آخرین اخبار

اتهام جنجالي دبير کميته المپيک به فدراسيون کشتي و رسول خادم ساير ورزش ها

اتهام جنجالي دبير کميته المپيک به فدراسيون کشتي و رسول خادم

  بزرگنمايي:

چه خبر -

نامه زدند نه رئيس داريم و نه اسپانسر که ميزبان باشيم

در پي اتفاقات اخير فدراسيون کشتي و لغو ميزباني مسابقات جام جهاني کشتي فرنگي که پيگيري آن در دستور کار کميته ملي المپيک قرار گرفته بود شاهرخ شهنازي دبير کل کميته ملي المپيک توضيحاتي را پيرامون مسايل پيش آمده و روند فعاليتهاي انجام شده ارائه داد.
به گزارش روابط عمومي کميته ملي المپيک؛ شهناري در ابتداي اين گفت و گو در خصوص نحوه مطلع شدن از لغو ميزباني مسابقات جام جهاني اظهار داشت: هم ما و هم وزارت ورزش و جوانان از طريق فضاي رسانه اي در جريان اين خبر و اتفاق قرار گرفتيم و اين در حالي بود که هيچ نامه اي از کميته بين المللي المپيک و اتحاديه جهاني کشتي مبني بر اين موضوع درايفت نکرده بوديم.وي در ادامه گفت: متعاقب اين اتفاق با دستور وزير ورزش و رياست کميته ملي المپيک جلسه اي با حضور مسئولين وزارت ورزش و کميته ملي المپيک تشکيل و تصميم بر اين شد تا فورا نامه اي در حمايت از تمامي برنامه هاي فدراسيون کشتي بخصوص حمايت از ميزباني مسابقات جام جهاني کشتي فرنگي تنظيم و به اتحاديه جهاني کشتي ارسال گردد. همانطور که پيش از اين هم اعلام شد در اين نامه خطاب به لالوويچ صراحتا اعلام کرديم که دولت، وزارت ورزش و کميته ملي المپيک حمايت همه جانبه خود را از فدراسيون کشتي و ميزباني با شکوه اين مسابقات اعلام مي دارند و در همين نامه خواستار تجديد نظر اتحاديه جهاني کشتي از لغو اين ميزباني شديم.
شهنازي يادآور شد: در نامه ارسالي کميته ملي المپيک اين موضوع را هم تاکيد کرديم که بر اساس تصميم مجمع عمومي فدراسيون کشتي که به تازگي برگزار شده استعفاي خادم مورد موافقت اعضا قرار نگرفته و وي همچنان رئيس فدراسيون کشتي ايران است؛ ما هم او را رئيس مي دانيم هر چند که خود ما هم تا روز مجمع زا لغو ميزباني خبري نداشتيم.دبير کل کميته ملي المپيک درخصوص ساير اقدامات انجام شده از سوي کميته المپيک و وزارت ورزش در اين زمينه اظهار داشت: متعاقب ارسال نامه به اتحاديه جهاني کشتي، نشستي فوري را با حضور معاون ورزش قهرماني و ساير مسئولين وزارت، نايب رئيس فدراسيون کشتي و مسئولين اداره کل خوزستان برگزار کرديم تا يکبار ديگر مسايل مربوط به ميزباني مورد بحث و بررسي قرار گيرد. در اين جلسه تصميم بر اين شد که اينجانب بعنوان دبير کل کميته ملي المپيک تماسي تلفني را با نناد لالوويچ رئيس اتحاديه جهاني کشتي داشته باشم و موضوع را شخصا پيگير کنم.
وي ادامه داد: در تماس تلفني با ايشان ابتدا از اتفاق افتاده و لغو ميزباني ايران گله کردم و خواستار توضيح در خصوص اين تصميم اتحاديه جهاني شدم. لالوويچ در پاسخ به من اعلام کرد که در تاريخ 18 اسفند - 9 مارچ نامه اي به امضاي نايب رئيس فدراسيون کشتي ايران به اتحاديه جهاني ارسال شده که دلايل اصلي لغو ميزباني، موضوع و موارد درج شده در همان نامه است. لالوويچ اعلام کرد در نامه ارسالي از فدراسيون ايران چند نکته مهم نهفته شده که مهمترين آن استعفاي رئيس فدراسيون کشتي اين کشور است. در ادامه نامه عنوان شده که کليه اعضاي شوراي فني کشتي آزاد و فرنگي نيز استعفا داده اند؛ سپس ذکر شده که اسپانسر اين رشته هم ديگر تمايلي به ادامه فعاليت با فدراسيون کشتي ايران را ندارد، ضمن اينکه نايب رئيس فدراسيون کشتي در نامه ارسالي تاکيد کرده وضعيت امور اداري فدراسيون هم غير فعال شده است.سخنگوي کميته ملي المپيک با اشاره به اين موضوع که طبق صحبتهاي رئيس اتحاديه جهاني مشخص است که فدراسيون کشتي ايران در نامه ارسالي از برگزاري مسابقات ابراز نااميدي کرده و زمينه اين تصميم اتحاديه جهاني را مهيا کرده تصريح کرد: لالوويچ با بيان اين مسايل و مطالبي که در نامه ارسالي ايران عنوان شده بود از من سوال کرد اگر شما جاي من بوديد و با همچنين نامه و شرح وضعيتي از کشور ميزبان مسابقاتي با اين اهميت روبرو مي شديد آيا تصميمي غير از تصميم من مي گرفتيد؟ آيا لغو ميزباني در کشوري که خودش رسما اعلام مي کنيد رئيس، شوراي فني، اسپانسر، امور اداري و .... نداريم کار اشتباهي بوده؟
شهنازي در ادامه ياد آور شد: لالوويچ بعد از دريافت اين نامه به تمام کشورهاي شرکت کننده در مسابقات جام جهاني کشتي فرنگي رسما اعلام کرده که بليط و تدارکات خود را براي مسابقاتي که بايد 12 و 13 مارچ در ايران برگزار مي شد لغو کنند تا در خصوص ميزبان و تاريخ بعدي تصميم گيري شود.
دبير کل کميته ملي المپيک گفت: در ادامه اين گفتگوي تلفني که بيش از يک ساعت طول کشيد با ابراز تاسف از اين واقعه به ايشان اعلام کردم که شخصا علاقه شما به کشتي ايران و هواداران ميليوني اين رشته در کشورم را مي دانم و طبق مذاکرات حضوري فيمابين که در زمان حضورتان در ايران انجام شد آگاهم که شما حامي کشتي ايران هستيد؛ بنابراين پيام وزير ورزش و معاونين و همچنين رئيس کميته ملي المپيک و هيات اجرايي را مبني بر ادامه رياست آقاي خادم بر فدراسيون کشتي و حمايت همه جانبه از برنامه هاي ايشان بخصوص برگزاري مسابقات جام جهاني کشتي فرنگي اعلام مي نمايم.وي ادامه داد: در ادامه گفتگو مجددا به لالوويچ گفتم که هفته پيش مجمع عمومي فوق العاده فدراسيون مبني بر استعفاي خادم تشکيل شده و تمام اعضاي مجمع به اتفاق با ستعفاي وي مخالفت کرده اند که وي "متعجبانه" اعلام کرد از برپايي اين مجمع و تصميمات آن بي اطلاع است. بنابريان اعلام کردم در اولين فرصت شرح اتفاقات مجمع و همچنين درخواست جديد ميزباني از طرف فدراسيون کشتي ايران بصورت مکتوب به دست شما خواهد رسيد.
شهنازي با اشاره به رايزني صورت گرفته در خصوص تجديد نظر اتحاديه جهاني کشتي در خصوص لغو ميزباني بيان کرد: بار ديگر پيام و درخواست وزارت ورزش و کميته ملي المپيک را مبني بر تجديد نظر در تصميم به وي اعلام کردم و اطمينان دادم که تمام تلاشمان را به کار خواهيم بست تا بهترين ميزباني را از مسابقات جام جهاني داشته باشيم؛ بنابراين خواستار برگزار اين مسابقات با بهترين کيفيت در خوزستان هستيم. ايشان هم قول داد تا مجددا ميزباني را به ايران بدهد و درخواست کرد براي تعيين زمان جديد مسابقات مذاکراتي را داشته باشيم.
وي در ادامه اظهار داشت: بسيار خوشحالم پيگيري هاي وزارت ورزش، کميته و فدراسيون کشتي که در فضايي کاملا تفاهمي انجام شد به نتيجه نشسته و با پياده سازي يک ديپلماسي درست و دقيق ورزشي مجددا شاهد ميزباني اين مسابقات در کشور عزيزمان ايران خواهيم بود. بعد از جلسه پاياني ما که کاملا تحت نظارت و راهبري دکتر سلطاني فر و دکتر صالحي اميري برگزار مي شد نيز مقرر شد تا نايب رئيس فدراسيون کشتي نامه اي را به اتحاديه جهاني کشتي مبني برتصميمات مجمع عمومي فدراسيون و مهيا بودن شرايط و اعلام آمادگي کامل وزارت، کميته، اداره کل خوزستان و فدراسيون تهيه و ارسال کند که خوشبختانه اين مورد هم انجام شد.
شهنازي در پايان گفت: لالويچ در پايان صحبتهاي تلفني از حسن نيت مقامات ورزشي ايران تشکر کرد و خواستار اين شد تا مراتب قدرداني ايشان را به اطلاع مسئولين وزارت و هيات اجرايي کميته ملي المپيک برسانم.من هم جا دارد از درايت و مديريت خوب وزير ورزش و جوانان، رئيس کميته ملي المپيک و همچنين همکاري خوب معاون ورزش قهرماني وزارت، مدير کل تربيت بدني خوزستان و نايب رئيس فدراسيون کشتي که براي به ثمر رسيدن اين پيگيري ها لازم و به جا بود تقدير و تشکر کنم.


منبع: khabaronline.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

روز خوب ايران در دو و ميداني قهرماني آسيا

واقعيتي درباره مسابقه صدف خادم که نميدانيد

صدف خادم 24 ساله اولين دختر ايراني در مسابقات جهاني بوکس

قهرماني احسان حدادي در کاليفرنيا

محروميت مادام العمر مربي کشتي که گوش شاگردانش را مي شکست!

بازگشت آقاي ستاره به تيم ملي واليبال ايران

مهاجرت کشتي گير سرشناس و حضور در تيم ملي جمهوري آذربايجان

درگذشت قهرمان وزنه برداري در روز اول عيد

اعزام تيم ملي وزنه برداري زنان ايران به مسابقات آسيا 2019

خداحافظي جذاب ترين اسکي باز زن از مسابقات! عکس

سوژه شدن مرجان کلهر اسکي باز کشورمان بخاطر اقدام غيرمنتظره اش!

چند نکته درباره چهارمين دوره تورنمنت بين المللي جام فجر

پشت پرده استعفاي اميررضا خادم؛ تلاش پنهاني براي رياست کشتي!

وضعيت پيچيده کشتي بانوان ايران

ادامه رفتار هاي زشت سيد محمد موسوي در ليگ واليبال

شاکي شدن محمد موسوي؛ از اين واليبال مي روم

حرف هاي عجيب کيانوش رستمي در برنامه زنده

خودکشي غيرمنتظره قهرمان دوچرخه سواري زنان در 23 سالگي!! عکس

جنجالي شدن کشيدن کاريکاتور از حرکت سرنا ويليامز! عکس

حذف کاراته از المپيک و جايگزيني برک دنس Break Dance !!

بچه دار شدن محمد بنا در 60 سالگي! + نام فرزندش

ميترا فلاحي پور قهرمان مسابقات اتومبيلراني ايران! عکس

حجاب را در المپيک ممنوع کنيد!

4 سال محروميت کشتي گير کشورمان بخاطر دوپينگ

سوژه شدن حرکت ماتريکسي ورزشکار زن ايراني! عکس

حذف غيرمنتظره سرنا ويليامز از تنيس اوپن استراليا

بازگشت قدرتمندانه ماريا شاراپووا پس از دوپينگ و محروميت

شکست غيرمنتظره ماريا شاراپووا در تنيس اوپن استراليا

مصاحبه با دختري که يک قاتل ژاپني است! عکس

برنده مسابقه هيجان انگيز راجر فدرر با سرنا ويليامز که بود؟

2 برنز براي کشتي آزاد ايران در رقابت هاي جهاني

حمله تند سعيد معروف به رئيس فدراسيون واليبال! عکس

چهره ديگر سعيد معروف با ادبياتي زننده!

نتايج ضعيف کشتي فرنگي ايران در 4 وزن نخست قهرماني جهان

افشاگري هاي عجيب فرهاد ظريف در برنامه تلويزيوني درباره واليبال ايران

تيم جودو زنان و مردان پاري سن ژرمن را ببينيد! عکس

کتک زدن محمد موسوي در ديدار جنجالي شهرداري اروميه و پيام مشهد

معرفي سرمربي تيم ملي کشتي آزاد

احسان حدادي بي خيال طلاي المپيک 2020 شود!

احضار سرمربي تيم ملي بانوان براي پاسخگويي

رکوردشکني تيم واليبال بانوان ايران

بهترين خبر براي کشتي فرنگي: محمد بنا سرمربي ايران شد

ماجراي خيانت و ظلم رسول خادم از زبان شاگرد محمد بنا

آزمايش غيرمنتظره دوپينگ از احسان حدادي در منزلش!

قرعه دشوار در کشتي آزاد قهرماني جهان در انتظار ايراني ها

عکس: بُهت حسن يزداني پس از شکست غيرمنتظره مقابل حريف آمريکايي

قرعه ناباورانه در مسابقات کشتي جهاني 2018 براي حسن يزداني

مونا آشفته و مهسا صابري در ليگ ترکيه!

دردسر مائده برهاني در اولين بازي براي تيم ترکيه اي بخاطر داشتن حجاب

محمد موسوي زير حرف خودش زد!