محض»، راهي بازار شد و 20 ساله بود که Melodrama را منتشر کرد. به اين ترتيب با يک نگاه به بازه‌زماني انتشار کارهاي لرد از 13 تا 20 سالگي متوجه مي‌شويم اين خواننده در يک بازه زماني چهار ساله توقف داشته و کار خاصي را عرضه نکرد. اين‌گونه که پيداست دليل اين امر در عشق و دلدادگي لرد به دوست‌پسرش، جيمز لويي، بر مي‌گردد. در آن زمان اين دو کبوتر عاشق که از قرار معلوم مدت زيادي در کنار هم بوده‌اند از هم جدا مي‌شوند و اين جدايي ضربه سنگيني به لرد وارد مي‌کند.
از طرف ديگر ظاهراً اين جدايي تأثير زيادي روي لرد به لحاظ‌ هنري مي‌گذارد و الهام‌هاي زيادي از اين شکست عاشقي مي‌گيرد که اين الهام‌ها در آلبوم بعدي لرد نمود پيدا مي‌کند. لرد مدعي است از اين جدايي تلخ درس‌هاي زيادي گرفته و پس از مدتي از خودش پرسيده وقتي تنهاست چه کسي است؟ لرد مدت زيادي از نگاه مردم مخفي ماند و بر اساس گزارشي که نيويورک تايمز منتشر کرده است يک هلي‌کوپتر گرفت و به خانه‌اي دور افتاده در جزيره متروک مسافرت کرد و به همراه يک سگ مدتي در اين شرايط تنها ماند. تنهايي لرد در ترانه‌هايش نيز کاملاً نمود دارد و پس از اينکه خودش را دوباره پيدا کرد توانست حضور موفق‌تري در دنياي موسيقي داشته باشد.

لرد خواننده‌ سرسختي است و به‌ اين راحتي از پا نمي‌افتد

طرفداران لرد، هنرنمايي او را در مراسم MTV VMA 2017 ديده‌اند. او در اين مراسم اجراي جالب و خاصي داشت و نظر منتقدين را به خود جلب کرد. وي براي اجراي ترانه Homemade Dynamite در اين مراسم، کار جالبي انجام داد و به‌جاي خواندن رقص جالبي را انجام داد تا معناي ترانه‌اش را به مخاطب منتقل کند. اين‌گونه که پيداست اين اجراي عجيب دليل خاصي داشته است و به گفته مجله The Mirror، لرد در زمان اجرا سرماي سختي خورده بود و نمي‌توانست بخواند. از طرف ديگر نمي‌خواست فرصت حضور در اين مراسم و اجراي زنده را از دست بدهد. در نتيجه ترجيح داد تا روي صحنه حضور پيدا کند و با رقص و حرکات جالب ترانه‌اش را اجرا کند. از قرار معلوم سرماخوردگي لرد بسيار شديد بوده است و با هزار و يک دارو و درمان روي صحنه رفته بود اما خوشبختانه توانست با موفقيت برنامه‌اش را اجرا کند و هواداران را راضي نگه‌ دارد. لرد در مصاحبه‌اي ديگر گفت در اين مراسم فرصت پيدا کرد تا به‌جاي خواندن، تمرکز بيشتري به رقص و انتقال مفهوم ترانه‌اش از طريق حرکات موزون به مخاطب داشته باشد. اين تجربه براي لرد بسيار جالب و لذت بخش بود.

لرد خواننده جوان,بيوگرافي لرد,عکسهاي لرد,لرد خواننده زيبا,لرد ترانه سرا,خواننده زن زيبا
لرد، خواننده جوان نامزد بهترين آلبوم سال در مراسم گرمي

لرد و جايزه گِرَمي

در سال 2018، آلبوم Melodrama نامزد بهترين آلبوم سال در مراسم گرمي شد. در کنار لرد، خواننده‌هاي بزرگ ديگري را نيز مانند چايلديش گامبينو، جي‌زي، کندريک لامار و برونو مارس در گرمي 2018 شاهد بوديم که آلبوم‌هايشان نامزد بهترين آلبوم سال شده بود. چيزي که در اين بين جالب به نظر مي‌رسد اين نکته بود که لرد تنها خواننده‌ زن در ميان نامزدهاي دريافت جايزه بهترين آلبوم سال 2018 مراسم گرمي بود و در اين مراسم فرصتي براي اجراي زنده نيز پيدا نکرد. همان‌‌گونه گه اشاره شد لرد تمايلي به حضور در فرش قرمز ندارد و از حضور در فرش قرمز گرمي 2018 نيز منصرف شد. لرد در مراسم گرمي 2018 لباسي را انتخاب کرد که نوشته‌اي با ظرافت زياد به آن دوخته شده بود. لرد مدعي شد اين نوشته در‌واقع بيانگر همان رز سفيدي بود که شرکت‌‌کنندگان در اين مراسم به سينه‌خود به نشانه حمايت از سونيا يليچ، مادر لرد، زده بودند.
از طرفي لرد در توئيتي متذکر شد در ميان 899 نفري که در شش سال گذشته نامزد گرمي شده بودند تنها 9 درصد اين آمار را خانم‌ها تشکيل مي‌دهند و از اين طريق خواستار توجه بيشتر به حقوق زنان در مراسم گرمي به‌عنوان يکي از رويدادهاي بزرگ موسيقي دنيا شد. خوشبختانه لرد با جايزه گرمي غريبه نيست و در سال 2014 براي آلبوم Royals توانست دو جايزه را به خانه ببرد.لرد از آن دسته خواننده‌هاي موفقي است که بدون شک در آينده نيز بيشتر از او خواهيم شنيد.

بيشتر بدانيد : درخواست مردم از خواننده سرشناس براي لغو کنسرتش در اسرائيل

بيشتر بدانيد : واکنش خوانندگان مشهور به فاجعه منچستر: از تيلور سوييفت تا کيتي پري

بيشتر بدانيد : کيتي پري و جاستين تيمبرليک و فهرست کامل برندگان جوايز بيلبورد 2014 + تصاوير


منبع: زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آهنگ «بهت قول ميدم» محسن يگانه رکود زد + حاشيه هاي آن

زندگي عاشقانه ادل پس از 7 سال به پايان رسيد! + عکس همسر و فرزند

ناگفته هايي از زندگي التون جان، يکي از موفق ترين خواننده هاي موسيقي + عکس

راجر واترز به مدونا: در تل آويو کنسرت اجرا نکن!

دختر 18 ساله اي که موسيقي آمريکا را ترکاند!! + عکس

کدام موسيقي دانان در سال 2019 بيشترين درآمد را داشتند؟ + عکس

گزارش و عکس هاي کنسرت کيهان کلهر

جنجال ها و حواشي موسيقي ايران در سال 97

خواننده هايي که در سال گذشته حال مردم را خوب کردند

از حميد هيراد تا همايون شجريان: چهره هاي خبرساز موسيقي در سال 97

پرطرفدارترين آهنگ هاي موسيقي پاپ در سال 97

ممنوع الکار شدن يک خواننده به دليل حرکات عجيب و مهيج روي صحنه!

صد خواننده برتر تاريخ موسيقي به انتخاب مجله رولينگ استون

مراسم رونمايي آلبوم «آرش کمانگير» شهرام ناظري + عکس

حاشيه ها و انتقادها از جشنواره موسيقي فجر/ وقتي داد رضا صادقي هم درآمد!!

شکست عشقي، آزار جنسي، بيماري ها و تمام رازهاي تلخ زندگي ليدي گاگا

دو برادر خواننده که در خانواده ناشنوا بزرگ شدند + عکس

توضيحات حميد عسکري درباره خواننده زن در کنسرت جنجالي اش + عکس

از شکيرا تا ادل، خوش صداترين ستاره هاي زن دنيا + عکس

جنجال آهنگ گروهي که حتي نام خودش را غلط تلفظ مي‌کند

عکس هاي ديدني و قديمي از محمدرضا شجريان که تا بحال نديده بوديد!

برندگان جشن «موسيقي ما» با حضور چهره هاي سرشناس

گفتگو با پري زنگنه؛ بانوي اپراي ايران

آلبوم هاي جديد خواننده ها، از حامد همايون تا احسان خواجه اميري

گروه چاووش؛ اولين گروه موسيقي زيرزميني ايران

سازهايي که با ياد استاد شجريان به نمايش درآمدند + عکس

بازگشت گروه دخترانه «اسپايس گرلز» بدون «ويکتوريا بکهام»

تعظيم سالار عقيلي به صبوري و متانت زلزله‌زدگان کرمانشاه

محمدرضا فروتن، هانيه توسلي و ابوالفضل پورعرب در يک اُپرا + عکس

خواننده‌اي که 8 سال اجازه کار نداشت و ممنوع‌الفعاليت بود

مهم‌ترين کنسرت‌هاي آذر 97 از محسن ابراهيم زاده تا بهنام باني و ماکان بند

خواننده پرتناقض که بعد عاشق شدن هنر را فراموش کرد!

ناگفته هايي جذاب از خواننده جوان و خوش‌آتيه + عکس

فعاليت هنري همايون شجريان از ابتدا تا امروز

همه چيز درباره الويس، مرده پر درآمد

گران‌ترين ساز جهان چه سازي است و از کجا آمده است؟

مصاحبه بي‌بي‌سي با امير تتلو و داغ شدن تتليتي ها!

آهنگ «بارون» را با صداي محمدرضا گلزار بشنويد

نقد و بررسي آلبوم «ابراهيم» محسن چاوشي

فريدون فروغي؛ خواننده‌اي که 17 سال پيش دِق کرد و مُرد!

پرفروش هاي موسيقي ايران بعد از انقلاب/از دهاتي شادمهر تا اصفهاني

خواننده‌اي که زود گل کرد و زود پژمرد + فيلم

بهترين و خاطره‌انگيز‌ترين خواننده‌هاي عرب‌ را بشناسيد + تصاوير

گفتگو با زيباروي خوش صداي افغان، مقيم کانادا

شجريان از نگاه خودش! شجريان از نگاه ديگران!

خاطره خواندني خواننده مشهور از استاد شجريان

«پيکلاويه»: گروه ايراني راک انگليسي! + تصاوير

خواننده‌هايي که سابقه انتشار قطعات عاشورايي داشته‌اند

شهريار قنبري، ترانه سرايي که شعر نفس کشيدن تنها کارش بود

نواي کمانچه کيهان کلهر روح بشري را تصاحب کرد + عکس