آخرین اخبار

15 راه ساده و کوچک براي ثروتمند شدن کار و زندگي

15 راه ساده و کوچک براي ثروتمند شدن

  بزرگنمايي:

چه خبر - 15 راه کوچک براي ثروت آفريني

اول از همه، اين کار نيازمند انضباط نفس و تمرين است. اين امر علاوه بر فکر کردن به خودتان شامل فکر کردن به ديگران هم مي‌شود، شامل اين که چطور مي‌توانيد به آنها کمک کنيد مشکلات شان را حل کنند و اين که از آنها چه چيزهايي مي‌توانيد ياد بگيريد.
همينطور به اطلاع از مقدار کاري که قصد داريد براي رسيدن به روياهاي‌تان انجام دهيد نيز مربوط مي‌شود.
پيش از آن که سفر کارآفريني‌تان را شروع کنيد، مطمئن شويد هدفي را دنبال مي‌کنيد که براي تان اهميت دارد – هدفي که فراتر از يک کيف پر از پول باشد. درحالي که سخت کار کردن حائز اهميت است، اما اگر اشتياق نداشته نباشيد قابل تحمل نخواهد بود. يک برنامه‌ي روتين درست کنيد، طرحي بلند مدت بريزيد و به آن متعهد باشيد.

در اينجا 15 پيشنهاد خردمندانه از نويسندگان و همکاران entrepreneur.com و کساني که درباره‌ي ثروت آفريني با آنها صحبت کرده‌ايم را به شما ارائه مي‌کنيم.

پايين تر از سطح انتظارات‌تان زندگي کنيد (سطح توقعات‌تان را پايين بياوريد)

سرمايه‌دار ميلياردر کريس ساکا اوايل امسال به انترپرنر گفت "بهترين توصيه‌ي من در زمينه‌ي سريعترين راه ثروت آفريني آن است که پول‌تان را خرج نکنيد، و بعدها بيشتر از حد نيازتان پول براي خرج کردن خواهيد داشت.” اگر به اندازه‌ي کافي پول پس انداز کنيد، ممکن است نهايتا بتوانيد کار روزانه‌اي که داريد را کنار بگذاريد و کار و حرفه‌ي خودتان را راه‌اندازي کنيد. آن طور که مديرعامل اوبر، تراويس کالانيک، در توئيت خود اذعان به انجام آن کرده است، اين يعني در حالي که مي‌توانيد بليط درجه‌ي يک بخريد اما از پروازهاي معمولي استفاده کنيد.

جاه طلب نباشيد؛ با اهداف کوچک شروع کنيد

سودهاي کم به موفقيت بزرگ مي‌انجامند. به فکر سرمايه‌گذاري باشيد: براي شروع پول زيادي لازم نداريد، و نبايد انتظار بازده‌هاي کلان بلافاصله را داشته باشيد. با صبر، مي‌توانيد مقادير کم را به مبالغ بزرگ تبديل کنيم.

براي ثروت آفريني به آدم‌ها کمک کنيد

شما استعدادها، تجارب و احساساتي داريد که با مردم جهان به اشتراک بگذاريد. اگر بخواهيد از وقت و مهارت‌هاي‌تان براي کمک به بهبود زندگي ديگران استفاده کنيد – يا به ديگران بگوييد براي موفق بودن چطور عمل مي‌کنيد— پس مي‌توانيد امرار معاش کنيد.

باور کنيد که استحقاق داريد

خودتان را با ديگران مقايسه نکنيد، و نگران نباشيد از اين که براي پول گرفتن بابت کاري که انجام مي‌دهيد به اندازه‌ي کافي خوب نيستيد. اگر آدم‌ها از شما درخواست مشاوره يا خدمات کنند، شما آمادگي ارائه به آنها را داريد، و بايد يک قيمت رقابتي از آنها مطالبه کنيد. (با اين حال به ياد داشته باشيد که هميشه براي يادگيري و رشد جا داريد! )

براي ثروت آفريني خانه نخريد

درحالي که مالکيت براي بسياري از آدم‌ها يک رويا است، سبک زندگي کارآفرينانه روز به روز متزلزل و ناپايدار مي‌شود. به جاي آن که براي داشتن خانه‌اي که مال خودتان باشد پول خرج کنيد، عاقلانه تر اين است که پرداخت‌هاي ماهانه‌تان را صرف اجاره‌ي خانه کنيد و به فکر انواع ديگري از سرمايه‌گذاري باشيد.

صنعت‌تان را بر اساس علايق‌تان انتخاب کنيد

براي قرار دادن خودتان در مسير موفقيت، شرکتي را در حوزه‌اي که به آن علاقمند هستيد راه‌اندازي کنيد. کارآفريني نيازمند سخت کوشي است، و اگر دل‌تان با کاري که انجام مي‌دهيد نباشد، احتمال آن که در بلند مدت در آن کار دوام بياوريد بسيار کم است. مارک کوبان به انترپرنر گفت، اگر صنعتي را انتخاب کنيد فقط به اين خاطر که فکر مي‌کنيد يک صنعت سودآور خواهد بود، "کسي وجود خواهد داشت که بهتر از شما آن کسب و کار را مي‌شناسد و شما را از ميدان به در خواهد کرد.”

براي ثروت آفريني مشکلي را حل کنيد

بايد براي محصول يا خدمتي که شما فراهم مي‌کنيد بازاري وجود داشته باشد. آنطور که ستاره‌ي برنامه‌ي تلويزيوني شارک تنک، رابرت هرجاوک، توصيه کرده است؛ مطمئن شويد چيزي را فراهم مي‌کنيد که مشتريان به آن نياز دارند. اگر کس ديگري کاري را که شما به دنبال انجام آن هستيد انجام مي‌دهد، راهي پيدا کنيد که خودتان را از او متمايز کنيد و کيفيت کارتان را بهبود ببخشيد.

يک طرح مالي بنويسيد

قصد داريد چطور به هدف خود يعني ثروت آفريني دست پيدا کنيد؟ در اين راه چه اهدافي را بايد پشت سر بگذاريد؟ بنشينيد و يک طرح مکتوب تهيه کنيد و آن را با اولويت‌بندي‌ها، جداول زماني، کمک‌هاي مربوط به طرح بازنشستگي- و هرآنچه در مورد شما و وضعيت‌تان صدق مي‌کند—تکميل کنيد.

نمره‌ي اعتباري‌تان را بهبود ببخشيد

داشتن نمره‌ي اعتباري خوب به شما کمک خواهد کرد کسب و کارتان را درجه بندي کنيد و براي انجام خريدهاي بزرگ، وام، کمک مالي و خطوط اعتباري بيشتر بگيريد. از طرف ديگر، داشتن يک نمره‌ي اعتباري ضعيف شما را با دردسر نرخ بهره‌ي بالا مواجه خواهد کرد.
بسياري از مالکان کسب و کار از اين نکته غافل هستند که بايد براي شرکت‌هاي‌شان علاوه بر اعتبار شخصي، اعتبارسازي نيز بکنند. براي تقويت نمره‌ي اعتباري‌تان چند اقدام مي‌توانيد انجام دهيد من جمله پرداخت به موقع قبض‌ها و صورت‌حساب‌هاي تان، به حداقل رساندن بدهي‌تان و کنترل گزارش اعتباري‌تان به صورت دوره‌اي.

توجه داشته باشيد

نسبت به رويدادهاي جاري خودتان را به‌روز نگه داريد و در مطبوعاتي آبونه شويد که در حوزه‌ي صنعت شما متخصص هستند و از اين طريق در جريان اخبار رقباي خود قرار بگيريد. از اقدامات و معاملاتي که ديگران انجام مي‌دهند يادداشت برداريد، و نسبت به ارتباطات بالقوه، شرکا يا فرصت‌هاي جديد شناخت پيدا کنيد. ممکن است بخواهيد در زمينه‌ي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري مثل مستقلات، صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري مشترک و سهام خودتان را آموزش بدهيد.
مطالعات نشان داده‌اند که موفق‌ترين آدم‌ها در ميان ما سحرخيزها هستند.

زود از خواب بيدار شويد

اگر قبل از خانواده، همکاران، يا هرکس ديگري که ممکن است حواس شما را از کار، ورزش، و برنامه‌ي روزانه پرت کند از خواب بيدار شويد – به معناي دقيق کلمه—بسيار جلوتر خواهيد بود.
مطالعات نشان داده‌اند که موفق‌ترين آدم‌ها در ميان ما، سحرخيزها هستند. يک دليل‌اش آن است که آنها حلال مشکلات فعالي هستند. انترپرنر در طول سال‌ها شواهد فراواني براي اين ترفند سبک زندگي جمع آوري کرده است.

براي ثروت آفريني ثابت قدم باشيد

اگر خودتان را در زمينه‌ي يک چيز مطرح کنيد، يا اگر کالا يا خدمات‌تان هميشه و در فواصل زماني منظم در دسترس باشد، آدم‌ها شما را به خاطر خواهند سپرد. اين تاکتيک بالاخص براي کارآفريناني که از رسانه‌هاي اجتماعي استفاده مي‌کنند جواب مي‌دهد. کيسي نيستات را در نظر بگيريد که از طريق ويديو بلاگ هفتگي خود طرفداراني به‌دست آورده است، يا کساني که به عنوان تاثيرگذاران حوزه‌ي اينستاگرام، و به واسطه‌ي در دسترس بودن– زماني که مخاطبان‌شان از آنها انتظار داشتند در دسترس باشند– ميليون‌ها دنبال‌کننده پيدا کرده‌اند.

راه يک رهبر را دنبال کنيد

اگر مي‌خواهيد ديگران شما را به عنوان يک رهبر بشناسند، مثل يک رهبر عمل و صحبت کنيد. براي خودتان الگوهايي درست کنيد و از نحوه‌اي که آنها براي کسب عزت و احترام خودشان را مديريت مي‌کنند، با فکر صحبت مي‌کنند و بي‌نقص عمل مي‌کنند تقليد کنيد. درحالي که ممکن است در آغاز غير طبيعي به نظر برسد، اما مهم است که از خودتان اعتماد به نفس نشان بدهيد. با وجود اين، مراقب باشيد چون اعتماد به نفس بيش از حد مي‌تواند يک نقطه‌ي انحراف يا نشانه‌اي از تزلزل باشد.

برونسپاري کنيد و به ديگران نمايندگي بدهيد

حتي کارآفرينان داراي چندين استعداد نيز به تنهايي نمي‌توانند به روياي خود دست پيدا کنند. افراد با استعدادي را استخدام کنيد که بتوانند توانايي‌هاي شما را تقويت کنند و نقاط ضعف‌تان را جبران کنند. اگر در يک حوزه تخصص نداريد، کسي را پيدا کنيد که صاحب چنين تخصصي باشد.
وقت ارزشمندتان را صرف کارهايي کنيد که در آنها از همه بهتر هستيد—کارهايي که نمي‌توانيد به کس ديگري واگذار کنيد. به عنوان مثال، بسياري از سرمايه‌گذاران، کارآفرينان مشتاق را که در يک صنعت خاص مهارت و کارداني دارند(مثلا مستقلات) تشويق مي‌کنند که يک شريک فني پيدا کنند تا به آنها در ساخت محصول ديجيتالي‌شان کمک کند.

به ديگر شکل‌هاي ثروت نيز فکر کنيد

درحالي که هميشه از آن به عنوان "مقصود نهايي” ياد مي‌شود، اما به ياد داشته باشيد که پول همه چيز نيست. در راستاي داشتن يک زندگي پرحاصل و پرمايه، از اهميت سلامت جسمي، عاطفي و معنوي خود نکاهيد. در پايان، اگر روي اولويت‌هاي شخصي‌تان مثل سلامتي و روابط تمرکز کنيد، شادتر و روبراه تر خواهيد بود – و پول هم احتمالا به دنبال آن حاصل خواهد شد.منبع : bazdeh.orgارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

8 جمله ممنوعه در محل کار!!

ولخرج ها اينگونه پس انداز کنند!!

کسب و کارهاي خانگي که اين روزها مي توانيد انجام دهيد!

مديريت هزينه و تنظيم دخل و خرج در زندگي هاي امروزي با 5 روش

9 عادت مشترک آدم هاي پولدار که جالب است بدانيد

اين 5 مورد را مي توانيد دست دوم بخريد!

ترفندهاي تاثيرگذار زبان بدن در مصاحبه استخدامي

چند توصيه براي کساني که به تازگي بيکار شده اند!!

صرفه جويي در ميهماني ها با 7 روش پيشنهادي!!

در اين بحران اقتصادي با کمبود و گراني اجناس و اقلام مصرفي چه کنيم؟

روش هايي براي صرفه جويي در پوشک بچه

مشاغل خانگي پردرآمد براي خانم هاي خانه دار

13 زبان بدن که شما را در مصاحبه هاي شغلي کمک مي کند!

روشهاي کسب درآمد از تلگرام

پس انداز کردن با 3 روش جالب مخصوص افراد ولخرج!!

راههاي پولدار شدن، 9 اصل مهم که بهتر است بدانيد!!

خريد اينترنتي اشتباه، در اين 10 مورد خريد اينترنتي انجام ندهيد!!

6 مهارت که موفقيت شغلي تان را براي هميشه تضمين مي کند!

موفقيت در مصاحبه شغلي يا ترفيع تنها با دانستن 5 نکته

چگونه پولدار شويم؟ ترک 6 عادت که شما را از پولدار شدن دور مي کند!

محيط کاري مثبت و بدون استرس مي خواهيد؟ اين 20 نکته ساده را بدانيد

چگونه پس انداز کنيم؟ روش هايي آسان براي پس انداز کردن

محيط کارتان اگر اين 8 نشانه را دارد، بدانيد سمي است!!

مديريت مالي خانه در زندگي هاي پرخرج امروزي، تنها با 5 نکته ساده

شغل هاي خانگي پردرآمد را بشناسيد

صندلي ماشين کودک تان را با دانستن اين نکته ها بخريد

6 نشانه که به شما مي گويد اين شغل را نبايد انتخاب کنيد!!

اجاره آپارتمان در تهران و نکته هايي که بايد بدانيد

پردرآمدترين شغل هاي دنيا را بشناسيد

با اين توصيه ها واقعا مي توانيد پس انداز کنيد

مهم ترين مهارت ها براي کارمندان کدام اند؟

اصول کنار آمدن با همکار زورگو

چگونه براي نوروز، ارزان قيمت سفر کنيم؟

5 کار پردرآمد مخصوص خانم ها در ايران

توصيه هايي براي جلوگيري از ولخرجي شب عيد

7 راه براي داشتن امنيت شغلي بيشتر

هر آنچه در مورد قانون سفته دادن به کارفرما بايد بدانيد

4 روش براي حفظ مشتريان قديمي و ثابت

ترفندهاي کسب سود بيشتر در بازارهاي امروزي

پس انداز کردن پول با هفت روش ساده

کارهاي پردرآمدي که مخصوص افراد خجالتي است

چند نکته براي پيدا کردن شغل مورد علاقه تان

اصول شراکت پولي با دوست يا اعضاي فاميل بدون چالش

12 شغلي که مي توانيد در خانه انجام دهيد

بازاريابان اينترنتي اينگونه مخ مي زنند!

مراقب اين اشتباهات در اوايل کار جديدتان باشيد

مي خواهم يک کارمند موفق باشم، اما چگونه؟

زوج هايي که دچار بحران مالي شدند بخوانند

در محل کارتان احساس کسلي مي کنيد؟

چگونه سالم غذا بخوريم و کمتر خرج کنيم؟