آخرین اخبار

11 نکته مالي مهم براي دهه 30 سالگي کار و زندگي

11 نکته مالي مهم براي دهه 30 سالگي

  بزرگنمايي:

چه خبر - 11 درس مالي که در دهه 30 زندگي بايد بياموزيم

اگر دهه 20 زندگي تان را به بيخيالي در مورد مسائل اقتصادي گذرانديد، حال که وارد دهه 30 زندگي تان شده ايد بايد حساب مبلغ بانکي تان را داشته و قادر به مديريت آن باشيد. در اين مطلب برخي از مواردي را که بايد در اين دوره از زندگي تان در مورد مديريت مالي بدانيد و رعايت کنيد تا بتوانيد آينده اي درخشان براي خود بسازيد، برايتان آورده ايم.

مقداري پول ذخيره داشته باشيد

شايد در دهه سي زندگي تان، تازه وارد دنياي کسب و کار شده و هنوز پولي را ذخيره نکرده ايد اما اين عادتي است که بايد آن را از همين حالا آغاز کنيد. لازم نيست که هر ماه مبلغ زيادي را کنار بگذاريد، کافي است مقدار اندکي از آن را برداريد، آنوقت بي آنکه احساس کنيد و پس از مدت کوتاهي مبلغ قابل توجهي را براي روزهايي که بدان احتياج ضروري داريد، ذخيره کرده ايد.

هميشه به دنبال شغل بهتري باشيد

شايد از شغل تان راضي هستيد و دوست نداريد که آن را تغيير دهيد اما پيشنهاد ما به شما اين است که هر چند وقت يک بار به مصاحبه هاي کاري برويد تا هم ارزش و توانايي هاي خودتان را محک بزنيد و هم از حقوق و مزاياي شرکت هاي ديگر باخبر شويد.

ريسک کنيد

تغيير شغل يا ادامه تحصيل در دهه چهل زندگي ممکن است که خيلي به نفع تان نباشد. بنابراين اگر فکر مي کنيد که بايد تغييري به شغل تان بدهيد يا به ادامه تحصيل بپردازيد، بهتر است که اين تصميم را در دهه 30 زندگي تان بگيريد. شايد اين کال در حال حاضر درآمد مالي تان را افزايش ندهد اما اگر شما را شادتر کند، ارزشش را دارد.

پول تان را صرف يادگيري کنيد

توصيه کارشناسان ما به شما اين است که حداقل چند درصد درآمدتان را صرف يادگيري مهارت هاي جديد کنيد. با بالا بردن توانايي هايتان و رونق دادن به رزومه کاري، در دراز مدت درآمدتان را نيز به بهترين شکل ممکن افزايش خواهيد داد.

ولخرجي نکنيد

مسلما با بالا رفتن توانايي و مهارت هايتان، درآمد مالي تان نيز افزايش خواهد يافت. اما اين دليلي بر ثابت کردن خودتان به ديگران نيست. شما به هيچ وجه نبايد خودتان را با ديگران مقايسه کنيد. اگر آنها ماشين مدل بالا دارند، دليلي ندارد که شما هم ماشيني گران قيمت زير پايتان بياندازيد. شما بايد با توجه به هدفي که در سر داريد، براي زندگي تان برنامه ريزي و پول تان را سرمايه گذاري کنيد.

رشد کنيد

همه ما يک روز بازنشسته مي شويم، بنابراين اگر مي خواهيد دوران بازنشستگي آرامي داشته باشيد، حال که در دهه سي سالگي زندگي تان هستيد بايد تلاش کنيد. يادتان باشد که پيشرفت يکي از مهمترين عواملي است که بايد بدان توجه زيادي کنيد. به عنوان مثال اگر در حال حاضر 20 هزار تومان در ماه کنار مي گذاريد، بايد اين مبلغ را در يک سال ديگر به 40 هزار تومان برسانيد. بنابراين رشد کردن از اولويت هاي زندگي شماست.

خانه بخريد

يکي از بهترين سرمايه گذاري هايي که در دهه سي زندگي تان مي توانيد انجام دهيد، خريد خانه است. شايد خانه خريدن برايتان يک رويا باشد اما بايد آن را جزو يکي از مهمترين هدف هايتان قرار دهيد. پس زماني که تمام بدهي هايتان را صاف کرديد، پول تان را براي خريد خانه ذخيره کنيد.

در مورد مسائل مالي با همسرتان صحبت کنيد

اگر ازدواج کرده ايد يا اگر مجرديد اما نيمه گمشده تان را پيدا کرديد و مي خواهيد که آينده خود را با او بسازيد، صحبت کردن در مورد مسائل مالي نه تنها اشکالي ندارد بلکه يکي از موضوعاتي است که حتما بايد با شريک زندگي تان در ميان بگذاريد. اين کار نه تنها صميميت را ميان شما، بلکه حساب بانکي تان را نيز افزايش خواهد داد.

براي بچه داري آماده شويد

شايد هنوز بچه اي نداشته باشيد اما اگر از همين حالا به فکر آن روزهاي خود باشيد و مقداري پول را براي احتياجات آن دوران کنار بگذاريد، به نفع تان خواهد بود. اين کار نه تنها به شما انگيزه لازم را براي تلاشي بيشتر مي دهد، بلکه شما را براي يکي از بزرگ ترين تغييرات زندگي تان آماده مي کند. بنابراين از همين حالا خودتان را براي شروع يک زندگي مرفه با فرزندتان آماده کنيد.

الگوي ديگران باشيد

همانطور که شما نبايد دست از يادگيري برداريد، بايد به ديگران به خصوص کودکان تان نيز از همان ابتدا ياد دهيد که چگونه پول خود را مديريت و با مسائل مالي دست و پنجه نرم کند. در واقع آنها بايد مسئوليت پذيري در مورد مسائل مالي را بياموزند، در غير اين صورت شما را با کوله باري از قسط و بدهي رها خواهند کرد.

خوش بگذرانيد

اگر چه دهه سي سالگي دهه اي است که بايد خوب کار کنيد و پول کافي را براي ادامه مسير زندگي تان ذخيره کنيد اما افراط در اين کار اشتباه است. يادتان نرود که شما پول در مي آوريد تا زندگي کنيد، پس مقداري از پول تان را صرف خوشگذراني کنيد وگرنه پس از مدت کوتاهي خسته و ناتوان خواهيد شد طوري که انگيزه اي براي ادامه تلاش هايتان نخواهيد داشت. بنابراين، اگر نمي خواهيد که دهه چهل زندگي تان را خسته و فرسوده آغاز کنيد، خوشگذراني يادتان نرود.منبع : زندگي ايده آلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راههاي صرفه جويي در مصرف آب

روش هايي جالب براي صرفه جويي در مصرف برق

چگونه با جيب خالي سفر کنيم؟

خريدي راحت با فرزندان براي نوروز با نکات زير

ثروتمندها چگونه پس انداز مي کنند؟

چگونه در بحران هاي مالي سرپا بمانيم؟

چگونه به روش هاي ايراني پولدار شويم؟

چگونه در تابستان صرفه جويي کنيم؟

افراد موفق اين اشتباهات را در مورد پولشان انجام نمي دهند

چگونه در زندگي هاي امروزي صرفه جويي کنيم؟

هوشمندانه خرج کردن را ياد بگيريد

مشکلات مالي با همسرمان را چگونه حل کنيم؟

رمزهاي تجارت و کسب و کار در اينستاگرام

براي ثروتمند شدن آب بنوشيد!

با گراني هاي امروزي چگونه به موفقيت مالي برسيم؟

ثروتمند شدن به روش فاطمه دانشور

از خريد اين وسايل ارزان قيمت خودداري کنيد

به عنوان خانم خانه چگونه هزينه هاي زندگي را مديريت کنم؟

در زندگي هاي پرخرج امروزي چگونه پس انداز کنيم؟

چگونه يک کدبانوي مقتصد باشم؟

سرپا ماندن در بحران هاي مالي چگونه ممکن مي شود؟

پولدار شدن اين بار به روش بيل گيتس

با خواندن تاريخ انقضاي محصولات صرفه جويي کنيد

چگونه آخر ماه کفگيرمان به ته ديگ نخورد؟!!

بهترين روش پس انداز کردن، پس انداز با قلک هاي شيشه اي است!!

در بازار کسادي خانه، چگونه خانه مان را به قيمت بفروشيم؟

دانشجويان مراقب اين اشتباهات مالي باشيد!!!

از همين حالا آينده نگري را به کودک تان بياموزيد!!

اشتباهات مالي که نمي گذارد پس انداز کنيد!!

اعتياد به خريد را با اين ترفندها از سرتان بياندازيد!!

درست خرج کردن را ياد بگيريد!!!

قبل از سي سالگي اين 6 نکته را بايد بدانيد!!

براي پولدار شدن فقط کافي است اينگونه فکر کنيد!!!

نکته هاي امنيتي مهمي که در خريدهاي اينترنتي بايد بدانيد!!

7 راه ارزان براي خانه دار شدن

چگونه يک مونوپاد خوب و کاربردي بخريم؟

اگر موبايل تان خيس شد با اين روش دوباره آن را روشن کنيد

وضع مالي تان را با چند توصيه ساده بهتر کنيد

فوت و فن پس انداز کردن با حقوق کارمندي!!

11 راه صرفه جويي در هزينه هاي زندگي

6 نکته مهم براي خريداران طلا

با عادت هاي مالي جالب زنان موفق آشنا شويد

براي نوروز امسال چگونه خريد کنيم؟

پس انداز کردن پول در نوروز

11 نکته مالي مهم براي دهه 30 سالگي

چند نکته مهم در نوشتن سفته که بايد بدانيد

سه روش خريد خانه براي زوج هاي جوان!

چقدر به کودکم پول توجيبي بدهم؟

خريد تلويزيون با 3 قانون طلايي!!

حقوق ماهيانه ام را چگونه مديريت کنم؟