آخرین اخبار

نويد محمدزاده و پيمان معادي در تعقيب مهران مديري و محمدرضا گلزار اخبار فرهنگي و هنري

نويد محمدزاده و پيمان معادي در تعقيب مهران مديري و محمدرضا گلزار

  بزرگنمايي:

چه خبر - "متري شيش و نيم" و "رحمان 1400" پيشتاز اکران نوروز 98 شدند

با شروع سال نوي خورشيدي و شروع تعطيلات نوروزي، سينماهاي سراسر کشور ميزبان علاقه‌مندان به هنر هفتم و دوستداران فيلم‌هاي ايراني هستند. امسال البته افزايش قيمت بليت‌ها در شرايط نه چندان مناسب معيشتي مردم، باعث گلايه بسياري از مخاطبان سينما شده است. البته نبايد افزايش هزينه توليد فيلم‌هاي سينمايي را ناديده گرفت و انتظار داشت که بليت سينماها در اين شرايط هم چنان به قيمت سابق باشد. به نظر مي‌آيد بهتر بود اين مسئله به پس از ايام تعطيلات نوروز موکول مي‌شد تا دوستداران سينما با خيالي آسوده به تماشاي فيلم‌هاي روي پرده بنشينند و گيشه اکران نوروزي که نقش پررنگي در فروش سالانه سينماي ايران دارد نيز دچار خدشه و آسيب نشود.

اولين آمار فروش فيلم‌ها در نوروز 98
اولين آمار فروش فيلم‌ها در نوروز 98


با اين حال در ميان هشت فيلمي که روي پرده هستند، دو فيلم توانستند با اختلاف زيادي نسبت به رقبا گيشه را در تسخير خود درآورند، نکته جالب توجه اين است که يکي از اين فيلم‌ها يک روز ديرتر اکرانش آغاز شده است و اصلا رنگ و بويي از کمدي هم ندارد. در ادامه مروري بر فروش فيلم‌هاي روي پرده در هفته گذشته صورت مي‌گيرد. (براي اطلاع بيشتر مي‌توانيد جزييات دو روز نخست اکران در گزارشي با عنوان رضا گلزار و مهران مديري، جواد عزتي و امير جعفري، گيشه در دست ستاره‌ها مطالعه کنيد.)

«رحمان 1400» در تلاش تثبيت صدرنشيني

نخستين فيلمي که اين روزها حسابي مورد پسند مخاطبان سينما قرار گرفته است، «رحمان 1400» تازه‌ترين فيلم سينمايي منوچهر هادي است. هادي در اين فيلم که مضموني کمدي دارد از حضور بازيگران محبوبي چون محمدرضا گلزار و مهران مديري بهره برده است تا بتواند فارغ از مضمون فيلم، گيشه را براي خود تضمين کند. او پيش از اين نيز با فيلم‌هايي چون «من سالوادور نيستم» و «آينه بغل» و استفاده از چهره‌هايي چون رضا عطاران، جواد عزتي و محمدرضا گلزار توانسته بود در گيشه موفق عمل کند.

بيشتر بدانيد : گريم جالب مهران مديري و محمدرضا گلزار در يک فيلم + عکس

مهران مديري و يکتا ناصر در رحمان 1400
مهران مديري و يکتا ناصر در «رحمان 1400»

«رحمان 1400» در آغاز اکران نوروزي خيلي زود با رقبا فاصله گرفت و با اختلاف صدر جدول فروش را از آن خود کرد، اين فيلم در ادامه مسير اکران هم توانست جايگاه خود را حفظ کند، البته فيلم سينمايي «متري شيش و نيم» ساخته سعيد روستايي خيلي زود به رقيبي جدي براي اين فيلم تبديل شده است و اختلاف بسياري کمي با آن دارد. البته فاصله اين دو فيلم با ساير فيلم‌هاي در حال اکران بسيار زياد است و خطري تهديدشان نمي‌کند.

بيشتر بدانيد : مهران مديري پدر محمدرضا گلزار شد

فيلم جديد هادي در اين مدت توانست رکورد فروش 737 ميليون و 602 هزار توماني را به نام خود ثبت کند که اختلاف زيادي با فروش «متري شيش و نيم» ندارد و از اين نظر در ميان فيلم‌هاي اکران نوروزي بيشترين فروش را داشته است و صدرنشين گيشه است. جالب است که بدانيد اين فيلم در نخستين روز از سال 98 نيز 179 ميليون و 928 هزار تومان فروش داشته است. به نظر مي‌رسد پس از سال‌ها سينماي ايران شاهد رقابت جذاب و هيجان‌انگيز اين دو فيلم براي کسب گيشه خواهد بود، اتفاقي که مسلما به فروش سينماي ايران حسابي کمک خواهد کرد.

متري شيش و نيم با تاخير شروع کرد و جلو افتاد

فيلم سينمايي «متري شيش و نيم» به کارگرداني سعيد روستايي با وجود آنکه قطعي‌ترين گزينه اکران در نوروز 98 بود، نسبت به فيلم‌هاي ديگر با تاخير روي پرده رفت اما خيلي زود توانست فاصله‌اش با ساير فيلم‌ها را جبران و فروش هفتگي قابل توجهي را از آن خود کند.

بيشتر بدانيد : پخش سکانس سانسور شده فيلم «متري شش و نيم» در تلويزيون + فيلم

حواشي و مسايلي که از آغاز پروسه توليد با فيلم روستايي همراه بود، باعث شد تا زير ذره‌بين علاقه‌مندان به سينما برود و تمامي اخبار و اتفاقات آن را دنبال کنند، به نظر مي‌رسد که در حال حاضر اين حواشي به ضرر «متري شيش و نيم» تمام نشده است. البته کارگردان «ابد و يک روز» بودن کافيست تا تمامي مخاطبان سينما مشتاق و کنجکاو براي ديدن تازه‌ترين فيلمت باشند.

بيشتر بدانيد : مشکل «متري شش و نيم» سعيد روستايي در جشنواره فجر حل شد

پيمان معادي در متري شيش و نيم
پيمان معادي در متري شيش و نيم

«متري شيش و نيم» در اين مدت توانسته 594 ميليون تومان فروش داشته باشد و در گيشه‌اي که کفه فيلم‌هاي کمدي سنگيني مي‌کند، در جايگاه دوم جدول فروش قرار بگيرد. البته مطمئنا با توجه به مضمون پليسي فيلم و ترکيب بازيگران «متري شيش و نيم» که عبارتند از پيمان معادي، نويد محمدزاده و پريناز ايزديار گيشه پرقوت‌تري در انتظار اين فيلم است. اين فيلم هم در نخستين روز سال جديد 159 ميليون و 110 هزار تومان فروش داشته است.

«چهار انگشت» عقب نشيني کرد

«چهار انگشت» تازه‌ترين فيلم سينمايي حامد محمدي ديگر فيلم کمدي اکران نوروزي است که با حضور بازيگراني چون جواد عزتي و امير جعفري که پيش از اين امتحان خود را در جلب نظر مخاطبان پس داده بودند، پا به عرصه رقابت گذاشته است. فيلمي که با بهره‌گيري از محيط کشورهاي خارجي چون کامبوج تلاش کرده تا فضاي خوش و آب رنگي را مقابل ديدگان تماشاگران قرار دهد و از طنزهاي موقعيت و کلام توامان بهره ببرد.

جواد عزتي و امير جعفري در چهار انگشت
جواد عزتي و امير جعفري در «چهار انگشت»

فيلم محمدي در نخستين روزهاي هفته توانسته بود با اختلاف بسياري نسبت به ساير فيلم‌ها پس از «رحمان 1400» در صدر جدول فروش قرار بگيرد اما خيلي زود ناچار به عقب‌نشيني شد و رقيب سرسختي براي خود پيدا کرد. «چهار انگشت» که با تمام اين تفاسير به نظر مي‌رسد، موفقيت «اکسيدان» را براي محمدي تکرار مي‌کند، تا به امروز 263 ميليون و 848 هزار تومان فروش داشته باشد. حال بايد منتظر ماند و ديد که در روزهاي آتي چه اتفاقاتي ميان اين سه فيلم رخ داده و جدول فروش تغييراتي خواهد داشت يا نه. فيلم محمدي در اولين روز فروردين 52 ميليون و 927 هزار تومان فروش داشته است.

زنداني‌ها خودشان را بالا کشيدند

مسعود ده‌نمکي کارگردان باسابقه اکران نوروزي که سابقه خوبي هم در گيشه دارد، امسال با «زنداني‌ها» قدم در مسير اکران گذاشته است اما به نظر مي‌رسد که نتوانسته با اين فيلم ياد و خاطره «اخراجي‌ها» را زنده کند. فيلم جديد ده‌نمکي هم در روزهاي آغازين هفته وضعيت قابل قبولي نداشت و در جلب نظر علاقه‌مندان و کسب گيشه ناموفق بود، با اين حال از روز ميانه هفته تا به امروز توانسته تا حدودي به جايگاه خود در جدول بهبود ببخشد و عنوان چهارمين فيلم پرفروش را از آن خود کند.

فيلم زنداني‌ها
فيلم «زنداني‌ها»

«زنداني‌ها» توانسته در اين هفته 119 ميليون و 991 هزار تومان فروش داشته باشد که اگر چه با دو فيلم صدرنشين گيشه اختلاف زيادي دارد اما براي اين فيلم قابل قبول است. در صورت موفق نشدن «زنداني‌ها» در گيشه و تکميل ناکامي‌هاي اخير ده‌نمکي با فيلم‌هاي «رسوايي 2» و «معراجي‌ها»، مسلم است که ديگر اين سبک و سياق فيلمسازي او به مذاق مخاطبان خوش نمي‌آيد و او بايد تغيير رويه دهد. البته براي رسيدن به اين تصميم بايد چند هفته ديگر نيز صبر کرد. «زنداني ها» در روز اول سال 98 فروش 33 ميليون توماني را به نام خود ثبت کرده است.

«پيشوني سفيد 3»، جايگاه‌اش را حفظ کرد

تنها فيلم ژانر کودک اکران نوروزي «پيشوني سفيد 3» به کارگرداني سيدجواد هاشمي است، اين فيلم که اکرانش را با موفقيت نسبي آغاز کرد و توانست بالاتر از دو فيلم پربحث روي پرده قرار بگيرد، تنها فيلمي است که تا به امروز جايگاه خود را در جدول فروش حفظ کرده و ثبات داشته است. اين فيلم در حال حاضر نيز بالاتر از «غلامرضا تختي» به کارگرداني بهرام توکلي و «ژن خوک» ساخته سعيد سهيلي قرار دارد که اتفاق مثبتي براي سيدجواد هاشمي و تيم فيلمسازي‌اش است.

ليلا اوتادي و ترلان پروانه در پيشوني سفيد 3
ليلا اوتادي و ترلان پروانه در «پيشوني سفيد 3»

«پيشوني سفيد 3» در اين هفته توانسته 45 ميليون و 416 هزار تومان فروش داشته باشد و اگر به همين منوال پيش برود مي‌تواند فروش بهتري را نسبت به دو قسمت پيشين خود به دست آورد. اين فيلم در کل نيز در روز اول سال نوي شمسي 12 ميليون و 229 هزار تومان فروش داشته است.
پژمان بازغي، ليلا اوتادي، ترلان پروانه، امين زندگاني، محمد رضا شريفي‌نيا، هومن حاجي عبداللهي، نادر سليماني و جواد هاشمي در اين فيلم ايفاي نقش مي‌کنند.

بيشتر بدانيد : ترلان پروانه و ليلا اوتادي و ...با گريم حيوانات در آهوي پيشوني سفيد + عکس

«غلامرضا تختي» در نيمه پاييني جدول فروش

فيلم سينمايي «غلامرضا تختي» به کارگرداني بهرام توکلي هم جزو فيلم‌هايي است که در روزهاي نخست اکران جايگاه خوبي را براي خود دست و پا کردند، اما رفته رفته و پله پله پايين آمد و در نهايت به پايين جدول فروش نزديک شد.

بيشتر بدانيد : فيلم «تختي» بي طرفانه و بدون تحريف ساخته شده؟

ماهور الوند در فيلم غلامرضا تختي
ماهور الوند در فيلم «غلامرضا تختي»

اين فيلم که بيوگرافي از زندگي تختي را به شکلي مستندگونه و با تصاوير سياه و سفيد به تصوير کشيده است. در اين هفته تنها 33 ميليون و 99 هزار تومان فروش داشته است که اصلا اميدوارکننده نيست و به نظر مي‌رسد سازندگان بايد فکري براي اين مسئله کنند. از ابتدا و پيش از شروع اکران نوروزي به نظر مي‌رسيد که «غلامرضا تختي» کار سختي براي کسب گيشه دارد و بايد در رقابتي سخت با فيلم‌هاي کمدي براي جذب علاقه‌مندان تلاش کند. اين فيلم در روز اول سال98، هشت ميليون و 68 هزار تومان توانسته در گيشه فروش داشته باشد.

بيشتر بدانيد : اولين عکس ماهور الوند در فيلم «غلامرضا تختي»

«ژن خوک» در قعر جدول قرار گرفت

ديگر فيلمي که اين روزها روي پرده رفته، «ژن خوک» به کارگرداني سعيد سهيلي است. فيلمي که سعي دارد ملودرامي اجتماعي را در فضايي طنز به تصوير بکشد. «ژن خوک» هم اکران خود با يک روز تاخير آغاز کرد تا رقابت سختي را براي جلب توجه مخاطبان پيش رو داشته باشد و به نظر مي‌رسد تا به امروز نتوانسته از اين رقابت سخت سربلند بيرون بيايد.

بيشتر بدانيد : الناز حبيبي، نهال دشتي، محسن افشاني و همسرش در اکران «ژن خوک»

نازنين بياتي در ژن خوک
نازنين بياتي در «ژن خوک»

اين فيلم که در اين هفته کمترين ميزان فروش را داشته و در قعر جدول قرار گرفته است، فروش 30 ميليون و 417 هزار توماني را به نام خود ثبت کرده است که اصلا اتفاق خوشايندي براي سهيلي به شمار نمي‌آيد. او سابقه تجربه چنين جايگاهي را نداشته و با فيلم‌هايي چون «گشت ارشاد» و «گشت 2» همواره صدر گيشه را تجربه کرده است. البته حضور نداشتن چهره‌هاي مردم‌پسند در اين فيلم نيز مي‌تواند بر اين فروش نه چندان مطلوب تاثيرگذار باشد. «ژن خوک» در نخستين روز سال جديد هم 10 ميليون و 574 هزار تومان فروش داشته باشد.

بيشتر بدانيد : ابوالفضل پورعرب، نازنين بياتي و هستي مهدوي در اکران «ژن خوک»

کاهش فروش «آشغال‌هاي دوست داشتني»

با شروع اکران نوروزي، فيلم سينمايي «آشغال‌هاي دوست داشتني» به کارگرداني محسن اميريوسفي که چند هفته متوالي صدرنشين گيشه بود، خيلي زود به حاشيه رانده شد و جايگاه خود را به فيلم‌هاي ديگر واگذار کرد. اين فيلم با وجود آنکه در فروش کل صدرنشين است اما در اين هفته تنها 45 ميليون و 376 هزار تومان فروش داشته است که نسبت به فيلم‌هاي نوروزي بسيار کم است.

بيشتر بدانيد : نگاهي به فيلم پرحاشيه «آشغال هاي دوست داشتني» + عکس

هديه تهراني در آشغال‌هاي دوست داشتني
هديه تهراني در «آشغال‌هاي دوست داشتني»

بيشتر بدانيد : اکران آشغال هاي دوست داشتني بعد از 6 سال + عکس

در واقع درستي نظري که پيش از اين مبني بر اينکه نبود رقيب باعث شده است تا اين فيلم در اکران بتازد و به فروش قابل توجهي دست پيدا کند مطرح کرده بوديم، اين هفته ثابت شد و فيلم اميريوسفي در حضور رقباي جدي هيچ حرفي براي گفتن ندارد و تسليم محض است. اين فيلم در کل سه ميليارد و 320 ميليون تومان فروش داشته است و در ميان فيلم‌هاي روي پرده از نظر فروش کل (از ابتداي اکران تا به امروز) صدرنشين است. «آشغال‌هاي دوست داشتني» روز اول بهار نيز سه ميليون و 604 هزار تومان فروش داشت.

بيشتر بدانيد : فيلم هايي که در نوروز 98 اکران مي شوند + عکس

بيشتر بدانيد : از مهران مديري و نويد محمدزاده تا عطاران و جواد عزتي، شانس کدام يک بيشتر است؟ + عکس


منبع: khabaronline.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

فرزاد حسني، نيما شاهرخ شاهي، متين ستوده در اکران رالي ايراني 2

انتقاد صريح رضا کيانيان از زيرآب زني ها در جشنواره جهاني فجر 98

فيلمي که داريوش فرهنگ به همسر اولش، سوسن تسليمي تقديم کرد

پوريا پورسرخ، مهراوه شريفي نيا، شبنم قليخاني در جشنواره فجر

چهره خاص هديه تهراني روي پوستر بين المللي فيلم + عکس

فروش آلبوم شجريان به نفع سيل زدگان + عکس و آدرس مراسم امضا

روز چهارم جشنواره و استقبال پرشور مردم از نيکي کريمي! + عکس

شوخي پيمان قاسم خاني با ليگ 2 در جشنواره فيلم فجر

ژست خودماني مهران مديري و پيمان قاسم خاني + عکس

تصوير پارسا پيروزفر و باران کوثري در پوستر بي حسي موضعي + عکس

زيبا کرمعلي، الميرا دهقاني، فرشته حسيني و... در جشنواره فجر

منير فرمانفرماييان درگذشت

چهره جديد و متفاوت پارسا پيروزفر در جشنواره جهاني فجر

علي مصفا روي پوستر انگليسي فيلم سروش صحت + عکس

اميليا کلارک، دواين جانسون/ هنرمندان در بين 100 چهره تاثيرگذار 2019 + عکس

ريحانه پارسا، نويد محمدزاده، رضا داودنژاد و همسرش در جشنواره فجر

ماجراي شهاب حسيني و فيلم اولي هاي مهجور در جشنواره جهاني فجر

ديدگاه عباس کيارستمي درباره فيلمسازي درباره زندانيان

مهتاب کرامتي، فاطمه معتمد آريا و مريم معصومي در روز سوم جشنواره

رونمايي از پوستر «مصائب شيرين 2» فيلم خانوادگي داوودنژاد

عکس ترسناک شهاب حسيني روي پوستر يک فيلم

سوء استفاده دوباره ترامپ از سريال «بازي تاج و تخت»! + عکس

فيلم هاي جشنواره کن 2019 اعلام شد

مهناز افشار بر روي پوستر فيلم کارگردان ژاپني + عکس

ترلان پروانه، نگار جواهريان و بازيگران ديگر در جشنواره جهاني فجر

نويد محمدزاده پاي چوبه دار روي پوستر خارجي فيلم + عکس

اکران 2.5 ميليارد توماني «غلامرضا تختي» ويژه سيل زدگان + عکس

افتتاحيه سي و هفتمين جشنواره جهاني فيلم فجر با کنايه به حاتمي کيا + عکس

تگزاس 2 با چه شرطي جايگزين فيلم توقيفي رحمان 1400 شد؟

نامگذاري خياباني به نام محمدرضا شجريان در تهران + عکس

نويد محمدزاده پس از يک سال نظرش را عوض کرد!

مريم اميرجلالي: عطاران تلفنم را جواب نمي دهد! + عکس

تصوير جالب از ستاره درگذشته بر روي پوستر جشنواره کن 2019 + عکس

هزينه جشنواره فجر 6.3 ميليارد تومان! +عکس

معرفي 6 نفر از مهمانان ويژه جشنواره جهاني فجر

داوران جشنواره جهاني فيلم فجر معرفي شدند + عکس

نارضايتي خالق بازي تاج و تخت Game of Thrones از پايان سريال

احمد اقتداري درگذشت + عکس وصيت نامه

براي سينماي ايران که فقط 15 بازيگر آقا و خانم دارد، متاسفم!

تاثير قيمت دلار بر زندگي سوپراستارهاي سينماي ايران!!

ستاره فيلم‌هاي «اينگمار برگمن» در 83 سالگي درگذشت

سازندگان GOT همزمان با پخش قسمت آخر به مکان نامعلوم مي روند!!

توقف اکران فيلم «رحمان 1400» به دليل تخلف در نمايش

امين حيايي، مهتاب کرامتي و ... در حال جمع آوري کمک هاي مردمي به سيل زدگان + عکس

جزئيات کنسرت خيريه شهرام ناظري براي سيل زدگان

معرفي چهار فيلم بخش جام جهان نما جشنواره‌ جهاني فجر

اين نقش انگ الناز شاکردوست بود!! + عکس

نقاشي اي که 30 سال پيش جمشيد مشايخي با عشق از چهره همسرش کشيد + عکس

جديدترين عکس ها از «ترميناتور» منتشر شد + عکس

مرگ بازيگر بريتانيايي حين اجرا روي صحنه!