آخرین اخبار

6 رسم عجيب و غريب در زمان غذا خوردن در کشور هاي مختلف چه خبر ... ؟

6 رسم عجيب و غريب در زمان غذا خوردن در کشور هاي مختلف

  بزرگنمايي:

چه خبر - شش رسم عجيب در هنگام غذا خوردن در جهان

شايد شما هم تصور مي‌کنيد که همواره بايد غذاهايتان را در بشقاب بريزيد و آن را تا انتها خورده و در آخر هم از ميزبان تشکر کنيد؛ اما نبايد فراموش کرد که مردم هر کشوري آداب و رسوم خاصي براي غذاخوردن دارند بنابراين نبايد توقع داشته باشيد که غذاخوردن با سبک و سياق شما در همه‌ي کشورها مورد قبول واقع شود.

حتي ابزار و وسايلي هم که در هنگام صرف غذا به کار گرفته مي‌شود در کشورهاي گوناگون، مختلف است و در حقيقت در تمام سرزمين‌هاي دنيا، غذا را با قاشق و چنگال ميل نمي‌کنند.

در ادامه با ما باشيد تا 6 رسم و عقيده‌ي عجيب را برايتان بازگو کنيم که در برخي از کشورها رعايت مي‌شود و بهتر است شما هم در هنگام سفر به اين سرزمين‌ها آنها را رعايت کنيد.

1-چين | هميشه بايد کمي غذا در ظرف باقي بماند
در آمريکا و بسياري از کشورهاي غربي و حتي خاورميانه، باقي گذاشتن غذا در بشقاب کار درستي نيست و نشانه‌ي اسراف و يا لذت نبردن از غذا تلقي مي‌شود. ما ايراني‌ها نيز اغلب سعي مي‌کنيم غذايمان را به اندازه‌ي کافي در بشقاب بکشيم و در انتها از ميزبان تشکر کنيم اما همانطور که گفتيم رسوم غذا خوردن در کشورهاي مختلف متفاوت است. در چين براي نشان دادن ادب همواره بايد کمي از غذايتان را در بشقاب باقي بگذاريد زيرا اگر تمامي آن را ميل کنيد، چيني‌ها اينطور برداشت مي‌کنند که مقدار غذا مناسب نبوده و ميزبان غذاي کمي را در اختيارتان گذاشته است. پس اگر به خانه‌ي يک چيني دعوت شديد و از غذايتان راضي بوديد بايد حتما کمي از آن را در ظرفتان باقي بگذاريد.

2-هند | تشکر نکنيد
يکي از اصولي که از کودکي به ما آموخته‌اند اين است که هميشه تشکر کنيم، حتي براي امور کوچک و اين رسم در اغلب کشورهاي غربي رواج يافته است. ما ايراني‌ها نيز تشکر کردن را نوعي قدرداني از يکديگر مي‌دانيم و تصور مي‌کنيم که با اين کار به فرد مقابل نزديکتر شده و توجهمان را به او نشان مي‌دهيم.
شايد جالب باشد که بدانيد تشکر کردن به هيچ وجه در کشور هند رواج ندارد! به عبارت ديگر، اگر بعد از غذا خوردن از ميزبان تشکر نکنيد، بي‌ادب تلقي نمي‌شود. هندي‌ها براي تشکر هيچ رسم جايگزيني هم ندارند؛ در واقع در هنگام سفر به هند بايد بپذيريد که آنها از رسم تشکر کردن بعد از غذا استفاده نمي‌کنند.

3-ژاپن | مکيدن رشته جايز است
بسياري از مردم در هنگام غذاخوردن دوست ندارند در کنار کسي بنشينند که غذايش را پر سر و صدا مي‌خورد. در کشورهاي آمريکايي اگر کسي غذايش را با صدا بخورد يا براي مثال ماکاروني‌هايش را با صدا بمکد، ديگران را آزار مي‌دهد و در واقع کاري بي‌ادبانه انجام داده است. در ژاپن چنين موضوعي وجود ندارد. ژاپني‌ها در غذاهاي مختلفشان از رشته استفاده مي‌کنند و به راحتي در ملاعام رشته هايشان را مي‌مکند و با سر و صداي بلندي غذا مي‌خورند. ماجرا از اين قرار است که نه تنها ژاپني‌ها از شنيدن چنين صداهايي اذيت نمي‌شوند بلکه آن را نشان دهنده‌ي لذيذ بودن غذا مي‌دانند و تصور مي‌کنند که آن فرد در حال لذت بردن از طعم غذاي خود است. پس طي سفرهايتان به ژاپن حتما با افرادي مواجه خواهيد شد که با صدا غذا مي‌خورند.

4-مصر | به غذا نمک اضافه نکنيد
يکي از عادت‌هاي معمول در زمان غذا خوردن اضافه کردن نمک و فلفل است. حتما شما هم افرادي را مي‌شناسيد که بدون چشيدن غذا و فقط از روي عادت به غذايشان نمک را فلفل اضافه مي‌کنند و اين موضوع اصلا عجيب نيست. اگر شما هم اين عادت را داريد بايد بدانيد که پيش از سفر به مصر لازم است عادتتان را ترک کنيد زيرا در اين کشور اگر روي غذايتان نمک يا فلفل بريزيد، توهين بزرگي به ميزبان کرده‌ايد.
مصري‌ها اينطور تصور مي‌کنند که آشپز براي غذايش زحمت زيادي کشيده و آن را با طعم خاصي براي شما آماده کرده است و کسي که به آن غذا ادويه‌ي خاصي اضافه کند گويا به آشپز گفته که تو هيچ چيزي از آشپزي نمي‌داني و من بايد مزه‌ي غذا را تغيير بدهم. اگر کمي دقت به خرج بدهيد حتما متوجه خواهيد شد که در رستوران‌هاي مصر هيچ گونه ادويه‌اي روي ميزها قرار نمي‌دهند.

5-چين | خوردن ماهي يک چالش بزرگ است
آيا تا به حال فکر کرده‌ايد که اگر يک ماهي کامل را به شما بدهند، ابتدا آن را از کدام قسمت مي‌خوريد و يا اين که از دستتان هم استفاده مي‌کنيد يا خير؟
حتما مي‌دانيد که چيني‌ها آداب گوناگوني براي غذا خوردن دارند، يکي از عجيب‌ترين رسم‌هاي آنان را مي‌توانيد در هنگام خوردن ماهي کامل ببينيد. چيني‌ها معتقدند که در زمان خوردن ماهي کامل بايد ابتدا گوشت يک سمت آن را بخوريد و سپس ماهي را به سمت ديگر برگردانيد. به عبارت ديگر هر زماني که بخواهيد اجازه‌ي برگرداندن ماهي به سمت ديگرش را نداريد مگر آن که گوشت يک سمت به صورت کامل خورده شده باشد. پيشينه‌ي اين تفکر به خرافه‌اي کهن باز مي‌گردد، درست همان دوراني که چيني‌ها از طريق ماهيگيري امرار معاش مي‌کردند؛ آنها در آن زمان عقيده داشتند که هرکس از اين رسم پيروي نکند يک خائن تلقي شده و باعث غرق شدن کشتي يا قايق مي‌شود. مي‌توان گفت که اطاعت نکردن از اين رسم به هنگام خوردن ماهي کامل نوعي بد شانسي براي همه به بار مي‌آورد.

6-کره ي جنوبي | بزرگ ترين فرد اولين لقمه را بر مي‌دارد
در بسياري از کشورهاي آمريکايي و آسياي غربي رسم بر آن است که تا همه‌ي اعضاي ميهماني پشت ميز حاضر نشده‌اند کسي شروع به خوردن غذايش نمي‌کند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که دليل اين کار آماده شدن تمامي غذاها و آوردن آنها روي ميز است زيرا کسي دوست ندارد غذايش در حين رفت و آمدهاي مکرر روي زمين بريزد.
در کره‌ي جنوبي مردم کمي از اين رسم نيز جلوتر رفته‌اند، آنها آن‌قدر دور ميز مي‌نشينند تا فرد بزرگتر شروع به خوردن غذايش کند. کره‌اي ها حتي اگر غذايشان کاملا آماده هم باشد تا زماني که بزرگتر غذايش را شروع نکند، لب به آن نمي‌زنند. آنها اين کار را نشانه‌ي احترام به بزرگتر مي‌دانند. اگر به کره‌ي جنوبي سفر مي‌کنيد، بد نيست بدانيد که رسم تعارف کردن صندلي به بزرگترها نيز در اين کشور رواج دارد.


منبع: lastsecond.irارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تيپ فلور نظري بازيگر 50 ساله در آلمان! عکس

2 مردي که قلب روناک يونسي را تسخير کرده اند! عکس

نوت 10 پرو بهترين گوشي توليدي سامسونگ

نقش کرم چاله ها چيست؟

دستگاهي که با غذاي کمتر شما را سير مي کند

تبريک خاص مليکا شريفي نيا به مناسبت تولد خواهرش مهراوه! عکس

قارچ جاودانگي باعث افزايش طول عمر مي شود!

خيانت شاهزاده ويليام به کيت ميدلتون؛ ارتباط با دوست صميمي کيت!! عکس

استقبال از صفحه اينستاگرام زنان و دختراني که با رنگ کردن مو مخالف هستند! عکس

ماجراي کمک 1 ميليارد توماني هديه تهراني به سيل زدگان! عکس

آنجلينا جولي نام خانوادگي اش را تغيير داد

جزئياتي از پلي استيشن 5 و زمان عرضه آن

فايده الکي لبخند زدن!

دختر عماد طالب زاده به دنيا آمد + عکس و نام وي

6 رسم عجيب و غريب در زمان غذا خوردن در کشور هاي مختلف

فايده ويژه خوردن شکلات براي افراد بالاي 40 سال

به دنيا آمدن نوزاد از اولين پيوند رحمي رباتيک در جهان!

تمام زناني که لئوناردو دي کاپريو با آنها ارتباط داشته است! عکس

روناک يونسي: پيامبري بفرست که فقط گوش کند! عکس

خوابيدن در وان نفت براي درمان بيماري ها! عکس

آرزوي بهنوش طباطبايي براي تمام گربه ها با ديدن آرامش گربه خانگي اش! عکس

جدايي رسمي آنجلينا جولي 43 ساله از برد پيت 55 ساله

سفر فضايي چه تاثيري برروي انسان مي گذارد؟

شباهت جالب موش ها به انسان در احساس درد ديگران

پرواز غول پيکرترين هواپيماي جهان به پهناي 117 متر!

چهره ماه چهره خليلي 42 ساله در تولد 4 سالگي پسرش

استراحت و کتاب خواني الناز شاکردوست در يک روستا! عکس

گزارشي تکان دهنده در جواب بهنوش طباطبايي بخاطر اظهار نظر درباره چرم پوشي

تولد نوزاد حاصل از ترکيب تخمک 2 زن و 1 مرد!

جزئيات وحشتناک از کتک هايي که بازيگر جذاب از شوهر معروفش مي خورد!

مشکل جديد اينستاگرام در رابطه با استوري ها

تفاوت هاي گوشي موبايل سامسونگ A70 و A80

تيپ آزاده صمدي بازيگر 40 ساله در اکران فيلم غلامرضا تختي

سلفي يکتا ناصر و نسرين مقانلو در پشت صحنه سريال دل! عکس

راز هايي درباره عطسه کردن که نميدانستيد

چرا مردان بيشتر از زنان به بازي هاي ويديويي علاقمند هستند

چهره بسيار جوان خانم بازيگر 52 ساله! عکس

کاهش وزن 106 کيلوگرمي کودک 191 کيلوگرمي! + عکس قبل و بعد از کاهش وزن

متلک و کنايه سنگين آزاده نامداري به محمدحسين ميثاقي بخاطر فردوسي پور! عکس

وان پلاس 7 پرو چه ويژگي خاصي دارد؟

هوش مصنوعي ذهن سربازان را مي خواند

کدام برند هاي لپ تاپ در 2019 پرفروش بوده اند

چهره خسته هديه تهراني در مناطق سيل زده

گوشي تاشوي جديد که از بالا به پايين تا مي شود

اطلاعات شگفت انگيز درباره سياه چاله اي که عکسش منتشر شد

8 نشانه هک شدن رايانه و کامپيوتر

توهين سالومه مجري شبکه من و تو به بهنوش بختياري! عکس

جشن تولد 35 سالگي فريبا نادري در کنار همسر و دخترشان! عکس

چهره جديد سارا منجزي با مدل موي چتري! عکس

تاثير بي خوابي برروي منفي نگر شدن شما