آخرین اخبار


رهبر انقلاب:نمي شود در يک دهه همه‌کاره کشور و در دهه بعد، مخالف‌خوان کشور شد سياسي

رهبر انقلاب:نمي شود در يک دهه همه‌کاره کشور و در دهه بعد، مخالف‌خوان کشور شد

  بزرگنمايي:

چه خبر - رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با مسئولان و اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در سراسر کشور فرمودند:

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تلاش بي‌وقفه امريکا براي شبهه‌پراکني و گرفتن «اميد و اعتماد به نفس ملت»، از همراهي خواسته يا ناخواسته برخي افراد با اهداف دشمن به شدت انتقاد کردند و با يادآوري تحليلها و تبليغات پوچ چهل ساله دشمن درباره شکست يا تضعيف جمهوري اسلامي تأکيد کردند: به فضل الهي و با اتکا به هوشياري و ايستادگي مردم، همچون گذشته بيني دشمنان را به خاک مي ماليم و با تلاش مضاعف مسئولان براي حل مشکلات معيشتي و اقتصادي مردم، راه پيشرفت و سرافرازي را با اقتدار ادامه خواهيم داد.
رهبر انقلاب اسلامي با تبريک سالروز ميلاد حضرت امام حسن عسکري عليه‌السلام و گراميداشت سالگرد حماسه مردمي نهم دي سال 1388، از «تبليغ» به عنوان مهمترين وظيفه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي ياد کردند و با اشاره به ريشه قرآني تبليغ گفتند: در اسلام تبليغ به معناي «رساندن صادقانه، صميمانه، مسئولانه و امانت‌دارانه يک پيام به افکار عمومي بمنظور تفاهم با مردم» است تا آنان با احساس مسئوليت به سمت يک هدف والا سوق داده شوند و حرکت کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: تبليغ در اسلام کاملاً در جهت مخالف با *پروپاگانداي غربي‌ها است که با هدف رسيدن به پول و قدرت انجام مي شود و در آن فريب افکار عمومي، دروغگويي و بازيگري نيز جايز است.

*تبليغات سياسي يا پروپاگاند Propagande يا پروپاگاندا Propaganda:گونه‌اي ارتباط است که در آن، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار براي بسيج افکار عمومي از طريق تبليغات سياسي پخش و فرستاده مي‌شود.[2] تبليغات سياسي شکلي از ارتباط است که هدف آن نفوذ بر گرايش يک جمع يا جماعت به موضع و دليل دلخواه مبلغ سياسي است. پروپاگاندا برخلاف تهيه اطلاعات غير جانبدارانه، در اصلي‌ترين معناي خود، دادن اطلاعات با هدف نفوذ بر مخاطب است. در اين راستا، اغلب اوقات، واقعيت‌ها به طور گزينشي بيان و بازنمايي مي‌شوند (درحالي که نادرستي آن برگوينده روشن و آشکار است) تا از سوي مخاطب، واکنش و رفتاري احساسي و نه آگاهانه و خردمندانه سربزند. نتيجه اين امر، تغيير گرايش دلخواه به سوي هدفي است که براي مخاطب هدف گيري شده و به منظور پيشبرد يک برنامه سياسي، درنظرگرفته شده است. افزون براين، پروپاگاندا مي‌تواند در شکل يک نبرد و جنگ‌افروزي سياسي نيز تلقي شود.

ايشان، دادن اميدو اعتماد به نفس به مردم و *تبيين فرصت ها و تهديدها و شناساندن دوست و دشمن را از الزامات تبليغ در اسلام دانستند و خاطرنشان کردند: امروز مهمترين هدف جنگ نرم دشمن، گرفتن اميد و اعتماد به نفسِ ملت ايران است.

* تبيين:توضيح دادن و روشن کردن.

رهبر انقلاب اسلامي، تبليغ را همانند عرصه هاي اقتصادي، سياسي، فرهنگي يک ميدان جنگ توصيف کردند و گفتند: برخي از اينکه گفته شود جنگ تبليغاتي يا جنگ اقتصادي و فرهنگي، خوششان نمي آيد و مي گويند بايد از صلح صحبت کرد، در حالي‌که جنگ دشمن با ملت ايران، در عرصه هاي مختلف يک واقعيت است و اگر ما از اين واقعيت غافل باشيم، طرف مقابل هوشيار و مراقب است و طراحي خود را به پيش مي برد.البته امروز جنگ، جنگ نظامي نيست زيرا آنها جنگ نظامي نمي کنند و غلط هم مي کنند اگر بخواهند جنگ نظامي کنند.
ايشان جنگ نرم دشمن را خطرناک‌تر از جنگ نظامي خواندند و در بيان علت اصلي دشمني با نظام اسلامي افزودند: انقلاب اسلامي در طول چهل سال گذشته، ساختار و فرمول غلط قدرت حاکم بر دنيا را تغيير و نشان داده است که يک ملت مي تواند نه سلطه‌گر باشد و نه سلطه‌پذير، نه زور بگويد و نه زير بار هيچ زورگويي برود.
رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري انواع توطئه ها و فشارها اعم از جنگ و تحريم، تهديد و تهمت، نفوذ و ايجاد اختلاف داخلي براي مقابله با ملت ايران گفتند: ملت ايران چهل سال مقتدرانه ايستادگي کرده و توانسته است بر همه اين توطئه ها فائق آيد و از هفت‌خواني عبور کند که ديگر ملت‌ها از يک‌خوان آن نيز نتوانستند عبور کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به سرنوشت بيداري اسلامي در برخي کشورهاي عربي و شمال افريقا که منجر به فتنه و جنگ داخلي و اختلافات مذهبيو قومي شد، خاطرنشان کردند: ملت ايران از همه اين مراحل با سربلندي و اقتدار عبور کرد و مقايسه ميان جمهوري اسلامي و سرنوشت بيداري اسلامي در برخي کشورها، مقايسه اي عبرت آموز است.
ايشان با تأکيد بر استمرار دشمني ها با ملت ايران، گفتند: مهم اين است که در هر دوره اي طراحي و نقشه دشمن در عرصه هاي مختلف را بفهميم و براساس آن، پيشگيري، دفاع خوب يا حمله پيش دستانه انجام دهيم.
رهبر انقلاب اسلامي، مهمترين طراحي جبهه مقابل در مقطع فعلي را نااميد کردن مردم به آينده و گرفتن اعتماد به نفس آنان از طريق بزرگنمايي مشکلات و ضعف ها و کاستي ها دانستند و افزودند: امروز در فضاي مجازي، هزاران توپخانه در حال شليک به سمت ملت ايران است و اگر گفته مي شود بايد مراقب فضاي مجازي بود از اين جهت است که دشمن نتواند از اين فضا براي هدف قرار دادن هويت و موجوديت ملت و نظام اسلامي استفاده کند.
حضرت آيت الله خامنه اي، «انتشار آمارهاي بي پايه، ادعاهاي دروغ، تخريب چهره هاي مورد قبول مردم و انکار موفقيت هاي انقلاب اسلامي» را بخشهايي از اقدامات در فضاي مجازي براي بدبين کردن مردم بويژه جوانان و نوجوانان دانستند و خاطرنشان کردند: متأسفانه برخي افراد بي تقوا در داخلبا متهم کردن افراد و دستگاهها و تلاش براي صحيح جلوه دادن دروغ‌هاي شاخدار بيگانگان، همان کار دشمن را انجام مي دهند.
ايشان افزودند: اين افراد بجاي آنکهسياست خود را «ديني» کنند، براي رسيدن به اهداف پَست و حقير سياسي، دين خود را با سياسي کاري همراه کرده اند. اين افراد، بي ملاحظه و بدون در نظر گرفتن خدا و دين و انصاف، در جهت اهداف دشمن سخن مي گويند و به قيمت نااميد کردن مردم و نسل جوان، دشمن را شاد مي کنند.
کساني که ديروز همه امکانات کشور در اختيار آنها بود و کساني که امروز همه امکانات مديريتي کشور را در اختيار دارند، حق ندارندنقش *اپوزيسيون بازي کنند و عليه کشور سخن بگويند بلکه بايد پاسخگو باشند، ضمن آنکه مردم آگاه هستند و اينگونه رفتارها در آنان تأثيرگذار نخواهد بود.

*اپوزيسيون يا مخالفان دولت: در اصطلاح سياست به مجموعه افراد و نهادهاي مخالف اصل نظام سياسي گفته مي‌شود که در صدد براندازي نظام حاکم مي‌باشند. اين به ضرورت معني مخالفت با اصل نظام حکومت نيست، بلکه ممکن است به مخالفت با آن بخش که دولت را در دست دارد تنزل کند. مثال اين واژه در نظام‌هاي پارلماني در مورد گروه‌هاي مخالف دولت يا در مورد گروهي از جامعه که با سياست‌هاي دولت موافق نباشند به کار برده مي‌شود. ريشه لاتين کلمه (Opposite) به معناي ضد از کلمه اپوزيسيون مي‌باشد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به خدمات مهم همه مديران جمهوري اسلامي از ابتدا تاکنون، تأکيد کردند: البته در کنار اين خدمات، صدماتي هم بوده است که بايد از خدمات سپاسگزاري شود و صدمات هم مورد نقد منصفانه و مسئولانه و عاقلانه قرار گيرند نه نقد همراه با فحاشي و تهمت، چراکه نقد و نقدپذيري واجب است اما تهمت و لجن پراکني حرام است.
ايشان خاطرنشان کردند: اينکه فردي مکرر، دستگاهها يا قواي مختلف را مورد حمله و تهمت قرار دهد، هنر نيست زيرا هر کودکي مي تواند با يک سنگ، شيشه اي را بشکند، هنر آن است که انسان خدا را در نظر داشته باشد و منطقي حرف بزند و از سخن گفتن براي هواي نفس و جهات شخصي و دستيابي به قدرت پرهيز کند چرا که خداوند بابت هر سخني از انسان سؤال و مؤاخذه خواهد کرد.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه «انقلابي‌نمايي» غير از «انقلابي‌گري» است، گفتند: انقلابي گري کار سختي است زيرا پايبندي و تدين لازم دارد و نمي شود که انسان در يک دهه همه‌کاره کشور باشد و در دهه بعد، تبديل به مخالف‌خوان کشور شود. روز نهم دي با آن عظمت، روز پاسخ ملت به چنين بازيهايي و دفاع از ارزشهاي انقلاب و دين بود که البته امروز هم بحث پايداري بر ارزشها وجود دارد. در آن زمان در دفاع از انتخابات ايستادگي کرديم و همانگونه که اعلام کردم و با وجود فشارها، زير بار ابطال انتخابات نرفتم.
رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري سخنان حکيمانه امام خميني(ره) مبني بر اينکه «ميزان حال فعلي افراد است» خاطرنشان کردند: همه بايد مراقب باشيم زيرا هيچکس ضمانت درست‌ماندن تا لحظه مرگ را ندارد.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان وظيفه مهم دستگاههاي تبليغاتي و رسانه‌ها را در پاسخگويي به شبهات ايجاد شده از جانب دشمن خاطرنشان کردند و افزودند: نبايد جوان ما احساس گيجي و حيرت کند و بايد شبهات را برطرف و ذهنها را قانع و آسوده کرد.
ايشان بزرگنمايي رسانه هاي دشمنان درباره ميزان مخاطبان را همچون وعده هاي آنان درباره *اضمحلال جمهوري اسلامي، پوچ و دروغ خواندند و افزودند: روز اول انقلاب گفتند نظام اسلامي شش ماه بيشتر دوام نمي‌آورد، در پايان شش ماه گفتند دو سال، و بعد هم مدام اين تحليلهاي بي اساس را تکرار کردند اما بعد از 40 سال جمهوري اسلامي به حيات طيبه خود ادامه مي دهد.

*اضمحلال:نابودي، از هم پاشيدن، نيست شدن.


حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: همه بدانند در اين مرحله نيز امريکاي جنايتکار و همدستان او را به فضل الهي زمين‌گير خواهيم کرد.
ايشان رژيم ايالات متحده امريکا را از فاسدترين و ظالم ترين حکومت هاي دنيا برشمردند و افزودند: حمايت اين رژيم از داعش و تروريست هاي تکفيري، همدستي با حکومت هاي ظالم و ديکتاتور همچون آل سعود و حمايت از جنايتکاران صهيونيست و جنايتکاراني که هر روز در يمن مردم را به خاک و خون مي کشند، نمونه هايي است که ماهيت پليد و فاسد رژيم امريکا را نشان مي دهد.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تبعيض نژادي حاکم بر امريکا و سيستم قضايي اين کشور گفتند: با وجود اين مشکلات و ايرادهاي مبنايي، آنها دستگاه قضايي ديگر کشورها از جمله دستگاه قضايي متدين ايران را متهم مي کنند.البته دستگاه قضايي ما بدون ايراد نيست و بنده از اشکالات قوه قضاييه و قوه مجريه بي اطلاع نيستم اما بايد نقاط مثبت و منفي را در کنار هم ديد و نبايد همه را با يک چوب راند.
حضرت آيت الله خامنه اي هزينه هاي فراوان و طرحهاي پيچيده امريکا را براي ايجاد اختلاف سياسي، مذهبي، قومي و زباني در ايران، بي فايده و شکست خورده دانستند و افزودند: به اذن الهي ملت ايران و نظام اسلامي در همه عرصه ها امريکا را مأيوس خواهند کرد.
رهبر انقلاب اسلامي با مقايسه ريگان از رؤساي جمهور سابق امريکا با رئيس جمهور فعلي اين کشور گفتند: ريگان از اين فرد فعلي هم هنرپيشه‌تر بودو هم قوي‌تر و البته عاقل‌تر، و عملاً هم عليه مردم ايران اقدام کرد و هواپيماي مسافربري ما را زد، اما اکنون در درگاه عذاب الهي مؤاخذه مي شود و جمهوري اسلامي با اقتدار افزون‌تر به رشد و پيشرفت ادامه مي دهد.
حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: اين مسير در دوره رئيس جمهور فعلي امريکا هم ادامه خواهد داشت و داغ از ميدان خارج شدن يا ضعيف شدن جمهوري اسلامي بر دل اينها هم باقي خواهد ماند. البته بعضي مقامات امريکايي با نرمش هاي ظاهري و پوشاندن دست چدني خود با دستکش مخملي، توانستند در برهه اي سر بعضي از ما را گرم کنند اما زود رسوا شدند و امروز حقيقت نيات پليد امريکا در قبال اسلام و جمهوري اسلامي کاملاً آشکار شده است.
رهبر انقلاب در بخش پاياني سخنانشان، اقتصاد درون زا و مقاومتي را علاج ابزار اصلي دشمن يعني تحريم برشمردند و افزودند: مسئولان اقتصاد مقاومتي را جدي بگيرند و به، به زبان آوردن آن اکتفا نکنند و متوجه باشند که اقتصاد مقاومتي با واردات بي رويه و ضعف توليد داخلي نمي‌سازد.
ايشان با تأکيد بر خريد اقلام مورد نياز دستگاهها از توليدات داخلي، مردم را به اقبال جدي به محصولات داخلي توصيه کردند و افزودند: اينها باطل السحر دشمن است، البته نياز به زمان دارد و ممکن است در شش ماه يا يک سال جواب ندهد، اما تنها علاج واقعي است.
حضرت آيت الله خامنه اي هوشياري در مقابل روشهاي مختلف دشمن از جمله نفوذ در دستگاههاي تصميم‌ساز و تصميم‌گير را کاملاً ضروري خواندند و گفتند: بايد نقشه دشمن را درک کرد و چاپلوسي، ابراز محبتها و ارادتها و دعوت او براي دست دادن و گفتگو را جدي نگرفت.
سخن پاياني رهبر انقلاب اين جمله بود: اگر اين موارد را رعايت کنيم جمهوري اسلامي به حرکت رو به جلو ادامه مي دهد و مشکلاتي نظير تورم، رکود و مشکلات معيشتي و اقتصادي مردم که بنده از آنها مطلع هستم با همت و تلاش مسئولان قابل رفع است و خداوند گره ها را باز خواهد کرد.
پيش از سخنان رهبر معظم انقلاب، آيت‌الله جنتي رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در گزارشي با اشاره به مسئوليت اين شورا در برگزاري مراسم‌ها، گفت: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي متعلق به همه مردم است و تلاش مي‌کند بدون وابستگي به جريانهاي سياسي، در همه برنامه‌ها، شعارها و قطعنامه‌هاي خود، انقلابي و مردمي عمل کند.
آيت‌الله جنتي حماسه 9 دي را يوم‌الله و معجزه الهي دانست و با بيان اينکه مردم انقلابي ايران قريب 40 سال در صحنه حاضر بوده‌اند، افزود: براي بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب و برگزاري مراسمي باشکوه از ظرفيت همه نيروهاي انقلاب استفاده خواهيم کرد.


منبع:farsnews.com
ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

در کنفرانس والداي روسيه با عنوان «روسيه در خاورميانه، بازيگري در همه حوزه‌ها» چه گذشت؟

درخواست تعدادي از نمايندگان پيرامون استعفاي وزاري راه و کار

برخورد قاطعانه دادستاني تهران با مجرمان حوزه ارز

ناطق نوري:احزاب امروز قبيله هستند نه حزب

اتحاد قواي سه گانه براي تحقق عدالت در کشور

ناطق نوري:احزاب امروز قبيله هستند نه حزب

مقام معظم رهبري: در زمينه عدالت اقرار مي کنيم که عقب مانده ايم

احمدي نژاد؛ اپوزيسوني است که آتش تفرقه مي افزايد

سهم احمدي نژاد در پرداخت بدهي زنجاني

در اجلاس امنيتي مونيخ چه گذشت؟

سردار صفوي:ايران بايد هزينه‌هايي را که در سوريه کرده، برگرداند

زمزمه هايي از خداحافظي آيت الله جنتي با امامت جمعه

مطهري: مسئولان حصر را رفع نکنند اعتراضاتمان را شروع مي کنيم

خاتمي: ميانگين حقوق طلبه، 600 هزار تومان است

درگيري لفظي دو نماينده در صحن علني مجلس

بستري شدن آيت‌الله شاه آبادي در بخش مراقبت هاي ويژه

وقتي محمود احمدي نژاد هرچه به دهانش مي آيد را مي گويد!

همه جريان ها و گروه هاي مختلف در آيين نامه جديد حق اعتراض دارند

ابطحي: جاسوس آمريکايي چطور به منزل سيدامامي مي رفت؟

بزرگ‌ترين فسادهاي مالي از 71 تا 96 + فيلم

حضور بقايي در دادگاه/ اين خبر در حال تکميل است

فرزند احمد توکلي درگذشت

جريان اصلاحات به کدام سو مي رود؟

اداي احترام روحاني به گاندي

بيانيه ستاد حقوق بشر پيرامون خودکشي «کاووس سيد امامي»

ولايتي: مهم ترين مشکل منطقه خاورميانه آمريکا است

واکنش تند علم‌الهدي به پيشنهاد رفراندوم روحاني

بيانيه ستاد حقوق بشر در پاسخ به فضاسازي‌هاي وسيع و خصمانه عليه ايران درباره خودکشي سيد امامي

خاتمي: مطهري، دور بعد تاييد صلاحيت نمي‌شود

روحاني: لوله تفنگ، مشکلات را حل نمي‌کند

آيا احمدي نژاد بازداشت مي‌شود؟!

پايان شهرداري «محمدعلي نجفي» فرا رسيد؟!

واکنش متفاوت دو عضو شوراي نگهبان به رفراندوم

انقلاب ايران موجب بيداري و سرنگوني کشورهاي مستکبر شد

کميته ويژه رئيس‌جمهور براي پيگيري حوادث ناخوشايند در بازداشتگاه‌ها

ديدار رئيس کميته روابط خارجي پارلمان اروپا با ولايتي

نوري همداني : رفراندوم را براي معيشت مردم برگزار کنيد

دادستان تهران: دخالت در پرونده قضايي اشکال دارد

کواکبيان: رييس جمهور تدبيري براي دلار بينديشد

روايت ظريف از داغ شدن موبايلش به دليل شنود!

رفراندومي که به مزاج بدخواهان انقلاب خوش آمد

نامه تعدادي از وکلا پيرامون اتفاقات اخير بازداشتگاه ها به رييس جمهور

تابش: پرونده سيد امامي به وزارت اطلاعات ارجاع نشده بود

حضور احمدي‌نژاد و مشايي مقابل دادگاه تجديدنظر استان تهران

محمد تقي کروبي : به سوء مديريت دولت اعتراض کنيد

حمله نظامي به سوريه درصورت اثبات استفاده از سلاح شيميايي

جزئيات نحوه خودکشي سيد امامي از زبان دادستان

جزئيات لايحه جاه طلبانه پيشنهادي ترامپ

مشکلات مردم را تحريک کرد؛ نه من

تقدم فقرا و مستمري بگيران در دريافت رايانه از سوي دولت