آخرین اخبار

تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازيگري حوادث

تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازيگري

  بزرگنمايي:

چه خبر - تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازيگري

معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، از دستگيري 2 متهم خبر داد که در پوشش تست بازيگري براي تهيه فيلم هاي تبليغاتي اقدام به چندين فقره آدم ربايي و آزار و اذيت جنسي خانم هاي جوان کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه "علي وليپور گودرزي" در توضيح اين خبر گفت: در سيزدهم بهمن ماه سال جاري پرونده اي با موضوع آزار و اذيت جنسيِ خانم جواني حدودا 25 ساله از شعبه ي دهم دادگاه کيفري يک تهران به اداره شانزدهم پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد که در آن شاکي پرونده مدعي بود توسط 2 سرنشين يک خودرو 206 سفيد رنگ مورد ضرب و شتم، تهديد و آزار و اذيت قرار گرفته است.

وي توضيح داد: شاکي پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پليس آگاهي تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "حدود يک هفته پيش در اينستاگرام با فردي آشنا شدم که از من و تعدادي ديگر از خانم هاي جوان درخواست تست بازيگري و اجراي شوي لباس کرده بود؛ حدود يک هفته در خصوص شرايط و نحوه ي انجام تست بازيگري با اين شخص از طريق فضاي مجازي ( اينستاگرام ) در ارتباط بودم تا اينکه در مورخه سيزدهم بهمن ماه سال جاري از طريق پيامک به من اطلاع داده شد که ساعت 8 شب راننده شرکت به دنبال من خوهد آمد تا مرا براي انجام تست بازيگري به دفتر شرکت ببرد.

به اين بهانه و ترفند بود که آدرس محل سکونتم را گرفتند؛ دقيقا ساعت 8 شب بود که يک ماشين 206 سفيد با يک راننده جوان به درب منزل ما در محدوده بزرگراه اشرفي اصفهاني مراجعه کرد و خودش را راننده شرکت معرفي کرد؛ همه چيز عادي به نظر مي رسيد ؛ زماني که سوار خودرو 206 شدم ، راننده ي خودرو متن فيلم نامه اي را به من داد و درخواست کرد تا زمان رسيدن به شرکت آن را حفظ کنم و مدعي شد که بر اساس آن تست بازيگري گرفته خواهد شد.

در محدوده بازار مبل يافت آباد بود که راننده خودرو به صورت تلفني با شخصي تماس گرفت و مدعي شد که دفتر شرکت شلوغ است و قرار شده تا تست بازيگري در دفتر شماره 2 شرکت انجام شود؛ در مقابل يکي از مجتمع هاي فروش مبلمان در بازار يافت آباد توقف کرده بوديم تا اينکه فرد ديگري اين بار به عنوان فيلمبردار شرکت سوار ماشين شد و عنوان کرد دفتر دوم در شهرري است ؛ اين شخص از راننده 206 خواست تا به سمت دفتر شرکت در شهرري برود.

هنوز مسافتي زيادي نرفته بوديم که ناگهان خودرو 206 به داخل جاده اي خاکي رفت ؛ بسيار ترسيده بودم ؛ مي خواستم از ماشين پياده شده و يا حداقل خودم را از ماشين به بيرون بيندازم اما درهاي 206 از داخل باز نمي شد ؛ سرنشين 206 که تا آن لحظه خودش را به عنوان فيلمبردار شرکت معرفي بود به سمت من حمله ور شد و در ادامه با توقف ماشين، راننده 206 نيز به کمک او آمد و آنها با تهديد و ضرب و شتم مرا مورد آزار و اذيت قرار دادند ؛ پس از آن مرا در همان بيابان هاي تاريک از ماشين پياده کرده و از محل دور شدند".

اين مقام انتظامي بيان داشت: هم زمان با آغاز رسيدگي به شکايت اوليه، پرونده ي مشابه ديگري به اداره شانزدهم پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد که دقيقا به همان شيوه و شگرد، دختري 19 ساله مورد آزار و اذيت قرار گرفته بود؛ در بررسي اظهارات اين دختر خانم مشخص شد که در شب حادثه مادرش او را همراهي مي کرده که در ادامه سرنشينان 206 ، در زمان پارک خودرو و پياده شدن مادر اين دختر خانم از فرصت ايجاد شده استفاده کرده و در واقع به شيوه آدم ربايي اقدام به ربايش دختر وي نموده کرده و پس از مراجعه به جاده اي خاکي ، ... .

معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ عنوان کرد: با توجه به حساسيت هر 2 پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم با اقدامات ويژه پليسي و بررسي تصاوير به دست آمده از مراکز تجاري منطقه ي يافت آباد موفق به شناسايي خودرو 206 سفيد رنگ شدند.

با شناسايي هويت مالک خودرو 206 کارآگاهان اداره شانزدهم پليس آگاهي به محل سکونت مالک خودرو در باقرشهر مراجعه کرده و در تحقيقات ميداني اطلاع پيدا کردند که مالک 206 چند سالي است که فوت نموده و پس از فوت وي، خانواده اش محل سکونتشان را تغيير دادند.

وي افزود: در ادامه اقدامات پليسي، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که در حال حاضر خودرو 206 در اختيار پسر مالک خودرو است؛ با شناسايي جواد ( 21 ساله ) و در ادامه شناسايي تصوير وي از سوي شکات پرونده به عنوان راننده 206 ، مخفيگاه وي در منطقه باقرشهر شناسايي و سرانجام در بيست و ششم بهمن ماه دستگير شد؛ خودرو 206 سفيد رنگ نيز در مقابل محل سکونتش شناسايي ، توقيف و در بازرسي از داخل خودرو يک عابربانک متعلق به يک خانم کشف شد .

سرهنگ گودرزي تصريح کرد: با دستگيري جواد وي چاره اي جز اعتراف نداشت و در همان ساعت اوليه ي دستگيري صراحتا به آزار و اذيت 2 شاکي پرونده اعتراف و يکي از دوستانش به نام حميد ( 22 ساله ) را معرفي کرد ؛ حميد نيز در همان محدوده زندگي جواد در منطقه باقرشهر دستگير و هر 2 متهم به اداره شانزدهم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شدند.

اين مقام انتظامي اظهار داشت: متهم اصلي پرونده (جواد ) پس از انتقال به اداره شانزدهم پليس آگاهي ، در خصوص نحوه شناسايي و انتخاب شکات پرونده به کارآگاهان گفت: با گردش در فضاي مجازي به ويژه اينستاگرام ، داخل صفحات شخصي خانم هاي جواني مي شدم که تصاوير شخصي خودشان را در آنجا بارگذاري کرده بودند ؛ در ادامه از طريق دايرکت ( Direct ) براي آنها پيام فرستاده و خودم را مدير يک شرکت فيلم سازي معرفي مي کردم ؛ پس از گذشت چند روز و به بهانه ي فرستادن راننده براي آوردن آنها به دفتر فيلم سازي، اقدام به گرفتن نشاني محل سکونت آنها مي کردم و مدعي مي شدم که راننده شرکت در زمان مشخص به دنبال آنها مي رود ؛ با تعيين زمان ، تحت پوشش راننده شرکت فيلم سازي به محل سکونت اين خانم ها رفته و آنها را سوار ماشين مي کردم ؛ براي اعتمادسازي بييشتر متن فيلم نامه اي را در اختيارشان مي گذاشتم تا آنها واقعا تصور کنند که قرار است تا دقايقي ديگر از آنها تست بازيگري گرفته شود و .... ".

اين مقام انتظامي با اعلام اين خبر، گفت: با کشف عابر بانک متعلق به يک خانم در خودرو 206 متعلق به متهم اصلي پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم پليس آگاهي موفق به شناسايي سومين شاکي پرونده در استان البرز شدند که طي دعوت از اين خانم جوان براي شناسايي متهمان ، سومين شاکي پرونده نيز شناسايي و در بررسي اظهارات وي مشخص شد که اين خانم جوان نيز دقيقا به همين شيوه و شگرد مورد آزار و اذيت قرار گرفته است .

سرهنگ گودرزي افزود: در حال حاضر پرونده متهمان ، به اتهام "آزار و اذيت" و "آدم ربايي" ، با صدور قرار قانوني از سوي مقام محترم قضائي در اختيار اداره شانزدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دارند؛ از کليه شکات احتمالي که بدين شيوه و شگرد مورد آزار و اذيت قرار گرفتند دعوت مي شود تا براي شناسايي متهمان و پيگيري شکايات خود به نشاني اداره شانزدهم پليس آگاهي تهران بزرگ در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند.

در همين ارتباط سرهنگ بابک نمک شناس رئيس مرکز اطلاع رساني پليس پايتخت در خصوص خبر شناسايي دختران جوان از طريق شبکه اينستاگرام در پرونده آزار و اذيت دختران جوان در پوشش شرکت فيلم سازي عنوان داشت : به دليل ماهيت فضاي مجازي، ارتباط با افراد غريبه و جعل عناوين مختلف نسبت به فضاي حقيقي بسيار آسان تر است.

در چنين شرايطي،با عدم انتشار عکس‌هاي خصوصي و اطلاعات شخصي مي‌توان از وقوع بسياري از جرايم مشابه خبر آزار و اذيت دختران جوان در پوشش تست بازيگري و ديگر جرايم همچون کلاهبرداري و ... جلوگيري کرد .

اما در ارتباط با افراد ناشناس در شبکه هاي اجتماعي نيز بايد به اين نکته مهم توجه جدي داشت که "نبايد" به ظاهر عکس‌هاي منتشر شده و عناوين اعلامي در چنين فضايي اعتماد کرد و قبل از انجام هرگونه تعامل با افراد و شرکت هاي ناشناس مي بايست با پرهيز از شتاب زدگي نسبت به احراز دقيق هويت افراد و شرکت ها اقدام نمود بويژه در برخورد با آگهي هاي تبلغياتي ، از قانوني بودن فعاليت آنها اطمينان حاصل کرده و اطلاعات مشاهده شده در فضاي مجازي با اطلاعات بدست آمده از فضاي حقيقي تطابق داده شود.

قبل از پرداخت هرگونه هزينه ي ثبت نام يا شرکت در همايش‌ها و کلاس‌هاي تبليغ شده در فضاي مجازي ، مجوز فعاليت و صحت آن‌ها را از مراجع ذي صلاح استعلام کنيد و بعد از بررسي‌هاي لازم جهت شرکت در همايش‌ها و کلاس‌ها با همراهي افراد قابل اعتماد به آدرس‌هاي اعلام شده مراجعه کنيد.

منبع: bartarinha.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تنبيه معلم، دانش‌آموز را روانه بيمارستان کرد

باند دختر رزمي‌کار و همدستانش متلاشي شد

قتل همسر در ملاقات زندان

کشف 288کيلوگرم هروئين از کاميون ايراني در اروپا

حريق يک مدرسه در محمودآباد

اعتراف به همسرکشي بعـد از 55روز

عامل تبليغ خاص آرايشگاه زنانه دستگير شد

بازداشت معلم به اتهام کتک زدن دختر دانش‌آموز

تهديد به انتشار تصاوير دختر جوان توسط خواستگار

خودکشي پدر به خاطر اعتياد پسر

مرگ 7 دختر و پسر در ويلاي دماوند

سارق موبايل‌قاپ زمينگير شد

زلزله 5 ريشتري هرمزگان را لرزاند

جوان ايراني بعد از قتل از کانادا گريخت و برگشت

توضيح پليس کرمانشاه درباره برخورد با يک مجرم

قاتل کودک 11 ساله: خودم قرباني تجاوز هستم

حمله انتحاري به اتوبوس سپاه در سيستان و بلوچستان

سقوط هواپيماي فوق سبک در کاشمر

پسر 12 ساله خودش را حلق‌آويز کرد

فريب دختران با خودروي شاسي بلند و ويلا

دانش‌آموز متهم به قتل معلم در آستانه اجراي حکم

کشته شدن 6 سرباز پاکستاني در مرز ايران

انهدام باند سرقت «اقدس گاو باز»

تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازيگري

دستگيري 8 نفر در ارتباط با حادثه زاهدان

گردش ماليِ عجيب قاچاقچيان انسان در ايران

محاکمه جواني که دلال ارز را کشت

قاتل «سُلاله» اعدام شد

قتل زن صيغه‌اي به خاطر فحاشي به مادر شوهر

قتل در افغانستان، دستگيري در ايران

ضرب و شتم دانش‌آموز اين بار در اروميه

آمريکا، يک پيرمرد 70 ساله را اعدام کرد

وقوع زمين لرزه 7.1 ريشتري در پرو

قصاص، عاقبت قتل به خاطر ظرف شستن

دستگيري مرد شيطان‌صفت در نياوران

سقوط يک فروند بالگرد اورژانس با 4 سرنشين

اسامي شهداي حادثه سقوط بالگرد اعلام شد

مردي با کمک پسرش زن خود را تکه تکه کرد

تجاوز مرد ماساژور به 4 کودک

جوان 27 ساله همسر و دخترش را به قتل رساند

خودکشي دسته جمعي در مرکز ترک اعتياد هرمزگان

سرقت 3 ميلياردي توسط کارمند اخراجي شرکت

تجاوز، پايان شوم عشق اينستاگرامي

ماجراي ضرب و شتم يک زن در نمايندگي سايپا

سقوط مجدد يک جنگنده هندي در مرز پاکستان

حمله سگ‌هاي ولگرد به يک خانم در لواسان

سرقت 500 ميليوني راننده سرويس مدرسه

کلاهبرداري با عنوان آژانس و تور‌هاي گردشگري

دستگيري مزاحم اينستاگرامي دختر جوان

نقشه سرقت از جواهرفروشي سعادت‌آباد لو رفت