آخرین اخبار

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد تلويزيون

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

  بزرگنمايي:

چه خبر - ميترا حجار، حميد گودرزي و مهراوه شريفي نيا در يک ملودرام عاشقانه و بدون حاشيه

ظهر يک روز نه چندان سرد زمستاني، خانه‌اي قديمي حوالي سه راه امين حضور تهران. خانه‌اي آشنا که اين شب‌ها در سريال «گرگ و ميش» داستان‌هاي خانواده وحدت در آن روايت مي‌شود. حياطي بزرگ، حوضي آبي رنگ و گلدان‌هاي شمعداني دور آن، باغچه‌اي کوچک با درخت‌هاي پرتقال، خانه‌اي دو طبقه با چارچوب پنجره‌هاي کرم رنگ و بازيگراني که فيلمنامه به دست از اين سو به آن سوي حياط مي‌روند. لوکيشن سريالي که قرار است برگ برنده شبکه دو در غياب «کلاه قرمزي» معروف در تعطيلات نوروز باشد. «بر سر دوراهي» به کارگرداني بهرنگ توفيقي و تهيه‌کنندگي و نويسندگي حامد عنقا.

سريال بر سر دوراهي,سريال نوروز 98,ميترا حجار در سريال بر سر دوراهي,عکس هاي سريال بر سر دوراهي,پشت صحنه سريال بر سر دوراهي
حامد عنقا در پشت صحنه سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

گروه مشغول آماده‌سازي نور اتاق کوچک گوشه حياط هستند. نور که آماده مي‌شود صدايي از داخل اتاق مي‌گويد: همه حاضر هستيد؟ و صدايي بيرون اتاق که مي‌گويد: سکوت لطفا! و بعد: صدا؛ دوربين؛ حرکت!
مهراوه شريفي‌نيا و حميد گودرزي روبه‌روي هم قرار گرفته‌اند و با اشاره کارگردان ضبط اين پلان شروع مي‌شود. دقيقه‌اي بعد: کات و جابجايي نور و بازيگر و ضبط پلاني ديگر.

بيشتر بدانيد : عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

سريال بر سر دوراهي,سريال نوروز 98,ميترا حجار در سريال بر سر دوراهي,عکس هاي سريال بر سر دوراهي,پشت صحنه سريال بر سر دوراهي
مهراوه شريفي‌نيا و حميد گودرزي در سريال «بر سر دوراهي»

گروهي که به نظر خستگي ندارند و با خوش و بش و به سرعت مشغول فيلمبرداري و ضبط براي رساندن سريال به ايام نوروز هستند. «بر سر دوراهي» که پاسخ مشترک بازيگران و کارگردان به سوالِ از تم سريال بگوييد اين است: «يک ملودرام عاشقانه و بدون حاشيه»

حميد گودرزي و بازي در يک نقش عاشقانه پرفراز و فرود

حميد گودرزي با گريمي کتک‌خورده و سر و صورتي زخمي بعد از ضبط سکانس با لبخند از اتاق بيرون مي‌آيد. او که به نظر مي‌رسد اين بار نقش حامد معروف تمام سريال‌هاي نوشته حامد عنقا را بازي مي‌کند در اتاقي از همان خانه قديمي به سوالاتمان پاسخ مي‌دهد. اتاقي که در بخشي از آن چند چرخ خياطي قرار داده‌اند و يک رگال پر از لباس عروس در گوشه ديگري از آن قرار دارد و نشان مي‌دهد که احتمالا يکي از کاراکترهاي فيلم از خياطي در همين اتاق کوچک نان در مي‌آورد.
حميد گودرزي که در سال‌هاي نه چندان دور گزينه اول کارگردان‌هاي سينما براي ايفاي نقش جوان عاشق پيشه فيلم‌هايشان بود در پاسخ به اين سوال که با اين سر و وضعي که مي‌بينيم به نظر مي‌رسد اين از همان نقش‌هاي قهرمان‌طوري است که دوست داريد، مي‌گويد: «بله؛ يک نقش عاشقانه و پر فرازو فرود. توضيحي در مورد نقش نمي‌دهم، بايد آن را ببينيد.»

گودرزي که در يکي دو سال گذشته بازگشت پرفروغي به تلويزيون داشته و از اجرا تا بازيگري در شبکه‌هاي مختلف حضور داشته، درباره همکاري با بهرنگ توفيقي مي‌گويد:

«من تا به حال با بهرنگ همکاري نداشتم و الان اين همکاري برايم بسيار عالي است. او يکي از بي دردسرترين کارگردان‌هايي است که تا به حال با آنها کار کردم. هم کار خود را بلد است و هم سرعت بالايي دارد؛ از سوي ديگر اخلاق خوبي هم دارد و همه اين ويژگي‌ها با هم باعث شده که همکاري با او بسيار لذت‌بخش باشد.»

حميد گودرزي درباره «بر سر دوراهي» نظر جالبي دارد. پيش بيني او موفقيت سريال نوروزي شبکه دوم است و مي‌گويد:

«به نظرم مانند سريال قبلي اين تيم، اين سريال هم مي‌گيرد. به اين دليل اين که مشکلات جامعه را نشان مي‌دهد، موضوع دلار و بحث‌هاي مربوط به آن بخشي از اين سريال را شکل مي‌دهد. بنابراين فکر مي‌کنم چون موضوع روز است، براي مخاطب هم جذابيت دارد.»

چهره‌آزاد: هر کاري براي مردم انجام دهيم جذاب است

دوباره به حياط بر مي‌گرديم. گروه مشغول کشيدن پارچه‌اي سفيد براي تنظيم نور جلوي اتاقي است که چند دقيقه پيش در آن فيلمبرداري انجام مي‌شد و حالا قرار است سکانس بعدي را در آن ضبط کنند. مسئول لباس مهراوه شريفي‌نيا را صدا مي‌کند و از او مي‌خواهد براي تعويض لباس به اتاق لباس برود. کنار حوض آبي حياط منتظر ضبط سکانس بعدي مي‌مانيم که افسانه چهره‌آزاد را مي‌بينيم.

سريال بر سر دوراهي,سريال نوروز 98,ميترا حجار در سريال بر سر دوراهي,عکس هاي سريال بر سر دوراهي,پشت صحنه سريال بر سر دوراهي
افسانه چهره آزاد در سريال «بر سر دوراهي» نوروز 98

او هم يکي ديگر از بازيگران پرشمار اين سريال است که امروز و در اين لوکيشن حضور دارد. با گريم و لباسي که گويا نشان از ثروتمند بودن کاراکترش دارد در يکي از اتاق‌هاي طبقه دوم خانه قديمي به سوالاتمان پاسخ مي‌دهد. اتاقي که در آن تخت خوابي قرار دارد و تمام وسايلش قديمي هستند. چهره‌آزاد درباره همکاري‌اش با حامد عنقا مي‌گويد: « قلم حامد عنقا را دوست دارم و يکي، دو کاري که از ايشان ديدم به‌عنوان نويسنده دوست داشتم. يکي از پيشرفت‌هايي که در سريال وجود دارد خرده‌داستان‌هايي است که ايشان در فيلمنامه آورده‌اند و کمک مي‌کند که قصه جلو برود. تفکري پشت نوشته‌هاي ايشان است که قابل لمس است.»
او که با لباسي سراسر مشکي روبه رويمان نشسته است با لبخند از همکاري با بهرنگ توفيقي هم مي‌گويد: «کارهاي آقاي توفيقي را ديدم و در گذشته با ايشان همکاري‌هايي داشتم ولي در سريال‌هاي جديدشان امکان اين همکاري برايم پيش نيامد. اصولا روند کار ايشان را دوست دارم و به نظرم از کارگردان‌هايي هستند که وقتي يک سريال را شروع مي‌کنند، مي‌دانند که چه چيزي از آن مي‌خواهند. نسبت به فضاها، موقعيت‌ها و دکوپاژشان احساس خوبي دارم.»

چهره آزاد هم مانند حميد گودرزي پيش‌بيني‌اش استقبال مخاطبان از اين سريال است. او در پاسخ به سوالمان درباره اينکه آيا از اينکه در سريالي ويژه نوروز دارد خوشحال است، مي‌گويد:

«براي مردم هر کاري انجام دهيم خوب است، چه نوروز باشد و چه غيرنوروز. ولي موقعيت خانواده‌ها در نوروز کمي متفاوت است. بيشتر در کنار هم هستند و ديدن سريال يا فيلم مي‌تواند تبادل نظرهاي زيادي برايشان داشته باشد و از اين جهت خيلي زمان خوبي است. من در جاي ديگر هم گفتم، چه از لحاظ خانوادگي و چه اجتماعي اگر نويسندگان، توليدکنندگان و تهيه‌کننده‌ها بتوانند متن‌هاي درستي داشته باشند که تفکري پشت آن باشد، مطمئنا در نوروز مي‌تواند جايگاه خوبي بين مردم پيدا کند. مردم هم به خاطر اينکه منتظر ديدن يک سريال يا فيلم هستند، به لحاظ فرهنگسازي تاثيرگذار است. من بازيگر هم رسالتم غير از اين نيست و خيلي خوشحال مي‌شوم که شرايطي در فيلم يا سريال شکل بگيرد تا بتوانيم در اين تاثيرگذاري سهيم باشيم.»

بيشتر بدانيد : اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

بهرنگ توفيقي: کمدي نيست اما تلخ هم نيست!

از پله‌هاي خانه قديمي پايين مي‌آييم تا دوباره به حياط برگرديم. جايي که قرار است بعد از ضبط يک سکانس و پيش از تايم ناهار گروه با بهرنگ توفيقي درباره کار جديدش حرف بزنيم. او «بر سر دوراهي» را اينگونه توصيف مي‌کند: «خيلي پروژه عجيب و غريبي نيست، يک قصه تلويزيوني است که نزديک به يک ماه است در حال فيلمبرداري آن براي نوروز هستيم. اما اينکه سريال در سکوت ساخته شده دليل خاصي نداشت، چون مديريت کلي پروژه را آقاي عنقا به عهده مي‌گيرند، خيالم راحت‌ است که سرانجام کار خوب از آب در مي‌آيد.»

سريال بر سر دوراهي,سريال نوروز 98,ميترا حجار در سريال بر سر دوراهي,عکس هاي سريال بر سر دوراهي,پشت صحنه سريال بر سر دوراهي
پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي»

«بر سر دوراهي» اما سومين همکاري حامد عنقا و بهرنگ توفيقي است. زوجي که مدتي است بيشتر با هم کار مي‌کنند و توفيقي در کارگرداني از نظرات عنقا و حامد عنقا در امور مربوط به تهيه‌کنندگي از مشورت توفيقي استفاده مي‌کند. حامد عنقا اما امروز در لوکيشن حضور ندارد و ساعتي پيش از حضور ما براي تدوين سريال بيرون رفته است.
کارگردان سريال اما درباره اين همکاري و زوج شدنشان با حامد عنقا مي‌گويد: «من اساسا شروع سريال‌سازي را براي خودم با سريال «انقلاب زيبا» مي‌بينم به لحاظ شکل روايت قصه و فرم کارگرداني احساس مي‌کنم که از «انقلاب زيبا» کار سريال‌سازي را به‌طور جدي شروع کردم که تجربه اولم با آقاي عنقا به‌عنوان نويسنده بود و اين تجربه سوم من با ايشان است که مطمئنا تجربه خوبي هم خواهد بود.»
مي‌پرسيم: «قرار است مثل سريال «پدر» يک سريال جنجالي ديگر ببينيم؟» با خنده مي‌گويد: «من براي اين سريال‌سازي را دوست دارم که شاخصه اصلي‌اش مخاطب گسترده‌اي است که تلويزيون دارد و فکر مي‌کنم ذات هنر تشنه ديده شدن است. براي خودم خيلي جذاب است که مخاطب گسترده داشته باشم تا بخواهم يک کاري را بسازم که ديده نشود. در درجه اول دلم مي‌خواهد که کار ديده شود بنابراين يک‌سري فاکتورها را بايد رعايت کرد و ببينيم که مردم به چه نوع قصه‌اي تمايل دارند و در آن زمينه کار را پيش ببريم و سعي مي‌کنيم در کارها اين اتفاق بيفتد و خوشبختانه معمولا کارهايمان ديده مي‌شود.»

سريال بر سر دوراهي,سريال نوروز 98,ميترا حجار در سريال بر سر دوراهي,عکس هاي سريال بر سر دوراهي,پشت صحنه سريال بر سر دوراهي
بازيگران و عوامل سريال «بر سر دوراهي» در پشت صحنه سريال

صحبت هايمان با کارگردان «بر سر دوراهي» سريال ويژه نوروز شبکه دو را با اين پرسش تمام مي‌کنيم؛ نوروز است و مردم حال خوش مي‌خواهند اما از لوکيشن و لباس و گريم بازيگرهايتان به نظر نمي‌رسد فضاي سريالتان خيلي شاد باشد. آيا قرار است با سريالي غمگين در ايام نوروز روبه رو باشيم؟ بهرنگ توفيقي در پاسخ مي گويد: «فضاي کارمان کمدي نيست اما به اندازه کارهاي قبلي تلخ نيست، فکر مي‌کنم بيشتر بار عاطفي و عاشقانه قصه بيشتر است تا تلخي آن.»

و اما پايان!

باد شديدي پارچه سفيدي که جلوي اتاق محل فيلمبرداري کشيده‌اند را تکان مي‌دهد. از طرف ديگر صداي گربه‌اي مي‌آيد که مي‌خواهد از روي ديوار حياط به روي سقف اتاق بپرد. چند خانه آن طرف‌تر هم کارگران مشغول کار و تبديل خانه قديمي به يک برج هستند. اتفاقات و صداهايي که هر کدام مي‌توانند مخل کار گروهي باشند که به شدت مشغول کار هستند تا سريال را به عيد برسانند.
سريالي که فيلمبرداري‌اش يک ماهي هست که شروع شده و احتمالا در روزهاي عيد هم ادامه داشته باشد. نگاه ديگري به حياط خانه قديمي مي‌اندازيم و از در سبزرنگ آن بيرون مي‌زنيم و در کوچه پس کوچه‌هاي امين حضور به دنبال آخرين نشانه‌هاي تهران قديم مي‌گرديم. نشانه‌هايي که لوکيشن سريال «بر سر دوراهي» يکي از آنها است. خانه‌اي قديمي که بودن در آن حس خوبي بهمان داده.

بيشتر بدانيد : متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

بيشتر بدانيد : نگاهي به سريال‌هاي نوروزي سال 98


منبع:khabaronline.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيگران آينه عبرت/ از ممنوع الکاري تا شراکت با بابک زنجاني + عکس

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 2)

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1)

نقد و بررسي قسمت اول فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت + عکس

سريال هاي رمضاني تلويزيون: از کشف حجاب تا دلدادگي + عکس

چگونه جان اسنو و دنريس در دنياي «بازي تاج و تخت فاميل» مي شوند؟

ترسناک ترين سريال ها، مختص عاشقان ترس و هيجان ! + عکس

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

26 سريال برتر سال 2019 بر اساس آراي IMDB

رکود کريس آنجل در برنامه «عصر جديد» زده شد ولي داوران درک نکردند!!

حميد گودرزي: در جشنواره جام جم ناراحتي من به خاطر محمدرضا گلزار نبود!!

کدام بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» در فصل 8 بايد بميرند!!

معرفي سريال هاي جديد تلويزيون براي پخش در سال 98 + عکس

بازيگران «بازي تاج و تخت» روي فرش قرمز فصل 8 سريال

سانسور صحبت هاي جنجالي مهران مديري در ويژه برنامه دورهمي + فيلم

چالش هاي يلدا قشقايي بازيگر سريال «بر سر دوراهي»

تصميم جديد بهنوش بختياري در سال جديد براي حضور در فضاي مجازي

گفت و گو با حامد سريال «برسردوراهي» + عکس

دستمزد بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» براي هر فصل و سود خالص آنها

بچه داري و استراحت: برنامه رامبد جوان براي نوروز! + عکس

جزئيات برنامه هاي نوروز 98 تلويزيون: از خندوانه و دورهمي تا عصر جديد

سانسور کردن «ابي» در عصر جديد عليخاني!! + فيلم

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

جنجال هاي جشنواره جام جم / از انصراف مديري تا حذف عادل!

عکس هاي جديد از سريال تلويزيوني «ستايش 3»

تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد

پوسترهاي فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شد + عکس

جديدترين تصاوير از سريال خنده دار نوروزي «ن. خ» سعيد آقاخاني

سکانس هاي آزار دهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد»

سکانس هاي آزاردهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس (قسمت 2)

بهاره رهنما، اکبر عبدي و ارژنگ اميرفضلي در سريال نوروزي سال 98 + تصاوير

از دورهمي و خندوانه تا صداپيشگي شهاب حسيني: برنامه هاي نوروزي

اميرحسين مدرس مجري ويژه برنامه تحويل سال شبکه 4 شد

زمان و ساعت پخش سريال هاي نوروز 98 مشخص شد

ويژه برنامه هاي تحويل سال 98 و اسامي مجريان

برترين سريال هاي سال 2018 بر اساس رتبه بندي سايت IMDB + عکس

عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

پرمعناترين و فراموش نشدني ترين ديالوگ هاي سريال «بازي تاج و تخت»

اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

شرايط و هزينه هاي حضور ستاره ها در برنامه «پنج ستاره»

چرا علي ضياء و برنامه فرمول يک، متهم به ترويج همسرآزاري شد؟!

چرا سعيد آقاخاني اين نام عجيب را براي سريال نوروزي اش انتخاب کرد؟! + عکس

سحر قريشي، بهرام رادان و ميترا حجار در سريال «رقص روي شيشه»

سير تا پياز درباره شرکت کنندگان و شيوه راي دهي در مسابقه عصر جديد

عصر جديد احسان عليخاني، کپي ناشيانه از تلنت شوهاي غربي يا ايده ايي خلاقانه؟

فراخوان قسمت نوروزي «پايتخت» براي جذب يک بازيگر خردسال

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2)