آخرین اخبار

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه سياسي

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

  بزرگنمايي:

چه خبر - تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در ديدار فرماندهان ارتش و نيروي زميني، ارتشِ امروز را متدين‌تر و کارآمدتر از هميشه خواندند و با تجليل از حضور مؤثر و حياتي ارتش و نيروهاي مسلح در امدادرساني به سيل‌زدگان، و همچنين با تأکيد بر لزوم اتحاد روزافزون نيروهاي مسلح و زيبا خواندن دست برادريِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمريکايي‌ها عليه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاري که دشمن را عصباني کند، خوب و درست است و در مقابل همگان بايد از هر کاري که دشمن را جري و روحيه آن را تقويت کند، اجتناب کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار با تبريک روز ارتش و نيروي زميني به کارکنان خدوم و افتخار آفرين ارتش و خانواده هاي آنان، نيروهاي مسلح را از «مظاهر و عناصر قدرت ملي» خواندند و خاطرنشان کردند: البته در بسياري از کشورها حتي در کشورهاي مدعي آزادي و حقوق بشر، نيروهاي مسلح عنصر اقتدار ديکتاتورها و برخورد با ملتها هستند، همچنان که اين روزها نمونه‌ي آن در قضيه شنبه‌هاي پاريس قابل مشاهده است.

رهبر انقلاب اسلامي، نيروهاي مسلح را در منطق اسلام و جمهوري اسلامي، «حصارهايي امن براي ملت» برشمردند و افزودند: نيروهاي مسلح در زمان جنگ، در مقابل تهاجم دشمن با دانش، تجربه و فداکاري، سينه سپر و آن را منکوب و وادار به عقب نشيني مي‌کنند و در زمان صلح نيز با کارآمدي و آمادگي کامل، مايه اطمينان و آرامش خاطر ملت هستند، و به همين دليل، دشمنان به دنبال بر هم زدن آرامش مردم از طريق مضطرب نشان دادن نيروهاي مسلح هستند.

ايشان امدادرساني ارتش و نيروهاي مسلح به مردم در حوادث طبيعي را يک حضور مؤثر و حياتي خواندند و گفتند: در سيل اخير، نيروهاي مسلح با همه وجود و امکانات در اختيارشان به کمک مردم شتافتند، به طوري که در استان گلستان، ارتش حتي قبل از حضور ستاد مديريت بحران، در محل حادثه حاضر شد.

حضرت آيت الله خامنه اي، ثبت تصاويري از خدمات متواضعانه نيروهاي ارتش به مردم را موجب ماندگاري اين برگ‌هاي زرين در حافظه تاريخ دانستند و افزودند: اينکه يک سرهنگ ارتش خم شود تا فردي سالخورده با قدم گذاشتن بر دوش او سوار وسيله نقليه شود، جلوه‌هايي از صداقت ارتش در بيان شعار «ارتش فداي ملت» است.

رهبر انقلاب اسلامي ارتش را به برکت جمهوري اسلامي، ارتشي «مکتبي» و «نمايشگاهي از ارزشهاي اسلامي» برشمردند و خاطرنشان کردند: نمونه‌هايي همچون شهيدان بابايي و صيادشيرازي در ارتش وجود دارد که از لحاظ کارآمدي و در عين حال تعهد، تواضع، فداکاري و گريختن از نام و نشان، قابل ارائه و الگو براي ملت و بلکه امت اسلامي هستند و اين روحيه و ارزشها بايد روز به روز تقويت شود.

ايشان، ارتشِ امروز را متدين‌تر و کارآمدتر از هميشه برشمردند و گفتند: امروز زمام ارتش در دست نيروهاي متدين و انقلابي است، البته افرادي که همواره عادت به تحقير ملت و تکريم خائنان را دارند، مدام از «ارتش مدرن رضاخان» دم مي زنند، در حالي که آن ارتش به اصطلاح مدرن، حتي يک روز نتوانست در مقابل هجوم بيگانگان دوام بياورد، اما ارتش مقتدر جمهوري اسلامي هشت سال در يک جنگ منظم مقاومت و ايستادگي کرد و امروز نيز دانش، تجربه، روحيه، توانايي، تدين و امانتداري ارتش بيش از گذشته و مايه افتخار است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به حضور منطقه‌اي ارتش و نيروهاي مسلح و مقابله آنان با فتنه هاي دشمنان، اين سؤال را مطرح کردند: اگر ارتش و سپاه در مبارزه با داعش وارد نمي‌شدند، امروز منطقه و کشورهاي همسايه ما چه وضعيتي داشت و چه کساني بر آن حکومت مي‌کردند؟

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: البته هر يک از کشورهاي درگير نيز مقابله و اقدامات لازم را انجام دادند اما نقش نيروهاي مسلح ايران قابل اغماض نيست و امروز در واقع برکات نيروهاي مسلح، علاوه بر ملت ايران، شامل کشورهاي ديگر نيز شده است.

فرمانده کل قوا همچنين اتحاد روزافزون نيروهاي مسلح را لازم و موجب عصبانيت دشمن دانستند و گفتند: دست برادري دادن ارتش و سپاه، حرکتي زيبا پس از حرکت زشت آمريکايي‌ها بود.

ايشان تأکيد کردند: هر کاري که دشمن را عصباني کند، خوب و درست است و در مقابل، هر کاري که دشمن را جري و روحيه آن را تقويت، و روحيه جبهه خودي را تضعيف کند، بد و ناپسند است و همه بايد در سخنان و کارهاي خود از آن اجتناب کنند.

رهبر انقلاب اسلامي، هدف از سخنان بي‌پايه آمريکايي‌ها عليه جمهوري اسلامي ايران را تضعيف روحيه عمومي دانستند و خاطرنشان کردند: آمريکا گرفتار هزاران ميليارد بدهي و گرفتاري‌هاي متعدد است و با گذشت چند سال از سيل و طوفان در مناطقي مانند کارولينا هنوز نتوانسته‌اند آن مشکلات را رسيدگي و جبران کنند اما براي تضعيف روحيه ملت ايران، ياوه‌سرايي مي‌کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي، حضور بي نظير مردمي در امدادرساني به سيل زدگان را يکي ديگر از واقعيت‌هاي جلوي چشم و موجب عصبانيت آمريکايي‌ها برشمردند و افزودند: حرکت عظيم و سريع اقشار ملت ايران از ارتش، سپاه و بسيج تا هزاران طلبه و دانشجو براي کمک به سيل زدگان قابل وصف و بيان نيست، اما دشمن به مصلحت نمي بيند اين عظمت را به زبان بياورد.

پيش از سخنان فرمانده کل قوا، امير سرتيپ حيدري فرمانده نيروي زميني ارتش در گزارشي با اشاره به امدادرساني 21 يگان عمده و تخصصي اين نيرو در مناطق سيل‌زده با دستور رهبر انقلاب، گفت: ارتش جمهوري اسلامي با حضور مستمر در مرزها، چهره «أَشِدّاءُ عَلَي الکُفّارِ» خود را به رخ دشمنان کشيد و همچنين با حضور در کنار مردم در سيل اخير با محوريت نيروي زميني، جنبه «رُحَماءُ بَينَهُم» را به منصه ظهور رساند.

فرمانده نيروي زميني ارتش، اقدامات اخير آمريکا عليه سپاه پاسداران را ددمنشانه خواند و تأکيد کرد: تا ظهور دولت حق و نابودي استکبار ارتش و سپاه دست در دست يکديگر خواهند بود و ما نيز همراه با ملت ايران خواهيم گفت که همه ما پاسداران نظام مقدس جمهوري اسلامي هستيم.

منبع: mehrnews.comارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محکوميت حبس نسرين ستوده قطعي شد

توضيح درباره پرونده طاهري، سيف و سعيد قاسمي

نيرو‌هاي «سنتکام» تروريست اعلام مي‌شوند

ائتلاف دو شهردار غيرپاسخگو براي انتخابات 1400

سمت جديد فرمانده سابق سپاه

توافق ايران و پاکستان در مبارزه با تروريسم

محمد خاتمي: قطعا رفع حصر به نفع نظام است

آمريکا معافيت نفتي ايران را تمديد نمي‌کند

شکايت نمايندگان لرستان و خوزستان از وزير نيرو

کنايه به طراحان تحريم آيفون؛ از خودتان شروع کنيد

سردار سلامي به فرماندهي کل سپاه منصوب شد

روحاني: امسال مثل سال 57 سالي پر نعمت بود

حملات ارتش اسرائيل به نوار غزه

تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

صديقي: به جهنم که تحريم‌ها تشديد مي‌شود

رئيسي: مردم نگران جبران خسارات سيل نباشند

روحاني: توهين به سپاه، توهين به مردم ايران است

رويترز: آمريکا، تحريم‌هاي ايران را کاهش مي‌دهد

پژمانفر: وزير ارتباطات استيضاح شود

رئيس‌جمهور پيشين پرو خودکشي کرد

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

دادستاني: چاره‌اي نباشد، اينستاگرام را فيلتر مي‌کنيم

ضرغامي: روحاني من را فيلتر کرده است

اسامي فرماندهان تروريست سنتکام اعلام مي‌شود

اعتراض ايران و 7 کشور به اقدامات آمريکا

آمريکا، آسانژ را اعدام نمي‌کند

ظريف با بشار اسد ديدار کرد

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

انهدام تيم تروريستي در سيستان و بلوچستان

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

وکيل احمدي‌نژاد: از عباس اميري‌فر شکايت مي‌کنيم

آمريکا اقدام خصمانه عليه سپاه را رسمي کرد

وضعيت پرونده نرگس محمدي، ستوده و زاغري

صف‌ بنزين در سوريه به خاطر تحريم نفت ايران

داماد روحاني: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

ماجرايي که روحاني را عصباني کرد

تقاضاي وام 18ميليارد دلاري ايران صحت ندارد

درخواست اعدام مرسي به اتهام جاسوسي براي سپاه

ظريف: آماده همکاري با فرانسه هستيم

ترامپ: ما نباشيم، ايران دو هفته‌اي رياض را مي‌گيرد

عراقچي: پاريس فوراً شفاف‌سازي کند

محکوميت دختر خيابان انقلاب به يک سال حبس

فريدون به کريمي‌قدوسي: فايل صوتي را منتشر کن

تاکيد نامزد انتخابات آمريکا بر بازگشت به برجام

ادعاي حمله اسرائيل به پايگاه ايراني در سوريه

سردار سلامي: ترامپ هيچ غلطي نمي‌تواند بکند

تغيير رويکرد روس‌ها در قبال ايران در سوريه

وزير احمدي‌نژاد: مجلس آينده متحول مي‌شود

متهم پرونده پتروشيمي: مرجان معتقد و محجبه بود

«اون» به ترامپ اولتيماتوم داد