آخرین اخبار

10 دليل براي اينکه مطمئن باشيد برانکو سرمربي تيم ملي نمي شود حاشيه هاي ورزشي

10 دليل براي اينکه مطمئن باشيد برانکو سرمربي تيم ملي نمي شود

  بزرگنمايي:

چه خبر - برانکو به اين دلايل سرمربي تيم ملي نمي شود

برانکو ايوانکويچ طي سال‌هاي اخير موفقيت‌هاي پررنگي در پرسپوليس داشته و البته با همين موفقيت‌ها، شهرت و محبوبيت فراواني براي خودش ساخته است. شايعه مربيگري او در تيم ملي، اما التهاب زيادي براي پرسپوليسي‌ها به همراه داشت.

از سوي ديگر، برانکو نيز بيشتر از گذشته در مورد آينده نامعلوم خود سخن مي‌گويد و اين اتفاق، به افزايش شايعات دامن مي‌زند. با اين حال، هنوز دلايل محکمي وجود دارد که نمي گذارد برانکو به تيم ملي بازگردد.


يک) برانکو باهوش و سياستمدار است؛ قبل از آنکه کارلوس کي‌روش ايران را ترک کند، در مصاحبه‌هاي آخر خود، همواره از برانکو به عنوان کسي که به خاطر رسيدن به نيمکت ايران، از عملکرد تيم ملي انتقاد مي کند، نام مي‌برد. اگر برانکو، هدايت تيم ملي را بپذيرد، در واقع حق را به کي‌روش مي‌دهد به اين معنا که حرف‌هاي سرمربي پرتغالي درست بوده و او دقيقاً به خاطر جانشيني کي‌روش، بارها از نتايج تيم ملي انتقاد کرد. البته برانکو زرنگ و سياستمدار است و بعيد مي‌دانيم وارد اين ماجرا شود.


دو) پرسپوليس در حال نوشتن تاريخ است؛ دوران نوين باشگاه پرسپوليس با حضور برانکو آغاز شده است. هواداران اين تيم، زمان سرمربيگري حميد درخشان، شايد باور نداشتند با حضور برانکو، وضعيت پرسپوليس زمين تا آسمان تغيير کند. يک نايب‌قهرماني و دو قهرماني در ليگ برتر به همراه شکستن يک‌سري رکوردهاي جذاب، رسيدن به فينال ليگ قهرمانان آسيا و... تنها بخشي از هدايايي بود که مرد کروات براي پرسپوليسي‌ها به همراه آورد. بعيد است او پرسپوليس را در اين شرايط رها کند.


سه) عرب دروغ نمي‌گويد؛ ايرج عرب مديرعامل باشگاه به صادقانه‌ترين شکل ممکن اعلام کرده در جلسات خصوصي با مسئولان فدراسيون فوتبال نيز، هرگز صحبتي از حضور برانکو در تيم ملي نشده و او در پرسپوليس به کارش ادامه مي‌دهد. فراموش نکنيد که عرب براي مدت‌ها، عضوي تصميم‌گيرنده در حراست وزارت ورزش و جوانان بوده و مي‌داند پشت پرده جلسات چه مي‌گذرد!


چهار) هواداران پرسپوليس بيکار نمي‌نشينند؛ تصور کنيد همين امروز برانکو ايوانکوويچ سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شود. در اين شرايط، به نظر شما چه قشري بيشتر از بقيه معترض خواهد بود؟ هواداران کارلوس کي‌روش؟ هواداران استقلال؟ منتقدان هميشگي برانکو؟ يا هواداران پرسپوليس؟ بدون هيچ ترديدي، اعتراض هواداران پرسپوليس به حضور برانکو در تيم ملي و ترک کمپ سرخ، پررنگ‌تر از ساير اقشار خواهد بود. حداقل همين حالا و در واکنش به شايعه جدايي برانکو که هواداران پرسپوليس، برخورد تندي در فضاي مجازي نشان مي‌دهند.


پنج) حساسيت‌ها به اوج مي‌رسد؛ در اردوهاي قبلي تيم ملي، هر وقت برانکو مصاحبه‌اي عليه عملکرد کي روش انجام مي‌داد، برخي ملي پوشان در فضاي مجازي يا در مصاحبه‌هاي‌شان، واکنش‌هايي به حرف‌هاي سرمربي پرسپوليس نشان مي‌دادند. اساساً برخي بازيکنان ملي پوش چندان راضي به انتخاب برانکو نيستند و موضوع حضور او در تيم ملي براي آنها يک چالش جدي خواهد بود.


شش) وزارتخانه پرسپوليس را به‌هم نمي‌ريزد؛ شايد در حال حاضر، برانکو براي تيم ملي انتخاب خوبي از نگاه مديران فوتبالي باشد زيرا با رقم دلخواه فدراسيون کار مي‌کند و از سوي ديگر، به شرايط کار در ايران خو گرفته و نتايج درخشاني هم دارد ولي وزارت ورزش با انتخاب او به عنوان سرمربي جديد تيم ملي، در واقع پرسپوليس را به‌هم مي‌ريزد و اين اتفاق نمي‌تواند مطلوب مسعود سلطاني‌فر باشد. مديران تصميم‌گيرنده در وزارت ورزش براي انتخاب سرمربي استقلال، چالش‌هاي فراواني داشتند و همين حالا هم به آن تصميمات، اعتراض مي‌شود. حالا اگر براي پرسپوليس اين اتفاق بيفتد، قوز بالاي قوز خواهد شد.


هفت) مشکل برانکو حل شدني است؛ اين روزها برانکو شاکي و ناراحت است و البته حق هم دارد. عصبانيت سرمربي پرسپوليس از عدم دريافت مطالبات و پاداش بردها و موفقيت‌هايش در 7 ماه گذشته است. رقمي که پرسپوليسي‌ها مي‌گويند به بيش از 800 هزار دلار مي‌رسد و همين امر، وضعيت را سخت مي‌کند. با اين حال عرب نيز به برانکو بابت ناراحتي‌هايش، حق مي‌دهد و معتقد است اگر پاداش فيناليست شدن پرسپوليس در آسيا به حساب باشگاه برسد و برانکو بعد از 7 ماه، پول بگيرد، قطعاً اين انتظارات نيز به اتمام مي‌رسد و خبري از ادامه يافتن اعتراض‌ها و عصبانيت‌ها نيست.


هشت) بازي پشت پرده لو مي‌رود؛ اگر برانکو سرمربي تيم ملي شود، يک‌سري از شايعات در فضاي مجازي نيز به واقعيت نزديک خواهد شد. شايعاتي که تأييد مي‌کند مديران فدراسيون فوتبال، پروسه انتخاب سرمربي جديد را طولاني کرده‌اند تا فصل به پايان برسد و بدون هيچ دغدغه‌اي، برانکو را سرمربي تيم ملي کنند. اين شايعه نه به نفع فدراسيون فوتبال است، نه برانکو و نه باشگاه پرسپوليس. براي از بين رفتن تمام اين شايعات، فدراسيون زير بار انتخاب برانکو نمي‌رود.


نه) مصاحبه‌هاي دردسرساز؛ نکته مهم ديگر، مصاحبه‌هايي است که مسئولان فدراسيون فوتبال، کميته فني و هيئت‌رئيسه فدراسيون انجام مي‌دهند. آن‌ها قوياً مي‌گويند به قطعيت براي انتخاب جانشين کي‌روش رسيده‌اند و آن فرد، برانکو ايوانکوويچ نيست. برخي از اين مديران مي‌گويند برانکو هيچ شانسي براي نشستن روي نيمکت تيم ملي ندارد و بعضي‌ها معتقدند نام برانکو را فقط در بين شايعات شنيده‌اند! اين موضوع نيز به ادامه همکاري برانکو با پرسپوليس کمک مي‌کند.


ده) پروفسور زير بار ضرر نمي رود؛ برانکو مربي باهوشي است و مي‌داند وقتي براي يک فصل ديگر با باشگاه قرارداد دارد، مجبور به ماندن است مگر اينکه بخواهد به پرسپوليس براي جدايي، غرامت بپردازد. البته او مي‌داند حضور در تيم ملي نيز نمي‌تواند مشکلات مالي اش را حل کند به خصوص که خبر شکايت کارلوس کي‌روش سرمربي سابق تيم ملي از فدراسيون بابت مطالباتش طي يک سال گذشته، رسانه‌اي شده است. يعني قطعاً به خاطر مسائل مالي، پرسپوليس را ترک نمي‌کند و از سوي ديگر مي‌داند حضور در تيم ملي، حتي هواداران پرسپوليس را نيز به منتقدانش تبديل مي‌کند. حالا به نظر شما آدمِ عاقل در اين شرايط، چه تصميمي مي‌گيرد؟!


منبع: خبرورزشيارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محروميت داوري که به بازيکن پس گردني زد!

عصبانيت طرفداران منچستريونايتد: پوگبا را به رئال بفروشيد

عملکردن کريم بنزما به قولي که به دخترش داده بود

پرونده جنجالي همجنسگرايي در فوتبال ايران

محروميت اشکان دژاگه از بازي با پرسپوليس بخاطر کتک زدن تماشاگر؟!

واکنش همسر ايکاردي به عملکرد رونالدو در يوونتوس: کار خاصي نکرده!

سکوت محسن فروزان در اينستاگرامش شکست! عکس

اقدام غيرمنتظره مهاجم الاهلي عربستان قبل از بازي با پرسپوليس

چيزهايي که هواداران تراکتورسازي هنوز ياد نگرفته اند

ادعاي جنجالي دختر 18 ساله درباره فوتباليست سرشناس

منتظر نقل و انتقالات جنجالي باشيد؛ رحمتي در تراکتور, دژاگه در استقلال

رفتار زشت رونالدو با هم تيمي هايش بعداز حذف مقابل آژاکس

اين چند بازيکن خريد 400 ميليون رئال مادريد! عکس

واکنش مهدي طارمي به کتک خوردن شجاعي در تبريز! عکس

واکنش احساسي فرهاد مجيدي به درگذشت هوادار جوان استقلال

سبک زندگي لاکچري الکساندر دل پيرو در آمريکا با خانه اي رويايي! عکس

اگر جاي عادل فردوسي پور بوديم کدام کار را انجام ميداديم؟

خواستگاري فوتباليست سرشناس از خانم دکتر دندانپزشک! عکس

ستاره سپاهان بازي با پرسپوليس را از دست داد

جزئيات باورنکردني از شرط بندي دروازه بان سرشناس!!

جنجال تماشاگران تراکتورسازي؛ کتک خوردن مسعود شجاعي از تماشاگر!

عصبانيت علي دايي؛ وقتي جيک بازيکنان سايپا در نمي آمد!

جدايي راحت و بي دردسر رشيد مظاهري از ذوب آهن!

سکوت محسن فروزان شکست!

استقبال شديد مردم از جشن امضاي کتاب عادل فردوسي پور! عکس

توفان جديد در فوتبال ايران با افشاگري علي دايي!

رونالدو در فکر ترک يوونتوس؛ مشکل کريس با چه کسي است؟

گزارشگر جديد به جاي عادل فردوسي پور در شبکه 3 مشخص شد

شوخي ديويد بکام با همسرش ويکتوريا و انتشار عکس بدون آرايش وي! عکس

عادل فردوسي پور سوار بر تراکتور در مناطق سيل زده! عکس

رئال مادريد امباپه را نمي خواهد!

رونالدو مانع تمديد قرارداد ستاره رئال مادريد؛ بيا يوونتوس!

جمع آوري کمک توسط امير قلعه نويي براي سيل زدگان! عکس

تيپ مسي و پسرانش در حال رفتن به عيد ديدني! عکس

پست تلخ علي کريمي براي سيل زدگان! عکس

پيام زيبا و جالب باشگاه آ اس رم بخاطر سيل در ايران! عکس

کنايه احمدرضا عابدزاده به مسئولين بخاطر سيل هاي پي در پي! عکس

گزارشگر دربي؛ منتظر فردوسي پور نباشيد

پست عاشقانه حسين ماهيني براي همسرش به مناسبت سالگرد ازدواج! عکس

روش عجيب فروش بليط دربي همراه با سوءاستفاده!!

ريختن آب جوش برروي کمک داور زن!! عکس

نقش مهم منصوريان و ذوب آهن در تعيين قهرمان ليگ برتر

سوژه شدن شباهت راموس به بازيگر کانادايي! عکس

3 ستاره اي که تابستان بارسلونا را ترک مي کنند

حقوق پل پوگبا در رئال مادريد چقدر است؟

کفش هاي ورزشي جديد مسي با طرح سريال بازي تاج و تخت! عکس

ترفند پاري سن ژرمن براي نگه داشتن نيمار و امباپه

عابدزاده از شرايط رستوران داري در شب عيد گفت

نام دروازه بان بايرن مونيخ برروي کره اسب رفيقش!

ماجراي متني که همسر وحيد طالب لو براي بهداد سليمي نوشت