آخرین اخبار

کسب و کار خوابگاهي مخصوص دانشجويان کار و زندگي

کسب و کار خوابگاهي مخصوص دانشجويان

  بزرگنمايي:

چه خبر - 10 کسب و کاري که مي توانيد از اتاق خوابگاه دانشجويي تان آغاز کنيد

بياييد به شرکت هايي همچون مايکروسافت، دِل، نپستر و فيسبوک نگاهي بيندازيم؛ ميان آن ها چه نقطه اشتراکي وجود دارد؟ گذشته از اينکه اين شرکت ها جزو بزرگ ترين وموفق ترين شرکت هاي دنيا در ربع قرن اخير بوده اند، وجه مشترک همه آن ها اين است که به دست دانشجويان تاسيس و راه اندازي شده اند. مطمئنا هر کسي نمي تواند جا پاي مارک زاکربرگ بگذارد، اما شروع کسب و کاري کوچک حين تحصيل در دانشگاه امري امکان پذير است.

در دوره دانشگاه زمان کم است و به همين سبب، بسيار گرانبهاست و در همين حين، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت انگيزي بالا مي رود. يک شغل پاره وقت، تا وقتي که به زمان مطالعه و فعاليت هاي فوق العاده شما لطمه نزند، براي کاهش هزينه ها راه بسيار خوبي است. اگر شما دانشجوييد و به دنبال کار پاره وقتي هستيد که بتوانيد هزينه هاي تحصيل و روزانه خود را تامين کنيد، بهترين زمان براي شروع در همين دوران است.

کسب و کارهاي بسياري وجود دارند که يا به هيچ سرمايه اوليه اي نياز ندارند يا سرمايه لازم براي شروع آن ها بسيار اندک و کم است. مي توان گزينه هاي بسياري را يافت که براي انجام دادن آن ها به هيچ دفتر کاري نياز نيست.

کارآفريني در دانشگاه و هنگام تحصيل مي تواند ارتباطات باارزشي را براي شما به وجود آورد و در عين حال منبع درآمدي خواهدبود که بتوانيد هزينه هاي مربوط به شهريه و غذا و کتاب هاي درسي گران قيمت خود را بپردازيد؛ اما لازم است به اين نکته نيز توجه کنيد که در کنار کار پاره وقت تان، فرصت کافي براي انجام دادن کارهاي تحصيلي تان راهم داشته باشيد. در اين مقاله قصد داريم شما را با 10 کسب و کاري آشنا کنيم که مي توانيد آن ها را از همان اتاق خوابگاه دانشجويي تان آغاز کنيد.

مشاوره در زمينه فناوري ارتباطات (آي تي)

فناوري اطلاعات (آي تي) يکي ازحوزه هايي است که داشتن سال ها تجربه در آن امتياز خاصي محسوب نمي شود. داشنجويان به طور معمول از جديدترين اطلاعات در زمينه فناوري هاي روز دنيا آگاهي دارند و عموما نيز از مهارت هاي بسيار جديد مرتبط با اين حوزه برخوردارند.

اگر در زمينه فناوري اطلاعات بالايي داريد، مي توانيد به عنوان مشاور در حوزه آي تي براي خود در دوران دانشجويي کسب و کار خوبي به راه بنيدازيد، اما اگر احساس مي کنيد از اعتماد به نفس لازم براي کار به عنوان مشاور در اين زمينه برخوردار نيستيد، مي توانيد کارها و امور کامپيوتري دانشجويان ديگر رشته ها را انجام دهيد و با انجام دادن تبليغات در محوطه دانشگاه، مشتريان زيادي براي خود دست و پا کنيد.

مشاوره در زمينه رسانه هاي اجتماعي

دانشجويان اغلب در زمينه رسانه هاي اجتماعي از جديدترين اطلاعات و به روزترين روندهاي اين حوزه آگاهي دارند. شما مي توانيد از دانش و تجربه خود در اين زمينه براي ارائه مشاوره به شرکت ها و استراتزي رسانه هاي اجتماعي آن ها استفاده کنيد؛ آن ها را با شبکه هايي فراتر از فيسبوک و لينکداين آشنا و شبکه هاي جدييد را به آن ها معرفي کنيد که بتوانند از آن طريق صدا و پيام شان را به گوش همه برسانند.

طراحي گرافيک

مشاوره در زمينه طراحي گرافيک و انجام دادن پروژه هاي گرافيکي بيشتر بر خلاقيت و استعدادهاي فردي شما متکي است تا داشتن سال ها تجربه کاري در اين حوزه. براي شروع اين کار تنها کافي است همانند متخصصان اين رشته، گزيده اي از نمونه کارهاي خود در اين زمينه جمع آوري کنيد و بهترين پروژه هايي را که تاکنون کار کرده ايد در مجموعه اي قرار دهيد؛ همچنين مي توانيد براي رونق گرفتن کسب و کار خود و جذب سريع تر مشتريان اين مجموعه را به همراه تعدادي کارت ويزيت شيک و تاثيرگذار روي وب سايت تان بگذاريد و کار را آغاز کنيد.

طراحي وب سايت

امروزه داشنجويان بيش از هر زمان ديگري با وب سايت ها و طراحي اين صفحات ارتباط دارند به طور قطع بسياري از دانشجويان در گذشته براي دانشگاه و کانون و انجمن خاصي از دانشگاه وب سايتي راه اندازي کرده و طراحي آن را نيز خود انجام داده اند. برخي نيز ممکن است براي خود وبلاگي شخصي داشته و کارهاي مربوط به طراحي و راه اندازي آن را به شخصه انجام داده باشند؛ بنابراين اگر شما نيز در گذشته وب سايت يا وبلاگي طراحي کرده ايد، مي توانيد از آن ها به عنوان نمونه کار خود استفاده و با شروع کار طراحي سايت براي خود درآمدزايي کنيد.

عکاسي

به لطف پلتفرم هايي همچون پينترست، اينستاگرام، اسنپ چت و فيسبوک مردم سراسر جهان امروزه به استفاده از عکس و تصاوير براي ارتباط با يکديگر عادت کرده اند. از آنجا که در حال حاضر تقاضا و نياز براي محتواهاي بصري و ديداري افزايش چشمگيري پيدا کرده است، بسياري از شرکت ها، نه تنها با استفاده از عکاسان آماتور راي توليد محتواهاي مورد نياز هيچ مشکلي ندارند، از آن ها استقبال نيز مي کنند. با توجه به پيشرفت هاي به وجود آمده در فناوري، عکاسان آماتور اين توانايي را دارند که حجم عظيمي از محتواهاي بصري با کيفيت بالا را به سرعت توليد کنند و ارائه دهند.

طراحي و برنامه ريزي مراسم ها و رويدادها

بي شک تمامي دانشجويان در دوران تحصيل خود در دانشگاه، در مراسم ها و ميهماني هاي متعددي شرکت کرده اند، اما استفاده از تجربيات پيشين خود در اين زمينه براي راه اندازي کسب و کار و تجارت مسئله ديگري است. برنامه ريزي مراسم ها و رويدادها مستلزم توجه بسيار زياد به جزييات، سازماندهي دست، توانايي در انجام دادن چند کار به طور همزمان و همچنين خلاقيت است. اگر احساس مي کنيد از چنين توانمندي هايي برخورداريد، مي توانيد اين کار را در همان محيط دانشگاه آغاز کنيد و براي شروع، برنامه ريزي فعاليت اي گروهي در دانشگاه يا فعاليت هاي کانون هاي و انجمن هاي داخلي در دانشگاه را انجام دهيد. به خاطر داشته باشيد گسترش کسب و کار به بيرون از فضاي دانشگاه به اخذ مجوزهاي خاصي نيازمند است.

مربي خصوص تناسب اندام

مربيان شخصي که در زميه تناسب اندام فعاليت مي کنند برنامه کاري انعطاف پذيري دارند و از طرفي مي توانند کلاس هاي آموزشي خود را تقريبا در هر نقطه و مکاني تشکيل دهند. گرچه کار به عنوان مربي تناسب اندام اغلب مستلزم دريافت گواهينامه خاصي از سازمان هاي مربوط است، احراز شرايط و پيش نيازهايي چون شرکت در آزمون و گذراندن برخي دوره ها و اخذ گواهينامه بسيار آسان تر از آن چيزي است که تصور مي کنيد.

ارائه سرويس هاي خدماتي و نظافتي

ارائه سرويس هاي خدماتي و نظافتي به دانشجويان اجازه مي دهد برنامه شان به لحاظ زماني انعطاف پذير باشد و در ضمن، به هيچ گونه محل کار مشخصي نيازي نداشته باشند. گذشته از همه اين ها لوازم مورد نياز براي انجام دادن اين کار را نيز مي توان ار هر سوپرمارکت و فروشگاهي تهيه کرد. بسياري از مردم به انجام دادن کارهاي نظافتي تمايلي ندارند و حاضرند براي انجام دادن کارهايي از اين دست دستمزدهاي خوبي پرداخت کنند. فراموش نکنيد روز بعد از برگزاري مراسم ها و ميهماني هاي بزرگ زمان بسيار خوبي براي درآمدزايي اين کار است.

آرايشگري

آمارهاي موجود درباره نسبت دانشجويان مرد به زن در دانشگاه ها نشان مي دهند بيش از يک دهه است که تعداد دانشجويان زن از تعداد دانشجويان مرد در دانشگاه ها بيشتر است. اين امر فرصت مناسبي را براي شما فراهم مي کند که بتوانيد کسب و کار کوچکي را براي ارائه خدمات آرايشي و زيبايي به زنان مشغول به تحصيل در دانشگاه به راه بيندازيد و از اين طريق درآمدهاي چشمگيري کسب کنيد.

تدريس و آموزش

در يک دانشگاه فرصت هاي تدريس خصوصي زيادي مي توان يافت. اين کار، از اين رو که مي توانيد درباره ساعات کاري خود تصميم بگيريد، کار پاره وقت بسيار خوبي است، اما تدريس و آموزش در دانشگاه ها يکي از آن شغل هايي است که براي انجام دادن آن بايد ميان ديگر دانشجويان وضعيت علمي مناسبي داشته باشيد. معمولا دانشجويان سال اولي گزينه هاي خوبي براي شروع تدريس شما هستند. بعضي از دانشجويان هم روش ديگري براي کار پيدا کردن دارند و با دريافت مبلغي کمتر از استادان، به عنوان مشاور يا کمک معلم، در موسسات خصوصي کار مي کنند.

به ياد داشته باشيد حتي اگر به عنوان دانشجو کسب و کاري را براي خود به راه انداخته ايد، اين کار همچون کسب و کاري واقعي است که با امتيازات و البته مخاطرات واقعي خود نيز همراه است. نوع کسب و کار شما و اندازه آن اهميت چنداني ندارد، مهم ايناست که کارآفريني در دوران تحصيل در دانشگاه مي تواند راهي عالي براي کسب درآمد و همچنين همواره کردن مسير شما براي شغل آينده و موفقيت تان در زمينه شغلي پس از دوران فارغ التحصيلي باشد.

جداي از اين کارها، در هر رشته تحصيلي هم که درس مي خوانيد، مي توانيد با کمي فکر کردن در شغلي مرتبط با رشته تحصيلي تان جذب شويد يا شرکتي کوچک و مرتبط با رشته تحصيلي تان را تاسيس کنيد، طوري که بتوانيد در آينده هم به اين کارهاي دانشجويي به عنوان سابقه شغلي نگاه کنيد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

8 جمله ممنوعه در محل کار!!

ولخرج ها اينگونه پس انداز کنند!!

کسب و کارهاي خانگي که اين روزها مي توانيد انجام دهيد!

مديريت هزينه و تنظيم دخل و خرج در زندگي هاي امروزي با 5 روش

9 عادت مشترک آدم هاي پولدار که جالب است بدانيد

اين 5 مورد را مي توانيد دست دوم بخريد!

ترفندهاي تاثيرگذار زبان بدن در مصاحبه استخدامي

چند توصيه براي کساني که به تازگي بيکار شده اند!!

صرفه جويي در ميهماني ها با 7 روش پيشنهادي!!

در اين بحران اقتصادي با کمبود و گراني اجناس و اقلام مصرفي چه کنيم؟

روش هايي براي صرفه جويي در پوشک بچه

مشاغل خانگي پردرآمد براي خانم هاي خانه دار

13 زبان بدن که شما را در مصاحبه هاي شغلي کمک مي کند!

روشهاي کسب درآمد از تلگرام

پس انداز کردن با 3 روش جالب مخصوص افراد ولخرج!!

راههاي پولدار شدن، 9 اصل مهم که بهتر است بدانيد!!

خريد اينترنتي اشتباه، در اين 10 مورد خريد اينترنتي انجام ندهيد!!

6 مهارت که موفقيت شغلي تان را براي هميشه تضمين مي کند!

موفقيت در مصاحبه شغلي يا ترفيع تنها با دانستن 5 نکته

چگونه پولدار شويم؟ ترک 6 عادت که شما را از پولدار شدن دور مي کند!

محيط کاري مثبت و بدون استرس مي خواهيد؟ اين 20 نکته ساده را بدانيد

چگونه پس انداز کنيم؟ روش هايي آسان براي پس انداز کردن

محيط کارتان اگر اين 8 نشانه را دارد، بدانيد سمي است!!

مديريت مالي خانه در زندگي هاي پرخرج امروزي، تنها با 5 نکته ساده

شغل هاي خانگي پردرآمد را بشناسيد

صندلي ماشين کودک تان را با دانستن اين نکته ها بخريد

6 نشانه که به شما مي گويد اين شغل را نبايد انتخاب کنيد!!

اجاره آپارتمان در تهران و نکته هايي که بايد بدانيد

پردرآمدترين شغل هاي دنيا را بشناسيد

با اين توصيه ها واقعا مي توانيد پس انداز کنيد

مهم ترين مهارت ها براي کارمندان کدام اند؟

اصول کنار آمدن با همکار زورگو

چگونه براي نوروز، ارزان قيمت سفر کنيم؟

5 کار پردرآمد مخصوص خانم ها در ايران

توصيه هايي براي جلوگيري از ولخرجي شب عيد

7 راه براي داشتن امنيت شغلي بيشتر

هر آنچه در مورد قانون سفته دادن به کارفرما بايد بدانيد

4 روش براي حفظ مشتريان قديمي و ثابت

ترفندهاي کسب سود بيشتر در بازارهاي امروزي

پس انداز کردن پول با هفت روش ساده

کارهاي پردرآمدي که مخصوص افراد خجالتي است

چند نکته براي پيدا کردن شغل مورد علاقه تان

اصول شراکت پولي با دوست يا اعضاي فاميل بدون چالش

12 شغلي که مي توانيد در خانه انجام دهيد

بازاريابان اينترنتي اينگونه مخ مي زنند!

مراقب اين اشتباهات در اوايل کار جديدتان باشيد

مي خواهم يک کارمند موفق باشم، اما چگونه؟

زوج هايي که دچار بحران مالي شدند بخوانند

در محل کارتان احساس کسلي مي کنيد؟

چگونه سالم غذا بخوريم و کمتر خرج کنيم؟