آخرین اخبار

11 راه صرفه جويي در هزينه هاي زندگي کار و زندگي

11 راه صرفه جويي در هزينه هاي زندگي

  بزرگنمايي:

چه خبر - چگونه هزينه هاي زندگي را کم کنيم؟وسايل برقي را شب‌ها از برق بکشيد و هر سال بيش از 300 هزار تومان صرفه‌جويي کنيد

اکثر خانواده‌ هاي معمولي صاحب 16 تا 24 وسيله مصرف کننده برق هستند. آنچه آدم‌ها متوجه نمي‌شوند اين است که حتي وقتي اين وسايل خاموش هستند نيز برق مصرف مي‌کنند.راه‌حل ساده و اولين راه صرفه جويي در هزينه هاي زندگي اين است که تمام وسايلتان را در يک چندراهي برق بزنيد و همه‌ آنها را با هم آخر روز خاموش کنيد.

بيشتر بدانيد : چگونه در مصرف گاز صرفه جويي کنيم؟

شيرهاي آب کم فشار نصب و تا 60 درصد در قبض آب صرفه جويي کنيد

آيا واقعا به يک شير آب با قدرت فشار شير آتش‌نشاني براي شستن ظرف‌ها نياز داريد؟احتمالا پاسخ منفي است و فقط با جايگزين کردن شير ظرفشويي‌تان با مدل‌هاي کم فشار، مي‌توانيد قبض آبتان را 25 تا 60 درصد کاهش دهيد. پخش‌کن‌هاي شير آب هزينه‌اي حدود 10 تا 30 هزار تومان دارند که واقعا ارزش هزينه کردنش را دارد.اگر مي‌خواهيد حتي آب و پول بيشتري صرفه‌جويي کنيد، مي‌توانيد سرشيرهاي دوشي کم فشار را نيز با حدود 30هزار تومان هزينه نصب کنيد و اين دومين راه صرفه جويي در هزينه هاي زندگي است که حتما به کار شما مي آيد.

لامپ‌هاي‌تان را به روز و تا 80 درصد در قبض برقتان صرفه‌جويي کنيد

عوض کردن لامپ‌هاي قديمي با لامپ‌هاي کم‌مصرف مي‌تواند تا 80درصد در قبض برقتان صرفه‌جويي کند. بله، آن لامپ‌ها کمي از لامپ‌هاي قديمي گران تر هستند- حدود 16 هزار تومان- اما سه تا 25 برابر بيشتر دوام مي‌آورند و از برق استفاده‌ موثرتري مي‌کنند. جايگزين کردن فقط پنج تا از پر استفاده‌ترين لامپ‌هاي‌تان با لامپ‌هايي که نشان کم مصرفي دريافت کرده‌اند، مي‌تواند در يک سال تا 100هزار تومان در پول شما صرفه جويي کند. به اين ترتيب علاوه بر صرفه جويي در برق، راه صرفه جويي در هزينه هاي زندگي را هم آموخته ايد.

در و پنجره‌ها را درزگيري و تا 15 درصد در هزينه‌ گرمايش صرفه جويي کنيد

يک سوم گرمايش کل يک خانه از طريق درها و پنجره‌هاي معمولي هدر مي‌رود. سازمان حفاظت محيط زيست تخمين مي‌زند درزگيري منافذ و عايق‌گذاري مناسب مي‌تواند به طور ميانگين 15 درصد در هزينه‌هاي گرمايش و سرمايش صرفه‌جويي کند. براي پوشاندن منافذ، کرکره‌هاي عايق، لايه‌ها يا کيت‌هاي پلاستيکي را امتحان کنيد. بتونه کاري هم روشي ساده براي پر کردن شکاف کف‌پوش‌ها، پنجره‌ها و درهاست.براي زيرزمين‌هاي پر درز و شکاف يا پنجره‌هاي اتاق زيرشيرواني، چسپاندن يک قطعه از تخته‌هاي فومي به تيغه‌ 8/3 اينچي و چفت کردن آن با قاب پنجره را امتحان کنيد.

براي کاهش هزينه‌هاي سرمايشي تا 45 درصد، از پرده‌هاي معمولي و کرکره‌اي استفاده کنيد

تابستان و زمستان بهترين زمان‌هاي استفاده از پرده‌ها به عنوان سيستم‌هاي گرمايشي/سرمايشي طبيعي هستند.پرده‌هاي کرکره‌اي بسيار بازتابنده در طول تابستان مي‌تواند جذب گرما را تا حدود 45درصد کاهش دهد. بر عکس آن در زمستان کارساز است که شما بايد از پنجره‌پوش‌ها براي حبس گرما استفاده کنيد.اکثر پارچه‌هاي معمولي مي‌توانند هدررفت گرما را از اتاق گرم تا 10درصد کاهش دهند.

براي چيزهايي که براي‌تان اهميت ندارند کلي خريد کنيد

در نسخه‌اي مشابه، هر وقت ممکن بود کلي خريد کنيد. راميت سيت، مولف«من به شما مي‌آموزم که ثروتمند باشيد» تخمين مي‌زند که اين عادت خريد ساده مي‌تواند 50 تا 500 دلار در ماه موجب صرفه‌جويي شود.او مي‌نويسد:«شما بايد اولويت بندي کنيد، چون نمي‌توانيد از هر چيزي بهترينش را داشته باشيد. براي چيزهايي که برايتان مهم هستند جنس صاحب برند را خريداري کنيد و با خريد کلي به شدت هزينه‌هاي خريد کالاهايي که براي‌تان اهميتي ندارند را کاهش دهيد.»حوزه‌هايي که ممکن است بتوانيد پول صرفه‌جويي کنيد شامل اين موارد مي‌شود: لوازم آرايشي، غذا، ميوه، پوشاک خاص و لوازم مربوط به حيوانات خانگي. براي شما چه چيزي مهم است؟ و قصد داريد چه چيز را فدا کنيد؟ آنچه را که مي‌توانيد در اولويت قرار دهيد و آنچه را که مي‌توانيد از اولويت خارج کنيد، معين کنيد.

از شيوه جدا جدا سفارش دادن استفاده کنيد تا در وجه پرداختي صرفه جويي شود

نويسنده کتاب «من به شما مي‌آموزم چگونه ثروتمند شويد» مي‌نويسد: « اين فن از مزيت روان شناختي براي کاهش هزينه‌ها استفاده مي‌کند و مي‌تواند به 10 تا 100 دلار صرفه‌جويي در ماه منتج شود.» او مي‌نويسد: «تمام اشترا‌ک‌هاي اختياري را تا آنجا که مي‌توانيد لغو کنيد: مجله‌ها و روزنامه ها، آرايشگاه و حتي باشگاهتان. سپس هرچه را که لازم داريد جدا جدا بخريد. به جاي پرداخت براي مجله هايي که هيچ وقت نمي خوانيدشان هر روز همان مجله و روزنامه اي که تيترش برايتان جذاب بود را بخريد.

پول باشگاه را هم در همان روز که به آنجا مي‌رويد پرداخت کنيد.» وي مي‌نويسد

« اين کار به سه دليل جواب مي‌دهد: احتمال دارد درحال‌حاضر بيش از آنچه بايد پول بپردازيد، مجبور هستيد درباره‌ خرج کردنتان محتاط باشيد و قدر آن چيزي را که برايش پول خرج مي‌کنيد مي‌دانيد، باور کنيد اين يک راه صرفه جويي در هزينه هاي زندگي است که خيلي عالي به نظر مي رسد.»

گشت و‌ گذار خريدتان را حوالي چرخه‌هاي حراج عمومي برنامه‌ريزي کني

همه مي‌دانند بهترين زمان براي يافتن گزينه‌هاي مناسب لباس تابستاني در فصل زمستان است و بالعکس، اما حتي چرخه‌هاي حراج بيشتري هم وجود دارد که بايد درباره‌ آنها آموخت تا بهره را به حداکثر رساند.

روي يک ترموستات(دستگاه تنظيم گرما) قابل برنامه‌ريزي سرمايه‌گذاري و حدود 100 هزار تومان در ماه پس‌انداز کنيد

اگر اغلب اوقات در طول هفته ساعات طولاني را دور از خانه کار مي‌کنيد، يک ترموستات قابل برنامه‌ريزي که به شما اجازه مي‌دهد تنظيمات گرما و سرما را مطابق يک برنامه‌ از پيش مقرر شده تنظيم کنيد، فکر کردن چنداني نمي‌خواهد.مبلغ پولي که صرفه‌جويي خواهيد کرد مي‌تواند- بسته به هزينه‌هاي خدمات رفاهي، نوع سيستم گرمايشي يا سرمايشي خانه‌تان و اندازه و ميانگين دماي منزلتان- به شدت متفاوت باشد، اما به طور ميانگين، يک ترموستات قابل برنامه‌ريزي قبض هاي پرداختي شما را بسيار کاهش خواهد داد.

فيلتر هواي خودروتان را عوض کنيد تا در پول بنزين صرفه‌جويي کنيد

اگر فيلتر هوا عوض نشده باقي مانده باشد، روغن و کثيفي آن را خواهد گرفت که مي‌تواند تا 7درصد از ميزان مصرف بنزين بر کيلومتر را افزايش دهد؛ يعني خودرويي که در حالت عادي به ازاي هر 3/7 ليتر 32 کيلومتر را طي مي‌کند، به ازاي هر 3/7 ليتر حدود 30 کيلومتر را خواهد پيمود. در دراز مدت، پول بنزين اضافه افزايش خواهد يافت.

فيلتر هوا را خودتان عوض کنيد يا مبلغ منصفانه اي بدهيد به يک مکانيک تا اين کار را براي‌تان انجام دهد. اينکه هر چند وقت يک بار آن را عوض کنيد به جاده و شرايط آب و هوايي‌تان بستگي دارد، اما يک حساب سرانگشتي مي‌گويد که هر 16هزار تا دوهزار کيلومتر. محصولات را به فصلشان بخريد و تا 15درصد در صورتحساب خوار و بارتان صرفه‌جويي کنيد: اگر محصول را موقعي بخريد که خارج از فصل کشت طبيعي آن است، احتمال دارد نه تنها محصول نامرغوبي گيرتان بيايد، بلکه پول بيشتري هم بابت آن پرداخت خواهيد کرد.


منبع : روزنامه اصفهانارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راههاي صرفه جويي در مصرف آب

روش هايي جالب براي صرفه جويي در مصرف برق

چگونه با جيب خالي سفر کنيم؟

خريدي راحت با فرزندان براي نوروز با نکات زير

ثروتمندها چگونه پس انداز مي کنند؟

چگونه در بحران هاي مالي سرپا بمانيم؟

چگونه به روش هاي ايراني پولدار شويم؟

چگونه در تابستان صرفه جويي کنيم؟

افراد موفق اين اشتباهات را در مورد پولشان انجام نمي دهند

چگونه در زندگي هاي امروزي صرفه جويي کنيم؟

هوشمندانه خرج کردن را ياد بگيريد

مشکلات مالي با همسرمان را چگونه حل کنيم؟

رمزهاي تجارت و کسب و کار در اينستاگرام

براي ثروتمند شدن آب بنوشيد!

با گراني هاي امروزي چگونه به موفقيت مالي برسيم؟

ثروتمند شدن به روش فاطمه دانشور

از خريد اين وسايل ارزان قيمت خودداري کنيد

به عنوان خانم خانه چگونه هزينه هاي زندگي را مديريت کنم؟

در زندگي هاي پرخرج امروزي چگونه پس انداز کنيم؟

چگونه يک کدبانوي مقتصد باشم؟

سرپا ماندن در بحران هاي مالي چگونه ممکن مي شود؟

پولدار شدن اين بار به روش بيل گيتس

با خواندن تاريخ انقضاي محصولات صرفه جويي کنيد

چگونه آخر ماه کفگيرمان به ته ديگ نخورد؟!!

بهترين روش پس انداز کردن، پس انداز با قلک هاي شيشه اي است!!

در بازار کسادي خانه، چگونه خانه مان را به قيمت بفروشيم؟

دانشجويان مراقب اين اشتباهات مالي باشيد!!!

از همين حالا آينده نگري را به کودک تان بياموزيد!!

اشتباهات مالي که نمي گذارد پس انداز کنيد!!

اعتياد به خريد را با اين ترفندها از سرتان بياندازيد!!

درست خرج کردن را ياد بگيريد!!!

قبل از سي سالگي اين 6 نکته را بايد بدانيد!!

براي پولدار شدن فقط کافي است اينگونه فکر کنيد!!!

نکته هاي امنيتي مهمي که در خريدهاي اينترنتي بايد بدانيد!!

7 راه ارزان براي خانه دار شدن

چگونه يک مونوپاد خوب و کاربردي بخريم؟

اگر موبايل تان خيس شد با اين روش دوباره آن را روشن کنيد

وضع مالي تان را با چند توصيه ساده بهتر کنيد

فوت و فن پس انداز کردن با حقوق کارمندي!!

11 راه صرفه جويي در هزينه هاي زندگي

6 نکته مهم براي خريداران طلا

با عادت هاي مالي جالب زنان موفق آشنا شويد

براي نوروز امسال چگونه خريد کنيم؟

پس انداز کردن پول در نوروز

11 نکته مالي مهم براي دهه 30 سالگي

چند نکته مهم در نوشتن سفته که بايد بدانيد

سه روش خريد خانه براي زوج هاي جوان!

چقدر به کودکم پول توجيبي بدهم؟

خريد تلويزيون با 3 قانون طلايي!!

حقوق ماهيانه ام را چگونه مديريت کنم؟