آخرین اخبار

وداع تلخ با خشايار الوند با حضور مردم و هنرمندان اخبار فرهنگي و هنري

وداع تلخ با خشايار الوند با حضور مردم و هنرمندان

  بزرگنمايي:

چه خبر - مراسم تشييع پيکر خشايار الوند برگزار شد

مراسم تشييع پيکر خشايار الوند نويسنده فيلمنامه سريال‌هاي تلويزيوني چون «قهوه تلخ»، «شب‌هاي برره» و «پايتخت» صبح امروز 11 اسفندماه با حضور جمعي از هنرمندان در خانه سينما شماره 2 واقع در وصال برگزار شد.
منوچهر شاهسواري، سيروس الوند، همايون اسعديان، سروش صحت، بهروز شعيبي، برزو ارجمند، نسرين نصرتي، مهدي فرجي، مجيد مظفري، احمد مهران فر، مجتبي جباري، مسعود ده نمکي، مسعود رايگان، مجيد زين‌العابدين مدير شبکه يک، علي مسعودي، سعيد پيردوست، عزيزالله حميدنژاد و حسين پاکدل از هنرمندان و چهره‌هايي بودند که در اين مراسم حضور يافتند.
اين مراسم با قرائت آياتي از قرآن مجيد به صورت رسمي آغاز شد.

بيشتر بدانيد : خشايار الوند، نويسنده پايتخت و قهوه تلخ درگذشت + علت فوت

روز ناگوار خانه سينما

کامران ملکي اجراي اين مراسم را بر عهده داشت، ‌ در ابتدا عنوان کرد: امروز روز سختي براي همه سينماگران و روز ناگواري براي خانه سينماست. امروز روز بد فيلمنامه‌نويسان سينماي ايران و از روزهاي ناخوشايند همه تماشاگران کارها و آثار خشايار الوند است.
ملکي ادامه داد: هيچ‌کس انتطار نداشت خشايار الوند به اين زودي ما را ترک کند. انتظار نداشتيم به عزاي کسي بنشينيم که همواره لبخند بر لب داشت و دوست داشت مردم بخندند. او در سخت‌ترين روزهاي عمرش، دوست داشت مخاطبانش لبخند بر لب داشته باشند.
در ادامه مراسم کيومرث پوراحمد کارگردان سينما در سخناني عنوان کرد: من خشايار را آنقدري نمي‌شناختم و او را بيشتر از طرف برادرش مي‌شناختم و در مراسم‌ها ديده بودم. او را بيشتر از طريق سريال پايتخت مي‌شناختم که مردم آن را مي‌ديدند و دوست داشتند.
وي ادامه داد: اقاي ملکي گفت امروز روز بدي است مگر روزهاي پيشين ما خوب بوده است. در اين سال‌ها نمي‌خنديدم چون همواره در برهه‌اي حساس بوديم. الوند به نوعي يک منافق بود که سعي مي‌کرد مردم را در اين سختي‌ها بخنداند.
پوراحمد در پايان سخنانش گفت: امروز بايد حسرت بخوريم چقدر در اين سال‌ها حسرت خورديم.

داغ رفتن الوند التيام‌پذير نيست

بابک صحرايي شاعر سخنران بعدي اين مراسم بود که در سخناني گفت: مرگ براي خود انسان رهايي و آرامش است و براي ما جامانده‌ها مصيبت است. امروز روز درگذشت مردي است که با همه آثارش لبخند را به مردم هديه کرد. اين حجم از مردمي که اينجا آمده‌اند نشان مي‌دهد که مردم هنرمندان واقعي خود را مي‌شناسند.
وي اضافه کرد: قطعا داغ رفتن الوند التيام‌پذير نيست چون جايگزيني ندارد. ما اطمينان داريم او در آغوش مهر خداوند جاي گرفته است.

الوند به معناي واقعي سلطان خنده بود

بهروز رضوي مجري راديو در اين مراسم اظهار کرد: ما داغ کسي را ديديم که سال‌هاي سال باعث و باني خنده‌هاي ما بود. شايد اين حرف را براي بسياري گفته باشند اما او واقعا سلطان خنده بود.
وي اضافه کرد: آيا کسي چهره او را بدون خنده به ياد دارد؟ در نبودش چه مي‌توان کرد جز غصه خوردن و قدر هم را دانستن. الوند در دامن سينما بزرگ شد و با همه هنرمندان قدم به قدم از کودکي راه آمد همه خاطدات خوبي با او دارند و گسي نمي‌توانند.
رضوي تصريح کرد: او امسال هم فکر مي‌کرد عيد نوروز چطور مردم را بخنداند وگرنه او مشکلي نداشت هيچ نگراني‌اي نداشت. سکته‌اش از غم و غصه نبود او از فشار کار از پا درآمد. از بس به مردم فکر کرد از فکر کردن به خود غافل ماند.
اين مجري راديو در پايان سخنانش شعري خواند و گفت: شايد اگر کسي آن وقت شب بيدار بود چنين اتفاقي رخ نمي‌داد ولي از تقدير و اجل هم نبايد غافل شد.

بيشتر بدانيد : بيوگرافي خشايار الوند، نويسنده مطرح سريال هاي طنز + عکس

همه وجود او براي شاد کردن دل مردم بود

عزت الله ضرغامي رييس اسبق صداوسيما در اين مراسم عنوان کرد: هرچه سعي کردم کلمه مرحوم را بگويم نمي‌توانم. او فردي است که هميشه لبخند بر لب داشت و تا آخرين ساعات به فکر شاد کردن دل مردم بود. هيچ کدام فکر نمي‌کرديم امروز بخواهيم او را تشيبع کنيم.
ضرغامي: همه وجود الوند براي شاد کردن دل مردم بود شايد به اين دليل که مردم بيشتر به شادماني نياز داشتند الوند به اين فکر بود و بدون ادعا اين کار را مي‌کرد.
وي ادامه داد: قرآن مي‌گويد ما همه مردگان متحرک هستيم و وقتي مي‌ميريم زنده مي‌شويم. امروز ما اينجا جمع شده ايم تا در کمال ناباوري يکي از خدمتگزاران واقعي و بدون ادعا را تشييع کنيم.
ضرغامي به ويژگي‌هاي الوند اشاره کرد و گفت: همه وجود او براي شاد کردن دل مردم بود شايد به اين دليل که مردم بيشتر به شادماني نياز داشتند الوند به اين فکر بود و بدون ادعا اين کار را مي‌کرد.
وي افرود: هيچ کاري پرثواب تر از شاد کردن دل مردم نيست. الوند يک هنرمند تمام عيار باسواد، باسليقه، با ذوق و آشنا به کار تيمي بود. ميليون‌ها نفر از مردم سال‌ها پاي کارهاي او نشستند.
ضرغامي در پايان سخنانش گفت: او خودش هم فردي اهل حال بود و خنده زيباي او هميشه بر لبانش بود. برخي را با يک من عسل هم نمي‌توان خورد اما برخي هم مثل خشايار هستند و پر از انرژي و هميشه متبسم‌اند.

او از ستون‌هاي کانون فيلمنامه‌نويسان بود

در ادامه اسفندياري از هم‌کاران فيلمنامه‌نويس الوند اظهار کرد: او از ستون‌هاي کانون فيلمنامه‌نويسان بود و فردي دلگرم‌کننده بود. خبر درگذشت او بسيار تکان دهنده بود. من از طرف کانون فيلمنامه نويسان اين اتفاق ناگوار را تسليت مي‌گويم.
در ادامه سيروس مقدم کارگردان تلويزيون پشت تريبون آمد و عنوان کرد: من نمي‌دانم چه بگويم من 10 سال با خشايار و تيم پايتخت فعاليت داشتيم و اين 10 سال فراتر از همکاري بود. ما هنوز نبودش را باور نمي‌کرديم و صبح فکر مي‌کرديم در دفتر او باز مي‌شود و او به مراسم خواهد آمد و هنوز شوکه ايم.
وي افزود: همه تلاش خشايار اين بود که خوب زندگي کند و عاشق همسر و فرزندانش بود. روز آخر خيلي سرحال، شاداب و خندان بود. او 60 صفحه اول فيلمنامه را به محسن تنابنده تحويل داد و قرار بود روز بعد کار را ادامه دهيم. ما نمي‌توانيم اين اتفاق را هضم کنيم و تنها چيزي که مي‌توانم بگويم روحيه و پشتکار خوب او بود و اينکه نسبت به مسئوليتي که قبول مي‌کرد تعهد داشت.
مقدم تصريح کرد: کسي از بين ما رفت که جانشين ندارد و يک رکن اساسي از فيلمنامه‌نويسان کشور رفت که به اوج پختگي رسيده بود. من خيلي دوست دارم امشب بخوابم و صبح بلند شوم ببينم اتفاقي نيفتاده است.

بيشتر بدانيد : آخرين عکس خشايار الوند با برادرزاده اش ماهور الوند

چرا اين فيلمنامه اينقدر ايراد دارد؟

اميرمهدي ژوله نويسنده نيز بيان کرد: پيمان قاسمخاني شب روزي که الوند فوت کرد با من تماس گرفت و گفت من خيلي از اين چيزها سر در نمي‌آورم ولي مي‌گويند خيلي از اينها که دچار ايست قلبي مي‌شوند ممکن است در پزشکي قانوني به هوش بيايند.
وي در بخش ديگر خطاب به الوند گفت: چرا اين فيلمنامه آخري که نوشتي اينقدر کوتاه بود. نمي‌توان فردي را معرفي کرد که کلي آرزو براي خانواده و خودش و کارش دارد و بعد پرده دوم قهرمان را بکشي. تو «درباره الي...» را ديدي و گفتي پاهام لرزيد از تصور آن کودک و آيا پاهايت نلرزيد که پسرت به دوستانت زنگ بزند و بگويد سلام عمو پدرم مرد. چرا اين فيلمنامه اينقدر ايراد دارد؛ مگر وقتي مي‌خواهي چنين فيلمنامه‌اي بنويسي نبايد دکتري الماني چيزي به مخاطب نشان دهي.
ژوله در بخش ديگري بيان کرد: الوند خيلي عاشق مادرش بود و مي‌گفت مادرم خيلي هواي ما را دارد.
ژوله در پايان بيان کرد: من خدمت آقاي ضرغامي ارادت دارم و تجربيات خوبي در زمان او داشتم اکنون خواسته‌اي دارم اگر تلويزيون بخواهد مراسمي براي الوند برگزار کند من و محراب و پيمان قاسمخاني ممنوع التصويريم. اميدوارم يک ترتيبي بدهند ما بتوانيم حضور داشته باشيم و دلمان اين وسط نسوزد.
اين جمله ژوله با تشويق مردم مواجه شد.

خشايار عزيز تو بردي

محسن اميريوسفي کارگردان سينما ديگر سخنران اين مراسم بود. اميريوسفي گفت: بايد گفت خشايار عزيز خداوند تو را رحمت کرده است. به خاطر لبخندهايي که برلب مردم نشاندي پس به فکر ما باش و سفارشمان بکن. بازيگر پايتخت جمله‌اي دارد که مي‌گويد من باختم بد هم باختم ولي خشايار عزيز تو بردي.
عليرضا غفاري مجري تلويزيون در اين مراسم با خواندن ابياتي از شعرها گفت: من نمي‌فهمم چرا اينقدر عمر شادي و شادي آفريني کوتاه و عمر غم دراز است.
الهام ايماني همسر الوند نيز در سخنان کوتاهي گفت: ممنون از تشريف‌فرمايي شما همانطور که خشايار دوست داشت همه چيز باشکوه برگزار شد. او حرف ناگفته‌اي داشت که مي‌خواست در جشن دنياي تصوير بيان کند اما نشد. او مي‌خواست از سه استاد خود تشکر کند اولين استادش سيروس الوند برادرش بود مهران مديري و سيروس مقدم نيز از ديگر افرادي بودند که او دوست داشت از آنها تشکر کند از شما ممنونم که او را همراهي کرديد.


سيروس الوند نيز درحالي که اشک مي‌ريخت پاي تريبون حضور يافت و اظهار کرد: خاطرم مي‌آيد او در زماني که متولد شد بسيار زيبا بود. او خيلي عاشق همسرش بود. من در زمان عروسي او به اندازه عروسي خودم لذت بردم. تصوير بعدي که در ذهنم است در اتاق احياست که چند دقيقه شوک دادن به او طول کشيد. عکس بعدي تصويري است که پارچه را از روي او کنار زدند تا من شناسايي کنم. بعد از پزشکي قانوني يک نفر وقتي فهميد او نويسنده پايتخت است از ما خواهش کرد که سنگ قبرش را بسازد و گفت با پايتخت خاطرات بسياري دارد. اين گفته اين مرد براي ما خيلي ارزشمند است.

خاطراتي براي خنده در مراسم تشييع

داريوش الوند برادر ديگر خشايار هم خاطراتي از الوند را بر زبان آورد که مردم را در مراسم تشييع او بخنداند و گفت: ما با هم بزرگ شديم و من در تمام مدت 30 سالي که ايران نبودم با او و نامه‌هايش زندگي کردم.
وي ادامه داد: خشايار رفيق، برادر من بود، محبوبيت او امروز باعث افتخار من است تا شهرت او و اميدوارم شما با دعاي خير خود بتوانيد رسالتي را که او درباره همسر و فرزندانش داشت محقق کنيد.
منوچهر شاهسواري مديرعامل خانه سينما در اين مراسم تصريح کرد: يک بهاري دلنشين، در دمدماي بهار رفت. يکي از زيبايي‌هاي زندگي براي من و بسياري از سينماگران الوند است وقتي مي‌گويم الوند از يک خانواده و اصالت حرف مي‌زنم از اين خانواده جز مهر و دوستي هيچ برنمي‌آيد. بايد بدانيم ماندگاري خانواده الوند و جوان از دست داده‌شان خشايار به ما مي‌گويد زندگي در اين خاک و بوم همچنان مقتدرانه برقرار است.
در ادامه مراسم نماز ميت بر پيکر خشايار الوند در خانه سينما برگزار شد و پس از آن وي را به سوي خانه ابدي اش در بهشت زهرا بدرقه کردند.

بيشتر بدانيد : چرا خشايار الوند از جداييش از مهران مديري خوشحال است ؟

بيشتر بدانيد : اتفاق مثبتي که خشايار الوند را ذوق زده نکرد !

بيشتر بدانيد : اميرمهدي ژوله و خشايار الوند از نوشتن قهوه تلخ مي‌گويند!


منبع: mehrnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

الناز حبيبي، نهال دشتي، محسن افشاني و همسرش در اکران «ژن خوک»

اتهام زنندگان به مايکل جکسون Michael Jackson دادگاهي مي شوند

استنباط آتيلا پسياني درباره مرگ غلامرضا تختي + عکس

افسانه پاکرو و پژمان بازغي روي پرده سينماهاي ترکيه + عکس

ابوالفضل پورعرب، نازنين بياتي و هستي مهدوي در اکران «ژن خوک»

دليل عجيب بيني هاي شکسته مجسمه هاي مصري!

نمايش تصويري متفاوت از يک جانباز در سريال لحظه گرگ و ميش + عکس

برندگان موسيقي گرمي 2019 و حضور يک ايراني بين برنده ها

ماهور الوند و امير جديدي در اکران فيلم «هت تريک» + عکس

بهنوش بختياري، افسانه پاکرو و... در اکران «بهشت گمشده»

افشاگري وزير ارتباطات درباره نظرسنجي انتخاب محبوب ترين برنامه سال صدا و سيما + عکس

بهنوش بختياري با چادر و تيپ و ظاهري متفاوت + عکس

بنيامين بهادري باز هم عزادار شد + عکس

سريال ها و بازيگران نامزد جشنواره تلويزيوني جام جم معرفي شدند

بازيگر پيشکسوت زن، به دليل آويزان شدن از درخت آسيب ديد!!

مهران مديري، محسن تنابنده و هنرمندان مشهور در مجلس ترحيم خشايار الوند + عکس

عکس يادگاري حسين محب اهري و افشين هاشمي در پشت صحنه يک فيلم

شهره لرستاني: چون زيرميزي نمي دهم جايم در تلويزيون نيست!

عمو پورنگ با دختر هندي ازدواج مي کند؟!

رضا رويگري پيشنهاد بازي در شبکه هاي خارجي را رد کرد!

دستکاري در سوال هاي مسابقه «برنده باش» و عوض شدن سوال ها روي آنتن!

توهين به مردم افغانستان در سريال «ممنوعه» به روايت الهه حصاري

سرنوشت اپيزود ويژه «پايتخت» براي نوروز 98 چه شد؟

کنايه سنگين اميرمهدي ژوله به تلويزيون و پاسخ بهنوش بختياري به آن + عکس

تختي نمي توانست همسرش را طلاق دهد پس خودکشي کرد!

ماجراي دعواي جاني دپ و امبر هرد/ آيا به جاني دپ ظلم شده؟!

بهنوش بختياري: به من راي ندهيد، راي شما ممکنه عوض بشه!

دليل توزيع عجيب فيلم «هزارپا» در شبکه نمايش خانگي

اعتراف تلخ و جسورانه بازيگر زن برنده اسکار + عکس

تفاوت درد شلاق و درد زايمان از نظر مهناز افشار!!

مسابقه پرمخاطب شبکه 3 روي ريل اشتباهات + عکس

فيلمي که نويد محمدزاده 10 سال پيش بازي کرد و امسال اکران مي شود + عکس

اولين واکنش حميد حامي به پخش تصاوير مستهجن در کنسرتش

بازيگر پيشکسوتي که حتي پول اجاره خانه اش را ندارد!!

مهران غفوريان از بازي در سريال نوروزي تا ساخت تاک شوي جديد +عکس

معرفي برگزيدگان پنجمين جشنواره جام جم در سال 97

حضور شهلا رياحي پس از سال ها در يک مراسم هنري + عکس

از محمدرضا گلزار و احسان عليخاني تا رامبد جوان در اختتاميه جشنواره جام جم + تصاوير

مجيد اخوان درگذشت + علت فوت

درگذشت ناگهاني و دردناک کارگردان و بازيگر تئاتر

فيلمي با بازي نويد محمدزاده موقتا توقيف شد + جزئيات

جنجال ها و حاشيه هاي اختتاميه جشنواره تلويزيوني جام جم + عکس

پوريا پورسرخ براي اولين بار در صحنه ي تئاتر + عکس

ماشين خاص و لاکچري جيمز باند، با قيمت 250 هزار پوند + عکس

بهنوش طباطبايي، ماهور الوند و آتيلا پسياني روي پوستر «غلامرضا تختي» + عکس

حمله تند پسر جهان پهلوان تختي به جمشيد مشايخي

حبيب الله کاووش درگذشت + علت فوت

گزارش تصويري: پرفورمنس «خط سوم» با اجراي انديشه فولادوند

تعريف و تمجيد شهره آغداشلو از بازي نويد محمدزاده

عواقب سنگين رسوايي جنسي براي کارگردان مطرح هاليوود