آخرین اخبار

خواص جالب گلاب براي پوست تان که نمي دانستيد!! تناسب و زيبايي

خواص جالب گلاب براي پوست تان که نمي دانستيد!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - تاثير گلاب بر درخشندگي و لطافت پوست

به علت خاصيت نرم کننده، آرام‌بخش و جوان‌سازي گلاب در محصولات آرايشي و بهداشتي و همچنين به صورت مجزا مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
گلاب براي انواع پوست مناسب است که اين شامل پوست‌هاي خيلي حساس هم مي‌شود. از ديگر خواص گلاب مي‌توان به قابليت ضدعفوني کنندگي و درخشان کنندگي پوست اشاره کرد. در اين مقاله چند راه براي استفاده از گلاب در روتين مراقبت از پوست براي داشتن پوست درخشان، به شما معرفي مي‌کنيم.

استفاده از گلاب به عنوان تونر صورت

هميشه به ما گفته مي‌شود که از پاک کننده پوست صورت، نرم کننده و آب‌رسان براي داشتن پوستي سالم و درخشان استفاده کنيد. استفاده از تونر معمولا در بين افراد ناديده گرفته مي‌شود. درحالي که استفاده از تونر صورت قدم بسيار مهمي است چراکه تونر، چربي، آلودگي و باقي‌مانده مواد آرايشي که پاک کننده آرايش پاک نکرده را از پوست تميز مي‌کند. از اين رو تونر صورت در کنار پاک‌کنندگي، PH پوست را هم تنظيم مي‌کند.
گلاب خالص يک ماده طبيعي است که PH پوست را متعادل مي‌کند و به اصطلاح «قابض» است و بعد از تميز کردن باعث کوچک شدن منافذ پوست مي‌شود. استفاده منظم از گلاب پوست را از چربي اضافه توليد شده پاک مي‌کند و به جلوگيري از جوش سرسياه، جوش سر سفيد، آکنه، و جوش زيرپوستي کمک مي‌کند. استفاده از گلاب به عنوان تونر صورت بهتر از استفاده از تونرهاي با پايه مواد شيميايي است که ممکن است پوست را به مرور خشک کنند.
از ديگر خواص گلاب مي‌‌توان به خاصيت تسکين دهندگي و آرام‌بخشي آن اشاره کرد که آن را تبديل به يک تونر کامل براي انواع پوست مي‌کند. گلاب را روي پوست خود بزنيد و اجازه دهيد که جذب منافذ پوست‌تان شود. با اين کار در لحظه احساس شادابي بيشتر در پوست مي‌کنيد و عطر رز باعث بهتر شدن روحيه و حال و هواي شما مي‌شود.

گلاب براي کاهش پف چشم

علت پف چشم ممکن به عوامل زيادي مثل آلرژي، استرس، خستگي چشم و کمبود خواب مربوط باشد. پف و ورم دور چشم درواقع به معني تجمع مايعات در نواحي اطراف چشم است. از آن‌جايي که پوست دور چشم بسيار نازک است، پف يا تيرگي دور چشم مي‌تواند بسيار مشهود باشد. ساده‌ترين راه براي کاهش تيرگي و پف چشم استفاده از کمپرس سرد و اسپري است.
گلاب مي‌تواند به آب‌رساني، احيا و نرم کردن پوست دور چشم کمک کند و به پوست ظاهري سرحال بدهد. از ديگر خواص گلاب ضدالتهاب بودن آن است که باعث کاهش قرمزي پوست مي‌شود. بدون هيچ نگراني مي‌توان از گلاب به صورت مستقيم بر روي پوست حساس دور چشم استفاده کرد. پف چشم به سرعت کاهش پيدا مي‌کند و با اسپري تونر گلاب علائم پيري دور چشم کم شده و پوست جوان مي‌شود.
اگر شما هم به علت خستگي و کم‌خوابي، چشمان خسته و پف کرده داريد، گلاب مي‌تواند يک راه حل ساده براي شما باشد. يک شيشه گلاب خنک که از چند ساعت قبل در يخچال قرار داده‌ايد را برداريد و با استفاده از يک پنبه تميز مقداري از گلاب را روي دور چشم خود قرار دهيد. تا هر زماني که از حس خنک و مطبوع گلاب لذت مي‌بريد، پنبه را به آرامي روي پلک خود نگه داريد. اين کار به کاهش پف چشم کمک مي‌کند و خستگي چشم‌ها را به سرعت از بين مي‌برد.

گلاب يک پاک‌کننده آرايش طبيعي

پاک‌کننده آرايش جايگاه‌ ويژه و مهمي در لوازم آرايش ما دارد. اما اغلب اين واقعيت را ناديده مي‌گيريم که بسياري از پاک‌کننده‌هاي آرايش داراي الکل و مواد شيميايي قوي هستند که مي‌توانند پوست را به شدت خشک کنند و همچنين، تمام پاک‌کننده‌هاي آرايشي براي پوست حساس مناسب نيستند. يک گزينه ديگر به عنوان پاک کننده آرايش که طبيعي و ملايم باشد انتخاب بسيار خوبي مي‌‌تواند باشد.
تسکين دهندگي به عنوان يکي از خواص گلاب، آن را به يک پاک کننده آرايش ملايم مناسب براي انواع پوست کرده‌ است. اگر گلاب را با يک روغن پايه طبيعي ترکيب کنيد، مي‌تواند بيشتر مواد آرايشي را بدون هيچ‌خشونتي از پوست پاک مي‌کند و پوست شاداب، مرطوب مي‌شود و رايحه شيرين آن هم بر مزاياي آن مي‌افزايد.
گلاب مي‌تواند به شما کمک مي‌کند که مواد آرايشي را به صورت ملايم از پوست خود پاک کنيد. 2 قاشق گلاب را به همراه يک قاشق روغن نارگيل يا روغن بادام شيرين ترکيب کنيد تا يک آرايش پاک‌کن موثر و طبيعي بسازيد که بيشتر مواد آرايشي قوي را ضمن مراقبت زياد، از روي پوست پاک مي‌کند. پنبه تميز را داخل اين محلول فرو ببريد و تمام صورت خود را با آن پاک کنيد. خواص گلاب و روغن نارگيل هر دو براي پوست زياد است و حتي مي‌توانيد با خيال راحت به عنوان پاک‌کننده آرايش چشم هم از اين ترکيب استفاده کنيد.

گلاب به عنوان اسپري صورت طبيعي

فيس ميست (Face Mist) يا اسپري مرطوب کننده صورت، نسل جديد تونر صورت هستند که با اسپري کردن آن‌ها روي صورت، پوست صورت را نرم و شاداب خواهيد کرد. اين اسپري‌ها چندکاره هستند و به تميز کردن، آب‌رساني پوست و فيکس کردن آرايش کمک کرده و باعث تنظيم PH پوست نيز مي‌شوند. جدا از همه اين‌ها يک اسپري صورت و گردن براي زماني که احتياج به يک وسيله براي سرحال شدن داريم، بسيار کارآمد و دم دست هستند.
فيس ميست معمولا داراي ترکيبات طبيعي بوده که براي پوست مفيد است اما اگر اسپري صورت شما تمام شد يا تصميم گرفتيد که از اسپري صورت و گردن 100 درصد طبيعي استفاده کنيد، گلاب مي‌تواند يک انتخاب عالي براي يک اسپري صورت حرفه‌اي باشد که هزينه کمتري هم براي شما داشته باشد.
همراه داشتن يک اسپري صورت داراي گلاب مي‌تواند کمک کند که بتوانيد عرق و ذرات آلودگي را هر موقع و در هر شرايطي از پوست خود پاک کنيد، چه در ماشين و در حال حرکت هستيد، چه بعد از ورزش يا وسط يک روز شلوغ کاري. بهترين قسمت آن اين‌جاست که در هر فصلي مي‌توان از اسپري صورت گلاب استفاده کرد و فقط مخصوص يک فصل يا آب و هواي خاص نيست، چون پوست ما هميشه به آب‌رسان احتياج دارد.
چند اسپري از اسپري صورت با ترکيب گلاب روي پوست خسته و تعريق کرده مي‌تواند به سرعت باعث سرحالي پوست، تازه شدن و تميز شدن پوست از ذرات آلودگي سطحي شود.

گلاب براي آب‌رساني به پوست

در زندگي پرمشغله و پرکار اين روزهاي ما، برخي اوقات زماني براي آب‌رساني و مرطوب کردن پوست‌مان پيدا نمي‌کنيم. کمبود آب و خشکي پوست صورت مي‌تواند منجر به مشکلات زيادي مثل پيري زودرس، قرمزي پوست، حساسيت و حتي خارش پوست شود. پس بهتر است که رطوبت پوست را هم از از داخل و هم از بيرون تامين کنيم. درحالي که نوشيدن آب به شدت توصيه مي‌شود، همراه داشتن اسپري حاوي مواد آب‌رسان براي پوست، مي‌تواند ناجي پوست باشد، خصوصا در شرايط هوايي گرم و خشک.
يکي از بهترين خواص گلاب آب‌رساني آن است که نرمي و لطافت به پوست مي‌دهد و رطوبت مورد نياز آن را تا حد زيادي تمديد مي‌کند. پوست را خنک، نرم و آرام مي‌کند. شما مي‌توانيد براي آب‌رساني به پوست به صورت مستقيم از گلاب استفاده کنيد يا کمي گلاب را به اسپري صورت ، کرم يا لوسيون خود اضافه کنيد. گلاب باعث درخشندگي و شفافيت پوست مي‌شود و براي افزايش رطوبت پوست بسيار مناسب است.
گلاب بافت بسيار سبک و لطيفي دارد و شما به راحتي مي‌توانيد آن را به لوازم بهداشتي روزمره خود اضافه کنيد تا از خواص گلاب بهره‌مند شويد. خيلي ساده چند قره گلاب را به کرم مرطوب کننده، لوسيون بدن، اسپري صورت و گردن يا بادي مسيت خود اضافه کنيد تا قدرت نرم و درخشان کنندگي آن‌ها را چند برابر کنيد.
همچنين مي‌توانيد گلاب را همراه با روغن‌هاي طبيعي به عنوان پاک کننده صورت طبيعي و بدون مواد شيميايي استفاده کنيد تا آلودگي‌ها را از عمق منافذ پوست بيرون بکشيد و منافذ پوست را کوچک کنيد.


منبع : digikala.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

براي لاغر شدن چگونه اشتهاي مان را کم کنيم؟

10 راه براي داشتن پوستي براق و خيره کننده!!

اگر معده تان ترش مي کند اينها را بخوريد

خوشرنگ ترين ترکيب رنگ مو براي مامانها!+عکس

تقويت مو با 5 روش طبيعي براي داشتن مو هايي پرپشت و زيبا!!

با وز بعد از سشوار چه کنم ؟

همه چيز درباره کانسيلر و نحوه استفاده از آن !

چربي هاي پهلوي تان را اينگونه آب کنيد

تقويت و پرپشت کردن مو با 5 ماسک مو طبيعي و خانگي !!

ورزش هايي که 14 روزه لاغرتان مي کند

ترميم موهاي سوخته و آسيب ديده با روش هاي خانگي

مدلهاي مو مناسب با کت و دامن يا شلوار

براي تغيير رنگ موهاي شرابي و قرمز به رنگهاي روشن چه مدت بايد صبر کرد؟

روشهاي مرتب کردن ابرو مخصوص دختران جوان!

غذاهاي مفيد براي بدن چه غذاهايي هستند؟

صورتم را بند بيندازم يا شيو کنم؟!

موي مشکي پرکلاغي شده را چگونه رنگ کنيم؟

چطور ابروي تاتو شده مثل ابرويي طبيعي ديده شود!؟

7 راه جديد براي زيباتر کردن چشم

در چه مواقعي مي توان رنگ مو را بدون اکسيدان بر روي مو گذاشت؟

25 روش براي سوزاندن 500 کالري در يک روز

از بين بردن جوش صورت با چند ماسک خانگي

رنگ موي تان را با روش هاي طبيعي روشن کنيد

آموزش کوتاهي مو توسط خودتان!(1)

3 غذاي عالي براي کوچک کردن شکم

راههاي برطرف کردن قرمزي موها

بهترين آرايش صورت در گلدن گلوب 2019 Golden Globes

مدل مو هاي برتر در گلدن گلوب 2019 Golden Globes

رنگ موي نامطلوبتان را با رنگساژ با وارياسيون، خودتان عوض کنيد

کوچک کردن شکم با 10 ماده غذايي خوشمزه!!

آرايش لايت، نکته هايي که به شما کمک مي کند حرفه اي آرايش کنيد!

14 خوشمزه اي که بايد هرچه سريع تر مصرف شان را قطع کنيد!!

کاهش وزن با چربي سوز هاي زمستاني!!

آموزش بند انداختن صورت مخصوص افراد مبتدي

درمان سرماخوردگي با طب سنتي، چي بخوريم؟ چي نخوريم؟

5 رنگ مو برتر براي سال 2019 ميلادي

کالري سوزي پيلاتس براي کاهش وزن چقدر است؟

اگر بالاي 40 سال هستيد، اين مقاله را حتما بخوانيد!

شامپو بدن طبيعي را به راحتي با اين دستور درست کنيد

اين رژيم لاغري در خواب هم لاغرتان مي کند!!

تناسب اندام با توصيه‌هاي خوش ‎اندام‌ ترين ستاره‌ هاي هاليوود

طراحي ناخن 5 دقيقه اي، مخصوص خانمهاي پرمشغله + آموزش

اما و اگرهاي لاغري زنانه که بايد بدانيد!!

چاي سبز براي لاغري، چه زمان و چقدر چاي سبز بخوريم؟

رژيم لاغري به سبک سلبريتي ها!!

رژيم لاغري آمريکايي چيست؟ چه مزايايي براي کاهش وزن دارد؟

کاهش وزني آسان با 6 توصيه کاربردي

کاهش وزن با اضافه کردن 9 ماده غذايي خوشمزه!!

کاهش سايز در عرض 2 هفته!!

لاغري سريع با 5 پيشنهاد ساده!!