آخرین اخبار

انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حريفان اسرائيلي ساير ورزش ها

انتقاد تند و شجاعانه رسول خادم از عدم حضور مقابل حريفان اسرائيلي

  بزرگنمايي:

چه خبر - رسول خادم:اگر توان ايستادن پاي اعتقادتان را نداريد بگذاريد تعليق شويم!

رسول خادم در خصوص محروميت اخير عليرضا کريمي کشتي گير تيم ملي کشتي و همچنين مربي تيم ملي کشتي به دليل تصميم گيري براي عدم رويارويي با ورزشکاران رژيم اشغالگر قدس گفت: اگر سياست کشور بر عدم به رسميت شناختن ورزشکاران رژيم اشغالگر قدس و عدم رويارويي با ورزشکاران تيمهاي منتخب اين رژيم است، پس پنهاني به حريف پيشين باختن و براي تهيه گواهي بيماري يا ضرب خوردگي، به درمانگاه ها و پزشکان در خارج از کشور مراجعه کردن چه معنايي دارد؟
وي ادامه داد: اگر قرار است عدم رويارويي با ورزشکاران رژيم اشغالگر قدس اصل باشد، پس چرا بايد زمين و آسمان را به هم دوخت و هرآنچه داشت هزينه کرد تا بتوان با توجيه چرايي موضوع عدم رويارويي با نماينده رژيم اشغالگر قدس، براي نهادهاي بين المللي که به لطف ارسال فوري تمامي اخبار از داخل کشور، مستنداتي بيش از ما در اختيار دارند، از تعليق گريخت؟
خادم تصريح کرد: جهت اطلاع مردم عزيز، از تيرماه ٩٧ تا حدود مهرماه 97، کشتي ايران ، ٨ مسابقه جهاني در رده هاي سني نوجوانان، جوانان، اميد و بزرگسالان در رشته هاي آزاد و فرنگي پيش رو دارد. در تمامي اين ٨ مسابقه، تيم هاي کشتي رژيم اشغالگر قدس حضور دارند و کشتي گيران آن ها رقابت مي کنند. کميل قاسمي ها، سعيد عبدولي ها، حسن يزداني ها، محمد علي گرايي ها ، حسن رحيمي ها، حسين نوري ها بايد در اين مسابقات جهاني شرکت کنند و هر لحظه ممکن است قرعه ناجوانمردانه به تيم ما بخورد. حتماً بايد زبان را گاز گرفت؟! اما چه مي شود کرد قرعه است ديگر!
رئيس فدراسيون کشتي افزود: نکته قابل توجه اين است که با اتفاقي که در جريان کشتي عليرضا کريمي در لهستان افتاد، ديگر نمي توانيم گواهي پزشک تهيه کنيم. ديگر نمي توانيم به حريف پيشين ببازيم. بايد با رفتاري صادقانه، در مواجهه با حريف رژيم اشغالگر قدس، براساس سياست هاي ابلاغي کشورمان، رسماً از رويارويي با آنها خودداري ورزيم و صادقانه تبعات ناشي از آن را بپذيريم. بعد هم بدنبال هزينه کردن همه داشته هاي بين المللي مان نباشيم که ما را تعليق نکنند.
خادم خاطر نشان کرد: چگونه مي توان عضو هيات رييسه اتحاديه جهاني کشتي بود و تمام اندوخته حاصل ازمناسبات بين المللي خود را، به جاي کمک به بهبود شرايط و موقعيت فني کشتي کشور، کمک به ارتقاي جايگاه ايران در داوري و کاهش حق کشي ها، کمک به توسعه کشتي در دنيا و حفظ کشتي در المپيک، وقف اصرار و خواهش براي تعليق نشدن کشتي ايران و اجازه ادامه فعاليت و حضورکشتي ايران در عرصه بين المللي نمود؟ نکته جالبتر اينکه همه کساني که مسئولان اصلي اين تصميم گيري هستند، در اين شرايط نه تنها کوچکترين نقشي در کمک به ورزشکار، مربي و فدراسيون مربوطه ندارند، بلکه کلا آنقدر عقب مي ايستند که اصلا ديده نشوند. آن وقت در صفحات داخلي و خارجي شبکه هاي اجتماعي مي بينيم که به عليرضا کريمي ناسزا گفته اند، مربيش را تحقير کرده اند و فدراسيونش را بي عرضه خوانده اند.
وي افزود:خيلي جالب است، پس از چنين اتفاقاتي فدراسيون کشتي در داخل کشور از سوي مراجع مسئول، با خط و خطوط دادن به برخي رسانه ها چوب مي خورد که چرا کشتي گيرت قرعه اش با کشتي گير رژيم صهيونيستي افتاده و فدراسيون نتوانسته است با کمک از الهامات غيبي، اين مسئله را قبل از قرعه کشي حل کند؟ و يا اينکه اصلا فدراسيون چرا کشتي گيرش را به مسابقات جهاني که در آن رژيم اشغالگر قدس شرکت مي کند برده است؟ گويا مسابقات جهاني ديگري هم هست که بدون رژيم اشغالگر قدس برگزار مي شود. فدراسيون و کشتي گيرش بايد چوب بخورند تا کساني که مسووليت دارند و بايد سينه ستبر کنند و پاسخگوي افکار عمومي و هيجانات اجتماعي باشند، ديده نشوند. سياسي کاري تا کجا؟
خادم تصريح کرد: نقطه مقابلش جالب تر است. در حالي که فدراسيون در داخل کشور براي اجراي دستوري که در فرآيند تصميم گيري آن هيچ کاره بوده، بازخواست مي شود، نماينده فدراسيون در هييت رييسه اتحاديه جهاني کشتي، پيش هر کس و ناکسي بايد خواهش کند که ورزش ملي کشورم را تعليق نکنيد. کشتي گير جوان کشورم را محروم نکنيد و مربي زحمتکشي که با دريافت ماهانه يکصد هزار تومان حقوق، عاشقانه به تربيت جوانان کشورم مي پردازد را جريمه نکنيد. آنوقت در داخل کشور همان مسوولان هميشه غايب، موج رسانه اي را هدايت مي کنند که کدام تعليق؟ اينها همه بزرگنمايي است!
وي ادامه داد: يا باور نداريم ميليون ها نفر در داخل و خارج از کشور با دقت رفتارهاي دوگانه و چند گانه مان را مي بينند. گمان مي کنيم با" هيس "گفتن و از يک" رويداد" تا" رويداد" بعدي" سکوت کردن" در حال مديريت کردن چنين مسئله آشکاري هستيم.
رئيس فدراسيون کشتي تاکيد کرد: اينگونه است که من ديگر نمي توانم عضو اتحاديه اي جهاني باشم که مجبورم به جاي حضور با عزت و مقتدر در دفاع از حقوق کشتي ايران و کمک به توسعه کشتي در دنيا، با خواهش و تمنا، متقاضي چشم پوشي از رويدادي شوم که قهرمان ملي مردمم، با تبعيت از سياست هاي ابلاغي کشورش، صادقانه از موفقيتش چشم مي پوشد و تعمداً ميبازد.... اما مسوولانش به جاي حضور مستقيم و پاسخگويي در برابر سوالات و هيجانات مردم، کشتي گير ، مربي و فدراسيون را سيبل مي کنندوکار را به جايي مي رسانند که از فدراسيون کشتي بعنوان مسئول فن و بند کشتي، بازخواست شود، که چرا با استفاده از ظرفيت هاي ديپلماسي خود نمي تواند مسئله رژيم صهيونيستي را در مجامع بين المللي حل و فصل کند! «گفتي که شاهکار شما در زمانه چيست؛ والله که زنده ماندن ما شاهکار است».
خادم خاطر نشان کرد: مخلص کلام، هشت مسابقه جهاني در پيش داريم، هشت بار قرعه کشي، هيچ "سحري" هم بلد نيستيم تا قرعه ها را تغيير دهيم. اگر توان مردانه ايستادن پايِ اعتقادات و تصميماتتان را نداريد، حداقل آزادگي کنيد و پايِ کشتي گير و مربي اش بايستيد. بگذاريد بدون منت کشي از ديگران، با حفظ عزت، صادقانه تعليق شويم. و يا اگر معتقد نيستيد،حداقل حرف جديدي بزنيد.
وي در پايان گفت: سه سال شبانه روز زحمت کشيديم تا توانستيم براي کشتي ايران با نهايت عزت، در انتخابات "اتحاديه جهاني کشتي"، کرسي را صاحب شويم. کرسي که قراربود کرسي دفاع از حقوق کشتي ايران باشد. کرسي کمک به توسعه کشتي در دنيا، کرسي کمک به حفظ کشتي در المپيک. اما اين کرسي تبديل شد به کرسي خواهش و تقاضا، براي جلوگيري از تعليق کشتي ايران. من توانايي نشستن بر چنين کرسي اي را ندارم. من مي نويسم از کرسي "عدم تفاهم" يا "تفاوت افکار" کناره گيري کردم ، شما بخوانيد "کرسي خواهش"، " کرسي انفعال".
رئيس فدراسيون کشتي صحبتهايش را با اين بيت شعر به پايان رسانده است:
عشق آموخت که در خلوت مردانه خود
خون دل، بهتر از انديشه دريا شدن است
در جهاني که همه اهل دروغ اند و ريا
آخر قصه عاشق تک و تنها شدن است


منبع: mehrnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

روز خوب ايران در دو و ميداني قهرماني آسيا

واقعيتي درباره مسابقه صدف خادم که نميدانيد

صدف خادم 24 ساله اولين دختر ايراني در مسابقات جهاني بوکس

قهرماني احسان حدادي در کاليفرنيا

محروميت مادام العمر مربي کشتي که گوش شاگردانش را مي شکست!

بازگشت آقاي ستاره به تيم ملي واليبال ايران

مهاجرت کشتي گير سرشناس و حضور در تيم ملي جمهوري آذربايجان

درگذشت قهرمان وزنه برداري در روز اول عيد

اعزام تيم ملي وزنه برداري زنان ايران به مسابقات آسيا 2019

خداحافظي جذاب ترين اسکي باز زن از مسابقات! عکس

سوژه شدن مرجان کلهر اسکي باز کشورمان بخاطر اقدام غيرمنتظره اش!

چند نکته درباره چهارمين دوره تورنمنت بين المللي جام فجر

پشت پرده استعفاي اميررضا خادم؛ تلاش پنهاني براي رياست کشتي!

وضعيت پيچيده کشتي بانوان ايران

ادامه رفتار هاي زشت سيد محمد موسوي در ليگ واليبال

شاکي شدن محمد موسوي؛ از اين واليبال مي روم

حرف هاي عجيب کيانوش رستمي در برنامه زنده

خودکشي غيرمنتظره قهرمان دوچرخه سواري زنان در 23 سالگي!! عکس

جنجالي شدن کشيدن کاريکاتور از حرکت سرنا ويليامز! عکس

حذف کاراته از المپيک و جايگزيني برک دنس Break Dance !!

بچه دار شدن محمد بنا در 60 سالگي! + نام فرزندش

ميترا فلاحي پور قهرمان مسابقات اتومبيلراني ايران! عکس

حجاب را در المپيک ممنوع کنيد!

4 سال محروميت کشتي گير کشورمان بخاطر دوپينگ

سوژه شدن حرکت ماتريکسي ورزشکار زن ايراني! عکس

حذف غيرمنتظره سرنا ويليامز از تنيس اوپن استراليا

بازگشت قدرتمندانه ماريا شاراپووا پس از دوپينگ و محروميت

شکست غيرمنتظره ماريا شاراپووا در تنيس اوپن استراليا

مصاحبه با دختري که يک قاتل ژاپني است! عکس

برنده مسابقه هيجان انگيز راجر فدرر با سرنا ويليامز که بود؟

2 برنز براي کشتي آزاد ايران در رقابت هاي جهاني

حمله تند سعيد معروف به رئيس فدراسيون واليبال! عکس

چهره ديگر سعيد معروف با ادبياتي زننده!

نتايج ضعيف کشتي فرنگي ايران در 4 وزن نخست قهرماني جهان

افشاگري هاي عجيب فرهاد ظريف در برنامه تلويزيوني درباره واليبال ايران

تيم جودو زنان و مردان پاري سن ژرمن را ببينيد! عکس

کتک زدن محمد موسوي در ديدار جنجالي شهرداري اروميه و پيام مشهد

معرفي سرمربي تيم ملي کشتي آزاد

احسان حدادي بي خيال طلاي المپيک 2020 شود!

احضار سرمربي تيم ملي بانوان براي پاسخگويي

رکوردشکني تيم واليبال بانوان ايران

بهترين خبر براي کشتي فرنگي: محمد بنا سرمربي ايران شد

ماجراي خيانت و ظلم رسول خادم از زبان شاگرد محمد بنا

آزمايش غيرمنتظره دوپينگ از احسان حدادي در منزلش!

قرعه دشوار در کشتي آزاد قهرماني جهان در انتظار ايراني ها

عکس: بُهت حسن يزداني پس از شکست غيرمنتظره مقابل حريف آمريکايي

قرعه ناباورانه در مسابقات کشتي جهاني 2018 براي حسن يزداني

مونا آشفته و مهسا صابري در ليگ ترکيه!

دردسر مائده برهاني در اولين بازي براي تيم ترکيه اي بخاطر داشتن حجاب

محمد موسوي زير حرف خودش زد!