آخرین اخبار

تلاش عجيب صمد مرفاوي و آرش برهاني براي حذف استقلال از ليگ قهرمانان آسيا استقلال

تلاش عجيب صمد مرفاوي و آرش برهاني براي حذف استقلال از ليگ قهرمانان آسيا

  بزرگنمايي:

چه خبر - خطر حذف استقلال از ليگ قهرمانان آسيا

داستان حذف استقلال و پرسپوليس از رقابت‌‌هاي ليگ‌قهرمانان آسيا، داستاني است که به تازگي پيش از شروع هر دوره رقابت‌ها شنيده مي‌شود. داستاني که شايد سرانجامش به حذف شدن نرسد، اما همه مي‌دانند همين لکه حذف احتمالي چطور مي‌تواند تا مدت‌ها روي اسم دو تيم باقي بماند. البته که اين نبايد فراموش شود که رفع کردن مشکلات براي ماندن سرخابي‌ها در آسيا اصلا کم خرج و زحمت ندارد. زحمتي که به وقتش کشيده نمي‌شود و خرجي که حتي پاي دولت را نيز به داستان باز مي‌کند.

داستاني با دو سناريوي متفاوت که در اولي شخصيت اصلي داستان، خودش را لبه پرتگاه قرار مي‌دهد. يعني دقيقا همان‌هايي که در برهه نقل‌وانتقالات فقط براي به وجد آمدن سکوها بازيکن مي‌خرند و تمامي مشکلات احتمالي پرداخت مطالبات را نيز دو دستي در بغل مديران بعدي قرار مي‌دهند. از دل اين اتفاق، شکايت بازيکنان خارجي از باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس بيرون مي‌آيد. شکايت‌هايي که اغلب با پيروزي طلب‌کاران و محکوم شدن باشگاه‌هاي ايراني همراه است. براي مثال همين پرونده اخير گولچ براي پرسپوليس که درباره‌اش حرف زياد زده شده است.

سناريوي دوم اما اينطور رقم مي‌خورد که دوباره پاي خودي‌ها در ميان است. اين بار هم خودي‌ها باشگاه را لبه پرتگاه قرار مي‌دهند، اما بدون نياز به واسطه و کاملا به دست خودشان. شکايت ايراني‌ها از باشگاه‌هايي مثل استقلال و پرسپوليس اتفاقي است که بيشتر از هر چيز ديگري قدرت ملتهب کردن طرفداران را دارد. چرا که از خيلي‌ها انتظار چنين کاري نمي‌رود. همه آنهايي که روزي روي سکوها توسط قلب‌هاي آبي‌ و قرمز نام‌شان فرياد زده شده است.

حدود يک ماه پيش بود که همزمان با ارسال مدارک و پرونده‌هاي باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس، کميته‌اي براي بررسي کامل همه پرونده‌ها تشکيل شد. همه شکايات بررسي شد و سعي کميته به رياست مهدي محمد نبي و با حضور جمعي از حقوق‌دانان اين بود که رضايت شاکيان گرفته شود. براي مثال يکي از بزرگ‌ترين شاکيان علي دايي بود که طلبي حدود سه ميليارد از پرسپوليس داشت. دايي توسط محمد نبي راضي به اين شد که با دريافت چک از شکايتش بگذرد. مهدي مهدوي‌کيا و وحيد هاشميان نيز اسم‌هاي ديگري بودند که براي حذف نشدن پرسپوليس از آسيا شکايت خود را به جريان ننداختند.

در طرف مقابل نيز امير قلعه‌نويي با وجود اينکه بارها درباره طلبش از استقلال صحبت کرده، اما شکايتي از باشگاه نداشته که وضعيت را بدتر نکرده باشد. البته که از نام کاوه رضايي و آندو تيموريان نيز نبايد گذشت. کساني که شکايت خودشان را براي در خطر حذف قرار نگرفتن استقلال از AFC پس گرفتند.

در اين ميان اما دو پرونده هنوز براي استقلال در جريان است. دو پرونده‌اي که وضعيت آبي‌ها را در مقابل پرسپوليسي‌ که به نوعي به سامان رسيده، خطرناک کرده. صمد مرفاوي و آرش برهاني کساني هستند که شکايت‌شان از باشگاه در اين مقطع حساس هنوز در جريان است.

صمد مرفاوي داستانش کاملا فرق دارد. مرفاوي پرونده شکايتي را از استقلال به جريان انداخته که هنوز در دادگاه مورد بررسي قرار نگرفته تا مشخص شود کدام طرف محکوم اصلي است؟ از همه اين‌ها گذشته اما نکته مهم انتظاري است که هيچکس از يک استقلالي براي نابود کردن باشگاه ندارد. مرفاوي و امثال مرفاوي بايد به حق‌ خودشان برسند. اين چيزي است که شايد يک نفر هم در جمع طرفداران استقلال پيدا نشود که قبولش نداشته باشد. اما آيا حالا که استقلال در آستانه حذف قرار گرفته؟

مرفاوي تا به حال دو دوره سرمربي استقلال بوده. دوره اول بعد از قهرماني تيم با امير قلعه‌نويي. همان سال معروف و همان دوازده امتياز اختلاف معروف. فصلي که در پايان استقلال چهارم شد و پرسپوليس بالاتر از اين تيم ايستاد. فصلي که مرفاوي را از يک برنده به يک بازنده تمام عيار تبديل کرد. اين البته تنها فاجعه پيش آمده توسط تيم مرفاوي براي استقلالي‌ها نبود. آبي‌ها حتي يک بار به دليل دير اعلام شدن ليست بازيکنان توسط سرمربي‌شان - مرفاوي - از آسيا حذف شدند.

آنها بعد از پشت سر گذاشتن چنين اتفاقي حالا يک بار ديگر در آستانه حذف از آسيا قرار دارند. دوباره درست به دست کسي که يکبار چنين کاري با استقلال انجام داده است! مرفاوي در دوره دوم حضورش روي نيمکت استقلال، قرارداد کمي نداشت و به همين دليل شکايت او سوهان روح هواداران شده. نکته قابل‌توجه ديگر اين است که کميته انضباطي فدراسيون فوتبال چنين وعده‌اي داده که بعد از بررسي کامل پرونده استقلال و مرفاوي. در صورت بازنده شدن استقلال، پولي که حق مرفاوي است به او داده مي‌شود. اما سرمربي سابق آبي‌ها ترجيح داده اين شکايت را از مجراي AFC پيگيري کند.

اين تلاش عجيب مرفاوي براي حذف استقلال از آسيا به نوعي تمامي تلاش‌هايي که تا الان براي ماندن نمايندگان ايران در آسيا صورت گرفته را نيز از بين مي‌برد. چرا که يک عزم ملي حتي براي ثابت ماندن تعداد نمايندگان ايران وجود داشته. در برابر عربستاني‌ها که خودشان دو نماينده خود را در اين فصل بازي‌ها حذف شده مي‌بينند و مدام اعتقاد دارند ايراني‌ها واقعيت را نگفتند.

آرش برهاني نيز در اين ماجرا نقشي شبيه مرفاوي دارد. او که نزديک به يک دهه در استقلال بازي کرد و فراز و نشيب زيادي هم داشت، در طول همه سال‌هاي حضورش در جمع آبي‌ها قراردادهاي کمي نبست. ولي امروز شکايت خودش را در AFC به جريان انداخته.
تحمل کردن رفتارهايي از سوي بازيکن و يا مربي سابق استقلال براي هواداراني که از کنار باشگاه چيزي جز دلخوشي‌هاي حداقلي بدست نياوردند، بسيار سخت است و اين وقتي سخت‌تر مي‌شود که خانواده کساني مثل غلامحسين مظلومي فقيد و يا مرحوم منصور پورحيدري و ... از حق خود گذشته باشند، فقط براي اينکه استقلال سرپا بماند. همان تيمي که روزي کساني مثل صمد مرفاوي و آرش برهاني را به قلب سکوها فرستادند. قبلي که بعيد است امروز جاي زيادي براي چنين شاکياني داشته باشد.


منبع: khabaronline.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قليان کشي مربي و بازيکنان در آکادمي باشگاه استقلال!

عصبانيت شفر از قليان کشيدن بازيکنان جوان استقلال

چرا استقلال مجبور شد فرشيد باقري را ببخشد؟!

سوتي عجيب مسئولان استقلال!

توضيح درباره جداي مهدي رحمتي و شفر از استقلال

اخراج بازيکن جنجال ساز استقلال از تيم تا پايان فصل

نقطه ضعف بزرگ الهلال مقابل استقلال

شوک به استقلال: فرشيد اسماعيلي بازي هاي استقلال را از دست داد

دردسر مجدد شفر؛ تمديد قرارداد با رحمتي يا حسيني

اعلام دلايل محروميت فرشيد باقري از درگيري تا کنايه به مديرعامل

بهترين خبر ممکن براي استقلال و هوادارانش

شايعه دوپينگ بازيکن استقلال

جنگ پنهان فرهاد مجيدي و قلعه نويي براي جانشيني شفر

عکس: شادي استقلالي ها پس از بردن سپاهان

علت سفر استقلال به اصفهان با اتوبوس

تنها راه بازگشت ستاره اخراجي استقلال؛ عذرخواهي رسمي

سفر سخت استقلال به اصفهان

پاداش 500 ميليون توماني به استقلالي ها

غول کشي استقلال در ليگ قهرمانان آسيا؛ الهلال شکست خورد

آخرين خبر درباره بازيکنان اخراجي استقلال

راهکار استقلال براي بردن الهلال

بازيکن استقلال بازي با الهلال را از دست داد

اولتيماتوم مهم مديران استقلال به شفر

چراغ سبز مهدي رحمتي براي جدايي از استقلال

توضيح وريا غفوري درباره شايعه محروميتش در اينستاگرام! عکس

استقلال با يک لشکر غايب برابر الهلال!

تصميم مهدي رحمتي: آخر فصل از استقلال مي رود!

علت غيبت مهدي رحمتي در تمرين استقلال

مهدي رحمتي قهر کرد و رفت؛ مبهم شدن وضعيت رحمتي!

اخراج مهدي قائدي از استقلال بخاطر رفتار غيرحرفه اي

2 سورپرايز شفر در ديدار برابر سايپا

حمله تند پرويز مظلومي به فرشيد اسماعيلي!

لو رفتن علت کنار گذاشتن فرشيد باقري از استقلال

اختلاف پنهان در استقلال؛ منظور شفرچه کسي است؟

شفر پس از دربي چه گفت: قرار بود پاتوسي پنالتي را بزند

واکنش منشا به اجازه ندادن رحمتي و اسماعيلي!

شعار هواداران استقلال عليه مهدي رحمتي

نقش پررنگ مهدي رحمتي در شکست استقلال و خراب شدن پنالتي!!

فوري: شوک به استقلال؛ وريا غفوري دربي را از دست داد

مرد اول استقلال و مهره ويژه شفر در روز دربي

دردسر شيرين شفر براي دربي

تاکتيک شفر براي کم کردن فشار دربي از روي بازيکنانش

منشا روز چهارشنبه در کميته اخلاق؛ فردي که موهايم را کشيد هم احضار کنيد

رفتار معنادار شفر براي حمايت از منشا

پيش بازي الدحيل - استقلال؛ جنگ در قطر + ساعت بازي

شروع نااميدکننده استقلال در آسيا با يک شکست سنگين

ادعاي عجيب درباره پيشنهاد 9 ميلياردي به اللهيار صيادمنش

راي پرونده گادوين منشا صادر شد

سايه محروميت AFC بالاي سر استقلال

ارزان شدن قيمت بليت بازي استقلال و العين + قيمت جديد