آخرین اخبار

سرقت 3 ميلياردي توسط کارمند اخراجي شرکت حوادث

سرقت 3 ميلياردي توسط کارمند اخراجي شرکت

  بزرگنمايي:

چه خبر - سرقت 3 ميلياردي توسط کارمند اخراجي شرکت

معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ، از دستگيري اعضاي گروه سارقين مأمورنمايي خبر داد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفي، در توضيح اين خبر اظهار کرد: ساعت 16:30 مورخه 15/‏08/‏1397‬ از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 وقوع يک فقره سرقت منزل به شيوه تهديد صاحب‌خانه به کلانتري 163 ولنجک اعلام شد.

با حضور مأموران و انجام تحقيقات اوليه مشخص شد که دو آقا به همراه يک خانم تحت عنوان مأمور وارد خانه‌اي در منطقه زعفرانيه – خيابان آصف شده، با تهديد اسلحه اقدام به بستن دست و پاي همسر مالباخته کرده و پس از تخريب گاوصندوق داخل خانه اقدام به سرقت طلاجات، چک‌هاي بين‌بانکي، وجوهات و ارزهاي داخل گاوصندوق به ارزش تقريبي 3 ميليارد تومان کردند.

مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از موضوع سرقت گفت: زماني که وارد خانه شدم، همسرم را با دست و پاي بسته‌شده درحالي‌که به همراه دختر 5 ساله‌ام دريکي از اتاق‌هاي حبس شده بود پيدا کردم؛ همسرم گفت دو آقا به همراه يک خانم وارد خانه شده و پس از تخريب گاوصندوق اقدام به سرقت محتويات داخل گاوصندوق کردند.

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع "سرقت به عنف" منزل و ضمن هماهنگي با شعبه هفتم بازپرسي دادسراي ناحيه 34 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار اداره پنجم مبارزه با سرقت‌هاي به عنف (زورگيري) قرار گرفت.

همسر مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود ساعت 14:00 مورخه 15/‏08/‏1397‬ دو آقا به همراه يک خانم به‌عنوان مأمور به درب خانه مراجعه و مدعي شدند که همسر بنده اقدام به پول‌شويي کرده است؛ آن‌ها به بهانه بازرسي وارد خانه شده اما به‌محض ورود، اسلحه‌اي را روي سرم گذاشته و مرا به همراه دختر 5 ساله‌ام به داخل يکي از اتاق بردند؛ در آنجا اقدام به بستن دست و پاي من کرده و تهديد کردند که در صورت ايجاد سروصدا و يا درخواست کمک، براي دخترم اتفاق بدي خواهد افتاد؛ از ترس اينکه براي دخترم اتفاقي نيفتد، مجبور به سکوت شدم؛ آن‌ها مستقيم سراغ گاوصندوق را گرفتند؛ کاملاً مشخص بود که اطلاعات دقيق و کاملي از همسرم، محل کارش و … دارند؛ پس از تخريب درب گاوصندوق کليه اموال داخل آن‌ها برداشته و درحالي‌که من و دخترم داخل يکي از اتاق محبوس شده بودم، از خانه خارج شدند.

با آغاز رسيدگي به پرونده، کارآگاهان اداره پنجم پليس آگاهي به تحقيقات ميداني از محل کار مالباخته در يک شرکت خصوصي فعال در زمينه حسابداري و امور مالي پرداختند؛ در همان مراحل اوليه تحقيقات از محل شرکت، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که چندين فقره سرقت خرد از قبيل سرقت گوشي تلفن همراه، سرقت ساعت و … از داخل شرکت شده است که در ادامه، با بررسي سوابق اعضاي شرکت موفق به شناسايي يکي از مجرمين سابقه‌دار در زمينه سرقت به‌ويژه سرقت منزل به نام عليرضا (35 ساله) شدند که از حدود چهار سال پيش در شرکت مشغول به کارشده و در حال حاضر به‌عنوان يکي از افراد مورد اعتماد مالباخته به‌حساب مي‌آيد.

کارآگاهان در ادامه اطلاع پيدا کردند که عليرضا يک روز قبل از وقوع سرقت و به بهانه رفتن به شهرستان اقدام به گرفتن مرخصي کرده و پس‌ازآن هيچ‌گونه ارتباطي با شرکت نداشته است.

با شناسايي عليرضا و احتمال ارتباط وي با سرقت منزل صاحب شرکت، تحقيقات ويژه پليسي در اين خصوص در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد عليرضا با يکي از کارمندان زن سابق شرکت به نام هايده که شهريورماه از شرکت اخراج شده در ارتباط نزديک است؛ در خصوص علت اخراج هايده از شرکت مشخص شد که وي اقدام به ارائه اطلاعات شرکت به ساير شرکت‌ها و رقباي کاري نموده و صاحب شرکت نيز بااطلاع از اين موضوع او را اخراج کرده است.

اقدامات پليسي در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار داشت تا نهايتاً يکي از دوستان «هايده» به نام «منصوره» (42 ساله) مورد شناسايي قرار گرفت؛ در ادامه شخصي به نام سعيد (37 ساله) مورد شناسايي قرار گرفت و مشخص شد از چندي پيش با منصوره آشنا شده است.

تصاوير منصوره و سعيد توسط همسر مالباخته مورد شناسايي قرار گرفت؛ مخفيگاه منصوره در قنات کوثر شناسايي و در مورخه 13/‏12/‏1397‬ دستگير شد. با دستگيري منصوره، مخفيگاه سعيد نيز در شهرستان بومهن شناسايي و او نيز در همان روز (13/‏12/‏1397) دستگير و در بازرسي از مغازه تاسيساتي متعلق به او قسمتي از اموال مسروقه شامل چک‌هاي بين‌بانکي، لپ‌تاپ و … کشف شد.

منصوره و سعيد که چاره‌اي جز اعتراف و بيان حقيقت نداشتند به مشارکت در سرقت از منزل صاحب‌خانه اعتراف کرده و عنوان داشتند که عليرضا اطلاعات کامل در خصوص محل زندگي و نگهداري وجوهات نقد و اموال باارزش در خانه مالباخته را در اختيار آن‌ها قرار داده است. با اعتراف صريح اين دو متهم در خصوص عليرضا، او نيز در تهران دستگير و پس از اطلاع از دستگيري ساير همدستان خود به شرکت در سرقت اعتراف کرد و عنوان داشت که پيشنهاد سرقت توسط هايده به او داده‌شده است. نهايتاً هايده نيز به‌عنوان آخرين متهم پرونده در خيابان پيروزي دستگير و به اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفي، معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ، با اشاره به استفاده متهمان از اسلحه قلابي در سرقت، در پايان اين خبر گفت: با اعتراف صريح متهمان به مشارکت در سرقت به عنف منزل، قرار ميلياردي از سوي مقام محترم قضائي صادر و متهمان جهت ادامه تحقيقات تکميلي و کشف اموال مسروقه در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار داده شدند.

منبع: mehrnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تنبيه معلم، دانش‌آموز را روانه بيمارستان کرد

باند دختر رزمي‌کار و همدستانش متلاشي شد

قتل همسر در ملاقات زندان

کشف 288کيلوگرم هروئين از کاميون ايراني در اروپا

حريق يک مدرسه در محمودآباد

اعتراف به همسرکشي بعـد از 55روز

عامل تبليغ خاص آرايشگاه زنانه دستگير شد

بازداشت معلم به اتهام کتک زدن دختر دانش‌آموز

تهديد به انتشار تصاوير دختر جوان توسط خواستگار

خودکشي پدر به خاطر اعتياد پسر

مرگ 7 دختر و پسر در ويلاي دماوند

سارق موبايل‌قاپ زمينگير شد

زلزله 5 ريشتري هرمزگان را لرزاند

جوان ايراني بعد از قتل از کانادا گريخت و برگشت

توضيح پليس کرمانشاه درباره برخورد با يک مجرم

قاتل کودک 11 ساله: خودم قرباني تجاوز هستم

حمله انتحاري به اتوبوس سپاه در سيستان و بلوچستان

سقوط هواپيماي فوق سبک در کاشمر

پسر 12 ساله خودش را حلق‌آويز کرد

فريب دختران با خودروي شاسي بلند و ويلا

دانش‌آموز متهم به قتل معلم در آستانه اجراي حکم

کشته شدن 6 سرباز پاکستاني در مرز ايران

انهدام باند سرقت «اقدس گاو باز»

تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازيگري

دستگيري 8 نفر در ارتباط با حادثه زاهدان

گردش ماليِ عجيب قاچاقچيان انسان در ايران

محاکمه جواني که دلال ارز را کشت

قاتل «سُلاله» اعدام شد

قتل زن صيغه‌اي به خاطر فحاشي به مادر شوهر

قتل در افغانستان، دستگيري در ايران

ضرب و شتم دانش‌آموز اين بار در اروميه

آمريکا، يک پيرمرد 70 ساله را اعدام کرد

وقوع زمين لرزه 7.1 ريشتري در پرو

قصاص، عاقبت قتل به خاطر ظرف شستن

دستگيري مرد شيطان‌صفت در نياوران

سقوط يک فروند بالگرد اورژانس با 4 سرنشين

اسامي شهداي حادثه سقوط بالگرد اعلام شد

مردي با کمک پسرش زن خود را تکه تکه کرد

تجاوز مرد ماساژور به 4 کودک

جوان 27 ساله همسر و دخترش را به قتل رساند

خودکشي دسته جمعي در مرکز ترک اعتياد هرمزگان

سرقت 3 ميلياردي توسط کارمند اخراجي شرکت

تجاوز، پايان شوم عشق اينستاگرامي

ماجراي ضرب و شتم يک زن در نمايندگي سايپا

سقوط مجدد يک جنگنده هندي در مرز پاکستان

حمله سگ‌هاي ولگرد به يک خانم در لواسان

سرقت 500 ميليوني راننده سرويس مدرسه

کلاهبرداري با عنوان آژانس و تور‌هاي گردشگري

دستگيري مزاحم اينستاگرامي دختر جوان

نقشه سرقت از جواهرفروشي سعادت‌آباد لو رفت