آخرین اخبار

کاهش ميل جنسي مردان به چه دلايلي اتفاق مي افتد؟ سلامت خانواده

کاهش ميل جنسي مردان به چه دلايلي اتفاق مي افتد؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - علت کاهش ميل جنسي در مردان

کاهش ميل جنسي در مردان نسبت به زنان کمتر شايع است. اما کاهش ميل جنسي در مردان براي آن‌ها آزاردهنده‌تر از همين پديده در زنان است. احساسات مردان درباره خودشان و مرديشان ارتباط نزديکي با فعاليت جنسي دارد. چند روش، از جمله بعضي روش‌هاي دارو درماني‌ها و بعضي درمان‌هاي غيردارويي براي درمان کاهش ميل جنسي وجود دارد.

علت کاهش ميل جنسي مردان : کاهش تستوسترون

تستوسترون يک هورمون مهم مردانه است. تستوسترون در مردان عمدتاً در بيضه‌ها توليد مي‌شود. تستوسترون مسئول ساخت عضلات و توده‌هاي استخوان و تحريک توليد اسپرم است. همچنين سطح تستوسترون عاملي مؤثر در ايجاد انگيزه جنسي نيز هست. زماني که سطح تستوسترون شما کمتر از 300 تا 350 نانوگرم در دسي ليتر (ng/dL) باشد، شما داراي تستوسترون پايين هستيد. زماني که سطح تستوسترن شما کاهش پيدا مي‌کند، ميل جنسي شما نيز کم مي‌شود.

علت کاهش ميل جنسي مردان : داروها

ممکن است مصرف داروهايي خاص سطح تستوسترون را کاهش دهد که اين به نوبه خود منجر به کاهش ميل جنسي مي‌شود. به عنوان مثال، ممکن است مهارکننده‌هاي ACE و مسدودکننده‌هاي گيرنده‌هاي بتا مانع از انزال و نعوظ شوند.

علت کاهش ميل جنسي مردان : سندروم پاهاي بي‌قرار (RLS)

سندرم پاهاي بي‌قرار RLS ميل شديد به حرکت دادن غيرقابل کنترل پاهاست. يک تحقيق نشان داد که در مردان مبتلا به RLS، خطر بروز اختلال در نعوظ نسبت به مردان بدون RLS بيشتر است. اختلال در نعوظ ED زماني پديد مي‌آيد که فرد نتواند نعوظ داشته باشد يا آن را حفظ کند.

علت کاهش ميل جنسي مردان : افسردگي

افسردگي همه ابعاد زندگي فرد را تغيير مي‌دهد. افراد مبتلا به افسردگي، دچار کاهش يا عدم علاقه به فعاليت‌هايي که قبلاً برايشان لذت‌بخش بوده، از جمله ارتباط جنسي، مي‌شوند. همچنين علت کاهش ميل جنسي از عوارض جانبي بعضي از داروهاي ضدافسردگي به ويژه مهارکننده‌هاي برگزيده‌ي بازجذب کننده‌ي سروتونين SSRI است.

علت کاهش ميل جنسي مردان : بيماري مزمن

زماني که در اثر يک بيماري جسمي مزمن، مثل يک درد مزمن، احساس ناخوشي مي‌کنيد، ممکن است ارتباط جنسي از فهرست اولويت‌هايتان حذف شود. بيماري‌هاي خاصي مثل سرطان ممکن است توليد اسپرم را در شما کاهش دهند زيرا بدن شما فقط مي‌خواهد روز را به پايان برساند.

علت کاهش ميل جنسي مردان : مشکلات خواب

يک مطالعه نشان داد که مردان مبتلا به آپنه انسدادي خواب (OSA) سطح تستوسترون پايين‌تري دارند. اين پديده به نوبه خود منجر به کم شدن فعاليت جنسي و کاهش ميل جنسي مي‌شود.
در مطالعه مذکور محققين پي بردند که تقريباً نيمي از مرداني که از آپنه شديد خواب رنج مي‌بردند، در طول شب سطح تستوسترون خيلي پائيني داشتند.

علت کاهش ميل جنسي مردان : سالمندي

سطح تستوسترون، که با کاهش ميل جنسي ارتباط مستقيم دارد، زماني که مردان در سن هيجده و نوزده سالگي هستند در بالاترين حد خود قرار دارد. مردان در سنين حدود 60 تا 65 سالگي متوجه تفاوت در کاهش ميل جنسي خود نسبت به قبل مي‌شوند.

علت کاهش ميل جنسي مردان : استرس

اگر موقعيت‌هاي داراي فشار رواني بالا باعث آشفتگي شما شود، ممکن است ميل جنسي کاهش يابد. اين کاهش به اين دليل است که استرس ممکن است سطوح هورموني را دچار اختلال کند. در زمان استرس ممکن است شريان‌هاي شما تنگ شود. اين تنگ‌شدگي جريان خون را محدود نموده و به صورت بالقوه باعث ايجاد اختلال در نعوظ مي‌شود.

علائم کاهش ميل جنسي مردان

فردي که فاقد ميل جنسي است، تمايلي به شروع ارتباط جنسي ندارد. اگر رابطه جنسي آغاز شود، ممکن است کاهش ميل جنسي به صورت عدم توانايي در رسيدن به نعوظ نيز خود را نشان دهد. اگر بيمار در مرحله اول اختلال نعوظ، هيچ‌گونه علائم جنسي قبلي و نعوظ کافي شبانه نداشته باشد، احتمالاً علت آن يک مشکل رواني است و مشکل نعوظ نيست. همچنين بايد مشخص شود آيا کاهش ميل جنسي، مشکلي جديد است يا اينکه فرد هميشه در مورد روابط جنسي چنين احساسي داشته است.

تشخيص کاهش ميل جنسي مردان

اگر علائم تستوسترون پايين، از جمله کاهش ميل جنسي، را داريد، پزشک براي تأييد تشخيص ممکن است با يک آزمايش خون ساده سطح تستوسترن شما را بسنجد. پزشکان توصيه مي‌کنند آزمايش به هنگام صبح که تستوسترن در بالاترين سطح است، انجام شود.

درمان کاهش ميل جنسي مردان

درمان جايگزين تستوسترون به اشکال مختلفي صورت مي‌گيرد. رايج‌ترين درمان کاهش ميل جنسي، ژلي است که به صورت موضعي روي پوستتان استفاده مي‌کنيد.
روش‌هاي ديگر عبارت است از:

پچ‌هاي پوستي
تزريق هفته‌اي يک‌بار يا دو هفته يکبار
قرص‌هايي که زير پوست ايمپلنت مي‌شوند
چسب‌هاي قرص مانندي که در لثه‌هاي بالايي کار گذاشته مي‌شود

تزريق‌ها و قرص‌ها سطح تستوسترون را در مدت چند روز افزايش مي‌دهند. ژل معمولاً در عرض يک تا دو هفته باعث افزايش سطح تستوسترون مي‌شود. مکمل‌ها و داروهاي گياهي که بدون نسخه به فروش مي‌رسند و باعث افزايش سطح تستوسترن مي‌شوند نيز موجود است اما متخصصين پزشکي ميگويند بهترين کار اجتناب از اين مکمل‌ها و سپردن درمان تستوسترن پايين به پزشک است.

توصيه‌هايي براي افزايش ميل جنسيافزايش ميل جنسي با فعاليت جسمي

کاهش ميل جنسي مردان به چه دلايلي اتفاق مي افتد؟

تحرک، چه به صورت مجازي و چه به صورت واقعي مهم است. تحرک باعث مي‌شود افراد بي‌تحرک نشوند. يک ورزش را انتخاب کنيد، با يک همراه يا بدون همراه، پياده‌روي کنيد. تحرک باعث ايجاد اعتماد به نفس جسمي و جنسي نيز خواهد شد.

افزايش ميل جنسي با داشتن توقعات واقع‌بينانه

به خاطر سپردن اين نکته که قرار نيست هر تماس جنسي بي‌نقص باشد، ممکن است فشار ناشي از اضطراب ايجاد شده حين عمل را از شما بردارد. اگر لحظاتي که کارها خوب پيش نمي‌رود بخنديد، اين احتمال وجود دارد که شريکتان دفعه بعد هم مايل به آزمودن باشد چون اين کار باعث مي‌شود بار فشار و گناه از او هم برداشته شود.

افزايش ميل جنسي با استفاده از از تخيل

در حال حاضر کشف فانتزي‌هايتان از سوي درمانگران ازدواج چيز خوبي به شمار مي‌آيد. پس از صحبت در مورد فانتزي‌هايتان، از شريکتان نيز راجع به فانتزي‌هايش سؤال کنيد. اگر او گفت که هيچ فانتزي ندارد بحث را در اين نقطه متوقف نکنيد. در عوض از او بخواهيد فقط يک مورد را نام ببرد که اگر مرد انجام دهد براي او لذت‌بخش خواهد بود.

افزايش ميل جنسي با ايجاد انتظار

ايده برقراري رابطه جنسي کاملاً خودانگيخته - بدون برنامه ريزي، بدون فکر و کاملاً آني - عالي به نظر مي‌رسد. از چيزهاي جزئي لذت ببريد- به شريکتان هديه‌اي کوچک بدهيد، موسيقي دلخواهتان از روزهاي دانشکده را بگذاريد، تلفن‌ها را خاموش کنيد- و يک پرستار کودک را استخدام کنيد که به اندازه تماشاي يک فيلم بلند بچه‌ها را بيرون ببرد تا مزاحمتي در کار نباشد.

افزايش ميل جنسي با تمرکز روي کل بدن

به نظر مي‌رسد رابطه جنسي براي مردان به گونه‌اي نامتناسب بر اندام‌هاي تناسلي متمرکز است. تمرکز بر ديگر نواحي محرک احساس جنسي مي‌تواند عمل را تسهيل نمايد- و لذت جديدي ايجاد کند. در جايي که ارضاء جنسي مطرح است نزديک‌ترين فاصله بين دو نقطه- از تحريک تا ارگاسم- الزاماً مسير مستقيمي به سمت اندام‌هاي تناسلي نيست. تمام بدن خود و شريکتان را در رابطه جنسي دخيل کنيد.لذت محور باشيد نه هدف محور. نوازش و لمس کنيد و وقت بگذرانيد.

افزايش ميل جنسي با صحبت کردن در مورد خواسته هايتان

حرف زدن در بهترين اوقات سخت است اما اگر از انجام عمل جنسي اجتناب کرده و دچار تنش زياد شده باشيد، صحبت کردن سخت‌تر هم مي‌شود. بنابراين اگر نمي‌توانيد صحبت کنيد، يک کتاب در زمينه رابطه جنسي عالي با خود داشته باشيد و به فصلي از آن اشاره کنيد. به راحتي تمام آن را با هم بخوانيد. به عکس‌ها نگاه کنيد، بخنديد و به شريکتان اجازه دهيد بفهمد شما مايل به بهتر شدن اوضاع هستيد.

به متخصص مراجعه کنيد

زماني که به کاهش ميل جنسي دچار مي‌شويد ممکن است متخصصين زناشويي بتوانند کمک کنند، بنابراين بهتر است درخواست کمک کرده و با يک متخصص تماس بگيريد. براي رفع هر وضعيت پزشکي که ممکن است در اين امر دخيل باشد آن را با پزشکتان مورد بررسي قرار دهيد. اگر داروهايي مثل داروهاي ضدافسردگي مصرف مي‌کنيد که ممکن است باعث کاهش ميل جنسي شوند، روش‌هاي ديگر براي حل مشکل را با پزشک مورد بحث و بررسي قرار دهيد.


منبع : salamatnews.com



ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

در ماه دوم بارداري حواستان به اين موارد باشد

سرطان تخمدان و علايم هشدار دهنده اي که هر زني بايد بداند

درد سينه ها نشانه ي چيست؟

علت مشاهده خون در مايع مني مردان چيست؟

علت مرگ جنين در داخل شکم در ماه هاي مختلف

علت دو بار پريود شدن در يک ماه چيست؟

سرطان پروستات در زنان چگونه امکانپذير است؟

تاثير هر کدام از روش هاي پيشگيري از بارداري بر پريود

عمل کورتاژ چيست؟ کورتاژ چرا و چگونه انجام مي شود؟

هورمون ها چطور باعث چاق شدن شما مي شوند؟

نکاتي که مردها براي سالم ماندن بايد از زن ها ياد بگيرند

7 نشانه از بيماريهاي خطرناکي که خانم ها ناديده مي گيرند

آلت تناسلي مردان با افزايش سن کوچک مي شود؟

چه خوراکي هايي به کوچک شدن پروستات کمک مي کنند؟

روش هاي افزايش ميل جنسي مردان

در رابطه جنسي مردان نگران چه مسائلي هستند؟

درمان زودانزالي با دمنوش گياهي گل شقايق

علت لگن درد در مردان چيست؟ از عفونت ادرار تا آپانديس

ميل جنسي مردان در کدام فصل افزايش پيدا مي کند؟

کمبود کدام ويتامين ها باعث اختلال نعوظ مي شود؟

درمان خانگي گوش درد کودکان

بهترين زمان براي درمان لکنت زبان کودک

شب ادراري‌ مي‌تواند سبب مرگ و مير در کودکان شود

شير مادر درمان عفونت هاي مقاوم به دارو در نوزادان

اگر کودکتان ديابت نوع 1 دارد بايد اين نکات را بدانيد

نوزادان نارس به چه مراقبتهايي نياز دارند؟+ بيماريهاي نوزادان نارس

چه کودکاني مبتلا به پوکي استخوان خواهند شد

حساس ترين سن براي ابتلا به چاقي در کودکان چه سني است؟

علت يائسگي زودرس ، چه زمان يائسگي زودرس برگشت پذير است؟

پيشگيري از سرطان سينه با يک عادت روزانه

لاک زدن در دوران بارداري و خطرات آن براي مادر و نوزاد

علت کمر درد بارداري چيست؟ نکاتي براي درمان کمردرد بارداري

مواد غذايي که عامل ناباروري زنان مي شوند

هشدار به خانم ها! فشار خون بالا و ديابت قلب شما را متوقف مي کنند

تغذيه مناسب براي درمان کيست تخمدان

علل و علائم خشکي واژن + براي درمان خشکي واژن چه کنيم؟

9 دليل براي احساس درد هنگام مدفوع کردن در زنان

نشانه هاي يائسگي بر روي پوست را چطور برطرف کنيم؟

آقايان لازم است اين 5 بيماري را بشناسيد

چرا قبل از پريود صورتم جوش مي زند؟

دانستني هايي در مورد فک و صورت+ عوارض پستونک براي کودکان

احتمال بارداري هنگام مصرف قرص هاي پيشگيري چقدر است؟

عادت هاي بد کودکي که باعث درد عضلاني در بزرگسالي مي شود

ساده ترين روش براي پيشگيري از عفونت ادراري در زنان

در زمان پريود چه مکمل هايي بخوريم و چه مکمل هايي نخوريم؟

علت و درمان مشکلات جنسي مردان، از نعوظ تا زود انزالي

انحراف و کجي ادرار کودکان را جدي بگيريد

مهم ترين علت سرطان تخمدان + نشانه هاي سرطان تخمدان

اشتباهاتي که باعث عفونت واژن در زنان مي شود

10 دليل ايجاد توده و برجستگي روي واژن