آخرین اخبار

ترسناک ترين و بي رحم ترين خاندان‌هاي سريال «بازي تاج و تخت» Game Of Thrones تلويزيون

ترسناک ترين و بي رحم ترين خاندان‌هاي سريال «بازي تاج و تخت» Game Of Thrones

  بزرگنمايي:

چه خبر - تاريخچه و روابط خاندان هاي سريال «بازي تاج و تخت»

داستان سريال «بازي تاج و تخت» (Game Of Thrones) ماهيتاً در مورد درگيري خاندان هاي بزرگ و شناخته شده براي بدست آوردن تخت آهنين (Iron Throne) و کشمکش ها، توطئه و رويارويي هاي نظامي آن ها در اين مسير است. در ميان اين همه خاندان ستيزه جو و بيرحم که هر کدام تاريخچه اي دراز در انجام کارهاي هولناک و خيانت هاي مشمئز کننده دارند، وايت واکرها نيز وارد عرصه شده اند که بايد پايان لشکرکشي آن ها در شمال وستروس را در فصل هشتم و پاياني سريال ديد. با وجود داستان هاي فرعي، تمرکز اصلي داستان سريال فانتزي-تاريخي «بازي تاج و تخت» بر روي اين خاندان ها، تاريخچه آن ها و روابطي که با يکديگر دارند قرار دارد.
بدون شک شما نيز کم و بيش با اين خاندان ها آشنا هستيد که هر يک براي بدست آوردن کنترل سرير آهنين تلاش مي کنند و براي اين که حتي شانسي در اين رقابت داشته باشند مجبورند از هر لحاظ خود را تقويت و قدرتمند سازند. اما اين تنها قدرت نظامي يا مالي نيست که آن ها را در اين عرصه توانمند مي سازد زيرا برخي از اين خاندان ها گذشته بسيار هولناک و تاريکي دارند و تمايلات و دسيسه هايي در آن ها ديده شده که مي توانند بسيار ترسناک باشند. به همين بهانه در ادامه اين مطلب قصد داريم شما را با بدنام ترين و بيرحم ترين خاندان هاي سريال «بازي تاج و تخت» بر اساس جناياتي که مرتکب شده اند اشاره کرده و شما را با تاريخچه آن ها آشنا سازيم. توجه داشته باشيد که اين مطلب به صورت رده بندي بوده و بيرحم ترين و بدترين خاندان رتبه اول را در اين فهرست به خود اختصاص خواهد داد.

خاندان تارگرين Targaryen: ترسناک ترين و قدرتمندترين خاندان کنوني وستروس

شايد بسياري انتظار داشته باشند که خاندان تارگرين (Targaryen) در رتبه اي پايين تر در اين فهرست قرار مي گرفت اما ما آن ها را در رتبه اول قرار داده ايم و علتش را نيز در ادامه شرح خواهيم داد. تارگرين ها براي بيش از 300 سال بر وستروس حکومت کرده اند و شهرتي ترسناک در اين مدت بدست آورده اند. برخي از پادشاهان اين خاندان براي مردم خود بسيار ترسناک بوده و دست به جنايات هولناکي زده اند که نمونه آخر آن ها آيريس تارگرين دوم بوده که دشمنان و دوستانش را پس از ديوانه شدن با آتش وحشي سوزانده است.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان تارگرين Targaryen

اکنون اما نفر اصلي اين خاندان نابود شده، دينريس تارگرين است که اگر چه ظاهراً ديوانه به نظر نمي رسد اما بايد به ياد داشته باشيد که او سه اژدها در کنترل خود دارد (که البته يکي از آن ها اکنون در اختيار وايت واکرهاست). به همين دليل تارگرين ها ترسناک ترين و قدرتمندترين خاندان کنوني وستروس هستند که هر کس با آن ها روبرو شود صدمات جبران ناپذيري متحمل خواهد شد.

خاندان بولتون Bolton

خاندان بولتون (Bolton) از آن دسته خانواده هايي در سريال «بازي تاج و تخت» بود که ظاهراً قدرت بسيار محدودي داشت و کمتر به آن پرداخته شد اما وقتي پاي ترسناک بودن و انجام کارهاي هولناک به ميان بيايد کمتر خانواده اي در وستروس به پاي اين خانواده خواهد رسيد. اين خاندان در شمال کشور ساکن بوده و رهبري آن را يک مرد ترسناک و خائن به نام روس بولتون بر عهده داشت که بعدها توسط پسر خودش، رمزي بولتون، که بدون شک بيرحم ترين و سنگدل ترين شخصيت داستان سريال (شايد در کنار جافري برثيون) بود، کشته شد.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان بولتون Bolton

روس بولتون مردي آرام و کم حرف با چشماني روشن و موهايي تيره اما با شخصيتي شيطاني بود که خيانت چند باره او به خاندان استارک را شاهد بوديم. يکي از چيزهايي که بر ترسناک بودن اين خاندان مي افزود، پرچم اين خاندان بود که يک مرد پوست کنده شده را نشان مي داد و در واقع اين خاندان دشمنان خود را زنده زنده پوست مي کندند. شايد آن ها از همان ابتدا و قبل از کشته شدن روس و رمزي نيز توانايي رقابت براي بدست آوردن تخت حکومت وستروس را نداشتند اما به خاطر خيانت ها و شکنجه هايي که انجام مي دادند از ترسناک ترين خاندان هاي داستان «بازي تاج و تخت» به شمار مي آيند. فراموش نکنيم که اين خاندان با استارک ها چه کرد.

خاندان لنيستر Lannister

خاندان لنيستر (Lannister) نيز در اين رده بندي قدرت و ترسناکي بالايي دارند. تايوين لنيستر ترسناک ترين و مشهورترين شخصيت اين خاندان بود، مردي که يک خاندان شناخته شده و نجيب زاده را به کلي نابود کرده و در مورد اين نابودي نيز آهنگي ساخته بود. اين آهنگ به عنوان نماد خاندان لنيستر به کار رفته و در مواردي براي ارعاب رقبا مورد استفاده قرار مي گرفت.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان لنيستر Lannister

فرزندان تايوين نيز به اندازه کافي ترسناک هستند: جيمي لنيستر که عليرغم از دست دادن يکي از دست هايش هنوز هم بهترين شمشيرزن وستروس است؛ تيريون که از هوشي فوق العاده براي شکست دادن دشمنانش برخوردار است و حتي پدرش را نيز به قتل رسند و در نهايت، سرسي که ديگر نياز به توصيف ندارد. لنيسترها گذشته ترسناکي دارند و اعتبار کنوني خود را در نتيجه همين گذشته هولناک و اعمال ترسناکي که انجام داده اند به دست آورده اند.

خاندان کليگين Clegane

خاندان کليگين (Clegane) نيز يکي از خاندان هاي کمتر مورد توجه قرار گرفته در سريال «بازي تاج و تخت» است که قدرت آن ها ناديده گرفته شده است. اگر چه سندور و گرگور کليگين شخصيت هاي برجسته اي در وستروس به شمار نمي آيند اما کوهستان و سگ شکاري (لقب اين دو برادر) نشان از ترسناک بودن آن ها دارد. کوهستان نزديک به 2٫5 متر بلنداي قامت دارد و عادت او در مبارزاتش اين است که جمجمه حريفانش را خرد مي کند و يکي از بهترين جنگجوياني است که وستروس به چشم خود ديده.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان کليگين Clegane

علاوه بر اين، او ذره اي ترحم يا وجدان ندارد و جان انسان هاي بيگناه بسياري را گرفته است. سندور نيز وضعيت بهتري ندارد و با صورت نيم سوخته اش از شخصتي هاي ترسناک داستان به شمار مي آيد. اگر چه اين خاندان به تنهايي قدرت قابل توجهي ندارد اما در صورتي که با خاندان ديگري متحد شوند ائتلاف ترسناکي را تشکيل خواهند داد.

خاندان تايرل Tyrell

خاندان تايرل (Tyrell) در نگاه اول ترسناک به نظر نمي رسند. اين خاندان براي مدت طولاني توسط اولنا رهبري مي شد که در نگاه اول پيرزني بي آزار و آرام به نظر مي رسيد، حتي نوادگانش نيز ترسناک به نظر نمي رسيدند اما واقعيت اين است که پس از شناخت نسبي از اين خانواده و ذهن قوي و دسيسه گري که دارند به قدرت واقعي آن ها پي مي بريم. مارجري تايرل قدرت افسونگري و تحت تاثير قرار دادن اطرافيانش را از مادربزرگش به ارث برده بود و همچنين خصيصه دورويي و بدبيني اش را.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان تايرل Tyrell

بدين ترتيب او به اندازه بسياري از شخصيت هاي اصلي خاندان تايرل ترسناک بود هر چند به پاي مادربزرگش نمي رسيد، پيرزني که با نقشه هاي ظريف و پيچيده اش بسياري را به سوي مرگ روانه مي کرد بدون اينکه کوچکترين ردي از نقشش در اين ماجرا باقي بماند. قدرت اين پيرزن از قدرت شمشير بسياري از جنگجويان شناخته شده وستروس نيز بيشتر بود.

خاندان گريجوي Greyjoy

خاندان گريجوي (Greyjoy) خانداني هستند که مي توان آن ها را با دزدان دريايي مقايسه کرد. اين خاندان در آيرون آيلندز زندگي کرده و اولين نفري از اين خاندان که به تماشاگران سريال «بازي تاج و تخت» معرفي شد ثيون گريجوي بود. در ابتدا او شخصيتي دوست داشتني به نظر مي رسيد اما پس از خيانت به استارک ها و پس از آشنا شدن با خواهرش، پدرش و بدتر از همه، عمويش يورون، متوجه مي شويم که با خانداني بسيار ترسناک و بيرحم مواجهيم که در صورت لزوم براحتي متحدانشان را مي فروشند.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان گريجوي Greyjoy

بدون شک يورون بدترين چهره اين خانواده در داستان است. در داستان کتاب هاي جورج آر آر مارتين، او زبان تمامي نزديکان و سربازانش را قطع مي کند تا نتوانند چيزي از رازهاي او به ديگران بگويند و گفته مي شود که رفتاري بسيار هولناک با برادرانش داشته است. يورون يکي ديگر از شخصيت هاي مخوف «بازي تاج و تخت» است که کمتر کسي در وستروس دوست دارد با او روبرو شود.

خاندان مارتل Martell

اگر چه در داستان سريال «بازي تاج و تخت» بسياري از اعضاي خاندان مارتل (Martell) کشته مي شوند اما بسياري از آن ها در کتاب هاي مارتين زنده هستند. در روزگار خود آن ها يکي از ترسناک ترين خاندان هاي داستان بودند. رهبر اين خاندان دوران مارتل بود که شخصيتي ضعيف و منفعل به نظر مي رسيد اما خيلي زود متوجه شديم که اصلاً اينطور نيست.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان مارتل Martell

برادرش اوبرين گذشته اي تاريک در مسموم کردن مخالفانش داشته و تمامي 8 دختر او نيز مبارزاني ماهر و بيرحم بودند. روبرو شدن با خانواده اوبرين در ميدان نبرد بدون شک پاياني دردناک براي فرد در پي دارد. فراموش نکنيم که تنها دليل شکست اوبرين در نبرد با کوهستان فقط به اين دليل بود که غفلت کرده و احساساتش بر او غلبه کرد.

خاندان مورمونت Mormont

يکي ديگر از خاندان هاي کمتر شناخته شده که در شمال وستروس حکومت مي کنند خاندان مورمونت (Mormont) است که البته دوست داشتني تر از خاندان بولتون هستند. زنان اين خاندان بيشتر از مردانشان ترسناک هستند. اگر چه اطلاعات بسيار کمي در مورد اين خاندان در داستان «بازي تاج و تخت» ارائه شده و به ندرت به آن ها پرداخته مي شود اما همه مي دانيم که زنان اين خاندان بسيار ترسناک و قدرتمند هستند.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان مورمونت Mormont

در دنيايي که زنان ياد مي گيرند منفعل باشند و به کارهاي زنانه خود بپردازند، زنان خاندان مورمونت اين سنت ها را ناديده گرفته و راه خود را براي مبارزه در کنار استارک ها باز مي کنند. رفتار اخير آن ها در همکاري با جان اسنو، عليرغم کم کاري ها و خيانت هاي گذشته، يکي از بهترين خبرهايي بود که در فصل گذشته سريال شاهد بوديم.

خاندان بيليش Baelish

خاندان بيليش (Baelish) خيلي دير وارد رقابت بر سر تاج و تخت شد، خانداني که ترسناک ترين چهره آن پتير بيليش بود (با آن لهجه دوست داشتني اما ذهن شيطاني اش) و شخصيتي بسيار ترسناک داشت. شايد اگر لرد بيليش در اين خانواده نبود، خاندان بيليش در ميان خاندان هاي ترسناک داستان جايي نداشت. او جنگجوي قابلي نيست و در نگاه اول تاثيري بر روي مخاطب و شخصيت مقابلش ندارد اما چيزي که ليتل فينگر را به يکي از ترسناک ترين چهره هاي داستان تبديل مي کند بازي است که در ذهنش مي گذرد و البته نداشتن ذره اي وجدان.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان بيليش Baelish

او بسيار خودخواه است و براي موفقيت خودش دست به هر کاري مي زند، با انگيزه هايي دست نيافتني و بدون ذره اي اهميت به زندگي کساني که در اطرافش هستند. او حتي ذره اي به خاطر فريب داردن و قتل ليسا تالي، زني که عاشق او بود، احساس گناه و پشيماني نداشت و البته در نهايت به خاطر دسيسه چيني هاي بي پايانش توسط دختران استارک کشته شد.

خاندان برثيون Baratheon

خاندان برثيون (Baratheon) را بايد بي خطرترين خاندان داستان «بازي تاج و تخت» دانست. رنلي برثيون اگر چه شخصيتي مسحور کننده داشت اما نمي توان او راچهره اي ترسناک دانست اما استنيس و رابرت برثيون چهره هاي ترسناکي بودند که گاه دست به کارهاي هولناک مي زدند. استنيس برثيون چنان بدبين و درگير اجراي عدالت بود که براي رسيدن به اين منظور خود دست به هر کاري مي زد، اگر چه در نهايت با اغواهاي ميليساندر به بيراهه کشيده شد و حتي دختر دوست داشتني خود را در آتش سوزاند.

Game Of Thrones,بازي تاج و تخت,درگيري خاندان هاي بزرگ در بازي تاج و تخت,بي رحم ترين خاندان ها
خاندان برثيون Baratheon

رابرت برثيون نيز در دوران خود يک جنگجوي بسيار قدرتمند بود و با چکشي در دست توانست ريگر تارگرين را شکست دهد. اگر چه اين خاندان در سال هاي اخير داستان بخش زيادي از قدرت و شخصيت هاي اصلي خود را از دست دادند اما در روزگاري که در قدرت قرار داشتند خانواده قدرتمندي به شمار مي آمدند. جافري برثيون بدون شک شرورترين چهره اين خانواده بود.

بيشتر بدانيد : حقايق جالب درباره سريال «بازي تاج و تخت» که نمي دانستيد!!

بيشتر بدانيد : 7 شخصيت خبيث سريال بازي تاج و تخت که از شکنجه شدن آنها لذت مي بريم!

بيشتر بدانيد : با شخصيت‎هاي سريال بازي تاج و تخت آشنا شويد!

بيشتر بدانيد : 10 صحنه غيرمنتظره و غم انگيز در سريال «بازي تاج و تخت»


منبع: rooziato.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيگران آينه عبرت/ از ممنوع الکاري تا شراکت با بابک زنجاني + عکس

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 2)

نکات کليدي سريال بازي تاج و تخت براي درک اتفاقات فصل هشتم ( قسمت 1)

نقد و بررسي قسمت اول فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت + عکس

سريال هاي رمضاني تلويزيون: از کشف حجاب تا دلدادگي + عکس

چگونه جان اسنو و دنريس در دنياي «بازي تاج و تخت فاميل» مي شوند؟

ترسناک ترين سريال ها، مختص عاشقان ترس و هيجان ! + عکس

سوالات مهم و بي جواب در مورد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت»

26 سريال برتر سال 2019 بر اساس آراي IMDB

رکود کريس آنجل در برنامه «عصر جديد» زده شد ولي داوران درک نکردند!!

حميد گودرزي: در جشنواره جام جم ناراحتي من به خاطر محمدرضا گلزار نبود!!

کدام بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» در فصل 8 بايد بميرند!!

معرفي سريال هاي جديد تلويزيون براي پخش در سال 98 + عکس

بازيگران «بازي تاج و تخت» روي فرش قرمز فصل 8 سريال

سانسور صحبت هاي جنجالي مهران مديري در ويژه برنامه دورهمي + فيلم

چالش هاي يلدا قشقايي بازيگر سريال «بر سر دوراهي»

تصميم جديد بهنوش بختياري در سال جديد براي حضور در فضاي مجازي

گفت و گو با حامد سريال «برسردوراهي» + عکس

دستمزد بازيگران سريال «بازي تاج و تخت» براي هر فصل و سود خالص آنها

بچه داري و استراحت: برنامه رامبد جوان براي نوروز! + عکس

جزئيات برنامه هاي نوروز 98 تلويزيون: از خندوانه و دورهمي تا عصر جديد

سانسور کردن «ابي» در عصر جديد عليخاني!! + فيلم

گزارشي از پشت صحنه سريال «بر سر دوراهي» + عکس جديد

جنجال هاي جشنواره جام جم / از انصراف مديري تا حذف عادل!

عکس هاي جديد از سريال تلويزيوني «ستايش 3»

تريلر جديد فصل هشتم سريال بازي تاج و تخت Game of Thrones

هر آنچه مي خواهيد درباره برنامه هاي نوروز تلويزيون 98 بدانيد

پوسترهاي فصل هشتم «بازي تاج و تخت» منتشر شد + عکس

جديدترين تصاوير از سريال خنده دار نوروزي «ن. خ» سعيد آقاخاني

سکانس هاي آزار دهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس

نگاهي به 3 سريال نوروزي «ن.خ»، «بر سر دوراهي» و «زوج و فرد»

سکانس هاي آزاردهنده «تاج و تخت» که براي بازيگران نيز دردناک بود! + عکس (قسمت 2)

بهاره رهنما، اکبر عبدي و ارژنگ اميرفضلي در سريال نوروزي سال 98 + تصاوير

از دورهمي و خندوانه تا صداپيشگي شهاب حسيني: برنامه هاي نوروزي

اميرحسين مدرس مجري ويژه برنامه تحويل سال شبکه 4 شد

زمان و ساعت پخش سريال هاي نوروز 98 مشخص شد

ويژه برنامه هاي تحويل سال 98 و اسامي مجريان

برترين سريال هاي سال 2018 بر اساس رتبه بندي سايت IMDB + عکس

عکس ها و توضيحات مهراوه شريفي نيا از بازي در سريال نوروزي

متفاوت ترين نقشي که شهين تسليمي بازي کرده + عکس

پرمعناترين و فراموش نشدني ترين ديالوگ هاي سريال «بازي تاج و تخت»

اولين عکس هاي ميترا حجار در سريال نوروزي «بر سر دوراهي»

شرايط و هزينه هاي حضور ستاره ها در برنامه «پنج ستاره»

چرا علي ضياء و برنامه فرمول يک، متهم به ترويج همسرآزاري شد؟!

چرا سعيد آقاخاني اين نام عجيب را براي سريال نوروزي اش انتخاب کرد؟! + عکس

سحر قريشي، بهرام رادان و ميترا حجار در سريال «رقص روي شيشه»

سير تا پياز درباره شرکت کنندگان و شيوه راي دهي در مسابقه عصر جديد

عصر جديد احسان عليخاني، کپي ناشيانه از تلنت شوهاي غربي يا ايده ايي خلاقانه؟

فراخوان قسمت نوروزي «پايتخت» براي جذب يک بازيگر خردسال

با نبرد وينترفل، خونين ترين و بزرگترين نبرد فصل پاياني سريال «بازي تاج و تخت» آشنا شويد(قسمت 2)