آخرین اخبار

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني سياسي

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

  بزرگنمايي:

چه خبر - ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

استعاذه و پناه‌خواهي حسن روحاني را همه يادشان هست، «پناه مي‌برم به خدا از بستن دهان منتقدان و رقيبان»؛ عبارتي که بارها عملکرد رئيس دولت تدبير تاکنون آن را نقض کرده است. در همين راستا در تازه‌ترين مورد مي‌توان به حرف و حديث‌ها درباره درگيري لفظي روحاني با رئيس سابق صدا و سيما و عدم دعوت از رحيم پورازغدي و ضرغامي به جلسات شوراي عالي انقلاب فرهنگي اشاره کرد.

روز گذشته پس از مدت‌ها جلسه شوراي‌عالي فضاي مجازي برگزار شد، ولي اين جلسه يک غايب پرسروصدا داشت؛ عزت‌الله ضرغامي! غايبي که منتقد سرسخت عملکرد رئيس شوراي‌عالي فضاي مجازي يعني حسن روحاني است و به عناوين مختلف عملکرد دولت در عرصه مجازي را به نقد مي‌کشد؛ نقدهايي که به واسطه تخصص رئيس سابق صدا و سيما بيراه نيست، اگرچه دولت تا امروز نشان داده گوش شنوايي براي اين نقدها ندارد.

به‌عنوان مثال همين چندي پيش ضرغامي توئيت کرده بود: «رئيس‌جمهور ما عاشق سرويس‌هاي خارجي است، قبول! رئيس‌جمهور سوگند خورده، ذوق‌زده از تمسخر قانون است، قبول! رئيس‌جمهور هنوز اميدوار به تخم دوزرده ژنرال‌هاي #پير است، قبول! لااقل توانمندي‌هاي استارتاپ‌هاي #جوانان را براي حفظ شأن مردم در صف گوشت و توزيع مايحتاج عمومي به کار گيرد. قبول؟!»

آخرين جلسه شوراي‌عالي فضاي مجازي در سال قبل نيز به مشاجره ميان رئيس‌جمهور و رئيس سابق صدا و سيما کشيده شده بود و مطابق آنچه رسانه‌هاي مختلف نقل کردند، انتقادناپذيري آقاي رئيس‌جمهور تا آنجا پيش رفته بود که حتي در آن جلسه نيز حکم به اخراج ضرغامي از جلسه داده بود؛ اخراجي که از حيطه اختيارات روحاني بيرون بود.

احمد مازني، نماينده تهران در مجلس و عضو شوراي‌عالي فضاي مجازي و انقلاب فرهنگي گفته بود به علت اين درگيري‌ لفظي ميان اعضا -که منظورش روحاني و ضرغامي بود- جلسات اين شوراهاي عالي برگزار نمي‌شود. حالا روز گذشته نيز جلسه شوراي‌عالي فضاي مجازي در غياب ضرغامي برگزار شد، آن‌هم غيبتي به علت عدم دعوت!

«ايرنا» روز گذشته در گزارشي به اختلافات ميان روحاني و ضرغامي و رحيم‌پور در جلسات گذشته اين شوراهاي عالي پرداخته بود با اين عنوان که به نقل از برخي در فضاي مجازي خبر داده بود که «رهبر معظم انقلاب در توصيه‌اي دستوري، از عزت‌الله ضرغامي و حسن رحيم‌پور ازغدي خواسته‌اند تا اطلاع ثانوي در جلسات شورا حاضر نشوند!» خبري که از اساس تکذيب شد.

حسن رحيم‌پور در بهمن‌ماه به صراحت گفته بود درخصوص شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي شنيده که «رئيس شورا (روحاني) چند نفر را نام برده و گفته اينها ديگر نبايد به شورا بيايند!»

بهمن سال گذشته بود که رسانه‌ها با اعلام اين خبر نوشتند ضرغامي در ‌جلسه شوراي عالي فضاي مجازي به برخي اظهارات روحاني درباره حجاب و فضاي مجازي و فيلترينگ معترض شده و بخش‌هايي از سخنان او را غيرواقعي ‌و معارض با ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي دانسته بود. روحاني پيش از آن گفته بود ما در مساله حجاب، از زن شروع مي‌کنيم و به‌خاطر آن، دختران و زنان را دستگير مي‌کنيم. او همچنين مدعي شده بود اکنون به‌گونه‌اي رفتار شده که انگار بايد حجاب چماقي بر سر زن باشد.

همين کافي بود تا رئيس دولت که از قضا ميانه خيلي خوبي با انتقاد آن هم از نوع مستقيم و رودررو ندارد، برآشوبد و في‌المجلس با عصبانيت پاسخ دهد: «من ‌نبايد به شما پاسخ بدهم، پاشو برو بيرون!» بگومگويي که به همين‌جا ختم نشد و با خودداري ضرغامي از انجام کاري که روحاني گفته بود و يادآوري اين نکته که او نمي‌تواند اعضاي شورا را بيرون کند، به جاهاي باريک‌تر هم کشيد و به ترک جلسه از سوي رئيس‌جمهور منتهي شد.

با اين وصف شايد اگر همچنان با اين فرمان پيش برويم، خيلي دور از ذهن نباشد که به‌زودي کار دولتمردان عصباني با منتقدان‌شان به برخورد فيزيکي هم بکشد.

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

روزنامه جام جم، ارگان مطبوعاتي صدا و سيما هم در واکنش به شائيه اختلاف روحاني با ضرغامي و رحيم پورازغذي در شماره امروز خود در مطلبي با عنوان «فيلتر شدند؟!» نوشت: ادامه اين اختلافات که به درگيري لطفي روحاني با ضرغامي منجر و در نهايت ترک جلسه از سوي رئيس جمهور را به دبنال داشته است باعث تعطيلي جلسات شوراي عالي انقلاب فرهنگي و حتي جلسات شوراي عالي فضاي مجازي شده و ظاهرا کدورت‌هاي شکل گرفته به حدي بوده که تاکنون برطرف نشده است.

حسن رحيم پورازغذي درباره خبر عدم دعوت به جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: من هنور خبر ندارم و تازه از مسافرت برگشته ام و بايد ببينيم ماجرا از چه قرار است.

او در ادامه گفت: آقاي روحاني اصلا آدم انتقادپذيري نيست. ما در شوراي انقلاب فرهنگي هم به سيد محمد خاتمي و هم به احمدي‌نژاد انتقاد مي کرديم و آنها گوش مي‌دادند، اما آقاي روحاني وقتي صحبت‌ها برخلاق ميل ايشان باشد عصباني مي‌شود و توهين مي کند. از ديگر انتقادات من به روحاني اين است که چرا جلسات شورا را تعطيل کرده است؟

منبع: bartarinha.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محکوميت حبس نسرين ستوده قطعي شد

توضيح درباره پرونده طاهري، سيف و سعيد قاسمي

نيرو‌هاي «سنتکام» تروريست اعلام مي‌شوند

ائتلاف دو شهردار غيرپاسخگو براي انتخابات 1400

سمت جديد فرمانده سابق سپاه

توافق ايران و پاکستان در مبارزه با تروريسم

محمد خاتمي: قطعا رفع حصر به نفع نظام است

آمريکا معافيت نفتي ايران را تمديد نمي‌کند

شکايت نمايندگان لرستان و خوزستان از وزير نيرو

کنايه به طراحان تحريم آيفون؛ از خودتان شروع کنيد

سردار سلامي به فرماندهي کل سپاه منصوب شد

روحاني: امسال مثل سال 57 سالي پر نعمت بود

حملات ارتش اسرائيل به نوار غزه

تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

صديقي: به جهنم که تحريم‌ها تشديد مي‌شود

رئيسي: مردم نگران جبران خسارات سيل نباشند

روحاني: توهين به سپاه، توهين به مردم ايران است

رويترز: آمريکا، تحريم‌هاي ايران را کاهش مي‌دهد

پژمانفر: وزير ارتباطات استيضاح شود

رئيس‌جمهور پيشين پرو خودکشي کرد

تقدير رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

دادستاني: چاره‌اي نباشد، اينستاگرام را فيلتر مي‌کنيم

ضرغامي: روحاني من را فيلتر کرده است

اسامي فرماندهان تروريست سنتکام اعلام مي‌شود

اعتراض ايران و 7 کشور به اقدامات آمريکا

آمريکا، آسانژ را اعدام نمي‌کند

ظريف با بشار اسد ديدار کرد

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

انهدام تيم تروريستي در سيستان و بلوچستان

ماجراهاي تقابل ازغدي و ضرغامي با روحاني

وکيل احمدي‌نژاد: از عباس اميري‌فر شکايت مي‌کنيم

آمريکا اقدام خصمانه عليه سپاه را رسمي کرد

وضعيت پرونده نرگس محمدي، ستوده و زاغري

صف‌ بنزين در سوريه به خاطر تحريم نفت ايران

داماد روحاني: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

ماجرايي که روحاني را عصباني کرد

تقاضاي وام 18ميليارد دلاري ايران صحت ندارد

درخواست اعدام مرسي به اتهام جاسوسي براي سپاه

ظريف: آماده همکاري با فرانسه هستيم

ترامپ: ما نباشيم، ايران دو هفته‌اي رياض را مي‌گيرد

عراقچي: پاريس فوراً شفاف‌سازي کند

محکوميت دختر خيابان انقلاب به يک سال حبس

فريدون به کريمي‌قدوسي: فايل صوتي را منتشر کن

تاکيد نامزد انتخابات آمريکا بر بازگشت به برجام

ادعاي حمله اسرائيل به پايگاه ايراني در سوريه

سردار سلامي: ترامپ هيچ غلطي نمي‌تواند بکند

تغيير رويکرد روس‌ها در قبال ايران در سوريه

وزير احمدي‌نژاد: مجلس آينده متحول مي‌شود

متهم پرونده پتروشيمي: مرجان معتقد و محجبه بود

«اون» به ترامپ اولتيماتوم داد