آخرین اخبار

تماشاي فيلم ترسناک به لحاظ پزشکي براي شما مفيد است!! اخبار پزشکي

تماشاي فيلم ترسناک به لحاظ پزشکي براي شما مفيد است!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - فوايد تماشاي فيلم ترسناک:

هيجان لازمه حيات است. آن هم در دوره و زمانه‌اي که خطر روزمرگي و افتادن به ورطه تکرار معضل زندگي اين روزهاست؛ چيزي که در حال حاضر آدم‌ها را به اين فکر وا مي‌دارد که هر از چندگاهي براي فرار از اتفاقات تکراري و بي‌حوصلگي‌هاي زندگي‌شان به فکر آپشن ها و گزينه‌هايي باشند که ترجيحا اندکي مقدار * آدرنالين موجود در خونشان را افزايش دهد. حالا افزايش اين آدرنالين مي‌تواند تجربه *بانجي جامپينگ bungee jumping، سوار شدن ترن هوايي در شهربازي و يا تماشاي دورهمي يک فيلم ترسناک باشد.
*آدرنالين: در بالاي کليه ها غده هاي فوق کليوي قرار گرفته اند اين غده ها ماده اي ترشح مي کنند که آدرنالين ناميده مي شود آدرنالين براي آمادگي بدن در انجام فعاليت هاي شديد يا دفاع از خود ترشح مي شود.وقتي که بسيار هيجانزده باشيد، غده هاي فوق کليوي ناگهان مقدار زيادي آدرنالين در خون ترشح مي کنند. آدرنالين سبب افزايش شدت ضربان قلب و کارآيي آن مي شود. اين ماده، رگهاي متصل به ماهيچه ها را گشاد مي کند و علاوه بر آن موجب افرايش غلظت قند در خون مي شود. به اين طريق است که بدن خود را با شرايط تطبيق مي دهد. با تاثير آدرنالين، خون از چهره به ماهيچه ها هجوم آورده و به بخش هايي که ضروري تر است جريان مي يابد براي همين است که هنگام ترس رنگ از رخسارتان مي پرد.
*بانجي جامپينگ bungee jumping: فعاليتي مي‌باشد که در آن فرد خود را توسط محافظ و طناب فنردار از ارتفاعي بلند به پايين پرتاب مي‌کند.
روي صحبت ما با همين گزينه آخري است يعني فيلم ترسناک، گزينه‌اي که با ديدن آن به طور مداوم به شما اين امکان را مي‌دهد که احساس ترس، لذت و هيجان را توأمان تجربه کنيد. اين موضوع از جايي جالب‌تر مي‌شود که بدانيد چندي پيش تحقيقات علمي دانشمندان ثابت کرد که تماشاي فيلم ترسناک علاوه بر اينکه اوقات فراغت شما را پر خواهد کرد بلکه به لحاظ پزشکي نيز براي شما مفيد خواهد بود چون ديدن فيلم ترسناک هم باعث کاهش وزن مي شوند و هم با افزايش گلبول‌هاي سفيد خون سيستم ايمني بدن شما را تقويت مي کنند.

فيلم‌ هاي ترسناک اصولا چند دسته‌اند؟- دسته اول فيلم‌هايي است که حول محور اتفاقات يک موجود غيرطبيعي، تخيلي و ترسناک است مثل دراکولا.
- دسته دوم فيلم‌هايي هستند که صرفاً با روح و روانتان بازي مي‌کنند و به اصطلاح روانشناسانه‌اند مثل "سکوت بره‌ها".
- دسته سوم فيلم‌هايي هستند که سرشار از خون و خونريزي‌اند مثل فيلم "اره" يا "هالوين".
- دسته چهارم هم فيلم‌هاي ماورايي‌اند مثل "جن‌گير"، "ديگران" يا "طالع نحس"
کسب اطلاعات درباره فيلم ترسناکي که مي خواهيد ببينيد

اگر امکانش را داريد قبل از ديدن فيلم ترسناک درباره آن در اينترنت سرچ کنيد، رتبه آن را در سايت‌هاي معتبر ببينيد، خلاصه داستان را بخوانيد و از نظرات مختلف درباره آن اطلاع پيدا کنيد. اين کار باعث کمتر شدن ترستان مي‌شود نه هيجان فيلم. فقط حواستان باشد که در اين کار احتياط کنيد چون در اين مرحله با خطر لو رفتن داستان رو به رو هستيد. در ضمن به ياد داشته باشيد که خيلي گول خون و خونريزي فيلم‌ها را نخوريد چون در بين فيلم‌هاي ترسناک تاريخ سينما مي‌شود فيلم‌هاي وحشتناک و روانشناسانه زيادي را پيدا کرد که کشت و کشتار زيادي ندارد ولي به مراتب ترسناک‌ترند.

اکران چراغ خاموش فيلم با در و پنجره‌هاي روغن‌کاري شده!

وقتي فيلم ترسناک را انتخاب مي‌کنيد يعني به دنبال ترس و در نهايت يکي دو ساعت هيجان ايد. براي ترس و لذت هرچه بيشتر جهت بالا بردن آدرنالين خونتان فضا را براي خودتان آماده کنيد. جهت بالا بردن تمرکز روي فيلم چراغ‌ها را خاموش‌کنيد و در اتاق تاريک به تماشاي فيلم ترسناک بنشينيد و ترجيحاً زمان آن را به آخر شب و در سکوت کامل موکول کنيد. قبل از نشستن و ديدن حتما در و پنجره‌ها را ببنديد يا حتماً آنها را روغن‌کاري کنيد چون در صحنه‌هاي دلهره‌آور کوچک‌ترين و معمولي‌ترين صداها مي‌تواند عده اي را تا مرز سکته جلو ببرد.

در جمع فيلم ديدن تان دوست بذله‌گو داشته باشيد

يکي از لذت‌هاي فيلم ديدن، تماشاي دست جمعي آن است. اگر جزو آدم‌هايي تلقي مي‌شويد که چندان دل و جرئتي ندارند اصلاً فيلم ترسناک را تنهايي تماشا نکنيد چون موقع تماشاي صحنه‌هاي ترسناک فيلم به اين موضوع پي مي‌بريد که چقدر حضور دوست کناردستي‌تان دلگرم کننده است حتي اگر خود او هم مثل شما چندان آدم بي باکي نباشد اما حضور فيزيکي‌اش به شما اين کمک را خواهد کرد که به اثر جمله "نترسيد، نترسيد ما همه باهم هستيم" پي ببريد.
فقط به ياد داشته باشيد که بين جمع دوستانتان حتماً يکي دو دوست بذله‌گو هم داشته باشيد. حضور اين آدم‌ها باعث مي‌شود حين تماشاي فيلم اشک و لبخند را باهم تجربه کنيد؛ چون اين دسته از افراد همه ترس و لرزشان را پشت مزه‌پراني‌ها و بذله گويي هايشان پنهان مي‌کنند تا فضا را تلطيف کنند. کاري که هم به خودشان کمک مي‌کند هم به شما!

به هيچ وجه من الوجوه وسط اتاق يا سالن ننشينيد

بعد از همه اين‌ها بايد محل اسکان خود را جهت تماشاي فيلم انتخاب کنيد. نکته ساده‌اي که حتي ممکن است چندان مورد توجه نباشد؛ اما هنگام تماشاي فيلم مي‌شود به ميزان اهميت آن پي برد. به همين خاطر موقع ديدن فيلم ترسناک به هيچ وجه من الوجوه وسط اتاق يا سالن ننشينيد و پشتتان را خالي نکنيد. چون اگر آدم ترسويي باشيد و در تاريکي به تماشاي فيلم نشسته باشيد در لحظه‌هاي هولناک فيلم به قدري غرق ماجرا مي‌شويد و شخصيت‌هاي فيلم برايتان واقعي مي‌شوند که موقع تماشاي فيلم توهم حمله شخصيت‌هاي فيلم مي‌تواند بيش از اندازه برايتان آزار دهنده باشد.

پشت سنگر پتو و متکا پناه بگيريد

بر خلاف تصور کاربرد پتو و متکا فقط و فقط به ادوات خوابيدن ختم نمي‌شود. موقع تماشاي فيلم دور و برتان را با پتو و متکا محاصره کنيد تا فضاي دنج و دل‌چسبي را با پتو و متکا براي خودتان رقم بزنيد چون موقع نگاه کردن فيلم خواهيد فهميد که اين دو يار هميشگي چقدر مي‌توانند به شما احساس آرامش و امنيت ببخشند.

در مصرف آب صرفه جويي کنيد

اگر آخر شب فيلم را مي‌بينيد. اگر در تماشاي فيلم ترسناک تازه کار هستيد، اگر چراغ‌ها را خاموش مي‌کنيد قبل از شروع فيلم سري به دستشويي بزنيد تا بعد از آن با طيب خاطر به تماشا بنشينيد. توجه داشته باشيد که زمان ديدن فيلم از خوردن آب و هندوانه پرهيز کنيد؛ چون اگر وسط فيلم به دستشويي احتياج پيدا کنيد بايد به آن تاريکي و تنهايي را هم اضافه کنيد. کاري که در آن لحظه برايتان حکم سخت‌ترين کار دنيا را پيدا مي‌کند.

در حفظ و حراست کنترل کوشا باشيد

حالا که قيد فيلم‌هاي درام و کمدي را زده ايد و فيلم ژانر وحشت را انتخاب کرده‌ايد پس به محض پلي play کردن فيلم در حفظ و حراست کنترل کوشا باشيد تا جايي که اصلاً مي‌توانيد فرد خاصي را در جمع به عنوان مسئول نگهداري کنترل انتخاب کنيد چون طي نگاه کردن فيلم حتماً با صحنه‌هايي مواجه خواهيد شد که دلتان مي‌خواهد دکمه پاز pause يا فروراد forward را فشار دهيد و اگر در چنين لحظاتي کنترل در دسترس نباشد حتماً در جمع تان يکي را پيدا مي‌کنيد که از شدت ترس يا به پريز برق متوسل شود يا دکمه پاور تلويزيون!

با پشت صحنه فيلم به زندگي عادي برگرديد

بعد از اينکه فيلم تمام شد، يک دل سير ترسيديد و مزه هيجان به جانتان نشست. از جايتان بلند شويد و چراغ‌ها را روشن کنيد و به همديگر لبخند بزنيد. شايع‌ترين معضل و مشکلي که بيشتر افراد با ديدن فيلم ترسناک دارند وحشت بعد از اتمام فيلم است چيزي که تا چند روز با آن درگير هستند و دست از سرشان بر نمي‌دارد. يکي از کارهايي که مي‌شود براي تمام شدن اين کار انجام داد تماشاي پشت‌صحنه فيلم بعد از اتمام آن است چون ديدن آن به شما کمک مي‌کند که ترستان را کم کنيد و به زندگي طبيعي بر گرديد. اگر هم به پشت‌صحنه فيلم دسترسي نداشتيد تا چند شب قبل از خواب به محض يادآوري صحنه‌هاي دلهره‌آور مدام اين جمله را براي خودتان تکرار کنيد: "اين فقط يک فيلم بود"


منبع: mehrnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

يک دليل ديگر براي اين که غذاي مانده نخوريد

زمان انجام حجامت و فوايد حجامت

براي حفظ سلامت در سفر چه کنيم؟ قبل از مسافرت بخوانيد

کمبود اين ويتامين=عصبانيت و پرخاشگري

آب چاق مي کند يا لاغر؟

اسپري بيني ضد افسردگي توليد شد

استفاده از ذرت دام در چيپس و پفک چه خطري دارد؟

اقدامات لازم در زمان سوختگي چهارشنبه سوري

علت ايجاد طعم تلخ در دهان چيست؟

کمبود ويتامين D و بيماري آسم چه ارتباطي با هم دارند؟

قرص آهن چاق مي کند؟قرص آهن معادل چقدر خوراکي است؟

آيا صداي يک ترقه مي تواند باعث کاهش شنوايي شود ؟

سه خوراکي موثر در کاهش قندخون

عوارض عمل بيني و بوتاکس را بدانيد و بعد تصميم بگيريد

آيا باکتري هاي کاهو خطرناک هستند؟ روش صحيح شستن کاهو

کاهش فشار خون با ورزش

ارتباط عود مجدد ام اس با آلرژي غذايي

چه آزمايش هايي را ناشتا مي گيرند؟

باورهاي غلط راجع به سرماخوردگي:ليمو شيرين،شلغم،سوپ بخوريد و ...

نکته بهداشتي روز: تورم گره‌هاي لنفاوي

دو خوراکي مفيد جهت اسهال کودکان

اگر عصرها حمام مي رويد حتما اين مطلب را بخوانيد

موثرترين واکسن آنفلوانزا کدام است؟

ابداع روشي براي پيشگيري از عفونت زخم با پروبيوتيک ها

ويروس هپاتيت A تا چند وقت زنده مي ماند؟ + راههاي انتقال هپاتيت A

کبد چرب نوعي هپاتيت غيرويروسي + وضعيت هپاتيت در ايران

قابليت سرطان کشي در بدن انسان

اگر فشار خون داريد در هواي سرد خيلي بيشتر مراقب باشيد

چرا کامران تفتي دچار حمله قلبي شد؟ در زمان حمله قلبي چه بايد کرد؟

چرا برخي مبتلايان به ديابت نابينا مي شوند؟

بوسيدن راه انتقال خطرناک ترين ويروس ها، لطفا بچه ها را نبوسيد!

تشخيص زردي نوزاد در 10 دقيقه با نانو حسگرهاي جديد

دردي که با مسکن درمان نمي شود، چه زماني خطرناک است؟

ميزان ابتلا به ايدز افزايش يافته يا کاهش؟

آيا تبليغ درمان قطعي ديابت در ماهواره واقعيت دارد؟

توصيه هاي وزارت بهداشت به کساني که حيوان خانگي دارند

آيا کم کاري تيروئيد و پرکاري تيروئيد با سرطان ارتباطي دارند؟

اگر مي خواهيد چشم هايتان را ليزيک کنيد، حتما اين مطلب را بخوانيد

اگر مبتلا به کم خوني هستيد، بيشتر مراقب آلودگي هوا باشيد!

خطر مرگ در کمين افرادي که زياد مي خوابند

آيا دخترزا بودن يا پسرزا بودن بعضي خانم ها واقعيت دارد؟

راههاي پيشگيري ازمبتلا شدن به کمردرد

ورزش علائم يائسگي را کاهش مي دهد

پيش بيني بيماري هاي قلبي از کودکي امکان پذير شد

مهار سلول هاي سرطاني با قرص زعفران

درمان شنوايي با يک راهکار جديد

شراب دست ساز چگونه باعث مرگ و نابينايي مي شود؟

کشف روشي جديد براي کاهش قند خون با مواد خوراکي

افزايش طول عمر با 5 عادت ساده

توصيه هاي وزارت بهداشت به دانش آموزان در سال تحصيلي جديد