آخرین اخبار

راهنماي خريد ماشين لباسشويي، مخصوصا عروس خانمها خانه و دکوراسيون

راهنماي خريد ماشين لباسشويي، مخصوصا عروس خانمها

  بزرگنمايي:

چه خبر -

سعي کنيد در خريد ماشين لباسشويي هميشه بيشترين هزينه را کنيد. همواره نظر کارشناسان اين است که چون لباسشويي يکي از لوازم خانگي بسيار پر کاربرد است پس بايد بيشترين هزينه را براي آن کرد. البته يکسري محصولات ديگر هم وجود دارند که آنها هم از ديد ما بايد هزينه زيادي برايشان کرد مانند تلويزيون و يخچال فريزر. دليل اين گفته ما نيز اين است که اين گونه وسايل بسيار پر استفاده هستند و اگر محصول کيفيت پايين را خريد کنيد يقينا در آينده خيلي زود به مشکل خواهيد خورد. البته هدف از بيان اين حرف اين نيست که ماشين لباسشويي قيمت بالا خريد کنيد بلکه منظورمان اين مي باشد که از ماشين لباسشويي هاي بي کيفيت بازار و برندهاي نا آشنا به خاطر قيمت پايين و ارزان انها استفاده نکنيد.

راهنمايي براي خريد بهترين ماشين لباس‌شوييموارد مهم در انتخاب مناسب‌ترين ماشين لباسشويي

_ اولين و مهم‌ترين نکته در انتخاب ماشين لباسشويي توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژي آن است. بدون توجه به اين فاکتور‌ها هرگز اقدام به انتخاب نکنيد. اين دستگاه در هفته حدود يکي دو بار استفاده مي‌شود. بهتر است قبل از خريد به پارامتر‌هاي اصلي اين دستگاه توجه کنيد.
_ با توجه به تعداد اعضاي خانواده و ميزان لباسهاي قابل شستشو در هر بار ظرفيت لباسشويي را انتخاب کنيد.
_ لباسشويي‌هاي تمام اتوماتيک معمولا با حداکثر ظرفيت 5، 6، 7 و 8 کيلوگرم ساخته مي‌شوند.
_ مسلما ميزان پولي که براي خريد اين دستگاه در نظر مي‌گيريد يکي از عوامل مهم تعيين کننده در انتخاب آن است. اما بايد توجه داشته باشيد که با کمي بيشتر کردن اين مبلغ، مي‌توانيد گزينه بهتري بدست آوريد.
_ وجود برنامه‌هاي متنوع در ماشين لباسشويي به شما اجازه مي‌دهد که برنامه شست و شو را متناسب با نوع و جنس لباس‌ها انتخاب کنيد و نتيجه بهتري نصيبتان شود. بعضي از دستگاههاي جديد علاوه بر برنامه‌هاي از پيش تعيين شده، اين امکان را برايتان فراهم مي‌آورند که به دلخواه خود برنامه‌اي را براي شستشو تنظيم کنيد. در صورتي که توانايي و حوصله چنين کاري را داريد، بدانيد که خريد اين دستگاه‌ها خالي از لطف نيست.
_ اگر محل قرار گرفتن ماشين لباسشويي شما به شير آب گرم نزديک است. پيشنهاد مي‌کنيم دستگاههاي داراي دو ورودي آب (اصطلاحا داراي دو شير) را بخريد. در اين گونه ماشين‌ها اگر براي شستشو دماي بالايي نياز باشد مقداري از اب گرم از طريق شير تامين و در نتيجه انرژي کمتري مصرف مي‌شود. در غير اينصورت، المنت دستگاه به تنهايي بايد دماي مطلوب آب را تامين کنيد.
_ سرعت خشک کن که با واحد دور در دقيقه مشخص مي‌شود از ديگر مشخصه‌هاي يک ماشين لباسشويي است. اگر براي خشک کردن لباس‌ها محدوديت داريد يا ترجيح مي‌دهيد که آن‌ها را به صورت نيمه خشک يا خشک از لباسشويي خارج کنيد، بهتر است ماشين لباسشويي با دور خشک کن بيشتر انتخاب کنيد.
_ ماشين لباسشويي‌هاي ايراني معمولا دور خشک کن 500، 600، 700 و يا 800 دارند. اين مشخصه در ماشين لباسشويي‌هاي خارجي 600، 800، 1000، 1200، 1400، يا 1600 است. البته اين اعداد حداکثر سرعت را نشان مي‌دهند دستگاهي که دور خشک کن 1200 دارد، هنگام خشک کردن لباس‌ها مي‌تواند با سرعت‌هاي 600، 800، 1000 کارکند.
_ اينکه چه ماشين لباسشويي از همه بهتر است، سوالي است که در مود هيچ وسيله برقي نمي‌توان به طور قطعي به آن پاسخ داد. آن هم در حالتي که وسايل برقي حتي در اولين روز استفاده خود با احتمال خرابي روبه رو هستند! اما نکته قابل توجه در اين زمينه مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش است.
_ بيشتر ماشين‌هاي لباسشويي عرض 60 و ارتفاع 85 سانتي متر دارند. پيش از خريد، فضاي مناسب نصب آن را معين کنيد.
_ ماشين‌هاي لباسشويي با برچسب مصرف انرژي پايين گرانتر هستند.
_ توجه کنيد که ماشين لباسشويي چه امکاناتي را براي شست وشو به شما مي‌دهد. شستشو با آب سرد، شستشو با درجه حرارت پايين آب و امکان تعيين تعداد دور آبکشي در دقيقه از جمله امکانات مفيدي هستند که مي‌توانند در کاهش مصرف انرژي موثر باشند.
_ ماشين‌هايي که دربشان در قسمت جلوي آن‌ها قرار دارد بسيار کمتر از ماشين‌هايي که درب آن‌ها در قسمت بالا است آب مصرف مي‌کنند. بعضي از انواع ماشين‌هاي لباسشويي با درب از جلو فقط به اندازه 33 درصد ديگر ماشين لباسشويي‌ها مصرف آب دارند. پس به ميزان مصرف آب دستگاه هم توجه کنيد. شست وشو در ماشين‌هاي درب از جلو نيز بهتر انجام مي‌شود.

ماشين لباسشويي چند کيلويي؟

سوالي که براي هر خريداري پيش خواهد آمد اين است که ماشين لباسشويي چند کيلويي خريد کنم؟ و اصلا براي تعداد خانوار ما چه ظرفيتي مناسب است؟ شما مي توانيد طبق مواردي که در زير قرار داديم ظرفيت ماشين لباسشويي خود را انتخاب کنيد البته بايد به اين موضوع توجه داشته باشيد که شايد خانواده 3 نفره اي باشد که از يک خانواده 5 نفره شست و شوي بيشتري انجام ميدهد و حجم لباس هاي انها نيز بيشتر است اما همانطور که ذکر کرديم تمامي اعداد و ارقام زير براي حالت کاملا معمول در يک خانواده در نظر گرفته شده است.
راهنماي انتخاب ظرفيت ماشين لباسشويي در شرايط کاملا معقول يک خانواده:
خانواده 2 تا 3 نفره: بين 6 تا 8 کيلويي
خانواده 3 تا 6 نفره: بين 7 تا 10 کيلويي
خانوده بالاي 5 الي 6 نفر: بالاي 8 کيلويي

برنامه هاي شستشو در ماشين لباسشويي

در خريد ماشين لباسشويي برنامه هاي شستشو را در نظر بگيريد و اصلا به سرعت از کنار آن رد نشويد. بگذاريد به زبان ساده به شما بگوييم که در حال حاضر يکسري لباس پشمي و کتان داريد، در اينجا کار شما خيلي راحت است و کافي است که برنامه شست و شو را تنظيم کنيد تا ماشين لباسشويي مورد نظر شما آن را تشخيص داده و با توجه به جنس لباس ها، برنامه مورد نظر را اعمال کند و مثلا نوع درجه حرارت، کيفيت شستشو را با توجه به جنس لباس تغيير دهد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : راهنماي خريد يخچال فريزر مخصوص عروس خانم ها

دور خشک کن ماشين لباسشويي

به اين مورد حتما توجه داشته باشيد. اولا اينکه در حال حاضر ماشين لباسشويي هايي با دور خشک کن خيلي بالا وارد بازار شده اند. به عنوان مثال ماشين لباسشويي 1000 دور، 1200 دور، 1400 دور، 1600 دور تا 2000 دور هم در بازار وجود دارند که البته در حال حاضر دور خشک کن 1000 تا 1400 دور داراي فروش بيشتري مي باشند.

ماشين لباسشويي Washing machine

اگر قصد خريد ماشين لباسشويي با دور موتور بالا را داريد تا انجا که مي توانيد از دور بالاي موتور آن، زياد استفاده نکنيد چرا که اولا دور بالاي موتور در لباسشويي يا براي لباس هاي خيلي ضخيم کاربرد دارد و نبايد براي لباس هاي ظريف استفاده شود چرا که عمر لباس هايتان را کم مي کند و همچنين باعث پايين امدن عمر ماشين لباس شويي تان خواهد شد.

تفاوت لباسشويي صد در صد خشک کن با خشک کن معمولي

در بالا همانطور که گفته شد ماشين لباسشويي ها توسط دور موتوري که براي خشک کن انها استفاده شده است لباس ها رو خشک مي کنند اما جالب است بدانيد که اين روش باعث خشک شدن صد در صد لباس ها نخواهد شد . اما در لباس شويي هايي که خشک کن صد در صد دارند از فن و المنتي که مخصوص لباس ها مي باشند استفاده شده که باعث خشک کن صد در صد مي شوند و چون ديگر از دور موتور بالا براي خشک کردن لباس ها استفاده نمي شود ديگر نه لباس هايتان اسيب خواهند ديد و نه عمر لباسشويي کمتر خواهد شد.

واژه نامه لباس شوييقفل کودک (child lock)

قفل کودک به کودکان کنجکاو اجازه نمي‌دهد تنظيمات صفحه کنترل را دست بزنند. به اين ترتيب آن‌ها ديگر نمي‌توانند به طور اتفاقي برنامه شستشو را دچار وقفه کنند.

نمايشگر (Display)

از روي نمايشگر مي‌توانيد وضعيت شستشو را کنترل کنيد. اين صفحه‌ها معمولا LED يا LCD هستند.

برچسب انرژي (Energy Label)

اين برچسب به شما امکان مي‌دهد از ميزان مصرف برق و آب و همچنين سروصداي دستگاه مطلع شويد. اين ميزان از Aتا G دسته بندي شده است. Aکمترين و Gبيشترين هزينه را نشان مي‌دهد.

آبگيري مجدد (Extra Rinse)

اين برنامه به شما اطمينان مي‌دهد که ماده شوينده به طور کامل استفاده شده است. باقي ماندن مواد شوينده روي لباس‌ها باعث حساسيت پوستي و سوزش مي‌شود.

کارکرد نيمه پر (Half Load)

با اين قابليت مي‌توانيد هنگامي که کار شست وشو به نيمه رسيده يا لباس کمتري داخل ماشين است، از آب و قدرت کمتري استفاده کنيد. بسياري از ماشين‌هاي امروزي اين امکان را دارند که به صورت خودکار بار داخل ماشين را وزن کنند.

ظرفيت گنجايش (Load Capacity)

بيشترين مقدار باري است که ماشين مي‌تواند تحمل کند. اين مقدار در ماشين‌هاي لباسشويي مختلف متغير است. راهنماي خريد ماشين لباسشويي از بانه

پيش شست وشو (Pre-wash)

با اين برنامه، لباس‌هاي بسيار کثيف پيش از آغاز چرخه اصلي شست وشو با دماي پايين شسته مي‌شوند.

شست وشوي سريع (Quick Wash)

امروزه زياد شدن مشغله کاري باعث شده است وقت کمتري براي شستن لباس‌ها وجود داشته باشد بنابراين نياز به داشتن يک ماشين لباسشويي که بتواند اين کار را در زمان کمتري انجام دهد بيش از پيش احساس مي‌شود. اين گزينه علاوه بر شست وشوي سريع، سبب مي‌شود از اب و برق کمتري استفاده شود.

سرعت چرخش آب (Spin Speed)

سرعت چرخش – بر حسب برنامه شستشو – در برخي از ماشين‌هاي لباسشويي به طور خودکار و در اغلب آن‌ها به صورت دستي قابل تنظيم است. بالا بودن اين سرعت هنگام خشک کردن نيز باعث مي‌شود رطوبت لباس‌ها بيشتر گرفته شود و سرعت خشک کردن لباس‌ها بيشتر شود. البته بالا بودن سرعت، مصرف انرژي و احتمال پاره يا فرشودن لباس‌ها را بالا مي‌برد.

دور موتور متغير (Variable Spin Speed)

به شما اين امکان را مي‌دهد که بدون در نظر گرفتن برنامه، سرعت چرخش را تعيين کنيد.

شستشوي لباس‌ها پشمي (Wool Wash)

ماشين‌هاي لباسشويي معمولي فقط مي‌توانند برخي از پارچه‌ها را بشويند. محدوديت اين ماشين‌ها به گونه‌اي است که پليور‌ها، روسري‌ها و يا بالش‌ها را بايد با روش ديگري شست. اين برنامه به منظور جلوگيري از چروک شدن لباس‌هاي پشمي و آسيب رساندن به آن‌ها طراحي شده است.

منطق فازي (Fuzzy logic)

اين سيستم به طور خودکار دما، آب و ميزان مواد شوينده را براساس مقدار لباس‌ها و درجه کثيفي ان‌ها تنظيم يمکند.

اتوکشي آسان (Easy Iron)

براي کاستن از چين و چروک لباس‌هاي ظريف برنامه‌هاي ويژه‌اي در برخي ماشين‌هاي لباسشويي وجود دارد. استفاده از آب بيشتر در آخرين مرحله شستشو (آبکشي) از ايجاد چروک جلوگيري مي‌کند.


منبع : زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نکاتي مهم و خواندني درباره مايع نرم کننده حوله و لباس

14 مورد استفاده از مايکروويو که تا به حال نمي دانستيد

ضد عفوني کردن سبزيجات، نکته هايي که بايد بدانيد!

گياه آپارتماني تان را بر اساس فنگ شويي انتخاب کنيد

چگونه لکه وايتکس را از روي لباس پاک کنيم؟

بهترين روش انتخاب و نگهداري از پياز

3 اشتباه ساده در دکوراسيون داخلي که خانه تان را دلگير مي کند

آموزش درست کردن عروسک با جوراب هاي قديمي + عکس

9 گل آپارتماني کم نور که به خانه تان انرژي مي دهند!

يک خانه تکاني اصولي با چند فوت و فن ساده!!

روش هايي براي يک خانه تکاني آسان و سريع به روش مارتا استوارت

با چند مواد پاک کننده طبيعي آشنا شويد !

سبزه عيد امسال تان را با تخم کدو درست کنيد

سبزه عيد : مدلهاي مختلف سبزه عيد را چگونه درست کنيم؟

نکاتي درباره نحوه صحيح استفاده از شامپو فرش

خانه تکاني نوروز با شوينده هاي طبيعي!!

در خانه تکاني اين قسمت هاي فراموش شده را فراموش نکنيد!!

آموزش تصويري تنگ کردن شلوار جين

خانه تکاني، شيشه ها را اينگونه برق بياندازيد!

ترفندهاي خانه تکاني، اين بار قسمت هاي سخت خانه!!

اگر در منزلتان باغچه داريد به اين توصيه ها توجه کنيد!

با کدو تنبل يک گلدان زيبا درست کنيد

در استفاده از ماشين لباسشويي اين اشتباهات را انجام ندهيد!

جلوگيري از جوانه زدن سيب زميني با يک روش ساده!

از بين بردن بوي سوختگي غذا با راهکارهايي موثر و ساده

9 ادويه پرکاربرد را بشناسيد، از خواص، کاربرد تا شرايط نگهداري

ادويه اصل را با اين ترفندها به راحتي تشخيص دهيد

اين رنگ ها تاثير منفي روي احساسات تان مي گذارند!!

تخت خواب ارزان با پالت هاي چوبي، ايده هايي نو با سبک روستيک

تزيين کاغذ ديواري با ايده هايي جالب و زيبا

مدل کابينت سفيد 2018، جديدترين مدل هاي کابينت آشپزخانه

در دکوراسيون اتاق کودک سايبان ها را چگونه نصب کنيم؟

کاغذ ديواري با 10 طرح شگفت انگيز

جديدترين کاغذ ديواري 2018 که اتاق خواب تان را رويايي مي کند!

پرده ريسه ايي، جديدترين مدل پرده که مي توانيد در خانه درست کنيد + آموزش

ليمو عماني خانگي را با اين دستور درست کنيد و لذت ببريد

دکوراسيون داخلي ويلاي مجلل التون جان در بورلي هيلز

از بين بردن لکه مبل با چند نکته ساده

نگاهي به 8 خانه حيرت انگيز تيلور سويفت Taylor Swift

دکوراسيون پاييزي با 7 رنگ که عاشقش مي شويد!!

گل هاي آپارتماني را با اين ايده ها زيبا و متفاوت بچينيد!!

طراحي دکوراسيون حمام کوچک با وسايل ارزان قيمت

دکوراسيون اتاق پسرانه با 11 ايده خلاقانه

چيدمان لوازم آرايش در منزل با چند ايده شيک و کم هزينه

جديدترين تم هاي تولد و بادکنک آرايي 2018

از بين بردن لکه هاي عرق از روي لباس

چطور بادمجان شيرين و بي دانه انتخاب کنيم؟

معجزه سنگ هاي رودخانه اي در دکوراسيون داخلي!!

آبغوره هاي خانگي را چگونه نگهداري کنيم که کپک نزند؟

تميز کردن مايکروفر در عرض چند دقيقه با يک روش آسان و ساده