آخرین اخبار

10 دليل براي اينکه مطمئن باشيد برانکو سرمربي تيم ملي نمي شود حاشيه هاي ورزشي

10 دليل براي اينکه مطمئن باشيد برانکو سرمربي تيم ملي نمي شود

  بزرگنمايي:

چه خبر - برانکو به اين دلايل سرمربي تيم ملي نمي شود

برانکو ايوانکويچ طي سال‌هاي اخير موفقيت‌هاي پررنگي در پرسپوليس داشته و البته با همين موفقيت‌ها، شهرت و محبوبيت فراواني براي خودش ساخته است. شايعه مربيگري او در تيم ملي، اما التهاب زيادي براي پرسپوليسي‌ها به همراه داشت.

از سوي ديگر، برانکو نيز بيشتر از گذشته در مورد آينده نامعلوم خود سخن مي‌گويد و اين اتفاق، به افزايش شايعات دامن مي‌زند. با اين حال، هنوز دلايل محکمي وجود دارد که نمي گذارد برانکو به تيم ملي بازگردد.


يک) برانکو باهوش و سياستمدار است؛ قبل از آنکه کارلوس کي‌روش ايران را ترک کند، در مصاحبه‌هاي آخر خود، همواره از برانکو به عنوان کسي که به خاطر رسيدن به نيمکت ايران، از عملکرد تيم ملي انتقاد مي کند، نام مي‌برد. اگر برانکو، هدايت تيم ملي را بپذيرد، در واقع حق را به کي‌روش مي‌دهد به اين معنا که حرف‌هاي سرمربي پرتغالي درست بوده و او دقيقاً به خاطر جانشيني کي‌روش، بارها از نتايج تيم ملي انتقاد کرد. البته برانکو زرنگ و سياستمدار است و بعيد مي‌دانيم وارد اين ماجرا شود.


دو) پرسپوليس در حال نوشتن تاريخ است؛ دوران نوين باشگاه پرسپوليس با حضور برانکو آغاز شده است. هواداران اين تيم، زمان سرمربيگري حميد درخشان، شايد باور نداشتند با حضور برانکو، وضعيت پرسپوليس زمين تا آسمان تغيير کند. يک نايب‌قهرماني و دو قهرماني در ليگ برتر به همراه شکستن يک‌سري رکوردهاي جذاب، رسيدن به فينال ليگ قهرمانان آسيا و... تنها بخشي از هدايايي بود که مرد کروات براي پرسپوليسي‌ها به همراه آورد. بعيد است او پرسپوليس را در اين شرايط رها کند.


سه) عرب دروغ نمي‌گويد؛ ايرج عرب مديرعامل باشگاه به صادقانه‌ترين شکل ممکن اعلام کرده در جلسات خصوصي با مسئولان فدراسيون فوتبال نيز، هرگز صحبتي از حضور برانکو در تيم ملي نشده و او در پرسپوليس به کارش ادامه مي‌دهد. فراموش نکنيد که عرب براي مدت‌ها، عضوي تصميم‌گيرنده در حراست وزارت ورزش و جوانان بوده و مي‌داند پشت پرده جلسات چه مي‌گذرد!


چهار) هواداران پرسپوليس بيکار نمي‌نشينند؛ تصور کنيد همين امروز برانکو ايوانکوويچ سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شود. در اين شرايط، به نظر شما چه قشري بيشتر از بقيه معترض خواهد بود؟ هواداران کارلوس کي‌روش؟ هواداران استقلال؟ منتقدان هميشگي برانکو؟ يا هواداران پرسپوليس؟ بدون هيچ ترديدي، اعتراض هواداران پرسپوليس به حضور برانکو در تيم ملي و ترک کمپ سرخ، پررنگ‌تر از ساير اقشار خواهد بود. حداقل همين حالا و در واکنش به شايعه جدايي برانکو که هواداران پرسپوليس، برخورد تندي در فضاي مجازي نشان مي‌دهند.


پنج) حساسيت‌ها به اوج مي‌رسد؛ در اردوهاي قبلي تيم ملي، هر وقت برانکو مصاحبه‌اي عليه عملکرد کي روش انجام مي‌داد، برخي ملي پوشان در فضاي مجازي يا در مصاحبه‌هاي‌شان، واکنش‌هايي به حرف‌هاي سرمربي پرسپوليس نشان مي‌دادند. اساساً برخي بازيکنان ملي پوش چندان راضي به انتخاب برانکو نيستند و موضوع حضور او در تيم ملي براي آنها يک چالش جدي خواهد بود.


شش) وزارتخانه پرسپوليس را به‌هم نمي‌ريزد؛ شايد در حال حاضر، برانکو براي تيم ملي انتخاب خوبي از نگاه مديران فوتبالي باشد زيرا با رقم دلخواه فدراسيون کار مي‌کند و از سوي ديگر، به شرايط کار در ايران خو گرفته و نتايج درخشاني هم دارد ولي وزارت ورزش با انتخاب او به عنوان سرمربي جديد تيم ملي، در واقع پرسپوليس را به‌هم مي‌ريزد و اين اتفاق نمي‌تواند مطلوب مسعود سلطاني‌فر باشد. مديران تصميم‌گيرنده در وزارت ورزش براي انتخاب سرمربي استقلال، چالش‌هاي فراواني داشتند و همين حالا هم به آن تصميمات، اعتراض مي‌شود. حالا اگر براي پرسپوليس اين اتفاق بيفتد، قوز بالاي قوز خواهد شد.


هفت) مشکل برانکو حل شدني است؛ اين روزها برانکو شاکي و ناراحت است و البته حق هم دارد. عصبانيت سرمربي پرسپوليس از عدم دريافت مطالبات و پاداش بردها و موفقيت‌هايش در 7 ماه گذشته است. رقمي که پرسپوليسي‌ها مي‌گويند به بيش از 800 هزار دلار مي‌رسد و همين امر، وضعيت را سخت مي‌کند. با اين حال عرب نيز به برانکو بابت ناراحتي‌هايش، حق مي‌دهد و معتقد است اگر پاداش فيناليست شدن پرسپوليس در آسيا به حساب باشگاه برسد و برانکو بعد از 7 ماه، پول بگيرد، قطعاً اين انتظارات نيز به اتمام مي‌رسد و خبري از ادامه يافتن اعتراض‌ها و عصبانيت‌ها نيست.


هشت) بازي پشت پرده لو مي‌رود؛ اگر برانکو سرمربي تيم ملي شود، يک‌سري از شايعات در فضاي مجازي نيز به واقعيت نزديک خواهد شد. شايعاتي که تأييد مي‌کند مديران فدراسيون فوتبال، پروسه انتخاب سرمربي جديد را طولاني کرده‌اند تا فصل به پايان برسد و بدون هيچ دغدغه‌اي، برانکو را سرمربي تيم ملي کنند. اين شايعه نه به نفع فدراسيون فوتبال است، نه برانکو و نه باشگاه پرسپوليس. براي از بين رفتن تمام اين شايعات، فدراسيون زير بار انتخاب برانکو نمي‌رود.


نه) مصاحبه‌هاي دردسرساز؛ نکته مهم ديگر، مصاحبه‌هايي است که مسئولان فدراسيون فوتبال، کميته فني و هيئت‌رئيسه فدراسيون انجام مي‌دهند. آن‌ها قوياً مي‌گويند به قطعيت براي انتخاب جانشين کي‌روش رسيده‌اند و آن فرد، برانکو ايوانکوويچ نيست. برخي از اين مديران مي‌گويند برانکو هيچ شانسي براي نشستن روي نيمکت تيم ملي ندارد و بعضي‌ها معتقدند نام برانکو را فقط در بين شايعات شنيده‌اند! اين موضوع نيز به ادامه همکاري برانکو با پرسپوليس کمک مي‌کند.


ده) پروفسور زير بار ضرر نمي رود؛ برانکو مربي باهوشي است و مي‌داند وقتي براي يک فصل ديگر با باشگاه قرارداد دارد، مجبور به ماندن است مگر اينکه بخواهد به پرسپوليس براي جدايي، غرامت بپردازد. البته او مي‌داند حضور در تيم ملي نيز نمي‌تواند مشکلات مالي اش را حل کند به خصوص که خبر شکايت کارلوس کي‌روش سرمربي سابق تيم ملي از فدراسيون بابت مطالباتش طي يک سال گذشته، رسانه‌اي شده است. يعني قطعاً به خاطر مسائل مالي، پرسپوليس را ترک نمي‌کند و از سوي ديگر مي‌داند حضور در تيم ملي، حتي هواداران پرسپوليس را نيز به منتقدانش تبديل مي‌کند. حالا به نظر شما آدمِ عاقل در اين شرايط، چه تصميمي مي‌گيرد؟!


منبع: خبرورزشيارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازيکن سرشناس به دنبال زنداني کردن همسر سابقش!

چرا برانکو ديروز اينقدر عصباني بود؟!

سقوط قيمت سهام باشگاه يوونتوس بخاطر شکست

محسن فروزان: بخاطر تهديد جاني نمي توانم از منزل خارج شوم

ترس فروزان از هواداران تراکتورسازي براي خروج از منزل!

جواد نکونام سرمربي تيم ملي اميد مي شود!

براي ديدن فردوسي پور و حمايت از کار خير او, روز جمعه به اينجا برويد

شکايت محسن فروزان از مالک ثروتمند تراکتورسازي

جريمه شرط بندي کردن فوتباليست ها در ايران چيست؟

فرانک ريبري جانشين ژاوي در السد!!

اظهار نظر ليلا اوتادي درباره فردوسي پور و کي روش!

گزارش گاردين از زينب؛ دختري که با گريم مردانه به ورزشگاه آزادي رفت! عکس

پيشنهاد 400 هزار يورويي به کريم انصاري فرد

چرا ستاره استقلال دعوت محمدحسين ميثاقي را رد کرد؟

مهدي رحمتي همزمان از 43 نفر شکايت کرد!!

10 دليل براي اينکه مطمئن باشيد برانکو سرمربي تيم ملي نمي شود

ممنوع التصويري بازيکن پرسپوليس و عدم اجازه حضور در برنامه ميثاقي

اگر جاي عادل فردوسي پور بوديم کدام کار را انجام ميداديم؟

سبک زندگي لاکچري الکساندر دل پيرو در آمريکا با خانه اي رويايي! عکس

چرا به فروزان تهمت شرط بندي زدند؛ پاي همسر فروزان در ميان است!

ترفند منچستر يونايتد براي ماندن پوگبا و نرفتن به رئال مادريد!

پاسخ وکيل فروزان به ادعاي جنجالي مديرعامل تراکتور درباره شرط بندي وي

نيمار در کنار عشق هايش: مادر, خواهر و فرزندش! عکس

خبر داغ: توافق بزرگ ايران با يورگن کلينزمن!

درخشش دوباره سردار آزمون در تيم زنيت

عاقبت تلخ سرمايه گذاري مالک ثروتمند تراکتورسازي بر روي فروزان

استوري جنجالي فرهاد مجيدي عليه امير قلعه نويي! عکس

رئال تنها با اين قيمت بيل را به منچستريونايتد مي فروشد

نظر جنجالي بيژن ذوالفقارنسب درباره برنامه 90 : بهتر که تعطيل شد

رئال، يوونتوس، يا منچستريونايتد؛ ايکاردي به کدام تيم مي رود؟

20 مربي پردرآمد دنيا + ميزان دستمزد آنها

خانه نشين شدن محسن فروزان پس از روز جهنمي

پشت پرده رابطه فردوسي پور و ميثاقي از زبان دوست مشترک شان

توجه ويژه سايت فيفا به اقدام خيرخواهانه بيرانوند براي سيل زدگان

ماجراي پيشنهاد چلسي به سردار آزمون

عامل سوتي دادن محسن فروزان مشخص شد

جعبه سياه حذف فردوسي پور از صداوسيما!

سوژه شدن ابراز علاقه مادر بازيکن منچستر يونايتد به مسي! عکس

درگيري فروزان با هوادار تراکتورسازي در فرودگاه رشت

عکس: درگيري لفظي شفر و قلعه نويي

انتشار دايرکت جنجالي از همسر محسن فروزان

دود نارنجک به چشم سپاهان مي رود

درگيري پدر نيمار با نامزد سابق دخترش در يک مهماني

حمله خواهر ايکاردي به واندا نارا بخاطر رفتارش!

تلاش مالک باشگاه پاري سن ژرمن براي خريد آ اس رم!

پزشک بارسلونا چه ماده اي در بيني مسي ريخت؟

ميثاقي مي تواند فشار ها را تحمل کند؟!

مجردي جديد فوتبال 120: به خانواده ميثاقي فحش ندهيد!

متن مصاحبه کامل و خواندني جورجينا نامزد رونالدو

بازگشت وحيد اميري به پرسپوليس!